Wiüte
Prijzenslagen
PAGINA 20
MAANDAG 6 FEBRUARI 1989
BETAALD VOETBAL
EREDIVISIE
Votendam-Feyenoord 1-3. (1-0). 22.Duif
1-0.72.Houtman 1-1.77. Smolarek 1-2,90.
Hofman 1-3. Scheidsrechter: Blankenstein.
Toeschouwers: 9.000. Gele kaart: v.Loon
(Volendam) i
Bn Metgod (Feyenoord)
PSV
19
15
1
3
31
41-16
Ajax
19
#3
2
4
28
43-21
Feyenoord
19
10
4
5
24
40-32
FC Twente
19
7
9
3
23
28-15
Fortuna S.
19
9
5
5
23
28-20
FCGron.
19
8
5
6
21
36-24
Volendam
19
9
3
7
21
31-30
Roda JC
19
6
7
6
19
26-23
Den Bosch
19
8
3
8
19
27-36
Haarlem
19
7
4
8
18
24-29
RKC
19
7
3
9
17
36-40
FC Utrecht
19
6
4
9
16
27-34
Sparta
19
4
7
8
15
25-29
PECZw.
19
6
3
10
15
33-41
Veendam
19
6
3
10
15
21-34
Willem ll
19
3
7
9
13
27-41
MW
19
5
10
13
24-38
WV
19
1
9
9
11
18-32
LOTTO: 12-14-23-27-30-40. Reservegetal:
37.
Cijferapel: 95 96 06.
Jokemummer: 68 04 005.
servegetal: 47.
Spiel 77:4415140.
KNVB AMATEURS
Rijnsb.Boys 14
Heerjansdam 14
Rozenburg 14
Quick Boys 14
Spijkenisse 14
Marken 14
NSW 14
Noordwijk 14
Spakenburg 10
Excelsior M. 14
Vitesse D. 14
Barendrecht 14
RKAVIC 14
ARC 14
2 1
1 23 36-10
2 22 38-18
5 17 16-11
4 16 25-17
4 16 19-18
5 15 22-18
6 15 27-26
6 13 24-17
5 13 24-24
5 13 29-34
7 12 18-31
7 11 13*25
6 12-30
4 16-40
DWV
DHC
RVC
ACHTSTE FINALES KNVB-8EKER:
FC Den Haag-Sparta 3-2 (3-1). 8.Beukers
0-1, 26.Danen 1-1, 39.Danen 2-1, 42.0tto
3-1, 74.Beukers 3-2. Scheidsrechter: Eg-
bertzen, toeschouwers: 6000. Gele kaart:
Gentile en Lems (Den Haag).
Ajax-FC Utrecht 2-1 (2-0). 16. Bergkamp
1-0, 28. Verkuijl (strafschop) 2-0, 82. Wil-
laarts 2-1. Scheidsrechter: Uilenberg. Toe
schouwers: 8500.
WOG-FC Groningen 0-1 (0-0). 89. Roos-
sien 0-1. Scheidsrechter: Reygwart. Toe
schouwers: 4500.
AZ-Fortuna 2-1 (0-1). 3. Reijners 0-1, 75.
Cocu 1-1,82. Verroen 2-1. Scheidsrechter:
Bulthuis, toeschouwers: 3.500. Gele kaart:
Groot en Grim (AZ), De Vries (Fortuna).
OEFENDUELS
DS79-RKC 0-2 (0-1). Hoekstra en vd.Wiel
scoorden, scheidsrechter: Lammers, toe
schouwers: 300.
Heerenveen-FC Twente 0-2 (0-2). Lippo-
nen en Rutten maakten de doelpunten,
scheidsrechter Kok floot voor 1400 kijkers.
Zwaluwen (3e kl.Kambuur 0-4 (0-1).
Doelpunten: Carbo 2, Anema en Alma.
SVBO (ie k!.)-Veendam 2-1 (1-0). Doel
punten: De Groot (2) voor SVBO, Jans voor
Veendam.
SW-PPSC (2e kl.) 6-1 (4-1). Doelpunten:
Breedveld 4, Oosterlee (strafschop) en Kai
ser voor SW, Meijboom voor PPSC. Toe
schouwers: 250.
Sleen (3e kl.)-Emmen 1-2 (0-2). Doelpun
ten: Buis voor Sleen, Ten Caat en Peter
Brouwer voor Emmen. Toeschouwers: 350.
ExceWor-PEC Zw. 1-3 (1-2). Roos 0-1.
Leusink 0-2, Valentijn 1-2, Roelofsen 1-3.
Scheidsrechter: Overkleeft. Toeschou
wers: 400.
De Graafschap-Haarlem 1-1 (0-0). 52.
Leeuwerik 1-0,70. Holverda 1-1. Scheids
rechter: Luyten; toeschouwers: 500.
Volendam 2, WOG 2. Den Haag 1Ajax 1
AZ 1Charlton 2, Derby 1Everton 3, Luton
2, Manchester Utd 1Newcastle 3, QPRan-
14 5 5 4 15 20-22
14 4 6 4 14 25-23
14 4 6 4 14 18-16
14 4 6 4 14 23-22
14 3 5 6 11 24-27
14 4 3 7 11 18-22
14 3 5 6 11 16-25
14 2 6 6 10 18-28
SFC 13-18 Verburch 13-13
Tonegido 13-16 Woerden 13-13
Roodenburg 13-16 VUC 13-12
Lugdunum 13-16 Quick H. 13-11
Rijswijk 13-14 VELO 13-11
Voorburg 13-14 SJC 13- 8
Westlandia 13-13 Altior 13- 7
DERDE KLASSE A: RFC-WSE 1-2.
Gouda 13-21 DOSR 13-13
WSE 13-18 Soccer B. 13-10
Alexandria 13-17 Meerburg 13- 9
RFC 13-17 ONA 13- 9
Olympia 13-16 LDWS 13- 6
FC Lisse 13-15 Alblasserd. 13- 5
DIO 14-22 Hoofddorp 14-13
Velsen 14-22 VSV 14-12
TYBB 14-21 De Brug 14-10
Geel Wit 14-21 DSOV 14-9
Renova 14-15 Hillegom 14- 8
V.Nispen 14-13 Zandvoortm. 14- 2
REGIONALE JEUGD
a-junioren
HOOFDKLA
Sparta
17-27 RVVH
17-16
Noordwijk
18-27 DHC
18-15
Westlandia
18-24 HOV
18-13
ADO
18-22 Zwijndr
16-10
VIOS
17-18 Rijswijk
17-10
VCS
18-18 DCV
16- 8
b-junioren
KLASSE B I: Sliedrecht-ADO 1-3, Excel-
sior-Feyenoord 0-1VCS-Quick Boys 2-2.
Feyenoord 17-33 Spijken. 17-17
Sparta 18-29 RKAW 18-16
ADO 18-22 Roodenb. 18-15
Sliedrecht 18-22 Excelsior 18- 9
Quick B. 18-19 RVC 18- 9
UVS 18-19 VCS 18- 4
BUITENL.VOETBAL
De Meervogels-Antilopen 10-10
Meervogels 10-16 Fiducia 10-11
Fiks 10-14 Thor(H) 10- 6
Antilopen 10-12 DKV(IJ) 10- 5
SMS 10-12 OWO 10- 4
EERSTE KLASSE F: Het Zuiden-Vlaardin-
gen 9-8, Kwiek(Hg)-Westerkwartier 4-5,
Hoogvliet-Archipel 15-13, De Danaïden-
Ons Eibernest 13-9
Danaïden 10-18 Hoogvliet
Het Zuiden 10-15 Kwiek(Hg) 10-5
Vlaardingen 10-13 Archipel 10-5
Eibernest 10-11 Westerkwart. 10-4
TWEEDE KLASSE E: Crescendo-Water
land 4-10, Nieuw Flora-Olyrnpiaan 10-11,
OKV-ZKC31 8-15, Ados-MIK 11-10
ZKC31 10-20 Crescendo 10-8
Waterland 10-16 OKV 10-7
Olympiaan 10-13 Nw. Flora 10-3
Ados 10-10 MIK 10-3
mannen: 60 m: 1. Frankevijle (Schelde
Sport) 6,88,2. Van der Krogt (llion) 6,913.
Van der Vloot (DEM) 6,93,4. De Mol (Hel
las) 6,94,5. Oolbekkink (Hanze Sport) 6,95,
6. Franklin (Metro) 6,98, 7. Perri (VLTC)
7,00, 0. De Kom (AAC) 7,04
200 m: 1. Van der Klundert (Sprint) 21,28
(NR), 2. Van der Vloot 21,71, 3. Veurink
(SC Reeuwijk) 22,20
400 r
BELGIË: Club
ren-Club Luik 0-3, üerse-l
Standard L-Cercle Br. 1-0, Waregem-
R.Genk 3-1, FC Antwerp-RWDM 0-1, KV
Mechelen-Rac.Mechelen 3-0, Andertecht-
Beerschot 3-3, St.Truiden-Charleroi 0-0.
TWEEDE KLASSE F: Sagitta-Velocitas
Loke- 14-11 (Velocitas degradeert), Excelsior-
Tjoba 11-9, IJsselvogels-KOAG 12-11,
Nieuwerkerk-Merwede 10-10
Nieuwerkerk 10-15 IJsselvogels 10-10
Tjoba 10-14 KOAG 10- 9
Sagitta 10-14 Excelsior 10- 0
Merwede
.10-10 Velocitae 10- 0
KNVB RESERVES
RES.TWEEDE KLASSE B: Jodan B.2-
Zwervers 2 3-3, Katw.2-Noordw.3 0-3,
Zwerver 2-TOGR 2 4-0.
RES.DERDE KLASSE B: Rijnsb.B.3-Lyra
3 1-1, Be Fair 2-ARC 3 1-2, Sportl.3-DSVP
RES.VIERDE KLASSE B: Quick B.5-Lei-
den 2 5-1, Reeuw.2-Hazerew.B.2 2-1, RCL
3-Floreant 2 0-1, Spirit 4-Katw.4 0-1.
ZONDAG
RES.EERSTE KLASSE: Papendr.2-
Mussch.2 04). DHC 2-Lens 21-0, Westl.2-
Nept.2 1-1, HDVS 2-Unitas 2 5-1.
DHC 2 14-22 Wilh.2 13-12
Quick 2 14-16 Mussch.2 14-12
UVS 2 14-17 Papendr.2 14-12
Lens 2 14-15 Unitas2 14-11
Westl.2 14-15 Overm.2 14-10
Hermes 2 14-14 Neptun.2 13- 8
RES.TWEEDE KLASSE A: VDL 2-RKAVV
2 1-1VUC 2-Velo 20-1, VCS 2-ADO 2 0-3.
RES.DERDE KLASSE B: DHL 2-DHC 3 1-
Club Luik 21-29 St.Truiden 21-23
Arsenal-West Ham 2-1, As
ton V-Sheffield W. 2-0, Charlton-Norwich 1-
2, Derby-Southampton 3-1, Everton-Wim-
bledon 1-1, Luton-Nottingham F. 2-3,
Middlesbrough-Coventry 1-1, Newcastle-
Liverpool 2-2, QPRangers-Milwall 1-2,
Manchester Utd-Tottenham 1-0.
Arsenal 22-47 Nott.Forest 23-37
Norwich 23-44 Millwall 22-36
Coventry 23-37 Liverpool 23-36
ITALIË: Ascoli-AC Milan 0-2, Bologna-Fio-
rentina 1-0, Como-Cesena 0-0, Inter M-To-
rino 2-0, Juventus-Pescara 1-1, Lecce- Ata
lanta 2-1Pisa-Napoli 0-1AS Roma-H. Ver
ona 0-0, Sampdoria-Lazio R. 1-0.
Inter M. 16-28 Atalanta 16-20
Napoli 16-25 Juventus 16-19
Sampdoria 16-22 AC Milan 16-19
FRANKRIJK: Lille-Cannes 1-0, Toulon-
Caen 1-0, RC de Paris-OI.Marseille 0-2,
Montpellier-R.Lens 2-0, Nice-Metz 1-1,
Strasbourg-Laval 3-0, St.Etienne-Bor-
TWEEDE KLASSE G: De Bermen-Zuider-
kwartier 12-10, OSCR-AL012-10, KVR-At-
lantis 11-11, Rozenburg-Ten Donck 11-11
Ten Donck 10-14 Atlantis 10-10
10-12 Rozenburg 10- 9
Ellsworth (Lycurgus) 48,00, 2.
Visserman 48,24, 3. Van der Veen
(AVR)48,53,4. Harbers (AVA 70) 48,88,5.
Van Pelt (Attila) 48,98, 6. Elderenbosch
(AAC) 49,51
800 m: 1. Druppers (Hellas) 1.40,66, 2.
Baltus (Lycurgus) 1.49,01,3. Kusters (Uni-
tas) 1.50,51, 4. Leenders (AV Nijmegen)
1.50,91, 5. Van Zuylen (AV Nijmegen)
1.53,18, 6. Visser (GAC) 1.53,57, 7. Van
der Weele (AV '56) 1.53,96, 8. Verbeek
(VLTC)1.56,83
3000 m: 1. Hofstee (DOS D.) 8.00,19, 2.
Koeleman (AAC) 8.00,79, 3. Jaspers
(Haarlem) 8.04,01, 4. Borghans (Unitas)
8.07,96, 5. Gommer (Tartletos) 8.12,96, 6.
Linneman (Tion) 8.14,10, 7. Aris (VLTC)
8.16,25,8. Van Bladel (Attila) 8.26,16
1. Rollenberg (AV Haar
lem) 2,11 m, 2.Verschoor (Athlos) 2,08 m.
3. Van Dorp (Attila) 2,05 m, 4. Waterreus
(AVR) 2,05 m. 5. Wijnants (Sparta), Vos
(Hollandia) en Schmidt (VLTC) allen 2.00
Hinkstapsprong: 1. Lucassen (Sprint)
15,48 m, 2. Beaart (PH) 14,69 m. 3. Lynch
(AAC) 14,65 m, 4. Sedoc (AAC) 14,54 m, 5.
Van Leeuwen (Thor) 14,24 m, 6. Wiggers
(AAC) 14,19 m
va - Boelatova 21-13,21-16; Nemes - Guer-
gueltsjeva 20-22, 21-14,21-16; Safarova -
Urban 21-10,21-13; Batorfi - Hrachova 21-
18, 22-20.
Zevende ronde: Batorfi Kloppenburg 21-
13, 21-9; Safarova - Boelatova 21-17, 22-
20; Nemes - Popova 23-21,21-15; Urban -
Fazlic 16-21,21-13; Gergeltsjeva - Hracho
va 21-16, 21-16; Wang - Kasalova 21-16,
21-11.
Achtste ronde: Kloppenburg geeft op.
Eindstand: 1. Nemes 9 overwinningen; 2.
Batorfi 8; 3. Guergueltsjeva 8; 4. Safarova
7; 5. Kasalova 7; 6. Fazlic 5; 7. Popova 5;
8.H rachova 4; 9. Urban 3; 10. Kloppenburg
2 uit 8.
Mannen
Eindstand:
1. Waldner (Zwe) 10 overwinningen; 2.
Lindh (Zwe) 9; 3. Pereson (Zwe) 7; 4. Yi
(Oos) 7; 5. Böhm (Wdui) 7; 6. Kucharski
(Pol) 6; 7. Rosskopf (Wdui) 5; 8. Primorac
(Joe) 4; 9. Mazunov (Sov) 4; 10. Douglas
(Eng) 4; 11. Lupulescu (Joe), 12. Carlsson
(Zwe) 1.
NK sprint in Heerenveen
500 m: 1Ykema 38,06,2. Jonkman 38,32,
3. Terpstra 38,34,4. Noyens 38,36,5. Loef
38,54, 6. Van Hameren 39,24, 7. Janssen
39,25, 8. Van der Poel 39,29, 9. Nieuwen-
huizen 39,48, 10. Peters 39,57, 11. Neij-
man 39,60, 12. Van den Brink 39,66, 13.
Portijk 39,82,14. Van der Ploeg 40,33,15.
Oosterlaan 40,41. Boelsma niet gestart.
&TTw
ZATERDAG
EERSTE KLASSE: Abbenes-Valken 1-2,
MVKV-SVOW1-1SVLV-KRV 0-1Hazers-
woudse Boys-Alphia 1-0.
Hazersw.Boys 17- Abbenes 16-15
28 Meerburg 17-13
Valken 17-26 GWS 17-13
TAW 17-26 MVKV 16-11
KRV 17-25 ZLC 17- 9
Alphia 17-23 SVOW 17- 9
Paris SG 25-50 Sochaux 25-45
Auxerre 25-49 FCNar\tes 25-42
Marseille 25-46 Monaco 25-42
PORTUGAL: Viseu - Benfica 0-1, Sporting
- Nacional 4-0, Portimonense-FC Porto 1 -1
Boavista - Chaves 4-0. Estrela Am-V.Setu-
bal 1 -1Espinho - Beira Mar 2-1Penafiel -
BragaO-1, Farense - Fafe 1-1, Guimaraes-
Leixoes 2-0, Martitimo-Belenenses 1-0.
Benfica 24-38 Sporting 24-30
FC Porto 24-34 V.Setubal 24-26
Boavista 24-30 Guimaraes 24-26
GRIEKENLAND: AEK-Panathinaikos 0-0.
Olympiakos-OFI Kr. 2-0, Heraklis-PAOK
0-0, Larissa-Kalamaria 1-0, Aris-Diagoras
2-0, Levadia-Doxa Dr. 1-1, Ethnikos-Volos
4-0, Apollon-Panionios 1-1.
AEK 18-26 PAOK 18-22
Olympiakos 18-26 Panathin. 18-21
Heraklis 18-23 Larissa 18-21
EERSTE KLASSE B: Bennekom-Valleivo-
gels 0-0.
DOVO 14-19 IJsselm.v. 14-16
Koz.Boys 14-19 Bennekom 14-15
WOG 14-19 Valleivog. 14-15
I. Flevo B-Elim 0-2.
OOSK. 12-19 ACV 14-18
WVF 14-19 Or.Nassau 12-17
Genemuiden 14-19 Enter V. 14-16
TWEEDE KLASSE C: Candia'66-Huizen
1-3.
FC Lisse 14-20 Umuiden 14-14
Jonathan 14-19 Scherpenz. 14-13
Huizen 14-18 SDCP. 14-10
Candia'66 14-18 Zuidvogels 14- 9
ZOB 14-17 Kennemerl. 14- 9
CSW 14-16 KMVZ 14- 4
DERDE KLASSE A: Zevenhoven-SVPTT
VIERDE KLASSE A: PSZ-Blauw Wit W. 4-
VIERDE KLASSE B: Voorschoten-DEVJO
1-2, Rohda76-Zwammerdam 5-0.
Voorschoten 14-21 Kagia 14-14
14-20 Rohda76 14-12
13-18 Koudekerk 14-12
Jodan B. 14-16 Sleutels 13-10
CVCR. 14-15 Nootdorp 14-10
TerLeede 14-14 Zwammerd. 14- 5
ZONDAG
HOOFDKLASSE A: Unitas-RVC 3-3,
EDO-Elinkwijk 1-1, Blauw Wit-UVS 2-3,
Wilhelmus-DHC 3-0, Stormvogels-DWV 4-
1.
RCH 14 6 5 3 17 24-18
BlauwWit 14 6 5 3 17 19-14
ADO'20 14 6 4 4 16 26-22
UVS 14 6 4 4 16 28-26
Wilhelmus 14 5 5 4 15 22-19
EDO 14 4 7 3 15 20-17
RES.EERSTE KLASSE: FC Lisse 4-KRV 2
0-0, Katw.4-Sleutels 2 1-0.
RES.TWEEDE KLASSE A: Valken 2-ARC
4 2-0, Rijnsb.B.5-Quick B.7 1-1, VNL 1-
KRV 3 3-4.
RES.TWEEDE KLASSE B: GWS 3-KRV 4
6-0, Rijnsb.B.6-TAW 2 0-5, MVKV 2-AI-
phia 2 4-6.
RES.DERDE KLASSE A: Quick B.9-Val-
ken 3 3-3, Ter Leede 5-Noordw.7 0-0, LSW
2-ARC 5 4-2.
RES.DERDE KLASSE B: SVOW 2-Abbe-
nes 2 2-1, Alphia 3-Rijnsb.B.8 6-2, Katw.5-
Ter Leede 4 6-5.
RES.DERDE KLASSE C: ARC 6-Kou-
dek.4-2-1, Leiden 5-RCL 7 1-0, KRV 5-
Sleutels 3 4-1, Quick B.10-Valken 4 5-2.
RES.DERDE KLASSE D: TAW 3-Valken
5 2-6, Voorsch.4-KRV 7 0-2, Leiden 4-Wou-
br.2 2-2, Quick B.8-Noordw.9 2-0.
ZONDAG
EERSTE KLASSE: Randstad Sport-War-
münda 4-2, KLeidsche Boys-ASC 0-1.
MMO 13-18 VNA 13-14
Kickers 12-17 LeidscheB. 12-11
Randst.Sp. 14-17 Or.Groen 13-11
ZLC 11-16 Bernardus 12- 9
ASC 14-16 Warmunda 14- 6
Alkmania 13-15 VNL 14- 4
Teylingen 13-14
RES.TWEEDE KLASSE A: Leidsche B.2-
DOSR 3 0-4.
RES.TWEEDE KLASSE B: Unitas L.2-
Alkm.2 2-0.
RES.DERDE KLASSE A: LDWS 3-DOSR
4 1-4.
RES.DERDE KLASSE C: Stompw.B.3-
UVS6 7-1.
RES.DERDE KLASSE D: DOSR 6-Rand-
st.Sp.3 2-7.
AFDELING GOUDA
ZATERDAG
EERSTE KLASSE: Aarlanderveen - Siveo
3-2, Bergambacht - Soccer Boys 3-1 gest.,
Oudewater - Perkouw 7-0, Sportief - WDS
1-2, Linschoten - Schoonhoven 0-0, Moer-
kapelle - Rijnstreek 0-1.
Oudewater 15-23 Siveo 15-13
Schoonhoven 14-20 Rijnstreek 15-13
Aarlanderv. 15-20 Sportief 15-12
Linschoten 15-17 Moerkapelle 14-11
WDS 15-15 Perkouw
TURKIJE: Eskisehir-Besiktas 0-1, Konya-
Rize 1-1, Karsiyaka-Ankaragucu 2-2, Sak-
arya-Trabzon 1-0, Fenerbache-Kahraman-
maras 4-1, Malatya-Galatasaray 0-0, Bo-
luspor-Adanademir 0-2, Bursaspor-Altay 2-
mene-Amerefoort 19-9, Midlandia-HSV 8-7
ONDO(sGr) 10-19 GKV(Hg) 10-9
Algemene 10-17 Midlandia 10-7
DES 10-12 Hou Stand 10-6
Amersfoort 10-10 HSV 10-0
DERDE KLASSE L: Fluks-Vriendenschaar
(B) 9-18, De Dijkvogels-SEV 10-9, NIO-
Tempo 11-10, Weidevogets-ODS 13-9
Dijkvogels 10-18 NIO 10-10
SEV 10-12 Weidevogels 10- 9
Tempo 10-11 Fluks 10- 6
Vr'schaar(B) 10-10 ODS 10- 2
RUNDELFLAND: KNS-Hoekse 10-3, Ons
Eiland-Madjoe 12-11, Dubbel Zes-Valto 3-6
Valto 11-20 Dubbel Zes 10-5
KNS 11-20 Madjoe 11-5
O. Eiland 11-10 Hoekse 10-4
RES. OVERGANGSKLASSE A: Dalto 3-
PKC 4 16-15, HKV 2-TOP 2 14-8. DVO 2-
KOAG 215-11, HKC(Ha) 2-Antilopen 211-
14; C: Fortuna 3-PKC 5 15-9, BEP 2-Fides
Pacta 2 13-12, Allen Weerbaar 2-Rohda 3
12-16
RES. EERSTE KLASSE E: VES 3-De Da-
naïden 3 6-7, Deetos 4-Ready 2 15-11; G:
Animo 2-Albatros 2 17-12, VES 2-Vrien-
denschaar(Ha) 2 5-3, VEO 3-Swift(M) 2 8-
13, Pernix 2-Kinderdijk 2 11-10
RES. TWEEDE KLASSE I: Blauw Wit 3-
Oris Eibernest 413-9, Oranje Nassau(A) 3-
Groen Geel 4 8-11, Koog Zaandijk 2-ZKV
(Za) 4 8-4; K: KVS 3-Velocitas 2 9-5, Excel
sior 2-Fiks 217-11, Usselvogels 2-ODO(M)
2 13-16, De Meervogels 2-Pemix 3 11-10;
L: Achilles 3-De Bermen 2 9-11, TOP 3-
DKC 2 10-10, Pams 3-Oranje Nassau(V) 2
5-11; M: Rozenburg 2-Snel 312-9
JUNIOREN F: Korbis-De Vinken 10-5,
KVS-Fiducia 5-11, De Meeuwen-Tempo
13-9, KOAG-Antilopen 11-7; G: Het Zui
den-Die Haghe 12-14, Quick-Pemix 9-11,
Deetos-De Meervogels 9-9, De Bermen-De
Danaïden 14-5
1Weemaes (Kimbria) 7,05,2. Sun-
r (Holland L) 7,07,3. Janssen (AAC) 7.10
200 m: 1. Bos (VLTC) 22,56, 2. Woltere
(AV Nijmegen) 22,65. 3. Janssen 22,71
400 m: 1Geysels (RKHAV) 49,44,2. Hou
tepen (AV -56) 49.79, 3. Sinnege (SAV)
49,85
1500 m: 1Van Dijk (HAC) 4.00,60,2. Van
der Linde (Avantri) 4.02,30, 3. Buelens
(HAC) 4.04,02 3000 m: 1. Gielen (AV Te-
gelen) 8.39,36 2. Nelemans (Unitas)
8.42,20,3. Verdooren (Energie) 0.46,38
3000 m snelwandelen: 1. Holwerda
(Zaanland) 13.31,59 (NR jeugd), 2. Stein
(ATC 75) 14.57,14. 3. De Witte (Uni-
tas)l5.15,99 Hoogspringen: 1. Niouwen-
huis (Hanze Sport) 2,10 m, 2. Van Rijt
(GVAC) 2,04 m, 3. Biene (Spark) 1,98 m
Hinkstapsprong: l.vd.Worp (PEC) 14,12
m. 2. Faay (Avantri) 13,42 m. 3. Van
Schoonhoven (AV Gouda) 13,39 m
polshoog: 1. Van Balen (PSV) 4,30 m, 2.
Steehouwer (Hera) 4,10 m, 3. Schafer
(SAV) 4,00 m
kogelstoten: 1Van Balen (PSV) 15,40 m,
SOUBURGHCROSS ALBLASSERDAM
1stigter (AAV36, Alphen aan den Rijn) 11
km in 37.37,2. Korevaar (Sliedrecht Sport)
38.40. 3. Van der Veer (Holland. Leiden)
39.13,4. Stam (Sprint. Breda) 39.15,5. Sier
(Edam) 39.18,6. Veldhuyzen (de Bataven,
Leiden) 39.25.
Vrouwen
1. Pot (Pijnenburg, Soest) 4700 m in 19.35,
2. Van Zon (Pijnenburg) 20.20, 3. Van der
Velden (Olympia-48. Den Haag) 20.56.
10 ENGELSE MUL UITHOORN
Mannen
1Van Zalinge, Edam) 51.54,2. Buskermo-
len (AVA'64, Aalsmeer) 51.59,3. Alkemade
(NSL, Noordwijk) 52.21
Vrouwen
1. Parmentier (RRA, Leiden) 1.05.14
Meywaard (GAC, Hilversum) 1.07.33.
Boluspor 21-39 Trabzonspor 21-35
EREDIVISIE: Den Bosch - Akrides 116-88,
Den Helder - Red Giants 81-67, Canadians
- Donar 84-76. Gunco - DAS 79-80, Orca's -
Weert 76-73, Den Helder - Den Bosch 79-
82.
PROMOTIEDIVISIE: Voorburg - Early Bird
95-89, Elementum - Groningen 81-85, Bas-
ketiers - Goba 83-84, Eindhoven - Utrecht
89-70.
EERSTE DIVISIE A: BVO Alphen ASVU
71-76, Leiderdorp 59-57, US - Luba Leiden
77-102, Rowic - Racing Beverwijk 56-74.
EERSTE DIVISIE B: Springfield - Virtus 83-
103, Wilskracht - Lokomotief 54-62, Lisse
Kimbria 88-81, Wyba - Voorburg 2 71-79.
RAYON WEST
TWEEDE KLASSE A: Alexandria -
Ahoy'RZ 2 79-106
Vrouwen
EREDIVISIE: Canadians Flash 54-77,
Den Helder - Voorburg 80-49,
Cheetah 50-40,
40-89, Groni
PROMOT1I
PSV - DAS 48-50, Akrides Racing A
dam 76-60, Landslake Uons Usse
MJ EERSTE KLASSE: BZ 72 - Ju
44-70, Juventus - BOB 69-72.
HOOFDKLASSE: Rotterdam-AZPC 8-13,
LZ'86-Polar Bears 7-16, DZV-Ravijn 11-8,
VZC-Zijl/LGB 14-6, AZC-HZC/Robben 10-
14-22 DZV
15-20 Rotterdam
15-18 LZ'86
14-13
84-78.
15-10
Bergambacht 15-14 Soccer Boys 15-10
ZONDAG
EERSTE KLASSE: Gouderak - Cabauw af-
gel., RVC - Floreant 1-0, Stolwijk - Schoon
hoven 1-1, Ammerstol - Waddinxveen af-
gel., Oudewater Moerkapelle afgel.
RVC 15-19 Cabauw 13-15
Schoonhoven 14-18 Moerkapelle 13-11
Stolwijk 14-17 Oudewater 13-10
LANDELIJKE JEUGD
HOOFDKLASSE A: Rohda-Luto 19-8,
DOS'46-TOP 11-9, Groen Geel-DKOD 11-
15, Oost Arnhem-Die Haghe 21-18
O. Arnhem 10-18 DOS'46 10-10
DKOD 10-18 TOP 10- 6
Rohda 10-12 Gr. Geel 10- 3
Luto 10-11 Die Haghe 10- 3
HOOFDKLASSE B: Dalto-Deetos 17-21,
Fortuna-LDO 16-16, PKC-AKC 18-12,
SCO-Blauw Wit 13-14
PKC 10-16 Fortuna 10-12
Deetos 10-13 Dalto 10- 9
SCO 10-12 LDO 10- 4
BlauwWit 10-12 AKC 10- 2
OVERGANGSKLASSE B: VEO-De Vin
ken 11-10, VES-DOC 10-12, DVO-KVS 12-
7. Pemix-Swift(M) 18-16
DVO 10-14 Pernix 10-12
Swift(M) 10-14 DOC 10- 9
OVERGANGSKLASSE C:
9-8, BEP-Fides Pacta 14-12, Allen Weer-
baar-DEVD 16-11, DTV-Swift(A) 10-11
A. Weerbaar 10-20 Fides P. 10-8
Swift(A) 10-12 BEP 10-8
DTV 10-11 Achilles 10-7
DEVD 10-11 Roda 10-3
NK indoor in Den Haag
vrouwen: 60 m: 1. Cooman (ATC 75)
7,29, 2. Van Heezik (Lycurgus) 7,43, 3.
Tromp (Hera) 7,52, 4. Elissen (Kimbria)
7,53, 5. Hidding (Hera) 7,57, 6. Van der
Kolk (DEM) 7,64, 7. Van Dorp (Holland L)
7,73, 8. Bonaparte (AVR) 7,76
400 m: 1. Van Dorp (Holland L) 54,22, 2.
Steennis (Altis) 54,50, 3. De Leeuw (AVR)
55,16,4. Bosma (Impala) 57,48.5. Mande-
ma (Olympia '48) 57,69, 6. Roona (Argo
77) 59,41
800 m: 1. Van Langen (Fortis) 2.08,51,2.
Vriesde (AVR) 2.09,29, 3. Toonstre (ADA)
2.09,69, 4. Aukema (Sparta) 2.10,40, 5.
Teunissen (GAC. G.) 2.13,98, 6. Bosman
(Sparta) 2.14,86, 7. Dieperink (GVAV)
2.15,05
3000 m: 1. Van Hulst (PAC) 9.07,56, 2.
Frenks (Daventria) 9.15,23, 3. Harms
(Sparta) 9.23,13, 4. Jansen (Impala)
9.30,57, 5. Van der Linde (AV Haarlem)
9.42,57, 6. Heusinkveld (Ciko '66) 9.42,74
Hoogspringen: 1. Wijnsma (Olympia E.)
1,81 m. 2. Van der Weide (Unitas) 1,81 m.
3. Heijnen (Thor), De Jong (AVR) en
Bleeker (DEM) allen 1,70 m
ver: 1. Hidding (Hera) 6,49 m, 2. Van Hee
zik (Lycurgus) 6,42 m, 3. Wijnsma 6,38 m,
4. Van der Kolk (DEM) 6,06 m, 5. Van de
Wal (Lycurgus) 5,86 m, 6. Versluis (Hera)
5,71 m
kogelstoten: 1Fransen (AVR) 16,32 m, 2.
Dunant (Lycurgus) 15,90 m, 3. Speijer (AV
NOP) 14,57 m, 4. Van der Weijde (Unitas)
14,43 m5. Van de Bremen (AVR) 13,26 m,
6. Mekking (Olympia '48) 13,21 m
(DEM)
7,512. Boogaards (Ciko '66) 7,53.3. Gou-
demond (ATC 75) 7,70
200 m: 1Speaar (AVR) 25,26,2. Verploeg
(Oss 78) 25,46, 3. Van Eyl (Taxandria)
25,76
400 m: 1De Jong (Horror) 57.91.2. Van
Daalen (Hollandia) 58,04, 3. Hogendoom
1500 m: 1. Sleeuwenhoek (Avantri) 21.21-18,21-18.
4.34,93, 2. Timmermans (Oss 78) z.t, 3.
Loonen (Altis) 4.36,05
Hoogspringen: 1Maasdijk (Phoenix) 1.76
i, 2. De Vries (AV NOP)1,68 m, 3. Van Zut-
i (De Keien) 1,68
Davis-Cup:
Karlsruhe: Bondsrepubliek Duitsland -
Indonesië 5-0
Becker Abdul Kahar Mim 6-0, 6-1,6-1;
Steeb Wibowo 6-1,6-2,6-3; Becker/Jelen
- Suhayryadi/Walalangi 6-2,6-4,6-1Steeb
- Mim 6-2, 6-2; Becker Wibowo 6-2, 7-5.
Wenen: Oostenrijk Australië 5-0
Skoff - Cash 7-6 (7-1), 7-5, 6-3; Muster -
Woodforde 6-4,6-7 (4-7), 6-2,6-3; Muster-
/Antonitsch - Cash/Fitzgerald 6-3,7-6 (7-4),
3-6,3-6,6-2; Skoff Fitzgerald 2-6,6-4,6-2;
Muster - Cash 6-2,6-0.
Tel Aviv: Israël-Frankrijk 1-4
Bloom - Noah 6-7 (3-7), 6-4,3-6,3-6; Mans-
dorf - Leconte 6-3,6-4,2-6,4-6,4-6; Perkis-
s/Mansdorf - Noah/Forget 3-6.7-6 (7-4), 6-
3.3-6,11-13; Mansdorf Noah 7-6 (10-8),
3-6,6-3; Bloom - Leconte 3-6,6-2,4-6.
Marbella: Spanje - Mexico 3-2
Arrese - Lavalle 2-6, 4-6, 2-6; Emilio San
chez - Maciel 4-6, 6-4, 6-0, 7-5; Sanchez-
/Casal - Lavalle/Lozano 4-6, 6-3, 2-6, 6-2,
6-1Emilio Sanchez - Lavalle 4-6,2-6,6-3,
5-7; Arrese - Maciel 6-3,6-3,6-4.
Praag: Tsjechoslwakije Sovjetunie 4-1
Srejber - Volkov 3-6,6-2,6-1,7-6 (7-4); Me-
cir - Tsjesnokov 7-5, 6-3, 3-6, p 7-6, 0-6;
Srejber - Tsjerkassov 7-5,6-7,6-4.
Belgrado: Joegoslavië Denemarken 4-1
Zivojinovic - Christensen 6-3,7-6 (7-5), 5-7,
6-3; Oresar - Fetterlein 1 -6.7-5,6-16-0; Zi-
vojinovic/lvanisevic - Christen/Mortensen
1-6,7-5,6-16-0, Ivabisevic - Fetterlein 64),
3-6, 9-11Oresar - Soerensen 6-2, 6-3
Malmö: Zweden-Italië 4-1
Svensson - Narducci 4-6,6-3,6-1,4-6,6-3;
Pernfors Camporese 5-7,3-6,2-6, Jarryd-
/Gunnarsson - Camporese/Nargiso 7-6 (8-
6). 7-5,6-4; Pernfors - Narducci 6-3,6-4,4-
6,6-7,6-3; Svensson - Camporese 6-3,3-6.
6-3
Chang - Pecci 6-7 (5-7), 6-3,6-4,6-2; Agas
si - Chapacu 6-2, 6-1,6-1; Seguso/Flach -
Pecci/Gonzalez 6-16-3,6-4; Chang - Cha
pacu 5-7,6-0,6-1. Agassi-Gonzales 6-2, 6-
TOP TWAALF
Vrouwen
Derde ronde: Fazlic (Joe) - Kloppenburg
(Ned) 21-17,23-21; Popova (Sov) - Wang
(Fra) 21-16, 21-18; Batorfi (Hon) - Guer
gueltsjeva (Bul) 21-17, 21-10; Nemes
(BRD) Safarova (Tsj) 21-11,21-10; Boela
tova (Sov) Urban (Hon) 23-21, 21-18;
Kasalova (Tsj) - Hrachova (Tsj) 21-16,21-
15.
Vierde ronde: Kloppenburg Safarova 16-
21,21-18,21-14, Hrachova - Fazlic 21-13,
21-18; Guergueltsjeva - Popova 21-16,21-
18; Kasalova Nemes 21-13,21-18; Batorfi
21-16.21-10; Wang-Urban 19-
phen (De Keie
Kogelstoten: 1. Goormachtigh (PAC)
14,80 m (NR jeugd), 2. Beunder (Lycurgus)
12,86 m, 3. De Vries (DEM) 12,67 m.
- 15-
21.21-12,2-17; Nemes - Hrachova 21-18,
21-14; Batorfi - Wang 21-11, 21-16; Guer
gueltsjeva - Boelatova 21-19,21-17; Safar
ova - Fazlic 21-13, 21-19; Urban - Popova
21-19,15-21, 22-20.
Zesde ronde: Popova Kloppenburg 21-10,
21-19, Wang - Fazlic 21-16,21-12, Kasalo-
AGENDA
Woensdag
De Beverbol Ridderkerk: Den Dam-Hermes
DVS (20.00 uur)
Northgohal Noordwijk: Boerenburg-Van
Egmond (20.00 uur)
Vrijdag
De Seinpaal Volendam: Gat van Neder-
land-Bax (20.50 uur)
JEUGDINTERLAND HEERENVEEN
Meisjes B, 500 m: 1. Zumack (DDR)
41.99. 2. Voetelink (Ned) 42,04, 3. Baier
(DDR) 42.26.
1500 m: 1Pechstein (DDR) 2.11.26,2. Bai
er (DDR) 2.12,78, 3. Zumack 2.13,31, 4.
Van Zuilen (Ned) 213,94.
Meisjes A, 500 m: 1. Adeberg (DDR)
42.65, 2. Prokasjeva (Sov) 43,11,3. Jolan-
da Grimbergen (Ned) 43,51, 4. Busch
(DDR) 43.71.5. Muller (DDR) 43,99,6. Ma-
majeva (Sov) 44,59
3000 m: 1. Adeberg 4.36.35. 2. Muller
4.36,53. 3. Grimbergen 4.39.06. 4. Mama-
jeva 4.45,05, 5. Zijlstra 4.45,22, 6. Busch
4.46.07.
Meisjes B: 1000 meter: 1. Zumack
1.25.08, 2. Baier 1.25,19, 3. Voetelink
1.25,60, 6. Van Zuilen 1.26,96, 8. Petra
Grimbergen 1.27,80
Eindklassement: 1. Zumack 128.966 pnt,
2. Baier 129.115, 3. Pechstein 129.418, 4.
Voetelink 129.700, 6. Van Zuilen 131.366,
Mannen 500 m: 1. Rönning 38,92, 2.
Ström 39,08, 3. Söndral 39,11, 4. Grunde
Njös 39,73, 5. Lóvasen 39,83, 6. Roar Tol-
lefsen 39,88.
1000 m: 1. Ström 1.19,28, 2. Rönning
1.19,52, 3. Söndral 1.19,83, 4. Koss
1.20,08, 5. Hammeren 1.20,86, 6. Stenli
1.21,15.
Klassement: 1. Rönning 160,065,2. Ström
160,105, 3. Söndral 160,840
Districtsbeker
Vrouwen: Thor-Acco/DOS 2 3-0, Rhn-
/VSTS-DVC 0-3, Be Fair 2-VEL01-3, VOY-
Rentokil 2 3-2, AV '40 2-Agon 0-3, VCS-Ge-
mini 21-3, DAC 2-Dosko 1-3, Punch-NOVO
0-3.
Rentokil 3 0-3, SKC-Valken 1-3, Ridder-
veld-Be Fair 0-3, Alexo-Acco/DOS 3 0-3,
TOI-GVC 2-3.
500 m: 1Aaftink 42,10,2. Loorbach 42,22,
3. Hekkers 42,69, 4. Huizebosch 42,71, 5.
Bollaart 43,14,6. Keulen 43,23,7. Van der
Meer 44,73.
MARATHON AMSTERDAM
Mannen, 105 ronden: 1. Korotkov (Sov) 1
uur 4 minuten 54,6 seconden. 2. Takken
(Amsterdam), 3. Van der Pauw (Anke
veen), 4. Huitema (Roden), 5. Grimbergen
(Rijnsburg), 6. Hagen (Usse), 7. Schalij
(Nigtevegt), 8. Vriend (Enkhuizen), 9. Mo-
zin (Sov), 10. Vos (Kockengen). 11. Caze-
mier (Den Horn). 12. Jonker (Wijtgaard).
13. Van Wijhe (Oosterwolde), 14. Kooyman
(Ammerstol), 15. Van den Boogert (Eindho
ven), op één ronde: 16. Kromkamp (Olde-
holtpade), 17. De Boer (Edam), 18. Ferwer-
da (Stiens), 19. Kramer (Oudeschoot), 20.
Van Kempen (Nieuweveen).
Stand marathonklassement: 1. Kramer
218,4 punten, 2. Van Kempen 214,4, 3.
Vunderink 156,2,4. Wedman 136,1,5. Van
der Pauw 128, 6. Kaspers 126, 7. Schalij
102,8. Kromkamp en Hagen 101,10. Fer-
werda 98.
Vrouwen, 40 ronden: 1. Pasveer (Gronin
gen) 27.17,3, 2. De Vries (Jubbega), 3.
Berkhof (Oldebroek), 4. Uitham (Zuidlaren).
5. Keulen (Irnsum).
De stand in het klassement is: 1. Keulen
92,3,2. Hoogendijk 81,3,3. Van Tol 80,1.
Superprestige Zillebeke
1. Stamsnijder (Ned), 2. De Brauwer (Bel)
op 55 sec., 3. Van Dijck (Bel), 4. Hendriks
(Ned), 5. Ghyllebert (Bel). 6. Rudy de Bie
(Bel), 7. Kools (Ned). 8. Messelis (Bel), 9.
Hautekeete (Bel), 10. Frank Groenendaal
(Ned), 11. Liboton (Bel), 12. Lambrechts
(Bel), 13. Reinier Groenendaal (Ned), 14.
Pauwels (Bel). 15. Dannie de Bie (Bel). 21.
Baars (Ned).
Eindklassement SuperPrestige: 1. Stam
snijder 122 punten, 2. De Brauwer 99, 3,
Baars 79,4. Van Bakel (Ned) en Dannie de
Bie 76, 6. Kools 66, 7. Hautekeete 56, 8.
Messelis 54,9. Hendriks 47,10. Honegger
(Zwi) 43.
2.11,34,2. Jolanda Grimbergen 2.13,10,3.
Prokasjeva (Sov) 2.13,21, 6. Esmeralda
Ossendrijver 2.15,50
Eindklassement: 1. Adeberg 132.488, 2.
Jolanda Grimbergen 134.386, 3. Müller
134.961, 7. Ossendrijver 137.552
Jongens A, 500 m: 1. Radsjenko (Sov)
39,24,2. Bos (Ned) 39,87,3. Joerkov (Sov)
39,94, 4. Schmietendorf (DDR) 39,96, 5.
Van der Burg (Ned) 40,07,6. Tonat (DDR)
40,20
5000 m: 1. Bos 7.08,01,2. Schmietendorf
7.10.00, 3. Van der Burg 7.11,79,4. Tonat
(DDR) 7.15,17, 5. Greenwald (VSt)
7.16.17,6. Joerkov (Sov) 7.17,19. Jongens
B, 500 m: 1. Anoegrijenko (Sov) 39,33, 2.
Zjeloenov (Sov) 39,59, 3. Zandstra (Ned)
39.73.
3000 m: 1. Höhnisch 4.12,09, 2. Zandstra
en Ten Kortenaar (Ned) 4.13,46 jongens A:
1500 meter: 1. Joerkov 1.59,35, 2. Bos
1.59,81, 3. Van der Burg 1.59,94
Eindklassement: 1. Bos 122.607, 2.
Schmietendorf 122.994, 3. Van der Burg
123.229
Eindklassement jongens B: 1. Ten Korte
naar 121.843, 2. Zandstra 121.913, 3.
Anoegrijenko 122.383,5. Ritsma 122.861
Ploegachtervolging:
Meisjes B 3 km: 1. Nederland 4.28,34,2.
Sovjetunie 4.35,91. 3. DDR 4.36.83
Meisjes A: 5 km: 1. Nederland 7.38,74,2.
DDR 7.41,82
Jongens A: 10 km:
14.04.90. 2. DDR 14.22,17
Jongens B: .5 km: 1Nederland 6.59,56,2.
Promotieklas B:
Vrouwen
Tornado-Orion 3-2, Rentokil2-WV 3-0.
Mannen: Acco/DOS-VCS 1-3.
Vrouwen
Eerste Klas: Leython 2-VCS12-2, S 701 -
Blok 771 2-2, Valken 1-lnUpGo 1 2-2, NO
VO 2-WW 1 0-3, RW 1-LUSV 1 3-1.
WW 1 14-23 RW 1 14-14
Leython 2 15-22 S 70 1 13-11
LUSV 1 14-20 Leython 4 15-11
VCS 1 14-19 Valken 1 14- 7
Blok 77 1 14-17 InUpGo 1 14- 7
Leython 3 16-16 NOVO 2 13- 3
Tweede Klas A: Salvo 1-Leython 5 3-1,
SKC 2-DVO 1 1-3, Rid. veld 3-DAC 2 2-2,
DAC 4-LUSV 2 2-2, Gemini/K 4-Utopia 1 3-
0.
Tyveedë Klas B: VCO 1-lnUpGo 2 3-1,
VCS 2-Scarabee 1 2-2, SKC 1-Liusna 2 3-
0. DAC 3-Rid. veld 2 0-3, Scarabee 1 -WW
2 3-0.
Derde Klas A: MVKV 2-Meerburg 1 0-3,
SKC 3-GGV 1 0-3, Setumup 1-Gemini/K 5
2-2, Rid. veld 4-Aarl.veen 1 2-2.
Derde KJas B: VCO 3-Aspasia 1 2-2, DAC
6-Orion 3 2-2.
Derde Klas C: GGV 2-Graficon 12-2. DAC
5-MVKV 1 0-3.
Mannen
Eerste Klasse: Liusna 1-Leython 4 1-3,
Rid. veld 1-DAC 3 3-0, Aarl.veen 1-DVO 1
3-0, RW 1-SKC12-2, Gemini/K 2-Graficon
2 2-2.
Gemini/K 3 14-22 Gemini/K 2 15-12
Rid.veldNI 14-22 Aspasia 1 13-11
Graficon 2 14-20 DAC 3 14-11
Nederland RW 1 14-17 üusna 1 14-10
SKC 1 13-14 Leython 4 14- 8
DDR 7.00,7é
Eindklassement: 1. Nederland 402,5 pnt,
2. DDR 387 pnt, 3. Sovjetunie 314,5 pnt. 4.
Verenigde Staten 180 pnt
NOORS KAMPIOENSCHAP SPRINT OS-
Aarl.v
13-13 DVO 1
14- 6
Yttredal 1.29,40, 2. Tollefsen 1
Wolden 1.32,64,4. Nordby 1.34,05,5. Her
taas 1.39,58. Klassement: 1. Yttredal
181,705, 2. Tollefsen 183,675. 3. wolden
186,815.
Tweede Klas A: InUpGo 1-LUSV 3 34).
WW 1-Liusna 2 2-2, Orion 1-Blok '771 3-0,
Valken 2-Leython 5 0-3, NOVO 3-MVKV 1
3-0, Graficon 3-DAC 4 3-0.
Tweede Klas B: VCS 2-VCO 1 2-2, Rid.
veld 2-Utopia 13-1DAC 5-WVC10-3, Uto
pia 1 -InUpGo 2 3-1Gemini/K 4-RW 2 2-2.
Derde Klas A: Salvo 1-RVV 3 1-3, NOVO
5-Aspasia 3 3-0, Graficon 4-DAC 6 3-0.
Derde Klas B: LPSV 1-DVO 3 2-2, S '701-
VCO 2 1-3, WVC 2-NOVO 4 3-0, Gemini/K
6-Meerburg 2 1-3.
Derde Klas C: GGV 1-Utopia 2 3-0, Meer
burg 1-VCS 3 2-2, Aspasia 2-Orion 3 2-2,
Scarabee 1-Aarl.veen 2 3-0.
1.48,00, 3. Dedler (BRD) 1.48,01,
briggen (Zwi) 1.48,05, 5. Kawabata (Jap)
1.48,32, 6. Gerg (BRD) 1.48.38. 7. Lee
(Can) 1.48,45, 8. Figini (Zwi) 1.48,57, 9.
Zeiler (Zwi) 1.48.60. 10. Emonet (Fra)
1.48,61, 11. Krenn (BRD) 1.48,78, 12.
Kronberger (Oos) 1.48,83,13. Majer (Sov)
1.48,97, 14. Lodzinja (Sov) 1.48,99, 15.
Lindh (VSt) en Wallinger (Oos) 1.49,01.
Koersen van Hilversum
HILVERSUM (ANP) - De uitslagen v
draverijen van_zondag in Hilversum zijn:
EERSTE KOERS, 1609 m: 1. Diamoiid
Fortuna (J. van Dooyeweerd) 2.08,1 -
1.19,6, 2. Dorothe Pluto, 3. Doris Buiten
zorg. Niet gestart: Dash Alone. Toto: win
nend 2,10, plaats 1,60,1,60, 1,70, koppel
7,30, trio 39,70.
TWEEDE KOERS, 1609 m: 1. Cindy Ton
ka (J. Huiberts) 2.09,8 1.20,7.2. Cor Berg,
3. Dutch Victrix. Toto: winnend 9,50, plaats
2,60, 8,00, 2,00, koppel 118,30, trio
1105,30.
DERDE KOERS, 1609 m: 1Cathy Buiten
zorg (B. Lugies) 2.06,9 -1.18,9,2. Comtes-
se, 3. Coiffeurs Lady. Winnend 2,50, plaats
1,40, 2,10, 3,10, koppel 14,70, trio 471,10.
VIERDE KOERS, 1609 m: 1. Udo Wind-
spiel (A. Mollema) 2.05,1 - 1.17,8, 2. Yke
Bakker, 3. Jefs Comfort. Toto: winnend
7,80, plaats 1,50,1,40,1,20, koppel 10,70,
trio 107,40.
VUFDE KOERS, 1609 m: 1. Djinn Rie-
brand (B. Schwarz) 2.09,0 -1.20,2,2. Boni,
3. Ciska Crown. Toto: winnend 2,90, plaats
1,30,1,70,1,50, koppel 6,60, trio 41,00.
ZESDE KOERS, 1609 m: 1Alice van Alte-
na (C. Imming) 2.03.6 1.16,8,2. Annabell
Hanover, 3. Ardola Buitenzorg, 4. Bob
Rush. Niet gestart: Alk G. Toto: winnend
6,80, plaats 1,30,1,40,1,10, koppel 16,90,
trio 108,60, kwartet 857,40.
ZEVENDE KOERS, 1609 m: 1. Carisma
Darby (A. Mollema) 2.05,8 1.18,2, 2.
Cheetah Arlo, 3. Bo de Zeeuw. Toto: win-
1,30, plaats 1,20, 2,80, 1,90, koppel
13,40, trio 66,60.
ACHTSTE KOERS, 1609 m: 1Park it He-
re (L. Mollema) 2.04,7 -1.17,5, 2. Chokey
Treen, 3. Coral Buitenzorg. Toto: winnend
1,30, plaats 1,00,1,30,1,40, koppel 4,10,
trio 14,40.
NEGENDE KOERS, 1609 m: 1. Veloce
Nora (R. Kromkamp) 2.03,7 -1.16,9,2. Alf
red Rynstroom, 3. Ylona van Echten. Toto:
winnend 4,50, koppel 1,80,2,10,8,60, kop
pel 11,30, trio 1067,90.
TIENDE KOERS. 1609 m: 1. Zorro Hol-
lyrood (A. van de Blonk) 2.04,4 -1.17,3,2.
Wanda Pluto. 3. Walter Neyenrode. Toto:
winnend 3,20, plaats 1,70, 1,50, koppel
3,60, trio 131,00.
ELFDE KOERS, 1609 m: 1. Amazing Star
(R. van Toor) 2.05,8 -1.18,2,2. Bavonora,
3. Anna V, 4. Zeb Zuidhoom. Toto: winnend
2,50, plaats 1,30,2,50,3,10, koppel 12,60,
trio 80,30, kwartet 244,90.
W5-spel: uitbetaling aan 128 deelnemers
voor rijtje 2-6-2-4-4 is 181,30. Omzet totali-
sator: 483.795,-.
VAN DINSDAG T/M LANGE MARE 90,
ZATERDAG OPEN; LEIDEN.
OOK OP KOOPAVOND: TEL. 071-12 69 55
Maar ook voor
verfspuit, gasbrander,
vlakschuurmachine, be-
hangafstomer, etc. kunt u
bij ons terecht.
Kortom, voor alles wat u
v schilderwerk no
dig heeft.
K-Rental verhuurt
zo'n 300 verschillende ge
reedschappen. Voor vak
man en doehet-zelver.
Redelijke huurprijzen. Speciale redukties voor extra 1
huurdagen en weekenden. Vraag de K-Rental folder.
Weversbaan 4-6 Hoorn 236
Ind. terrein De Baanderij bij Haalhout
VERHUUR VAN GEREEDSCHAP
WK VROUWEN LAKE PLACID
(achtereenvolgens puntentotaal,
afstanden)
1Moser (DDR)
2. Kleemann (DDR)
3 Van Gennip (Ned)
4. Docter (VSt)
5. Börner (DDR)
6. Hashimoto (Jap)
7. Titova (Sov)
8. Schalling (DDR)
9. Stam (Ned)
10. Lapoega (Sov)
11Meijer (Ned)
12. Rys (Pol)
13. Belci (Ita)
14. Toemanova (Sov)
15. Bogatova (Sov)
16. Moolhuizen (Ned)
500,3000,1500 en 5000 meter met tussen haakjes de klasseringen op de
181.390
43,33
(3)
4.39,56
(1)
2.10,91
(2)
7.58,30 (2)
182.686
44,19
(10)
4.41,72
(4)
2.11,16
(3)
7.58,23 (1)
183.035
43,59
(6)
4.42,52
(6)
2.13.10
(7)
7.59,92* (3)
184.100
44,78
(18)
4.42.29
(5)
2.12,55
(4)
8.00,75 (4)
184.223
44,33
(13)
4.41,00
(3)
2.12.60
(5)
8.08,60 (6)
184.554
42,59
(1)
4.49,15
'12;
2.12,65
(6)
8.15,57 (10)
185.471
44,42
(14)
4.43,59
(7)
2.13,46
(8)
8.13,00 (7)
185.674
45,51
(20)
4.40,36
(2)
2.16,04
(16)
8.00,92 (5)
186.020
43.43
(4)
4.49,08
(11)
2.14,34
(11)
8.16,30 (11)
186.111
44,68
(17)
4.49,14
(12)
2.10,23
(1)
8.18,31 (12)
186.556
43,51
(5)
4.48,95
(9)
2.15,10
(13)
8.18,54 (13)
187.788
44,63
(16)
4.49,03
(10)
2.14,23
(9)
8.22,43 (14)
187.962
45,51
(20)
4.45,26
(8)
2.16,70
118)
8.13,42 (9)
188.016
45,76
(24)
4.49,20
(14)
2.14,26
(10)
8.13,03 (8)
189.128
44,25
(11)
4.52,05
(16)
2.15,86
(15)
8.29,16 (16)
189.951
45.76
(24)
4.49,76
(15)
2.16,11
(17)
8.25,28 (15)
RUGBY Voor het vijflanden-
toernooi rugby werden zaterdag
twee wedstrijden gespeeld: Enge
land - Schotland 12-12, Wales - Ier
land 13-19. Na twee speeldagen
leidt Schotland met drie punten uit
twee wedstrijden. Franlmjk staat
tweede met twee uit één.
AUTOSPORT - Bij een wed
strijd, tellend voor het ralleykam-
pioenschap van Portugal zijn zater
dag twee doden gevallen. In de
buurt van Sintra, tijdens een snel
heidsproef, raakte Ramiro Fernan-
des de controle over zijn Lancia
kwijt. Via het trottoir vloog hij op
een groep toeschouwers in van wie
er twee om het leven kwamen en
één zwaar gewond werd.
NK SPRINT HEERENVEEN
Mannen, achtereenvolgens puntentotaal, 500, 1000 (zaterdag), 500 en 1000 meter (zondag)
3. Terpstra
4. Jonkman
5. Noyens
6. Van der Poel
11Nieuwenhuizen
14. Van de Ploeg
Vrouwen, respectievelijk totaal, 500 n
1Aaftink
2. Loorbach
3. Bollaart
4. Huizebosch
5. Keulen
6. Van der Meer
7. Hekkers
153.700
153.800
154.435
154.825
154.825
155.975
158.240
160.605
38,82 (4)
38,51 (2)
38,39 (1)
39,05 (6)
38,88 (5)
39,30 (8)
39,62 (11)
40.05 (13)
1.16,15 (1)
1.17,60 (3)
1.17,97 (6)
1.17,72 (4)
1.17,75 (5)
1.17,56 (2)
1.19,22 (10)
1.19,87 (13)
38,54 (5)
38,06 (1)
38,34 (3)
38.32 (2)
38,36 (4)
39,29 (8)
39,48 (9)
40.33 (14)
1000 m, 500 m en 1000 m
169.065 42,01 (1) 1.24,66 (1) 42.10 (1)
171.130 42,56 (2) 1.26,14 (3) 42,22 (2)
171.225 43.09 (5) 1.24,84 (2) 43,14 (5)
173.100 42.79 (3) 1.28.09 (6) 42,71 (4)
173.605 42.92 (4) 1.27.00 (5) 43,23 (6)
175.155 44,03 (7) 1.26,50 (4) 44,73 (7)
191.590 43.14 (6) 2.04.49 (7) 42,69 (3)
1.16,53 (1)
1.16,86 (2)-
1.17,44 (5)
1.17,19 (3)
1.17,75 (7)
1.17,21 (4)
1.19,06 (12)
1.20,58 (15)
1.25.25 (2)
1.26.56 (4)
1.25,15 (1)
1.27,11 (6)
1.27,91 (7)
1.26,29 (3)
1.27,03 (5)