Blauw Wit helpt UVS in het zadel Hulp grensrechter baat Abbenes niet Randstad Sport nadert top Voorschoten verliest hoofd Rijnsburgse Boys overklast Ajax 2 Van Nispen speelt restant duel zonder problemen uit TRAINER VERZORGER MAANDAG 6 FEBRUARI 1989 SPORT PAGINA 17 LEIDEN - De grensrechters speelden dit weekeinde in de eerste klasse van de Leidse zaterdagafdeling een belangrijke rol. Zowel bij Abbenes-Valken '68 (1-2) als bij MVKV-SVOW (1-1) werden doelpunten op advies van de 'hulparbiters' afgekeurd. Hazers- woudse Boys is na een krappe 1-0 zege op Alphia twee punten los Hazerwoudse Boys - Alphia 1-0 De wedstrijd had een uitermate spannend verloop. Beide teams creëerden volop kansen. Bij Alphia liet Kees van Raamsdonk enkele kansen aan zich voorbijgaan en bij. Hazerswoudse Boys, dat zonder Marco Roelofsen moest aantreden, kon de goed spelende Koen War- nau in eerste instantie het net van de tegenstander niet vinden. War- nau moest zich kennelijk even warmdraaien, want rond de 20e mi nuut was het wel raak. In een vloei ende beweging zette de Hazers woudse topscorer twee man op het verkeerde been en knalde vervol gens hard raak (1-0). Na rust pro beerde Alphia nog op gelijke hoog te te komen, maar het kon niet ge vaarlijk worden. Dit was vooral te danken aan het knappe verdedi gende werk van laatste man Peter Cadel die in de Hazerswoudse ver dediging de zaken goed op een rij had. Abbenes - Valken'68 1-2 Hier kwam de lijnrechter van Abbenes, Ton van Es, nadrukkelijk in beeld. Eerst meende Van Es dat de bal de achterlijn was gepas seerd, maar arbiter Rijneveld liet de Valkenburgse aanvaller R,obert Binnendijk doorspelen (0-1). Pro testen haalden niets uit. Abbenes haalde toch zijn gram toen Rob Cornelisse de thuisclub op gelijke hoogte bracht. In de tweede rond gang werd de strijd een stuk grim miger. Dat had zelfs opstootjes tot gevolg. Dat was met name het ge val na de tweede keer dat Van Es van zich deed spreken, ditmaal met meer succes. Frank Duindam dacht zijn ploeg naar 1-2 te hebben geschoten en kreeg in eerste in stantie ook de goedkeuring van Rijneveld. Op advies van Van Es werd de goal echter afgekeurd. De strijd werd daarna zo hard dat Rij neveld de strijd dreigde te staken. Na overleg met de aanvoerders werd besloten het duel voort te zet ten. Van Es was door de gebeurte nissen waarschijnlijk zo van zijn stuk dat hij bij een volgende Val kenburgse aanval op de rand van buitenspel niet adequaat reageerde en Duindam de bezoekers alsnog op winst zette (1-2). MVKV - SVOW 1-1 De Katwykers kwamen goed uit de startblokken met als hoogte punt een knal op de paal van Mar tin Oudshoorn. SVOW nam de waarschuwing ter harte en wissel de veelvuldig van positie waardoor MVKV het een stuk moelijker kreeg. De gevolgde tactiek bleek alras succesvol toen een daverend afstandsschot van Ton van Zuylen het Katwijkse net deed bollen (0-1). MVKV herstelde zich en kreeg le gio mogelijkheden waaruit echter alleen Oudshoorn het doel wist te vinden (1-1). De thuisclub had de volle winst kunnen pakken toen Rian Blankert ook raak schoot. De grensrechter van SVOW, Ad van Tol, vlagde echter voor buitenspel. Zijn advies werd door arbiter Sie- bert in tweede instantie overgeno men, zodat het doelpunt werd afge keurd. Reeuwijk zijn stempel op de wed strijd. Eerst kende hij SVLV een strafschop toe die Frank Marcelis echter miste. Daarna was het de beurt aan KRV waarvoor Cornée van Duyvenbode de winnende tref fer maakte. Van Reeuwijk, niet al te best op dreef, stelde daarna zijn laatste daad door de door SVLV keihard aangepakte Humphrey Naarendorp wegens natrappen uit het veld te zenden. ri ferme kopstoot scoort Tonny Nieuwenburg (ASC) het enige doelpunt i LEIDEN - Door een ning op Warmunda heeft Randstad Sport aansluiting gekregen bij de sub-top van de afdeling Leiden. Leidsche Boys verloor zijn inhaal wedstrijd tegen ASC met 1-0. DE ZILK - Voor Van Nispen le verde het uitspelen van de laatste 35 minuten van het vorig jaar bij een 2-1 voorsprong ge staakte duel tegen DSOV giste ren weinig problemen op. De Zil- kers trokken in dit duel uit de "vierde klasse C in district West I met 3-1 aan het langste eind. Van perikelen die er mede toe had den geleid dat het duel voorheen was gestaakt (volgens beide par tijen overigens uit een overtrok ken reactie van de arbiter), viel daarbij niets te merken. De gas ten hadden besloten gedurende de resterende speeltijd alles op de aanval te zetten, maar liepen zich alleen maar stuk op de door René Ras sterk geleide Zilker verdediging. Dit alles leidde er dan ook slechts toe, dat de thuis club alle gelegenheid had tot het plaatsen van tegenstoten. De Zil- kers zagen zich daarbij echter tot hun' ongenoegen telkens weer wegens buitenspel teruggevlagd door de grensrechter. Een kwar tier voor tijd kreeg Ruud de Klerk wel toestemming om door te gaan. De spits omspeelde ver volgens beheerst de DSOV-kee- per en maakte met een simpele voetbeweging aan alle onzeker heid een einde: 3-1. Terwijl het publiek reeds zijn heil zocht bij de plaatselijke carnavalsoptocht, konden de Zilkers de resterende speeltijd op hun slofjes voltooi- AFD. LEIDEN ZONDAG Randstad Sport - Warmunda 4- 2 In de beginfase zorgde Joos van der Zwet er voor dat de bezoekers met 1-0 aan de leiding kwamen. Ni co van As bracht nog voor de rust de partijen weer op gelijke hoogte. Jan van der Reyden schoot de ploeg van Randstad-trainer Cor Pennenburg met twee doelpunten, waarvan één uit een strafschop, weer op een voordelig saldo (3-1). Vincent de Winter (Warmunda) kon via een elfmetertrap de achter stand nog wel verkleinen, maar Wilco Penseel maakte aan alle on zekerheid een definitief einde (4-2). Leidsche Boys - ASC 0-1 Onder de toeziende ogen van eni ge honderden toeschouwers maak ten beide partijen er een aardige wedstrijd van. In de eerste helft was Leidsche Boys het dichtst bij een doelpunt. Eerst schoot Jeffry Fielemon op het houtwerk en later redde ASC-doelman Marcel Del- meer uitstekend bij een krachtig schot van Patrick Kooien. De ASC- goalie was er mede debet aan dat de zege naar de bezoekers ging. Na dat Tonny Nieuwenburg voor ASC gescoord had bleek Delmeer on- passeerbaar. Stamsnijder geeft GP-zege glans ZILLEBEKE (ANP) - Hennie Stamsnijder heeft zijn reeds twee weken vaststaande vierde verovering van de Super Presti- ge-trofee gevierd met de over winning in de laatste veldrit van het seizoen. In Zillebeke ging hij de Belgen Paul de Brauwer en Guy van Dijck vooraf. De specialist uit Enter nam in Zillébeke revanche voor zijn te genvallende wereldkampioen schap. Een week geleden kwam hij in Pontchateau niet verder dan de zevende plaats. In Zillebeke was Stamsnijder superieur. Hij nam van het begin de leiding. Aanvankelijk konden de Belgen De Brauwer, Liboton en Dannie De Bie volgen. Libo ton en de wereldkampioen wer den na drie ronden gelost, De Brauwer haakte in de zesde ron de af. Bij de eindstreep had Stamsnijder 55 seconden voor sprong. Jeugd FC Iisse deelt met DWV Aanvoerder Hein de Graaff van Voorschoten ontdoet zich van zijn Voorburgse collega. (foto Loek Zuyderduin) Koploper in grimmig duel tegen Devjo onderuit VOORSCHOTEN - De lijstaan voerder in de vierde klasse B, Voorschoten, heeft in de wedstrijd tegen Devjo uit Voorburg zijn lei dende positie niet verder kunnen uitbreiden. Na bijna 100 minuten gaf hét scorebord een 1-2 eindstand aan. In een ordinaire schoppartij kort voor tijd zag de goed leidende scheidsrechter Zirkzee aanleiding twee spelers uit het veld te sturen. Hierdoor had het duel toch nog een spannende, zij het negatieve, slot fase. Voor beide teams waren de be langen groot, wat tot gevolg had dat de eerste helft nauwelijks het aankijken waard was. Op een krap middenveld probeerden de 22 ac teurs tot aanvallend spel te komen zonder de verdediging te verwaar lozen. Het voorkomen van doel punten leek op de voorgrond te staan. De kansen voor beide teams waren op de vingers van één hand te tellen. De tweede helft leek een kopie te worden van de eerste, tot in de 53e minuut de wedstrijd plotseling een andere wending kreeg. Goed sto ren van de aanval van Voorschoten bracht aanvoerder Oudshoorn van Devjo in de problemen. Een terug speelbal van zeker 20 meter zag hij tot zijn verbazing achter doelman Van der Velden belanden. De ver wachting was dat Voorschoten na deze eenvoudig verkregen voor sprong zou doordrukken, maar De vjo gooidé er juist een schepje bo-, venop. De beloning bleef niet lang uit Na een mooie solo van Solzal kwam de bal terecht bij spits Ha ring, die de gelijkmaker in de tou wen joeg. De verdediging van de thuisclub ging hierbij niet geheel vrijuit. Nog geen zes minuten later volgde de teleurstelling voor Voor schoten. Een verre uittrap van de Devjo-doelman kwam terecht bij wederom Solzal, die de bal knap te ruglegde op Stoltze. Deze plaatste de bal over de te ver voor zijn doel staande Jos Loose en in plaats van 1-0 stond het ineens 1-2. Voor beide coaches was dit het sein om te gaan wisselen. Trainer Holl van Voorschoten bracht met Kees Hulsebosch en Lex van Schijndel twee nieuwe aanvallers in. Ed Schaaf was de vervanger bij Devjo. Irritant gedrag, zoals het wegtrappen van de bal bij vrije schoppen en ordinaire overtredin gen, leidde ertoe dat de wedstrijd toch een grimmiger karakter kreeg. In de voorlaatste minuut leidde dit tot een opstootje, waarbij nogal wat schoppen en klappen over en weer vielen. Na overleg van scheidsrechter Zirkzee met de grensrechter werden de beide in vallers, Lex van Schijndel yan Voorschoten en Schaaf van Devjo, uit het veld gezonden. Devjo kon hier het minst rouwig om zijn, want het behield in elk geval de krappe voorsprong. GERARD KUIJPERS LEIDEN - De landelijke jeugd van FC Lisse is er niet in geslaagd om in en rechtstreeks duel de afstand op de ranglijst met DWV te verklei nen. De hekkesluiter kwam niet verder dan een deling. Er zit een duiaelijke vooruitgang in het spel, maar vooral het maken van doelpunten gaat de Lisser ploeg niet best af. Hoewel ditmaal wel tweemaal het doel werd getrof fen deed de Amsterdamse tegen stander dat evenzovele malen. DWV nam in de 20e minuut een 1-0 voorsprong waarna Lisse via een schitterende combinatie tus sen Sander Paardekooper, Detlev Veelenturf en de scorende Patrick Kortekaas het evenwicht hervond. Door een misverstand in de Lisser verdediging kwam de thuisclub op 2-1, maar Lisse liet het koppie niet hangen. De uit de A2 overgehevel de en sterk spelende Niels van Vel- zen stelde René van 't Wout in staat de gelijkmaker te scoren. Voetbalvereniging Nieuw-Vennep, uitkomend in de eerste klasse H.V.B. zondag, zoekt voor het seizoen 1989/1990 een voor de training van haar selectie op de dinsdag- en donderdagavond. Tevens zal hij de selectie begeleiden tijdens de wedstrijden. Voor de verzorging van onze selectie vragen wij tevens een Sollicitaties met opgaaf van referenties en salarisindicatie kunt u schrif telijk richten aan: V.V. Nieuw-Vennep, Postbus 70, 2150 AB te Nieuw- Vennep. LEIDEN Bijna alle amateur clubs uit de KNVB hebben dit weekeinde aangegrepen om een oefenwedstrijd te spelen. Rijns burgse Boys overklaste Ajax 2 met 4-1. Dezelfde cijfers verschenen op het bord bij Noordwijk - Oegst- geest. Quick Boys speelde gelijk te gen Roodenburg (1-1) en Lugdunum leed een zorgwekken de 0-2 nederlaag tegen Lisse (zon dag). Katwijk verloor met 4-2 van Scheveningen en Lisse (zaterdag) won met 2-0 van Excelsior Pernis. Rijnsburgse Boys kreeg, anders dan in de competitie, eindelijk weer eens een tegenstander op be zoek die aanvallend voetbal wilde spelen. Ajax 2 trad weliswaar niet aan in de sterkste opstelling, toch verscheen er een team in het veld met bekende speers als Frank Ver laat en Ronald de Boer. In Rijns- burg had de thuisploeg verrassend weinig moeite met de tegenstan der. Met eenrichtingverkeer naar het Amsterdamse doel. trok Rijns burgse Boys eenvoudig de winst naar zich toe. Voor rust trof Hans Zwaan tweemaal de roos (waaron der een strafschop). Léon Vonk scoorde eenmaal vóór en eenmaal na de pauze. Quick Boys trof voor achthon derd toeschouwers tweede-klasser Roodenburg. Met de wind mee bracht rechtsbuiten Ronald Jan sen de bezoekers in de eerste helft op voorsprong door de Katwijkse buitenspelval te omzeilen. Het slecht spelende Quick Boys ont kwam vlak voor tijd aan een neder laag door een fraaie treffer van Gert Aandewiel, die kapte en de uiterste hoek vond. Volgende week, tegen Heerjansdam, zal Quick Boys Leo nard Pluimgraaf moeten missen, omdat de rechtsachter tegen zijn vijfde boeking aanliep. Noordwijk had in een leuke en sportieve partij weinig moeite met vierdeklasser Oegstgeest. Binnen een kwartier had Noordwijk door Kees Smit al een 2-0 voorsprong genomen. Daarna kwam Oegst geest beter in de wedstrijd en wist de ploeg tegen te scoren. Na rust drukten de kustbewoners door naar 4-1 door doelpunten van Leo nard van Utrecht en Andries Wendt. Tweedeklasser Katwijk oefende tegen derdeklasser Scheveningen en leed een 4-2 nederlaag. De doel puntenmakers aan de zijde van Katwijk waren Piet van Duyn en Cees Kraayenoord. FC Lisse (za terdag) won met 2-0 van Excelsior uit Pernis door doelpunten van Mark Ens en van Jan Broekhuizen. Terwijl Roodenburg in vorm komt tijdens de winterstop, lijkt Lugdunum het steeds moeilijker te krijgen. Vorige verloren de Leide- naars voor de competitie en het af gelopen weekeinde ging Lugdunum op eigen veld met 0-2 ten onder tegen Lisse (zondag). Volgende week wacht de Leidse ploeg een zware strijd tegen de koploper SFC uit Sliedrecht. Voor Lisse scoorden Willem Bouckaert en Ferry Baak, die duidelijk maak ten dat Lisse in de tweede klasse geen gek figuur zou slaan. Trainer Wim Verburg, vorig jaar van NFC overgekomen, vertrekt overigens aan het einde van het seizoen bij FC Lisse. LDWS troefde de Haagse vierde klasser ODB met 3-1 af. Wim de Roo, Ger Nachtegeller en Ger de Roode drukten het verschil uit met ieder een doelpunt. Docos speelde gelijk tegen Oranje Groen. In de eerste helft kwam Oranje Groen op voorsprong door een benutte straf schop van doelman Chris Tisseur. Na de rust kwam Docos terug door conditiegebrek bij de tegenstan der. Ronald Hoogenboom produ ceerde de gelijkmaker. Valken start voortvarend LEIDEN - Valken '68 had in de za terdag eerste klasse van het vrou wenvoetbal een goed begin van het tweede deel van het seizoen. Het werd 2-0 tegen Lyra. Randstad Sport verging het gisteren in de hoofdklasse niet zo goed. De Voor- schotense vrouwen verloren met 2- 1 van KFC '71 2. Altior dolf tegen Stolwijk ook het onderspit: 0-5. In de eerste klasse van de zondagaf deling won koploper SJC met 4-0 van Foreholte. Valken had weinig moeite met Lyra. In de eerste helft tekende Ca- rolien Roem voor de openingstref fer na een mooie solo vanaf de mid denlijn. Pas na de pauze slaagden de Valkenburgse gasten er in de voorsprong uit te breiden, via de voet van Maijan Boogert. Vijf mi nuten voor tijd creëerde Lyra de enige doelrijpe kans, maar ver zuimde om raak te schieten. Randstad Sport vocht voor elke meter tegen KFC 2, maar de Delft- se vrouwen hadden een duidelijk veldoverwicht. Toch slaagden ze er in de eerste helft niet in om de bal in het doel te brengen. De Voor- schotense Debbie de Jong deed dat wél. Tegen de verhouding in kopte ze het leder voor Randstad Sport tussen de palen, na een goed geno men vrije trap van Lia Piket. Na de rust scoorden de Delftse gastvrou wen al snel de gelijkmaker. Tot een kwartier voor tijd hielden de gas ten de gelederen verder gesloten. Toen moesten ze echter toestaan dat de thuisploeg alsnog de win nende treffer scoorde. Altior was duidelijk niet opge wassen tegen Stolwijk. Voor de Stolwijkse gasten scoorde Kitty Boers de eerste drie doelpunten. Daarna benutte Sandra van Gaas een strafschop, die werd veroor zaakt door een overtreding van de Ter Aarse Paola Uyttewaal. Moni que van Gaas tekende voor de vijf de Stolwijkse treffer. SJC had het heft vast in handen tegen Foreholte. Voor de pauze beslisten treffers van Helène van der Weijden (2x) en Wendy Smit de wedstrijd eigenlijk al. De Voor- houtse vrouwen hadden in het be gin van de tweede helft even een licht overwicht, maar ze scoorden niet. Tonny Cockheyt deed dat voor de Noordwijkse formatie nog wel. AMSTERDAM - De 3-2 zege van UVS op Blauw Wit is meer een overwinning op zichzelf dan op de Amsterdamse lijstaanvoerder. Uiteraard tot volle tevredenheid van trainer Ruud de Groot. „Het mag dan wel geen fraaie wedstrijd geweest zijn, maar psychologisch gezien is het heel belangrijk dat je een uitwedstrijd wint. Voor de winterstop miste ik de bezieling, maar vandaag hebben we er voor gevochten", aldus de overgelukkige De Groot. Op dat moment overigens volko men tegen de verhouding in, want UVS had daarvoor nog geen enkele indruk kunnen maken. Het wach ten was eerder óp 2-0 dan op 1-1 en meer dan de gelijkmaker had UVS ook niet verdiend. Nog geen drie minuten later was het echter weer raak. Marcel Valk kreeg op rechts een fraaie bevlieging en zijn voor zet werd door De Kruijs, ondanks tegenwerking van André Gouws- waard, bij de eerste paal binnengle den (1-2). UVS mag zich gelukkig prijzen dat het vooral de eerste 20 minuten niet op een onoverbrugbare achter stand werd gezet. Blauw Wit had toen het beste van het spel en de Leidenaars leken in een figuran tenrol te worden gedrukt. Met na me het centrale duo Ted van Ber- kel en Léon Meijs, schutterde op technisch en tactisch gebied en Meijs had als directe tegenstander aan Hans Weehuizen zijn handen meer dan vol. „Ted speelde te diep en lietverdedigend te veel aan Cock van Weerlee over", bekriti seerde De Groot het spel van zijn aanvoerder. „Toen hij er moest zijn was hij te laat en schopte hij er met zijn maat 47 naast", doelde de Leid se oefenmeester op de situatie in de zevende minuut toen Van Berkel en Meijs tegen Weehuizen in de fout gingen. De bal kwam voor de voeten van Eef Melgers die van een meter of 30 uithaalde en de te ver voor zijn doel staande doelman Re né de Graaf met een knal in de rechterbovenhoek versloeg (1-0). UVS had in die periode geen goed antwoord op het gegroepeer de voetbal van de Amsterdammers die, zodra de bal in Leids bezit was, zich massaal terugtrokken op ei gen helft en van daaruit de tegen stoten voorbereidden. Met daarin een hoofdrol voor Weehuizen, met wie Meijs het behoorlijk-moeite had. De snelle nummer negen van Blauw Wit was vrijwel steeds be trokken bij gevaarlijke situaties voor het doel van De Graaf. In de 24e minuut kon een uitbraak van Weehuizen en Henk Schouten slechts door het fluitje van arbiter Visch worden gestopt omdat Schouten buitenspel zou hebben gestaan. Nog geen vijf minuten la ter torende Weehuizen, een kop kleiner dan Van Berkel en Meijs, hoog boven het genoemde duo uit en dwong hij De Graaf met een knappe kopstoot tot zijn beste ac tie van de wedstrijd. Desondanks kreeg UVS ook enke le mogelijkheden die vaak werden ingeleid door Hans de' Kruijs. Een sterke actie van de Leidse spits bij de achterlijn werd door zijn mede spelers niet op waarde geschat en Melgers kon daardoor, zij het ten koste van een hoekschop, redding brengen. De misverstanden by UVS waren toch al niet van de lucht en de bedoelingen van een teamgenoot werden maar al te vaak niet begrepen. De aanvanke lijke chaos bij UVS vond gedeelte lijk zijn oorsprong in het ontbre ken van spits Dave Markus waar door de Amsterdamse rechterflank een onverwachte bezetting ver toonde. Gerry Jansen, die eigenlijk zou worden opgeofferd aan de af-' wezige puntspeler, kwam te De rappe Leidenaar stond echter wel aan de basis van de gelijkma ker van UVS. Een effectvolle hoek schop van Jansen 'zeilde' het Am sterdamse strafschopgebied bin nen en werd door doelman Paul van 't Wout en zijn verdediging ge heel verkeerd beoordeeld. De stui terende bal werd daarop door Meijs bij de verste paal binnenge- kopt waarmee hij zijn fout van 35 minuten daarvoor goed maakte (1- 1). Oppepper Zo'n oppepper konden de bezoe kers best gebruiken. Na rust was Blauw Wit geen schim van de ploeg uit het eerste half uur en dicteerde UVS, zonder tot subliem spel te ko men, de rest van hoofdklasse-top per. Doelman De Graaf was daarbij een dissonant in de Leidse ploeg. Wat de sluitpost de tweede helft be zielde zal wel altijd raadsel blijven, maar zijn ingrepen waren uiterst onzeker, vooral gericht op de te genstander en niet op de bal. De Groot had er ook geen goed woord voor over. „De Graaf zorgde voor een hoop onzekerheid achterin. Daarbij moet hij alleen tot een me ter of acht uit zijn doel komen maar hij gaat eerder een blokkie om". Zijn aanslagen op de opgekomen Gouwswaard en Weehuizen (die zich niet meer kon beheersen en uit bescherming werd gewisseld) kon den niet door de beugel en het is ei genlijk onbestaanbaar dat arbiter Visch de acties van De Graaf onbe straft liet. De winnende treffer kwam van de voet van Hans van Leeuwen, die zijn beste daad van de middag ver richtte door een vrije trap in de 35e minuut knap achter Van 't Wout te 'krullen'. Blauw Wit veerde nog op door via Henk Scheers 2-3 aan te te kenen en UVS in het nauw te bren gen, maar vooral dankzij de sterk spelende Arthur van Orssagen ble ven de Leidenaars overeind. De verliezende trainer Martin Kam- minga stak de hand in eigen boe zem. „Na 1-0 hadden we het in han den, maar wij hebben UVS zelf weer in het zadel geholpen". RUUD PATTIAPON

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17