Ook Polar Bears te sterk voor LZ'86 Reserves Leiden moeten na nederlaag degraderen Invloed '1992' op sport Gemini na moeizame start toch ruim langs Libanon 5 Walliser ijskoud snelste skiester Casino heeft titel in vizier Medewerkers PAGINA 16 MAANDAG 6 FEBRUARI 1989 Fikse nederlaag De Zijl/LGB bij VZC LEIDEN/VEENENDAAL Van de waterpoloteams uit de regio behoefden alleen de hoofdklassers De Zijl/LGB en LZ'86 te water. De overige ploegen konden zich ongestoord in het carnavalsgedruis storten. Ook de beide Leidse topteams hadden zich beter tot deze laatste activiteit kunnen beperken want beide leden een ruime nederlaag. De Zijl/LGB kwam in Veenendaal tegen VZC niet verder dan 14-6 en LZ'86 verloor in het eigen Vijf Meibad van koploper Polar Bears met 16-7. De Zijl/LGB en VZC stonden voor het onderlinge treffen op een ge deelde vierde plaats. Al hoewel de uitslag anders doet vermoeden was het lange tijd ook een gelijk op gaande strijd. Pas halverwege de derde periode slaagde VZC er in een beslissende demarrage te plaatsen. Bij een 5-3 stand in Veen- endaals voordeel kregen de man nen van Frits Welling tot twee maal toe een goede kans. Beide malen liet de verzilvering te wensen over en kon VZC counteren. De VZC voorwaartsen hadden geen moeite met deze buitenkansjes. Geen 5-5 dus maar 7-3 en een besliste wed strijd. Tot aan dit moment hanteerde De Zijl/LGB een zone verdediging. De Leidenaars schakelden nog wel over op een press maar veel haalde dit niet meer uit. Te weinig aan- valskracht zorgde er voor dat VZC telkens in balbezit kwam en ge vaarlijk kon counteren. Door mid del van deze counters kon VZC de enigszins geflatteerde 14-6 eind stand bereiken. Frits Welling sprak na afloop van een terechte neder laag. "We krijgen te gemakkelijk midvoorgoals tegen. Natuurlijk is Ton Schoeman een sterke jongen maar dit ging toch te gemakkelijk. Bovendien merkte je dat de ploeg in de laatste periode moeite ging krijgen met het grote veld". Toch was De Zijl/LGB coach niet echt ontevreden. "We hebben het roer LEIDEN - De mannen van Dek ker Squash verloren het afgelopen weekeinde in de eerste divisie van de favoriet voor het kampioen schap, HSRC 3. In Den Haag werd het 0-4. Bij Dekker Squash ontbra ken Brian Witherden en Graeham Smith en dat scheelde aanmerke lijk. De vrouwen van het Noord- wijkse Casino lijken het kampioen schap in de tweede divisie niet meer te kunnen missen. Zij klop ten de grote concurrent Diepput 2 met 3-1 en mogen de competitie nu thuis afronden tegen HSRC 4. Het verlies van Dekker Squash 1 tegen het sterke HSRC 3 was inge calculeerd. Peter Buitendijk en Ca- rel de Bruyn moesten de absenties van Brian Witherden en Graeham Smith opvangen en ook al deden zij dat verdienstelijk, zij konden verlies tegen respectievelijk Van Nispen en de Waal niet voorko men. Carel de Bruyn pakte overi gens wel twee games en Peter Bui tendijk deed dat tegen Van Nispen ook. Eki Vuokko en Hans Creight- on die het team completeerden ver loren kansloos. Vuokko kwam te gen Kits routine tekort, 1-3, en Hans Creighton was niet opgewas sen tegen Retterik, 0-3. De reserves van Dekker Squash gaven Kampong 4 met 4-0 duide lijk te verstaan dat alleen zij voor het kampioenschap mogen opte ren. Jaap de Zwart, Bernd Jansen en Ton Creighton gaven geen game prijs en waren zelfs erg zuinig met de punten per game. Alleen Gijs Tan maakte er vijf games van tegen van Kessel. Hij verloor de eerste twee games en maakte een uitge putte indruk. Dat bleek bedrog want van Kessel bakte er in de vol gende drie games helemaal niets meer van, 7-9, 7-9, 9-2, 9-4, 9-1. De mannen van Casino proberen van de Bond een promotie bij keu ze aan te vragen met de tweede plaats die zij als debutanten in de derde divisie moeiteloos lijken te zullen kunnen vasthouden: 0-4. Zelfs de versterking bij Kieviten in de persoon van ex- eredivisie spe ler Hazenberg zette geen zoden aan de dijk. Hij won de eerste game van Anton Wil van Zoelen met 9-4 om daarna kansloos te worden wegge speeld, 5-9, 2-9, 3-9. LSRC won met 3-1 van West- vliet. Bij de vrouwen van Casino ver loor alleen Janine Junger haar wedstrijd. Mandy Asselbergs, Ro- semarie Verdegaal en Renate van der Bent wonnen allemaal met ver- i lies van maar een game. Diepput 2 dat nog een kans leek te hebben op het kampioenschap in de tweede divisie en de automatische promo tie naar de eerste divisie is door de nederlaag tegen Casino nu kans loos. Want dat Casino tegen het zwakke HSRC 4 niet in staat zou zijn om tenminste twee punten in de tas te houden moet uitgesloten worden geacht. En twee punten zijn voldoende voor het kampioen schap. FRANK BONTE natuurlijk omgegooid. Met de groep waarmee we aan het seizoen begonnen dacht ik derde te kun nen worden. Toen duidelijk werd dat dat er niet meer inzat heb ik be sloten wat meer jeugdspelers een kans te geven. Dit mede om myn opvolger volgend seizoen niet voor het blok te zetten. Die wordt dan' niet geconfronteerd met het feit dat vijf of zes spelers tegelijk ver trekken. De vijfde plaats is overi gens zeker niet minder dan wat we de laatste jaren bereikt hebben en dus Wel degelijk waard om verde digd te worden. De jeugd zal hierin een belangrijk aandeel moeten hebben en als ik zie hoe een Marco Kerkvliet, Edo de Boef en Eelco Parrel zich in een wedstrijd als de ze staande weten te houden dan kan ik niet anders dan vertrouwen in de toekomst hebben". Perioden- standen: 2-1, 5-3, 10-4 en 14-6. De Leidse produktie werd verzorgd door: Mark van Belkum 3x, Edo den Boef lx, Edwin Redegeld lx en Anton Heiden lx. LZ 1886 lijkt momenteel maar bij uitzondering in staat een prestatie van formaat neer te zetten. Voorzo ver er al van een serieuze kracht meting sprake was draaide het tref fen LZ'86-Polar Bears voor de thuisploeg uit op een lichte teleur stelling. Met de goede prestaties van de afgelopen weken, zonder puntenwinst overigens, nog vers in het geheugen waren de verwach tingen bijzonder hooggespannen. Aan een overwinning op titelpre- tendent Polar Bears werd welis waar niet gedacht, maar dat de for matie van Hans Frankenmolen hard zou moeten knokken voor de punten stond voor de rode lanta rendrager wel vast. Men kwam echter bedrogen uit. De wijze waar op LZ 1886 door het omhoogge- schoten Polar Bears op alle onder delen van deze fysieke sport werd afgetroefd sprak boekdelen over de nabije toekomst van LZ in de hoofdklasse. De kloof die nu al gaapt tussen LZ en de andere broeders dreigt zo groot te dat het gevaar bestaat dat de play offs al feitelijk is ar de eerste klasse. Gewoontegetrouw kende LZ tegen Polar Bears een valse start. Na 25 seconden al bleek LZ-goalie Jan Teske kansloos bij een inzet van oud Zijlspeler Hans Nieuwenburg die bij Polar Bears duidelijk zijn draai heeft gevonden. En de koek bleek nog niet op voor Polar Bears dat met assistentie van arbiter Bokelman LZ aan het eind van de eerste periode al op de knieën had (2-6). LZ was niet bij machte een se- inhaalspoging op te zetten hoewel in de tweede periode in ver- Handbalteam speelt gelijk TEL AVIV (ANP) - De Neder landse handbalploeg heeft zijn wedstrijdvoorbereiding op het wereldkampioenschap in de B- groep zaterdag in Tel Aviv afge sloten met een gelijkspel van 19-19 (rust 13-13) tegen Israël. De Israëlische handballers, die ook in Frankrijk mogen deelnemen doordat Brazilië voor het toernooi afzegde, heb ben na een nederlaag en een ge lijkspel in de derde wedstrijd de beste kansen op de overwin ning gehad. Nederland, zonder de licht aan een hand gebles seerde Joop Fiege, liep in de score, die nimmer een groot verschil kende, voortdurend achter de tegenstander aan. Doelman Peter Bassa van Ta- chos, de beste Nederlander, hield het gelijke spel voor Ne derland vast, onder meer door het stoppen van drie strafwor- pen. Voor Nederland scoorden: Boomhouwer (5), Van Olphen (4), Robert Fiege (3), Wanders, Schuurs en Groener (2), Coen- ders (1). dedigend opzicht orde op zaken werd gesteld. Jan Teske verrichtte enkele goe de reddingen terwijl de voorwaart sen meermalen een overtalsituatie creëerden. Het manco bij LZ is juist dat uit deze situaties maar zel den doelpunten voortvloeien. De balbehandeling was zaterdag avond bij deze situaties zo pover dat zelfs de meest verstokte LZ fan verzuchtte dat LZ eigenlijk een maatje te klein is voor het soepel spelende Polar Bears. Alleen Hans van Hees (1) en Bob by Brebde (2) profiteerden van de ze voor het waterpolo belangrijke onderdeel maar dat was in een fase waarin de wedstrijd al was beslist en Polar Bears zich maar zelden hoefde in te spannen om LZ defini tief van zich af te schudden. En juist de manier waarop dit ge schiedde doet niet veel goeds ver moeden voor de komende weken waarin LZ'86 de concurrentie als Het Ravijn, DZV Delft en Rotter dam op zijn weg tegenkomt. Setstanden 2-6,3-8,5-13,7-16. Leid se doelpuntenmakers: Bobby Brebde 2 maal, Wilco van der Zeeuw, Michel van der Zeeuw, Ruud Muusse, Hans van Hees en Frans van der Brink ieder eenmaal. WIM SIERA Unieke prestatie Dennis Schouten LEIDEN - LZ1886 is op de li- mietenjacht voor de Neder landse Winterkampioenschap pen op 51 limieten geëindigd.. Dit aantal is in de Leidse zwem geschiedenis nog nimmer be haald. LZ is hiermee een van de verenigingen die de meeste starts heeft op de NWK. Hier mee laat LZ zien dat het niet al leen bij de Speedojeugd bij de top hoort, maar nu ook bij de oudere Mark en Dennis Schouten zwommen in Alphen aan den Rijn respectievelijk hun limiet op de 200m vrije slag en de 100m rugslag. Zij finishten vrij dag in 2,12.8 en 1,09.3. Een dag later zwom Dennis tevens zijn limiet op de 400m wisselslag in 5,14.4. Hij heeft hierdoor, op de 1500m vrijeslag na, alle limie ten behaald die er gehaald kun nen worden. Dit is in Neder land uniek. Paulien Stastra zwom haar li miet op de 200m rug voor vrou wen afgelopen zaterdag in Zoe- termeer. Zij finishte in 2,26.9. Maaike Parrel deed hetzelfde op de 200m vrije slag in de pri ma tijd van 2,12.8. De grootste verrassing werd verzorgd door Andrea Hoenselaar. Zij behaal-, de voor het eerst een limiet, en wel op de 200m schoolslag. Zij eindigde ruim 2 sec. onder de vereiste tijd met 2,56.9. Bij de kring A ontmnoeting gisteren in Woerden werd niet al te best gepresteerd. Voor de mannen stond de schoolslag op het programma en voor de vrouwen de vrije slag. Eerste plaatsen werden behaald bij de mannen in hun respectievelijke leeftijdsklasse, door Dennis Schouten en Antoine van Weer de. Bij de vrouwen wonnen Na- tasja Sierag en Fleur Bakker hun leeftijdsklasse. LEIDEN - Inhaalwedstrijden zijn de Leidse ploegen die uitkomen in de landelijke klassen slecht beko men. Het tweede team van Leiden degradeerde zelfs doordat het niet van Airsport kon winnen. Veglo verspeelde zjjn kans op promotie wedstrijden tegen Keizer Otto. Het reserveteam van Leiden kon zich alleen handhaven in de derde klasse als het zou winnen van Airsport, dat zich in dezelfde situa tie bevond. De enkelspelen, met Leidse overwinningen van Jan Slingerland en Nora de Koning, gingen gelijk op (2-2). In het man- nendubbelspel zag het er naar uit dat Stefan van Giezen en Raymond Hanhart de zege zouden pakken. Na een gewonnen eerste game te gen Luna/Luna ging het vervol gens echter mis met de Leidenaars. Ook het vrouwendubbelspel (An- nelies Segijn/De Koning) ging in drie games verloren. Met een tus senstand van 2-4 in het nadeel van Leiden was degradatie een feit. Beide gemengddubbels werden nog wel gewonnen, waardoor de eindstand op 4-4 werd bepaald. De hoofdmacht van Leiden speelde in de tweede klasse een in haalwedstrijd tegen Nivo. Suzanne Dieudonne won als enige Leidse haar enkelspel (11-8, 11-4 tegen Lemmer), haar eerste individuele overwinning van het seizoen. Dankzij een gewonnen mannen- dubbel en gemengddubbel be perkte Leiden de nederlaag tot 3-5. Veglo trad in de vierde klasse aan tegen het sterke Keizer Otto. Bij winst zou de ploeg, die gehandi capt was door het ontbreken van de geblesseerde Frits Eulderink, vooruitzichten hebben op het spe len van promotiewedstrijden. In valler Luuk Willems leed een ne derlaag (6-15, 7-15). Theo Alten burg, die zijn broer Jan verving, dolf tegen Van Vliet in drie games het onderspit (8-15, 15-12, 9-15). Nog meer pech had Veglo toen An- nelies Smit haar partij wegens een blessure moest opgeven. Alle hoop was daarna gevestigd op Tanja Vaes, maar zij bleek niet opgewas sen tegen haar tegenstandster (10- 12, 4-11). In de dubbelspelen kwa men de gedesillusioneerde Leide naars er niet meer aan te pas. Dat leverde hen een enigszins geflat teerde 8*0 nederlaag op. Europese interne markt vereist actieprogramma DEN HAAG (ANP) De totstandkoming van de Europese interne markt in 1992 zal vol gens de Nederlandse Europarlementariër Jessica Larive, lid van de liberale fractie, be langrijke gevolgen hebben voor de sport. In haar verslag, dat is uitgebracht namens de commissie jeugd, cul tuur, onderwijs, voorlichting en sport, wijst zij niet alleen op de noodzakelijke Europese aanpak van vandalisme en doping, maar ondermeer ook op het vrije verkeer en de vrije vestiging van beroeps sporters en de gevolgen van de fis- Voor de nationale competi tie ontmoette Gemini/K het Rotterdamse Libanon. Na een moeizaam begin beslis te Gemini met een 3-1 zege. Voor de nationale beker verloor de laatste represen tant uit de regio, het man- nenteam van NOVO met 2-3 eervol van VCW. De vrouwen van Gemini moesten het stellen zonder de geblesseerde Renee Rongen terwijl aan Liba- nonzijde Margriet Kielman mee deed (ex-Gemini). In de eerste set bleek Gemini over de betere aanval en verdedi ging te beschikken, terwijl bij Li banon de pass er niet goed uit kwam, hetgeen mede te wijten was aan de scherpe opslag van Gemini. Gemini won deze set met 15-13. Tot 8-9 in de volgende set ging het vrij gelijk op. Een dubbele wissel (spel- verdeelster en een aanvalster) le ken even goed te werken, maar meer dan een punt leverde het toch niet op. Op 9-14 werd er terugge- wisseld, effect had het niet meer: 9- 15. Libanori rook zijn kans en ging lekker door en liep uit naar 1-4. Ge- mini, dat Anja van de Meer op de plaats van Carla van de Bergen had geposteerd wist door een goede op slagbeurt van Elisabeth van de Berg op 4-4 te komen. Blok en aan val werden vanaf dat moment be ter en Libanon zakte weg. Via 8-5 liep Gemini hierna snel door naar een 15-7 winst. Even profiteerde Libanon nog van wat concentratie verlies bij Gemini (0-3), maar de Voorschotense vrouwen kwamen moeizaam weer terug op niveau en finishten ruim op 15-16 (3-1). Voor de nationale beker kreeg NOVO te maken met een zeer sterk Leidsch Dagblad bv Postbus 54 2300 AB Leiden. De sportredactie van het Alphens Dagblad zoekt met spoed enkele medewer kers a) voor het maken van ver slagen van sportwedstrij den gedureqde het week einde b) voor redactiewerkzaam heden op zondagavond Van de medewerkers wordt verlangd dat zij vlot over de gebeurtenissen kunnen schrijven en een gezonde en geïnteresseerde kijk op sport hebben. Schriftelijke reacties kunnen worden gestuurd naar: Redactie Alphens Dagblad t.a.v. Wim van Wanrooy Julianastraat 19 2405 CG Alphen aan den Rijn VCW, koploper in de andere derde divisie, dat maar liefst drie ex-ere divisie spelers in de gelederen had. Eer NOVO aan het hoge tempo van deze ploeg gewend was stond het al met 0-2 achter in sets. Pas in de der de set kreeg NOVO meer kijk op het spel van VCW en wist het in een boeiende slotfase de winst te grij pen. In de vierde set ging het nog beter en werd VCW met 15-10 opzij gezet. In de nu volgende beslissen de vijfde set wilde VCW wel duide lijk winnen. Fanatiek ging het er te genaan en de agressie tegen de scheidsrechter betekende dat deze niet meer durfde te fluiten. NOVO kwam er niet meer aan te pas en lag door een 10-15 verlies uit de beker. In de districtsbeker (mannen) had Valken het niet al te moeilijk tegen eerste klasser SKC. Het won de eerste twee sets erg simpel en dacht in de derde set wel wat te kunnen experimenteren. Met Mar tin Broere als spelverdeler liep het toch niet echt lekker en prompt werd er verloren. Met de herstelde oude competitie-opstelling liep het daarna weer ouderwets en werd SKC ruim weggespeeld. Gemini 2 had niet veel in te bren gen tegen Thor 2. Aanval en blok kering bij Thor waren veel beter verzorgd en Gemini kon het grote verschil niet overbruggen (0-3). Bij de vrouwen was het klasse- verschil te groot. Bij Punch (zelf tweedeklasser) tegen promotie- klasser NOVO bleek dit duidelijk uit de setstanden. Weliswaar verde digde Punch erg goed, maar de aanval stelde weinig voor. NOVO's spel was veel te snel voor de Delfte naren die via 8-15, 3-15 en 2-15 uit de beker gewipt werden. Bij VCS tegen Gemini 1 was het verschil slechts een klasse, maar ook dat bleek al fataal. Gemini 2 deed wat het wilde verpletterde de Sassenheimse vrouwen snel met 0- 3 en speelde zich overtuigend in de volgende ronde. GER RENES. cale harmonisatie voor de opbreng sten van sportevenementen. Er zul len Europese regelingen komen voor de erkenning van beroeps- eisen en diploma's van trainers, do centen en begeleiders. Voorts zal er na 1992 bij de aanbestedingen voor de bouw van sportaccommodaties en installaties rekening moeten worden gehouden met de Europe se veiligheidsnormen. Larive is van mening dat de Eu ropese Commissie voor 1992 met actieprogramma voor de sport moet komen, dat de deelneming sport door minderheden, ge handicapten en ouderen stimu leert. In het kader van het Europe se beleid inzake de gelijke behan deling moet volgens haar in het bij zonder de actieve sportbeoefening door de vrouw worden bevorderd. Het actieplan van de Europese Commissie moet vooral echter blijk geven van een structurele aanpak, die afwijkt van het vaak willekeurige aanmoedigingsbeleid dat tot nu toe heeft gegolden. Larive denkt dat de landelijke, regionale en plaatselijke sportorga nisaties er goed aan doen zich tijdig te bezinnen op de gevolgen van „Europa 1992". Ze is er een groot voorstander van nog dit jaar een Europese conferentie te houden met de nationale sportbonden, Olympische comité's en andere be langhebbenden. Het verslag van Larive over de sport in de Europe se Gemeenschap en het Europa van de burger zal op 16 februari tij dens de zitting van het Europese parlement worden behandeld. VAIL (RTR/AFP/SID) - Maria Walliser was gisteren in ijskoud, maar zonnig Vail iedereen weer eens te vlug af in de afdaling om de wereldtitel voor vrouwen. De 25-ja- rige Zwitserse, die vier jaar gele den in Crans-Montana ook al zege vierde in deze specialiteit, won fei telijk zoals ze wilde. Ze stortte zich onverschrokken naar beneden over het traject van 2591 meter en al snel bleek, dat Walliser geen en kele moeite had met de tot dan toe beste tussentijden van de Canade se Karen Percy. Bij het finishdoek was Walliser zelfs anderhalve se conde sneller. Daarmee werd ze de eerste skister na de Oostenrijkse Annemarie Moser-Pröll (1974 en 1978), die de wereldtitel behield. Percy bleef nog maar net in het be zit van het zilver. De laat gestarte Westduitse Karin Dedler zorgde voor de verrassing van de dag door met slechts eenhonderdste secon de achterstand op Percy een ge slaagde greep naar brons te doen. Ook het verschil van de Canadese met nummer vier, Heidi Zurbrig- gen, was uitermate gering (0.05). Eerder was haar broer Pirmin in de combinatie eveneens op de vierde plaats blijven steken. Maria Walliser, die in 1986 en 1987 de wereldbeker bemachtigde en vooraf met haar overigens te leurstellende landgenote Michela Figini (slechts achtste) was be stempeld tot favoriete, kon bij een temperatuur van twintig graden onder nul duidelijk het beste uit de voeten op de vers gevallen, met man en macht geprepareerde Haar 1.46,50 betekende een gemiddelde snelheid van 87.58 kilometer per uur op een parkoers met een verval van 667 meter. De voorsprong van anderhalve secon de op Percy betekent omgerekend bijna 36 meter op de afdaling. „Na de training dacht ik dat ik niet veel kans zou hebben", zei een jubelen de Walliser. „Maar toen het weer veranderde had ik er weer vertrou wen in. Ik houd van verse sneeuw. Ik was hypernerveus, maar alles liep wonder boven wonder naar wens. De sterren waren me gunstig gezind. Ik stond op, zag de zon en de nieuw gevallen sneeuw en zei te gen mezelf: dit is je dag. En dat is uitgekomen ook." Nico de Ridder verslaat Jan van Loon LEIDEN - De tweede wedstrijd driebanden in het tournooi om de Casacara-bokaal, die het afgelopen weekeinde in Warmond werd ge houdenis geëindigd in een zege voor Nico de Ridder. In de finale versloeg de Noordwijkerhouter Jan van Loon in drie sets: 10-7,2-10 en 10-8. In de strijd om de derde plaats zegevierde Rob Scholtes vrij gemakkelijk over Nico Dofferhoff in twee sets: 10-1 en 10-3. Opval lend was dat de beste vier drieban- ders uit de eerste wedstrijd vroeg tijdig uitgeschakeld werden. De algemene rangschikking wordt nu aangevoerd door Jaap van Velzen met een totaalscore van 72 ranking-punten. Nico de Ridder staat met een achterstand van vier punten op de tweede plaats terwijl Jan van Loon van een zesde naar een derde plaats is opgerukt met een achterstand van zes punten. Concurrentie voor Oranje zwemmers PARIJS (Rtr) - Bij de wereld bekerwedstrijden zwemmen in Parijs heeft de jonge Britse crawlsprinter Mike Fibbens de Europese recordhouder en Olympische bronzen medaille winnaar Stephan Caron een thuis-nederlaag bezorgd. Fib bens, die nog nooit onder de vijftig seconden was gebleven, finishte in 49,02 seconden en bleef daarmee Caron driehon derdste van een seconde voor. De Fransman had zaterdag in de series met 48,76 de beste sei- zoentijd op de 25-meterbaan ge maakt. In de finale brak een val^e start zijn concentratie en ging hij laat weg. Fibbens had zaterdag al de 100 meter vlin derslag gewonnen in 54,00 se conden. De wereldbekerwedstrijden in Parijs waren de eerste in de reeks met een redelijk sterke bezetting. De voorgaande duels waren van een zwak kaliber of gingen in het geheel niet door; zoals de ontmoeting in Emmen. De concurrentie voor de Ne derlandse afvaardiging was groot. De Chinese Li Lih was op de 400 meter wisselslag met een eindtijd van 4.43,94 niet minder dan zeven seconden sneller dan de als tweede fi nishende Mildred Muis. Een andere Chinese, de kleine Olympische bronzen medaille winnares Qian Hong versloeg op de 100 meter vlinderslag de Oostduitse Christine Sievert met bijna een seconde. De Oostduitser Christian Poswiath hield met een verschil van drie honderdste van een seconde Ron Dekker af van de zege op de 100 meter schoolslag: 1.01,08 tegen 1.01,11.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16