Kloppenburg haakt voortijdig af Yvonne van Dorp sleept twee titels in de wacht Houtrust nog niet 'keihard de beste' Top-12 voor Olga Nemes Kulker en Druppers op jacht naar record Portugese atleet Castro verslaat landgenoten Meningen verdeeld over kostbare adetiekpaleis Nelli Cooman blijft verbazen MAANDAG 6 FEBRUARI 1989 PAGINA 15 CHARLEROI Voor de twee de keer in haar carrière toonde Olga Nemes zich de sterkste op het Top-12-toernooi. De Hon gaarse Batorfi volgde als twee de, de Bulgaarse Guerguelche- va werd derde. Mirjam Klop penburg eindigde uiteindelijk op een elfde plaats. Laatste werd de Russin Bulatova, die evenals Kloppenburg vroegtij dig afhaakte. Niet wegens ziek te, maar een conflict over een 'gestolen' punt in de partij te gen de Tjechische Kasalova wekte de woede van de Russin. Ze weigerde gisterochtend achter de tafel te verschijnen. Bij de mannen toonde Jan- Over Waldner zich de sterkste. Het betekende de vierde Top- 12-zege van de Zweed. CHARLEROI (GPD) - Fy sieke ongesteldheid, menta le depressies, onverwachte nederlagen en vroegtijdig afhaken. Desastreuzer kon het Top-12-toernooi voor Mirjam Kloppenburg niet verlopen. Gisterochtend om zeven uur nam de 23-jarige tafeltennisster de zware be slissing om het strijdperk in Charleroi te verlaten. door Rob Onderwater De (bij afwezigheid van medische NTTB-hulp) zelf gestelde diagnose was: zware hoofdpijn, brandend gevoel achter de ogen en misselijk. Bondscoach Jan Vlieg kon dan ook moeilijk anders dan instemmen met het verzoek van zijn pupil de derde dag niet meer in het Com plexe Sportive te hoeven verschij- Rouwig zal Kloppenburg er wel licht niet om zijn geweest, want het Belgische sportpaleis vormde het afgelopen weekend het decor van een sportief Nederlands drama. Na een toch hoopvol verlopen ope ningsdag, liet Kloppenburg een rampzalige tweede dag volgen. Vier nederlagen vielen haar ten deel en de wijze waarop de verlies- partijen gestalte kregen, was zelfs voor Jan Vlieg een raadsel. „Maar ik weiger te geloven dat Miijam is weggelopen voor het ver lies", was de bondscoach nader hand overtuigd, „zo zit zij niet in el kaar, Ik ben geen arts en kan daar om geen diagnose stellen, maar li chamelijk klopte er iets niet. Zo slecht als zaterdag heb ik haar niet zien spelen. Ze reageerde te laat, ze deed de meest waanzinnige din gen. Ik neem aan dat de ziekte toen al een rol speelde, want een andere verklaring voor het slechte spel kan ik niet vinden". Vooraf hadden Vlieg en Klop penburg nog goede hoop gehad op een hoge klassering. Hoewel de speelster van Comtest te kampen had met een lichte angina (opgelo pen tijdens een trainingskamp in Joegoslavië), achtte het duo een plaats bij de eerste zes tot de moge lijkheden. „Die prognose was re ëel", verduidelijkte Jan Vlieg. „Ze was in vorm, had een goede indruk achtergelaten op de open toernooi en. Een betere indruk in ieder ge val dan de meeste dames in Charle roi, dus mag je best enige verwach tingen koesteren. Maar ik heb ze ker geen overdreven spannings veld gecreëerd". Echter, op de eerste dag maakte de twijfel over de vorm zich reeds meester van de Groninger, ook al startte Kloppenburg met winst op Hrachova. „Maar die speelde slecht, dat is tijdens het verloop van het toernooi (ze werd uiteinde lijk negende, red.) wel gebleken. Tegen Nemes, Fazlic, Kasalova en Batqrfi had Miijam niet de macht en de controle, die ze normaal wel heeft. Want ze heeft wel degelijk mogelijkheden om zich in de Eu ropese top te nestelen. Daar twijfel ik niet over". Vlieg stelt daarbij wel als voor waarde dat er bij de naar Leider dorp 'overgewaaide' Achterhoekse nog een aantal zaken verbetert moet worden. „Vooral op fysiek terrein ligt er het één en ander braak. Ze kan van iedereen win nen, maar dan zou ze zich vooral sneller achter de tafel moeten ver plaatsen. Maar ik moet ook beken nen dat Miijam het geluk heeft dat het niveau bij de vrouwen er de laatste jaren niet beter op is gewor den. Mede daardoor kan ze zich handhaven". 'Atlete' Volgens Vlieg wordt 'een atlete' als Bettine Vriesekoop node gemist. „Vriesekoop had met zes weken training dit toernooi fluitend kun nen winnen. Dat zegt genoeg over het niveau. Het voetenwerk van Batorfi is een 'crime'. Ze valt net niet ondersteboven. Nemes loopt bezopen en Fazlic is lui. Hrachova en Guerguelcheva werken hard, maar zijn technisch beperkt. De eerste vrouw die wat van de man nen oppikt, wordt onherroepelijk kampioen. Het tafeltennis bij de mannen is namelijk wel volop in ontwikkeling en wordt steeds be ter. Het is nu op het niveau van de Chinezen. Bij de vrouwen is het verschil tussen Europa en Azië nog levensgroot". Voorlopig verwacht Vlieg 'geen spektaculaire veranderingen' bij de vrouwen. Voor hem en Miijam Kloppenburg is het te hopen dat de huidige situatie op de EK-lijst blijft gehandhaafd. Het heeft er echter alle schijn van dat Miijam Klop penburg een aantal plaatsen op de 'ladder' gaat zakken. De wijze waarop de ETTU de ranglijst sa menstelt is onduidelijk, maar de in ternationale bond kan moeilijk om de prestaties van de Francaise Wang (zesde) en de Joegoslavische Fazlic (achtste) heen. Passeren Die speelsters zullen Kloppenburg hoogstwaarschijnlijk passeren op de ranglijst. En als de Roemeese Badescu en de momenteel zwange re Russin Kovtun straks zijn terug- ekeerd, lijkt de conclusie gerecht vaardigd dat Kloppenburg, de hui dige nummer 13, voorlopig haar laatste Top-12 heeft gespeeld. Slechts een goed wereldkam pioenschap, eind maart in Dort mund, kan Kloppenburg van de 'ondergang' redden. „Gezien haar prestaties na de Olympische Spe len verdient Miijam het niet om te zakken op de ranglijst", vindt Vlieg. „Dat zy slechts één plaats is gestegen, is onrechtvaardig. Daar om is het natuurlijk des te verve lender dat het zo is afgelopen. Het was totale malaise. Ik hoop dan ook van ganser harte dat het falen louter en alleen met haar ziekte heeft te maken. Dan hebben we ppn frrnnt nrnhlppm minripr" DEN HAAG (GPD) - Han Kulker en Rob Druppers zullen het komende baanseizoen eikaars jachtterrein betreden. Beide mid- denafstandlopers, die in Den Haag gemakkelijk zegevierden op respectievelijk de 1500 en 800 meter, openen na het indoorseizoen de jacht op het Nederlands record op de 1500 meter, zij het om verschillende redenen. Kulker is van plan over te stappen van de 1500 meter naar de vijf kilo meter, maar is min of meer ver plicht om in het internationale cir cuit nog een aantal wedstrijden op de 1500 meter af te werken. „Op de vijf kilometer kom ik voorlopig nog niet aan de bak", weet de Lei- denaar, die in Seoul zesde werd op de 1500 meter. „Ze kennen mij nog niet als 5000 meterloper, dus ben ik genoodzaakt uit te komen op de 1500 meter, waarvoor ik inmiddels aan aantal buitenlandse aanbiedin gen binnen op zak heb. Ik wil nu van de nood een deugd maken en het Nederlands record verbeteren met een gerust hart overstappen naar de 5000 meter". Het nationaal record op de 1500 meter is sinds 1985 in handen van Rob Druppers: 3.35,07. De atleet uit Utrecht, die onlangs met Kul ker twaalf dagen op de Canarische eilanden trainde, wil zichzelf dit seizoen omscholen van een 800 me ter-specialist naar een 1500 meter loper. „Maar met een tijd van 3.35 kom je er internationaal niet meer aan te pas", verwacht Druppers. „Op de 800 meter is het de laatste jaren aanmerkelijk sneller gegaan en nu steeds meer 800 meterlopers overstappen naar de 1500 meter zal DEN HAAG - Yvonne van Dorp heeft zich het afgelopen weekeinde ontpopt als koningin van de Nederlandse indoorkampioenschappen. Zij was de enige atlete die de Houtrust Sport-arena met twee gouden medailles verliet. Naast Van Dorp zorgde een handvol regio-atleten voor medailles. Kulker zegevierde zoals verwacht op de 1500 meter en bij de junioren belandden Stefan Molenaar, Aijan Rijnsburger, Menno Jansen en Jeroen Sunter op het ereschavot. Jan Jansen was met een vijf de plaats op de 1500 meter de enige regio-atleet die niet geheel aan de verwachtingen voldeed. op dq 1500 meter. Dat had eigenlijk „ook op die afstand straks nog har- al lang moeten gebeuren. Ik krijg der worden gelopen. Daarom i een nachtmerrie van dat record. Pas als het in mijn bezit is, kan ik Twee Bataven in volle draf op de 1500 meter. Han Kulker (nummer 280) kan JanJansen (70) echter niet aan een medaille helpen. (foto anp> Met twee titels, op de 200 en 400 meter, en met twee nieuwe per soonlijke toptijden kan Yvonne van Dorp terugkijken op een uiter mate goed verlopen toernooi. Tij dens de finale van de 400 meter nam zij direct na de start de leiding en stond deze niet meer af, al kwam de nummer twee, Monique Steen nis, in de slotfase nog dicht in haar buurt. Met haar winnende tijd van 54,22 kon de Leidse ook tevreden zijn want het betekende een verbe tering van haar persoonlijk record met 0,6 seconden. Als 'tussendoortje' liep Van Dorp de 60 meter met de bedoeling om een finaleplaats te bemachti gen. Haar serietijd van 7,65 was vol doende om die wens in vervulling te doen gaan. In de finale, met over macht gewonnen door Nelli Fierre- Cooman, kwam Van Dorp door een matige start niet verder dan een ze vende plaats. De 200 meter leverde Van Dorp een tweede gouden plak op. In de serie liet de AV Holland-atlete al een uitstekende indruk achter door de beste tijd te realiseren (24,34). In de eindstrijd kwam niemand in haar buurt, zodat Van Dorp met een tijd van 24,36 haar zesde Neder landse titel binnenhaalde. „Alleen de tijd die ik in de finale liep viel wat tegen. Ik hoopte op een tijd van onder de 24 seconden, maar slaag de daar niet in omdat ik al behoor- ALDEIA DAS ACOTEIAS (AF- P/RTR) De veldlopen om de Eu ropese bekers voor clubs in de Por tugese plaats Aldea das Acoteias zijn gisteren beheerst door Por tugese deelnemers. Bij de mannen zegevierde Domingos Castro over de tien kilometer, voor zijn landge noot Fernando Mamede. Castro had een tijd nodig van 29 minuten en 40 seconden, Mamede was ze ven seconden langzamer. Bij de eerste acht lopers bevonden zich zes Portugezen. Ook bij de vrouwen ging de eer ste plaats in het persoonlijke klas sement naar een Portugese, Alber- tina Machado. Zij deed over de vijf kilometer 16 minuten en 37 secon den. Dat was zeventien seconden sneller dan de Italiaanse Maria Cu- ratolo. De Europese bekers gingen naar Sporting Lissabon (mannen) en Sporting Braga (vrouwen. De Japanner Satoru Shimuzi heeft gisteren de jaarlijkse mara thon van Oita gewonnen. Hij legde de 42 kilometer en 195 meter af ih 2 uur 12 minuten en 26 seconden. Shimizu bleef de Rus Jakov Tol- stikov, die tweede werd, precies negen seconden voor. De Mexicaan Arturo Barrios en de Schotse Liz McColgan hebben gisteren in Nusa Dua op Bali een rijk gedoteerde stratenloop over tien kilometer gewonnen. Barrios, een specialist in korte wegwedstrij den, liep de 10.000 meter in precies 28 minuten. Hij bleef de Ethiopiër Debebe Demisse 22 seconden voor. Liz McColgan, tweede' op de Olympische tien kilometer van Se oul, had meer dan een minuut voorsprong. De lange Schotse ze gevierde in 31 minuten en 30 secon den. DEN HAAG (GPD) - Een zegen voor de atletiek of een blok aan het been van de KNAU? De meningen over Hout rust Sport zijn verdeeld. Enthousiasme en scepsis lagen het afgelopen weekeinde naast elkaar in het voor 18 mil joen gulden vertimmerde sportpaleisje. Houtrust vormde net als vorig jaar het decor voor de nationale indoorkam pioenschappen, maar de ingrijpende verbouwing van de voormalige kunstijsbaan spreekt (nog) lang niet alle insi ders tot de verbeelding. Wil Westphal bij voorbeeld liep za terdag hoofdschuddend rond in wat de atletiekunie haar Walhalla noemt. „Je kunt wel zien dat hier heel wat geld is ingestoken", merk te de voormalige bondscoach op, „maar het verdient alles behalve de schoonheidsprijs. We hebben nu een voor 18 miljoen gulden opge knapte accommodatie, maar het is het net niet. Ze zijn vergeten bij de verbouwing een huismoeder te be trekken die had kunnen zeggen: 'Je moet dit speelgoed aanschaffen en daar moet je straks zó mee om gaan'. Bij het opstellen van de ver bouwingsplannen zijn niet de ech te atletiekdeskundigen betrok ken". Met als gevolg dat het hallen complex in de ogen van Westphal allerlei kleine gebreken vertoont. Zoals het opstaande kunststof- randje aan de binnenkant van de 200 meter lange wedstrijdbaan. Hoewel slechts één jurylid er daad werkelijk over struikelde^ vielen heel wat atleten het afgelopen weekeinde over de baanafschei- ding. De organisatoren, die over drie dagen slechts 4000 bezoekers mochten begroeten, haastten zich zaterdag een communiqué uit te geven waarin werd opgemerkt dat de kunststof hindernis voldoet aan de regels van de internationale at- letiekfederatie en absoluut niet uniek is. Een dergelijke markering zou ook worden aangetroffen langs de atletiekpistes van Rome en In dianapolis. Snelheid Die rondbanen worden gerekend tot de snelste ter wereld en zijn van een zelfde rubberlaag voorzien als de betpnvloer van Houtrust. Maar het zogenaamde Mondo-rubber stelde tientallen deelnemers aan de langdradige NK voor grote proble men. De gemeente Den Haag, eige naar en exploitant van Houtrust Sport, hoopt met dit prestige-ob ject internationale faam te verwer ven. Vandaar dat bij de aanleg van de baan uitsluitend is gegokt op snelheid. Westphal: „De rubberlaag is zo dun mogelijk gehouden waardoor de baan inderdaad snel, maar ook keihard is. Geschikt voor wedstrij den, maar absoluut ongeschikt als trainingsaccommodatie". Wat nogal vervelend is voor de atletie kunie, die met de gemeente Den Haag een contract heeft afgesloten voor tien jaar waarin niet alleen de Elly van Hulst lacht zuur terwijl zij de Houtrust-arena bekijkt. grote evenementen, maar ook de centrale trainingen aan Houtrust worden toegewezen. Fysiotherapeut Daan Spanjers- berg van de KNAU deelt de kritiek DEN HAAG (GPD) - Geen en kele tegenstand hebben en toch nerveus zijn. Nelli Cooman blijft verbazen, zelfs bij een twee derangs wedstrijdje, want als zo danig mag de nationale titelrace over 60 meter wel worden aange duid. Voor een paar honderd toe schouwers in het kleurrijke, maar kille Houtrust Sport had de wereldrecordhoudster zaterdag avond helemaal niets te duchten. Maar Nelli zou Nelli niet zijn als zij niet met iets bijzonders zou komen. Dat gebeurde na haar simpele zege in 7,29 seconden toén de viervoudige Europese indoor- kampioene verklaarde bij de start üit haar doen te zijn ge weest. „Ik dacht opeens: 'Meid, zorg datje op tijd weg bent'. Nor maal heb ik dat nooit, dat ik me bij de start zorgen maak. Maar ik was best gespannen. Waarom? Omdat ik tegen Nelli Cooman moest lopen en dat is best span nend". Dat zij de strijd tegen zichzelf aanging, was voor Cooman pure noodzaak. Els Vader wilde de Rotterdamse Surinaamse nog wel eens achter de broek zitten, maar nu zij is afgezwaaid, heeft Cooman helemaal het rijk alleen in het sprintwereldje. „Dus moet je een andere manier zien te vin den om je op te laden. Dan ga je de strijd met jezelf maar aan in de hoop dat je een snelle tijd kunt lopen. Dat is niet echt gelukt. Als ik sterke tegenstand heb ben ik meestal op een relaxte manier gespannen. Nu was ik ook ge spannen, maar tegelijk ver krampt". Cooman hoopt dat zich over twee weken een paar sterke Oos- teuropese sprintsters in Den Haag zullen melden. De komst van haar grootste indoorrivalen, de Oostduitse Silke Gladisch en de Bulgaarse Anelia Nuneva, is nog allerminst zeker als gevolg van blessureperikelen. „Maar ik hoop echt dat ze er op de EK bij zijn, want hoe meer tegenstand Nel heeft, des te beter loopt ze", stelt echtgenoot Hans Fiere. „Bij gebrek aan tegenstand sluipen er allerlei technische foutjes in haar manier van lopen. Nel is niet ie mand die tien meter voor het veld uitloopt. Zij moet op haar huid worden gezeten". Fiere is de opvolger van Henk Kraaijenhof met wie Cooman eind vorig jaar de samenwerking staakte. Het echtpaar Fiere moet begin volgende maand zelfs de strijd aanbinden met Kraaijen hof, die nu de training van Merle- ne Ottey-Page ter hand heeft ge nomen. De Jamaicaanse, die gis teren in Houtrust wat oefeningen afwerkte, wil begin maart in Budapest Cooman onttronen als wereldkampioene op de 60 me ter. Een machtsgreep die wordt voorbereid door Henk Kraaijen hof... JV van Westphal. Ook hij wijst op het blessuregevaar dat Houtrust als trainingsaccommodatie oplevert. „We hebben het dit weekeinde ra zend druk gehad. Atleten met ham stringblessures stonden in de rij. Zij moeten nog wennen aan het lo pen op zo'n harde baan, die om te trainen verre van ideaal is. Er zijn nog allerlei aanpassingen nodig om de baan geschikt te maken als trai ningsfaciliteit. Om te beginnen zal een extra kunstoflaag op het rub ber moeten worden gelegd. Ge beurt dat niet, dan kan ik beter een praktijk in Houtrust gaan begin- Elly van Hulst sneuvelde vrij dagavond als eerste op de Haagse racebaan. Nadat ze op de 3000 me ter haar 63e nationale titel had ver overd, klaagde de atlete uit Capelle over hevige spierpijn. Van Hulst, die eerder nog enthousiast had uit geroepen dat „de baan lekker snel is", meldde zich geblesseerd af voor de 800 en 1500 meter. „De veel te harde baan", was volgens de Eu ropese indoorkampioene op de 3000 meter de oorzaak van haar éénmalige optreden in Houtrust. Rommelig Maar niet alleen de rondbaan, vol gens Rob Druppers en Han Kulker „bijna ideaal als wedstrijdbaan", ook de inloop-ruimte van Houtrust stond het afgelopen weekeinde ter discussie. „Tochtig, koud en rom melig", vonden de meesten. „Verre van atletiekvriendelijk", was de ty- (foto ANP) pering van Wil Westphal. De persoonlijke trainer van meerkampster Tineke Hidding'en hordenloopster Gretha Tromp somde nog een aantal gebreken op die hij tijdens zijn kritische speur tocht sloor Houtrust had waargeno men. Zijn conclusie: „Het is net als met die plannen om de Olympi sche Spelen naar Amsterdam te ha len. We willen in Nederland wel de grandeur uitstralen, maar zien daarbij allerlei details- over het hoofd. Dat geldt ook voor deze ver bouwing. Het ziet er op het eerste gezicht allemaal schitterend uit, maar een heleboel kleine dingetjes ontbreken of kloppen niet. Daar door krijgt Houtrust in plaats van i 10 c 7". Een nog lager rapportcijfer deel de routinier Westphal uit aan de ju ry, die er vooral bij het verspringen voor vrouwen een potje van maak te. Hoewel zijn beschermelinge Hidding met de titel aan de haal ging, had Westphal geen goed woord over voor het eigenzinnige optreden van de in het strijdperk opgestelde officials. „Die mensen vinden zichzelf belangrijker dan de atleten en hebben maling aan het publiek. De atletiek wordt op die manier niet verkocht en dat kan niét, want topsport is een con sumptie-artikel. Het publiek en de topsporters zelf beseffen dat, de or ganisatoren en officials niet. Die hobbelen zoals gebruikelijk achter de feiten aan". JAAP VISSER lijk moe was toen ik deze finale moest lopen. Natuurlijk ben ik erg tevreden over het verloop van deze kampioenschappen. Het gemak waarmee ik win verbaast me. En dan te bedenken dat ik nu pas in vorm begin te komen. Het volgen de doel wordt als het goed is de Eu ropese kampioenschappen hier in Den Haag. Langzaam Han Kulker trok op simpele wijze de 1500 meter titel naar zich toe. In een zeer langzaam gelopen wed strijd had de Leidenaar aan een korte eindsprint genoeg om te ze gevieren (3.54,13). „Ik ben inder daad heel rustig van start gegaan omdat ik de komende weken mijn kracht hard genoeg nodig heb. Vol gende week loop ik een belangrijke wedstrijd in Stuttgart en over 14 dagen moet ik goed presteren tij dens de EK. Bovendien was een langzame race in het belang van Jan Jansen die een goed eindschot heeft. Daarom hebben Jan en ik af gesproken om langzaam te openen om het in de sprint af te maken". Voor de clubgenoot van Kulker liep die sprint slecht af. De Bataaf liep tot 1200 meter een perfecte ra ce maar verzuurde volledig toen de anderen aanzetten voor de eind sprint. De Leidenaar kwam gedes illusioneerd als vijfde over de fi nish in 3.57,05. „Ik weet ook niet wat er mis ging. Mijn benen wilden niet meer. Ik baal er verschrikke lijk van", aldus Jansen, die vorig jaar nog een derde plaats op deze afstand voor zich opeiste. Stefan Molenaar (De Spartaan) maakte indruk met zijn gouden plak die hij veroverde bij het ver springen voor B-junioren. De net 16-jarige Lissenaar, die nog nooit verder sprong dan 6 meter 45, kwam zaterdag in zijn laatste po ging tot 6 meter 83 en bleef daar mee zijn naaste belager Gregory Lede drie centimeter voor. „Die laatste sprong was een alles of niets poging. Het werd gelukkig alles". Superioriteit Aijan Rijnsburger prolongeerde zijn titel op de 400 meter bij de B- junioren. De AV-Hollander toonde zowel in de serie als in de finale zijn superioriteit. Met een tijd van 50,82 bleef hij zijn bevriende clubgenoot Menno Jansen, die beslag legde op de tweede plek (52,27), ruim voor. Na afloop waren de twee Holland atleten door het dolle heen. „Dit doel hadden we voor ogen. Samen op de twee hoogste treden van het erepodium, in welke volgorde maakte ons niet uit", klonk het na afloop eensgezind. Bij de A-junioren liep Jeroen Sunter zich in de kijker. Op de 60 meter veroverde de Leiderdorper een zilveren medaille met zijn tijd van 7,07, terwijl hij op de 200 meter (23,10) net naast de prijzen greep. Wilmar Kortleever behaalde op de zelfde afstanden finaleplaatsen. Op de 60 meter eindigde hij als achtste (7,28) en op de 200 meter als vijfde (23,20). Kees van Klink reageerde zijn woede af in een zeer goed gelopen 3000 meter B-finale. De Bataaf was terecht verbolgen over het feit dat hy niet in de 'grote' finale mee mocht doen. In een tijd van 8.23,37 zegevierde de 32-jarige inwoner van Nieuwerbrug met grote voor sprong op zijn belagers. Spartaan Eric Bakker kwam an derhalve seconde tekort om bij de A-junioren een bronzen medaille te pakken. Met een tijd van 8.47,81 be landde de Voorhouter op een on dankbare vierde plaats. De met een voetblessure kampende Ellen Sil- verentand (Bat) kwam in de finale 60 meter horden voor A-meisjes op een vijfde plaats terecht in 9,39. In dezelfde race behaalde Andrea van Velzen (Sp) de zevende plaats in 9,76. Bianca Vermond (Hol) werd op de 400 meter voor B-meisjes zes de. Marco Kortleever (Hol) bereik te een zevende plaats op de 60 me ter voor B-junioren in 7,44, terwijl ook Onno van Heyningen (Hol) by het polshoogspringen JA, Peter Rijnsburger (Bat) op de 1500 meter JB en Margriet Loos (Hol) bij het hoogspringen MB zevende plaat sen voor zich opeisten. JAN BROUWER DE KONING

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15