Utrecht: fluitje van een cent KNVB betreurt vertrek De Vries Volendam laat kansen liggen Groningen stuit op Ajax in bekerstrijd Lucratief uitstapje naar Parijs Ajax met grootste gemak bij laatste acht "TRAINER" ©VER DE GRENZEN' PAGINA 14 SPORT MAANDAG 6 FEBRUARI 1989 Gewonden bij rellen in Mexico-stad MEXICO-STAD (AFP) - Bij rel len tijdens de competitiewed strijd tussen America en Uni- versidad in Mexico-Stad zijn voetballer en een fotograaf ge wond geraakt door voorwerpen, die van de tribunes werden ge gooid. Jeugdige vandalen lieten een regen van stenen, flessen andere projectielen los en dwon gen de aanwezigen op het veld te vluchten. Alejandro Dominquez, speler van America, en Francisco Rodriguez, werkzaam voor: dagblad Excelsior, waren niet op tijd weg en liepen hoofdletsel op, Ze werden met spoed in een zie kenhuis opgenomen. Buiten het stadion verspreidden de rel- schoppende supporters zich over de kroegen in de buurt. De politie verrichtte tientallen houdingen. Slechts zes arrestan ten werden in staat van beschul diging gesteld, de anderen den later vrij gelaten. DEN HAAG (ANP) - Tenminste één club die niet in de hoogste klasse speelt, zal de halve finales van het bekertoernooi bereiken Amateurclub Vlissingen immers lootte voor de kwartfinales thuis tegen FC Den Haag. De andere twee verenigingen uit de eerste divisie waren iets minder gelukkig. Vitesse gaat op bezoek bij de winnaar van Feye- noord - Willem II, AZ speelt thuis tegen de winnaar van PSV - Twente. FC Groningen ontvangt Ajax. De wedstrijden uit de kwartfi nales zullen worden gespeeld op woensdag 8 maart. Ook in de vierde ronde zal de beslissing in één duel vallen, zonodig na ver lenging en strafschoppen. Pas voor de halve finales (12 april) en de finale (23 mei) zal een tweede wedstrijd worden vastgesteld wanneer de eerste geen beslis sing brengt. De wedstrijden die nog open staan uit de derde ronde zullen worden gespeeld op woensdag 15 februari. De loting van zon dagavond heeft voor één compli catie gezorgd. Vlissingen heeft geen verlichting, waardoor even tueel zal moeten worden uitge weken naar een ander veld of naar het weekeinde, maar tegen stander FC Den Haag behoort tot de zogenoemde risico-verenigin gen, waarvoor verschuivingen in het programma vaak op moei lijkheden stuiten. AMSTERDAM (GPD) - Ajax is een van de zes deelnemers aan een internationaal indoortoer- nooi dat vandaag en morgen in Parijs wordt gehouden. De ande re deelnemende ploegen zijn de Parijse clubs Paris Saint Ger main en Racing Club de Paris, de werkgever van ex-Ajacied Son ny Silooy, de nationale équipe van Senegal, Nantes en Rode Ster Belgrado. John van 't Schip en Arnold Mühren zijn op eigen verzoek in Amsterdam achterge bleven. Ook trainer Spitz Kohn stond, met het oog op blessures, niet te popelen om met zijn ploeg in Pa rijs aan de slag te gaan. „Ik had liever niet meegedaan. Maar ja, het is voor de club erg lucratief'. En met een knipoog naar het FIOD-onderzoek: „En Ajax kan op dit moment elke cent gebrui ken". GRONINGEN (GPD) - Een dag nadat Renze de Vries zijn aftreden als voorzitter van FC Groningen had bekend gemaakt, stelde hij ook zijn zetel in het bestuur betaald voetbal van de KNVB ter beschik king. Zijn medebestuursleden aan vaardden de terugtreding. De Vries kwam tot die stap, omdat hij van mening was dat de negatieve publi citeit rond zijn persoon de KNVB zou kunnen schaden. Dezelfde re den voerde hij op om het voorzit terschap van FC Groningen neer te leggen. De Vries maakte zijn stap be kend tijdens een telefonische ver gadering, waarin tevens werd ge sproken over de vraag of het be stuur betaald voetbal in de toe komst nog langer toegankelijk zou moeten zijn voor clubgebonden mensen. Na afweging kwam het college tot de slotsom dat de invoe ring van een statuut 'onverenig baarheid van functies' meer nade len dan voordelen zou bieden. In de huidige situatie kan er welis waar betrokkenheid van het be stuur worden gesuggereerd bij moeilijkheden rond bepaalde clubs. Aan de andere kant werd een sectiebestuur zonder clubmen sen riskanter geacht, omdat zich dan de mogelijkheid voordoet dat er te weinig kennis is van soms spe cifieke voetbalmaterie. Om die re den werd ervoor gekozen om ook in de toekomst ruimte te geven aan clubgebonden bestuursleden. Renze de Vries wees er tijdens de vergadering nog op, dat negatieve publiciteit, zoals hij die zelf onder vonden heeft, de voetbalbond in de toekomst kan blijven schaden. Dit risico werd allerminst denkbeeldig geacht door het gezamenlijke be stuur. Men constateerde met bitter heid, dat nog onbewezen beschul digingen en op de persoon gerichte aanvallen, met een volgens het be stuur onverkwikkelijk karakter, tot De Vries' besluit hebben geleid. Tevens werd betreurd in Renze de Vries „een toegewijd bestuurder te verliezen", zo meldde persvoor lichter Fred Racké namens het be stuur. Hoewel de advocaat van FC Gro ningen, mr. W.L.R.Schuurmans, eind vorige week meldde dat alle bestuursleden van FC Groningen hadden bezworen niet te zullen te rugkeren in het nieuwe bestuur, bleek Gerrit Koolma toch bereid zijn zetel weer in te nemen. Woord voerder Addie Boerma: „Het huidi ge bestuur heeft zich alleen demis sionair verklaard. Daarbij heeft Gerrit Koolma kenbaar gemaakt niet ongenegen te zijn in het nieu we bestuur terug te keren. Ik heb onderhand ook gehoord dat pen ningmeester Van der Pruik een dergelijke stap in overweging heeft, maar Van der Pruik heb ik persoonlijk de laatste dagen niet gesproken". De sponsogoep ORG (ondene- mers rond FC Groningen) beraadt zich vanmiddag over de nabije toe komst van FC Groningen. „We denken aan een advies in de rich ting van het demissionaire bestuur over wat er nu moet gebeuren", zegt ORG-voorzitter Bert Jager, die het adviserende karakter van de ondernemersgroep onderstreept. „We staan helemaal buiten de za ken, die de afgelopen weken zijn gebeurd. Er zal, en nu praat ik wel licht voor mijn beurt, een zo neu traal mogelijke formateur moeten worden aangesteld. Het is zaak dat er zo snel mogelijk een nieuw be stuur komt. Ook al omdat FC Gro ningen een stichting is en alleen het zittende bestuur stuursleden kan aanstellen' AMSTERDAM (GPD) - 'Don't worry, be happy', liet Han Berger zijn gehoor met een grote gele button zater dagmiddag na afloop van het bekerduel tussen Ajax en FC Utrecht weten. Er viel echter weinig te lachen voor Berger en gelukkig voelde de sip kijkende technische chef van FC Utrecht zich ook al niet. Het dommelen de FC Utrecht, ooit een vechtmachine, was niet wakker te schudden en Ajax plaatste zich met het grootste gemak bij de laatste acht (2-1). Ook wat het bekertoernooi betreft zit het voor Ajax. in de vierde ronde gekoppeld aan FC Groningen, me de-slachtoffer van de onderzoeks- drift van de FIOD, dit seizoen der halve wel snor. De Amsterdam mers, eerder baas over SW en PEC Zwolle, gingen ruim een jaar geleden al in de tweede ronde (bij Den Bosch) onderuit. Slechts dank zij de geslaagde toernee langs de eredivisievelden van het tweede elftal kon Ajax vorig seizoen een rentree in het toernooi maken, waarna de deur bij RKC definitief in het slot viel. Ajax, in vergelijking met de eer ste maanden van het seizoen mo menteel een oase van rust, doet het dit seizoen in de bekercompetitie op eigen kracht. Bestuur en alge meen directeur Arie van Eijden kunnen zich, nu Kohn en Van Gaal het elftal sportief op de rails heb ben gezet, concentreren op organi satorische klusjes. Met één ervan, het vinden van een technisch di recteur, is afgelopen week een be gin gemaakt. Volgens Van Eijden is er slechts sprake geweest van informele, vooral telefonische contacten. Het gaat er in dit stadium om de kandi daten van de belangstelling van Ajax op de hoogte te brengen, zo zei Van Eijden, die verwacht dat het bestuur pas over drie weken een beslissing zal nemen. Zelf heeft hij geen voorkeur: „Want als er goede afspraken gemaakt wor den, kan ik met iedereen werken". Ajax laat het van de wensen van de technisch directeur afhangen of er een (extra) veldtrainer aange trokken zal worden. De mogelijk heid wordt opengelaten dat de TD zelf de trainingen zal leiden. Tot de kandidaten die gepolst zijn beho ren Cruijff, De Mos, Michels, Been hakker en Ivic, allen ooit eerder op de loonlijst van Ajax, en Boskov en Eriksson. Met het verlengen van contracten met spelers maakt Ajax evenmin haast. „In principe willen we niemand laten vertrekken", deed Van Eijden die zaak af. Het karwei tegen FC Utrecht, op zaterdag geprogrammeerd vanwe ge de carnavalsoptocht in Amster dam van gisteren, was voor Ajax een fluitje van een cent. Ploegen die bij Ajax, dit seizoen op eigen terrein nog ongeslagen, op visite komen, lijken de moed thuis achter gelaten te hebben. De laatste ploeg die een gelijkspel uit het vuur sleepte was Roda JC (3-3); daarna lieten alle opponenten zich versuft de kaas van het brood eten. Zo ook FC Utrecht. ADVERTENTIE Voetbalvereniging F.C. LISSE met een Zaterdag en Zondagafdeling vraagt voor haar ZONDAG-AFDELING uitko mende in de 3e klasse van de K.N.V.B. west II voor het seizoen 1989/1990 een voor de training van de A B selectie op de dinsdag, donderdag en vrijdagavond en voor de begeleiding van het 1ste elftal op de zondag. Schriftelijke sollicitaties gaarne met opgave van referenties en globale salarisindicatie, binnen 10 dagen na verschijning van dit blad aan Bestuur F.C. Lisse, Postbus 298, 2160 AG Lisse. De bekerwinnaar van het 1984-'85, geplaagd door het ontbre ken van Willaarts (liesblessure, maar in de slotfase met-zijn eerste balcontact scorend als invaller), Al- flen en Steinmann (geschorst), kon slechts bij een 2-0 achterstand de fut opbrengen om de beuk erin te gooien. De plotselinge opleving le verde prachtige kansen op voor Linford en Boogers, profiterend van een weer eens niet, of te laat dichtklappende Amsterdamse bui- tenspelval. Het aanvalsduo, nau welijks gesteund door de Utrecht se middenvelders, verprutste de mogelijkheden echter en zag even later invaller Willaarts zwak werk van Menzo wél afronden. Dat wekte, ook bij Berger, ver wondering. De van Borussia Mön- chengladbach losgeweekte spits tobt met, behalve met een lies kwetsuur, een tekort aan ijzer in het bloed. Onderzoeken wezen bo vendien uit dat er aan zijn bloedbe- zinksel het een en ander mankeert. „Hij voelt zich de laatste tijd erg slapjes", meldde Berger. Die diagnose was op het meren deel van Willaarts' ploeggenoten van toepassing, want alleen Young en Plomp, niet erg onder de indruk van zijn besognes met Grashop pers, gaven enig tegengas. Ajax, nog steeds zonder Larsson, had aan een flitsend half uurtje vol doende om zich bij de laatste acht te scharen. In de zeventiende mi nuut liet Rob Witschge, aan het werk gezet door Verkuijl, Berg kamp de draad oppakken die de veelvuldig scorende middenvelder vorige week tegen Fortuna even uit het oog verloor (1-0). Twintig minuten later was een overtreding van Van der Meer te gen Van 't Schip zelfs scheidsrech ter Uilenberg, die onder geen voor waarde met gele kaarten wenste te wapperen, te gortig. Uilenberg leg de de bal op de stip en Verkuijl, aangewezen om het vonnis te vol trekken omdat Witschge vorige week tegen Fortuna een strafschop onbenut liet, maakte vanaf elf me ter een voortijdig eind aan het nau welijks gedenkwaardige beker wedstrijdje. PAUL ONKENHOUT VOLENDAM (ANP) - „Als we ooit van Feyenoord hadden kun- inen winnen dan was het vanmid dag", zei de diep teleurgestelde Vo- lendamtrainer Leo Steegman. „Jammer, maar dan moet je de kansen zoals die zich in de tweede helft voordeden ook benutten". Inderdaad, Volendam dat vooral in de eerste helft het spel beheerste met aantrekkelijk en inventief voetbal, heeft een aantal mogelijk heden gehad de strijd in zijn voor deel te beslissen. De Volendam- mers kregen na drie minuten de eerste kans. Eerst stuitte Bolesta Sneekes en in de rebound schoot Steur rakelings over. De thuisclub hield het initiatief. Het irriteerde John Metgod, die enkele keren op gewonden reageerde hetgeen hem tenslotte een gele kaart kostte. Volendam zag pas na 22 minuten het technisch overwicht gehono reerd. Met een wonderschoon doel punt. Schilder wierp de bal naar Van Loon, die met een messcherpe pass Van Dorpel wegzond. Diens voorzet werd door Gert-Jan Duif ineens op de schoen genomen, 1-0. Feyenoord was stormrijp, maar Volendam aarzelde. Twijfels die de ploeg duur zijn komen te staan, want in de tweede helft kwam Feyenoord agressiever uit de kleedkamer. Volendam liet zich de wet voorschrijven, maar kreeg door Plugboer en Steur toch twee, bijna niet te missen, kansen om de wedstrijd te beslissen. Beiden faal den. Feyenoord kreeg weer moed en na Houtmans gelijkmaker, ruim een kwartier voor tijd. Vijf minu ten later maakte Smolarek, de ge vaarlijkste man bij Feyenoord, het werk af, waarna Hofman in blessu retijd de pijn voor Volendam ver grootte, 1-3. Beker FC Den Haag heeft de instelling om iedere tegenstander een kopje kleiner te maken. In de derde ron de van het bekertoernooi, tegen Sparta (3-2) dat nog een klasse ho ger speelt, was dat niet nodig. Spar ta immers was al een kopje kleiner. Deels door het ontbreken van Schuurhuizen, Lengkeek, Valke en Snoei, gedeeltelijk ook door de aanwezigheid van 'karakterloze' middenvelders als Libregts en Van Stee, maar vooral door het vuur dat het Haagse elftal kan ontwikkelen. Cor Lems, slopertje en bouwer- tje op het middenveld tegelijk, zorgt dat de vlam blijft branden. Hij behoeft het echter niet alleen te doen. Co Adriaanse heeft al het liefs uit de ploeg gehaald en zelfs van Danen, Schellevis en Rontberg grimmige vechters gemaakt. Die felheid op middenveld en in de aanval was een beetje te veel voor Sparta, dat drie kwartier van hot naar haar werd gestuurd. Na Sparta's openingstreffer (Beukers) brachten Danen (2x) en Otto Den Haag bij de laatste acht. Daarvoor plaatste zich ook FC Gro ningen dat in Harderwijk het sprookje van WOG uitblies. Vlak voor tijd schoot Roossien voor 4500 toeschouwers de eredivisionist langs de zaterdageersteklasser. AZ bleef op eigen veld Fortuna met 2-1 de baas. Een handtekenin genactie van de supportersvereni ging voor zy n aanblijven heeft trai ner Hans Eijkenbroek tot grote da den geinspireerd. De oefenmees- ter, die er met zijn verstand niet bij kan dat hij bij AZ dient te vertrek ken, had direct de hand in de be kertriomf van de eerste divisionist op de subtopper uit de eredivisie. Twee invallers van AZ, Cocu en Verroen, bogen de vroege achter stand in het laatste kwartier om in een overwinning. ITALIË ASCOLI PICENO (GPD/ANP) AC Milan zal de UEFA vragen stappen tegen Barcelona te on dernemen, als Johan Cruijff de persoonlijke band die hij met Marco van Basten heeft zal ge bruiken om de spits voor het be ëindigen van zijn contract naar de Catalaanse hoofdstad te ha len. Dit werd duidelijk rond de wedstrijd Ascoli-Milan (0-2), waarin Milan uitgerekend door twee goals van de spits een ui terst belangrijke zege behaalde en daardoor weer voorzichtig een plaatsje (van zes naar vijf) in de Italiaanse 'Serie A' (Eredivi sie) steeg. De Italiaanse club is woedend op de voormalige 'nummer 14', die in Van Basten de beste spits ter wereld ziet en hem graag naar Spanje zou halen. Dit weekeinde verschenen er berichten in de Italiaanse pers dat Cruijff zou hebben verklaard dat Van Bas ten weg wil bij Milan. Bovendien zou de voetballer van het jaar (1988) Milan-voorzitter Berlusco ni hebben gevraagd zijn club voortijdig zijn contract bij Milan loopt nog anderhalfjaar te mogen verlaten. De media magnaat en eigenaar van de club heeft in deze berichtenstroom af gelopen zaterdag de vice-voorzit- ter van Barcelona, Gaspart, laten weten absoluut niet gediend te zijn van de interventies uit Bar celona. Berlusconi's rechterhand Gal- liani, die ook binnen Berlusco ni's miljardenfirma Fininvest diens tweede man (algemeen di recteur) is, kondigde gisteren eventuele maatregelen aan. „Voor Cruijff hebben we nog al tijd een grote bewondering als speler, maar op dit moment ge draagt hij zich bijzonder slecht. Hij moet van onze spelers afblij ven. Barcelona heeft bij ons al drie maanden geleden naar Van Basten geïnformeerd en toen hebben wij de club laten "weten dat hij niet te koop is. We hopen zelfs met hem door te gaan wan neer zijn contract in 1990 is be ëindigd. Een club kan een ande re vereniging benaderen om te vragen of er over contractontbin ding te praten valt, maar als dat niet zo is, dan houdt het op. Gaan ze door met onrust stoken, dan zouden we dat eventueel ook bij Barcelona kunnen doen. Maar het is logischer dat we dan de in ternationale bond inschakelen. Regel 12 van het UEFA-regle- ment zegt dat clubs van spelers moeten afblijven die elders on der contract staan, als de huidige werkgever van een speler daar niet van is gediend. En dat is dus het geval. Onze advocaten zijn standby". Dreigende woorden van Adria- no Galliani, die de sfeer binnen de club aardig weergeven. Een interview met Cor Coster, giste ren in de Gazzetta dello Sport, vergrootte de onrust in het Mila nese kamp nog eens. Tegen een verslaggever van het blad, die tij dens Ajax-Utrecht met de mana ger van Van Basten en schoonva der van Cruijff sprak, zou de Am sterdamse voetbalmakelaar zich hebben laten ontvallen dat de Utrechter zich niet zo op zijn ge mak voelt in Milaan. „Marco's grote probleem is", aldus Coster, „dat hij psychologisch afhanke lijk is van Cruijff. Hij zou hem overal ter wereld volgen". Marco In de beruchte wandelgangen gaat zelfs het verhaal dat Van Basten met zijn wisselvallige prestaties aanstuurt op een vroegtijdig vertrek uit Milaan. Met twee treffers, waarvan één uit een strafschop, gaf hij giste ren een duidelijk antwoord op die roddels. Acht minuten voor rust scoorde hij geconcentreerd met het hoofd, nadat een nog steeds zoekende Ruud Gullit een hoekschop van Evani had ver lengd, en in de 68ste minuut ver zilverde hij koelbloedig een strafschop na een terecht be strafte overtreding op Donadoni. Hij speelde redelijk miste ook vlak voor tijd nog een grote kans maar voor Italiaanse be grippen echter uitstekend, om dat in het voetballand bij uitstek een spits bijna alleen op zijn goals wordt beoordeeld. In 16 duels heeft hij nu acht keer ge scoord, wat hem op de topsco- rerslijst op een derde plaats brengt met Maradona, Vialli en Baggio achter Serena (10) van Inter en de beste schutter in Italië, de Braziliaanse Nappli- taan Careca (11). De Nederlandse spits oogde te vreden na afloop en zei rustig te blijven in alle commotie rond zijn persoon. „Het is inderdaad waar dat ik met Cruijff heb ge sproken, maar het is niet zo dat ik daarna heb gezegd: ik ga weg. Ik ga ervan uit dat ik mijn contract bij Milan uitdien. We hebben een goede ploeg met perspectief en we zitten nog in Europa Cup I. Ik voel me hier goed. Een ander ver haal komt over anderhalf jaar. Ik heb een fantastische tijd met Cruijff gehad en heb er wel zin in om weer met hem samen te wer ken. Alleen, ik zou niet weten wat er gebeurt als Barcelona, net als in de zaak-Koeman, met 25 miljoen tevoorschijn komt. Die situatie doet zich nu echter niet Inter behield zijn ongeslagen status aan kop door een 2-0-zege (twee goals van Serena) op Tori no. Napoli volgt nog steeds op drie punten. Mario Beens Pisa verloor, net als afgelopen woens dag, van de ploeg van Maradona; Carnevale scoorde de enige tref fer. ENGELAND Nigel Clough heeft zaterdag ge solliciteerd naar de spitspositie •in het Engelse elftal. Voor de ogen van bondscoach Brian Rob- son maakte de zoon van de om streden manager Brian Clough twee doelpunten voor Notting ham Forest in de uitwedstrijd te gen Luton Town. Dank zij hem won Forest met 3-2. Robson kwam kijken naar zijn internationals Pearce, Hodge, Webb en Walker, maar zag Clough de man van de wedstrijd worden. Clough scoorde voor rust uit een strafschop, na de pauze met een vrije trap van 25 meter. Het eerste doelpunt was gemaakt door Parker. Door deze overwinning rukte Forest op naar de met Coventry City gedeelde derde plaats. Dich ter bij Arsenal en Norwich kwam de ploeg niet. De lijstaanvoerder en de runner-up wonnen zater dag beide met 2-1. Arsenal thuis tegen buurman West Ham Uni ted, Norwich ook in Londen, bij Charlton Athletic. Arsenal bleef aan de leiding met 47 punten uit 22 wedstrij den, tenminste zes verliespunten minder dan de jagende teams van wie Liverpool andermaal een fout maakte door bij degra datie-kandidaat Newcastle de punten te delen: 2-2. Liverpool kan niet overweg met Newcastle. Op Anfield Road was in oktober al met 1-2 verlo ren. Newcastle leek op weg naar een nieuwe sensatie. De twee buitenlandse aanwinsten zetten de thuisploeg tweemaal op voor sprong. Eerst scoorde de Brazi liaan Mirandina en na de gelijk maker van Rush kopte de Deen PingePde bal langs Grobbelaar. Aldridge voorkwam met een kopbal een nederlaag. Liverpool had geluk, dat een schot van der tig meter de paal en niet het net trof. Door dit gelijk spel zag Li verpool de achterstand op Ar senal oplopen tot elf punten. Groves en Smith, zijn zeven tiende treffer dit seizoen, scoor den voor Arsenal tegen het kansloze West Ham, dat pas zes minuten voor tijd door Dicks iets terugdoen. Norwich, zo lang op de eerste plaats, heeft de hoop op de titel nog niet opgegeven. De uitwedstrijd tegen Charlton werd moeizaam, maar verdiend, gewonnen. Allen en Townsend bogen de achterstand door Crooks om in een voorsprong. Jones van Wimbledon werd voor de tweede keer dit seizoen voortijdig naar de kleedkamer gestuurd na onenigheid met Rat- cliffe van Everton. Met tien man hield Wimbledon de laatste twin tig minuten de stand op 1-1. In de tweede divisie was kop loper Chelsea op schot tegen Walsall. Het werd 7-0. Gordon Durie viercje zijn rentree na een schorsing van twee weken met vijf goals. BELGIE KV Mechelen heeft de leidende positie in de Belgische competi tie versterkt. Anderlecht speelde 3-3 tegen Beerschot, terwijl Mechelen doorging met winnen. Nu moest stadgenoot Racing er aan geloven: 3-0. In tie Mechelse derby was de ploeg van De Mos voor 11.000 toeschouwers een klasse beter ondanks de afwezigheid van Clijsters en Koeman. Bosman kopte voor rust de openingstref fer in. Na de rust liep de score op tot 3-0 door De Mesmaeker en weer Bosman. Daarmee bracht de Oranje-spits zijn totaal op twaalf. Met 3-3 deed Anderlecht het zaterdag tegen Beerschot beter dan vorig seizoen toen met 1-2 werd verloren. Anderlecht nam drie keer de leiding met doelpun ten van Nilis, Grün en Keshi. Drik keer kwam de club van Bar ry Hughes terug met treffers van Wellens en Goots. FC Antwerp blunderde door in de Bosuil van RWDM te verlie zen. De Buyser was matchwin ner. Lierse SK kon niet beschik ken over doelman Pfaff en ver loor prompt van Beveren: 0-2. Het eerste doelpunt was van de oud-PSV'er Viscaal. Club Brug ge overtuigde tegen Kortrijk, voor de ogen van bondscoach Thijs, ook al niet: 1-1. Booy zette Kortrijk op voorsprong, Degrijse maakte nog voor rust gelijk.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14