Brinkman: nieuwe opzet ouderenzorg CDA heeft moeite met de nieuwe zakelijkheid Financieel voordeel grote steden Onderzoek: omvang drugsgebruik in hoofdstad niet schokkend groot Psychologen verliezen kort geding van fonds Europese Commissie: Nijpels veel te haastig met autosubsidie klant van de week tom westen kapsalon ZATERDAG 4 FEBRUARI 1989 BINNENLAND PAGINA 3 DEN HAAG (ANP/GPD) - Minister Brinkman (WVC) heeft bij de Tweede Kamer een voorstel ingediend om de wet op de bejaardenoorden te wijzigen. Het gaat daarbij in de eer ste plaats om een betere verdeling van het geld voor de be jaardenoorden over de provincies en de vier grote steden. AMSTERDAM (GPD) - Het ge bruik in Amsterdam van hard drugs is heel wat minder groot dan aanvankelijk werd aangenomen. Ook het gebruik van cannabis, hasj en marihuana is nauwelijks schok kend te noemen. Wel is uit een on derzoek gebleken dat deze drugs veel meer gebruikt worden bij, wij ze van experiment dan uit gewoon te. Heel anders ligt het met legale drugs als alcohol en tabak. Alco holgebruik blijkt in alle geledingen van de bevolking voor te komen, het gebruik van tabak is minder wijd verbreid. Drie onderzoekers van het Soci aal Geografisch Instituut van de Universiteit van Amsterdam on dervroegen ruim 4400 inwoners van Amsterdam vanaf twaalf jaar over hun drugsgedrag. Het eerste grootscheepse bevolkingsonder zoek in Nederland en West-Europa, aldus de samenstellers van het rap port, dat gisteren is verschenen. "Het is opvallend dat illegale drugs als heroine, cannabis en am fetamines vooral worden gebruikt om een keer uit te proberen", zegt Paul Sandwijk, een van de drie sa menstellers van het rapport. "Bij cannabis, marihuana en hasj, zegt 23,6 procent ooit wel eens een stickie gerookt te hebben. Ge vraagd of men dit het laatste jaar nog wel eens gedaan heeft, zegt slechts 9,6 procent 'ja'. Vergelijk dat eens met alcohol, een gelegali seerde drug. 89 procent zegt het wel eens gedronken te hebben, 80,4 procent dronk het ook het afgelo pen jaar en 73,5 procent ook de laatste maand". Van de ondervraagden zegt 73,6 procent ooit wel eens tabak te heb ben gerookt. 51,1 procent rookte het afgelopen jaar nog en de afgelo pen maand zei 47,5 procent nog te hebben gerookt. Een slaapmiddel, ook een gelegaliseerde drugs, is door 20,6 procent ooit ingenomen. Het afgelopen jaar door 11,6 pro cent en de afgelopen maand door 7,6 procent. Het merendeel (7,3) deed dat op recept. Slechts 1,4 pro cent gebruikte een slaapmiddel op eigen initiatief. Kalmerende mid delen werden door 23 procent van de ondervraagden ooit wel ge bruikt. 11,1 procent heeft ze ook het laatste jaar gebruikt en 7,6 pro cent gebruikte ze ook de laatste maand,«waarvan 5,9 procent op re cept. Cocaine werd door 5,8 procent van de ondervraagden ooit ge bruikt en het afgelopen jaar door nog geen 1,6 procent. Opiaten als morfine en heroine zijn door 9,6 procent ooit wel gebruikt. Het laatste jaar door 2,5 procent en de laatste maand door 1,2 procent. Ge let op de heroine en methadon blijkt dat niet meer dan 0,3 procent van de ondervraagden dit middel gebruikt heeft het laatste jaar. "Co caine wordt niet alleen in de jet-set of het yuppie-circuit gebruikt. Ook werklozen en mensen met een mi nimum-inkomen blijken tot de ge bruikers behoren", aldus Paul Sandwijk. Volgens de onderzoekers lijkt het erop dat het drinken van alco hol op steeds jongere leeftijd be gint. In de leeftijd van 12 tot 15 jaar heeft 53 procent wel eens alcohol gedronken. Van de rokers was 43 pet jonger dan 16 jaar toen het eer ste sigaretje werd opgestoken. Voor topambtenaar Engelsman van het ministerie van WVC komt het onderzoeksresultaat als een ge schenk uit de hemel. Dit weekein de vertrekt hij naar New York om voor de Verenigde Naties een toe lichting te geven over het drugsbe leid in ons land. Engelsman: "Het rapport laat overduidelijk zien dat Nederland, en dan vooral Amster dam, helemaal niet zo'n drugspara dijs is als men vooral in het buiten land gelooft". Dit jaar zal voor de bejaardenzorg 62 miljoen gulden extra worden uitgetrokken. Ook in de komende jaren, tot aan 1993, is er extra geld beschikbaar. Het gaat dan min stens om 50 miljoen gulden per jaar. Uitkeringen aan provincies en de vier grote steden voor de finan ciering van bejaardenoorden zul len niet langer worden vastgesteld op basis van het aantal inwoners boven 65 jaar. Die leeftijdsgrens wordt opgetrokken naar 75 jaar. Ten opzichte van 1988 betekent de wijziging in het uitkeringssys teem geen financieel nadeel voor de betrokken provincies en ge meenten. Sommige (Groningen, Gelderland, Noord-Holland en Zeeland) gaan er fors op vooruit. Door de wijziging van de wet wil de minister het verder mogelijk maken dat bejaardenoorden oude ren die thuis wonen hulp en zorg kunnen aanbieden. Dat zal dan wel onder directe verantwoordelijk heid van het rijk gaan gebeuren. Brinkman wil ook een oud sys teem opnieuw invoeren waarbij bijdragen aan provincies en ge meenten werden gecorrigeerd op basis van de eigen bijdragen van bejaarden. De Rotterdamse wethouder voor volksgezondheid en sociale zaken zei in een reactie heel tevreden te zijn over de voorstellen van de mi nister. "Het betekent dat Brink man scherp ziet waar de proble men zitten", aldus Henderson. De wijziging van de leeftijds grens levert volgens Henderson voor de vier grote steden voordeel op. In de bejaardenoorden zitten vooral mensen van boven de 80, dus een telling van mensen ouder dan 75 levert een reëler beeld op van de behoefte aan het aantal plaatsen. Ook de mogelijkheid voor be jaardenoorden om mensen die lie ver thuis willen blijven in hun ei gen omgeving te kunnen begelei den noemde Henderson positief. "Veel mensen zien een bejaarden oord als eindstation, dat zij liever zo lang mogelijk willen uitstellen." Gaslek Het gemeentelijk energiebedrijf in Amsterdam (GEB) gaat een diep gaand onderzoek instellen naar de oorzaak van het derde gaslek afge lopen donderdag in de Amster damse Van Woustraat. Het was het derde lek in twee maanden tijd. Als gevolg van het lek werden zes woonpanden ontruimd en moest het verkeer worden omgeleid. Vol gens een woordvoerder van het GEB is de oorzaak nog onbekend. Inning premie De FNV wil dat de uitvoeringsor ganen de per 1 januari ingevoerde nominale ziekenfondspremie voor uitkeringsgerechtigden recht streeks innen. Als uitkeringsge rechtigden de premie zelf moeten betalen, zijn grote problemen met het incasseren te verwachten. Dat geldt zowel voor de verzekerden als de ziekenfondsen, aldus de FNV in een brief aan de gemeente lijke sociale diensten. Uitzetting Het ministerie van justitie heeft de uitzetting van de Turkse familie Özdemir uit Nijmegen met twee weken uitgesteld. De familie had tot vandaag de tijd om Nederland vrijwillig te verlaten. Daarna zou den ze door de Nijmeegse vreem delingendienst het land worden uitgezet. De familie van negen per sonen heeft de afgelopen jaren ver geefs geprobeerd om een definitie ve verblijfsvergunning voor Ne derland te krijgen. Babymoord Tegen een 20-jarige vrouw uit Utrecht is een voorwaardelijke ge vangenisstraf van twaalf maanden met een proeftijd van «en jaar ge ëist wegens het doden van haar pasgeboren baby. Op 8 maart vorig jaar was zij geheel alleen bevallen. De pasgeboren baby gooide ze ver volgens in een plastic zak van een balkon. Zij was tot haar daad geko men uit angst voor ontdekking van haar bevalling. De vrouw was bo vendien bang dat haar ouders en haar vriend haar alleen zouden la ten. Open wond Het open laten van een wond is het beste voor de genezing. Als de pa tiënt de juiste medicijnen krijgt en de wond na de operatie openblijft, is de kans op infecties aanzienlijk kleiner. Voor de patiënt is het ech ter wat minder prettig en duurt het genezingsproces wat langer. Dat stelt drs. Chr. van der Werken in zijn proefschrift waarop hij over drie weken promoveert aan de Rijksuniversiteit Utrecht. De wethouder meent overigens dat hier wel extra geld voor zou moe ten komen, zodat deze zorg niet ten koste gaat van de toch al beperkte plaatsen in instellingen. Kabinet wacht af in paspoortzaak DEN HAAG (GPD/ANP) - Het ka binet gaat geen actie ondernemen om de vastgelopen onderhandelin gen tussen de Staatsdrukkerij en de banken over de produktie van een nieuw fraudebestendig pas poort, vlot te trekken. "De banken beraden zich op hun positie jegens de Staatsdrukkerij. Dat wachten wij af', aldus premier Lubbers gis teren na afloop van het kabinetsbe raad. De premier zei dit naar aanlei ding van de deze week losgëbar- sten discussie rond de invoering van een identiteitsbewijs in ons land en de effecten daarvan op de produktie van het nieuwe pas poort, waarin ook een identiteits kaart zou komen. De minister-president noemde het "geen probleem" indien het in te vperen identiteitsbewijs een deel van de behoefte aan het nieuwe paspoort gaat vervangen. Indien dit gebeurt zal dit alleen financiële gevolgen hebben voor de leges die rijk en gemeenten voor het pas poort ontvangen, aldus Lubbers. De premier reageerde enigszins laconiek op de plannen van de ge meenten een eigen pas te gaan ma ken. Hij wees erop dat op gemeen telijk niveau de voordelen van zo'n document zullen worden afgewo gen tegen de derving aan leges-in komsten van een landelijk grens- document. HAARLEM (GPD) Veertien eer stelijns psychologen in de regio Kennemerland hebben hun kort geding tegen Ziekenfonds Spaar- neland verloren. Het aanvullings fonds van het ziekenfonds mocht het aantal consulten dat voor ver goeding in aanmerking komt, te rugdraaien van acht naar zes. Dit heeft de Haarlemse rechtbankpre sident mr, H.F. van den Haak giste ren bepaald. Tot 1 januari hadden mensen met een zogeheten aanvullende verzekering bij Spaarneland recht op vergoeding van acht consulten van eerstelijns psychologen. Spaarneland heeft dit aantal in middels teruggeschroefd tot zes. Bovendien is de eigen bijdrage voor het eerste gesprek verhoogd van tien naar 25 gulden. Daartegen over staat dat verzekerden voortaan alternatieve geneeswij zen vergoed krijgen. De veertien psychologen eisten in kort geding opschorting van de nieuwe maatregelen. Spaarneland BELLINGWEDDE - Tweede Ka merleden die gisteren per bus een rondrit door de provincie Gronin gen maakten in verband met de herindeling van gemeenten kregen in Bellingwedde een 'warm' ont haal. Ouders en leerlingen van de basisscholen in deze gemeente gre pen de komst van de parlementari ërs aan om te protesteren tegen de bezuinigingen op kleine scholen. (foto ANP) Carnavalbrigade NIJMEGEN (GPD) De rijkspoli tie in het district Nijmegen zal tij dens het carnaval 'vliegende' alco holbrigades inzetten. Vanaf van avond tot en met dinsdag zullen in de avond- en nachtelijke uren vijf speciale teams her en der verras singscontroles uitvoeren. Naar ver wachting zullen per keer driehon derd blaasproeven worden uitge voerd. Die blijven niet beperkt tot automobilisten, maar richten zich op alle weggebruikers. Aanleiding tot de maatregel is het toenemend aantal ongevallen tijdens het car naval in de afgelopen jaren, waar bij alcohol in het spel was. BRUSSEL (ANP) - Minister Nij pels (milieu) had de subsidies voor schone kleine auto's wellicht eer der uit kunnen keren als hij de Eu ropese Commissie nog een paar weken de tijd had gegeven om te onderzoeken of de wet bepaalde autofabrikanten bevoordeelt. Door de weinig coöperatieve houding van de Nederlandse bewindsman was de Commissie wel gedwongen de maatregelen op te schorten. Dat heeft de Europese Commissaris voor concurrentiezaken, Leon Brittan, gisteren gezegd. Brittan staat zeker niet afwijzend ADVERTENTIE Hilde Feijen. Hoofddorp. Studente. Een kapsalon waar Iedereen z'n best doet. Dat maakt mij zo razend enthousiast." lekten: breestraal 45 iel 071 132947 oegstgeest: w.lhelmmapark 1 iel 071-174270 alpben a/d rijn: raadhuisslraal 156 lel 01720 73848 ook open op maandag en koopavond tegenover maatregelen die het milieu ten goede komen. Ook te genover de fiscale prikkels waar mee Nederland de verkoop van schone auto's wil bevorderen staat hij nog "volstrekt open." Maar de Commissie heeft volgens Brittan de plicht ervoor te waken dat het EG-verdrag wordt nageleefd. Het verdrag verbiedt steunmaatrege len die de concurrentie vervalsen. Brittan heeft Nijpels vorige week om nadere informatie over de rege ling verzocht en tegelijkertijd ge vraagd of hij niet kon wachten tot dat de Commissie zich een defini tief oordeel had gevormd. "Over de periode was met ons zeker te pra ten," aldus Brittan. Het is volgens hem niet ongebruikelijk dat de in voering van een wet een paar we ken op zich laat wachten, omdat bepaalde procedures niet zijn afge rond. Door de weigering van Neder land om de maatregel uit te stellen gaat er waarschijnlijk meer tijd verloren, zo stelt Brittan. Om for mele redenen moest de Commissie nu een zwaardere onderzoekspro cedure openen. Ook andere be langhebbenden, zoals de auto-in dustrie, mogen daarin hun zegje doen. De Britse commissaris hoopt niettemin binnen een paar weken klaar te zijn. De maatregelen blij ven automatisch opgeschort, zo lang het onderzoek niet is afgeslo ten. De extra informatie waar de Brit se commissaris om heeft verzocht heeft vooral betrekking op de mate waarin de kosten van het inbou wen van een geregelde drieweg-ka talysator volledig worden gedekt door de premie van 1700 gulden die Nijpels daarvoor ter beschikking stelt. Brittan wil niet vooruitlopen op de uitkomst van dit onderzoek. Maar volgens kenners van het EG- recht zou er van concurrentiever valsing sprake kunnen zijn als het plaatsen van een katalysator voor de ene fabrikant goedkoper is dan voor de andere. De Commissie heeft al vastge steld dat de regeling het vrije goe derenverkeer in de EG belemmert. Naar aanleiding daarvan heeft zij eerder deze week een procedure geopend die vrijwel zeker leidt tot een proces voor het Europese Hof van Justitie in Luxemburg. Deze procedure heeft geen op schortende werking. Bovendien lag al sinds november vorig jaar, toen de Europese normen voor uit laatgassen werden vastgesteld, vast dat de Commissie een proces zou uitlokken. De Bondsrepubliek hoopt dat Nederland dat proces wint, omdat het zelf ook plannen heeft om de verkoop van schone auto's fiscaal te stimuleren. De Europese normen waartegen Nijpels zich keert, worden overi gens pas in oktober 1992 van kracht. Via de premies, die het prijsverschil tussen auto's met en zonder katalysator volledig weg neemt, hoopt de minister te berei ken dat tachtig procent van de nieuw verkochte auto's tegen die tijd al voldoet aan de strengere Amerikaanse normen. DEN HAAG - Een opmerkelijke rel verstoorde deze week de zo serene rust binnen het CDA. Partij-ideo loog Arie Oostlander, directeur van het wetenschappelijk bureau van het CDA, waarschuwde voor een verloochening van de traditonele christelijke achterban. "We zijn als. CDA nu eenmaal geen yuppie-par tij", zei hij met een nauwelijks ver holen verwijzing naar partij-voor zitter Van Velzen. door Henri Kruithof en Peter de Vries Het lijfblad van de christende mocratische jongeren CDJA gaf Oostlander alle ruimte voor zijn ge voelens van onrust. Het CDJA er gert zich al enige tijd aan de 'tech nocratische' houding die de partij top onder leiding van Van Velzen aan de dag legt. Waar de.schoen precies wringt voor het CDJA is niet echt duidelijk, behalve dat 'evangelische bevlogenheid' ge mist wordt. De steun van Oostlander, een prominent in christendemocrati sche gelederen, kwam voor de jon geren als een geschenk uit de he mel. Tot dan toe waren de CD- JA'ers niet veel verder gekomen dan een aanval op bestuurders die in een Mercedes rijden en ook nog beschikken over een auto-telefoon. Een ruzietje dat even pikant als po litiek onbenullig was. Van Velzen en de zijnen reageerden gebeten. De uitlatingen van Oostlander doen vermoeden dat er toch wat meer broeit binnen de grootste par tij. De directeur van het weten schappelijk bureau vindt dat de partij er niet van uit moet gaan dat "die brave gelovigen wel voor eeu wig op ons blijven stemmen". Bij eerdere gelegenheden waarschuw de Oostlander al tegen het al te makkelijk omspringen met de leer van de 'verantwoordelijke samen leving'. Oostlander toont zich met die kritiek een typische represen tant van de protestantse stroming binnen het CDA. Het heeft iets onrechtvaardigs dat deze kritiek Van Velzen treft. De partijvoorzitter onderscheidt zich juist van zijn voorganger Buk man door de energie die hij steekt in het aanwakkeren van interne partij-discussies. Onder het regime van Bukman werd kritiek genade loos neergesabeld; het bewind van Van Velzen heeft daarentegen juist geleid tot een schier eindeloze stroom rapporten, discussienota's en resoluties. Voor de oude garde in de partij is dat wennen. Een andere pro testant, vice-fractievoorzitter Huib Eversdijk, ontlokte dat de opmer king: "Wij weten en moeten ons la- Partijvoorzitter Van Velzen: een schier eindeloze stroom discussie nota's. (foto GPD) ten gezeggen dat Mozes van de berg kwam met geboden, en niet met een discussienota!". Het is de katholiek Van Velzen niet kwalijk te nemen dat hij de bijbel niet zo goed kent. De kritiek dat het CDA 'techno cratische' trekken vertoont, is ech ter niet helemaal onterecht. De dis cussienota's zijn allemaal vrijblij vend, abstract, en komen vaak niet verder dan standaardkreten als 'rentmeesterschap' en 'verant woordelijke samenleving'. Het laatste stuk, over 'bestuurlijke ver nieuwing in de verantwoordelijke samenleving', staat bol van termen als 'helicopterview' en 'manage menttechniek' en eindigt met een oproep tot 'functioneringsgesprek ken' voor politici. Een full-time- medewerker zou dit 'personeelsbe leid' moeten uitvoeren. CDA-ka- merleden waren er als de kippen bij om aan journalisten de vraag te stellen door wie Van Velzen beoor deeld moet worden. Het lijkt erop dat het succes, dat het CDA al jaren onder leiding van 'onderkoning' Ruud Lubbers heeft, een van de oorzaken van de discussie binnen de partij is. In het 'pre-Lubberiaans' tijdperk was het vooral de eenwording van de partij, die de christen-democraten bezig hield. Felle strijd tussen de oude aanhang van ARP, CHU en KVP, doofde onder leiding van partij voorzitter Piet Bukman. Toen bo vendien Lubbers als premier al snel grote populariteit verwierf, verstomde de discussie helemaal. Maar dat kon niet lang duren. Een politieke partij is er nu een maal niet om alleen maar ja en amen te zeggen tegen hetgeen de partijtop bedenkt en doet. Dat was enige decennia geleden misschien nog mogelijk: nu wil iedere betrok kene meepraten over het beleid. Op de golven van Lubbers' suc ces is een nieuwe garde CDA'ers de partij binnengekomen. Geen men sen die nog een verleden hebben in een van de drie oude partijen. Zij missen ook de binding met de typi sche anti-revolutionaire of katho lieke cultuur. Van Velzen leunt sterk op deze jonge garde. Toch lijkt ook deze rel zich weer langs de lijnen van katholieken te gen protestanten te voltrekken. Het zit de laatsten dwars dat de nieuwe zakelijkheid de macht in het CDA lijkt over te nemen. Ka tholieken zijn nu eenmaal van oudsher mensen voor wie het re sultaat telt en veel minder de over wegingen die daaraan ten grond slag liggen. Van Velzen lijkt dat nog niet te begrijpen. De kritiek die her en der wordt gehoord doet hij slechts met grove ontkenningen af. CDJA'ers werden zelfs op het matje geroepen om hun kritiek. De partijvoorzitter zal moeten leren in de door hemzelf aangezwengelde discussies te luis teren, in plaats van alleen maar te debatteren om het debat zelf. De roep om evangelische inspiratie kan door een christen-democrati sche partij niet worden afgedaan met weer een nieuwe discussieno ta. Die inspiratie moet blijken uit het dagelijks handelen. Van Velzen mist die uitstraling. zou zonder enig overleg bezig zijn een unieke voorziening in te per ken. "Zorgvuldigheid eist over leg", betoogde mr. W. van der Blom, de advocaat van de psycho logen, op 20 januari op de zitting. Rechtbankpresident Van den Haak stelt in zijn vonnis de samen werkingsovereenkomst centraal, die Spaarneland en de psycholo gen in 1984 hebben gesloten. Die overeenkomst, stelt de rechter vast, verplicht het fonds niet tot overleg over de gewraakte inkrim ping van de vergoedingen. De pre sident ziet ook verder geen aanlei ding het gedrag van Spaarneland als onzorgvuldig te bestempelen. Uit inrichting gezette jongen toch opgevangen VOORBURG (ANP) - Het Voor- burgse doveninstituut Effatha en de Amsterdamse voogdijvereni ging de William Schikker Stichting hebben toch een plaats gevonden voor een dove en debiele pupil die afgelopen woensdag vanwege zijn gedragsstoornissen op straat werd gezet. Directeur K. Koenen van Ef fatha betreurt het dat aan de oplos sing van het probleem een stroom van publiciteit vooraf heeft moeten gaan. De veertienjarige jongen wordt voor een periode van enkele maan den opgenomen in een instelling in Voorst. Effatha kon hem niet lan ger meer handhaven. Twee perso neelsleden van Effatha zullen wel regelmatig naar Voorst reizen om daar de begeleiding van de auditie ve handicap van de pupil voor hun rekening te nemen. "Ik vind het fantastisch", rea geert Koenen. "Al is het triest dat er zoveel publiciteit voor nodig is geweest". Het doveninstituut is er zonder resultaat maanden mee be zig geweest om de jongen op eigen kracht elders geplaatst te krijgen. Ten einde raad hebben Effatha en de voogdijvereniging uiteindelijk besloten het geval in de openbaar heid te brengen. TROS in beroep tegen geldboete HILVERSUM (ANP) - TROS-di- recteur C. den Daas heeft aange kondigd dat zijn omroep in hoger beroep zal gaan tegen een boete van in totaal 100.000 gulden voor overtredingen van de reclamere gels bij de 'Way of Life'-shows die afgelopen zomer zijn uitgezonden. De boete is opgelegd door het com missariaat voor de media. De TROS-directeur toonde zich verbaasd over het feit dat het com missariaat blijkbaar geen bood schap heeft gehad aan het advies van de onafhankelijke commissie van deskundigen. Deze commissie had het commissariaat geadvi seerd de meeste van de geconsta teerde overtredingen te seponeren. Volgens Den Daas zal het daadwer kelijk innen van de boete een ge voelige slag betekenen voor de pro grammering van de TROS. De boete die de TROS is opge legd is de hoogste die het commis sariaat tot nu toe heeft uitgedeeld. Vorig jaar kregen de NOS, de NCRV en de RVU als eerste een boete opgelegd op basis van de nieuwe sanctieregeling van het commissariaat. Deze boetes zijn in middels allemaal ingehouden op het voorschot van de omroepen. Initiatiefnemers Hasjmuseum vrij AMSTERDAM (ANP) - De recht bank in Amsterdam heeft gisteren de twee initiatiefnemers van het Amsterdamse Hasjmuseum ont slagen van rechtsvervolging. Het tweetal werd verdacht van open baarmakingen die de handel in en het gebruik van hasj bevorderen. De officier van justitie eiste twee weken geleden tegen ieder 1000 gulden boete. De rechtbank veroordeelde het tweetal wel tot een boete van 100 gulden ieder wegens het bezit van een hoeveelheid hasj. De recht bank bepaalde verder dat alle be zittingen van het Hasjmuseum, die door de politie in april 1988 in be slag genomen waren, moeten wor den teruggegeven.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 3