Eén zwaluw maakt nog geen zomer Kilometervreter Ton Rueck weet van geen wijken Timman gaat in de fout Finaleplaats op 400 meter voor Van Dorp Dure nederlaag tegen overtuigende Portisch UVS op zelfde voet verder Mirjam Kloppenburg wisselt winst en verlies af in Top-12 toernooi u Herstelde Van Gennip start achterin Pikante foto's' kosten De Vries de kop Vlissingen in verlenging langs Telstar Van Brussel aan de slag bij Heracles ZATERDAG 4 FEBRUARI 1989 PAGINA 17 LEIDEN Hij loopt, zowel letterlijk als figuurlijk, al een tijd mee. Ton Rueck, 49 jaar en duursporter, is het toonbeeld van de verslaafde kilometervreter. Hoe hij zich voortbeweegt maakt hem in principe weinig uit, als hij maar vooruit komt. Wandelen, hardlopen, wielrennen, schaatsen, langlaufen, skiën, Rueck heeft het allemaal gedaan. Maar juist in de periode dat het zou moeten gebeuren, in de periode van wintertriathlons en langlauf- evenementen, staat de Wassenaar- der op non-actief. „Dat heeft niets met mijn conditie te maken", meldt een van gezondheid blaken de Rueck. „Maar als de winter het laat afweten, zoals momenteel in Italië het geval is, dan kan ik mijn ei ook niet kwijt". Rueck doelt in de eerste plaats op Pinzolo in de Dolomieten, waar hij jaarlijks aan een 24 uurs langlaufwedstrijd deelneemt. „Daar ligt nu helemaal geen sneeuw, zodat die wedstrijd niet doorgaat", klinkt het somber. „Na tuurlijk heb ik alweer iets anders uitgezocht, maar daarvoor moet ik nog een paar weken wachten. Dan rijd ik de alternatieve elfsteden tocht in Finland, die ik mogelijk kan combineren met een winter- triathlon. Het is wel een beetje be helpen, dat geef ik toe". Dat geldt des te meer voor Rueck omdat zijn laatste duurproef, de wintertriathlon van Inzeil, min of meer de mist in ging. „Het lopen lukte daar nog wel, maar bij het langlaufen stokte het tempo. Ik had me vanwege een kaakholte- ontsteking namelijk niet optimaal kunnen voorbereiden. Ik kwam duidelijk inhoud tekort. Het laatste onderdeel, schaatsen, lukte daarna van geen kant meer. Halverwege zwalkte ik door de buitenbaan". Van opgeven wil Rueck echter niet weten. „Ik zorg er voor dat ik mij steeds op andere evenementen kan richten. Het maakt mij niet eens zoveel uit wat het is. Als ik mijn grenzen maar kan verleggen, mij van het gewone volk kan on derscheiden. Zo vind ik parachute springen of bergen beklimmen ook prachtig. Als ik maar even tijd heb, zoek ik weer een nieuwe uitda ging". LEIDEN Yvonne van Dorp is de Nederlandse indoorkampioen schappen goed begonnen. De atle te van AV Holland won haar serie op de 400 meter in 57,74 zonder moeite en plaatste zich daarmee voor de finale. Samen met de Bata ven Han Kulker en Jan Jansen zal zij dit weekeinde de eer van de Leidse atletiekregio hoog moeten houden in de nieuwe 'Houtrust Sport' arena. Yvonne van Dorp, die zichzelf na haar olympische optreden wat rust gunde, heeft naar eigen zeggen de vorm weer te pakken en hoopt haar prestaties van vorig jaar te evena ren. Toen sloot zij het toernooi af met een gouden plak op de 400 en zilveren plak op de 200 meter. „Ik ben klaar voor de strijd. Het zal overigens niet gemakkelijk wor den, want vooral van Desiree de Leeuw, die weer van de 800 meter naar de 400 is teruggekeerd, heb ik tegenstand te duchten". Van Dorp komt behalve op de 200 en 400 me ter ook op de 60 meter uit. Haar streven is om op deze discipline één van de acht finaleplaatsen te bemachtigen. Han Kulker, die vorig jaar voor de 3000 meter koos, start dit week einde weer op de 1500 meter. De Leidenaar was niet erg tevreden over zijn vorige week in Liévin ge lopen 3000 meter en schakelt mede daarom weer terug naar zijn favo riete nummer, waarbij hij als topfa voriet van start gaat. Naast Kulker heeft ook Jan Jan sen goede kansen om op deze af stand een plaats op het erepodium te bemachtigen. De Leidse atleet, die onlangs in Dortmund een goe de vorm etaleerde, werd vorig jaar derde en hoopt die prestatie min stens te evenaren. Bij de A-junioren hebben met name Eric Bakker, Jeroen Sunter en Wilmar Kortleever medaillekan sen terwijl Marco Kortleever, Men- no Jansen en Arjan Rijnsburger in de B-categorie tot de kanshebbers behoren. Exclusief Tijd is voor Rueck, als bouwkundi ge werkzaam bij het Academisch Ziekenhuis in Leiden, niet het grootste probleem. Ook over geld voor zijn veelal exclusieve buiten landse trips beschikt hij in vol doende mate. „Mijn vader, met wie ik vroeger al lange wandelingen maakte, vond dat ik eerst een vak moest leren. Daar heb ik nu nog baat bij. Weliswaar ben ik me daar door wat later aan sport gaan wij den, maar ik kan nu wel doen waar ik zin in heb". Problemen geeft dat hooguit thuis. „Kinderen heb ik niet, dan zou ik ook niet op deze manier kun nen leven. Ga maar na: ik train elke dag, soms twee keer, en voer het aantal trainingsuren in het week einde aanzienlijk op. Bovendien kosten die buitenlandse trips nogal wat tijd. Vaak combineer ik dingen trouwens. Dan bezoeken mijn vrouw, die ook graag reist, en ik vrienden in binnen- en buitenland en pik ik gelijk even een triathlon- netje mee". Naar Pinzolo, waar Rueck dit jaar voor de verandering dus niet naar toe gaat, vergezelt zijn vrouw hem echter nooit. „Dat is voor haar de moeite niet waard: twee dagen reizen om 24 uur langs de kant staan. Mij kost die wedstrijd op een parcours van vijf kilometer enorme inspanningen. Ik ben gebroken als ik thuis kom. Niet alleen door de honderden kilometers die ik daar op langlaufski's afleg mijn re- Ton Rueck: „Als ik cord staat op 275 maar ook door de reis. Gelukkig staat mijn trouwe verzorger Michel van Os mij meestal bij, alleen is het bijna niet te doen". Hoewel Rueck van alle markten thuis is („Dat is mijn grote voor deel; door zoveel verschillende sporten te beoefenen blijf ik langer fit"), heeft hij en lichte voorkeur voor langlaufen. „Van een winter triathlon is het een heel belangrijk onderdeel. Zelf ben ik er in 1974 mee begonnen. Tijdens de alterna tieve elfstedentocht van 1976 in Finland eindigde ik achter Jan Roelof Kruithof, die natuurlijk veel beter schaatst dan ik, zelfs als twee de in het combinatie-klassement van schaatsen en langlaufen. Om beslagen ten ijs te komen train ik veel op rolski's. In Den Haag heb ben we daar een vereniging van". „Aan stoppen heb ik nog nooit ge dacht. Op bepaalde punten verbe ter ik mij nog steeds. Bovendien ken ik voldoende sporters op leef tijd, die nog tot grote prestaties in staat zijn. Ik kan mij natuurlijk niet meten met de jonge jongens. Maar op mijn niveau kom ik nog aardig mee. Bovendien accepteer ik het nu veel gemakkelijker als er eens wat mis gaat. Dan richt ik mij ge woon weer op het volgende evene ment". TIM BROUWER DE KONING ANTWERPEN (GPD) - Jan Tim man is gisteren in de derde match- partij overtuigend verslagen door Lajos Portisch. In een Engelse par tij, ook wel Siciliaans in de Voor hand genoemd, kon Timman niet duidelijk de weg vinden. Portisch volgde een variant, die in 1985 met succes was gespeeld door zijn land genoot Adoijan. door Hans Bouwmeester Het is de vraag of Timman dit ge weten heeft, want hij investeerde veel tijd in de eerste fase zonder duidelijke tegenkansen te krijgen. In tijdnood maakte Timman een ernstige tactische fout en dat werd hem na enkele zetten fataal. Wit: Portisch Zwart: Timman 1. c4e5 2. Pc3 Pf6 3. g3 d5. Er zijn ook andere methodes. Tim man heeft deze zet al vaker ge- LEIDEN Ruud de Groot en UVS zetten hun samenwerking het komend seizoen voort. Net als Gerard Désar, die de B-selec- tie onder zijn hoede heeft, teken de de hoofdtrainer van de Leidse hoofdklasser voor één jaar bij. UVS zoekt nog een opvolger van jeugdtrainer Bert Jansen, die volgend seizoen als hoofdtrainer van zaterdageersteklasser ARC aan de slag gaat. Rini Blankenspoor van UVS maakt geen deel uit van de selec tie van het Nederlandse voétbal- elftal tot 16 jaar, dat woensdag 8 februari in Kalamata een oefen- interlandwedstrijd tegen Grie kenland speelt. Het betreft een voorbereidingsduel op de kwali ficatie-wedstrijd tegen Israël voor het toernooi om het Euro pees kampioenschap, op 8 maart in Enschede. Bankenspoor, die nog wel bij de laatste 20 zat, be hoorde tot de vier afvallers. Trainer Fokke van der Reijd blijft ook volgend seizoen trainer van SJZ. De huidige SJC-trainer Jan Faas gaat het nieuwe voetbalsei zoen derdeklasser DOSR uit Roelofarendsveen trainen. De opvolger van Amsterdammer John van der Smissen was eer der ondermeer bij FC Lisse werkzaam. Vierdeklasser Stompwijkse Boys en trainer Hans van Rijn gaan aan het eind van dit seizoen in goed overleg uit elkaar. Maarten van Kooperen, oud- eerste elftalspeler van Rooden- burg, wordt trainer van de zater dag-tak van ZLC. Leidenaar Karei Caron blijft ook het nieuwe seizoen werk zaam bij TAW. Caron gaat daar mee zijn vijfde seizoen in bij de club uit Ter Aar. speeld en dientengevolge zal Por tisch er op voorbereid zijn geweest. 4.cxd5 Pxd5 5. Lg2 Pb6 6. Pf3 Pc6 7. 0-0 Lel 8. a3. De moderne methode. Vroeger werd in het algemeen met 8. d3 voortgezet. Overigens had Karpov succes met deze zet in de derde matchpartij met Hjartason. 8...0-0. Vermoedelijk is 8...a5 sterker. 9. b4 Le6 10. Tbl. Bekend is, dat 10. b5 Pd4 11. Pxe5 Lb3! slecht is voor wit. Thans dreigt 11. b5 wel. 10...f6 11. Pe4 La2 12. Tb2 Ld5 13. Pc5 Tb8. Hübner zette in zijn partij tegen Adorjan, Linares 1985, voort met 13.,.Pc4, maar kwam na 14. Tbl b6 15. Pa4 Pd4 16. Pc3 iets minder te staan. 14. e4! Een analyse van Adorjan gaat ver der met 14. d3, maar de tekstzet, die ongetwijfeld door Portisch is voor bereid, is nog sterker. I4...L/7 15. cL3 Pd7. Sterker lijkt ...Pd4. 16. Pb3! Wie meer ruimte heeft moet ruil van stukken zo veel mogelijk ver mijden. 16...a5 17. b5 Pa7. Het paard staat hier tot het einde toe ongelukkig. Te overwegen viel alsnog 17...Pd4. 18. a.4 La3. Zwart ziet tegenkansen op de b-lijn en zo maakt hij ruimte voor de to ren op b4. Dit plan blijkt evenwel niet bevredigend. 19. Tbl Lxcl 20. Txcl c6 21. bxc6 bxc6. Consequent, maar toch minder goed. Volgens Genna Sosonko was 21...Pxc6 speelbaar, al staat wit ook in dat geval duidelijk beter. 22. Pfd2 Tb4. Dus dat was zijn bedoeling. Tim man onderschat evenwel de vol gende zet van wit; hij had 22...Le6 kunnen proberen. 23. Lh3! Pb6. Helaas faalt 23...Txa4 op 24. Lxd7 Dxd7 25. Pc5. 24. Pc5 De7 25. Dc2 Pc4? Aardig maar onvoldoende. Zijn beste kans was 25...Td8. CHARLEROI (GPD) Twee keer een Europese topper verslaan was gisteravond teveel gevraagd van Mirjam Kloppenburg. Op het Top-12 toernooi in Charleroi opende de 23-jari- ge tafeltennisster meer dan voorbeeldig met een zege op Marie Hrachova. Tegen Olga Ne- mes was de Leiderdorpse evenwel kansloos en daarmee bleef een traditie in ere. Want nog nooit heeft Mirjam Kloppenburg in haar carrière het genoegen van een overwinning op de Westduitse mogen meemaken. Niettemin is de conclusie gerecht vaardigd dat Kloppenburg het toernooi in België goed is gestart. Winst en verlies tegen veel hoger 'ingeschaalde' tegenstanders is voor een outsider geen slecht resul taat op een sterk bezet toernooi als de Top 12. Combinatie prooi voor Girardelli VAIL (DPA) - Mare Girardelli is gisteren in Vail wereldkampioen ski in de combinatie geworden. De 25-jarige voor Luxemburg uitko mende Oostenrijker bleef de Zwit ser Paul Aecola (tweede) en de Oos tenrijker Günther Mader (derde) voor. Girardelli eindigde in de af daling met 2.04,64 als tweede ach ter dè Italiaan Michael Mair (2.04,63). De veelzijdigste skiër van het moment is tevens de veelzijdigste van het toernooi om het wereld kampioenschap in Vail. 'Goud- hamster' Girardelli verdedigde op Beaver Creek Mountain zijn twee jaar geleden in Crans Montana ver overde wereldtitel met succes. Na zijn derede plaats op de slalom on derscheidde de eigenzinnige alles- kunner zich gisteren op de ruim drie kilometer lange afdaling. Hij leek zich geenszins te bekomme ren om de mist, die veel andere deelnemers tot voorzichtigheid maande. Met acht wereldbekeroverwin ningen op zak was Girardelli naar het wintersportoord in de Ameri kaanse staat Colorado gekomen. De sterke ouverture moet de toch al zelfverzekerde Girardelli veel vertrouwen geven voor de volgen de onderdelen. In zijn eerste reac tie nuanceerde hij het belang van het eerste gewin en bagatellisseer- de hij het het goud op de combina tie. „Een medaille op de aparte on derdelen heeft voor mij meer waar de. De combi zal mij worst wezen Bijna beleefde het publiek in de Waalse stad de primeur van een Top-13. Geheel onverwacht meld de de Roemeense Badescu zich gis teren bij de organisatie, die daar door in verlegenheid werd ge bracht. Volgens de ETTU was Badescu geschorst, maar de speel ster zelf dacht daar kennelijk an ders over en had haar koffers ge pakt en was naar België afgereisd. Met in haar bagage een uitnodiging voor de twaalfkamp tussen de bes te Europese tafeltennissters. Ver antwoordelijk voor die vreemde kwinkslag was de Belgische bond, die daarmee het Complex Sportif in Charleroi geheel op zijn kop zet te. Badescu was door de internatio nale federatie bestraft vanwege het afzeggen van de interland Europa- Azië. De Europese nummer zes was tijdens de continenten-botsing evenwel verhinderd wegens ziekte, wat de Roemeense sportbestuur ders gisteren met een medisch at test probeerden te bewijzen. De ta- feltennisbazen waren evenwel niet van hun stuk te brengen. Mede omdat het alsnog toelaten van Badescu de organisatie voor grote problemen zou hebben ge plaatst, werd de verbijsterde Roe meense naar huis gestuurd zonder een bal te hebben geslagen. Mirjam Kloppenburg volgde het tafereel met instemming, want Otillia Badescu staat als een van de moeilijkste tegenstanders geno teerd in haar archief. Zoals ook Ma rie Hrachova, de 25-jarige Tjechi- sche, die Vriesekoop in Seoul van een medaille afhield. Maar in 1989 levert Hrachova verbazingwek kend weinig problemen meer op voor Mirjam Kloppenburg. Ontluisteren Twee weken geleden zette de Lei derdorpse tijdens de superliga-in terland de Tjechische in twee ga mes opzij, gisteren Charleroi was het niet anders: 21-16, 21-13. In de landenstrijd in Huizen had Klop penburg over geluk niet te klagen, maar gisteren bedwong zij Hracho va geheel op eigen kracht. Het was een partij waarin Kloppenburg ex celleerde en zij de juiste tactische wapens hanteerde om haar tegen stander te ontluisteren. Tegen Nemes waren de rollen evenwel omgedraaid, waarmee te vens de hoge moeilijkheidsgraad van een Top-12 is aangetoond. Eén zwaluw maakt zeker in dit toernooi geen zomer. Toch had Kloppen burg in de confrontatie tegen de voormalige Roemeense uitzicht op een beter resultaat. In de eerste ga me mocht zij bij 17-18 zelf serveren. Een sterk wapen, had zij eerder aangetoond, maar niet tegen Ne mes. Via 21-19 verschafte de West duitse zich gamewinst en demora liseerde Kloppenburg, die er in de tweede ronde voor spek en bonen bijstond (21-9) op de plaats waar zij eerder het zoet van een knappe ze ge had gesmaakt. ROB ONDERWATER gisteren weer niet i Kunstrijder Ondrzej Nepala overleden MANNHEIM (SID) - De Tsjechos- lowaakse kunstrijder Ondrzej Nepala is donderdagavond in Mannheim (Bondsrepubliek) over leden. Hij werd 38 jaar. Nepala ver overde tussen 1969 en 1973 vijf keer de Europese titel. In 1972 werd hij in Sapporo Olympisch kampioen. Nepala fungeerde de laatste ja ren als trainer van de Westduitse rijdster Claudia Leistner, die on langs Europees kampioene werd. Hij leed al enige tijd aan een onge neeslijke ziekte. GRONINGEN (GPD) - Renze de Vries is gistermiddag afgetre den als voorzitter van FC Gro ningen. Ook het bestuur van de in opspraak geraakte club heeft zichzelf tijdelijk buiten werking gesteld. Dit is gebeurd om de be noeming van een opvolger van De Vries niet te beïnvloeden. De Vries kwam tot zijn beslis sing door de negatieve publici teit, die er rond zijn persoon is losgebarsten. Hij voert in een verklaring echter ook aan, dat zijn gezondheidstoestand een rol speelt. Zoals gemeld is De Vries gewond geraakt bij een ongeluk in Berlijn. De nu afgetreden voorzitter zegt dat de publiciteit 'rond zijn persoon' ook schade lijk is voor de belangen van de FC Groningen: „En die belangen stel ik voorop". De overige bestuursleden, die dus nu demissionair zijn, zeggen het plotselinge besluit van De Vries te respecteren. Zij willen zo gauw mogelijk een oplossing voor de nu gerezen bestuurlijke problemen. Er zullen een of meer formateurs worden aangezocht om een nieuwe voorzitter en eventueel nieuwe bestuursleden te vinden. Zoals gemeld raakte eerst FC Groningen in opspraak door de verdenking van de FIOD dat er een zwart geld-circuit zou be staan. Renze de Vries raakte ech ter ook persoonlijk bij de affaire betrokken, toen bekend werd dat er 'pikante foto's' van hem zouden circuleren waarmee hij gechanteerd zou kunnen zijn. LAKE PLACID (GPD) - Yvonne van Gennip staat vandaag gewoon aan de start voor de wereldkam pioenschappen schaatsen in Lake Placid, die vanmiddag om 16.00 uur Nederlandse tijd beginnen. De Haarlemse, geplaagd door een flin ke griep en beginnende oor- en voorhoofdsholte-ontsteking, bleek gisteren tijdens de training alweer dermate opgeknapt dat haaf deel name niet langer discutabel is. Het resultaat van de loting is: 500 meter, rit 1: Loignon (Can) - Moser (DDR), 2. Moolhuizen (Ned) - Lapoega (Sov), 3. Bogatova (Sov) - Stam (Ned), 4. Kleemann (DDR) - Titova (Sov), 5. Kline (VSt) - Coté (Can), 6. Rys (Pol) - Börner (DDR), 7. Sundstrom (VSt) - Nystedt (Noo), 8. Meijer (Ned) - Belci (Ita), 9. Docter (VSt) - Rhead (Can) 10. Van Gennip (Ned) - Hashimoto (Jap), 11. Nemeth (Oos) - Toemanova (Sov), 12. Felicetti (Ita) - Dumont (Fra), 13. Tokarczyk (Pol) - Krohn (Zwe), 14. Schalling (DDR) - Kre- mer (NZ1), 15. Zuckerman (VSt) so lo. 3000 meter: 1. Lapoega - Stam, 2. Loignon - Börner, 3. Moolhuizen - Rys, 4. Coté - Toemanova, 5. Moser - Titova, 6. Docter - Kleemann, 7. Nystedt - Nemeth, 8. Hashimoto - Rhead, 9. Meijer - Van Gennip, 10. Bogatova - Sundstrom, 11. Zucker man - Belci, 12. Dumont - Tokar czyk, 13. Kremer - Felicetti, 14. Krohn - Schalling, 15. Kline solo. Het toernooi om het wereld kampioenschap schaatsen voor all- rounders (mannen) wordt volgen de week op de kunstijsbaan van Valle Hovin in Oslo gehouden. De organisatoren besloten gisteren niet langer te wachten met de ver plaatsing. De titelstrijd zou eerst plaats hebben op Bislett. Als gevolg van het milde winter weer is het echter niet waarschijn lijk dat in het fameuze stadion in de binnenstad van Oslo volgende week een aanvaardbare natuurijs- baan kan worden neergelegd. De gemeenteraad van de Noorse hoofdstad besloot enige maanden geleden schaatsers niet meer toe te laten op Bislett. Een ijspiste zou te veel schade toebrengen aan de grasmat. De kernploegleden Menno Boelsma en Arie Loef treffen el kaar in de eerste rit van de 500 me ter tijdens de nationale titelstrijd van de sprinters, vandaag in Heerenveen. Dat is het resultaat van de loting, die vrijdag in het Thi- alfstadion werd verricht. Titelverdediger Jan Ykema vormt het vierde paar met Arnold van der Poel uit Roelofarendsveen. Op de kilometer rijdt Ykema tegen Jan van der Ploeg uit Noorden. Loting 500 meter: 1. Boelsma (Nootdorp) - Loef (Eindhoven), 2. Peters (Amsterdam) - Van der Ploeg (Noorden), 3. Terpstra (Enge- lum) - Neijman (Giethoorn), 4. Van der Poel (Roelofarendsveen) - Yke ma (Pingjum), 5. Van den Brink (Hattem) - Portijk (Heerenveen), 6. Nieuwenhuizen (Nieuwkoop) Jonkman (St. Nicolaasga), 7. Van Hameren (Vleuten) - Noyens (Den Haag), 8. Janssen (Delft) - Ooster laan (Bleiswijk). 1000 meter: 1. Loef - Neijman, 2. Portijk - Oosterlaan, 3. Peters - Noyens, 4. Jonkman - Van den Brink, 5. Van der Poel - Van Hame ren, 6. Boelsma - Terpstra, 7. Van der Ploeg - Ykema, 8. Janssen - N ieuwenhuizen. 26. P2b3! Natuurlijk niet 26. Pxc4 Lxc4 27. dxc4 Dxc5 en zwart staat goed. 26...Pa3 27. Dc3 Tfb8. Of 27...Lxb3 28. Pxb3 Txa4 29. Pc5 en wint. Van nu af aan zit Pa3 in de klem en Portisch laat het niet meer los. 28. Pd2! Tb2. Of 28...Pc4 29. Pa6 Pxd2 30. Dxd2 Tb2 31. Dxa5 met pionwinst. 29. Dxa3 Txd2 30. Tbl! Dd6 31. Dc3 Ta2. Timman verkeerde tot overmaat van ramp in grote tijdnood. Er was trouwens geen redden meer aan. 32. Dxa5 Pb5 33. Db4 Tc2 34. Pa6 c5 35. Da5. Dit wint nog meer materiaal. Zwart geeft het op. VELSEN (ANP) - De amateurs van Vlissingen gebruikten weliswaar twee uur, maar haalden gisteren door een doelpunt van Schipper in de 99e minuut toch de kwartfinales van het toernooi om de KNVB-be- ker. Twee minuten voor het ver strijken van de verlenging voegde Van Oeveren er nog een treffer aan toe. Het duel kende na de pauze een vinnig verloop, waardoor het aan trekkelijker en beter werd. In eer ste instantie leidde het tot ingrepen van scheidsrechter Bakker. Hij be strafte Van Duyvenbode (Telstar) met geel wegens het te rigoreus in dammen van Van Vossen. Schenk, één van de betere Vlissingers, volg de dat verkeerde voorbeeld, terwijl ook Telstar-spits Tania zich meen de te moeten afreageren. Het andere voetbal leidde echter ook tot mogelijkheden. Tania dwong doelman Pennings kop pend tot een knappe reactie, Schenk slaagde daar in ideale posi tie niet in bij diens collega Vijent. Aanvoerder Bouman was namens Vlissingen met een linker volley nog het dichtst bij een treffer in de reguliere speeltijd, al kwam ook Van Vossen in de slotfase nog een eind. De laatste stond ook aan de basis van de beslissing in de ver lenging door een mislukte inzet of lepe voorzet naar zijn mede-aanval ler Schipper. Vijent kon diens kop bal slechts achter de doellijn pak ken. Pennings neutraliseerde het slotoffensief van Telstar en Van Oeveren maakte verdere wan hoopspogingen koeltjes overbo dig. ALMELO (GPD) - SC Heracles heeft Henk van Brussel gecontrac teerd als nieuwe hoofdtrainer. Van Brussel tekende een contract dat loopt tot 1 juli 1990 en treedt met onmiddellijke ingang in dienst van de Almelose eerste-divisieclub. Van Brussel werd twee weken ge leden gepasseerd, maar opnieuw benaderd nadat Fortuna-trainer Hans van Doorneveld het Hera- cles-bestuur donderdagavond tele fonisch had meegedeeld af te zien van een contract. Het bestuur van SC Heracles heeft Hans van Doorneveld inmid dels schriftelijk laten weten dat men zijn zelfs voor voetbalbegnp- pen uiterst laakbare handelswijze niet accepteert. „Maar eerlijk ge zegd denk ik niet dat dit veel in druk op hem zal hem maken", ver telde secretaris Nico Gloudemans gisteravond. „Dat we zijn manier van optreden zeer onbehoorlijk vinden, staat buiten kijf. Zaterdag ging ik er nog vanuit dat we de laatste twee plooien glad hadden gestreken. Hij had ook geen haast met het zetten van een handteke ning. Dat kon bij wijze van spreken nog wel in september. „Bij mij is een woord nog altijd een woord", had hij ons eerder al laten weten". Barendse vier duels aan de kant ROTTERDAM (ANP) - De tucht- commissie van de KNVB heeft Pe ter Barendse van Feyenoord een schorsing van vier wedstrijden op gelegd. Barendse, die tevens een boete van 200 gulden moet betalen, kreeg afgelopen zondag tijdens de wedstrijd tegen PSV >n Rotterdam de rode kaart van scheidsrechter Houben wegens natrappen van Ge- rets. ADVERTENTIE Voetbalvereniging Teylingen in Sassenheim zoekt voor haar jeugd een TRAINER runktie eisen: ervaring, enthousiasme, fcreativlteit en inspirerende instel- ling. Sollicitaties met inlichtingen dienen voor 20 februari 1989 te worden gezonden aar. RKW Teylingen, secr. mevr. J. van Leeuwen, Berken- laan 19, 2172 AE Sassenheim.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17