PLO verwerpt plan terugtrekking leger Tien jaar islamitische revolutie laat haar sporen na 'Geissler doodgraver CDU' QUINTESSENCE OF STYLE AUTO HUREN DOET Premier Israël houdt vast aan Camp David Sacharov: Academie wil geen hervormingen Topontmoeting Deng en Gorbatsjov in mei Onafhankelijke politieke beweging in Joegoslavië DONDERDAG 2 FEBRUARI 1989 BUITENLAND PAGINA 5 JERUZALEM (GPD/AP) Palestijnse functionarissen in Jeruzalem en Den Haag heb ben gisteren ?en kennelijke concessie van de Israëlische premier Shamir als ontoereikend van de hand gewezen. Shamir had in een interview met het Franse dagblad Le Monde en tegenover journalisten in Jeruzalem verklaard dat hij bereid is het Israëlische leger terug te trekken uit een aantal steden in de bezette gebieden. MOSKOU (AP/Rtr/DPA) - Sovjet- geleerde Andrei Sacharov heeft ge zegd dat het feit dat de Sovjet Aca demie van Wetenschappen hem niet kandidaat heeft willen stellen voor de komende verkiezingen voor een nieuw parlement aan toont dat de leiding van de acade mie niet bereid is democratische hervormingen te aanvaarden. Het partij dagblad Pravda verwierp gis teren echter suggesties als zouden ondemocratische middelen wor den gebruikt om de kandidatuur van Sacharov tegen te houden. De 67-jarige geleerde, die zich al tijd sterk heeft gemaakt voor de mensenrechten in de Sovjetunie en om die reden vóór het tijdperk Gor- batsjov werd verbannen naar Gor ki, is opnieuw een controversiële figuur geworden. Dit keer wordt hij in de officiële pers echter niet, zoals vroeger, doodgezwegen of be- Hoewel hij niet namens de Aca demie van Wetenschappen kandi daat is gesteld maakt hij nog altijd kans op een zetel in dit Congres, als kandidaat van een district in Mos kou. De verkiezingen worden in maart gehouden. Het Congres van Volksafgevaardigden zal 2.250 ze In ruil zouden de Palestijnen zich akkoord moeten verklaren met tij delijke autonomie, als tussenfase bij de opstelling van een definitie ve vredesregeling voor het Mid den-Oosten. Shamir herhaalde dat hij een vredesplan wil in twee fa sen, volgens de akkoorden van Camp David. De eerste fase zou moeten leiden tot een tussentijdse regeling, met zelfbestuur voor de Palestijnen in de bezette gebieden. In het tweede stadium zouden rechtsstreekse onderhandelingen moeten worden gevoerd zonder voorwaarden vooraf, tussen Israel, vertegenwoordigers van de Pales tijnen en Arabische landen die wil len deelnemen. Shamir legde er nogmaals de na druk op dat zijn land niet zal onder handelen met de PLO. yolgens de premier zal het Israëlische leger zich terugtrekken uit "een aantal Arabische centra" als het Pales tijns zelfbestuur is ingegaan, zoals is bepaald in Camp David. Shamir zei verder dat er zo snel mogelijk rechtsstreekse onderhan delingen moeten beginnen. De re cente voorstellen van minister van defensie Rabin zullen binnenkort onderwerp zijn van een discussie binnen het kabinet. Volgens Sha mir heeft Rabin niet zozeer een vre desplan gelanceerd, als wel 'be paalde ideeën'. De PLO reageerde gisteravond afwijzend op de verklaringen van Shamir, die 'achterhaald' en 'een excuus voor het laten voortduren van de bezetting' werden ge noemd. Een beperkte vorm van au tonomie, ook als interim-oplos sing, noemden zij onaanvaardbaar. Het voorstel komt bij lange na niet tegemoetkomt aan de eisen of de voorwaarden van de Palestijnen. Ook de PLO-functionarissen die in Den Haag de driedaagse Midden oosten-Conferentie bijwonen, we zen de suggestie van Shamir af. De Israëlische premier gaf giste ren overigens op geen enkele ma nier aan hoe hij het verdere vredes proces op gang denkt te krijgen. Shamir houdt onveranderlijk vast aan zijn stelling dat er geen land zal worden geruild voor vrede, iets wat hij onlangs nog eens ten overstaan van een groep joodse kolonisten heeft herhaald. Shamir kwam al leen met de vage mededeling dat de belangrijkste fase in het vredes proces het beginnen van onderhan delingen is. De Camp David-Akkoorden voorzien in de verkiezing van plaatselijke Palestijnen als verte genwoordigers bij vredesoverleg tussen Israël, Egypte, en Jordanië. Tijdens de periode van vijfjaar van autonomie zou verder moeten wor den onderhandeld over de defini tieve status van de bezette gebie den. De PLO en vele Palestijnen in de bezette gebieden, alsmede Egypte en Jordanië verwerpen de akkoor den, omdat ze zijn bedoeld om de PLO als gesprekspartner te omzei len en strijdig*zijn met de Palestijn se aanspraken op een onafhankelij ke staat. Shamir herhaalde gisteren dat Israël altijd zal weigeren met de PLO te onderhandelen, en nooit een Palestijnse staat zal den. TADZJIKISTAN - Ondanks de moeilijke omstandigheden wordt in de onlangs door een aardbeving getroffen Sovjet-republiek Tadzjikistan geprobeerd 'het gewone leven' zo goed mogelijk op gang te houden. Onderwijs bij voorbeeld wordt veelal in tenten gegeven omdat nogal al wat schoolgebouwen zijn verwoest. Op de foto zet onder wijzeres Suraye Beronova in een dorpje in het district Guissar haar klas in het gelid. (Foto epa> PEKING (GPD) De Sovjetunie en China zijn vanochtend in Pe king historische besprekingen be gonnen, die moeten leiden tot een ontmoeting, begin mei, tussen Soj- vetpresident Gorbatsjov en de Chi nese leider Deng Xiaoping. Het wordt de eerste top tussen de lei ders van de twee communistische supermachten sinds dertig jaar. De besprekingen tussen minister van buitenlandse zaken, Sjevardnadze en zijn Chinese ambtgenoot, Qian Qichien, vonden plaats in de 'Grote zaal van het volk'. Het eerste Russisch-Chinese ge sprek sinds dertig jaar is vanoch tend begonnen. "Wij beginnen on ze onderhandelingen in het volle besef van de omvang van de aan staande gebeurtenis, van het enor me belang voor de normalisering van de bilaterale betrekkingen en de verbetering van de situatie in het Aziatische gebied en in de hele wereld", zei Sjevardnadze gister avond na aankomst in Peking. Hij blijft vier dagen in China. De China-Sovjet-dialoog staat volgens de Russische bewindsman in het teken van 'vrede en ontwik- Buitenland kort Westduitsland Een Westduitse onderneming heeft toegegeven een metaal te hebben geleverd aan India, waar mee de explosieve kracht van een kernlading kan worden vergroot. Intussen wil de minister van eco nomische zaken een wetsvoorstel indienen dat de straffen voor ille gale export van materiaal of tech nologie voor de fabricage van che mische of biologische wapens ver hogen tot maximaal 15 jaar cel. Dolfijnen Bijna de helft van de dolfijnen aan de Amerikaanse oostkust zijn ge storven na het eten van door rode algen vergiftigde vis. De algen kleuren rood door een krachtig na tuurlijk gif en infecteren haring en makreel, die op hun beurt door de dolfijnen worden gegeten. Antarctica De VS zenden deskundigen op het gebied van oliebestrijding en uit rusting naar Antarctica, waar een Argentijns schip een enorme olie vlek heeft veroorzaakt. Een olie vlek met een middellijn van onge veer 6 kilometer heeft zich ge vormd ten zuidwesten van de Bahia Paraiso, het schip dat afgelo pen zaterdag vastliep en dinsdag avond kapseisde. Filipijnen Zeer zware regenbuien, die in de Centraalfilipijnse provincies Sa- mar en Bicol op grote schaal tot overstromingen en aardverschui vingen hebben geleid, hebben meer dan 60.000 mensen dakloos gemaakt. Zeker 25 mensen zouden zijn verdronken of onder bergen aarde zijn verzwolgen. keling'. Sjevardnadze sprak zich lovend uit over de economische hervormingen in China. Hij zei ver der, dat hij een brief van Gor batsjov bij zich had voor de Chine se leiders. Sjevardnadze zal, naar verluidt, met de Chinese autoriteiten de de tails bespreken over de terugtrek king van de Vietnamese troepen uit Kampuchea; een stap die door Moskou wordt gesteund. Een twee de onderwerp van gesprek zal zijn de toezegging van Gorbatsjov om meer troepen terug te trekken uit Mongolië. De betrekkingen tussen de twee communistische supermachten werden in 1960 verbroken na een ideologisch conflict. Sinds 1983 hebben de twee landen drie keer om de tafel gezeten om over de grensgeschillen langs de Oessoeri- rivier te praten. Na het historische bezoek van Qian Qichien begin de cember aan Moskou, maakte Sje vardnadze bekend dat een geza menlijke groep van militairen en diplomaten is opgericht die zich zullen buigen over de grensproble- LONDEN (AP) - De Britse auto riteiten stellen een onderzoek in naar aanleiding van bewerin gen van een Britse arts dat nazi topman Rudolf Hess in 1941 werd vermoord en dat een plaatsvervanger 46 jaar lang in de gevangenis zat om uiteinde lijk ook door moord om het le ven te komen. Dokter Hugh Thomas zei dat hij Scotland Yard om het on derzoek had gevraagd, op basis van uitgebreid bewijsmateriaal dat hij verzamelde voor zijn vo rig jaar verschenen boek „A Ta- Ie of Two Murders". Hij weer spreekt daarin de officiële le zing dat „Gevangene nummer 7" van de Spandau-gevangenis in Berlijn Rudolf Hess was en door zelfmoord om het leven kwam. Thomas beweert dat Hess, de plaatsvervanger van Adolf Hit ler, werd vermoord toen hij in 1941 naar Schotland vloog in Onderzoek na bewering over moord op Hess een poging vrede te sluiten met de Britten. De samenzweerders vervingen hem door een dub belganger in een ander vlieg tuig, die uiteindelijk werd ge vangen genomen. Thomas zei dat hij twee nooit gepubliceerde lijkschouwings rapporten en foto's had gezien van de man die op 17 augustus 1987 in Spandau stierf. Daaruit zou blijken dat de man strie men op de nek had die niet pas ten bij zelfmoord door ophan ging. De lijkschouwingen zou den ook hebben uitgewezen dat de man geen littekens op de borst had van zw dingen die Hess tijdens de Tweede Wereldoorlog opliep. De nabestaanden van Hess geloven dat de gevangene uit Spandau wel degelijk Hess was, maar dat hij op 93-jarige leeftijd werd vermoord. Tho mas zegt dat de Britten Hess nooit wilden vrijlaten om te voorkomen dat het bedrog uit zou komen. Thomas gelooft dat de gevan gene werd vermoord om te voorkomen dat hij details be kend zou kunnen maken over een complot door een groep Britten die premier Winston Churchill uit het zadel wilden stoten. Thomas was legerarts en kwam in 1973 in aanraking met Hess in Spandau. In 1979 verscheen een eerste boek waarin hij beweerde dat de ge vangene in Spandau Hess niet was, „The Murder of Rudolph Hess". Republikeinen willen in alle parlementen BONN (GPD) - „Wij zijn niet meer te stoppen. We hebben namelijk een fantastische verkiezingshel per, hopelijk blijft hij nog tiental len jaren. Hij heet Heiner Geissler en is de doodgraver van de CDU". Dgt zei de voorzitter van de rechts- extremistische Westduitse Repu blikeinen, Franz Schönhuber, gis teren op een persconferentie in München. ADVERTENTIE P. L. WARNARS Sinds 1674 EXCLUSIEVE MEUBELEN - INTERIEURSTOFFEN. Noordeinde 23a 's-Gravenhage .Molenstraat 18 's-Gravenhage 070-642835 070-463467 Geissler, secretaris-generaal en verkiezingsstrateeg van de CDU, had de partij opgeroepen Schönhu ber „met zijn goedkope kiezersvan- gerij" niet na te apen, maar hem te bestrijden, zoals in het verleden de rechts- reactionaire NPD was be streden. Schönhuber: „Dat zal deze meest waardeloze politicus van de na-oorlogse tijd niet lukken. Wij willen in alle parlementen. We zijn niet meer te stoppen". Geissler, die zijn partij wil openen voor links, wordt binnen de CDU-CSU mede verantwoordelijk gesteld voor de catastrofale verkiezingsnederlaag in West-Berlijn. De Republikeinen, die door de bijzondere status van West-Berlijn ook een niet-stemgerechtigde afge vaardigde voor de Bondsdag mo gen leveren, overwegen bij de ver kiezing van de nieuwe president op 23 mei een eigen „onafhankelijke, nationaal conservatieve" kandi daat voor te dragen. Secretaris-ge neraal Neubauer stelde dat er „die pe ontevredenheid" onder de be volking heerst over de huidige christen-democratische president Richard von Weizsacker. Hij sug gereerde contacten met de uiterste rechtervleugel van de CDU over een tegenkandidaat. Vandaag zouden in West-Berlijn de verliezende christen-democra ten van de nog zittende burge meester Diepgen en de winnende SPD-lijsttrekker Momper voor het eerst overleggen over een mogelij ke coalitie. Morgen spreekt Mom per met de Alternatieven, dat zijn de Berlijnse Groenen. De kansen op een 'grote coalitie' zijn echter niet groot. Ook een rood-groen bestuur wordt op dit moment niet erg realistisch geacht. CDU-voorzitter Diepgen heeft la ten doorschemeren desnoods een SPD-minderheidsbestuur te dul den, indien daardoor wordt voor komen dat de stad zal worden gere geerd door een coalitie van SPD en Alternatieven. tels tellen. Dit Congres zal op zijn beurt een kleiner en dus slagvaar diger parlement - dat gewoon Op perste Sovjet blijft heten - en een president kiezen. Het Sovjet-regeringsblad Izves- tija beschuldigde Sacharov er gis teren van het hervormingspro gramma van het Kremlin te onder mijnen door uitlatingen tegenover de buitenlandse pers. Izvestija richtte zijn kritiek vooral op een vraaggesprek dat de Franse krant „Le Figaro" met het echtpaar Sa charov had. Daarin spraken zij hun twijfels uit over de overlevingskan sen van de „perestrojka" van Sov jetleider Gorbatsjov. Verder zeiden zij dat de mensen Gorbatsjov niet onvoorwaardelijk moesten steu nen. „Ik denk zelf dat hij (Gor batsjov) snel zal worden afgezet en met hem iedereen die in de hervor mingen geloofde. Ik zou nog geen 10 roebel op Gorbatsjov inzetten", zo citeerde de krant Jelena Bonner, Sacharovs vrouw. Izvestija noemde de uitlatingen van de Sacharovs „pure fantasie". Het artikel tegen de Sacharovs was niet ondertekend, hetgeen door gaans betekent dat het de opvattin gen van het Kremlin weergeeft. BELGRADO (AFP/AP) - Een onaf hankelijke, alternatieve beweging, de 'Joegoslavische bond voor een democratisch initiatief, wordt van daag in Zagreb (Kroatië) opgericht. Dit heeft initiatiefnemer Predrag Matvejevic gisteren meegedeeld. 'Volledig zelfstandig en onafhan kelijk' van de officiële politieke or ganisaties (de Bond van commu nisten en de socialistische alliantie) stelt de nieuwe beweging zich ten doel het democratiseringsproces in Joegoslavië te bevorderen en aan sluiting te zoeken bij West-Europa, aldus Matvejevic. Hij legt de na druk op de 'Joegoslavische oriën tatie' van de nieuwe organisatie. Dit ter onderscheiding van regio nale stromingen in de diverse deel republieken. Het initiatief van de intellectue len in Zagreb valt samen met de krachtmeting binnen de Bond van communisten tussen voorstanders van een soepel socialisme, waar binnen sprake kan zijn van politie ke pluralisme, en hen die een ge centraliseerde macht voorstaan. Matvejevic legt er de nadruk op dat hij niet een politieke partij wil vormen. „Op dit moment nog niet", waaraan hij toevoegt dat zijn organisatie open staat voor „alle Joegoslaven die nadenken". Ette lijke honderden adhesiebetuigin gen voor de alternatieve beweging zijn al uit alle delen van het land binnengekomen, aldus Matvejevic die schat dat zijn organisatie weldra tienduizenden leden zal tel len. De liberale partijleider van Joe- Procedurele rel houdt proces tegen North op WASHINGTON (AP) - Het dins dag begonnen proces tegen de van 12 misdrijven in het Iran-Contra- schandaal verdachte kolonel Oli ver North dreigt te verzanden in procedurele rellen. Rechter Ger hard Gesell, die het proces tegen de voormalige Witte Huis-medewer ker leidt, liet gisteren weten dat hij stappen overweegt tegen de televi siemaatschappij ABC, omdat die passages heeft uitgezonden van de verklaring die North in 1987 voor een onderzoekscommissie van het Congres aflegde. De rechter ziet in de uitzending een bewuste poging van de betrok ken ABC-journalist om de toch al moeilijke selectie van een jury voor het proces nog meer te hinderen. Volgens de rechter liet de journa list de kijkers nadrukkelijk weten dat zij geen gegadigden voor de ju ry meer zouden zijn als zij naar de beelden van North's getuigenis zouden kijken. Gesell zei te overwegen stappen te nemen tegen de journalist we gens minachting van de rechtbank. De rechter liet dinsdag al weten, dat het heel moeilijk zal worden om een onbevooroordeelde jury sa men te stellen, omdat vrijwel elke Amerikaan de zaak op de voet heeft gevolgd en een standpunt pro of contra North heeft betrokken. goslavië. Stipe Suvar, is er bij de driedaagse zitting van het centrale partijcomité in geslaagd om de druk te weerstaan van het ortho doxe partijkader uit de deelrepu bliek Servië, dat hem graag had zien aftreden. Het beraad heeft er echter niet toe geleid dat de hervor- mingsgezinden en orthodoxen ook maar iets nader tot elkaar zijn ge komen. Het enige tastbare besluit dat is genomen is om de problemen vooruit te schuiven naar een ple nair partijcongres, de hoogste be slissende instantie, dat nog dit jaar moet worden gehouden. Perez de Cuellar vraagt Afghanen strijd te staken KABUL (AP) - De secretaris-ge neraal van de Verenigde Naties, Perez de Cuellar, heeft gisteren de oorlog voerende partijen in Afgha nistan opgeroepen een einde te ma ken aan het bloedvergieten. Perez de Cuellar zei diep bezorgd te zijn over de recente escalatie van de strijd die gepaard gaat met grote verliezen aan mensenlevens en ver dere vernietiging. "Ik roep allen op terughoudendheid te betrachten. De tijd is gekomen om vrede een kans te geven." Volgens een woordvoerder van het Afghaanse ministerie van bin nenlandse zaken trok gisteroch tend een Sovjet-konvooi uit Kabul om via de Salangroute naar de Sov jetunie terug te keren. Hij zei dat de soldaten blü leken dat zij naar huis konden terugkeren. Ongeveer vijf kilometer ten noorden van de hoofdstad bestookten moslim-re bellen het konvooi met raketten. Nadere bijzonderheden werden niet verstrekt. ADVERTENTIE NICOSIA (AP) Gisteren vierde Iran de dag dat ayatollah Khomeini tien jaar geleden uit ballingschap naar Iran terugkeerde. De festivi teiten ter ere van de tiende verjaar dag van de revolutie zullen tien da gen in beslag nemen. Ter gelegen heid van de verjaardag van de isla- - mitische revolutie lieten de Iraanse autoriteiten 423 gevangenen vrij en kortten de straftijd van nog eens ongeveer 50 in. Volgens IRNA zijn de gevange nen aan wie amnestie is verleend de afgelopen twee dagen op vrije voeten gesteld. Verwacht wordt dat andere gevangenen de komen de dagen worden vrijgelaten. Vori ge week meldde IRNA dat tijdens die tien feestdagen geen doodvon nissen zouden worden voltrokken. De afgelopen maand werden echter in verschillende Iraanse ste den zeker 132 mensen geëxecu teerd, die zich volgens de autoritei ten aan drugshandel schuldig had den gemaakt. Afgelopen dinsdag werden opnieuw vijf Afghanen ge ëxecuteerd. Zij waren veroordeeld wegens gewapende roofovervallen en verkrachting. De mensenrechtenorganisatie Amnesty International deed maan dag een beroep op de internationa le gemeenschap het regime van Khomeini onder druk te zetten, op dat een einde komt aan een cam pagne van politieke executies. Vol gens Amnesty zijn het afgelopen half jaar zeker 1.000 politieke ge vangenen geëxecuteerd. Om drie minuten over negen gis termorgen begonnen in heel Iran de schoolbellen en de klokken in de Armeense kerken te luiden. Pre cies op dat moment, tien jaar gele den, zette ayatollah Khomeini na vijftien jaar ballingschap weer voet op Iraanse bodem, twee weken na dat sjah Mohammed Reza Pahlevi het land was ontvlucht. Het persbureau IRNA meldde dat-kinderen van gesneuvelde sol daten uit de achtjarige oorlog met Iraq deelnamen aan een speciale herdenkingsceremonie op de be graafplaats Beresht-E-Zara in Zuid-Teheran. Het podium op de begraafplaats, waar Khomeini tien jaar geleden zijn eerste toespraak hield, was overdekt met bloemen. President Ali Khamenei noemde de Iraanse revolutie op een bijeen komst van 150 islamitische geeste- Ayatollah Khomeini. (foto lijken 'uniek en buitengewoon', omdat die 'de mensheid een nieu we ideologie' had geboden. Het was voor het eerst dat de re volutie in Iran feestelijk werd her dacht. In het hele land vonden sportwedstrijden en culturele eve nementen plaats. Op tal van plaat sen werd vuurwerk afgestoken. Het hoogtepunt van de herdenking zal vallen op 11 februari, de dag waarop de laatste regering van de yah ten val kwam en de revolutio naire gardisten de macht overna men en de islamitische staat uitrie pen. Het Teheraanse dagblad Abrar opende gisteren de voorpa gina met de kop 'Iran vol vreugde en licht op de veijaardag van de te rugkeer van de Imam'. Op 20 augustus vorig jaar werd na bemiddeling van de Verenigde Naties een wapenstilstand in de oorlog tussen Iran en Iraq gesloten. Sindsdien proberen de Iraanse lei ders de religieuze, politieke en so ciale druk iets te laten afnemen en wat te doen aan de moeilijke om standigheden waarin de bevolking acht jaar lang heeft moeten leven. De feestelijke herdenking van de revolutie past in dit kader. De oor log met Iraq kostte circa 1 miljoen mensen het leven en ruïneerde de economie. De straten in Teheran werden de afgelopen dagen schoon geschrobt en gepoetst, er was een zee van Iraanse vlaggen, revolutionaire posters en portretten van Khomei ni. Radio Teheran citeerde parle mentsvoorzitter Hashemi Rafsan- jani, die op een meisjesschool zei: "In het tweede decennium van de revolutie zullen we de kracht en de stabiliteit van de pijlers kunnen zien waarop die is gebouwd". Pre mier Hussein Musavi sprak op een andere school in Teheran: "Van daag behoort het land aan ons. De islamitische revolutie heeft dappe re en standvastige kinderen no dig", aldus Musavi. Later zei Musavi, na het openen van een tentoonstelling over tien jaar revolutie, dat de feestelijkhe den "de gelegenheid bieden om te rug te kijken op de verworvenhe den van de revolutie en die naar de rest van de wereld te exporteren". Hoewel de verjaardag van de revo lutie met pracht en praal wordt ge vierd, gist het onder de schijn van politieke eenheid. Khomeini is al 88 jaar oud en zijn gezondheid is niet al te best. Er is nu al een opvol- gingsstrijd gaande tussen de prag matici en de radicalen. Die strijd gaat ook gepaard met executies van tegenstanders van de regering. Volgens de in Iraq ze telende oppositiebeweging Mudja- heddin Khalq heeft het regime in Teheran sinds afgelopen augustus meer dan 12.000 politieke gevange nen laten executeren. Iraanse leiders hebben toegege ven dat vele dissidenten, vooral le den van de mudjaheddin en de mi litaire tak daarvan, terecht zijn ge steld. Dissidenten in het land me nen echter dat Rafsanjani, leider vari de sterkste factie binnen de re gering, honderden politieke tegen standers heeft laten executeren om zijn greep op de macht niet te ver liezen. Onder hen zouden veel aan hangers zjjn van Rafar\jani's be langrijkste rivaal, ayatollah Hus- sein-Ali Montazeri, die door Kho meini als zijn opvolger is aangewe- De herdenking van de revolutie valt ook in een tijd dat Iran, na tien jaar van bijna volledig isolement, weer probeert contacten te leggen met Oost en West. Rafsai\jani zei gisteren bereid te zijn de tien maanden geleden verbroken be trekkingen met Saudiarabië te her stellen.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 5