Supercup-duel onder de maat Timman staat er goed voor SPOOTTV FIOD zoekt nog verder bij Ajax Nieuwe promotieregeling profvoetbal Eerste partij in tweekamp met Portisch afgebroken Geldprijzen voor roeiers Johnson lost startschot bij Spaanse wielerwedstrij d Karpov neemt afstand van Hjartarson Platini haalt Battiston terug 'Waanzinnige' skipiste aangepast na zware valpartijen in trainingen PSV maakt zich niet druk om tweestrijd met KV Mechelen WOENSDAG 1 FEBRUARI 1989 PAGINA 17 ANTWERPEN (GPD) - In de eerste partij in de tweekamp tus sen Jan Timman en de Hongaar Lajos Portisch is verwoed ge vochten om een winstpunt. Bei de spelers deden voortdurend hun best om remise te vermijden en uiteindelijk werd de partij na I zestig zetten afgebroken. „Ik denk dat Timman zeer goed staat", meende Genna Sosonko, „misschien zelfs wel gewonnen! De match telt zes partijen en de winnaar gaat over naar de hal- ive finales van het Kandidaten toernooi, waaruit de uitdager van wereldkampioen Garry Kaspar ov moet komen. Mocht er na zes partijen geen beslissing zijn, dan volgen nog een zevende en acht ste duel. Daarna moeten eventu eel partijen volgen met een snel en zelfs een zeer snel tempo. Portisch zette de partij van gis teren solide op, verwierf enig po sitievoordeel, maar kon daarmee toch weinig uitrichten. In het eindspel vertoonde de Hongaar duidelijk vermoeidheidsver schijnselen en hij miste bij de 48e zet de weg naar remise. De partij wordt morgen voortgezet. Voor vandaag staat de tweede partij- op het programma; Timman han teert dan de witte stukken. Wit Portisch en zwart Timmap 1. Pf3 (Portisch is de grote ken ner van de d4-openingen. Hij vermijdt bij de volgende zet het Flankspel en keert tot zijn grote liefde terug). I...d5 2. d4 Pf6, 3. c4 c6 (Slavisch; Euwe was de grote inspirator van deze speelwijze). 4. Pc3 e6 (Een belangrijk mo ment. Lange tijd was het z.g. aangenomen Slavisch met 4...dxc4 zeer gebruikelijk. Tim man kiest voor de Meraner op stelling; waarschijnlijk herin nert hij zich, dat Portisch zo'n partij eens heeft verloren van een betrekkelijk zwakke speler in Biel 1976!) 5. e3 (Zeer scherp is 5. Lg5 dxc4, 6. e4 b5, 7. e5 h6, 8. Lh4 g5. Zulke tweesnijdende varian ten speelt Portisch in het alge meen niet graag). 5...Pbd7 6. Le2 (Meestal wordt hier 6. Ld3 dxc4, 7. Lxc4 gespeeld. Portisch heeft nu een opmerkelijk plan voorbe reid). 6...dxc4 7. a4!? (Dus dit was zijn bedoeling. Wit vermijdt de diepgaande analyses van de Meraner en dwingt de tegenstan- door Hans Bouwmeester der onmiddellijk tot zelfstandig denken). 7...Ld6 (Dit lijkt het meest logisch; zwart kan in het vervolg op ...e5 aansturen). 8. Pd2 0-0, 9. Pxc4 Lc7, 10. b3 Pd5 (Hier was 10...e5 reeds goed mo gelijk). 11. Lb2 b6,12.0-0 Lb7,13. Lf3 Tb8 (Nu zou 13...e5, 14. Pxd5 cxd5, 15. Pxe5 een pion kosten, maar 13...c5 kon in aanmerking komen) 14. Dd2(?) (Wit aarzelt; scherper was 14. e4! Pf4,15. g3 en wit neemt het initiatief stevig in handen). 14...Dg5! 15. Tfdl (Nu zou 15. e4 Dxd2, 16. Pxd2 Pf4 niets opleveren voor wit). 15...Tfd8, 16. De2 Pxc3, 17. Lxc3 e5 (Eindelijk volgt deze bevrij dende tegenstoot in het cèntrum). 18. dxe5 (Portisch stuurt aan op een eindspel, dat hij als iets beter voor wit taxeert. Dat valt uitein delijk wat tegen; 18. d5 gaf meer kansen om het initiatief gaande te houden). 18...Pxe5, 19. Lxe5 Lxe5, 20. h4 De7, 21. Pxe5 Dxe5, 22. Txd8 Txd8, 23. Tdl Txdl+, 24. Dxdl Dc7, 25. b4 (Hierna krijgt zwart de betere kansen. Te proberen viel 25. Dd3 h6,26. De4). 25...h6 („Wat is een mens zonder ventiel", aldus de grote 19e-eeuw- se annotator Tarrasch). 26. Dc2 c5 27. Lxb7 Dxb7, 28. bxc5 Dc6, 29. Dd3 bxcö (Het evenwicht is nog niet beslissend verbroken, maar dergelijke dame-eindspe len zijn zeer verraderlijk en klei ne fouten kunnen grote gevolgen hebben). 30. Dd8+ Kh7,31. Dd3 Kg8, 32. Dd8+ Kh7, 33. Dd3+ g6 (TirAman wil kennelijk nog geen remise). 34. Dc4 Kg7, 35. Kfl (Nu wordt Portisch ambitieus. Waar om niet 35. Dc3+ Df6, 36. Dc4). 35...Db6, 36. Dc3+ Kg8, 37. a5 Db5+, 38. Kei c4, 39. g3 Dd5, 40. Db4 Kg7 (De eerste tijdcontrole is gehaald en de spelers kunnen weer even vrij ademen). 41. a6 Dd3, 42. Db5 (Het blijft oppas sen; 42. Dc5? Dbl 43. Ke2 Da2+ kost de a-pion en 42. Db7? c3! is eveneens levensgevaarlijk). 42...Dc3+, 43. Kdl h5 (Ook zwart mag niet teveel riskeren. Na da- meruil is het pionneneindspel verloren voor hem). 44. Ke2 Dc2 45. Kfl c3, 46. De5+ Kh7, 47. Dd5 Dbl-i-, 48. Kg2? (Dit is spe len met vuur! Juist was 48. Ke2 bijv. 48...Db2+, 49. Kf3 c2, 50. Dxf7+ Dg7, 51. Dc4 Db2 remise). Jan Timman (rechts) opent de aanval op de Hongaar Lajos Portisch in Antwerpen die uiteindelijk werd afgebroken. 48...Df5! (Onder de gewijzigde omstandigheden mag wit uiter aard de dames niet meer ruilen). 49. Dc4 De6! (zo verkrijgt zwart de a-pion in ruil voor zijn c-pion en dan kan hij zonder risico op winst spelen50. Dxc3 Dxa6, 51. Db3 Kg7, 52. Db2+ Df6, 53. Da3 Db6, 54. Dc3+ Kh7, 55. Dc4 Db7 56. e4 a5, 57. Kgl Da7, 58. Da4 Db6, 59. Da2 Kg8, 60. Da4 Kf8. Portisch gaf zijn 61e zet onder couvert aan scheidsrechter Sve- tosar Gligoric. De positie lijkt ui terst gunstig voor Timman. Ruim een halve eeuw geleden in in de eerste partij van de tweekamp (foto ANP) Stockholm 1937 won Euwe een soortgelijk eindspel van Reshe- vsky. De huisanalyse kan voor Portisch wellicht nog redding brengen. Hij heeft daarbij de steun van zijn secondant Istvan Csom. Timman heeft Vlastimil Hort en Ulf Andersson als hel pers. NEUCHATEL (Reuter) - Voor de 'gouden' Olympische roeiers Nico Rienks en Ronald Florijn breekt de hoop op financieel betere tijden aan. Het is de bedoeling dat hun sport een professioneler karakter krijgt, nu de overkoepelende bond positief heeft gestemd over het toe laten van prijzengelden in alle ra- „Het uitbetalen van prijzengeld zal niet meer beperkt blijven tot be paalde wedstrijden", aldus Denis Oswald, algemeen secretaris van de Internationale Roeifederatie (FISA) gisterem. „Er zijn geen grenzen. In alle regatta's mag con- BARCELONA (GPD) - Voor het eerst sinds zijn overhaaste vertrek uit Olympisch Seoul vertoont Ben Johnson zich deze week in Europa. De op gebruik van doping betrapte atleet is door de organisatie van een wielerwedstrijd in het Spaanse San Sebastian gecontracteerd om daar aanstaande zaterdag zijn ge zicht te laten zien. Johnson zou bij de 'Zes uur van Euskadi', een baanwedstrijd, het startschot lossen en de prijzen uit delen. Zondagochtend reist hij, on getwijfeld enkele duizenden dol lars rijker, weer terug naar Canada. Johsons manager Larry Heide- brecht liet desgevraagd weten dat dit voorlopig het enige transatlanti sche overstapje van de geschorste wereldkampioen is. Ben Johnson zal volgens Heidebrecht in San Se bastian geen persconferenties of intervieuws geven, omdat zijn ad vocaat hem heeft afgeraden publie kelijk uitspraken te doen. Johnson c.s. willen de uitslag op 20 februari afwachten van een Canadees on derzoek naar het grootste doping- schandaal van vorig jaar. Eind maart komt een dan vermoedelijk spraakzamer Johnson weer naar Europa, ook al mag hij niet aan at letiekwedstrijden deelnemen. SEATTLE (AFP) - Anatoli Karpov heeft maandag in Seattle de twee de partij in de kwartfinales van het kandidatentoernooi om het we reldkampioenschap schaken tegen Johann Hjartarson gewonnen. Karpov leidt nu met 1 1/2 - 1/2. tant betaald worden". De beslis sing, afgelopen weekeinde tijdens de algemene vergadering van de FISA in Athene genomen, volgt op het verzoek van verschillende na tionale bonden, die door potentiële geldschieters waren benaderd. „We verwachten niet dat ons gro te bedragen worden aangeboden", aldus Oswald. „Het geld gaat in een fonds voor de atleten, dat beheerd wordt door de nationale bonden. Roeiers kunnen daaruit geld put ten om te reizen en trainingen te bekostigen". Het is nog niet zeker, of het besluit dit of volgend roeisei- zoerval in^at. De Deense ex-international gaf vol mondig toe dat de temperatuurme ter in de PSV-selectie weinig ver hoging aangaf. „Deze wedstrijd leeft niet echt. Het is absoluut geen Europacupduel. Ik zal dan ook geen onnodige risico's nemen. Ge le kaarten of blessures kunnen we ons met het oog op de komende wedstrijden tegen Real niet per mitteren". Lerby sneed Hiddinks grootste probleem aan. De coach probeerde gisteren tevergeefs te achterhalen of eventuele kaarten in UEFA-verband doorberekend zou den worden. „Mocht dat het geval zijn, zullen we daar terdege reke ning mee houden. Het kan natuur lijk niet zo zijn dat we Europees in de problemen komen vanwege de ze supercupduels. Dat geldt voor kaarten en blessures. Want geen ander evenement kan, althans voor PSV, aan de Europacup tippen". In het licht van die opmerking moet ook de absentie van Jan Heintze en Jozef Chovanec worden gezien. Beide spelers zijn fit om te spelen, maar PSV wenst elk risico uit te sluiten. Te groot is het blessu releed waarmee men in Eindhoven heeft af te rekenen en te onbedui dend is de ontmoeting vanavond om het voorspoedige herstel van het verdedigersduo te doorkrui sen. „Als het een EC-duel was ge weest, had ik zeer zeker een beroeD Ronald Florijn (links) en Nico Rienks. (archieffoto Loek Zuyderduin) op Heintze en Chovanec gedaan. In dat geval had ik het risico wel geno men. Nu blijven ze buiten de basis en wordt alleen Berry van Aerle toegevoegd aan de selectie. Hij heeft zijn schorsing erop zitten zijn knieblessure is niet noemenswaar dig". Van Aerle kon Hiddinks uit spraak beamen. ,',Ik had wat last en ben eind verleden week naar het ziekenhuis gegaan. Het onderzoek daar wees uit dat de irritatie in mijn knie afkomstig was van het kraak been, maar dat het verder niet alarf merend was. Ik zal zeker niet ge opereerd worden". Wim Kieft werd wel aan een chi rurgische ingreep onderworpen. De spits, die met knieproblemen terugkwam uit het trainingskamp in Zimbabwe, onderging een kijko peratie in het Amsterdams Me disch Centrum. Daar werd een scheurtje in een kruisband ont dekt; een euvel dat met rust zal moeten genezen. „Een termijn heb ben we niet gesteld", aldus Hid- dink. „We gaan het herstel niet fixeren op een bepaalde wedstrijd. Kieft zal er geruime niet bij zijn en dat is een fikse tegenslag. In de Europacupwedstrijden verleden seizoen was hij een van de waarde volste spelers". ZEIST (GPD/ANP) - Het sectie- bestuur betaald voetbal heeft het fiat gegeven aan een veranderde opzet van de competitie in de eer ste divisie. Op de buitengewone al gemene vergadering van 7 maart komt het voorstel van Helmond Sport aan de orde om de competi tie op te delen in zes perioden. De winnaars van een periodetitel worden ondergebracht in twee poules van drie en spelen direct na afloop van de competitie een volle dig programma. De nummers één van beide groepen komen uit in de finale, de winnaar daarvan promo- De technische staf ging bij zichzelf te rade naar aanleiding van de tallo ze blessures. „Het zijn allemaal in cidenten. Noem het maar pech. Als er zoveel problemen waren met liesblessures, hamstrings of andere spieraanhechtingen, dan hadden we meteen de trainingen aange past. De spelers staan er conditio neel beter voor dan verleden jaar, dat is allemaal uitgetest. De belas ting qua aantal wedstrijden is ook minder, daar kan het dus ook niet aan liggen", meende Hiddink. Een en ander heeft wel tot gevolg dat PSV'ers zich vanavond twee keer bedenken alvorens het duel in te gaan. Uitzonderingen daargela ten. Berry van Aerle: „Op dit ni veau kun je moeilijk praten over je zelf sparen in het duel. Je speelt el ke week wel een belangrijke wed strijd. Het risico is dus altijd aan wezig. En als je anders speelt, voor zichtiger bij voorbeeld, loopje vol gens mij meer risico". Hiddink zelf gelooft ook niet dat er vanavond met de spaarvlam aan gespeeld wordt. „Op het moment dat ze te genover elkaar staan, wil iedereen winnen. Daarvoor zijn het profs". FRED SOCHACKI PARIJS (Reuter) - De Franse bondscoach Michel Platini heeft een tweede oud-ploegmakker uit de grote tijd van het Franse elftal in de nationale selectie terug gehaald. Na Jean Tigana, die tegen Joego slavië zijn rentree maakte, is nu Pa trick Battiston opgeroepen voor de vriendschappelijke wedstrijd te gen Ierland op 7 februari. Platini maakte tijdens een pers conferentie duidelijk dat hij de routine van de 31-jarige Battiston nodig heeft voor de vitale kwalifi catiewedstrijd voor de wereldtitel tegen Schotland op 8 maart. „Ik ben niet zeker of Patrick hier blij mee is, maar hij kan er niet veel aan doen". Volgens de regels van de Franse bond riskeert een speler die weigert uit te komen voor de natio nale ploeg, disciplinaire maatrege len. Battiston, die 53 interlands speelde, liet in oktober 1987 weten niet meer voor de nationale selectie in aanmerking te willen komen. veert, samen met de kampioen van de eerste divisie, rechtstreeks naar de eredivisie. In navolging van de Westduitse Bundesliga degradeert de nummer 16 van de eredivisie in de nieuwe opzet niet meer rechtstreeks. Deze club speelt tegen de verliezende fi nalist van de nacompetitie in de eerste divisie en kan zich zodoende bij winst alsnog handhaven. De verwachting is dat het voorstel van het sectiebestuur wordt aangeno men, zodat de nieuwe competitie- opzet al volgend seizoen in wer king kan treden. AMSTERDAM (GPD) - De Fisca le Inlichingen en Opsporings dienst (FIOD) heeft het onderzoek bij Ajax naar mogelijke financiële malversaties en een zwart-geldcir- cuit nog niet afgerond. Na in de cember van het vorig jaar al eens eerder verhoord te zijn, hebben al gemeen directeur Arie van Eijden en administrateur Gerard Holshei- mer opnieuw tekst en uitleg moe ten geven. Volgens persofficier De Wit kan de FIOD, die zich in het Ajax-onderzoek vooral richt op de. periode 1979-'84, het karwei voorlo pig nog niet afronden. „Aan die nieuwe verhoren kun nen geen conclusies verbonden worden", liet Ajax-voorzitter Mi chael van Praag weten. „Dat schijnt in gevallen zoals deze heel normaal te zijn. Ik denk dat ook Ton Harmsen (Van Praags voor ganger red.) nog wel een keer ver hoord zal worden. Harmsen is op dit moment echter met vakantie. Het vooronderzoek zal mede daar door nog wel enige tijd vergen. Ons komt dat niet slecht uit, want we hebben momenteel heel andere prioriteiten". Berichten dat Ajax reeds een voorlopige naheffing van de Am sterdamse belastingdienst zou hebben gekregen, worden door zo wel Michael van Praag, de nieuwe Het is gangbaar bij FC Groningen dat spelers naast hun normale con tract 50.000 gulden per seizoen zwart ontvangen. Dit staat in een artikel in het weekblad Voetbal In ternational dat vandaag verschijnt. Volgens hetzelfde verhaal zou de Fiscale Inlichtingen en Opsporings Dienst (FIOD) van deze handelwij ze op de hoogte zijn. Deze 'extra' betaling wordt geïl lustreerd met de namen van de voetballers Foeke Booij en Frans Thijssen, die het bedrag uit handen van ex-manager Ton van Dalen zouden hebben gekregen. voorzitter, als Ajax-advocaat Mr. Crul, ontkend. Beiden zeiden nog van niks te weten. „Maar ik zou het me goed kun nen voorstellen dat er binnenkort iets gebeurd", aldus Van Praag. „Anders zouden eventuele overtre dingen wellicht verjaren. De belas tingsdienst zal er dus wel enige vaart achter willen zetten. Verder kan ik er eigenlijk niks over zeg gen. Het heeft weinig zin om ons in allerlei wilde speculaties te stor ten". Het bestuur houdt voorzich tig rekening met een navordering van enkele miljoenen guldens. De hoogste schatting bedraagt vijf miljoen gulden. De fiscale recherche heeft Ajax overigens laten weten dat het ver bod om de werknemers Van Eijden en Holsheimer samen in De Meer te laten werken, nog steeds van kracht is. Dit om onderling overleg over de affaire te vermijden. Ajax had, uit vrees voor een onwerkbare situatie, gevraagd om een soepeler regeling. Van Eijden en Holshei mer mogen echter nog steeds niet aan één bureau aanschuiven. De één is welkom van negen tot één uur, de ander mag alleen 's mid dags bij Ajax zijn werk komen doen. In hetzelfde artikel wordt ook verondersteld dat Anderlecht voor de transfer van Adri van Tiggelen 200.000 gulden extra aan FC Gro ningen overmaakte. FC Groningen zou dit bedrag vervolgens aan Van Tiggelen hebben betaald. Voor de ze constructie werd gekozen, om dat Anderlecht zou hebben gewei gerd mee te werken aan zwarte be talingen. De advocaat van FC Groningen, Schuurmans, heeft er geen behoef te aan op deze nieuwe beschuldi gingen te reageren. De problemen bij de club zijn gisteravond op nieuw uitvoerig aan de orde ge weest tijdens een langdurige be stuursvergadering. Nog deze week is ook opnieuw overleg met ac countant Moret Limperg. Plomp Gerrit Plomp zet de arbitragezaak die hij tegen FC Utrecht heeft aan gespannen door, ondanks het feit dat Grasshoppers voorlopig afziet van de aankoop van de verdediger. De Zwitserse club heeft de spelers vakbond WCS gisteochtend laten weten geen tussentijdse transfer meer te willen. „De belangstelling van Grasshoppers blijft echter latent aanwezigaldus WCS-woord- voerder Karei Jansen. „Aan het einde van het seizoen komt de ploeg op de affaire terug. Het is in het belang van de speler om de ar bitragezaak nu door te zetten. Dan weet hij straks voor welk bedrag hij kan vertrekken". Plomp besloot vorige week een arbitragezaak tegen FC Utrecht aan te spannen, omdat er onenig heid bleef bestaan tussen beide partijen over de hoogte van het transferbedrag. Aanvankelijk be droeg het verschil in vraag en aan bod een ton. Plomp voelt zich be nadeeld door zijn huidige werkge ver. „Ik wil niet ingaan op de vraag wie gelijk heeft", aldus Jansen, „maar het komt vaak voor dat een transactie als deze afspringt op het loven en bieden. Daarom is het ver standig van Plomp de arbitrage zaak door te zetten". De hoogte van het transferbe drag van Plomp is, zowel bij een tussentijds vertrek als bij een over gang aan het einde van het seizoen wanneer zijn contract afloopt, af hankelijk van enkele in een clausu le vastgelegde factoren. Over de in vulling daarvan bestaat verschil van mening tussen de verdediger en FC Utrecht. Plomp tekende al een voorcontract bij Grasshoppers. Dat komt nu te vervallen. Aan het einde van het seizoen zullen even tueel nieuwe onderhandelingen moeten worden gevoerd. WOENSDAG 17.30-18 20 BBC 2: Hockey British Ci ties Indoor Championships. 18 45-19.10 TV 5 Sport. 19.25-20.00 Ned 2: Indoor Soccer Toer nooi verslag van het toernooi dat 3 janu- an jl. werd gehouden in het Sportpaleis Ahoy. 19.55-21.59 Ned 3: Studio Sport: voet bal, rechtstreeks verslag van de eerste wedstrijd om de Supercup tussen KV Mechelen (winnaar EC 2) en PSV (win naar EC 1). 20.00-22.00 BRT 2: Sportavond: magazi ne met voetbal. Verslag van de eerste wedstrijd om de Supercup tussen KV Mechelen en PSV. 21 05-21 30 Ned 2: Indoor Soccer Toer nooi: vervolg. 21 45-22.00 Super: World News met o.a. sport 22 05-22.20 Ned 2: Indoor Soccer Toer nooi vervolg. 22.15-23.20 SKY: International Motor Sports (aansluitend Snow-Report: ski-in- formatiebul'etin). 23.10-00.00 Ned 2: Indoor Soccer Toer nooi vervolg. 23.20-01.10 BBC 1: Sportsnight: met snooker (samenvatting van de internatio nale kampioenschappen in Wembley), voetbal (vierde ronde FA-Cup, boksen (voorbereidingen voor de wedstrijd Uoyd Honeghan-Marlon Starling in Las Vegas) en WK Alpine skiën in Vail (VSt) slalom, VAIL (DPA) - Niet alleen de dood van de Spaanse prins Alf onso de Bourbon houdt de ge moederen bezig in Vail, waar de wereldtitelstrijd in het alpine skiën wordt afgewerkt. Twee zware valpartijen bij de vrou wen, die maandag voor het eerst trainden op de afdaling, deden de kritiek op 'het parcours zo hoog oplopen, dat twee moeilijke heuvels nog voor de training van gisteren uit de afdaling werden verwijderd. Cindy Nelson, de be denkster van de piste, belandde in de beklaagdenbank. De kritiek spitste zich vooral toe op de zogenaamde 'Columbi- ne'-sprong, waarbij de skisters een vlucht van dertig meter maakten, zo'n vijf meter van de grond. Ook de 'Franse sprong', vlak voor de finish, oogstte wei nig waardering. Ondanks de waarschuwingen vooraf van ver schillende trainers, bleven de ris kante gedeelten gehandhaafd. Nelson legde de kanttekenin gen naast zich neer: „Ik wilde geen autobaan". Na zestien afda lingen werd de training echter gestaakt. Balans: Beatrice Gaf- ner uit Zwitserland hield aan het passeren van de 'Columbine' een - gescheurde kruisband en een ge broken scheenbeen over. Voor haar loopbaan wordt gevreesd. De Oostenrijkse Barbara Sadle- der kwam er met een kneuzing boven de enkel relatief goed van af. De Westduitse vrouwencoach was de eerste die zijn pupillen niet meer liet starten. „Ik laat mijn meisjes hier niet meer afda len", zei Klaus Mayr. Nadat Oos tenrijk en Zwitserland zich bij die stelling hadden aangesloten, werd de training stilgelegd en, la ter, het parcours aangepast. De Oostenrijkse springster Sigrid Wolf: „God zij dank. De sprong was waanzin. Je werd zo hoog weggeslingerd, dat je een prach tig uitzicht over Vail had". Vol gens de trainers is de oorzaak van de misstanden duidelijk. Zij hebben bij wereldkampioen schappen en Olympische Spe len, in tegenstelling tot bij de wedstrijden om de wereldbeker, geen inspraak over het parcours van de afdaling. Dat moet veran deren, volgens Mayr. „Want de leden van de jury hier komen nooit buiten op de piste". ANTWERPEN (GPD) In de Leliekamer van het Antwerpse Cresthotel deed Guus Hid dink zijn best om het supercup-duel tussen KV Mechelen en PSV cachet te geven. Na de vertwijfelde frasen 'een beetje België-Nederland', 'geen niemendalletje' en 'onderlinge ri valiteit' zag ook de PSV-coach het hopeloze van zijn poging in. „Misschien dat de return in Eindhoven meer aanspreekt, maar dat is afhankelijk van het resultaat dat in Mechelen ge realiseerd wordt". En of er al een resultaat wordt gerealiseerd is ook nog maar zeer de vraag. „Als we morgen die mist hebben, kunnen we meteen weer de bus in richting Eind hoven", meende PSV-weerman Sören Lerby. Jozef Chovanec duikt op uit de mist tijdens de training voor het duel met KV Mechelen waarin de Tsjech buiten de ploeg van PSV zal worden gela ten. (foto ANP)

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17