Hygiëne thuis is meer dan even de handen wassen ETEN EN DRINKEN- De lekkerste pudding komt uit een warm waterbad Peuterbordje staat rotsvast Oostlander: CDA wordt yuppie-partij Onderzoek Franse justitie naar handel met voorkennis Politie Italië pakt misdaadnetwerk aan PAGINA Slordig werken in de keuken leidt vaak tot voedselinfecties Zo af en toe schrikken we echt. Dat gebeurt dan ais een elftal jonge voetballertjes in het ziekenhuis belandt na iets verkeerds te hebben gegeten. Of nog erger, als er besmette garnalen gegeten worden in een bejaardenhuis in Utrecht en er zelfs fatale gevolgen zijn. Zo af en toe is er ook een rilling. Dat is dan als de Keuringsdienst van Waren weer eens uit het jaarverslag citeert en verhaalt van muizekeutels in de vla, een schroef in de jam of een pleister in een pak meel. En we lachen ook, om de vele variaties op het thema Ober er zit een vlieg in mijn soep. Voedselvergiftiging en vooral ook voedselinfectie komt heel wat meer voor dan algemeen wordt aangenomen. Belangrijkste oor zaak is het gebrek aan hygiëne. Een tweede oorzaak is het overschrei- den van de houdbaarheidsgrenzen. En tenslotte kan het voorkomen dat er sprake is van geïnfecteerd voedsel. Voor de goede orde: voedselver giftiging treedt meestal vrij snel op na het eten van besmet voedsel. Bij een voedselinfectie is er sprake van te veel bacteriën in het eten. De ge volgen daarvan openbaren zich pas uren na het eten. Soms zelfs een dag later. Om de oorzaak van een voedselinfectie te kunnen opspo ren is het daarom ook nodig niet al leen de restanten van de laatste maaltijd te controleren, maar ook van de dag ervoor. Verbeteren maar eens een dagje rond bij het winkelen. Personeel met vet haar in winkels waar onverpakt voedsel wordt verkocht, smerige nagels, soms handen met wondjes erop die niet met een schone pleister zijn af gedekt, personeel dat met de han den gebak uit de vitrines pakt. Nog onlangs waarschuwden markton derzoekers op een congres in Arn hem over de toekomst van de ge maksvoeding voor een grotere zorg voor de hygiëne. Met name de nieuwe conserve ringstechnieken, waardoor pro- dukten langer als vers betiteld kunnen worden, vragen om veel zorg. Die hygiëne is in de fabriek waar de produkten vandaan ko men meestal wel aanwezig. Maar de lange weg tussen de aflevering en het moment dat het in de winkel wordt gekocht is kwetsbaar. Zo is het bijvoorbeeld van levensbelang dat kant en klare maaltijden konse- kwent gekoeld blijven om aan die versheidsgarantie en uiterste ver- kooptijd te kunnen voldoen. Zo niet, dan is de kans dat deze maal tijden eerder bederven vrij groot. In de winkelbranche is de aan dacht voor hygiëne groot, al zal dat niet in iedere winkel terug te vin den zijn. De Keuringsdienst van Waren is onverbiddelijk, wanneer de regels voor hygiëne met voeten wordt getreden. Thuis Maar de meeste gevallen van voed selinfectie ontstaan thuis. On danks de steeds terugkerende voorlichting in tijdschriften en op radio en televisie, blijkt men in de keuken thuis ontstellend slordig om te gaan met de hygiëne. Dat be gint eigenlijk al bij het winkelen. Belangrijkste besmettingshaard zijn de eiwitrijke produkten. Ideale voedingsbodems voor bacillen. Vlees en kip bijvoorbeeld. Wie verstandig boodschappen doet, zet de slager aan het eind van de rit. Meteen naar huis daarna en als eerste het vlees in de koelkast wegleggen. Op die manier loopt het vlees de minste kans om war mer dan een graad of 7 te worden. Vanaf die temperatuur vermeerde ren de bacillen, die altijd in vlees zitten, zich steeds sneller. Ook al wordt er een uur later al gekookt, toch is het aan te bevelen het vlees nog even in de koelkast te leggen. Het is overigens een misverstand om te denken dat bacteriën niet te gen de lage temperatuur van de koelkast of de diepvries bestand zijn. Dat zijn ze wel, allen zullen ze zich dan niet vermeerderen. Nuttige tips Dat er eerst handen gewassen wor den met zeep (goed afspoelen om niet de geur van de zeep aan de handen te laten) voordat met ko ken begonnen wordt is vanzelf sprekend. Daarna zijn er nog wel wat nutti ge tips. Leg het vlees bij voorkeur op een schoon bord in plaats van op de snijplank. Moet het gesneden worden, spoel dan meteen de plank onder flink heet water af. Een veelgemaakte fout is om op de plank waar even daarvoor het vlees gesneden is. even later sla of groen ten te snijden. Zeker als het om groenten gaat die rauw gegeten worden, is een schone snijplank noodzakelijk. Zorgvuldig omgaan met de vleessappen is een eerste vereiste. In de vleessappen zitten de bacte riën. Als met het vaatdoekje de vleessappen opgedept worden om daarna het doekje verderop in de keuken nog eens te gebruiken, wordt de besmettingshaard alleen maar verplaatst. Keukendoekjes en handdoeken kunnen zo belang rijke besmettingshaarden worden. Het verpakken van vlees en an der voedsel in aluminiumfolie of in plasticfolie is wel aan te bevelen, maar het is geen maatregel tegen het vermeerderen van de bacte riën. Want die bacteriën zitten al in het vlees. Slordig Bacteriën worden gedood bij hoge temperaturen. De waarschuwing voor het broodje tartaar dat al een tijd in de vitrine heeft gelegen, is al gemeen bekend. Maar het is vol gens de deskundigen verbazend om te zien hoe slordig men bij het barbecuen met het vlees omgaat. Dat ligt dan geruime tijd in de zon (of in de schaduw) te wachten om gegrilld te worden. In die tijd ver meerderen de bacillen zich explo sief. Dat zou niet zo erg zijn, wan neer het vlees daarna goed wordt gebraden. Maar veelal wordt een stuk kip of vlees al gegeten als al leen het korstje zwart is en het vlees van binnen nog rauw. Iedereen weet dat het bij het in vriezen van belang is om vooral schoon te werken. Dat geldt ook bij het ontdooien. Als stelregel zou moeten gelden dat voedsel maar een keer ingevroren en ontdooid mag worden. Ontdooien kan zon der risico als het in de koelkast ge beurt. Een dag eerder moet het in gevroren produkt dan in de koel kast gelegd worden. Buiten de koelkast ontdooien is niet zonder risico, omdat in het deel van het voedsel dat al ontdooid is, de bacte riën hun produktieve werk al kun nen doen. Een magnetron is een prima manier om snel te ontdooi en, omdat dan weliswaar de tempe ratuur ook hoger is, maar tegelijk de tijd veel korter. Van belang is ui teraard dat de magnetron goed schoongehouden wordt van bin- Dat we over het algemeen nau welijks last hebben van het eten van vlees dat misschien wel veel bacteriën bevat, heeft alles te ma ken met de weerstand die we heb ben. Maar bij heel jonge kinderen en oudere mensen en ook bij zie ken, is die weerstand veel minder. Juist dan is die hygiëne een extra zorg. Eigenlijk zou hygiëne een van zelfsprekende zaak moeten zijn. Helaas, de praktijk leert anders. We hebben de neiging om bij hygiëne te denken dat dit soort lesjes voor de buren bedoeld zijn en niet voor onszelf. Boekjes Een tip is om een week lang een keer de hele dag aandacht te heb ben voor die hygiëne. Bij het Voor lichtingsbureau voor de Voeding in Den Haag, Postbus 85700, heeft men folders en handige boekjes vol tips. Een week lang bij alles letten op de hygiëne. Daarna zult u mer ken dat het een vanzelfsprekend heid is geworden. Robuuste glazen De meeste glazen gaan wankelen op het moment dat er pootjes onder komen. Op die regel vormt het glas servies Sonar, dat wordt geimpor- teerd door de fa. Hakbijl uit Lely stad een uitzondering. De stevige voet vormt de basis voor een ro buust glas dat het vooral goed zal doen in een modem interieur. En wat de grootte van de glazen be treft: zo'n bierglas kunt u wanneer u niet van pils houdt natuurlijk ook gebruiken als ijscoupe. Eén van de tegenstrijdigheden in de kookhobby is dat met het ont dekken van nieuwe keukens, steeds een stukje van de eigen ou derwetse keuken in de vergetel heid raakt. Een hele reeks van die gerechten is terug te leiden op het gebruikte gereedschap: de water- badvorm. De waterbadvorm wordt door de firma Expim in Hapert nog steeds in twee maten geïmporteerd. De heer A.M. Sombroek uit Zaandam heeft een hele verzameling oude, zeer oude en moderne recepten voor de waterbadvorm. De aardigste recepten uit zijn verzameling zijn die waarin oud brood is verwerkt. Tegenwoordig verdwijnt het oude brood meestal in de bekende grijze plastic zak en dat is jammer, niet alleen ethisch maar ook culinair. Zo vinden wij bij de heer Sombroek een simpel recept voor bitterkoekjespudding. Recept 200 gram oud brood (zonder kor sten), 200 gram bitterkoekjes, 50 gram boter, 3 deciliter melk, 50 gram suiker, 3 eieren en een half stokje vanille. De eidooiers met de suiker klop pen en de warme melk, waarin de vanille getrokken heeft, er met de boter bijgevoegd. Hierin de bitter- koekjes en het brood laten weken Zuivel met bubbels Bij de Coöperatieve in Leeuwar den zijn ze eens gaan kijken of er iets te maken viel in de geest van yoghurt met belletjes. En jawel hoor, er bleek een harmonieus hu welijk mogelijk tussen zuivel en bubbeltjeswater. En dus kon de CCF, ook wel bekend als de Frie- sche Vlag, op de Horecava de drank Cheers ten doop houden. Overigens ter waarschuwing van lijners, naast magere yoghurt en sodawa ter bevat het drankje, dat verkocht zal worden in de bekende slanke 0,25 liter blikjes, wel suiker. en fijnmaken. Hierna het eiwit er door roeren, dat vooraf stijf ge klopt is. Een puddingvorm met bo ter bestrijken en met kruimels van de bitterkoekjes bestrooid. De pudding hier anderhalf a twee uur in laten koken. Bij de bitterkoek jespudding wordt warme vanille saus geserveerd. Met een waterbadvorm kunt u ook werken in de snelkookpan en dan zit u op tijden van rond het half Als kleine kinderen zelfstandig gaan eten, doemen er een paar problemen op. Ze eten niet zo snel waardoor ze halverwege te gen een koude prak aankijken en ze zijn niet zo handig zodat de ta fel nadrukkelijk mee-eet. Ter oplossing van het eerste probleem kennen we sinds jaar en dag de zogeheten warmwater- bordjes. Tegen het tweede euvel helpt meestal alleen een razend snel optreden van pa of ma. Sinds kort importeert Mepal in Lochem (tel: 05730-52332) een warmwaterbord dat letterlijk aan zijn plaats vastgekleefd zit. Onder de voet van het bord zit namelijk een forse zuignap waar mee het rotsvast op het blad van de kinderstoel of de tafel (zonder tafelkleed) staat. Het bord kost 19,95 gulden. Voor 9,95 gulden is er ook een bijpassende tuimelbe- ker. DEN HAAG (GPD) - Directeur Oostlander van het wetenschappe lijk instituut van het CDA vindt dat de partij op moet passen om geen yuppie-partij te worden. Oostlan der zegt dat in een interview met het blad van de CDA-jongeren In terruptie. De CDA-jongeren zien in de uitlatingen van Oostlander een bevestiging van hun eigen afkeer van de technocratische tendenzen binnen de partij. De leer van de ver antwoordelijke samenleving zou daarvoor worden misbruikt. De CDA-jongeren ergeren zich aan het feit dat managementvaar digheden binnen het CDA de laatste tijd hoger lijken te worden aangeslagen dan evangelische in spiratie. Vooral partijvoorzitter Van Velzen zou de opmars van de yuppies binnen het partij-apparaat stimuleren. Volgens de christende mocratische jongeren wil de partij top bovendien meer greep krijgen op het vormingswerk en het weten schappelijk instituut. Oostlander, vaak omschreven als de partij-ideoloog van het CDA, vindt dat de jongerenorganisatie de ontwikkelingen te somber in ziet. Maar wel zegt hij: „We zijn als CDA nu eenmaal geen yuppie-par tij. Je kunt wel zeggen: die brave gelovigen blijven wel voor eeuwig op ons stemmen, daarom proberen we nu een nieuwe kiezersmarkt aan te boren, bestaande uit buiten staanders. Maar dat vind ik niet trouw; en ook niet echt sterk. Dan gok je op de verkeerde macht, de verkeerde doelgroep. Ik vind dat het lijkt op een poging van een spij kerbroekenfabrikant om de markt van oude dames te bereiken. Om in het jargon door te gaan: dat is niet zo'n slimme marketingformule". Oostlander keert zich tegen een grotere greep van de partijtop op zijn wetenschappelijk instituut. „Het lukt in ieder geval niet het antwoord op het evangelisch appèl te vinden, als je er een soort bevels structuur op na zou houden. Zou een führer-principe cent raai staan, dan moet onafhankelijkheid, grof of charmant, de nek worden omge draaid. Als men de christelijke ach tergrond onvoldoende serieus neemt, als men met de goede din gen op de loop gaat, dan moeten we daar iets tegen ondernemen". VOORPROEFJE Prins Bemhard nam gisteren al vast een kijkje op de Auto-RAl die morgen voor het publiek open gaat. De prins liet zich bij diverse stands uitvoerig voorlichten. (foto anp) PARIJS (DPA/UPI/AFP) - De Franse beurscommissie (COB) is er gedurende een onderzoek van zes weken niet in geslaagd volledige duidelijkheid te brengen in het schandaal over aandelenhandel met voorkennis, waarin de reputa tie van de regerende socialistische partij op het spel staat. Wel zijn ge gevens aan het licht gekomen die de verdenkingen tegen Max The- ret, een oude vriend van president Mitterrand, alleen maar verster ken. Aangetoond is dat er inderdaad misbruik moet zijn gemaakt van vertrouwelijke informatie, maar e zich daaraan heeft schuldig ge maakt kon niet worden vastge steld, zo blijkt uit het gisteren ge publiceerde rapport van de COB. Er zal nu een justiteel onderzoek worden ingesteld. Het gaat bij het schandaal om verdachte aankopen van aandelen het Amerikaanse bedrijf Triangle. Het Franse staatsconcern Pechiney maakte op 21 november het afgelopen jaar bekend dit bedrijf te zullen overnemen. In de week daarvoor werden omvangrij ke pakketten aandelen Triangle ge kocht die later forse winsten ople verden. Dit was voor de COB aanleiding om in samenwerking met de Ame rikaanse beurscommissie (SEC) een onderzoek te doen. In de afge lopen weken werden in de Franse pers verdenkingen geuit tegen on der meer Mitterrands oude vrien den Max Theret en Roger-Patrice Pelat. Zij hebben toegegeven aan delen Triangle te hebben gekocht, maar zeggen daarbij geen misbruik te hebben gemaakt van voorweten schap. De COB is er in geslaagd vrijwel alle transacties in Triangle in de week van 14 tot 18 november te re construeren. Gisteren is een lijst gepubliceerd met de kopers van de in totaal 228.770 aandelen. Vanuit Frankrijk zijn 56.350 stukken ge kocht. Daarvan zijn er 10.000 aan geschaft voor de familie Pelat en 32.300 voor Compagnie Parisienne de Placements (CPP), een beleg gingsmaatschappij waarvan Max Theret mede-directeur is. Volgens het COB-rapport "lijkt het erop dat een directeur van CPP heeft geprofiteerd van vertrouwe lijke informatie. Dat is de enige verklaring voor het gedrag van CPP inzake de transacties in Triangle". Er wordt geen naam ge noemd, maar naast Theret komt al leen zijn collega Robert Reiplinger in aanmerking. De COB stelt in het rapport vast dat beweringen van CPP in strijd zijn met andere infor matie. Er werden in de betreffende week 169.300 aandelen Triangle buiten Frankrijk gekocht, waarvan 109.300 in de Verenigde Staten en 60.000 in Zwitserland en Luxem burg. ROME - In Italië is sinds twee da gen een grootscheepse politie-ope- ratie aan de gang tegen een samen werkingsverband van Siciliaanse mafiosi, internationale wapenhan delaren en leden van de beruchte Italiaaanse neofascistische terreur organisatie Ordine Nuovo. De ben de wordt ervan beschuldigd een wereldwijd netwerk van drugs- en wapenhandel op touw te hebben gezet. De rechter van de Noorditaliaan- se stad Massa Carrara, die maan dag meer dan 70 arrestatiebevelen binnen en buiten Italië uitvaardig de, noemde de nauwe samenwer king tussen mafia, wapenhandel en neofascisme een Verontrustende ontwikkeling'. De rechter zei te vermoeden dat er "een internatio nale politieke organisatie bestaat, van neofascistische signatuur, die zichzelf, met behulp van de mafia financieert door middel van groots opgezette illegale operaties". De gegevens die gisteren in Italië openbaar werden, liegen er niet om. De bende zou onder andere luchtdoelraketten, mijnen, ba zooka's, en andere artillerie gele verd hebben aan vele groepen en regeringen in het Midden-Oosten en Latijns-Amerika. Ook zou de bende een half dozijn Franse Mira- ge-straaljagers geleverd hebben aan de Centraal-Afrikaanse repu bliek Guinea-Bissau. Volgens de Italiaanse autoriteiten kwam deze illegale transactie tot stand door de bemiddeling van de honoraire con sul van Guinea-Bissau in Italië: een 51-jarige Italiaanse zakenman uit Piacenza, die gisteren eveneens door de politie werd gearresteerd. Het onderzoek naar deze interna tionale intrige begon anderhalfjaar geleden, toen de havenpolitie in ie Zuiditaliaanse havenstad Bari een Libanees vrachtschip aanhield de Boustany One dat volgeladen bleek te zijn met automatische ge weren en luchtdoelraketten. Het schip vervoerde tevens een lading van meer dan 25 kilo verdovende middelen. De ontdekking van de Boustany One leidde toen tot de ar restatie van een aantal 'nette' Itali aanse wapenfabrikanten, voor het illegaal exporteren van mijnen naar de Perzische Golf. De Italiaanse mijnenhandel naar de Perzische Golf, die destijds tot grote internationale verontwaardi ging leidde, blijkt georganiseerd te zijn door hetzelfde 'consortium' van mafiosi en neofascisten, dat nu door rechter Alba Dova van Massa Carrara is aangeklaagd. Na de ontaeKKmg van de Boustany One liet rechter Dova een aantal sleutelfiguren uit de affaire scha duwen. Ook liet zij op grote schaal telefoons afluisteren. Zo kwam de politie op Sicilië onder andere te recht by een elegante schoonheids salon in Palermo. De salon bleek de ontmoetingsplek te zijn tussen topfiguren van de Italiaanse mafia en voortvluchtige neofascisten. De eigenaar van de salon, bij de rijke Palermitaanse dames bekend als kapper 'Jozef, werd gearresteerd met 25 kilo heroine tussen de droogkappen. Via kapper Jozef kwamen de au toriteiten terecht bij de exportfir ma Euro-Gross uit Massa Carrara. Een vrachtwagen van Euro-Gross werd aangehouden met aan het stuur een van de sleutelfiguren van de Siciliaanse mafia. De man wordt onder andere gezocht voor de moord op rechter Montalto, die een onderzoek had ingesteld naar de zelfde banden tussen mafia en in ternationale wapenhandel die nu aan het licht zijn gekomen. De di recteur van de firma Euro-gross is op zijn beurt een beruchte Italiaan se neofascist, die banden heeft in Latijns-Amerika en Frankrijk. Op deze manier kregen de Italiaanse autoriteiten langzaam inzicht in de wijdvertakte oreanisatie. Men ontdekte dat de firma Euro- Gross, samen met een financie ringsmaatschappij in Rome, dien de als dekmantel voor de operaties van de bende. De maatschappijen verzorgden valse documentatie en exportvergunningen voor de ille gale uitvoer van wapens, heroine, en ook van 'zwart' geld. Naast wapens en heroine had de bende ook een bloeiende handel in illegale valuta en valse bankbiljet ten. Via Zwitserse bankinstellin gen wist de organisatie het zwar te', met heroine- en wapenhandel verdiende geld, weer 'wit' te was sen. Bij kapper Jozef op Sicilië zijn een paar miljoen valse dollars aan getroffen. Bij een bank in Zwitser land werd op 10 miljoen dollar vals Angolees geld beslag gelegd, dat in Brazilië was gedrukt. Kapitaal Bij het ten uitvoer brengen van de ingewikkelde financiële operaties maakte de organisatie ook gebruik van een, door henzelf opgerichte bank: de Canavian Credit Bank Li mited. De bank bleek bij nader on derzoek een 'papieren' bank te zijn, zonder kapitaal en met een niet be staande directeur. De bank was ge vestigd in een leeg appartement in het Amerikaanse Florida. Inmiddels zijn in Italië 48 van de 72 verdachten gearresteerd. De Ita liaanse autoriteiten sluiten echter niet uit dat zich in de komende da gen nog nieuwe ontwikkelingen zullen voordoen, in wat een groot Italiaans dagblad gisteren noemde: "Een internationale intrige die ge makkelijk concurreert tegen de beste detectiveromans die er op het gebied van complotten ge schreven zijn". Lezers Schrijven Co-assistent Gaarne wil ik reageren op de bij drage in de Extra Bijlage van het L.D. van zaterdag 28 jan. 1989. "De papieren oorlog rond de co-assis- tent". Ook in mijn opleidingstijd in de eind vijftiger jaren waren over het algemeen de buiten co-schappen geliefder dan die in het Acade misch Ziekenhuis. Deze hogere waardering had toen te maken met het feit datje in de "periferie" rneer als arts werd beschouwd, vaak met collega of jonge collega werd aan gesproken en veel minder loopjon gen was dan in de "Academie". Het medisch circuit was minder massaal, je zag meer patiënten en je mocht veel meer doen. Na jaren college lopen en patiëntenbespre kingen meemaken van je hooglera ren en zijn stafleden, hoorde en zag je eens een heel andere en vaak meer direct gerichte aanpak. En helemaal fantastisch was, datje ook wel eens hoorde dat de des kundigheid van de prof. niet in alle opzichten boven iedere twijfel ver heven was. Uit de vele nauwe, maar niet steeds volop klinische contacten die ik met Leidse studenten heb, trek ik de conclusie dat de subjectieve waardering van co-schappen nog steeds volgens dezelfde normen geschiedt als in myn tijd. De bedoeling van de co-schappen is echter sinds de ingang van de twee fasen structuur beduidend veranderd. Men wordt nu niet meer tot prakti- zerend arts opgeleid, maar tot basi sarts. Pas daarna volgt de specialis tische opleiding tot huisarts (2 jaar) of tot enig ander specialisme (4 tot 6 jaar). Het co-assistentschap heeft niet meer de bedoeling zoveel mogelijk praktische ervaring op te doen, maar beoogt slechts een nadere kennismaking met de praktische mogelijkheden van het medisch handelen. Het is daarbij niet van belang of men honderd of tien pa tiënten met oorklachten ziet, maar dat men goed naar een oor leert kij ken en daarbij in rechtstreeks con tact met de patiënt kan oefenen met een speculum of een spiegel. De praktijk komt pas na het basis examen. Het is taai, maar niet an ders. De behoefte aan veel kontakt met patiënten is wel begrijpelijk en bestaat al zo lang als er medische opleidingen zijn. Boerhaave gaf Tijdens de ongelimiteerde toeloop van studenten heeft de Medische Faculteit het aantal co-assistenten plaatsen tot buiten het AZL met kwalitatief hoogwaardige plaatsen uitgebreid. Er is thans noodzaak tot inkrimping. Dit mag was mij betreft niet leiden tot "afstoting" van het AZL. De ten tonele gevoerde Seco-en- quête is niet uitgevoerd om de kwaliteit van de verschillende ge affilieerde ziekenhuizen te beoor delen. Bij de beoordeling van de kwaliteit van de opleiding beslissen niet al leen de studenten, maar in sterker mate de docenten. Het gaat er niet om hoeveel men gezien heeft, maar dat men het geziene optimaal heeft begrepen. Het verontrust me dat studenten bij hun protesten anoni miteit claimen. Mijn ervaring in di verse onderwijscommissies en on derwijssituaties is identiek aan die van Hoedemaeker. Een goeie stu dent is een student die met kennis van zaken zijn mond open doet. Een slechte student is iemand die onzin uitkraamt Prot. Dr. H.A.C. Kamphuisen Klinisch neurofysioloog Poelgeesterweg 2 Oegstgeest

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 11