Hoge militair waarschuwt partijleiding CEGEN uogta Rechtszaak tegen North moet beerput openen NAVO: geen evenwicht wapengebied Verdeeldheid in Joegoslavië Hoop voor gijzelaars na bestand in Libanon Inspectie Turkse gevangenissen mogelijk DINSDAG 31 JANUARI 1989 PAGINA 5 BELGRADO (Rtr/DPA/AFP/UPI) - Een hoge Joegoslavi sche militair heeft de leiders van de Joegoslavische com munistische partij gisteren gewaarschuwd dat het leger zal ingrijpen als het land verscheurd raakt door politieke twist. Het Centraal Comité van de Joegoslavische partij kwam gisteren bijeen om over de politieke tegenstellingen in het land te praten. DAMASCUS (Rtr) - De leiders van twee rivaliserende shi'itische par tijen in Libanon hebben gisteren in Damascus een bestand getekend dat een einde moet maken aan een bloedige strijd die meer dan een jaar heeft geduurd en aan honder den mensen het leven heeft gekost. Iran en Syrië staan garant voor de naleving van het akkoord tussen de door Syrië gesteunde Amal-be- weging en de pro-Iraanse Hezbol lah. Het vredesakkoord brengt een sprankje hoop voor de 17 westerse vermiste personen in Libanon. Van velen wordt aangenomen dat zij in gijzeling worden gehouden, met name door de Hezbollah, hoewel de groep elke betrokkenheid bij de verdwijningen heeft tegengespro ken. Amal-leider Nabih Berri zei dat het akkoord niet direct verwijst naar de gijzelaars. „Maar ik ben er zeker van dat deze overeenkomst ertoe zal bijdragen dat de gijzelaars zo snel mogelijk zullen worden vrijgelaten". De Iraanse minister van buitenlandse zaken, Velayati, die de afgelopen week twee keer naar Damascus reisde om te trach ten een einde te maken aan de shi 'itische oorlog, zei dat „niemand te vreden zal zijn met het vasthouden van gijzelaars. Dus hopen wij dat alle gijzelaars, ongeacht hun natio naliteit, zullen worden vrijgela ten". De strijd heeft de afgelopen maand alleen aan 140 mensen het leven gekost. Al verleden week woensdag kwamen de Amal en de Hezbollah een staakt-het-vuren overeen tij dens besprekingen waarin de Iraanse en de Syrische minister van buitenlandse zaken een bemid delende rol speelden. Het bestand hield echter nog geen drie uur stand omdat het geen oplossing bood voor al oude meningsver schillen. Het huidige akkoord, dat acht punten telt, roept op tot eer biediging van het bestand van af gelopen woensdag. Verder wordt in het akkoord ge sproken over een uitwisseling van gevangenen, een beëindiging van de vijandige propaganda, het vor men van een gezamenlijk operatie hoofdkwartier in het zuiden van Libanon en het in het leven roepen van een coördinatie-comité dat de betrekkingen tussen de beide shi 'itische groepen moet gaan regelen. De strijd tussen de twee groepen om zeggenschap over de 1,5 mil joen shi'iten in Libanon speelde zich af in twee gebieden: het zui den van Libanon nabij de grens met Israël, en in de zuidelijke slop penwijken van Bayrut. Volgens welingelichte bronnen is nu afge sproken dat het zuiden in handen blijft van de Amal-beweging. De Hezbollah mag er vertegen woordigd blijven, maar dan wel on gewapend. De groep mag operaties tegen Israël ondernemen, iets waar de Amal-beweging zich tegen ver zette vanwege het risico van ver geldingsacties. De veiligheid in Bayrut zal onder Syrische controle blijven staan. Admiraal Simic, de enige militair in het 23 man tellende Politburo van de partij, leverde op de partij bijeenkomst kritiek op "verblinde groepen en personen die op de macht uit zijn en Joegoslavië wil len opdelen". Hij waarschuwde dat het leger "het met al zijn macht en alle middelen waarover het de be schikking heeft, zal opnemen te gen iedereen die gevaarlijke spelle tjes wil spelen met de verworven heden van de vrijheidsstrijd en de socialistische revolutie". Hoewel het op de bijeenkomst af en toe toe felle woordenwisselin gen kwam tussen de vertegen woordigers van de verschillende deelrepublieken, verliep de eerste dag van de zitting, die door sommi ge kranten als 'de slag om Joego slavië' was aangekondigd, rustiger dan de meeste politieke waarne mers hadden verwacht. De verwachte confrontatie tus sen de Servische partijleider, Milo sevic, en partijleider Suvar uit Kroatië bleef, op de eerste dag al thans, uit. Milosevic leverde welis waar kritiek op de besluiteloosheid van de landelijke partijleiding en zei dat "allen die zich tegen veran deringen verzetten, moeten op stappen". Maar hij drong niet rechtstreeks aan op het aftreden van Suvar, zoals hij eerder wel had gedaan. De Servische partijchef, die in andere delen van Joegoslavië Nieuwe groep in Zuidafrika wil 'Boerenstaal PRETORIA (IPS) - Vier ultra rechtse politici hebben afgelo pen iondag in Zuidafrika de 'Boerevrijheidsbeweging' opge richt. De nieuwe beweging wil een onafhankelijk boerenstaat vestigen. De vier initiatiefne mers zijn eerder deze maand uit de rechtse Afrikaner Weer standsbeweging (AWB) gezet, nadat ze om het aftreden van de AWB-leider Eugene Terre Blan che hadden gevraagd. Jan Groenewald, voormalig tweede man van de AWB, sprak gisteren een besloten vergade ring toe van 120 nieuwe leden. Onder hen bevonden zich nog drie leden van het uitvoerend co mité van de AWB: Jooste, Swart en Maritz. Groenewald zei de nieuwe beweging een opiniepei ling zal houden onder de Afrika ners over de oprichting van een boerenstaat. De resultaten van de peiling zou hij aan de regering in Pretoria voorleggen. Een op stand sloot Groenewald uit, "dat is tegen de autoriteit van God". De vier initiatiefnemers be schuldigden Terre Blanche van 'rokkenjagerij en overmatig drankgebruik'. De AWB is in dis krediet geraakt omdat Terre Blanche wordt verdacht van een buitenechtelijke verhouding met een columinste van de Sun day Times, de grootste krant van Zuidafrika. wordt gevreesd om zijn populisti sche aanpak, stelde de "eenheid tussen volk en leiding" in zijn repu bliek ten voorbeeld aan de andere deelrepublieken. De Servische partij en de Servi sche kranten dringen al maanden aan op het aftreden van Suvar, die volgens hen niet in staat is orde te scheppen in het door economische chaos geteisterde land. Joegoslavië gaat gebukt onder een schulden last van 22 miljard dollar, en de in flatie is opgelopen tot ongeveer 240 procent op jaarbasis. Bovendien beschuldigen de Ser viërs Suvar ervan dat hij zich ver zet tegen hun pogingen de autono me republiek Kosovo onder recht streeks bestuur van Servië te plaat sen. Volgens de Serviërs wordt de Servische minderheid in het over wegend door Albanezen bewoonde Kosovo gediscrimineerd en ver volgd. Suvar zei in zijn openingsrede dat de partij verscheurd wordt door nationalistische tegenstellin gen en sprak de vrees uit dat de conflicten zullen uitlopen op 'broe dermoord'. "In Europa noemen ze ons de zieke van de Balkan en vra gen ze zich af wat er van Tito's Joe goslavië zal worden. Sterft Tito voor de tweede keer?", zo hield Su var de 165 leden van het Centraal Comité voor. FUR AUSLANDERFREUNDSCHAFT WEST-BERLIJN - Ongeveer 10.000 mensen hebben gisteravond in West-Berlijn gedemonstreerd tegen de intrede van de uiterst rechtse Republikeinse Partij in het stadsparlement. De 'Republikaner' wonnen bij de zondag ge houden verkiezingen elf zetels. Ook zondagavond werd al betoogd tegen de winst van de Republikaner. Gister avond werden spandoeken meegedragen met de opschriften 'Tegen nazis, voor vriendschap met buitenlanders' en 'Nooit geen fascisme meer'. (foto epa> Stelling van Warschaupact bestreden BRUSSEL (Rtr/DPA/UPI) - De NAVO heeft gisteren gezegd blij te zijn dat het Warschaupact nu voor het eerst gedetailleerde cijfers heeft gepubliceerd over de krachtsverhoudingen in Europa op het gebied van de conventionele strijdkrachten. Het westerse bond genootschap bestrijdt echter dat er op dit punt een globaal evenwicht bestaat, zoals ^ïet Oostblok stelt. Een NAVO-woordvoerder ver welkomde het feit dat na het Wes ten nu ook het Warschaupact zijn visie heeft gegeven op de sterkte van de conventionele strijdkrach ten van de twee blokken. De NAVO heeft de Oostbloklanden daar altijd om gevraagd. De onder handelingen over een wederzijdse troepenvermindering in Centraal- Europa (het zogenaamde MBFR- overleg) mislukten onder meer als gevolg van onenigheid over de pre cieze sterkte van de Sovjet-strijd krachten in de reductiezone. De NAVO-opperbevelhebber in Europa, de Amerikaanse generaal John Galvin, betwist dat er sprake is van gelijkheid. Volgens hem schept de verklaring van de War- schaupact-ministers op een aantal punten verwarring. Niettemin beschouwt Galvin de publikatie van het Warschaupact als een positieve zaak. Volgens hem stelt het de beide bondgenoot schappen in staat „met een beter begrip van eikaars zienswijze" te beginnen aan de nieuwe onderhan delingen over vermindering van de conventionele bewapening in Eu ropa, van de Atlantische Oceaan tot de Oeral. Dit zijn de zogeheten CFE-besprekingen, die 9 maart in Wenen van start gaan als opvolger van het MBFR-overleg. (CFE staat voor Conventional Forces in Euro pa). Volgens een overzicht dat de NAVO-landen in november vorig jaar publiceerden heeft het War schaupact op het terrein van de conventionele strijdkrachten een groot óverwicht. Het uitgangspunt van de NAVO voor de CFE-bespre kingen is dan ook dat het Oostblok veel meer zal moeten inleveren, vooral op het gebied van tanks en artillerie, om tot een evenwicht op lager niveau te komen. Het Warschaupact erkent dat het een voorsprong heeft op het punt van tanks, lanceerinrichtingen voor tactische raketten, gevechts voertuigen, artillerie en onder scheppingsvliegtuigen. Maar vol gens het Oostblok heeft de NAVO meer aanvalsvliegtuigen, ge vechtshelikopters en anti-tankra ketten. .In mankracht zouden de twee bondgenootschappen elkaar nauwelijks ontlopen. De Amerikaanse vertegenwoor diging op het NAVO-hoofdkwar- tier in Brussel liet weten dat de wa pensystemen waarvan het War schaupact toegeeft dat het daar het meeste van heeft,juist de wapens zijn die een verrassingsaanval en een grootscheeps offensief moge lijk maken". Het zijn dan ook die wapencategorieën die de NAVO het eerst gereduceerd wil zien. Deskundigen wezen erop dat de cijfers van het Warschaupact niet alleen betrekking hebbén op het vasteland van Europa maar ook op de „aangrenzende zeeën". Dat is dus inclusief de zeestrijdkrachten, die naar beide blokken hebben af gesproken, niet aan de orde zullen komen in de Weense onderhande lingen. De NAVO heeft een grotere marine dan het Warschaupact. Een NAVO-diplomaat veronder stelde dat het Oostblok tot de slot som is gekomen dat er grofweg een evenwicht bestaat door ervan uit te gaan dat het Warschaupact meer landstrijdkrachten heeft en de NAVO sterker is op zee. „Maar zij kunnen met hun tanks Bonn of Pa rijs innemen, wij kunnen Moskou niet veroveren met onze schepen". ISTANBUL (GPD) - Vanaf 1 fe bruari zullen, althans op papier, in spectieteams van de Raad van Eu ropa alle gevangenissen, politiebu reaus en krankzinnigegestichten van Turkije kunnen bezoeken en daar, met eigen tolken, vrije con tacten kunnen hebben met de per sonen die er vast worden gehou den. Dit is een uitvloeisel van de Europese conventie tegen foltering en onmenselijke behandeling, die door Turkije als eerste land bijna een jaar geleden werd geratifi ceerd. De Turkse pers voorspelt dat het eerste team van experts pas in de herfst kan worden verwacht. De sa menstelling ervan is toevertrouwd aan het college van ministers van 21, spoedig misschien 22 (met Fin land) Raad van Europa-landen, en zal nog wel wat voeten in de aarde hebben. Bovendien bevat de tekst van de conventie een belangrijke 'ontsnappingsclausule': de eerste paragraaf van artikel negen. Buitenland kort Terrorisme De Amerikaanse federale lucht vaartdienst heeft volgens het Ja panse persbureau Kyodo aan Ame rikaanse luchtvaartmaatschappij en een waarschuwing doen uit gaan, dat terroristen van onbeken de nationaliteit aanslagen beramen op Amerikaanse, Israëlische en Griekse doelen in Griekenland. Prins Prins Alfonso de Bourbon, een neef van de Spaanse koning Juan Carlos, is gisteren bij een ski-onge luk in de VS om het leven geko men. Hij kwam aan het einde van een afdaling in een kabel terecht en raakte zwaar gewond. Bij aan komst in het ziekenhuis bleek hij overleden. Priester In de stad Bialystok in het noord oosten van Polen is gisteren een 31- jarige rooms-katholieke priester dood aangetroffen nadat in zijn huis brand had gewoed. Hij was kennelijk overleden door rookver giftiging, maar de oorzaak van het vuur was nog niet bekend. De priester stond bekend als aanhan ger van het vakverbond Solidari teit. WASHINGTON - Na een juridi sche loopgravenoorlog die meer dan 10 maanden heeft geduurd, staat Oliver North vanaf vandaag dan toch nog voor zijn rechter. Hij zal zich daar hebben te verant woorden voor zijn aandeel in de Iran-Contra-affaire. Al meer dan anderhalf jaar geleden hoorde de wereld voor het eerst uit North's ei gen mond, hoe hij geld dat Iran voor Amerikaanse wapens betaal de, gebruikte om de Contra's van Nicaragua te helpen. door Henk Dam North was de ster-getuige tijdens de hoorzittingen die het Congres over de affaire had belegd. Terwijl deze 'hearings' bezig waren, zat de man die door Reagan was aange wezen om de Iran-affaire op zijn misdadige kanten te onderzoeken, aanklager Walsh, al volop in zijn onderzoek. Walsh stelde North vorig jaar maart officieel in staat van be schuldiging, en kwam een maand later met zijn gedetailleerde aan klacht. Sindsdien is door Walsh aan de ene kant, en de advocaten van North aan de andere kant ein deloos touwgetrokken over vragen als: moet het proces wel doorgaan, op welke punten precies moet Nor th terechtstaan, wie moet getuigen, etc. Maar rechter Gesell, die eerder ook rechtsprak in de Watergate-af- verdediging als de aanklagers ri lijk op een lijn te krijgen. Het t daag te starten proces is daar het resultaat van. De aanklacht tegen North telt 12 punten. Hij wordt onder meer be schuldigd van het voorliegen van het Congres, vernietiging van be wijsmateriaal, het voor persoonlijk gebruik aanwenden van geld dat voor de Contra's was bestemd, en het aannemen van geschenken ter wijl hij dat als overheidsdienaar niet mocht. Dat is niet gering, maar het had erger gekund. Aanklager Walsh had de ex-marinier aanvankelijk ook nog beschuldigd van diefstal van overheidsgeld en bezwendelen van de overheid. Dat waren dè ern stigste beschuldigingen, maar die zijn sinds een paar weken van tafel. North heeft dat te danken aan het handige spel van zijn advocaten die aanvoerden dat hun cliënt op de twee hoofdpunten onschuldig was, omdat hij met medeweten van de overheid hacjl gehandeld. Dat, zeiden ze, kunnen we bewij zen aan de hand van grote hoeveel heden overheidsdocumenten. Maar de documenten waarom werd gevraagd waren geheim, zo geheim, dat noch het Witte Huis, noch het ministerie van buiten landse zaken, noch de CIA, noch de FBI ze ter beschikking wilden stel len. Walsh zag daarop, dat hij geen andere keus had, dan de twee hoofdaanklachten te laten vallen. De rechter volgde dat, maar stond Oliver North. (foto ap> de advocaten van North tegelijker tijd niet toe, eenzelfde verdedi gingslijn voor de 12 overige aan klachten te volgen. En daarom staat North dus op die punten te recht. Dat kan hem overigens nog genoeg zorgen opleveren. Als hij op alle 12 punten schuldig zou wor den bevonden, dan kan dat hem een maximale straf van 60 jaar cel en een boete van 3 miljoen dollar bezorgen. Maar zover is het nog lang niet. Het lijdt geen twijfel dat de advoca ten van North elke juridische truc zullen toepassen, elke sluipweg zullen bewandelen, absoluut niets zullen nalaten om hun klant on schuldig verklaard te krijgen. Er kan dan ook op een zeer langdurig proces worden gerekend. Sommi ge schattingen houden het op vijf maanden. Alleen al het samenstel len van de jury, iets waarmee elk proces in Amerika begint, zal naar verwachting gauw een week gaan duren. North werkt met een team advo- - caten onder leiding van de buiten gewoon geslepen Brendan V. Sulli van Jr. Deze Sullivan is rijk gewor den van het verdedigen van North: hij heeft nu al meer dan 3 mihoen dollar opgestreken. Dat geld komt natuurlijk niet van North zelf, die een militair pensioentje van 20.000 dollar per jaar geniet, en daarnaast 25.000 dollar vangt voor elke spreekbeurt die hij geeft. Nee, het is het (conservatieve) publiek dat voor de verdediging van North betaalt. In de zeer be houdende Wall Street Journal heb ben de afgelopen maanden grote advertenties gestaan waarin de le zers werd verzocht geld voor het verdedigingsfonds van North over te maken. Dat geld is er gekomen ook, want North is bij grote delen van het Amerikaanse publiek nog steeds een soort volksheld. Hij wordt door veel Amerikanen gezien als de man die namens 'de grote jongens in het Witte Huis' de klappen heeft moe ten opvangen. De manier waarop hij de wereld afreisde, hier wapens verkopend, daar schepen charterend, dan weer guerilla's in hun kampen toespre kend, spreekt ook zeer tot de ver- Verscherping conflict tussen België en Zaïre BRUSSEL (AP) - Het geschil tus sen België en Zaïre lijkt zich giste ren te hebben verdiept door verkla- ringen van premier Martens en pre sident Mobutu. Martens verzocht gisteren om „een bestand" in het uit de hand lopende conflict en een teken van goede wil van Zaïrese kant. Mobutu zei te overwegen om de zaak voor te leggen aan het In ternationale Hof van Justitie in Den Haag. Het voornaamste punt in het conflict is de Zaïrese eis dat België moet erkennen dat het de voorma lige kolonie Kongo (het huidige Zaïre) heeft geëxploiteerd. De Bel gische regering weigert deze eis be spreekbaar te stellen. Martens zei gisteren na een speciaal kabinets beraad dat België verzoening met Zaïre wenst, maar in afwachting is van een diplomatiek ,staakt-het- Volgens het Zaïrese persbureau Azap zei Mobutu, in antwoord op Martens' verzoek, dat als België blijft weigeren het verleden ter dis cussie te stellen er geen conferen tie tussen beide regeringen kan plaatsvinden, zoals België eerder had voorgesteld. „Alleen het Inter nationale Hof van Justitie kan tus sen beide partijen beslissen," aldus Mobutu. De Belgische minister van bui tenlandse zaken Tindemans keer de zaterdag terug van een bezoek aan Zaïre. Tindemans zei dat hij de weg had geplaveid voor een confe rentie op hoog niveau in maart dit jaar om de betrekkingen tussen beide landen te herzien. Martens verklaarde gisteren ech ter dat sinds het bezoek van Tinde mans „het klimaat is verslechterd". Hij verwees naar Mobutu's op dracht, in het weekeinde uitgevaar digd, aan Zaïrese overheidsbedrij ven om hun rekeningen bij vesti gingen van twee Belgische banken in Kinshasa te sluiten. Tegelijker tijd kondigde het Zaïrse persbu reau een serie artikelen aan over de exploitatie van Zaïre door België. SJARANSKY - Premier Shamir van Israël heeft Natan Sjaransky, een zogenaamde ex-refusenik die in het verleden lange tijd geen toe stemming kreeg de Sovjetunie te verlaten, aangewezen voor de func tie van ambassadeur bij de Vere nigde Naties. Britten vragen lagere delegatie naar Hirohito LONDEN (GPD) - Een groep le den van het Britse Lagerhuis heeft premier Thatcher een brief ge schreven, waarin haar dringend wordt verzocht het besluit te her zien om prins Philip naar de begra fenis van de Japanse keizer Hiro hito af te vaardigen. De oppositie tegen het besluit is hier verder toe genomen sinds publikatie in Australië van een geheim oorlogs rapport over kannibalisme onder Japanse bewakers van geallieerde krijgsgevangenkampen. De brief, die namens een aantal Lagerhuisleden van alle partijen is opgesteld door de gerespecteerde socialistische afgevaardigde Jan- ner, volgt direct op de bekendma king van het rapport, dat in 1943 door de opperrechter van Queens land, Sir William Webb, werd sa mengesteld. In dat rapport schreef Sir Willi am dat de Japanse militairen op dracht kregen hun rantsoenen aan te vullen met vlees v^n dode Australische en Amerikaanse ge vangenen. Het rapport, dat al die jaren geheim is gehouden met het oog op de gevoelens van de nabe staanden, vermeldt verder een hele reeks van andere gruwelijke Ja panse oorlogsmisdaden. In de gezamenlijke brief stelt Janner dat ook zonder deze nieuwe onthullingen, allang de zekerheid bestaat dat Japan zich tijdens de Tweede Wereldoorlog heeft schul dig gemaakt aan oorlogsmisdaden van de hoogste orde. "Het is afsto tend en verkeerd dat prins Philip de begrafenis bijwoont van de man in wiens naam deze verschrikkelij ke oorlogsmisdaden zijn gepleegd. Ik kan me nog voorstellen dat prins Philip de kroning van de nieuwe keizer bijwoont. Maar het is vol strekt ongepast dat hij eerbetoon brengt aan de overleden keizer Hi rohito". Volgens geruchten zou de keuze over wie namens de Britse konink lijke famlilie de begrafenis van kei zer Hirohito bijwoont, tot de nodi ge spanningen hebben geleid. Naar verluidt zou koningin Elisabeth er de voorkeur aan hebben gegeven dat kroonprins Charles als haar vertegenwoordiger naar de begra fenis zal gaan. Maar deze zou dat hebben geweigerd. GREENPEACE - De Gondwana, het schip van de milieu-organisatie Greenpeace, is vanmorgen voor de kust van Antarctica in aanvaring gekomen met een schip van de Ja panse walvisvloot. Er vielen geen gewonden en de schade was be perkt. Sinds een week is de Gond wana de Japanse walvisvloot aan het volgen met de bedoeling de jacht op dwergvinvissen te verhin deren. ADVERTENTIE Er is méér in het geding dan uw aangifte over 1988 u vandaag neemt, hebben morgen Daarin staat dat een land de toe gang van het team tot een inrich ting of bureau kan weigeren op grond van redenen van nationale defensie, openbare veiligheid, ge zondheid (bijvoorbeeld een epide mie) of een opstandsituatie. Aan de andere kant bevat de conventie ook een passage waarbij een in spectieteam onverwijld en zonder voorafgaande aankondiging kan overkomen in geval van een 'acute situatie'. gevolgen van uw beslissingen pu na lange tijd merkbaar. Federatie-belastingconsulent méér dan op professionele wijze uw aangiften a-belastingconsulent beelding van al die Amerikanen die cowboy-verhalen als de belang rijkste mythen van hun land be schouwen. North's advocaten zullen hun verdediging waarschijnlijk ook bij de overgebleven 12 punten concen treren op de stelling, dat de superi euren van North volledig op- de hoogte waren van zijn handel en wandel. Als ze dat aannemelijk kunnen maken, dan betekent dat, dat de morele schuld in de aan klachten tegen North niet bij North zelf berust, maar bij zijn bazen. Om die bewijsvoering rond te krijgen, hebben Sullivan en de zij nen een hele reeks hoge overheids functionarissen opgeroepen te ko men getuigen, onder wie de ex-mi nisters Shultz (buitenlandse za ken), Weinberger (defensie) en Meese (justitie). Bovendien was president Bush opgeroepen, maar hij hoeft op grondwettelijke gronden niet te komen. Oud-president Reagan wel. Het zou dus zeer wel kunnen dat de oude vragen over de Iran-af- faire - wie wist wat, en vooral: wat wist Reagan - de komende maan den andermaal gesteld zullen wor den. Voor North is dat in ieder ge val van levensbelang. I Anker Booij Chaudron belastingadviseurs Lammenschansweg 15b 2313 DH Leiden Telefoon 071-317171 iDen Hollander/Van Duijn Maatschap van accounts en belastingconsulenten Burgersdijkstraat 9-11 2225 AT Katwijk Telefoon 01718 -13165/125 32 I Smits en Schntte Accountants en Belasting adviesbureau Mariénpoelstraat 69a I Staal Accountants AA Belastingadviseurs TB Flevoweg 13 I Accountantskantoor Stolp Schelpenkade 40 2313 ZW Leiden Telefoon 071- 122741 Zuideinde 16b 2371 BV Roelofarendsveen Telefoon 01713- 15200 Accountants- en Belasting adviesbureau Strijk Lange Voort 13d 2343 CA Oegstgeest Telefoon 071- 17 06 24 Telefax 071- 173517 Hoofdstraat 253 2171 BD Sassenheim Telefoon 02522- 1910S Telefax 071 - 17 35 17 I Accountantskantoor van Wezel bv Oegstgeesterweg 199 2231 AT Rijnsburg Telefoon 01718-22100

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 5