Creditcard is zelden aan te bevelen DVO pakt punt van Ridderveld Nieuw belastingbiljet met eenvoudiger taal -CONSUMENT: Nitraatrijke aardappels Diepvries groente in bolletjes Geiser zonder afvoer slecht voor kind Broodvormen voor thuisbakker Glasbergen komt uit geslagen positie terug DINSDAG 31 JANUARI 1989 PAGINA 17 In de winter bevatten (blad groenten vaak meer nitraat dan 's zomers. Te veel nitraat, dat in het lichaam wordt omgezet in het giftige nitriet of nitrosamine, kan de gezondheid van vooral kinderen schaden. Uit een onderzoek van de Con sumentenbond blijkt dat het nitraatgehalte in aardappels de laatste jaren oploopt, volgens haar het gevolg van overbemes ting in de landbouw. In 1980 bevatte een kilo aard appels gemiddeld 60 milligram nitraat, nu is dit 155 milligram. Daarvan verdwijnt tijdens schil len en koken ruim de helft. Een forse eter kan zo tot 70 milligram binnenkrijgen tijdens de maal tijd. De consumentenbond is bang dat het toenemend gebruik van creditcards prijsstijgingen tot gevolg zal hebben. Steeds meer bedrijven accepteren dit betaalmiddel. De kosten van dit toenemend gebruik zullen, zo vreest de bond, de banken afwentelen op de consument. samenstelling Raymond Peil Uit onderzoek van de bond blijkt dat houders van een creditcard per aankoop meer uitgeven en eerder impulsaankopen doen dan ande ren. De nog altijd groeiende groep kaarthouders blijkt bovendien de voorkeur te geven aan bedrijven die creditcards accepteren, boven andere. Die bedrijven hopen door een hogere omzet de hoge provisie die de banken ,in rekening brengen bij betalingen met de creditcard te compenseren. Als steeds meer bedrijven credit cards accepteren dan wordt de spoeling veel dunner. De Consu mentenbond vreest dat de bedrij ven de rekening van de bank dan gaan verhalen op de consument. Uit VS De creditcard is afkomstig uit de Verenigde Staten waar, door een slecht werkend nationaal girocir cuit en het ontbreken van door banken gegarandeerde betaalche ques en -kaarten, het succes van dit systeem haast onvermijdelijk was. Nederland daarentegen heeft een heel goed werkend giraal verkeer, waardoor ook het elektronisch be talen slechts moeizaam van de grond komt. De Consumentenbond meent dat creditcards geen wezenlijke bijdrage aan het beter functioneren van het betalingsverkeer leveren. Ondanks de ihvoering onlangs van tarieven voor het particuliere beta lingsverkeer is de creditcard nog lang niet kostendekkend voor de banken. Daarom trekken zij hard aan de invoering van de plastic, kaarten. Volgens de bond vallen boven dien de mogelijkheden van de cre ditcard tegen. De geboden extra's (aanvullende reisverzekering, hulpverlening, verzekering) of we gen ze niet op tegen de kosten, zoals 'gratis krediet' gedurende en kele weken. Een creditcard kan De belastingdienst heeft het aan giftebiljet voor de inkomstenbelas ting veranderd. Volgens topambte naar mr. J. van Lunteren is de be langrijkste verbetering een een voudiger taalgebruik. Typische ambtenarentaal in de toelichting en op het aangiftebiljet is zo veel mogelijk vervangen door een taal die dichter bij de spreektaal ligt. Drie van de vier belastingplichti ge roepen voor de invulling van Conservenfabricant Bonduelle is met diverse groenten nu ook in het diepvriesvak te vinden. Het assor timent omvat 21 produkten vari ërend van tuinerwtjes, boeren soepgroente, spruitjes tot bloem koolroosjes en tuinbonen. Daar naast worden zgn. boulets geïntro duceerd: bolletjes spinazie, rode kool, boerenkool, andijvie en prei. Met deze boulets van 30 gram, te vergelijken met een eierkooltje, zijn gemakkelijk porties af te pas sen. Volgens de fabrikant zijn vier tot vijf boulets voldoende voor een persoon. Voordeel van de bolletjes is dat ze niet aan elkaar koeken. hun aangiftebiljet de hulp van derden in omdat ze er zelf niet uit komen. Dat ligt vooral aan het feit dat de belastingwetgeving de afge lopen jaren voor steeds meer men sen volstrek onbegrijpelijk is ge worden. Maar ook het aangiftebil jet zelf voor steeds meer mensen te begrijpen. Opvallend is dat in de kantlijn van van het nieuwe aangiftebiljet bij veel vragen kort wordt uitge legd welke gegevens precies wor den verlangd. Daarbij wordt ook steeds verwezen naar de desbetref fende pagina in de toelichting op de aangifte. Zo staat bij de vraag 'aftrekpost rente van schulden van u, uw echtegnote en/of uw minder jarige kinderen' aangegeven 'bij voorbeeld bij 'rood staan' of bij een persoonlijke lening'. Het nieuwe biljet is niet meer in zwart en vaal rood uitgevoerd, maar in 'gebruikersvriendelijk' blauw en groen. Voortaan zal de keuze van de kleuren ieder jaar ver anderen. De invulhokjes zijn mak kelijker te vinden, omdat ze in wit zijn uitgespaard. De vragen in het nieuwe biljet zijn anders gegroepeerd. Zo staan alle vragen over het persoonlijk ar beidsinkomen nu bij elkaar. Het zelfde geldt voor de vragen over rente. De tariefgroepen zijn zo in gedeeld dat de belastingplichtige direct kan zien wanneer hij of zij in Het belastingbiljet in de oude vorm alsmede de toelichting erop bleken voor veel mensen onbegrijpelijk. De fiscus denkt nu een biljet met toelich ting in 'normaal' Nederlands te hebben verspreid. (archieffoto) aanmerking komt voor een aanvul- lende toeslag of voetoverheveling. Of het nieuwe biljet gemakkelij ker kan worden ingevuld moet nog worden bewezen. De ervaring in het verleden leert dat veel goede voornemens voor een eenvoudige belastingaangifte niet werden be waarheid of zelfs op een nog meer ingewikkelde methode bleken uit te draaien. En het wachten is na tuurlijk ook op de gevolgen van de operatie-Oort, de vereenvoudiging en herziening van het belasting stelsel waarover de Tweede Kamer overmorgen stemt. nuttig zijn voor mensen die voor hun werk of vakantie regelmatig in het buitenland zitten en bij de beta ling van bestellingen bij buiten landse leveranciers of van buiten landse abonnementen. Bijna on misbaar is de credit card voor een reis door de VS. De Consumentenbond conclu deert dat vooral de Eurocard en de Visakaart zijn aan te bevelen, wil men per se een creditcard. Bij de Eurocard verdient de goedkoopste versie de voorkeur, zoals een aantal banken en binnekort de ANWB de ze voeren. De Visacard is aantrek kelijk als onderdeel van de Visa- voordeelrekening bij de Verenigde Spaarbank, zolang geen gebruik wordt gemaakt van de dure kre dietmogelijkheid. Klantenkaart Over klantenkaarten, zoals waren huizen en postorderbedrijven uit geven is de bond niet te spreken. De gebruikmogelijkheden zijn be perkt, krediet is veel te kostbaar en de klant levert zijn privégegevens, die voor de handel interessant zijn, compleet uit. Bovendien is de aan sprakelijkheidsregeling bij deze organisaties vaak slecht geregeld. Dat betekent dat de klant bij on zorgvuldig gebruik van zijn kaart in financiële problemen kan raken. i te bevelen. Deze Amerikaa Het gebruik van geisers zonder af voer is niet gezond. Volgens dr.ir. B. Brunekreef, die onderzoek deed naar afvoerloze geisers, vermindert daardoor de longcapaciteit van kinderen als gevolg van het vrijko men van stokstofdioxide (N02) bij deze apparaten. Brunekreef voerde het onderzoek samen met mede werkers van de landbouwuniversi teit in ^ageningen uit. Het onderzoek was gericht op de gevolgen van blootstelling aan N02 en tabaksrook binnenshuis. Uit het onderzoek blijkt dat de Het is niet moeilijk om zelf brood te bakken. U moet alleen een brood vorm hebben, wanneer u tenminste geen vloerbrood wilt maken. Een goede broodvorm is van zwart plaatstaal en daarmee hebben we een pro bleem. De bakker gebruikt hem elke dag en daardoor is hij door en door vet en roest niet meer. U gebruikt hem een paar keer per jaar en zit dan wel met een roestprobleem. Importeur Expim in Hapert heeft dat in zijn serie 'de Kiene Keuken' op gelost. Speciaal voor de thuisbakkers zijn er drie zwart geanodiseerde broodvormen van aluminium. Er is een smalle van 33 centimeter lang en er zijn twee brede van respectievelijk 25 en 30 centimeter lang. De smalle vorm kost 17,95 gulden en de beide brede vormen 18,95 gulden. longcapaciteit als gevolg van het vrijkomen van N02 bij afvoerloze geisers de longcapaciteit met 2 tot 3 procent doet verminderen. Roken in huis heeft hetzelfde gevolg. Ver der bleken hoesten, verkoudheid, een loopneus en piepen op de borst en andere luchtwegaandoeningen vaker voor te komen bij kinderen bij wie zo'n geiser in huis is en waar thuis wordt gerookt. Brunekreef benadrukt dat de vermindering van de longcapaci teit met enkele procenten nauwe lijks merkbaar is. Volgens hem zijn de gevolgen op langere termijn nog onduidelijk, maar hij sluit blijven de schade niet uit. "Omdat we de gevolgen niet weten moeten we voorzichtig zijn. Daarom is het raadzaam om het gebruik van af voerloze geisers te verminderen". Brunekreefs onderzoek werd van 1984 tot 1987 in een aantal ge meenten in Noord-Brabant uitge voerd. In de woningen en bij de kinderen werden metingen ver richt en moesten de ouders van de kinderen vragen beantwoorden over het vóórkomen van ziekten bij de kinderen. Bij het onderzoek wa ren meer dan 1000 kinderen van 6 tot 12 jaar betrokken. Een woordvoerder van het VEG- Gasinstituut ontkent het ontstaan van schadelijke stoffen niet. In re actie op het onderzoek zegt hij ech ter dat keukengeisers zonder af voer niet tot gezondheidsproble men hoeven te leiden, zolang de ap paratuur maar goed wordt onder houden en er en goede ventilatie is in de woning. Hij wijst erop dat een goede ventilatie leidt tot een opti male verbranding, waardoor min der schadelijke stoffen ontstaan. Het VEG-Gasinstituut is het cen trale technische instituut van de gasbedrijven en onderzoekt onder meer de veiligheid van gasappara- tuur. Volgens de woordvoerder doet het instituut momenteel on derzoek naar een alternatief voor de keukengeiser. Daarbij wordt vooral gekeken naar mogelijkhe den om de capaciteit van de geisers te vergroten. Met als positief bij verschijnsel dat bij een geiser met een grotere capaciteit een afvoer naar buiten verplicht is. Regionale volleybalcompetitie LEIDEN In de eerste klasse van het rayon Leiden maak ten de drie hoogst geklasseerde volleybalploegen geen fout. De vrouwen van WW, Leython 2 en LUSV handhaaf den daardoor hun hoge klassering. Bij de mannen vergiste Ridderveld zich deerlijk in het onderaan staande DVO. De vrouwenploeg van WW won in Roelofarendsveen met 1-3 van InUpGo. Drie sets lang draaide de ploeg uit Wassenaar InUpGo dol: 5-15,3-15 en 2-15. Alleen in het der de bedrijf kon de thuisclub profite ren van concentratieverlies bij de koploper (15-13). WW beschikte over een uitstekend blok, hield de veldverdediging goed gesloten en stond in aanvallend opzicht via snelle combinaties eveneens z'n mannetje. LUSV trof een zich goed verwerend Valken tegenover zich, maar raakte daar niet warm of koud van. De studentes bleven bij de les en zegevierden met 0-3. Setstanden: 10-15,12-15 en 13-15. Leython 2, tweede op de rang lijst, won bij RW met 1-3 (5-15, 6- 15,15-12 en 10-15). In eerste instan tie werd RW door een matige pass volkomen platgewalst. Later her stelde het Rijnsburgse team zich. Nadat Anja van Noordink met een blessure het speelveld had verla ten, knokte RW zich in de derde set van 3-8 naar 15-12. Leython zag het gevaar en liet zich vervolgens niet meer verrassen. Het tweede team van NOVO, met Wilma Mes- ker als uitblinkster, zorgde voor een verrassing door het veel hoger geklasseerde Leython 3 een punt te ontfutselen. In Noordwijk pakte NOVO de eerste (15-9) en tweede set (15-5). Daarna was Leython, dat Anja van Harskamp goed zag ser veren, aan de beurt: 9-15 en 3-15. Ook S' 70 van Leython 4 speel den tegen elkaar gelijk. In Wou- brugge kwamen de volgende setstanden tegen elkaar gelijk. In Woubrugge kwamen de volgende setstanden op de borden: 10-15,15- 4, 8-15 en 15-5. S '70 had vaak suc ces met een kort achter het net val lende serve. Leython bezondigde zich vooral een aanvallende fouten. VCS gaf in de strijd om de derde plaats Blok '77 geen schijn van kans. Het jeugdige en evenzeer ta lentvolle gezelschap uit Sassen- heim deed wat het wilde: 15-5,15-7 en 15-7. Aan het net was VCS supe rieur, zowel in aanvallend als de fensief opzicht. LEIDEN - In de landelijke zaal voetbalcompetitie heeft Van der Plas/BMW weer voor een stunt ge zorgd. Nu werd in Katwijk De Maas met 2-1 verslagen. Ook Glas ergen de Best was in zijn goede doen. In een spannend duel werd Silva Boys met 8-5 geklopt. Cever- „„.j-:- „nnt.bo kan na een 3-1 nederlaag tegen ng. drie 0°"^ Fc Datagold de titel wel vergeten. Mannen Bij de mannen verslikte het op de tweede plaats staande Ridderveld zich onverwacht in rode lantaarn drager DVO. In Alphen nog wel werd het 2-2 (15-7,11-15,15-8 en 15- 17). Omdat Joost van Beekhoven ontbrak, fungeerde aan Alphense kant Wim Wittebol noodgedwon gen als enige spelverdeler. Wat DVO aan techniek tekort kwam, compenseerde het met enthousias me. Toch had het geluk dat Ridder veld bij een 14-11 voorsprong in de vierde reeks verzuimde door te drukken. Gemini/Kangeroes 2 werd op eigen grond verslagen door de studenten van SKC. In een matige partij werd het 0-3. Setstan den: 15-17,12-15 en 12-15. Het derde team van Gemini had meer succes. RW, toch een ploeg met een reputatie, had in Voor schoten bitter weinig in te bren gen: 3-0. Geen enkele keer reikten de Rijnsburgers boven de tien pun ten. Ruud Marchand was er weer bij aan Voorschotense kant-, het geen zijn ploeg duidelijk goed deed. Leython 4 verloor de thuis wedstrijden tegen Graficon 2 met 1-3. Setstanden: 9-15,11-15,15-9 en 9-15. Omdat DAC 3 en Aspasia de volle winst behaalden is de positie van Leython 4 (net als die van DVC overigens) er bepaald niet roos kleuriger op geworden. DAC 3 verraste in Lisse Liusna. De Alphense ploeg speelde een de gelijke partij volleybal en won met 0-3 (7-15, 10-15 en 10-15). De Lisse- naren, die een week eerder Aarlan-. derveen nog het bos in hadden ge stuurd, faalden op alle fronten. Geen pass, geen serve,- geen ge vaar, zo ongeveer luidde de analyse van het spel van de thuisclub. Net al? DAC 3 deed Aspasia goede za ken. Aarlanderveen, dat het de laatste weken lelijk laat liggen, was met slechts drie basisspelers naar Koudekerk gekomen. Dat was te weinig, want Aspasia, meer een eenheid dan zijn tegenstander, won met 3-0 (17-15,15-11 en 16-14). ZAALVOETBAL EERSTE KLASSE: Eigenbrood-Martin C. 4-3 Jong Boys-Sleutels 5-3, de WW-RGC 4-4, Altior Noordwijk 1-3. Merlin C. 11-19 Welly sp. 10-1 RGC 11-19 de Sleutels 10-1 Noordwijk 11-15 Eigenbrood 9-t Jong Boys 11-13 Altior 12- de WW 9-6 LB/Verbean 8-1 Toto-Gel jk 4 Eerste prijs, yuo.. .„www- winnaars 169,60, derde prijs, 40 wir 47,40; vierde prijs, 685 winnaars f. 4,40. tweede prijs, twee TWEEDE KLASSE A: Ouweh. Vis-v. Goozen 1- 4, Tav/AAb Boys-A. Heemskerk 3-2. v. Goozen 13-25 de Rolleman 13-10 Migor 12-16 A. Heemskerk 14-10 Tav/AAB Boys T3-16 Ouweh. Vis 12-8 VN A 11-12 the Pro's 13-4 Hanepoel 13-11 13-16 Gr. Rest. Ol. 12-7 Stoot 12-14 Stomp. Boys 10-3 Warmunda 12-12 DERDE KLASSE A: Hoogvliet vd Geest 5-5, Al- phia-Leidsch D. 6-5, Taw-fc Pieca 10-2. fc Pieca 12-18 Alphia 11-10 Arbouw 11-17 vd Poel 12-9 Taw 12-17 Hoogvliet 12-8 vd Geest 12-12 Leidsch D. 12-3 DERDE KLASSE B: niet gesp. VIERDE KLASSE A: niet gesp VIERDE KLASSE B: Kooi-VNL 0-26. VNL 9-15 Cronestein 10-8 In de sportprijsvragen van het afgelopen week einde wordt drie keer één eerste prijs uitgereikt. De winnaars in lotto, cijferspel en toto ontvangen bruto respectievelijk f. 354.000, f. 100.000 en f. 21.000. De resultaten van de sportprijsvragen zijn: Lotto 4 Eerste prijs, een winnaar f. 354.122,20 bruto; tweede prijs, vier winnaars f. 37.500,00 bruto; derde prijs, 123 winnaars f. 1261,40 bruto; vierde prijs, 5048 winnaars, f. 30,70; vijfde prijs, 67399 keer f. 5,00. Toto 4 Eerste prijs, een winnaar f. 21.497,20 bruto; twee de prijs, zes winaars f. 2386,50 bruto; derde prijs, WK IN VAIL SLALOM 1Furuseth (Noo) 1.36,89 (50,12 - 46,77), 2. Nils- son (Zwe) 1.36,90 (50,08 - 46,82), 3. Girardelli (Lux) 1.37,65-(50,02 47.63), 4. Okabe (Jap) 1.37,66 (50,00 47,66). 5. Frommelt (Lie) 1.37,83 (49,96 47.87), 6. Accola (Zwi) 1.37,85 (50,36 47,49), 7. Tritscher (Oos) 1.37,91 (50,56 - 47,35). 8. Benedik (Joe) 1.37,94 (51,16 - 46,78), 9. Mader (Oos) 1.38,14 (50,04 - 48,10), 10. Schmidt (Fra) 1.38,20 (50,90 47,30), 11. Zurbriggen (Zwi) 1.38,47 (51,64 - 46,83), 12. Ormsby VSt) 1.38,63 anderen 3 ten. gewond raak- (51,46 - 47,17), 13. Polig (Ita) 1.39,92 (51,84 - 48,08), 14. staub (Zwi) 1.40,15 (51,80 - 48,35), 15. Jurko (Tsj) 1.41,63 (52,76 - 48,87). Zeventien jaar cel voor schoonspringer TAMPA (AFP) - Schoonspringer Bruce Kimball is gisteren door een rechtbank in Tampa veroordeeld tot een gevangenisstraf van zeven tien jaar wegens het in dronken toestand veroorzaken van een au- 263 va r. 136,20. „U moet zwaar gestraft worden", verklaarde rechter Harry Lee Coe, tijdens de ruim twee uur durende zitting. „U moet de consequenties van uw gedrag ondervinden. Dron ken achter het stuur zitten is een bij de Olympische Spelen in Los Angeles een zilveren medaille. In augustus verloor Kimball in Tam pa de macht over het stuur en reed in op groep voorbijgangers. De affaire veroorzaakte grote op schudding in de Verenigde Staten omdat Kimball wel een poging on dernam zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen in Seoul. Hij faalde echter bij de selectie wedstrijden. Van der Plas BMW - De Maas 2- 1 De Katwijkers bewezen gister avond koploper Bax een uitsteken de dienst door het bezoekende De Maas, tweede op de ranglijst, met een nederlaag naar Maasdam terug te sturen. Jaap van Duyn wees de thuisclub de goede weg door een strafschop (hands van de De Maas goalie) onhoudbaar in te schieten. Door een misverstand tussen Peter Kling en doelman Arthur Wilmot kwamen de bezoekers weer op ge lijke hoogte. Vijf minuten voor tijd schoot Pim Langeveld zijn ploeg op schitterende wijze naar de winst (2-1). Glasbergen de Best - Silva Boys 8-5 Sensatie bij het duel tussen Glas bergen en de Haagse tegenstander Silva Boys. In de beginfase werden de Rijnsburgers zowaar overrom peld. Met de rust keek de thuisclub tegen een forse 4-1 achterstand aan. Toen ook Huug Aandewiel voor twee minuten naar de bank moest, zag coach Nico Glasbergen het niet meer zitten. Er gebeurde toch nog een klein wondertje, want Aandewiel was nog niet terug bin nen de lijnen of de Rijnsburgse doelpuntenmachine ging draaien. Jan Hogewoning (3), Glenn Helder (3), Peter Hogewoning en Huug Aandewiel zorgden voor de pro ductie. (8-5)* Hoofdklasse De Kuyper-Landwer Johan 2-8 De Voorhouters behaalden een nuttige zege, zeker nu het onder aan de ranglijst van de hoofdklasse een drukte van jewelste is. Frans Bouckaert schoot voor Landwer maar liefst vqfmaal raak. André van der Berg volgde zijn goede voorbeeld met drie treffers. Voor De Kuyper scoorden Rob Mesman en Harry van der Zwet de tegen treffers. Eigeman - ROAC '79 9-1 De ploeg uit Voorschoten was weer eens ouderwets op schot. Door doelpunten van Hein de Graaff (3), Randy Richards (2), Hans Douw (2), Jan Boogerd en Guus Herkströter is de positie van tegenstander ROAC erg discutabel geworden. Wilco van der Meer red de, voor de Rippers de eer. Wilt u iets melden? Bel 071- 161424 (Wim van Duivenbode) zondag tussen 20.00 en 22.00 uur. Of schriftelijk naar Postbus 54, 2300 AB Leiden. Allereerst enkele berichten van het voetbaltrainersfront. Dick Blijleven, de huidige trai ner van zaterdagviedeklasser Ter Leede treedt het komende sei zoen als hoofdjeugdtrainer in dienst bij RCL. De Leiderdorpse club wil nog twee jeugdtrainers aan het bestand toevoegen Paul Egner blijft oefenmeester bij vierdeklasser Van Nispen uit De Zilk. Het wordt voor de Haar lemmer zijn vierde seizoen Pim Westgeest, nu nog in dienst bij Blauw Zwart, heeft in derdeklas ser LENS uit Den Haag een nieu we vereniging gevonden Joop Lamers zal ook het komende sei zoen aan afdelingsclub VNL ver bonden blijven Mat Keereweer (Leidsche Boys) en Wim van Harskamp (Nieuw Vennep) zijn op zoek naar een nieuwe club De Provinciale Sportraad Zuid holland heeft de Jeugdolympi- sche Dag 1989 van de agenda ge schrapt. Het ontbreken van vol doende sponsors is hier debet aan De tafeltennisclub Docos is er in geslaagd om Hans Roden burg als tweede trainer aan te trekken De gemeente Voor schoten is sinds vorige week een nieuwe tennisvereniging rijker. De club zal de naam Stichting Tennispark Adegeest gaan dra gen De Noordwijkerhoutse scheidsrechter John Blanken- stein is door de UEFA aange steld als arbiter van het Europa Cup-duel IFK Göteborg-Steaua Bukarest De voetbalvereni ging Katwijk bestaat 50 jaar en houdt op 17 februari van 20.00 tot 22.00 uur een receptie in haar clubgebouw De reünie voor le den en oud-leden van Katwijk wordt op 17 maart gehouden Korfbalclub De Danaïden moet voor het naambord boven het toegangshek precariorechten be talen. Men denkt er nu over om het bord langs de sloot bfj de kantine te plaatsen Op het draf- cenrum Nootdorp vindt morgen middag een unieke koers plaats. Bij de door het Leidse bedrijf be drijf Pasman gesponsorde prijs gaan de jockey's op de paarden zitten en niet in de sulky's zoals gebruikelijk is VNL heeft haar jubileumcommissie opgeheven. Ruim zevenduizend gulden kon overgemaakt worden naar het re serveringfonds, ten bate van een lichtinstallatie John Tims blijft ook volgend jaar trainer van korfbalvereniging Fides Pacta Dezelfde club is op zoek naar een tweedehands kleuren-tv. Aan biedingen Frans de Haas (071- 120298) of Hendrien de Ren (121572) Het clubblad van de Leidse handbalvereniging Sa- turnus zit in een keurig nieuw jasje Er worden leider(sters) gevraagd bij de gymnastiekvere nigingen SJZ (Zoeterwoude) en Nieuw Brunhilde (Leiden) Randstad houdt op maandag 13 februari opnieuw een algemene vergadering Roeivereniging Die Leythe organiseert op zon dag 12 februari een kroegentocht door de Leidse grachten VTL wil een tweede elftal voor de terdag en bij ZLC is men druk bezig een derde zaterdagelftal te formeren De voorjaarsvergade ring van de KNVB afdeling Lei den is gepland op 8 mei Rini Blankenspoor (UVS) is geselec teerd voor het Nederlands elftal voor 16-jarigen. In korte tijd staan interlands tegen Grieken land, Oostenrijk en Israël op het programma Korfbalclub De Al gemene wil haar clubtenue ver anderen. Het staat als agenda punt op de algemene ledenverga dering van 13 februari Het ko mende weekeinde wordt er het Jumbo Snooker Centre Warmond weer om de Casa Cara Bokaal gespeeld Maandag 6 fe bruari speelt het Leids voetbal elftal om 19.30 uur bij en tegen een elftal van Docos Vriend schappelijk voetbalwedstrijden voor deze week: vanavond Olym- pia-Alphense Boys, LFC-SJC (20.00 uur), Docos-Leiden (20.00 uur); zaterdag Sportlust '46-De Sleutels (14.30 uur), Rooden- burg-FC Den Haag (14.00 landelijke jeugd), Rijnsburgse Boys-Ajax 2 (11.30 uur): zondag RCH-Roodenburg In de afde ling 1 van de hoofdklasse is ten nisvereniging Unicum ingedeeld bij Hilversum, Popeye Goldstar 3, De Metselaars 2, GTR/NIP, Z'67, Victoria en Warande De nationale tenniskampioenschap pen voor veteranen worden augustus in Noordwijk gehou den Tennisclub Zuid West opent het seizoen met een toer nooi op 2 april De meisjes, D-, E- en F-junioren hebben op woensdag 8 febuari weer hun jaarlijkse zaalvoetbaltoernooi i de Groenoordhallen. De organi satie is in handen van Leiden LFC De Leidse Schoolsport commissie organiseert op don derdag 9 februari in de Groen- oordhalllen een schoolkorfbal- toernooi. Een dag later wordt ei in De Vlietschans gevolleybald In Noordwijk wil men na een ab sentie van een groot aantal jaar de kortebaandraverfj weer ir herstellen De Wassenaarse langlaufer Ton Rueck gaat op z terdag 4 februari voor de zesde maal van start in de langste langlaufwedstrijd ter wereld Pinzolo (Italië).

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17