Si mow HOI li J m Skiërs mikken op AlbertviUe Via Katwijk op weg naar Suriname S^STV Mechelen loopt niet warm Nick Stienstra nieuwe trainer van Quick Boys DINSDAG 31 JANUARI 1989 SPORT PAGINA 15 redactie Rob Onderwater. Rob van der Zanden. Jaap Visser Nu ervaring opdoen bij WK VAIL (RTr/ANP) - De Noor Ule Christian Furuseth heeft gisteren bij de wereldtitelstrijd alpine skiën in Vail de sla lom, het eerste onderdeel van de de combinatie, gewon nen. De Zweed Jonas Nilsson werd tweede. Mare Girardel- li, die voor Luxemburg uitkomt, eindigde op de derde plaats. Vrijdag wordt de afdaling gehouden die beslist over de wereldtitel. Voor de twee Nederlandse deelne mers Michiel Slootweg (16) uit Hil versum en de één jaar jongere Harold de Man uit Alkmaar, is het WK een ontdekkingsreis met lou ter plezierige kanten. Het door de Nederlandse Ski Vereniging uitge zonden duo neemt in Vail deel aan de combinatiewedstrijd. Afhanke lijk van de moeilijkheidsgraad van de piste wordt later bekeken of de afzonderlijke afdaling en slalom aan het programma van Neder lands talentvolste skiërs worden toegevoegd. „Dat mogen ze zelf be slissen. Ze moeten niet. Ze zijn ten slotte aanwezig om ervaring op te doen en niet om te presteren", ver duidelijkte begeleider Hans van der Veldt het karakter van het niet al te goedkope uitstapje. Tussen de complete wereldtop heeft het tweetal, dat al jaren de wintermaanden in een ski-inter naat in Hüttau (Oostenrijk) door brengt, natuurlijk niets te zoeken. Er gaapt een bijna onoverbrugbaar gat tussen de internationale vedet ten en de Nederlandse schoolkin deren, die in de winter hun studie- 'beslommeringen voor éven naar de achtergrond kunnen verdringen door onder begeleiding van een toptrainer sneeuwpret met inten sieve skitrainingen af te wisselen. Met het aantrekken van de Oos tenrijker Peter Prodinger' als bondstrainer heeft de skivereni ging vorig jaar een stap gezet om de aansluiting met voornamere ski landen te bewerkstelligen. De voormalige leraar van Mare Girar- delli is ervan overtuigd, dat er bij de Nederlandse jeugd voldoende talent aanwezig is om het verschil met de wereldtop in de toekomst Garastas volgt Gomelsld op MOSKOU (Rtr) - Vlartas Garas tas, coach van Zalgiris Kaunas is gisteren verrassend benoemd tot coach van het basketbalteam van de Sovjetunie. Garastas (57) volgt Aleksander Gomelski op, die op dit moment in Spanje werkt. Jevgeni Gomelski, de broer van Aleksan der, nu coach bij Dinamo Moskou krijgt het nationale vrouwenteam onder zijn hoede. Garastas was begin deze maand in Haarlem, waar hij met zijn door Arvidas Sabonis gedomineerde ploeg de traditionele basketbal- week won. Tegelijkertijd toerde de nationale ploeg onder leiding van de met name bij de Baltische spe lers weinig geliefde hoofdcoach van CSKA Moskou zonder veel succes langs de Euopese trekpleis ters Madrid, Parijs en Londen. De uit Litouwen afkomstige Garastas moet de gouden medaillewinnaars van de voorbije Spelen weer in het gareel zien te krijgen en wordt ge acht dat beter te kunnen dan een Rus. aanzienlijk te verkleinen. Was dat niet het geval geweest, dan had Prodinger de functie niet eens aan vaard. Slootweg en De Man hebben het door Prodinger vereiste talent en dat moet via een gerichte opbouw in de komende jaren tot ontplooi ing komen. De junioren kwalifi ceerden zich via een reeks interna tionale wedstrijden ten koste van Frits Avis en de teleurstellende Oostenrijker met Nederlands pas poort Peter Zöberer voor het eve nement in de Verenigde Staten. De Man en Slootweg zijn dolge lukkig met de uitzending naar Vail, maar weten ook dat er sportief ge zien weinig eer te behalen valt op de als zeer moeilijk gekwalificeer de sneeuwpiste. Ze maken zich daar ook geen moment druk' om. Trainen met en het volgen van ve detten als Girardelli, Zürbriggen en Tomba maakt het uitstapje tot een onvergetelijk feest. „Met de internationale top kun nen we ons niet meten. Dat is bij ie dereen bekend. Maar we nebben een belangrijk voordeel ten opzich te van de andere deelnemers. Die moeten in Vail presteren. Met die spanning hebben wij niet te ma ken. De trip is voornamelijk be doeld om de sfeer bij belangrijke internationale evementen te proe ven. Het is een investering in de toekomst. Over enkele jaren moe ten we zelf meedraaien en dan zijn deze ervaringen belangrijk", is de eensluidende mening van de twee junioren, die in de zomer- en herfst- - maanden met veertien andere ta lenten op het sportcentrum Papen dal verblijven waar studie en con ditietraining tot de vaste daginde ling behoren. Harold de Man (links) en Michiel Slootweg op de sneeuwloze oefenhaan in Spaarnwoude. Het tweetal neemt in Vail deel aan het WK alpine skiën. Slootweg zit in zijn voorlaatste jaar van het atheneum en kijkt nu al uit naar de dag dat hij zijn diplo ma kan afhalen. De Man moet nog een jaartje langer in schoolbanken vertoeven. Bij beiden heeft het afronden van de opleiding een ho ge prioriteit, maar een verblijf in de prestigieuze skiwereld lonkt na drukkelijk. „Na de schoolperiode krijgt ski ën de voorrang. Daarom probeer ik het atheneum ook zo snel mogelijk af te maken. Ik wil toch proberen de internationale top te bereiken. En dan moet je honderd procent met skiën bezig zijn. Een vervolg studie is van latere zorg", luidt de door Slootweg uitgestippelde rou te voor de komende jaren. De Man heeft dezelfde mening, maar kan zich soms moeilijk moti veren voor de studie. „Het gaat. niet echt gemakkelijk. In de winter zit ten we drie maanden op het ski-in ternaat in Hüttau. Dan raak je ach terop. Ondanks de goede begelei ding. Het valt niet mee sport met school te combineren. Maar voor afvaardiging naar de Olympische Spelen heb je veel over." Met de steun van Prodinger denkt het jonge tweetal een goede kans te'maken in Albertville in ac tie te komen. De Oostenrijker heeft bij zijn beste twee leerlingen res pect afgedwongen. „Het afgelopen jaar hebben we meer geleerd dan in alle jaren daarvoor. Op technisch gebied hebben we een enorme vooruitgang gemaakt. We doen niet onder voor de Zwitserse en Oostenrijkse jeugd. In Nederland hebben we het voordeel dat we meer kansen krijgen. We zijn in Vail aanwezig. Wie van onze bui tenlandse leeftijdgenoten kan ons dat nazeggen?", vergeleek De Man de situatie met gerenomeerde ski landen. Afbouwen (1) Debbie Onvlee werd het afgelo pen weekeinde uitgeroepen tot sportvrouw van het jaar in Zoe- terwoude. Het is voorlopig een van de laatste onderscheidingen die de talentvolle turnster zal be machtigen. Ze is gestopt met tur nen. Althans turnen op het ni veau waar ze thuishoort: de va derlandse top. Vorig jaar werd ze nog nationaal jeugdkampioene. Bij haar vereniging - het Alp- hense Wilskracht - doet ze nu in haar vrije tijd nog wel wat oefe ningen, maar de scherpte is er al af bij de lenige puber. Ze is 14 jaar en begonnen met afbou- Een vervelende kwestie, zo blijkt bij nadere bestudering. Oorzaak van de hap narigheid is volgens de turnster haar trainer Gerrit Beltman. Meer dan drie jaar werd ze onderwezen door de turncoach, maar onlangs was de samenwerking over. De sportvrouw heeft daar de volgende lezing over. "Ik heb maanden lopen dubben wat ik moest doen. Maar ik wilde niet verder op deze manier. Je traint zowat iedere dag met je trainer als je op topniveau turnt. Zo'n man wordt een soort tweede vader voor je. Dat betekent dat-ie behalve op turngébied ook op het sociale vlak capaciteiten moet hebben. Qua techniek en oefen stof was hij perfect, maar de man kon absoluut niet omgaan met lucht Onvlee haar hart, dat all- lesbehalve iop een moordkuil lijkt. "Er was altijd wel wat. Ik kan een hele waslijst opnoemen. Iede re week had hij een preek voor je. Wat hij wilde moest gebeuren, maar van inspraak was geen sprake. Hij wilde nooit met ons praten. We werden gewoon ge acht te turnen en verder moesten we onze mond houden. Het was soms net een tiran. Van ouders wilde hij ook niks weten. Dat vond hij maar lastposten, zeker als ze meegingen naar wedstrij- loopt ze verder leeg. Gerrit Beltman is niet verrast door de uitspraken van zijn voor malige leerling. Sterker: hij on derschrijft ze voor een deel. "Ik een tiranDat zullen som migen best vinden, ja. Als ik ie mand train probeer ik er het on derste uit de kan te halen. En daarin moet ik niet worden ge stoord. Zeker niet door ouders. Dat kan ik inderdaad wel eens als lastig ervaren. Als Debbie On vlee zegt dat ik op het sociale vlak tekort kom, dan zal dat wel. Mijn kwaliteiten liggen op het trai- ningsvlak", reageert de allesbehalve getergde trainer. Beltman wil overigens wel even een misverstand rechtzet ten. Debbie Onvlee is volgens hem niet uit eigen beweging op gestapt. Hij'heeft haar gezegd dat ze niet langer welkom was in zijn trainingsuren. "Het is mijn beslissing, niet die van haar. Het is allemaal begon nen tijdens een stage in Nijme gen. We hadden een discussie over de inzet die nodig is voor wedstrijden en trainingen. Ik wil het beste halen uit iemand die ik begeleid. Dat betekent ook vooral dat die persoon zelfdiscipline moet opbrengen. Noem het maar een mentaliteitskwestie. Ik ver wijt haar niet dat ze niet serieus genoeg bezig was, maar ze wilde daarin niet ver genoeg meegaan. Nou, dan is het over en sluiten en zijn ze bij mij niet meer welkom. De turners die ik onder mijn hoe de heb, bedrijven prestatiesport en ik probeer ze voor te bereiden op een top in de vaderlandse tumweréld" vindt Beltman. Hij zag daarom meerdere talenten afhaken. Alle maal op eigen initiatief, zegt-ie. Maar wèl in overleg met hem. Voor turnen op subtopniveau is geen plaats, vindt Beltman. Al thans niet in zijn tijd. "Sommigen heb ik geadviseerd op ballet te gaan. Die bewogen bij voorbeeld nogal gracieus tij dens de oefeningen" Afbouwen (2) Debbie Onvlee ging inmiddels op zoek naar een andere vereni ging. Maar in de directe nabij heid van Zoeterwoude zijn de turnclubs die zich in de top be wegen schaars. Bij het Amster damse Tonido turnde ze drie we ken lang mee. "Ik had er zó naar toe gewild. Fijne mensen en een goede sfeer waarin ik zeker zou presteren. Maar de afstand was een pro bleem. De vervoerskosten kan ik op niemand verhalen. Ik heb geen sponsor. Dus deze oplossing viel af. Toen bleek dat een ver volg van mijn carrière niet moge lijk was. Een harde beslissing, maar het zij zo. Aan de andere kant: ik heb ontdekt dat er ande re dingen iijn dan turnen. Ik ben jarenlang zo intensief met die sport bezig geweest, maar ben vaak aan andere dingen niet toe gekomen. Nu heb ik weer tijd om naast mijn school leuke ontspan nende dingen te doen. De laatste tijd ben ik tot de conclusie geko men, dat ik dat opeens óók niet meer wil missen. Voorlopig vind ik het best allemaal". "Ja, en ik weet dat het enorm veel tijd en inzet kost om weer op het oude niveau terug te keren als je een poosje stil hebt gezeten". Die wilskracht kan ze steeds moeilijker opbrengen naarmate de tijd vordert. Een talent gaat naar de knop pen. Beltman: JammerJa èn nee. Debbie fi Onvlee is natuurlijk niet zomaar een turnster, dat heeft ze wel be- i> wezen. Ze zat ook in Jong Oranje, a Maar als je je niet wilt onderwer- u pen aan de normenin de top, is het simpelweg over". De W van Wilskracht kan Belt- j) man niet groot genoeg zijn... AMSTERDAM - Nick Stienstra wordt de opvolger van Hans van der Zee bij Quick Boys. De 34-jarige oefenmeester uit Amsterdam is een grote onbekende in het zaterdagvoetbal dat voor hem echter nauwelijks geheimen kent. „Ik volg het zaterdagvoetbal al vier jaar lang op de voet", beweert de in Suriname geboren trainer, die op dit moment nog werk zaam is bij hoofdklasser RCH. „Bij Quick Boys kom ik bijna elke thuiswedstrijd. In spor tief opzicht heeft de club dus weinig geheimen meer voor me. Ik weet welk spelersmateri aal voorhanden is, ik moet er alleen nog achter zien te komen hoe de organisatie in elkaar steekt". Van der Zwaan naar Altior LANGERAAR - Paul van der Zwaan wordt de opvolger van de naar Meerburg vertrekkende Frank van Dam als trainer van zondag tweedeklasser Altior. Van der Zwaan (32) is op dit mo ment nog assistent-trainer van Hans van der Zee bij het Kat- wijkse Quick Boys. Voorheen was de in Sassenheim woonach tige nieuwe oefenmeester actief als keeper bij onder andere Fore- holte en Teylingen. Quick Boys en Stienstra zijn, het in zeer korte tijd met elkaar eens ge- 000f worden over een éénjarig contract Jaap Visser dat deze week door beide partijen r zal worden getekend. Dat de groot ste amateurclub van Nederland met de oud-voetballer van EDO in zee gaat, komt als een verrassing. Vooral bij RCH waar bestuur en spelers de stellige indruk hadden dat Stienstra zijn contract met twee jaar zou verlengen. „Dat was ook de bedoeling", geeft de ambitieuze trainer toe, „totdat Quick Boys op de proppen kwam. Ik ben onlangs door het be stuur van RCH gevraagd of ik. er wat voor voelde om nog een paar jaar door te gaan. Dat zag ik best zitten omdat ik het bij de club pri ma naar m'n zin heb. RCH heeft een hele fijne spelersgroep. Binnen drie minuten waren we het in prin cipe met elkaar eens over contract verlenging. Daarna ben ik door een aantal andere clubs benaderd". Waaronder Quick Boys dus, een club die volgens Stienstra een ge weldige uitstraling heeft in het voetbalwereldje. „Als je bij Quick Boys komt, merkje dat het voetbal in Katwijk nog echt leeft. Het ple zier druipt er van af. Quick Boys trekt veel publiek en dat mogen dan hele kritische mensen zijn, dat geeft niets. De supporters blijven terugkomen en dat is voor mij het bewijs dat ze om voetbal geven". De ambiance van het zaterdag voetbal in het algemeen en bij Quick Boys in het bijzonder was voor Stienstra reden om zijn nog niet op schrift gestelde belofte aan RCH in te trekken. „Met alle res pect voor RCH, maar de ambiance laat er te wensen over. Dat geldt voor de hele hoofdklasse. Bij de zondagamateurs komt haast nie mand meer kijken. Dat is jammer, MECHELEN (GPD) - De Belgi sche voetbalsupporter loopt nog niet echt warm voor het supercup duel tussen KV Mechelen en PSV. Daags voor de eerste confrontatie tussen beide Europacupwinnaars maakte manager Lermyte een tus senbalans en kwam nog-niet verder dan 3000 verkochte plaatsen. In Eindhoven waren van de 3000 be schikbare kaarten slechts een handvol aan de man gebracht. De belangstelling van de internationa le pers daarentegen is groot. In het stadion Achter de Kazerne zijn in derhaast vijftig persplaatsen extra ingeruimd. „Het vroege uitlekken van de live tv-uitzending dóet de voorverkoop geen goed", meende Lermyte. „Ondanks die tegenval lende voorverkoop verwacht ik toch dat het stadion bijna vol zal zijn". En met bijna vol gokt de Meche- len-manager op ongeveer twaalf duizend toeschouwers. Ook trainer Aad dè Mos verwacht dat aantal. „Met een speler als Romario krijg je de toeschouwers in elk geval van de banken", liet De Mos gisteren weten. Over het belang van de wed strijd, die door elf televisiestations wordt uitgezonden was De Mos kort en duidelijk. „Wie verliest zo'n Europees prestigeduel graag? Op dit niveau probeer je alles te win nen. En met PSV hebben we een prima tegenstander. Door deze ont moeting zijn we meteen goed terug in het ritme voor de belangrijke ko mende ontmoetingen". Belangrijk voor KV Mechelen dat, evenals opponent PSV, nog op drie fronten actief is. De strijd om de nationale titel, die nog ont breekt in de prijzenkast van Aad de Mos, spitst zich toe op het duel An- derlecht-KV Mechelen. An- derlecht-trainer Raymond Goet- hals hoopt dan ook vurig dat Mechelen de volgende Europacup ronde tegen Eintracht Frankfurt overleeft. Als het kampioenschap zijn beslissende fase nadert.zou de ploeg van De Mos drie keer per week aan de bak moeten, terwijl Anderlecht zich volledig kan toe leggen op de competitie. Voorlopig kan KV Mechelen nog niet beschikken over Leo Clijsters, de voetballer van het jaar in België. De met een onwillige knie sukke lende vrije verdediger liet gisteren na het bezoek aan chirurg Martens weten, dat hij zeker nog twee we ken niet mag spelen. Hij mist naast beide duels tegen PSV ook de WK- kwalificatiestrijd tussen Portugal en België op 15 februari. Dubbele pech voor KV want naast Clijster kan de ploeg eveneens niet be schikken over Ohana. De Israëli sche balkunstenaar, die bij De Mos geen deel uitmaakt van de basis, had zich tegen PSV in de kijker moeten spelen om aldus nog een aardige stuiver in het laadje te brengen bij de aanstaande ver koop. Ohana sukkelt ook met een knieblessure. Edberg komt niet ROTTERDAM (ANP) - Stefan Ed berg zal niet spelen in het Grand Prixtennistoernooi dat van 6 tot 12 februari in Rotterdam wordt ge-, houden. De 23-jarige Zweed zal op medisch advies ten minste twee tot drie weken volledige rust moeten houden. Edberg, de „lijstaanvoer der" van het Rotterdamse toernooi, heeft vorige week bij de Open Australische kampioenschappen de strijd moeten staken wegens een rugblessure. want met RCH hoef ik in sportief opzicht voor geen enkele zaterdag club onder te doen. Helaas kunnen daar maar heel weinig mensen van getuigen". Perfect Bij Quick Boys wordt Stienstra straks op zijn vingers gekeken door een grote aanhang die hun kert naar een kampioenschap. „Maar niemand mag van mij eisen dat ik Quick Boys aan een titel moet helpen", kruipt hij in de ver dediging. „Ik heb de bestuursleden ook op de man af gevraagd wat ze van mij verlangen. Ze willen als het even kan een periodetitel binnen slepen, maar zullen op mij niet de druk leggen dat het kampioen schap een verplichting is. Dat neemt niet weg dat ik er echt alles aan zal doen om met de club het al lerhoogste te bereiken". Stienstra's vorganger, de naar IJsselmeervogels vertrekkende Hans van der Zee, heeft met Quick Boys twee keer net naast de titel gegrepen. Maar in de lopende voet baljaargang lijkt de kustploeg de hoofdprijs nu al te kunnen verge ten. „Toch vind ik dat Hans het bij Quick Boys perfect doet", zwaait Sienstra zijn vakbroeder lof toe. „Ik ben dan ook niet van plan om heel anders te gaan werken dan hij dat doet. Het zal voor mij nog een hele klus worden om Van der Zee Valse bescheidenheid wellicht, want Stienstra heeft in zijn trai nersloopbaan over succes niet te klagen. De bij Robin Hood ge schoolde voetballer verkaste in 1973 van Suriname naar Haarlem, doorliep het CIOS in Overveen en werd op zijn 24ste trainer van Schoten dat hij afdelingskampioen van Nederland maakte. Halverwe ge datzelfde seizoen nam hij bij EDO ook de honneurs waar voor hoofdtrainer Frans van der Klugt. De Haarlemse hoofdklasser ver keerde in degradatiegevaar, maar wist het vege lijf in een beslissings wedstrijd te redden. Stienstra werd onmiddellijk in gelijfd door de roemruchte club waar hij nog twee jaar de technisch verantwoordelijke man bleef. Via Rood Wit Amsterdam belandde hij twee jaar geleden bij RCH, de club die vorig seizoen op de laatste wed strijddag het kampioenschap aan Elinkwijk moest laten. Ook dit sei zoen speelt Stienstra met de Ra cing Club Heemstede een hoofdrol in de hoogste klasse van dag amateurvoetbal. Bondscoach Quick Boys ziet de aan voetbal ver slaafde oefenmeester als een nieu we uitdaging, maar beslist niet als een einddoel. 'Zijn ambitie is bondscoach van Suriname te wor den. „En dat zal ook gebeuren", is de stellige overtuiging van de sportleraar, die acht jaar lang les heeft gegeven in de Haarlemse Koepel en de Bijlmerbajes en op dit moment als sport-buurtwerker de zogenaamde randgroepjonge ren uit Amsterdam Oost in bewe ging houdt. „Maar ik ga pas naar Suriname terug als ik in het bezit ben van het diploma coach betaald voetbal. Ik hoop dat ik tot de uitverkorenen behoor die tot de volgende cursus worden toegelaten. Met mijn vriend Lesley Hellings heb ik al wel een nieuw structuurplan opge steld voor het Surinaamse voetbal. Dat is gebeurd in samenspraak met de bond, die heeft ingezien dat het de hoogste tijd was om de zaken anders te gaan aanpakken. Ons re organisatieplan gaat uit van nauwe samenwerking met de scholen". Ergernis Voorlopig is Suriname echter nog ver weg voor Stienstra voor wie op dit moment maar één ding telt. „En dat is presteren met EDO. Vorig jaar kwamen we één punt'tekort voor de titel, die we nu wèl willen pakken. Met deze ploeg moet dat kunnen. Ik ben een prestatiege richte trainer. Het stoort mij mate loos als een elftal beneden zijn kun nen presteert. Dat heb ik bij Rood Wit Amsterdam meegemaakt. In mijn eerste seizoen promoveerden we net niet naar de hoofdklasse. Voor het nieuwe seizoen heb ik de spelers bij elkaar geroepen en ge zegd: .Jongens, wat mij betreft be staat er dit seizoen maar één doel en dat is het kampioenschap. Gaan jullie met die doelstelling ak koord?' Iedereen riep: .Natuurlijk trainer, klasse, we gaan er tegen aan'. Maar dat viel tegen en toen ik mijn ergernis daarover liet blijken zeiden er een paar: ,Kom op trai ner, ouwe jongens krentebrood, het gaat toch om die gele rakkers na afloop?' Dan word ik kwaad, na tuurlijk hoort dat er bij, een biertje na de wedstrijd. Maar er moet wèl eerst gepresteerd worden". Sponsorproblemen voor Greg Lemond DEN HAAG (ANP) - Greg Le mond staat voor een nieuw seizoen vól narigheid, als hij niet snel zijn sponsorzaakjes in orde brengt. Hij tekende voor dit wieleijaar twee contracten: een bij de Amerikaan se bierbrouwerij Coors, een tweede bij de Belgische autoverhuurder ADR. Volgens de reglementen mag een beroepsrenner wel voor meer sponsors rijden, maar niet twee contracten sluiten. De Amerikaan se oud-Toürwinnaar heeft bij zijn zucht naar veel geld de pech dat de uitzonderingsregel niet meer be staat. Tot twee jaar geleden moch ten renners uit zogenaamde spon- sorarme landen - Denemarken, Verenigde Staten, Zwitserland - wel dubbele contracten afsluiten. Die regel werd afgeschaft door het misbruik, dat bijvoorbeeldde Zwitser Urs Freuler er van maakte. Hij streek een kapitaal op in een Italiaanse ploeg en pakte in eigen land nog eens een paar ton van een privé-sponsor. Lemond kan kiezen uit twee op lossingen. Hij gaat rijden voor een van de twee ploegen, of beide ploe gen worden samengevoegd, waar bij beide merken even groot op het shirt komen te staan. Co-sponsors komen er in dat geval bekaaid van af en mogen alleen nog klein op het shirt komen. In België werd vorige week be kend dat Lemond het meeste geld in Amerika verdient en de Belgi sche ploeg alleen nodig heeft om de grote internationale wedstrij den te rijden. Kiest hij voor de Amerikaanse geldschieter dan moet hy zijn ploeg alsnog aanmel den bij de FICP, de profsectie van de wereldwielrenunie UCI. In dat geval blijft hij hoe dan ook versto ken van de grote wedstrijden als de klassiekers en de Tour de France, want die ploeg staat niet bij de eer ste twintig op de wereldranglijst. Volgens FICP-voorzitter Hein Verbruggen zullen de aangestelde commissarissen de handel en wan del van Greg Lemond nauwlettend volgen. DINSDAG 14.30-15.00 SKY: Motor Sports News. 17.30-18.00 Ned 2: De Bal is Rond: acht- delig jeugdvoetbalprogramma. 20.00-21.00 TV 5: Sports Magazine. 20.00-21.45 Super: Sports Night: met o.a. Snooker Grand Prix. 21.30-22.00 BBC 1: A Question of Sport: quiz. 21.45-22.00 Super: World News: met o.a. sport. 22.00-23.00 Super: English League Foot ball. 22.00-01.00 SKY: Superbowl: finale Ameri can football competitie tussen de Cincin nati Bengals en de San Francisco 49'ers in het Joe Robbie Stadium in Miami. 23.00-00.00 Super: NBA-Basketbal.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15