'Winkelareaal mag niet worden vergroot' Fracties verlangen nader overleg over kinderopvang in Warmond Oegstgeester commissie eensluidend Fietssluisjes in plantsoenen Hazerswoude Meerderheid van Leiderdorpse raad wil aansluiting bij LOT4 Hoofdwond Vereniging wil met windmolen 'schone energie' opwekken 'Pendelbus moet alle winkelcentra aandoen' Waterschappen tegen vervoer kerosine in nog grotere schepen Opmetselen fundamenten 't Huys Dever verloopt voorspoedig PAGINA 14 REGIO DINSDAG 31 JANUARI 1989 OEGSTGEEST Voor meer bedrijvigheid en werkgele genheid in Oegstgeest, zoals vooral de PvdA blijkens haar nota 'Er werk van maken' wil, moeten de werkloosheidsbe strijders niet bij de midden stand zijn. Een uitbreiding van het winkelareaal zit er niet in, het aantal vierkante meters aan winkelvloerop pervlakte en het inwonertal zijn nu op elkaar afgestemd en dat moet zo blijven. Tot die conclusie kwam gister avond in een mum van tijd de raadscommissie economische za ken en middenstandsaangelegen heden. "Er zijn branches die in ons dorp niet haalbaar zijn", aldus me vrouw L.H. Münninghoff van de stichting winkelcentrum Lange Voort. De commissie, gevuld met raadsleden en vertegenwoordigers van de winkeliers van de De Kem- penaerstraat en de Lange Voort, vergaderend onder voorzitter schap van WD-wethouder me vrouw Blom, had maar heel weinig tijd nodig voor het PvdA-rapport over werkloosheid. HAZERSWOUDE - Drie plant soenen in de Hazerswoudse wijk Rhijnenburch, het Tollens-, Gou verneur- en Jacques Perkplant- soen, worden gerenoveerd en daar bij voorzien van fietssluisjes en nieuwe verlichting. De fietssluisjes worden op verzoek van de bewo ners aan het plan toegevoegd. In het ontwerp voor de verfraai ing van de plantsoenen had ge meentewerken een wandelpad ge pland. Dit moet bii de naast elkaar liggende plantsoenen één geheel gaan vormen. De ruim twintig jaar oude plantsoenen worden voorzien van nieuwe beplanting. Daarnaast wordt de bovenste laag van de grond zo behandeld, dat het regen water weer in de grond kan zakken. Bewoners waren tijdens de in spraakavond bezorgd dat het nieu we wandelpad een fietsroute zou worden, midden tussen de perken. De gemeente wil daarom zeven fietssluisjes plaatsen. Bij het Perk- en Gouverneur plantsoen worden deze sluisjes aan weerskanten van de beplanting neergezet. Dat gebeurt ook bij het Tollensplantsoen, waar ook een sluisje komt bij het pad naar het speelplaatsje. De sluisjes kunnen worden betaald uit de al gevormde pot voor de renovatie van de plant- Ook aan de structuurschets van het dorp, waarin een toekomst beeld wordt geschetst, werden nauwelijks woorden besteed. Win keliers van de De Kempenaerstraat en de Lange Voort gingen ander maal de discussie die in die schets wordt aangezwengeld uit de weg. Die discussie zou moeten handelen over de vraag wat nu het centrum is van Oegstgeest en of en hoe de "centrumfunctie" kan worden ver stevigd. De samenvatting door ambte naar J. Verhagen van de PvdA-no- ta deed niet één commissielid op veren. De PvdA rekent in haar ei gen rapport af met het alleen maar groene imago van de gemeente. Het constante aantal van 400 werk lozen wordt tot probleem verheven (40 procent daarvan is al langer dan een jaar werkloos) en het feit dat Oegstgeest geen bedrijven aan trekt, bekritiseerd. Tekenend vindt de PvdA het verder dat de raads-. commissie economische zaken zel den bijeenkomt (de vorige verga dering was die van 12 mei 1987) en ambtenaar Verhagen voegde hier nog aan toe dat er ondanks de uit gebreide inspraakprocedure vanuit het bedrijfsleven niet of Het winkelcentrum Lange Voort nauwelijks is gereageerd op de structuurschets. De winkeliers kibbelden gister avond nog wel wat over het ver meende parkeerplaatsentekort bij de Lange Voort en over het ver schijnsel dat veel Oegstgeestena- ren hun boodschappen buiten het dorp halen, maar WD-raadslid Nijholt brak die discussie af. "Mag Dijkman) ik erop wijzen dat het vanavond niet gaat om meer klanten in uw winkel, maar om meer bedrijvig heid". Toch ging de commissie nog even door op 'de uittocht' van veel Oegstgeester klanten die regelma tig boodschappen doen bij de Rijnsburgse Hoogvliet maar die, zo dacht wethouder Blom, indien de- nota de 'open plekken' in de Ge- ze grootgrutter in Oegstgeest zou versstraat genoemd. zijn gevestigd, niet naar Rynsburg zouden gaan. De commissie was het er verder snel over eens dat meer bedrijvig heid in Oegstgeest alleen maar kan worden opgewekt door bouw van kantoren. Als mogelijke plekken werden in navolging van de PvdA- LEIDERDORP - De gemeente Leiderdorp sluit zich aan bij de LO TA (lagere overheden tegen apart heid). Tijdens de gisteravond ge houden gemeenteraadsvergade ring stemde alleen de WD tegen HILLEGOM - Een vrouw uit Hil- legom heeft gistermiddag een hoofdwond opgelopen bij een ver keersongeval in haar woonplaats. De vrouw reed op haar fiets over de Weeresteinstraat en werd ter hoog te van de Pastoorstraat ingehaald door een 17-jarige Hillegomse bromfietser. Het stuur van de bromfiets kwam tegen dat van de fiets en de fietster viel. SNELHEIDSCONTROLE - By een verkeerscontrole op de provin ciale weg van Wassenaar naar Kat wijk zijn vanmorgen vroeg 34 auto mobilisten bekeurd. De politie controleerde tussen 04.00 en 06.00 uur 140 automobilisten. De bekeur de 34 bestuurders reden tussen 80 en 120 kilometer per uur terwijl er ter plaatse slechts 50 kilometer per uur mag worden gereden. het meerderheidsvoorstel van bur gemeester en wethouders. H. van der Zande (PSP/PPR) en R. Stam (D66) vroegen zich wel af welke invulling Leiderdorp aan het lidmaatschap wil geven. "Het mag geen lege huls worden", sprak Stam. Op -zijn verzoek zal worden gewerkt aan een notitie waarin staat beschreven welke weg Lei derdorp zal bewandelen. C. Kemer (CDA) maakte er mel ding van dat elk initiatief nauw- keuring zal worden bestudeerd door haar fractie en dat niet alles klakkeloos wordt overgenomen. De christen-democrate vond ech ter dat er wel degelijk gewerkt moest worden aan een betere voor lichting aan de Leiderdorpse be volking over de misstanden in Zuidafrika. W. Scheffer (WD) zei dat er geen misverstand over mocht bestaan dat ook zijn fractie tegen apartheid is. "Maar de wég die wij willen be wandelen is een andere", aldus de liberaal die een totale economische boycot discutabel achtte. Daarbij noemde hij het vooral een taak van de rijksoverheid en niet van het plaatselijke gemeentebestuur om tot een anti-apartheidsbeleid te ko men. WARMOND - De politieke partijen in Warmond zullen zich donderdagavond tijdens de raadsvergadering uitspre ken over de vraag of moet worden gëinventariseerd welke ouders kinderdagop- vang wensen. De fracties wil len daarover eerst nader be raad, bleek gisteravond tij dens de vergadering van de commissie welzijn en onder wijs. Tijdens de vergadering ruimde J. Timmermann, secretaris van de commissie, een misverstand uit de weg. Een plaats in een kinderdag verblijf kost volgens cijfers van het Werkgemeenschap Kindercentra Nederland (WKN) 12.000 gulden per plaats. Maar omdat B en W den ken aan een 5 uur durende halve dagopvang, kost een plaats eigen lijk 7.500 gulden. Omdat de raad eerder dit jaar belóofde de huisves tingskosten van de dagopvang voor zijn rekening te nemen, res teert per plaats een bedrag van 6.000 gulden. "Wat ouders hiervan uiteindelijk moeten betalen staat nog niet vast", aldus Timmermann. "Dat hangt van hun inkomen af. Bovendien kan het bedrijf waar een ouder werkt financieel bij springen, terwijl in de Tweede Ka mer een discussie over fiscale af trekmogelijkheden gaande is". Erg hoog Toch vonden vele commissieleden gisteravond een bedrag van 6.000 gulden nog erg hoog. Burgemees ter G. Hendrickx-Vlaar zei dat ook B en W zich daarom afvragen of de plannen moeten worden doorge zet. "Wie kan het betalen. Gaat het hierbij niet óm een categorie ou ders die ook wel op een andere ma nier kinderdagopvang zouden kunnen financiëren?" Tijdens de vergadering bleek dat er veel onduidelijkheden beston den over hetgeen een halve dagop vang nu precies inhoudt. Hoewel er al eerder dit jaar een lijst met de finities van de verschillende vor men van kinderdagopvang is uitge deeld, zeiden A. Jonker-Winter (burgerlid) en G.J. Vielvoije (WD) dat ze het idee van een halve dagopvang verkeerd hadden geïn terpreteerd. Ze dachten dat het ging om drie groepen kinderen die op verschillende tijden van de dag zouden kunnen worden opgevan gen. Volgens de burgemeester is steeds uitgegaan van opvang van 8.00 tot 13.00 uur. Jonker merkte op dat de groep ouders die van de dagopvang gebruik zal maken hier door wel aanzienlijk wordt be perkt. Jonker en C.T.M. van Rijn-Rotte- veel (burgerlid) gaven aan dat dan toch maar eens moet worden geke ken naar andere vormen van op vang. Van Rijn-Rotteveel wilde flexibeler opvang, zodat ouders bij voorbeeld drie dagen per week kunnen gaan werken. Jonker be toogde al eerder dat eens moet wor den gekeken naar de mensen die in HAARLEMMERMEER - In het zuiden van de Haarlemmermeer wil een coöperatieve vereniging een windmolen bouwen. Gemikt wordt op een molen met een ver mogen van 250 kilowatt. Met grondeigenaren in het zuiden van de polder wordt nog onderhan deld. Al vanaf begin vorig jaar is een groep van zeven milieubewuste Haarlemmermeerders bezig met het plan voor het opwekken van 'schone energie'. Dat daarbij de keus op het zuiden van de Haar lemmermeer viel laat zich snel ver klaren: daar is het landschap nog open en waait het het hardst. "In de omgeving moeten geen hoge obsta kels staan. Dat geldt zeker voor de twee hoofdwindrichtingen zuid westen noordoost. Bij voorkeur tot op tien kilometer afstand moet het landschap open zijn", verduide lijkt Elly Bruijnesteijn uit Hoofd dorp de lokatie-eisen. Tevens moet de plaats voor een windmolen in de buurt van een tra fo-huisje van het Provinciaal Elec- triciteitsbedrijf Noord-Holland (PEN) staan. De stroom die de windmolen opwekt wordt name- lijk rechtstreeks geleverd aan het PEN. Het provinciaal bedrijf juicht de plannen voor een molen in de polder toe. Het PEN heeft al een speciaal tarief voor particulieren die stroom leveren en heeft het PEN al de nodige ervaring met windmolens. Volgens Bruijnesteijn zijn de plannen inmiddels zover uitge werkt dat al met enkele grondeige naren wordt gesproken over de plaats voor de windmolen. "Het is een heel gepuzzel om een geschik te plaats te vinden. Daar zijn we nog wel enkele maanden mee be zig. Tevens moet dan het bestem mingsplan nog worden gewijzigd, omdat de gemeente nergens in de polder rekening heeft gehouden met de bouw van dergelijke hoge windmolens". Een coöperatieve vereniging zou de windmolen moeten kopen en beheren. Een dergelijke vereniging is echter nog niet opgericht. Dat heeft niet zozeer te maken met het feit dat de statuten nog niet gereed zijn, alswel met het gegeven dat de plannen zich nog een pril stadium bevinden. "We willen geen vereni ging oprichten en dan het gevaar lopen dat we later mensen teleur moeten stellen wanneer het niet haalbaar blijkt te zijn. Vandaar dat we eerst duidelijkheid willen heb ben over de exacte plaats, welk ty pe molen en de financiële opzet van het plan. Pas daarna volgt een oprichtingsvergadering", zet Bruijnesteijn de strategie uiteen. Zij wijst op een windmolenvereni ging in Haarlem die ook mooie plannen had, maar uiteindelijk werd opgeheven toen bleek dat het plan onuitvoerbaar was. Bij het rijk is een subsidie aange vraagd voor het Haarlemmermeer- se plan. Een subsidie van veertig procent van de bouwkosten ligt in het verschiet, maar dan moet de vereniging eerst met èen afgerond voorstel komen. "Behalve de plaats moet ook een bepaald type molen wordt gekozen. In eerste in stantie dachten we aan een molen met een vermogen van 75 kilowatt, wat een investering van ongeveer 150.000 gulden vergt. Inmiddels gaat onze voorkeur uit naar een molen met een vermogen van 250 kilowatt. Zo'n molen wijkt in hoog te en bouwvolume niet eens zoveel af van een kleinere molen. Een zwaardere molen is echter wel drie maal zo duur, maar het rendement ligt veel hoger", rekent Bruijnes teijn voor. Naast een overheidssubsidie ver- wacht de vereniging geld binnen te krijgen door de uitgifte van aande len aan particulieren. De geldschie ters krijgen jaarlijks een beschei den rente. Het streven is uiteraard dat de molen zich na verloop van jaren terugverdiend door de ver koop van electriciteit aan het PËN. Binnen enkele maanden zal moe ten blijken of het plan levensvat baar is. Peuterspeelzaal De Woezel peuterspeelzaal op de plek v< neerd met kinderopvang. de nu- twee jaar oude enquête heb ben aangegeven andere vormen van kinderopvang, .zoals hele- dagopvang en buitenschoolse op vang, wensen. "Het ging hierbij om 58 kinderen. Die toch niet kleine groep is nogal gemakkelijk buiten beschouwing gelaten", zo stelde zij vast. "Misschien kan er nu voor de peuterspeelzaal nieuwbouw wordt gepleegd, rekening worden gehou den met uitbreidingsmogelijkhe den. Door voor meerdere catego rieën te bouwen, kan de opvang goedkoper worden". OEGSTGEEST - "Een pendelbus in Oegstgeest is op zichzelf een heel aardig idee, maar kan alleen i maar rijden als alle drie de winkel centra erachter staan", aldus VVD- wethouder mevrouw Blom gister avond in de raadscommissie eco nomische en middenstandsaange legenheden. De wethouder gaf hiermee de discussie over de pendelbus, die eerder door burgemeester Scheen- stra "op een laag pitje" was gezet, een nieuwe dimensie. De winke liers van de De Kempenaerstraat, de bedenkers van het pendelbus idee, kregen namelijk eerder te ho ren dat ze hun bus, die elke zater dag elk uur klanten uit Haaswijk, Buitenlust en de bejaardenoorden moet oppikken en wegbrengen, wel konden vergeten. De Wet per sonenvervoer mag dan met ingang van dit jaar zijn vrijgegeven, voor lijndiensten blijven vergunningen nodig en de gemeente kan die niet zomaar verlenen, vooral niet nu de NZH heftig protesteert. Dat laatste probleem is er nog al tijd, maar als de winkelconcentra ties in Haaswijk, Kempenaerstraat en Lange Voort een 'drie-eenheid' vormen is er een grotere kans op het winnen van de discussie, be toogde wethouder Blom. "Het gaat erom dat we de koopkracht in Oegstgeest houden". Hoewel de winkeliers van de De Kempenaerstraat de bus eerst voor zichzelf hadden bedoeld en die van de Lange Voort zich per brief te genstander van het project hadden verklaard, werden de gelederen gisteravond toch gesloten. Overi gens niet eerder dan nadat iniatief- neemster mevrouw van der Luit verklaarde "in het algemeen be lang" te willen handelen. "Bij de eerste presentatie zag het ernaar uit dat het ene centrum het andere vliegen wilde afvangen", aldus de vertegenwoordiger van de Lange Voort-winkeliers. Knieletsel voor motorfietser na val WARMOND - Een 29-jarige motor- fietser uit Warmond is gistermid dag rond half vijf op de Sweiland straat in zijn woonplaats ten val ge komen. Volgens een politiewoord voerster kwam de man ten val doordat zijn achterwiel door onbe kende oorzaak wegslipte. In zijn val raakte de man een geparkeerd staande auto. De man is met knie letsel en vermoedelijk een hersen schudding naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden overge bracht. GEWOND - Een 13-jarig meisje uit Hillegom is gistermiddag ge wond geraakt bij een verkeerson geval op de Divonalaan in haar woonplaats. Het kind reed op haar fiets en viel als gevolg van plaatse lijke gladheid.. Ze brak haar been en is overgebracht naar de Maria- stichting in Haarlem. LISSE - Het opmetselen van de muren van de voorburcht van 't Huys Dever aan de Heereweg in Lisse verloopt voorspoedig. Twee metselaars zijn al enkele weken druk bezig de fundamenten van het gebouw tot net boven het maaiveld op te metselen. Na het karwei zullen bezoekers een duidelijker beeld krijgen van de omvang van het middeleeuwse complex. Voor het opmetselen had de Lissese gemeenteraad al in 1987 145.000 gulden beschikbaar gesteld, maar de werkzaamheden werden uitgesteld zodat tegelijkertijd ook het dak van de donjon kon worden opgeknapt. De dakpannen van de donjon zijn vervangen door leien en het dak is geïso leerd. Deze onderhoudsklus bleek al tien jaar na de restauratie nodig te zijn. De gemeenteraad moest hiervoor vorig jaar alsnog 175.000 gulden uittrekken. De fundamenten die nu worden opgemetseld zijn tijdens opgravingen tussen 1983 en 1986 gevonden. Het gaat om restanten van een voorhof en een woonhuis, die in 1634 voor de donjon werden geplaatst. De donjon zelf dateert uit ongeveer 1370. Vanaf 1848 raakte het complex in verval. Het duurde tot 1978 voordat met de restauratie van de donjon werd be gonnen. Het opmetselen van de muren is in feite de tweede fase. De fundamen ten van het voorhof en het voorhuis worden dit jaar tot vijf centimeter bo ven het maaiveld opgemetseld. In de jaren negentig wordt volgens plan de tweede fase uitgevoerd, waarbij de muren tot 70 centimeter worden verhoogd. Het terrein eromheen wordt ingericht als wandelpark. HAARLEMMERMEER - De ver eniging van ingelanden van de wa terschappen heeft ernstig bezwaar tegen het vervoer van kerosine in nog grotere schepen tussen Rotter dam en Schiphol. Al eerder teken de een groep van jachtwerven en - havens uit Woubrugge bezwaar aan tegen het gevaarlijke vervoer. De bezwaarmakers willen dat een pijpleiding van Rotterdam naar de luchthaven wordt aangelegd. Het provinciebestuur van Zuid- Holland wil een vergunning afge ven voor het vervoer van vliegtuig- kerosine met nog grotere schepen: ongeveer 1500 kubieke meter. De vereniging van ingelanden vraagt het provinciebestuur daarvan af te zien. "Hoe voorzichtig en langzaam de schepen ook varen, het gevaar van een aanvaring blijft altijd aan wezig. Vliegtuigkerosine is on voorstelbaar gevaarlijk en een ramp zal voor de mensen in de wij de omgeving van ongekende om vang zijn. Een rampenplan kan hierin nooit geheel voorzien. Voor komen is daarom beter dan gene zen", aldus de briefschrijvers. De ingelanden hebben niet al leen bezwaar tegen grotere sche pen, maar ook tegen de huidige bo ten. "Dergelijke ladingen mogen niet over wegen of vaarwegen wor den vervoerd waaraan woningen en dorpen zijn gelegen. Wij dringen er daarom op aan de bestaande ver gunning niet te verlengen". De polderbestuurders wijzen ook op de schade die aan walkan- ten ontstaat als gevolg van de enor me waterverplaatsing door de schepen. "De ingelanden in de wa terschappen krijgen uiteindelijk de rekening voor het herstel hier van gepresenteerd via hun aanslag in de waterschapsomslag. Wonin gen die zonder heipalen op de dij ken zijn gebouwd ondervinden ook schade als gevolg van trilling van het dijklichaam, met name bij uitwijk- en inhaalmanoeuvres van de schepen". Het bezwaar van de waterschap pen is een steuntje in de rug voor de eigenaren van jachthavens en werven in de omgeving van Wou brugge. De eigenaren wijzen op de schade die aan de walkanten ont staat en de bagger die in de jachtha vens wordt gestuwd. De jachtha vens moeten daardoor regelmatig worden schoongebaggerd. Ook de ze briefschrijvers wijzen op de ge varen die de bevolking loopt, met name in Alphen aan den Riin. De eigenaren van de jachthavens en de ingelanden van de water schappen willen dat er een pijplei ding wordt aangelegd tussen Rot terdam en Schiphol, zodat het ver voer per schip achterwege kan blij- Valkenburger (16) gewond na ongeval KATWIJK - Een 16-jarige jongen uit Valkenburg is gistermorgen ge wond geraakt bij een verkeerson geval op de kruising Koningin Juli- analaan/Boslaan in Katwijk. De Valkenburger reed op zijn bromfiets over de Koningin Juli- analaan. Een automobilist sorteer de op die weg voor om rechtsaf de Boslaan op te rijden. De bromfiet ser zag dit te laat en reed tegen de wagen aan. De automobilist merk te niets van het ongeluk en reed ge woon door. De jongeman is met on bekend letsel overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Lei den. voorstelling: 'Er valt een traan op de tompoes', blijspel van Annie M.G.Schmidt, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. WOENSDAG 1 FEBRUARI Alphen loting jury kinderboekenweek in jeugdafdeling bibliotheek, Thor- beckestraat, om 14.00 uur. open dag Christelijke Agrari sche School, Kalkovenweg, van 14.30 tot 16.30 uur en van 19.00 tot 21.30 uur. modeshow Castellum in De Bron, Troubadourweg, aanvang 20.00 uur. voorlichtingsavond Bijstands winkel over 'uitkomen met je inko men', in gebouw Contact, Horten siastraat 2a, aanvang 20.00 uur. Boskoop opening Expositie Edo Bonsai Show door de ambassadeur van Japan, om 9.30 uur, Den Ham 22. Leiden informatiepunt gemeenschap pelijk wonen, van 20.00 tot 21.00 uur bij Vereniging Centraal Wo nen, Gerestreat 20, tel: 121554. voorstelling: 'Boeing Boeing, Crash Crash' door Toneelgroep Amsterdam, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling: 'Dissonanten', door het Rondtheater, aanvang Leiderdorp bridgen, Bridgecentrum Leider dorp, Bernhardstraat, aanvang 13.30 uur. instuif (4 tot 8 jaar): toneelmid dag, schminken en verkleden, van 13.30 tot 15.30 uur in Sjelter, Heemraadlaan. Nieuwkoop chemokar op Reghthuysplein, van 9.00 tot 15.00 uur, met verlo ting. Voorschoten kindervoorstelling (vanaf 4 jaar): Wie niet blauw is, is gezien', door Poppentheater Wellus Nie- tus, aanvang 14.30 uur in Cultu reel Centrum, Prinses Marijke- laan. musical: 'South Pacific', van Rodgers Hammerstein, door The British School in the Nether lands, aanvang 19.30 uur, Jan DONDERDAG 2 FEBRUARI Leiden lunchconcert Thomas Kanter (cello) en Nabuko Takahashi (pia no), van 12.45 tot 13.30 uur in de Kapelzaal K&O. Oude Vest. voorstelling: 'Wortel Bach Live' met Hans Liberg, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. muziektheater door Het Ge beuren met 'Lof der zinnen', aan vang 20.30 uur in het Lak-Thea- ter, Cleveringaplaats. Leiderdorp eetgroep voor vrouwen en hun kinderen, van 17.30 tot 19.00 uur, (opgeven woensdag voor 12.00 uur), Shelter, Heemraadlaan. klaverjassen en sjoelen bij Con Bravura, aanvang 20.00 uur, club gebouw, Beukenschans. Voorschoten uitvoering musical 'South Paci fic', van Rodgers Hammerstein, door The British School in the Netherlands, aanvang 19.30 uur, Jan van Hooflaan 3. VRIJDAG 3 FEBRUARI Leiden voorstelling: 'Wortel Bach Live' van Hans Liberg, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstellingen: 'Underdog' en •Manipulator' door Stuffed Puppet Theatre, aanvang 20.30 uur in het Lak-Theater, Cleveringaplaats. concert in de Gitaarserie met Guy van Duijnen, 20.15 uur in de Kapelzaal K&O. Oude Vest. première van het stuk: 'Een bruid in de morgen' van Hugo Claus, door Theatergroep Imperi um, aanvang 20.30 uur in het Mi cro-theater, Oude Vest. Glagolitische (Slavische) Mis door het VU-Orkest en het koor Krashna Musica uit Delft, aanvang 20.15 uur in de Stadsgehoorzaal.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14