Sportcomplex De Does in sneltreinvaart verbouwd ADVERTENTIE-SPECIALS Nieuw onderkomen 'De Rijnklievers' in gebruik genomen 'De Waaier' naam nieuwe Warmondse basisschool Zoeterwoudse sportprijzen voor Onvlee9 Van der Velde en Meerburg MAANDAG 30 JANUARI 1989 REGIO LEIDEN PAGINA 9 LEIDERDORP Een sport hal, een recreatiebad met wild- waterkreek, hot whirlpool, wa terval en draaikolk, een zomer en winterbuitenbad van dertig graden, een glijbaan van bin nen naar buiten, een overdekte zonneweide, ondiepe buiten baden, grasvelden, sauna, fit nesscentrum, solarium, restau rant, bikinibar, terras, en een wedstrijd- en instructiebad. Dat alles heeft de gemeente Leider dorp sinds deze week verenigd bin nen de muren van één enkel ge bouw aan de Hoogmadeseweg: sportcomplex De Does. Morgen legt Pellikaan Bouwbedrijf de laatste hand aan het complex om vervolgens met gesloten gereed schapskisten te vertrekken. Lei derdorp achterlatend met een sportcomplex dat weinig te wen sen overlaat en dat de gemeente al met al ruim acht miljoen gulden heeft gekost. Het kan verkeren. Nog geen drie jaar geleden hing het voortbestaan van het Leidefdorpse zwembad De Does aan een zijden draad. Terug lopende belangstelling voor zwem baden 'zonder toeters of bellen' zorgden voor gigantische tekorten en bovendien voldeed De Does al lang niet meer aan alle technische en hygiënische eisen van de mo derne tijd. Voor de benodigde re novatie bleek vooralsnog geen po litieke meerderheid te vinden. Na jarenlange discussies, steeds somberder rapporten en weer stand van een plaatselijke sport schoolhouder werd uiteindelijk in 1987 de knoop doorgehakt en geko zen voor de bouw van het complex zoals dat er nu staat. De politiek was het eens geworden over de in vestering en de bedoelde sport schoolhouder Van Houdt werd tot managervan het complex be noemd. Zijn bezwaren over oneer lijk concurrentie waren daarmee van de baan. Opgeleverd Sinds die tijd zijn de bouwactivitei ten aan de Hoogmadeseweg in sneltreinvaart uitgevoerd. In de cember 1987 begonnen de werk zaamheden. Terwijl het zwemmen in De Does al die tijd mogelijk is gebleven, werden achtereenvol gens de sporthal, de gerenoveerde binnenbaden en nu ook het nieuwe recreatiebad en het restaurant met sauna- en fitnessruimten opgele verd. Volgens J. Timmermans, die de leiding over het zwembadgedeelte van het complex heeft, moet het nieuwe complex garant staan voor meer bezoekers en dus meer in komsten. "Ik ben ervan overtuigd dat de investering eruit wordt ge haald", zegt hij. Daar heb ik het vol ste vertrouwen in. Het wedstrijd- bad is nu sinds oktober open en de opkomst is sinds die tijd al met der tig procent gestegen. Timmermans verwacht dat het aantal bezoekers nog verder zal stijgen. "Tot nu toe was er immers nog wat overlast door de renovatie en waren er nog geen parkeerplaat sen. Bovendien hebben we de be zoekers nu veel meer te bieden dan voorheen. Dat komt door de vele extra faciliteiten en de combinatie met de sporthal. Uit onderzoeken blijkt dat mensen tegenwoordig nu eenmaal meer luxe en spanning zoeken. Eenvoudigweg wat baan tjes trekken is er bijna niet meer bij". Vandaar dat de huidige bezoe ker van De Does ook wat betreft de temperatuur van het water wordt verwend. Het water heeft een con stante temperatur van 28 graden Celsius; bóven water geldt een temperatur van dertig graden. Het enige dat opvalt bij het verder zo uitgebreid uitgedoste bad, is het gebrek aan duikplanken. Volgens Timmermans heeft het ontbreken daarvan zowel praktische als finan ciële redenen. Duikplanken "Jff moet een keuze maken. Finan cieel gezien was het maken van duikplanken onaantrekkelijk om dat het bad er niet diep genoeg voor is. We hadden dan een heel nieuw bassin moeten laten bouwen en dat is erg duur. Maar ik denk dat niemand de planken echt mist. Er is hier al genoeg te doen en boven dien is duiken niet meer verplicht bij het diploma-zwemmen". Het recreatiebad is vanaf de ope ning woensdag dagelijks geopend van tien uur 's morgens tot tien uur 's avonds. In het weekeinde sluit het bad al om vijf uur. Een kaartje kost vier gulden, volgens Timmer mans niet echt duur voor wat er al lemaal geboden wordt. Op woens dag- en zaterdagmiddag en tijdens de schoolvakanties kunnen kinde ren voor 2,50 gulden naar binnen. De beheerder van het restaurant, H. van Kampen, heeft ook hoog ge spannen verwachtingen van de nieuwe sportaccommodatie. "Het is een aanwinst voor Leiderdorp. Het grote voordeel van dit complex is dat het niet afhankelijk is van weersomstandigheden. Daardoor kun je zomer én winter klanten' hebben". Sinds november draait de be heerder al met een aantal nood voorzieningen. Vanaf morgen hoopt hij op volle toeren te kunnen draaien. "Naast de verkoop van drankjes en kleine hapjes wil ik ook komen met een kleine kaart met een dag en een keuzemenu. We moeten nog even zien hoe dat loopt, want je weet nooit hoe het zwempubliek zich gaat gedragen. En hier eten met een paar schreeu wende kinderen in zwembroek om je heen, is wel erg vervelend". Feesten Timmermans voegt daaraan toe dat ook particulieren het complex kunnen huren voor feesten en par tijen. "Wij kunnen zo'n feest voor de klant organiseren en het bad gaat dan dicht voor het gewone pu bliek. Toch denk ik dat dit meer uitzondering dan regel zal zijn, want uiteindelijk is het complex gebouwd voor de Leiderdorpers". Timmermans steekt een plu: op de hoed die tijdens de renovatie het vernieuwde zwembad: Alle vertrouwen de toekomst J. Timmermans op de rand bouw steeds trouw zijn blijven ko men zwemmen. Zij hebben het complex zo gaandeweg zien op knappen. De complimenten van de zwemmers zijn niet van de lucht, zijn 'vaste klanten', "Fantastisch, mooi, lekker, mooie kleurencombinatie (mint, geel en Een zwemster, die het "heel mooi, lekker en fijn" vindt om in de vernieuwde Does te zwemmen, probeert op de valreep nog haar lo vende woorden wat te relativeren. "Dit komt natuurlijk allemaal in de krant. Dan kan ik beter niet té lo vend praten, want dan zit het bad binnen de kortste keren veel te vol. Ja, ik denk dat dit complex wel veel mensen zal trekken". WARMOND - De nieuwe katho lieke basisschool in Warmond, die op dit moment wordt gebouwd bij de voormalige Hummelburcht aan de Herenweg, krijgt de naam De Waaier. De bedenker van de naam, waaraan een wedstrijd was verbon den, is Gerardine Fase. Ze zal bij de opening van de nieuwe school een prijs krijgen. Ouders, kinderen en belangstellenden zorgden voor 73 inzendingen. Ze bedachten 265 na- Begin oktober heeft e sie, bestaande uit afgevaardigden van de medezeggenschapsraad, de oudervereniging, het team en schoolbestuur, een wedstrijd uit geschreven om tot een sprekende naam voor de school te komen. De naam zou niet in de regio mogen voorkomen en kórt moeten zijn. Ook zou er een bepaalde filosofie achter moeten zitten. LEIDERDORP - De oudste Leider- dorpse postduivenvereniging, De Rijnklievers, heeft een nieuwe ac commodatie: een oud schoolge- bouwtje aan de Kom van Aaiweg. Zaterdag werd het 400 kubieke me ter grote gebouw geopend door welzijnswethouder mevrouw C.A. Huigen. Aanvankelijk wilde de gemeente het pandje met omliggende grond verkopen voor 25.000 gulden. Tij dens de besprekingen realiseerde de gemeente Leiderdorp zich dat ze veel meer kan verdienen aan de 800 vierkante meter grond, midden tussen twee villawijken. En de ge meente presenteerde een huurcon tract voor vijfjaar. De Rijnklievers moeten jaarlijks 1600 gulden beta len, plus wat onroerend-goedbelas- ting. Hoewel koop goedkoper was ge weest, is de postduivenvereniging zeer tevreden. Het gebouwtje ligt DIEFSTAL - Uit een huis aar Alphons Diepenbrocksingel Leiderdorp hebben inbrekers za terdagavond een video-recoder en wat sieraden meegenomen. De po litie vermoedt dat de daders bin nenkwamen door via een boven- lichtje de grendels van de tuindeur school open te schuiven. Volgens de nieuwe naam gekózen, omdat een waaier zowel de vele facetten van het basisonderwijs symboliseert als de verschillende groepen die de de school telt en 'die uiteindelijk zul- in len uitwaaieren naar het vervolg- za- onderwijs'. Het schoolbestuur zal zorgen dat de nieuwe naam sprekende vormgeving op school zal verschijnen. Naar verwachting zal de de pinkstervakantie i den opgeleverd. VOORSCHOTEN - Met de zogehe ten 'raamwerknota', die ze dezer dagen hebben verzonden aan de raadscommissie welzijn, hebben B en W van Voorschoten een begin gemaakt met hun vrouwen-eman- cipatiebeleid. In het stuk staan geen collegestandpunten, maar wordt slechts een groot aantal W, "moet denkbare maatregelen genoemd, den, al wa Pas nadat de raadsleden op de raamwerknota hebben gereageerd, nemen B en W een standpunt in. Vervolgens kunnen betrokken or ganisaties reageren. Nog voordat de discussie goed wel is begonnen, stellen B Voorschoten geeft eerste aanzet tot aanpak emancipatiebeleid ïen automatisme wor- het alleen maar omdat )or meer dan de helft deel uit maken van de bevolking. Het dagelijks bestuur van de ge meente voorspelt "een moeizaam proces dat een lange adem vergt". 3en in de raamwerknota op- de nota "dat het ondersteunen genomen overzicht van emancipa- van de emancipatiegedachte lang torische maatregelen die in Voor niet altijd geld hoeft te kosten. In schoten al zijn getroffen, blijkt dat veel gevallen zou er al veel zijn ge- deze gemeente niet van de grond af aandacht aan wordt hoeft te bouwen aan haar i huis krijgen voorrang als er sprake is van gelijkwaardige sollicitanten, scholen worden gestimuleerd rol- doorbrekende boeken aan te schaf fen, in buurthuizen wordt het mei- denwerk gesubsidieerd en alle ge meentelijke verordeningen zouden reeds zijn ontdaan van discrimine rende voorschriften. Maatregelen De raamwerknota bestaat vooral uit een dertigtal maatregelen die zouden kunnen worden getroffen. Een greep daaruit: Duidelijk ver melden in personeelsadvertenties dat de gemeente m dienst wil nemen; in de selectie commissie die sollicitanten beoor deelt, moet minstens één vrouw zitten; de gemeente kan zogeheten, kindplaatsen huren bij de plaatse lijke kinderopvang; er kan een in ventarisatie worden gemaakt van klachten op het gebied van onge wenste intimiteiten op het gemeen tehuis; een vertrouwenspersoon moet die klachten in eerste instan tie 'aanhoren'; meer vrouwelijke agenten in zodat drempels worden verlaagd voor vrouwen die aangifte willen doen van seksueel geweld; het opzetten van zelfverdedigings- j'es; bij toewijzing van woningen hoeft niet langer de voorwaarde van economische gebondenheid te gelden wanneer iemand zich na of tijdens haar of zijn scheiding wil vestigen in de oude woonplaats. ZOETERWOUDE - Debbie On vlee en Peter van der Velde zijn res pectievelijk sportvrouw en sport man van Zoeterwoude oVer 1988 geworden. Sportploeg van het jaar werd de voetbalvereniging Meer burg. De ploeg promoveerde naar de derde klasse van de KNVB. Zo hoog heeft een Zoeterwoudse voet balclub nog nooit gespeeld. Het was afgelopen zaterdag een drukte van belang in gebouw Don Bosco waar de prijzen werden uit gereikt Onder de aanwezigen be- Oor- en nekletsel VOORSCHOTEN - Een dronken jongeman van onbekende leeftijd is de afgelopen nacht rond vier uur 's nachts ter hoogte*van het NS-sta- tion in Voorschoten met zijn nek in 'iets scherps' gevallen. Volgens een politiewoordvoerder raakte -hij ge wond aan nek en oor en is naar het AZL overgebracht. Op de Mulderlaan in Voorscho ten is in de nacht van zondag op maandag door onbekende oorzaak i ?en auto uitgebrand. vond zich ook wethouder A. van der Heijden. De jury bestond uit Jan van Heek, Paul de Tombe en Piet Opdam. Behalye aanspreken de prestaties, vormde ook trai- ningsarbeid een criterium bij de verkiezing. Turnster Debbie Onvlee behaal de de titel voor de tweede keer door haar nationale kampioenschap in de B-klasse. Ook Peter van der Vel- Van der Velde stopte in het be lang van zijn maatschappelijke loopbaan. Omdat hij het schaatsen niet kan laten, is Van der Velde bui ten de kernploeg om nog wel aan het trainen, in 1990 wil hij weer meedoen aan het wereldkampioen schap shorttrack in Amsterdam. Sportief gat Op de tweede plaats bij de dames de prolongeerde zijn titel. Hij werd eindigde zaterdag kunstrijdster 1988 nationaal, Europees reldkampioen shorttrack. Op de 100 meter vestigde hij een wereld record en hij nam goud mee uit Cal gary. In maart werd Van der Velde schaatskampioen van Zoeterwou de. Beide kampioenen zijn gestopt. Onvlee kreeg onenigheid met haar trainer. Omdat geen turnclub hoog niveau traint, betekende dit ongewild het einde van haar sport- carrière. Opnieuw beginnen, in bij voorbeeld Amsterdam, acht zij on mogelijk. Onvlee is nu 14 jaar en vindt zich te oud om op haar vroe gere niveau te kunnen terugkeren. Riet van Diemen- De jong, derde werd shorttrackrijdster Ellen van der Geest. Bij de heren werd voet baller Rob Retèl tweede, de atleet Perry Vrisekoop werd de derde plaats toegewezen. Bij de sport ploegen werd.de jazz-groep van de gymnastiek- en turnvereniging Meerburg tweede en het eerste team van de badmintonvereniging in deze omgeving Shuttle-woude derde, te vinden die op Voorzitter van de jury Jan van Heek signaleerde tijdens de prijs uitreiking dat tussen Zoeterwoude Rijndijk en Zoeterwoude Dorp be halve een geografisch, ook een sportief gat gaapt. 'Rijndijk' sleep te het grootste deel van de prijzen in de wacht. i de Zoeterwoudse sportprijzen bijeen in gebouw Don Bosco. k Bouwman) keling (81). tussen het oude en nieuwe Leider dorp in, is ruim genoeg en ziet er prima uit na een flinke opknap beurt. "Toen we de school kregen, zat er alleen een keuken in. We heb ben er een bar in gemaakt, hebben van twee lokalen één lokaal ge maakt en alles is geschilderd", ver telt secretaris A. de Meij. Subsidie heeft de club daarvoor niet gekre gen. De duivenmelkers hadden ge lukkig nog wat geld in een oude sok zitten en beschikten over han dige leden. Jarenlang was de vereniging ge huisvest in het ijsclubgebouwtje. Ze betaalde 1000 gulden huur voor de zes warmste maanden. De ijs clubvereniging claimde de koud ste maanden, wanneer de duiven aan de grond blijven. Alles ging in harmonie en de befaamde winter tentoonstelling kon makkelijk in de kantine van de Touwfabrieken worden gehouden. De komst van een nieuw ijslubbestuur gooide roet in het eten, vertelt de secreta ris. De vereniging wilde ook zo mers gaan trainen en had dan het gebouwtje nodig. Ook zag ze lucra tieve verhuurmogelijkheden. Vooroordelen Uiteindelijk is de verandering goed uitgepakt voor de Rijnklievers en broedt de vereniging op plannen om ook in de wintermaanden wat meer te doen. Lezingen en filmpjes behoren tot de mogelijkheden, ter wijl ze bovendien de vooroordelen tegen de duivensport te lijf wil gaan. "Keer op keer merk je dat de duivensport niet zo'n goede naam heeft. Al die verhalen over doping en onwijze verkoopprijzen, terwijl er ook een hoop liefdadigheid om heen zit". Bij de opening leek de vereni ging in die opzet te slagen. De se cretaris zag heel wat - welgestelde - buren. De Rijnklievers zouden niet als een "a-sociale familie Flodder" worden gezien, maar horen er al een beetje bij. "Waarom ook niet?", zegt de secretaris. "Bij de ijsbaan ging het ook goed",. De Rijnklievers telt 31 leden uit Leiderdorp, Leiden en omliggende gemeenten. Het ene lid heeft 14 duiven, andere leden hebben 120 vliegers - kampioenen en minder goede vliegers. De vereniging be staat dit jaar 40 jaar en is daarmee ouder dan de nummer twee. Deze postduivenvereniging Leiderdorp is een afsplitsing van de Zuidhol landse vereniging. Burgerlijke Stand P.J. Boot en A.W. Cornet, Carina Buchanan en J.M. Ross, Roy J. z.v. J.J. Spring in t Veld en C.P.M. Gussenhoven. Ondertrouwd: P.A. van der Meulen met W.M.J. Hezemans, P. Kelder met C.G.Th, van der Meij, R. van Leeuwen met C.M.J. Streé- der, W. Oranje met M.C. Salari, D. Verschoor met M. van den Hoek. Huwelijken: Y. Zalzali met K.S. Beckel, A.J.M. Hendriks met M.J.C. Lamboo. Overleden: G.A.J. Letters wv Sirks (74). A. Terpstra wv Maarsen (85), G.P.J. van den Toorn wv Wijlacker (77), D. van Dis (64), N. Rijling wv Rol (84), M.C. Westgeest wv Hak- Modernisering zwembad moet voor hogere inkomsten zorgen 1989 biedt ondernemers weer volop commerciële scoringskansen. Niet alleen omdat de consumptieve bestedin gen gelijke tred houden met een stijgend vertrouwen in een groeiende economie, maar ook omdat de grote beurs- tentoonstellingen in hun kielzog regionaal veel consumenten over de streep trekken. Het Leidsch Dagblad en Alphens Dagblad maken het hun lezers dit jaar weer extra gemakkelijk om trends, ont wikkelingen en aanbod op de voet te volgen. De speciale advertentiepagina's (vaak met gratis steunkleur) bieden een overzichtelijke en duidelijk herkenbare presentatie van wat ondernemers hun potentiële klanten in dat specifie ke marktsegment te bieden hebben. DOELGERICHT ADVERTEREN BRENGT CONSUMENTEN IN BEWEGING! Plaatsing: vrijdag 3 februari ADVERTENTIE-SPECIAL PERSONENAUTO'S Donderdag 2 februari begint de Auto-Rai. In tegenstelling tot andere jaren hebben de standhouders besloten om geen auto's meer te verkopen en uitsluitend voorlichting te geven. Een prima gelegenheid voor regionale auto-bedrijven om zich te profileren bij de enthousiaste beursbezoekers. Dat helpt! Reserveren en opgeven van advertenties: 071 - 16 13 93

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 9