'Ik ga door tot ik die wereldtitel wél heb' ;Bezoek van Nesty 'dient vele doelen Van der Poel weer tweede bij WK veldrijden (NIET) VAN GISTEREN Achtste titel Liesbeth Beeks MAANDAG 30 JANUARI 1989 n Surinaamse zwemmer blijft anti-held 3- 3. DEN HAAG (GPD) Anthony Nesty is niets veranderd, zijn om- J geving des te meer. Vier maanden na zijn olympische zegetocht 3- op de 100 meter vlinderslag in Seoul, ontpopt de Surinamer zich [- nog altijd als dezelfde bescheiden anti-held die in Zuidkorea ra- deloos wegvluchtte van alle commotie rond zijn persoon. Zijn i. landgenoten echter, plaatsten Nesty vanaf dat historische mo ment - hij was de eerste Surinamer die een olympische medaille 3' veroverde - op een voetstuk. 1IC<] Bij terugkeer vanuit Azië werd de zwemmer opgewacht door een 4'2 feestvierende menigte van twintig- duizend mensen. Hij werd be- noemd tot Commandeur in de Ere- 4. Orde van de Gele Ster, kreeg een 4.1 stuk land van duizend vierkante meter toegewezen en ontving een H nationaal geschenk (100.000 gul- 3i den), dat de overheid nog eens ver- nin| dubbelde. Suriname was Nesty dankbaar, omdat hij de naam van |-2j het land in exact drieenvijftig se- "2j conden op de wereldkaart plaatste, l'jl Inmiddels kan hij zich bijna niet I meer ongehinderd in het openbaar vertonen in de straten van Parama ribo. Nesty is daarmee tegen wil en 2-3, dank uitgegroeid tot het idool van Ri> de Zuidamerikaanse republiek. For Zaterdag bleek dat hij inmiddels ook als hét 'promotie-object' bij -2| uitstek wordt beschouwd. -4 Bliksembezoek g. Het bliksembezoek dat de 21-jarige vlinderslagspecialist het afgelopen weekend aan Nederland bracht, 1 diende vele doelen. De opening van de 'Anthony Nesty-tentoon- j.0| stelling' in de Surinaamse ambas sade in Den Haag (tot 24 februari J nog te aanschouwen in achtereen- volgens Den Bosch, Utrecht, Am- ■ifc sterdam, Rotterdam en Groningen) •1Ï trok mede door zijn aanwezigheid veel belangstellenden, maar stond li met name in het teken van het inza- j melen van geld voor betere zwem- '0(I faciliteiten in Suriname zelf. Het 3] land beschikt momenteel over slechts elf zwembaden (waarvan 2J één vijftig-meterbassin), het is de 17bedoeling om middels de tentoon- 15 stelling over het leven van de 12k zwemmer, het uitgeven van 'Nesty- 10 munten-, postzegels-, en ansicht- 7 kaarten, alsmede het openen van een speciaal bankrekeningnum- J mer een bedrag in te zamelen, dat 2 een aanzet kan zijn voor de bouw van een tweede modelzwembad in ;1 Paramaribo. 9 J, Beginkapitaal 7 De Anthony Nesty-stichting, die 2j hiervoor speciaal is opgericht en waarvan vader Ronald voorzitter is, schat de totale kosten van het project op zo'n tien tot elf miljoen gulden. „Wellicht dat de overheid wat makkelijker met het geld over de brug komt, als wij ze een begin kapitaal kunnen overhandigen", sprak ir. MacDonald, secretaris van de stichting en voorzitter van de Surinaamse zwembond zijn ver wachting uit. „Dan zal er toch eerst iets aan de instelling van de over heid moeten veranderen", opperde een Surinaamse journalist. „Want het kostte al genoeg moeite om de Surinaamse sporters een visum te bezorgen voor de Olympische Spe len". Anthony Nesty, sinds 1985 stu deert en traint hij met een door de Surinaamse overheid bekostigde beurs aan de Bolles High School in Jacksonville, weigerde op 'politie ke zaken' in te gaan. „Ik snap er niks van, en ik interesseer me er ook niet voor". Ambassadeur C.B. Ramsikor („Anthony, je hebt ons land uit het isolement gehaald, daar zijn we je eeuwig dankbaar voor") kopte de voorzet én de aan wezigheid van de media wel gretig Toeloop Met een dankbare blik richting Nesty, die voor zoveel toeloop had gezorgd: „Déze regering stelt zich op het standpunt dat sport voor een gezonde bevolking zorgt. Men zal er dan ook alles aan doen om voor betere faciliteiten te zorgen. Zoals dat eigenlijk voor alles in Su- riname opgaat. Het was afgelopen donderdag precies een jaar geleden dat de nieuwe regering aan de slag ging, en we kunnen stellen dat in die Korte tijd al een goede basis, een infrastructuur-is-gelegd voor de toekomst. De contacten, of be ter gezegd de vriendschappelijke banden met Brazilië, Venezuela, de Verenigde Staten, Frankrijk, en ze ker met Nederland zijn weer her steld. De commissie van de men senrechten is in Suriname pools hoogte komen nemen, en heeft po sitief geoordeeld. Het ontwikke lingsplan voor de komende jaren zal binnenkort worden goedge keurd. Dat geeft aan dat we op de Anthony Nesty met zijn gouden plak in de Surinaamse ambassade. goede weg zijn. Die kwestie met de visa voor Seoul was nog slechts een incident". Geschenk Anthony Nesty zat erbij en keek er naar. Zijn aanwezigheid was vol doende. De eerste kennismaking met Nederland (vandaag vliegt hij weer terug naar de VS) bestond voor hem uit ontvangsten, lunches en diners, gelegenheid om even langs zijn in Rotterdam studerende zus te gaan was er nauwelijks. Na dat KNZB-voorzitter Klaas van der Pol hem een boek en een geschenk had overhandigd: „Ach, ze noemen het een soort van ambassadeurs functie. Dat doe ik dan ook maar. Ik blijk toch een bepaalde voor- HONKBAL - Honkbaltrainer Jan- Dik Leurs is zaterdag in Noordwijk onderscheiden met de „Coach Award", een jaarlijks terugkerende onderscheiding, die wordt uitgege ven door de Nederlandse Vereni ging voor honkbalcoaches. Leurs is oefenmeester van Haarlem Ni- cols. beeldfunctie voor de Surinaamse jeugd te hebben. Maar of ik er ooit aan zal wennen, ik weet het echt niet. Nogmaals, politiek zegt me niets, dus zal ik ook elke vraag in die richting uit de weg gaan. Daar kunnen anderen veel beter over oordelen. Mij stoort het niet". KAREL JANSEN Toch nog winst PONT CHATEAU (GPD) - Een dag na de afgang bij de amateurs toverden de Nederlandse bege leiders plots weer hun breedste glimlach tevoorschijn. De reden: Richard Groenendaal, 17 jaar oud, eigenzinnige zoon van prof Reinier, maar ook gezegend met enorm veel talent. Ten overstaan van duizenden toeschouwers kroonde hij zich tot wereldkam pioen veldrijden bij de junioren. En troefde hij de Franse favoriet Emmanuel Magnien af. PONT-CHATEAU (GPD) Zal Adri van der Poel het ooit nog beleven; het moment waar op UCI-voorzitter Luis Puig hem het mooiste tricot ter wereld aantrekt, de regenboogtrui. In de milde voorjaarszon van Pont-Chateau verlengde Van der Poel zijn abonnement op de tweede plaats. Als wegrenner haalde hij bij het WK één keer zilver, als veldrijder vol tooide hij gisteren de trilogie. De beste acrobaat onder de veldrijders ging hem gisteren vooraf. Danny de Bie, getooid met een koket staartje, wipte met fiets en al over de balken en groeide van kabouter uit tot reus. De eerste benaming gaf zijn uitgevallen landgenoot Roland Liboton hem, de tweede kreeg hij achteraf van heel het Belgisch korps. Voor Van der Poel waren de drui ven niet eens zo zuur. „Volgend jaar gaan we het weer proberen", zei de man die aardig in de voetspo ren van zijn schoonvader, Ray mond Poulidor, treedt. Vervolgens klonk het bekende verhaal. „Ik heb er alles voor gedaan, ik heb goed gereden, maar De Bie moet je op zo'n parkoers buiten beschouwing laten. Die kan over balken sprin gen en ik niet. Heb ik weer wat om te leren. Ik ga met veldrijden door tot ik de wereldtitel wel heb. Pas dan zal ik er over denken om alleen op de weg te koersen". Beperkt Van der Poel wilde na afloop niet weten van een beperkt parkoers. Buiten de perszaal stonden nog steeds drommen toeschouwers. „Dit was toch promotie voor het veldrijden. Prachtig voor het pu bliek en het parkoers was ook ze ker niet minder dan in Hagendorf. Crossers moeten niet zo zeuren over parkoersen. Ze moeten gaan dammen; dan heb je altijd hetzelf de bord en altijd dezelfde schijven. Het is een wintersport en dan kun je alles verwachten. Dit keer was het toevallig een snel parkoers, maar daarom is De Bie toch geen slechte wereldkampioen. Ik vind hem een heel begaafd veldrijder". Voor Hennie Stamsnijder lag het allemaal wat anders. De winnaar van de Super Prestige was na zijn zevende plaats de wanhoop niet nabij, hij zocht niet naar uitvluch ten, constateerde slechts dat hij in de eindsprint om het brons in een ongunstige positie werd gema noeuvreerd door Beat Breu. „En op dit parkoers is De Bie natuurlijk de beste. Mensen mogen best een andere mening hebben hoor dat houdt de wereld een beetje boei end maar ik vind toch dat een wereldkampioenschap selectiever moet zijn. De Bie is de beste acro baat onder de veldrijders, maar is hij ook de beste over het hele sei zoen gemeten? Ik dacht het niet". Stamsnijder leefde ontspannen naar het WK toe, omdat hij zijn toe komst voor het nieuwe seizoen al had verzekerd via zijn Super-Pres- tige-zege. Hij weet dat de kans om ooit nog wereldkampioen te wor den met het jaar kleiner wordt. Uitslagen De Bie is ook zeker geen slechte kampioen. Vorige week zette hij zich thuis in Beersel aan de keu kentafel en ging hij nog eens alle uitslagen na. Hij reed dit jaar 34 koersen, eindigde 27 maal bij de eerste vier en won er negen. Daar bij was de grote veldrit 'van Overij- se en waren ook twee Zwitserse koersen. Het geeft aan dat De Bie aan in houd heeft gewonnen. „Tot mijn 25e heb ik alleen op de weg gere den. Pas daarna ben ik serieus gaan crossen. Toen ik dit parkoers zag, wist ik dat ik kon winnen". De Bie haalde zijn winst dus vooral op de gedeelten waar de renners van de fiets moesten. De 29-jarige Belg reed als het ware tegen de balken op. „Ik ben daar in het verleden in een wedstrijd mee begonnen en het gaat me eigenlijk spelenderwijs af. Ik hoef er niet eens op te oefe- Roland Liboton is in België dus niet langer de ongekroonde ko ning. In de eerste ronde kwam Li boton al ten val, waarna hij de race verliet. Eerder al was een andere outsider, Albert Zweifel, uit koers gegaan. In zijn laatste wereldkam pioenschap kwam de vijfvoudige titelhouder al na 150 meter ten val. Hij verliet de wedstrijd met een hersenschudding en een gebroken vinger, zijn landgenoot Pascal Ri chard was niet in staat zijn titel nog verder te verdedigen. Even reed hij 1 de spits van het gebeuren. Bokloev wint in Chamonix CHAMONIX (DPA) - De Zweed Jan Bokloev heeft zijn voorsprong in de strijd om de wereldbeker schansspringen zaterdag vergroot door in Chamonix de wedstrijd van de 70-meter-schans te winnen. Zijn naaste rivaal Dieter Thoma kwam niet aan de start. De West duitser verblijft in Lahti (Finland), waar van 17 tot 26 februari de we reldkampioenschappen Noordse nummers worden afgewerkt. Bokloev heeft na vijftien wedstrij den 200 punten, Thoma 153. Wil Groenendijk heeft zijn werkterrein verplaatst. Op het veld waar hij vroeger triomfen vierde als voetballer van Rijns- burgse Boys, is Groenendijk sinds dit seizoen actief als bege leider van de plaatselijke hoofd macht. En dat baantje bevalt de 35-jarige inwoner van Rijnsburg best. "Maar het is niet zo dat ik helemaal niks meer doe", zegt de ex-prof van FC Utrecht. "Ik train gewoon zoveel mogelijk met de A- selectie mee. Het gaat me te ver om definitief afscheid te nemen van het spelletje". Wil Groenendijk, van origine Leidenaar, startte zijn sportieve carrière bij UVS. In de Kikker polder speelde hij zich in de be langstelling van Ajax"Ik was toen een jaar of achttien. Zat op de avondschool en die wilde ik liever afmaken, dan voetballen bij Ajax". Vijf seizoenen later maakte Groeneiidijk dan toch de over stap naar het betaalde voetbal. "FC Utrecht wilde me graag heb ben. Onder voorwaarde dat ik een A-contract zou krijgen, heb ik het maar gedaan". Na één jaar keerde Groenendijk De Galgen waard alweer de rug toe. "Ik werkte halve dagen. Dat was niet te combineren met het voetbal len". Groenendijk was van plan zich weer aan te melden bij zijn oude club UVS, maar de voorzitter van Rijnsburgse Boys, Piet van Egmond, stak daar een stokje voor. De praeses, toevallig werk gever van Groenendijk, bood de voetballer in ruil voor zijn komst naar Rijnsburg woonruimte aan. "Ik woonde nu niet bepaald luxueus in Leiden. Daarom heb ik uiteindelijk toegehapt". Hij kreeg er geen spijt van. "Ik heb de promotie naar de eerste klas meegemaakt. Een gouden periode. Ik heb het eigenlijk al tijd wel naar m'n zin gehad bij Rijnsburg. Later ben ik met het tweede elftal kampioen van Ne derland geworden. Dat was ook schitterend". De laatste twee seizoenen ac teerde Groenendijk in het derde elftal. "Om de jonge gasten op te vangen, die uit de junioren ko men. Die vallen altijd een beetje tussen de wal en het schip. Dat is me trouwens uitstekend bevallen, Vorig jaar werden we kampioen. Alweer, ja. Ik ben heel wat keren kampioen geworden bij Rijns burg". Dat hij met het derde de titel bemachtigde had Groenendijk nimmer verwacht na zijn onge val in mei '87. De timmerman viel van een dak en raakte drie weken in coma. Alsof dat nog niet genoeg was, werd hij een aantal weken later getroffen door een Wil Groenendijk. hersenbloeding, "ik gaf weinig meer voor mezelf. Ik was in die periode niet eens in staat om hon derd meter te lopen. Maar het is allemaal weer redelijk voor el kaar gekomen". Tot opluchting van zijn vrouw heeft Groenendijk het voetballen in competitieverband eraan ge geven. "Want er waren door dat ongeval risico's aan verbonden. Daarom is het beter dat ik ben ge stopt. Maar door mijn rol als be geleider blijf ik toch bij het voet bal betrokken. Ik voel me er goed bij' en m'n gezin staat er volledig achter". Groenendijk kan het "uitste kend" vinden met Arie Kurver, de trainer die onlangs zijn con tract met twee jaar verlengde. "Hij vraagt me om advies. Be langrijk is ook dat Kurver voor rede vatbaar is. Ik sta tussen de spelers en de trainer in. Omdat ik met de groep meetrain, weet ik precies wat er speelt. Conflicten worden dan ook direct uitge praat". De groep van zestien gelijk waardige spelers vormt een voe dingsbodem voor een conflictsi tuaties. Er kunnen er tenslote maar elf spelen. "Normaal krijg je ook problemen, maar omdat we bovenaan staan, houdt ieder een zijn mond. Ze vechten alle-, maal voor hun plekkie en dat houdt de zaak lekker scherp. Me de daarom is Rijnsburgse Boys een voorname titelkandidaat. Ik weet heus wel dat we het nog moeilijk krijgen, maar deze selec tie heeft zoveel kwaliteit dat de problemen overwonnen zullen worden. Daarvan ben ik over- tuigd". ROB ONDERWATER Noordwijk-doelman Dick Dortmundt weet het ook niet meer: „Wat moetje met zo'n knollentuin?". Ongesteld (1) De bodemongesteldheid aan de Noordwijkerweg in Rijnsburg is schrikbarend. Wie een bezoekje brengt aan sportpark Middelmors zal zich afvragen hoe het in hemels naam mogelijk is dat Rijnsburgse Boys aan de leiding gaat in de eer ste klasse A van het zaterdagvoet bal. De aanblik van het hoofdveld van de Boys doet vermoeden dat de Katwijkse duinen een paar kilo meter landinwaarts zijn gescho ven. Hobbels, kuilen en heel veel zand maken voetbal bijna bij voor baat onmogelijk. En dat is lastig voor een aanvallend ingestelde ploeg als Rijnsburgse Boys dat tweewekelijks met een verdedi gend ingestelde tegenstander krijgt te maken. De derby Rijnsburgse Boys- Noordwijk was zaterdag een 'uien- pot' van de eerste orde en dat kwam vooral door de oneffenhe den op het terrein die Ivan Her mans een gescheurde meniscus be zorgden. De spits van Noordwijk werd na vier minuten op een bran card afgevoerd nadat hij een soort dubbele Rietberger had uitgevoerd met een erbarmelijke afsprong. Het siert de Rijnsburgers dat zij de ongesteldheid van hun veld niet als excuus wilden aanvoeren voor het puntverlies tegen Noordwijk (1-1). Trainer Arie Kurver: „De te genstander heeft ook met die mat te maken, misschien zijn wij als puur aanvallende ploeg extra in het nadeel, maar dat wil ik niet als excuus gebruiken voor een slech tere thuisbeurt". En centrale ver dediger Wim Driebergen: „Ons veld was een paar maanden gele den ook al bar slecht en we hebben toch bewezen dat we er goed op kunnen voetballen. Tegen Noord wijk hadden we er voor rust ge woon een paar in moet schoppen, dan had achteraf niemand over dat veld gezeurd". ALPHEN AAN DEN RIJN - Lies beth Beeks is gisteren in Den Haag judokampioene van Zuid-Holland geworden. De Alphense sport schoolhoudster werd in de sport hal Overbosch eerste in de catego rie tot 56 kilogram. In de finale klopte ze Brigit van der Water uit Delft met koka. De ande re partijen won Beeks met ippon. Het is de achtste keer dat de Alp hense de provinciale titel voor zich opeist. De 21-jarige Irene Burggraaf uit Hazerswoudse viel ook in de prij zen. In de categorie tot 72 kilogram veroverde de Yoshi-judoka op haar verjaardag een vierde plaats. Ongesteld (2) Hoewel de kwaliteit van de Rijns burgse voetbalarena dus al gerui me tijd te wensen overlaat, was het nog nooit zo slecht als afgelopen zaterdag. „De oorzaak is de recente bezanding", weet secretaris Gerard van Zuijlen. „Normaal gesproken wordt het veld twee keer per jaar bezand, één keer in de zomer en één keer in de winter. Deze winter is het een beetje misgegaan. Het zand zou aan het begin van de win terstop op het veld worden aange bracht, maar in die periode was het veel te nat. Daarom hebben ze de bezanding uitgesteld tot begin de ze maand". En met de recente droogte is de toch al hobbelige wei dus veran derd in een soort duinlandschap. Van Zuijlen: „Het veld heeft drin gend behoefte aan een flinke op knapbeurt, maar dat kost een hele boel geld. Het liefst zouden wij een soort renovatie uitvoeren zoals bij Noordwijk is gebeurd. Daar heb ben ze de hele zaak afgegraven, kostte wel 80.000 gulden. In elk ge val moet er wat gebeuren met ons veld en daarom gaan we op korte termijn met de gemeente rond de tafel zitten". Of dat helpt, is de vraag. Het RB- bestuur doet er waarschijnlijk be ter aan met de Rijnsburgse ge meenteraad aan het tuinieren te slaan in de knollentuin van Middel- mors, een beetje harken en zo. „Ik kan het zeker wel een jaartje, vergeten?" Krachtsporter Siem W., ooit AVRO's Sterkste Man van Neder land, nu vastgenomen op verden king van heroïnesmokkel, tegen rechercheur. (Opgetekend door De Telegraaf). „Wat dacht je van tien jaar?" (Rechercheur tegen Siem W in dezelfde Telegraaf). „...de sponsors Superconfex, Yo- ko en Ono..." (Radioverslaggever Jaap Bax als mede-presentator bij de voor stelling van de wielerploeg van Jan Raas). „Ajax heeft een enorm charisma, een imponerende verpakking. Maar als je de doos open maakt overheerst de leegheid. Hoeveel oud-spelers dóen nog iets voor Ajax, heel weinig toch? Als je na een wedstrijd het spelershome bin nenstapte dan domineerde de halve onderwereld... die mee praatte en besliste over wat de technische lei ding van de club deed... dat soort mensen maakt mijn vak belache lijk". (Hassie van Wijk, voormalig hulptrainer van Ajax, in Voetbal International). „Tscheu La Ling was een fantas tische voetballer. Een moeilijke prof, maar een eerlijk mens. We hadden eens een feest waar dat ko mische duo de Mounties optrad. Tscheu zei Piet Bambergen toen recht in zijn gezicht: ik kan om jou niet lachen, maar om onze materi aalman wel. Hoe die Bambergen keek? Nou, alsof hij een klap in zijn gezicht had gekregen". (Ajax' materiaalverzorger Sjaak Wolfs in VI Junior). „Of ik monogaam ben(lachend) Natuurlijk! Filosoferen over dat soort zaken is levensgevaarlijk. Als ik iets verkeerds zeg, valt er zo een bom thuis. Bekende voetballers staan natuurlijk meer in de be langstelling bij krolse jongedames dan kantoor- of magazijnbedien des". (FC Twente-spits Piet Keur in Panorama). „Van Mirella denk ik dat ze heel monogaam is. Als ik erachter zou komen dat zij een ander heeft, weet ik niet hoe ik zou reageren. Mis schien stuur ik onze hond. een joe kel van een Rottweiler wel op hem af'. (Piet Keur in Panorama). „Als ik aan aids moet doodgaan heb ik pech". (Piet Keur in Panorama). „Er zijn vandaag de dag te veel wielrenners die de ene zomer vlie gen en de volgende zomer vleugel lam zijn. Lemond, Breukink, Zim- mermann, Bauer. Voor die vier steek ik mijn handen in het vuur. Van de rest ben ik minder zeker". (Wielerjournalist Jean Nelis- sen over het dopinggebruik van wielrenners in Haagse Post). „Volgens mij is Theunisse des tijds geflikt. Ik heb al zo'n dertig jaar lang in de ogen van een hele boel pakkers gekeken, en Theunisse is een van de weinigen die ik ben gaan geloven. Het zal best dat dat spul in zijn lichaam heeft gezeten, maar hij heeft het niet bewust geno men. En als hij het wel met opzet ge pakt heeft moet hij morgen stoppen met fietsen en aan het toneel gaan. Dan is er een nieuwe Ko van Dijk (Wielerjournalist Jean Nelis- sen in Haagse Post). „Ik gaf de achterhoede zelfver trouwen. Onder meer door nooit te schreeuwen. De manier waarop Van Breukelen soms staat te roepen en te gillen in zijn kooi spreekt me in het geheel niet aan. Wat me ook tegen valt: Van Breukelen heeft geen boekhouding met de namen van de penalty-nemers. Als-ie wil weten in welke hoek de strafschop specialist van Real Madrid pleegt te schieten, belt-ie Jan Reker. Die heeft alles wel geadministreerd. Be spottelijk dat Van Breukelen zich voor die informatie moet wenden tot een publiciteitsmannetje als Re ker. Ik wist vroeger alles van de pe nalty-nemers. In binnen- en buiten land. Ik schreef alles op in een schoolschriftje. Daar heb ik veel baat bij gehad". (Ex-Feyenoord-doelman Eddy Pieters Graafland in Aktuecl). „Theo Vonk - trainer van Twente - heeft mij nog nooit een neukver- bod opgelegd". (FC Twente-voetballer Piet Keur in Panorama) „Guus Spier wist tot voor kort niet of er lucht of zand in een bal zit". (Verslaggever Johan Derksen over FC Groningen-bestuurslid in Voetbal International) .„Ik wil nog altijd miljonair zijn voor mijn dertigste. Als ik zo oud word natuurlijk". (Skispringer Eddie 'the eagle' Edwards in Sport 90) „Zwarte panty's vind ik heel mooi en ik houd van naaldhakjes". (Piet Keur in Panorama) „Psychologen, die de sport igts te bieden hebben, zijn op de vingers van één hand te tellen". (Sportpsycholoog Peter Blitz in het Algemeen Dagblad) „Tegenwoordig maken de media ons genadeloos duidelijk dat hard rijden op de schaats niet meer dan een regionale afwijking is". (Columnist Rob Schouten in Trouw) „Tja, ik ben niet onopvallend." (Ex-NOC-voorzitter Henk Vonhoff in Het Vrije Volk) „Of ik veel geld heb? Laten we zeggen dat ik goed kan eten en drinken".

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 21