Leiden werkt zich langs Leiderdorp Allen Weerbaar leest Fides de les Lisse verliest na drie verlengingen Van der Willik slaat toe Saturnus ruim langs Roda'71 MAANDAG 30 JANUARI 1989 PAGINA 17 In ouderwets kokende Vijf Meihal LEIDEN In de eerste divisie van het basketbal is, zoals trouwens zo vaak het geval is in de sport, van enige logica geen sprake dit seizoen. Het uitslagenbord geeft met name de laatste weken een beeld te zien dat zo wisselvallig is als het weer, waardoor het maken van prognoses sterke overeenkomsten vertoont met het praatje dat de meteorologen van het KNMI elke avond rond de klok van zeven afsteken. Het kan vriezen of het kan dooien, het is maar net hoe je pet staat en morgen zien we wel of het al dan niet .klopt. Door dit alles sloeg de balans door naar Leiden, al wil dat nog niet zeg gen dat het allemaal maar vanzelf ging. Het verschil in punten was bij dit vooral spannende duel was nimmer groter dan elf en dat was dan nog helemaal aan het eind toen de feitelijke strijd was gestreden. Neem nu zaterdagavond. Het lag er vooraf toch dik bovenop dat Lei derdorp de derde aflevering van de onderlinge titatenstrijd met aarts rivaal Luba Leiden ditmaal met ge mak in zijn voordeel zou beslissen. De Leiderdorpers immers beschik ken niet alleen over het meest ta lentvolle team van die klasse maar verkeren bovendien de laatste tijd in de 'winning mood'. Terwijl aan de andere kant lijstaanvoerder Lei den vorige week een lelijke steek liet vallen tegen het ver terugge zakte BVO Alphen, dat notabene nog speelde zonder zijn beste man. Dan lijkt het toch logisch, zou je zeggen, of Leiderdorp moest met succes een aanval kunnen lanceren op de bovenste plaats. Nou, ver geet het maar, want daar kwam dus helemaal niets van in. Zwaarbevochten Geheel passend in het beeld van die repeterende 'surprise-show' be haalde Leiden namelijk een welis waar zwaarbevochten, maar niette min, dikverdiende 78-69 overwin ning op de buur. Het gat tussen de twee clubs is daarmee voorlopig weer bepaald op vier punten, met daarbij de aantekening dat dat in het nog resterende deel van het programma alles behalve onover-. brugbaar is. Het sleutelwoord bij de koploper schijnt de laatste tijd, zo verwoordden althans de betrok kenen het, motivatie te zijn. Die is er wel wanneer tegen een topper als Leiderdorp moet worden aan getreden, die is wel eens zoek-wan neer de tegenstander minder naam en faam geniet. Zo is het natuurlijk ook verklaarbaar dat je op die ma nier nooit echt weerbestendig wordt. •Leiderdorp weet op zijn beurt ook wat pieken en dalen zijn. In de cember verloor de ploeg drie duels. Toch heeft het team een uitgekien de balans in jeugd en routine, in snelheid en lengte. Aan de andere kant is. Leiderdorp momenteel toch wat te smal. Het gewicht van de wedstrijd komt, zeker nu ook er varen krachten als Will Moerer en Boris Monkhorst langdurig zijn uitgeschakeld, terecht op de schouders van te weinig spelers met alle risico's van dien. Hebben er een paar hun dag niet, of weet de tegenstander één of meer mannen van het kaliber Huybens, Kallen berg, René Paulides of Van Veen te beteugelen dan is Leiderdorp kwetsbaar. In dat laatste slaagde Leiden za terdagavond en dat kwam uitgere kend door de veel bredere bank waarover coach Rosdorff beschikt. Natuurlijk is ook hij goeddeels af hankelijk van vaste krachten als de Amerikaan Tom Gussen, de sluwe Erik-Paul van Weeren, de gedegen balopbrenger Ronald van der Geest en de lange Thijs Minder hout. Laatstgenoemde was er even wel vanwege een griepje niet bij, maar - en dat mag typerend ge noemd worden - dat is bij Leiden dus geen punt. Een complete troi ka stond zaterdag op om die leemte op te vullen. En zij, Oscar Taal, Pe ter van de Wetering en Jack Gin jaar, bepaalden uiteindelijk het verschil. Waarbij Taal en passant nog uitgroeide tot de man van de Wedstrijd. Ouderwets De 23-jarige ex-Alphenaar de pas drie weken geleden Rosdorff: duidelijk LEIDEN - „Jammer dat de troika er niet meer was. Anders hadden we daar zeker van kun nen profiteren". Het speet Lei derdorp-coach Bert Samson dat Luba schoon schip had ge maakt na de beschamende ne derlaag tegen BVO. Leiden werd toen gestuurd door maar liefst drie kapiteins, zaterdag bleek Paul Rosdorff weer in ere hersteld als hoofdcoach. „We hebben goede afspraken ge maakt", aldus Rosdorff, die vo rige week 'technisch begelei der' Michiel van der Meer nog nadrukkelijk naast zich wist. „Van der Meer blijft op de achtergrond, we moeten zijn er varing echter niet uitschake len", vindt Rosdorff. Van der Meer: „Ik beperk me tot de mentale begeleiding. Rosdorff is coach, Rudy van Eijck is trai ner". Het blijft ingewikkeld, maar rond de wedstrijden is er weer duidelijkheid. Dat merkte Leiderdorp zaterdag als eerste. i de Leidse formatie en beloonde dat vertrouwen van zijn coach afgelopen zaterdag met een gave partij waarmee hij het Leidse deel van het 400-koppige publiek in een weer ouderwets kokende Vijf Meihal op de banken kreeg. Hoewel qua postuur (1.97 en niet echt wat je noemt breed) eigenlijk ongeschikt om center te spelen, stond de 'Brandaris' - zoals hij om zijn rode kuif wordt genoemd - als een rots in de branding. Niet alleen scoorde hij twaalf punten en greep hij vijftien rebounds, maar boven dien etaleerde hij zijn talenten op de beslissende momenten. En dat nu heet het toonbeeld van de ware Taal werkte als een paard en nam daarbij zijn hele ploeg om sleep touw. Dat was nog een ander ver schil tussen Leiden en Leiderdorp, welke laatste ploeg meer op 'fines se' speelt. Maar dit soort krachtme tingen, waarbij rivaliteit de boven toon voert en factoren als publiek en scheidsrechters een rol spelen, worden toch vooral beslist in het voordeel van de ploeg die absoluut tot de bodem kan en wil gaan. Op het lijf geschreven van Leiden dat naast zijn raspaardjes genoeg noes te werkers telt. Tekenend, voor die inzet was dat Leiden kans zag om Leiderdorp liefst 21 maal van de bal te beroven. Het frontduo Van Weeren/Van der Geest ging daarin voorop met elk zes intercepties. Handbalsucces LOVETCH (ANP) - Het Neder lands zaalhandbalteam heeft het achtlandentoernooi in de Bulgaar se plaats Lovetch toch nog met succes besloten. Na de zege op Ita lië (20-19) nam Oranje gisteren in het slotduel royaal afstand van de watervlugge Noprdkoreanen: 39- 23 (21-13). Door dit resultaat eindig de Nederland op de zesde plaats in de eindrangschikking. Het evene ment werd gewonnen door Roeme nië dat in de finale Frankrijk met 21-18 aftroefde. Vrijwel de gehele wedstrijd ging het zij aan zij, zij het dat Leiden doorlopend de dans leidde. Twee maal en door toedoen van Taal en Gussen (25 punten) sloeg de thuis club een gaatje (27-20 en 45-38 bij rust), maar in beide gevallen waren tempoverhogingen van Leider dorp en score's van Loet de Ruijter (18) afdoende om het evenwicht te herstellen. Het beslissende gat viel uitgere kend op het moment dat Leider dorp-coach Bert Samson zeven mi nuten voor tijd zijn beste man Erik Huybens terug bracht. Met vier fouten achter zijn naam kon hij evenwel geen potten meer breken, al dacht Peter van de Wetering, in identieke situatie verkerend, daar anders over. Waar Huybens in hield, buffelde hij vrolijk verder. Met steun van de evenmin bang uitgevallen Jack Ginjaar ging het recht-toe-recht-aan naar de basket en van 60-57 werd het 76-65. Die klap kwam Leiderdorp niet meer te boven. Toch benieuwd wat het volgende week weer voor weer wordt. AD VAN KAAM Oscar Taal (midden) is ook door twee spelers van Leiderdorp, Loet de Ruijter (5) en Erik Huybens (11) niet van de bal af té houden. Taal vervulde zaterdag een hoofdrol in de Leidse winst op de aartsrivaal, (foto Loek zuyderduin) LISSE - In de promotiedivisie zijn de vrouwen van Lisse zo langzamerhand de wanhoop na bij. De ploeg van coach Martin Feitsma leed tegen Akrides, na maar liefst drie verlengingen, de zoveelste kleine nederlaag: 85- 91. Grasshoppers verloor met klein verschil van Ahoy'RZ (64- 67) en kan een plaats in de kam pioenspoule van de eredivisie nu wel vergeten. Aan het begin van de competi tie waren de verwachtingen bij het vrouwenteam van Lisse hooggespannen. Inmiddels zingt men in Lisse een toontje lager. De prestaties vallen alleszins te gen en de ploeg bezet momenteel de zevende en voorlaatste plaats. Het probleem van de Lissenaren is dat ze niet in staat zijn een voorsprong vast te houden. Een bekende kwaal, die de formatie al een paar jaar parten speelt en die ook dit seizoen weer een groot aantal verliespartijen zorg de. De wedstrijd tegen Akrides was er weer een van hetzelfde la ken een pak. Eerst werd in de tweede helft van de reguliere speeltijd een 44-29 voorsprong uit handen gegeven. Met een sco re drie seconden voor tijd for ceerde Helen Zwanenburg voor Akrides een verlenging: 64-64. In deze eerste verlenging presteer de Lisse het vervolgens om met nog dertig seconden te gaan en met balbezit een voorsprong van vier punten (71-67) weg te geven: 71-71. De tweede verlenging bracht nog steeds geen beslis sing (80-80), maar in de derde ver lenging moest een gebroken Lis se uiteindelijk het onderspit del ven: 85-91. Grasshoppers kwam tegen Ahoy'RZ net tekort: 64-67. De ploeg van coach Han Wallaart had het grootste deel van de wed strijd de leiding, maar in de de veertiende minuut van de twee de helft vond er een kentering plaats. De 60-52 voorsprong ver anderde in een een paar minuten in een 61-65 achterstand. De thuisploeg had voldoende balbe zit maar liet acht punten liggen aan de vrije worplijn en gaf zo de tegenstander kans naderbij en zelfs op voorsprong te komen. RZ gaf de wedstrijd vervolgens niet meer uit handen. MSV bakte er vrijdag tegen DAS helemaal niets van. In Delft ging de ploeg van coach Rik Driessen kansloos ten onder: 57- 45. „Het leek wel of mij speel sters vooraf al de winstkansen op hadden gegeven", verzuchtte Driessen. In de eerste divisie B vond de wedstrijd van de mannen van Lisse tegen Voorburg 2 geen doorgang. Het verplaatsen van dë wedstrijd in de Vliegermolen was kennelijk niet doorgegeven aan de scheidsrechters. Deze kwamen dan ook niet opdagen en zodoende konden de Lissena ren weer onverrichter zake naar huis. In het rayon konden de mannen van MSV het niet bol werken tegen New Stars: 79-93. ANNEKE VAN BRAKEL Wel overwinningen voor De Danaïden en Fiks LEIDEN De beide Leidse vertegenwoordigers in de overgangsklasse kenden een weinig succesvol week einde. Fides Pacta was kansloos tegen koploper Al len Weerbaar (5-14) en Per- nix verloor door de neder laag tegen KVS (20-14) de aansluiting met de top. In de eerste klasse verging het de regionale standaard teams beduidend beter. De Danaïden versloeg Archipel met 12-14 en Fiks zegevier de met 13-10 over THOR. Een angstig Fides Pacta kon Allen Weerbaar in de opmars naar de hoofdklasse niet stuiten: 5-14. De nog ongeslagen koploper hoefde niet tot het uiterste te gaan om Fi des van zich af te schudden. Inter national Bram van der Zee opende al in de eerste minuut de score voor de Amsterdammers. In het vervolg van de strijd haalde Jan Willem Meyer in verdedigend opzicht een dikke voldoende tegen Van der Zee, maar liet aanvallend een aan tal opgelegde kansen, waaronder twee strafworpen, liggen. Fides miste daardoor al snel de kans op aansluiting en een ook niet al te produktief Allen Weerbaar kon voor rust uitlopen naar 2-6. De tweede helft gaf eenzelfde spelbeeld. Allen Weerbaar liet bij vlagen leuk korfbal zien, maar zak te naarmate de wedstrijd vorderde ver terug. Frank Peter de Haas en Nico Pikaar, beiden twee maal, en Henk van der Waals tekenden voor de Leidse scores. Het mannelijk kwartet van KVS legde een doorslagggevend ge wicht in de schaal in de wedstrijd tegen Pernix. Tegen die scherpte was de ploeg van coach Rob van Dort niet opgewassen. Ondanks een 0-1 voorsprong werd Pernix snel op ruime achterstand gezet. Halverwege kon KVS al met een 11-5 voordelige marge gaan rusten. Tien minuten voor tijd kregen de Leienaars nog de mogelijkheid de spanning terug in de wedstrijd te brengen. Het verschil was onder tussen teruggelopen tot vier pun ten (18-14), toen Marco van der Lucht vanaf tweeëneenhalve me ter vrij mocht aanleggen. Topsco rer Van der Lucht (5X) liet die mo gelijkheid onbenut en de strijd was gestreden: 20-14. „Het draaide allemaal best rede lijk, maar als je bovenaan staat, wil iedereen van je winnen", realiseer de coach Rene Versloot na de moeizame overwinning van De Danaden op Archipel. Heiko Locher en Enrico Mud brachten direct na aanvang een po sitieve marge van twee punten op het bord, die tot de rust werd ge handhaafd (5-7). Na de spelhervatting wist De Da naïden het verschil te vergroten tot 6-10. Halverwege de tweede helft had de thuisploeg de aansluiting toch weer gevonden en was tot op één punt genaderd. Het Leidse achttal ontnam de opponent ver volgens alle illusies en liep op nieuw uit naar 9-14. Bij 12-14 stokte de tweede inhaalrace van Archipel. Fiks heeft zich na de zege op THOR op een tweede plaats in de rangschikking genesteld met twee punten achterstand op koploper Meervogels. In een wedstrijd met veel overtredingen, resulterend in zeven strafworpen voor de Oegst- geestenaars, kon THOR lange tijd aardig volgen. Diederik van Veen (3x), uiteindelijk topscorer met ze ven treffers, en Sandra van Gelde ren (2x) zorgden voor een 5-4 voor sprong bij rust. De formatie uit Harmeien be hield tot 11-10 de aansluiting. De zesde succesvolle strafworp van Diederik van Veen brak het verzet van de tegenstander. Na goed uit gespeeld rondspelen stelde Nico van Weizen de zege voor Fiks vei lig: 13-10. Crescendo heeft zich door de 11- 6 winst op MIK boven de rode strëep gewerkt. Het eerdere treffen tussen beide ploegen was nogal uit de hand gelopen met zelfs twee ro de kaarten voor spelers van MIK. Ditmaal was van een dergelijk hef tig duel geen sprake en toonde Crescendo zich duidelijk de meer dere. Met Ilone Lepelaar en Peter Baak in een positieve hoofdrol bouwde de ploeg van coach Leni Slegentenhorst in de eerste helft al een 6-2 voorsprong op. Na de korf- wisseling kwam Crescendo niet SASSENHEIM - De hele wed strijd bleef hij op de achter grond. In de allerlaatse minuut van TOP-Groen Geel was daar plots weer Ron van der Willik. Uit de verre hoek van het vak sloeg hij genadeloos toe: 16-15. „Gaaf dat je er zo overheen kunt zetten", aldus Ron van der Willik enkele ogenblikken na het laatste fluitsignaal, „maar ik zat vandaag toch niet goed in de wedstrijd". Reden daarvoor was vooral het fysieke spel van Groen Geel. De Noordhollanders gingen elk duel aan met een bloedstollend fanatisme, niets en niemand ontziend. Met de vier maal scorende Fred Noom, die Anne van der Zaag soms ook let terlijk in de tang leek te willen nemen, als grote motor bleef Groen Geel zo de veel lichtvoeti ger Sassenheimers bij. De tactiek van Engel was ook duidelijk gericht op een ontwij ken van te zware aanslagen. „We moesten sterk op de vrouwen spelen, die fysiek fors in het na deel waren", legde Van der Wil lik uit. ,Het eerste schot moest niet bij de mannen liggen, want dan zouden we de bal direct kwijt zijn. Ria en Stella zouden daarom als blikvanger dienen". Het succes kwam reeds na tien seconden, toen Ria Nijenhuis een doorbraak afrondde, terwijl Stella van der Zaag na vier minu ten voor 2-0 zorgde. TOP bleek echter nimmer in staat de marge verder uit te bouwen. Groen Geel kwam op 2-3 en ook na 7-3 knokten de Zaankanters keihard terug, al bleef er tot de laatste tien minuten een verschil van twee punten bestaan. Gezien de belangen die op het spel stonden, was het niet ver wonderlijk dat arbiter Kuiper een moeilijke avond had. De re gelmatig fel bekritiseerde Fries bleef echter overeind in de zee van emoties. Voor Groen Geel- coach Janne Engelberts stond het echter als een paal boven wa ter: Kuiper had Groen Geel ge nekt. „Op het moment dat wij bij 15-15 de kans hebben de wed strijd open te breken, wordt een doelpunt volkomen ten onrechte wegens snijden afgekeurd". Dat TOP op dat moment wan kelde was duidelijk. Engel had Peter Tichelman in moeten zet ten om Groen Geel's invaller Di- co Dik verder scoren (3) te belet ten, terwijl een door Gerco Lan- gelaan gemiste strafworp een enorme weerslag had. Kort daar voor had international Maija Schaap zich voor de eerste maal van Karin Westerbeek (gepas seerd voor Oranje, maar wel tweemaal scorend) weten te ont doen en de gelijkmaker kunnen maken: 15-15. Maar 65 seconden voor het ein de was daar plots toch Ron van der Willik, die van grote afstand raakschietend het treffen beslis te. „Eigenlijk was de afstand wat voor mij, maar hij ging er toch i BRAM VAN GENT meer in gevaar en eindigde op een ruime 11-6 zege. Zuiderkwartier weet zich na de nederlaag tegen OSCR (10-16) in degradatieproblemen. De ploeg van coach Wim van Huis leek zich niet echt bewust van het belang van de wedstrijd. Een snelle ach terstand werd weliswaar na twintig minuten ongedaan gemaakt (4-4), maar bij het rustsignaal keek Zui derkwartier opnieuw tegen een achterstand van twee punten aan (5-7). De verplichte adempauze wierp alleen voor OSCR zijn vruch ten af. Nadat het verschil was opge lopen tot 5-12, besloot Van Huis tot een dubbele wissel. Wil de Wit en Aldo Spadon mochten hun op wachting maken voor Theo van Leeuwen en Dirk Jan de Kreek. De felheid nam daardoor zeker toe, maar de benodigde doelpunten bleven achterwege. Voor Velocitas bestaat de kans op handhaving alleen nog in de theorie. Tegen Excelsior werd voor de negende maal op rij verloren. Paul Robert Nugteren, ingevallen na tien minuten in de tweede helft voor de geblesseerde Bert van Os- nabrugge, hield de schade voor de Leiderdorpers nog enigszins be perkt. Met zijn drie doelpunten was Nugteren grotendeels verant woordelijk voor de magere pro- duktie van Velocitas. Exce.lsior zet te de 1-5 voorsprong bij rust ten slotte om in een 8-13 zege. Het verdedigende concept van GKV, dat de tegenstander veel ruimte om te schieten bood, stelde De Algemene alleen in de beginfa se voor enkele problemen. De Lei- denaars benutten de laatste vijf mi nuten van de eerste helft om van 3- 5 uit te lopen naar 6-9. Die voor sprong werd in de tweede helft door onder andere een doelpunt van invaller Arnoud Lambooy uit gebouwd tot een 7-14 overwinning. Fluks is met zes punten uit de laatste vier wedstrijden duidelijk op de goede weg. De Noordwijkers konden tegen ODS pas in de slotfa se de genadeslag uitdelen. Het achttal van coach Kees van Vliet nam voortdurend de leiding, maar liep pas na 7-5 definitief weg. Nel Hordijk, Lydia Tukker, Anne Pas- schier en Bram Koppenaal bezorg den Fluks de 11-5 winst. JETSKE GOUDSMIT VOORHOUT - Foreholte liet gisteren in Voorhout geen spaan heel van de re serves van het Amsterdam se OSC: 29-4. De mannen van Saturnus wonnen in Rotterdam na een teleur stellende eerste helft (10-12) met 14-27 van Roda'71. De mannen van Saturnus zullen basisspeler René Smit, afstands- chutter en strafworpspecialist, ze ker voor zes weken moeten missen. En dan is de competitie waar schijnlijk al gelopen. Smit bles seerde zich vorige week in de slot fase van de wedstrijd tegen het Rotterdamse Actief zodanig dat hij niet meer in het veld kwam. Aan vankelijk leek het nogal mee te val len, maar later bleek hij zijn rechte- renkelbanden te hebben ge scheurd. Gelukkig voor Saturnus is de ploeg niet meteen meer van slag bij het wegvallen van een top per. Anderen nemen dan zijn taak over. Gisteren was het de beurt aan Dirk Klok, die in de tweede helft voor de Roda defensie niet was af te stoppen. Hij scoorde liefst vijf treffers en veroorzaakte ook een aantal strafworpén die zonder mankeren in treffers werden omge zet. Roda wilde de Saturnus meer derheid breken op de vertrouwde wijze, bikkelen, maar daar stak het goed leidende arbitrale duo van meet af aan een stokje voor. Er bleef de mannen uit Rotterdam zo doende weinig anders over dan met handballen het getij te keren en daarvoor was het verschil in technisch en tactisch kunnen te groot. Saturnus won met 27-14. Na tien minuten gaf het score bord gisteren nog een bescheiden voorsprong aan voor Foreholte, 4- 0. De jonge reserves van de Am sterdamse eredivisioniste en oud landskampioen leken er zelfs nog een echte wedstrijd van te zullen maken. Zij scoorden brutaal tegen en na dertien minuten was het pas 5-2. Niet volgens de verwachting van de weer massaal in De Gaas- bak aanwezige supporters van de 'Groenen'. Dat voelde de kampi oenskandidaat in de eerste divisie A aan. De tweede treffer van de Amsterdamse jonkies was de prik kel die de pupillen van Kecskeme- thy, die zich terecht opwond over de voor dit niveau twijfelachtige arbitrage, nodig hadden om gecon centreerd aan de slag te gaan. Mar jan Bult mocht twee strafworpen missen tegen een van haar oude pupillen, Petra van Ganzen, maar nog voor de rust gaf de score al aan dat er een klasse verschil zit tussen beide ploegen, 12-2. Dat werd na de hervatting nog duidelijker tot uitdrukking ge bracht. Omdat OSC de weg naar het Voorhoutse doel voortdurend bleef zoeken door het midden, waar Foreholte een sterk tandem voor de 4-2 defensie heeft met El len Warmerdam en afwisselend Conny van der Werf of Marian Mens, werd daar regelmatig balver lies geleden en op de breakout is de Kecskemethy brigade levensge vaarlijk. Van 14-2 voor Foreholte werd het tenslotte 29-4. Daar zaten maar liefst negen breaks bij. De treffer die het meest bij Kecskeme thy in de smaak zal zijn gevallen was die van Conny van der Werf, 28-4, met een kogel die van de lat in het doel caramboleerde. Hoger in schieten kan niet. HVS hadden zich voorbereid op een pittige strijd tegen HVV70. Maar dat liep heel anders. In de eerste confronta tie varieerde HW'70 nog met de defensie. Van 3-2-1, de defensie die een beetje handbalploeg vandaag moet spelen, naar een 4-2. En juist die 4-2 defensie veroorzaakte bij HVS toen nog problemen in de aanval. Met het uitblijven van de variatie in de defensie ging HVS steeds gamakkelijker handballen en zo liep HW'70 tegen de tot van daag zwaarste nederlaag van deze competitie op, 22-4 voor HVS. Top- scoorster bij HVS was Eugenie van Gijlswijk met vijf treffers. Olympia'72 verdedigde tegen Ancora zeer geconcentreerd en nam halverwege de eerste helft door goed collectief aanvalsspel een verdiende voorsprong, 5-2. An cora, bekend om zijn bikkelharde speelwijze, zag geen kans om Olympia te verleiden tot individu eel revanche zoeken. De Wasse- naarse speelsters bleven bij balbe zit rondspelen tot zich een reele schotkans aandiende. Die speel wijze pompte geleidelijk alle lucht uit de Rotterdamse defensie, die in de slotfase definitief door de knië- en ging, 11-16. Oase gaf met een goed gesloten, agressieve 6-0 defensie WIK weinig kans op doorbraken langs de cirkel en daar moet de Rotterdamse ploeg het wel van hebben. En op de breakout kreeg WIK ook al geen mogelijkheden om het getij te ke ren. Oase brak de 4-2 defensie open door twee cirkelspeelsters en daar had WIK geen antwoord op. De persoonlijke dekking die WIK ten slotte nog probeerde leverde alleen Oase nog scoringskansen en die werden benut. Van 2-5 werd het 4-7 voor Oase. In de afdelings eerste klasse wonnen de reserves van Foreholte met 18-5, rust 9-2, van Saturnus. Het technische verschil tussen bei de ploegen werd daarmee tot uit drukking gebracht. Tactisch heeft Kecskemethy nog wel wat bij te schaven bij de Voorhoutse reser- FRANK BONTE

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17