Kop en staart blijven keurig intact Docos verzuimt winst te pakken Alle teams van Vlietwijk zakken MMO neemt koppositie over van Kickers Gelijkspel (3-3) in Stompwijk UVS-jeugd nu alleen op kop Bataven lopen zich in top tien Spartaan-bestuurder neemt afscheid Squash-titel Hoogendoom PAGINA 16 MAANDAG 30 JANUARI 1989 LEIDEN - De hervatting van de competitie in de eerste klasse van de Leidse zaterdagafdeling heeft geen schokkende verande ringen teweeg gebracht. De kop lopers Hazerswoudse Boys en TAW (respectievelijk 2-0 tegen SVOW en 0-4 bij SVLV) wonnen beide hun wedstrijden en ook in de staart waren de voor de rode lantaarn in aanmerking komen de ploegen in 'normale' doen. AFD. LEIDEN ZAT. Hazerswoudse Boys - SVOW 2- 0 SVOW bleek niet in staat de gehandicapte lijstaanvoerder (zonder de gestopte Gerard van de Haas en de zwaar geblesseer de Leon Gordijn) ook maar enig weerwerk van betekenis te bie den. Edwin de Jong zorgde voor 1-0 na een voorzet van Ed Harkes en een strafschop van Peter Ca- del (Kees van Tol werd gevloerd) bepaalden de eindstand op 2-0. SVLV - TAW 0-4 TAW had het moeilijk met SVLV dat weer eens met een drietal invallers moest aantre den. Pas vlak voor rust kwam de bevrijdende openingstreffer voor de bezoekers. De maker was Kees Reijngoud die tevens de tweede Ter Aarse treffer op de voet had. SVLV kwam er daarna niet meer aan te pas en werd ge decideerd naar een ruime neder laag gespeeld. Ben Rietveld (via de paal) en Henny de Brave slo ten het slotoffensief met 0-4 af. GWS - ZLC 4-1 Binnen een half uur liep de thuisploeg door treffers van Per cy Looman, Gijs van der Meij en Wim van der Meij uit naar 3-0 en daarmee was de wedstrijd in fei te al gespeeld. ZLC'er Hans de Hoedt was zo ongelukkig in ei gen doel te schieten (4-0) waarna zijn ploeggenoot Koos Oeverne met een tegentreffer de stand wat dragelijker maakte (4-1). Meerburg - KRV 0-2 Het sterk spelende KRV kwam op voorsprong dankzij René Houwer die zijn doelpunt in een lijstje aan de muur mag hangen, want het was een mooie treffer. De Zoeterwoudse doelman Pier re Berk had het geluk nog dat Humphrey Naarendorp tot twee maal toe een rechtstreeks duel met hem verloor maar voor een schot van Peter de Bakker moest Berk uiteindelijk voor de tweede maal zwichten. MVKV - Alphia 2-2 Het meest fraaie waren de tref fers van Martin Oudshoorn die met twee fabuleuze schoten MVKV op een 2-0 voorsprong bracht. Alphia herpakte zich ech ter nog vlak voor rust toen Peter Verheul voor 2-1 zorgde. Een ste vig offensief in de tweede helft bezorgde Alphia zelfs een punt. Kees van Raamsdonk was daar voor verantwoordelijk. LSVV - Valken'68 1-2 Het spel van Valken kon het met veel invallers aantredende LSW eerst niet echt verontrus ten. Na rust ging het echter een stuk beter bij de Valkenburgers die plots meer zicht kregen op het doel van de tegenstander. Een bekeken lob van laatste man Hans Vijgeboom was goed voor 0-1 waarna Mark Duindam de 2-0 produceerde. Toen Valken even niet bij de les was verkreeg LS- W de aansluiting, maar echter niet meer dan dat. Woubrugge - Abbenes 3-2 Rob Cornelisse knalde na een hoekschop van Marco Troost Ab benes naar een voorsprong van 0-1 die echter door de Woubrug- genaren Dirk van Dorp en Dirk van der Harst naar 2-1 werd om gebogen. Een strafschop van Jo- han Vaneman tilde Woubrugge zelfs naar 3-1 wat net teveel was voor Abbenes. Een succesvolle penalty van Peter Kattenberg (3- 2) kon daar weinig meer aan ver anderen. LEIDEN - Door een ruime 3-1 zege op Oranje Groen heeft MMO de leiding overgenomen van Kickers'69. ZLC kwam bij VNL niet verder dan een teleur stellend gelijkspel (2-2). Leids- che Boys speelde de eerder dit seizoen gestaakte wedstrijd te gen Warmunda (0-0) uit en be haalde een 3-0 overwinning. AFD. LEIDEN ZONDAG VNL - ZLC 2-2 In het eerste kwartier gaf de thuisclub ZLC nog aardig partij, maar toen Gé Teegelaar VNL- doelman Paul Goulmy wist te passeren werd het éénrichtings verkeer. Toch hield het verdedi gende VNL knap stand en moes ten zij alleen toezien dat Marcel Gubler tegen de lat kopte. Na de rust zakte het spelpeil aanmerkelijk; VNL kreeg meer vat op de wedstrijd en kwam via Michel van der Zee zelfs op gelij ke hoogte (1-1). De vreugde was van korte duur omdat Ronald Hendrikse, op de rand van bui tenspel, ZLC weer op voor sprong zette. Nadat scheidsrech ter De Wit wat al te makkelijk te gen een aantal grove overtredin- gen aankeek, gaf ZLC de voor sprong weer weg. Frans van der Heiden liet de bal na een snelle uitbraak via de binnenkant paal achter ZLC-goalie Ricardo Ver- wey ploffen (2-2). Oranje Groen - MMO 1-3 Door een 3-1 zege heeft de ploeg uit Hoogmade de leiding overgenomen van Kickers. Al in de eerste helft kwamen de groen- broeken door Hans van Goozen op een 0-2 voorsprong. In de rust kreeg Oranje Groenspeler Matty Serdijn het woordelijk aan de stok met arbiter 1' Amie en dat betekende dat de thuisclub de tweede helft nog maar met 10 man mocht aantreden. Hans van Goozen (MMO) scoorde in bui tenspelpositie! noe een derde treffer, waarna Alan Ruben voor Oranje Groen de eer redde (1-3). Warmunda - Leidsche Boys 0-3 Beide ploegen moesten aantre den voor de resterende 65 minu ten omdat eerder dit seizoen de wedstrijd door een blessure van de scheidsrechter niet uitge speeld kon worden. Wel werd er met een 0-0 stand begonnen, maar een eigen inzet van een Warmunda-verdediger en Ton de Wit bepaalden de stand al snel op 0-2. Richard Kooien voegde daar voor de boys nog een derde tref fer aan toe. LEIDEN - In de zondagvierdeklaasse A verzuimde Docos tijdens de inhaalronde om op gelijke hoogte te komen met koploper WSB. De Leidenaren bleven op 3-3 steken bij Stompwijkse Boys. Stompwijkse Boys - Docos 3-3. De gasten kwamen al na drie mi nuten op voorsprong via een door Bram Devilee listig genomen vrije trap, die door Hans van Marwijk beheerst werd binnen geschoten: 0-1. Enkele minuten later was de stand al weer gelijk via een schui ver van Theo van de Bos: 1-1. In de 33ste minuut zorgde Leidenaar Hans van Marwijk met een goede solo voor 1-2. Na rust zette de Stompwijkers een stevig offensief in. Dit leidde in de vijfde minuut tot de gelijkmaker van Edwin De- veling: 2-2. De vreugde van de thuisclub was echter van korte duur. Het onderuit halen van Do- cos-spits Eric Roos betekende in de 51ste minuut een penalty die Boendermaker redt Voorschoten VOORSCHOTEN - Voorschoten heeft de moeilijke wedstrijd tegen Koudekerk tenauwernoocf win- tnend (1-0) kunnen afsluiten. Dit maal was niet Hein de Graaff de reddende engel maar schoot Ruud Boendermaker de bevrijdende treffer in de Koudekerkse touwen. Wél stond de Graaff aan de basis van het maaksel van Boenderma ker door halverwege de tweede helft het leder uit een vrije trap in de voeten van zijn teamgenoot te schuiven waarna deze droog, maar even doeltreffend uithaalde. Daar voor hadden Chris Morgenland en Marcel Rosier nog aardige moge lijkheden op een treffer maar von den niet de juiste richting. In totaal domineerde Voorscho ten een half uur van de wedstrijd terwijl Koudekerk zeker twintig minuten de sterkere was. Voor de rest hielden beide ploegen elkaar redelijk in evenwicht maar dat kleine beetje meer bij Voorschoten heeft uiteindelijk de doorslag gege ven. De tweede periode was niet om over naar huis te schrijven want het niveau daalde tot een be denkelijk peil. Koudekerk pro beerde met de lange bal nog wel de bakens te verzetten maar had daar mee geen succes. LISSE - UVS is door een 0-4 zege op FC Lisse alleen op kop in de eer ste klasse A van de Landelijke Jeugd gekomen. Mede dankzij het slechte veld was de wedstrijd aan de matige kant maar hadden de Leidenaars over het geheel geno men het beste van het spel. door Ron Hoogenboom werd ver zilverd: 2-3. Uit een corner van Edwin Develing schoot Jos Olier- hoek zijn ploeg één minuut later weer langszij: 3-3. VTL - Alphen 1-4 VT1 had aanvankelijk het initia tief, maar maakte daar geen ge bruik van. In de 23ste minuut werd Alphenaar Raoel Valpoort onregle mentair gestuit, waarna Wim Hoogendoom van elf meter raak mocht knallen: 0-1. Een kwartier voor de pauze kreeg Fred van Haar lem na een handsbal van Alphen- speler Wim Hoogendorp de kans om zijn ploeg langszij te brengen, hij schoot het leder echter vanaf elf meter naast het doel. Na de thee werd het matige spel van de thuis club al snel afgestraft. Na een nog gemiste kans van Raoel Valpoort was het Alfred de Beer die een ver- dedigingsfout afstrafte: 0-2. Na 15 minuten kreeg Piet Verlooij het le der aangespeeld door Wim Hoog endoom en bezorgde deze zijn ploeg de 0-3. Uit een goede aanval van VTL verkleinde Fred van Haarlem de marge nog tot 1-3. Het machteloze VTL gaf na een alles of niets spel Alphen de gelegenheid om de 1-4 aan te tekenen via een slim doelpunt van René van Enge len. SVLV - SJZ 1-1 Een boeiende wedstrijd, waarin de opening voor de thuisclub was. Rob Lamboo en Stephan Roodak- kers strandden in eerste instantie echter op keeper Niekplooij. In de 30ste minuut was het echter Marcel Lamboo die de bal ineens op de slof nam en een uiterst fraaie 1-0 aantekende. Vijf minuten voor de pauze leidde een snelle doorbraak van Ron van de Poel ertoe dat Ruud van Berne zich genoodzaakt zag binnen het strafschopgebied aan de noodrem te trekken. Marco Rotteveel benutte de toegekende penalty: 1-1. Na de rust zocht SVLV ongecompliceerd het offen- Reserves Dekker weer koploper LEIDEN- De vrouwen van Casino leden in de tweede divisie een on verwachte nederlaag tegen het in degradatiegevaar verkerende Al phen, 1-3. Dat betekent dat de Noordwijkse squashspeelspeel- sters nu gelijk staan met de reser ves van Diepput. Morgen valt de beslissing in de uitwedstrijd tegen Diepput. De mannen van Dekker Squash 2 wonnen van Reflex 2 met 3-1. De concurrentie, ASRC 3, verloor van Haarlem 2, 0-4, en dat resultaat brengt Dekker Squash weer op kop van de ranglijst in de derde di visie met twee punten voorsprong op ASRC en drie punten op Haar lem. LANDELIJKE JEUGD SQUASH Na een kwartier spelen ging de Lis- ser defensie in de fout na een steek pass van Onno Laman die door Alex Leeflang doeltreffend werd verlengd. Ron van Kesteren had voor Lisse het evenwicht kunnen herstellen maar zijn schot miste de juiste richting. De tweede treffer was vrijwel identiek aan de eerste. Ditmaal was het Edgar van Tol die Leeflang bediende die daarop doel man Ferdnand Schippers weer kansloos liet (0-2). Schippers ging na een botsing met een UVS-speler in de fout en mocht daarop vroegrijdig naar de kleedkamer vertrekken. Veldspe- ler Patrick Kortekaas nam toen on der de lat de honneurs waar en deed dat niet eens onverdienste lijk. De afsluitende treffers van Edwin Robbers en Laman (0-4) wa ren niet eens op zijn conto te schrij ven hoewel.gezegd moet worden dat UVS de man méér situatie niet goed uitbuitte. Bij de reserves van Dekker Squash verloor alleen de nummer 3, Gijs Tan. Creighton, van Weer den en Jansen kwamen niet in de problemen. Zij wonnen zonder ook maar een game prijs te geven. De mannen van Casino wonnen in de derde divisie met 3-1 van Slui- pers. Zonder de Noordwijkse num mer 1, Jan van Duin, en ook zonder de nummer 4, Aijan van Duin, die in verband met hun werkzaamhe den niet konden spelen, waren zij toch te sterk voor Sluipers. Invaller sVincent van Steen verloor van Brohn met 2-9,6-9 en 3-9.*Anton Wil van Zoelen verspeelde de eerste game aan Kuiper en won daarna moeiteloos, 9-4, 7-9, 3-9, 0-9. Ibboel Ansing klopte Nuvelstijn met 9-3, 7-9,3-9 en 0-9 en Piet Veentjer bleef in de eerste game met kunst en vliegwerk overeind om daarna te winnen met verlies van in totaal zes punten, 9-10, 6-9 en 0-9. FRANK BONTE Lisse ongeslagen kampioen LEIDEN Voor de meeste ploegen, die uitkomen in de landelij ke klasse, zit de competitie er op. Uitblinker was Lisse dat onge slagen kampioen werd. Het afgelopen weekeinde bond de ploeg DKC 2 aan de zege-kar door met 8-0 te winnen. De Lissenaren mo gen het volgend jaar in de eerste klasse proberen. Vlietwijk zal het volgend seizoen met al haar teams een treedje lager moeten doen, alle teams degradeerden. Het tweede team van Leiden krijgt deze week nog de kans op een revanche tegen Airsport. Het lijkt rugby,-maar het is voetbal. Chaos troef in de SVLV-doelmond: terwijl Jelle Raap en Hans van Gils het spoor van het kleinood bijster zijn, maakt goalie Rob Hannaart zich op om de bal wegje stompen. Corné Klaassen (15) probeert zijn keeper daarbij assistentie te verlenen. SJZ-ers Joost het strijdgewoel ten onder. sief, hetgeen de Voorschotenaren bijna duur kwam te staan. In de counter kreeg SJZ namelijk volop mogelijkheden, maar Joost Vink en Rob Retel bleken het vizier niet op scherp te hebben staan. Foreholte - Unitas 5-0 Het zwaar gehandicapte Unitas, dat na tien minuten ook nog Nico Lefebre geblesseerd zag uitvallen, wist in deze nogal grimmige wed strijd de nul tot de rust met succes te houden. Nadat echter Ton Ar royo in de 60ste minuut vanuit een vrije trap de score namens Forehol te op fraaie wijze had geopend, was de Leidse weerstand spoedig ge broken. Kort daarop caramboleer de de bal namelijk uit een inzet van Ton Arroyo via de voet van Simon Kijk in de Vegte in het Unitas-doel en was de 2-0 een feit. Unitas leek even wat terug te doen, maar toen Wilmar Slingerland het veld we gens natrappen op last van de arbi ter had verlaten en Stan Oljé voor 3-0 had gezorgd, was de wedstrijd gelopen. Het viel slechts aan de sterk keepende Jellus van de Broek te danken, dat de schade voor Unitas tot twee verdere tref fers van Ton Arroyo beperkt bleef: 5-0. Jansen en Van Dorp tonen vorm LEIDEN Enkele superlange-af- standslopers van De Bataven heb ben uitstekend gedebuteerd tij dens de Midwinter-marathon die zaterdag in Apeldoorn gehouden werd. Bij de eerste tien eindigden maar liefst drie atleten van De Ba taven. Achter winnaar Matti de Vugt (AVR'69) en de Pool Jerzy Siemas- ko eindigde Jaap van Duyvenvoor- den verrassend als derde. De Lei denaar liep zijn eerste marathon in een tijd van 2.27,27 waarmee hij slechts vijf minuten achterbleef op De Vught. De zevende plaats die Sjaak van Schie behaalde was mo gelijk nog verrassender. Van Schie besloot vlak voor de start om de marathon in plaats van de halve marathon te lopen met het idee van 'Ik zie wel wel waar het schip strandt'. Het schip strandde dus niet en Van Schie liep met een tijd van 2.32,56 naar een plaats in de top tien. Henk Ravensbergen liep even eens boven verwachting en vol tooide de ruim 42 kilometer in 2.33,28 wat'resulteerde in een acht ste plaats. Ook Bert Kerkvliet, Cees de Mooy en Willem Boom (NSL) maakten een goed mara thon-debuut met hun respectieve lijke tijden van 2.41,24, 2.42,10 en 2.42,13. Vorm Jan Jansen en Yvonne van Dorp hebben een week voor de Ne derlandse indooratletiek kam pioenschappen, die het komend weekeinde in de vernieuwde Haag se Houtrusthallen zullen worden gehouden, laten zien over een goe de vorm te beschikken. Jansen liep tijdens een indoor- wedstrijd in Dortmund een ijzer- sterke 1500 meter. De Leidenaar schudde moeiteloos zijn belagers van zich af en zegevierde in een tijd van 3.50,4 waarmee de Bataaf ruim schoots zijn persoonlijke toptijd verbeterde. In dezelfde race kwam ook Kees van Klink (Bat) tot een aansprekende prestatie. Met een tijd van 3.56,6 realiseerde de 32-ja- rige inwoner van Nieuwerbrug een nieuw persoonlijk record. Yvonne van Dorp (Holland) werkte in Dortmund drie discipli nes af. Op de 60 meter kwam de Leidse niet verder dan een derde plaats in 7,5 seconden. De 400 me ter (55,5) en het verspringen (5 me ter 85) waren wèl een prooi voor Van Dorp. Sunter Bij de junioren maakte met na me Jeroen Sunter een goede in druk. De rappe Holland-atleet snel de op de 60 meter naar een tweede plaats in 6,9 en evenaarde die klas sering op de 200 meter die hij in 22,6 aflegde. In Sunters schaduw liep Wilmar Kortleever .(Hol) op beide afstanden naar een derde stek in respectievelijk 6,9 en 23,0. Zijn jongere broer Marco bewees ook veel in zijn mars te hebben ge tuige een tijd van 7,1 op de 60 en 23,3 op de 200 meter. Arjan Rijns burger (Hol) presteerde ook sterk door de 200 meter in 23,1 af te leg gen. Harold van Dooren (Hol) maakte bij de mannen met 6.42 een goede vertesprong en bleef zijn clubgeno ten Jeroen Kolnard (6.26), Hans Verschuur (6.17) en Walter Botman (6.08) voor. Botman toonde op zijn specialiteiten, het polshoogsprin gen (3.90 meter) en de 60 meter hor den (8,4) een puike vorm. Ellen Lij- zenga (Hol) liep bij de vrouwen een verdienstelijke 800 meter in 2 mi nuten 31. Bij de meisjes kwam Bianca Vermond (Hol) tot 28,3 op de 200 meter. Margriet Loos (Hol) sprong 1.55 hoog terwijl Eefke van der Drift (Hol) de 60 meter horden in 9.6 bedwong. Jolanda van Rooyen (Hol) tenslotte passeerde op de 60 meter de finish na 8,2 se conden. De zege van Vlietwijk, eerste klas se, op De Ritte 7-4 mag dan een sportieve prestatie genoemd wor den, maar invloed op het totale sco re verloop heeft de uitslag niet meer. De ploeg heeft in totaal te weinig punten vergaard om in de eerste klasse te Blijven. De ploeg bezet de op één na laatste plaats hetgeen betekent dat de Voorscho tenaren gedegradeerd zijn. Ook het tweede team, derde klasse, behaal de een overwinning op Slotermeer 6-2, doch ook hier is de uitslag niet meer van belangDe prestaties van de ploeg, dat voortdurend met in vallers moest spelen, was het afge lopen seizoen te mager om zich een waardig tegenstander te mogen noemen in deze klasse. Wellicht dat de ploeg in de vierde klasse tot betere resultaten komt. De subtop van Leiden heeft de confrontatie, in eigen huis, tegen Airsport niet in winst kunnen be slissen. Beide teams vechten tegen het degradatiespook. Leiden stond één punt voor op haar tegenstan der. Winst zou betekent hebben dat handhaving een feit was. De beslis sing tekende zich al reeds af in de mannenenkelpartijen. Stefan van Giezen verloor overtuigend van A. Luna 7-15, 3-15. Raymont Hanhart bleek ook niet'opgewassen tegen D. Luna 15-5, 6-15, 12-15. De vrou wen zorgde weer voor een gelijkop- gaande strijd. Zowel Nora de Ko ning als Annelies Segijn tekende voor winst. In de dubbelpartijen moest Leiden tenslotte haar meer dere erkennen. Hoewel het ge- mengddubbel de Koning/van Gie zen nog voor een punt zorgde, was dit onvoldoende voor de eindover winning, uitslag 3-5. Voor de Lei denaars staat er overigens deze week nog een belangrijke inhaal- LEIDEN - Onder de ogen van enorm veel belangstellenden heeft Henk Paardekooper zaterdag af scheid genomen als secretaris van de Lisser-atletiékvereniging De Spartaan. Paardekooper (op de fo to met bord) die 27 jaar als secreta ris optrad oogstte veel lof. Spartaan-voorzitter Jaap van Amsterdam (links) blikte terug op de vele taken die Paardekooper naast zijn secretarisschap uitvoer de. Naast enkele cadeaus overhan digde Van Amsterdam hem na mens de club een wandbord met al le emblemen die De Spartaan in haar geschiedenis (1961 tot heden) kende. Daarna uitte de wethouder van sportzaken in Lisse, Van de Berg, een lovend woordje in de rich ting van Paardekooper en gaf na mens de gemeente een cadeau. Na dat A. van Gurkhom van de Neder landse Katholieke Sportfederatie NKSde afscheidnemende secreta ris een bondsonderscheiding op spelde zwaaide ingenieur Aad Paardekooper namens de oud voorzitters lof toe aan de 59-jarige Paardekooper. Ook carnavalsvere niging 'De Gaapstokken' liet zich niet onbetuigd en gaf de ere-onder- scheiding van 'supergaper', een on derscheiding die ieder jaar naar iemand gaat die zich voor de Lisser gemeenschap heeft ingezet, aan Paardekooper. In zijn dgnkwoord benadrukte Paardekooper dat hij zonder de steun die hij alle jaren van zijn vrouw Toos (rechts op de foto) kreeg het niet zolang zou heb ben volgehouden. foto Henk Snaterse) wedstrijd op het progamma en we derom tegen Airsport met als inzet handhaven of degraderen. De hoofdihacht van Leiden, tweede klasse, won plichtmatig van Nivo 5-3. Uitblinker was Bram Segijn, die voor zijn ploeg een hon derd procent score behaalde. De ploeg heeft mede door dit resultaat een veilige midden plaats bereikt. Het derde team, vierde klasse, deelde de punten met Voorburg 4- 4. Het totaal behaalde punten (13) betekent voor de ploeg dat ze het volgend jaar in dezelfde klasse mo gen proberen. In de derde klasse leed Lisse 2 een nederlaag tegen Florida 6-2. Voor laatst genoemde ploeg bete kent dat dat zij kampioen zijn. Voor de Lissenaren heeft dit geen gevolg omdat de ploeg een veilige middenplaats bezet. Merenwiek kwam een gelijkspel overeen tegen Morgenstond 4-4-. Rob Burgeijon liet H. Siem alle hoeken van de baan zien. Hij zette zijn tegenstander opzij met de setstanden 15-1,15-2. Ook invalster Elsbeth Zwagerman behaalde een mooie overwinning voor haar ploeg Jten koste van M. Bouten 11- 10, 11-6. Het tweede team van Me renwiek, dat 4-4 speelde tegen Ley- ton, is kampioen geworden en zal volgend jaar uitkomen in de lande lijke klasse. Voor Veglo, vierde klasse, zit de kans op promotie er nog volop in. De ploeg was ook dit keer te sterk voor Hilversum 2, dat met 6-2 ver slagen werd. Tijdens de wedstrijd liep Frits Eulderink een zware achillesblessure op, waardoor hij zijn partij gewonnen moest geven. De overige ploegleden zorgde er voor dat de concentratie bewaard bleef. Luuk Willems won van R. de Lange 15-8, 15-6. In het vrouwen enkel had Tanja Vaes de zwaarste tegenstand. Echter uiteindelijk bleefzy V. Vesjens de baas 7-11,12- 10, 11-0. Ook Annelies Smit won overtuigend 11-6, 11-1. De i Veglo de strijd om de waarheid worden. JAN SLINGERLAND DEN HAAG (ANP) - Babette Hoogendoom heeft bij het behalen van de vijfde nationale squashtitel, gisteren in Den Haag, meer tegen stand moeten overwinnen dan bij voorgaande gelegenheden. Na winst in de eerste game van de fina le tegen Nicole Beumer met 9-6, kwam zij in de tweede met 1-8 ach ter. Hoogendoom vocht terug tot 8- 6, voordat Beumer in staat was in een lange spannende ralley de tweede game op haar naam te bren gen. De derde ging gelijk op. Tot 6- 6, toen bleek de routine van de titel- houdster doorslaggevend: 9-6 en in de vierde 9-2. De finale bij de heren ging tussen de nummers drie en vijf: Erik van der Pluym en Ray mond Scheffer. Laatstgenoemde schakelde in de halve finales titel houder Hans Frieling uit. Van der Pluym won de titel met 9-4,9-4,10- 8. Frieling won voor de derde plaats van de Alphenaar Michael Vertogen: 9-7, 9-0, 10-9. Het Alp- hense jeugdtalent Peter Paul Scheerder won de titel bij de man- nen-B. In de C-klasse werd Jan van Duin van het Noordwijkse Casino vijfde. Bij de vrouwen-C ontstond er een Leids-Alphens onderonsje. De Alphense Angelique Komen ver loor in de finale van Marleen van Ee met 3-0. Derde werd Suzanne van Niekerk (Alphen). Ze won met 3-1 van Jana van Duijn van LSRC.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16