BUITENLANDS Ook FC Twente moet afhaken -<=TBAL Sterke indoor-start van Nelli Cooman Bonden willen inspraak bij NOC IMF in actie tegen Zuid-Afrika MW doet goede zaken in Haarlem PAGINA 14 SPORT MAANDAG 30 JANUARI 1989 DEN HAAG (ANP) - Er is flinke weerstand ontstaan tegen het systeem van co-optatie, dat in de pruikentijd bestond, maar nog altijd tot de gebruiken be hoort van het NOC. Diverse sportbonden zijn erop tegen, dat het bestuur van het Neder lands Olympisch Comité na het vertrek van voorzitter Henk Vonhoff zichzelf aanvult. Men wil gedegen inspraak. Een kandidaat-formateur heeft zich al beschikbaar ge steld: Piet de Bruin. De voorzit ter van de Nederlandse- en Eu ropese Volley balbond reali seert zich, dat het mede door zijn toedoen tot een bestuurs crisis is gekomen in het hoogste Nederlandse sportcollege: „Ik begrijp dat ik medeplichtig ben en niet weg weg kan lopen", al dus de Bruin, die zegt dat hij zelf geen enkele ambitie heeft zitting te nemen in een nieuw bestuur. „Maar als men mij vraagt kandidaten te zoeken, die het vertrouwen hebben van de vergadering, zal ik dat zeker doen." Volgens IOC-lid Anton Geesink ligt er reeds een nieuw beleidsplan gereed. De Bruin: „De laatste vier maanden heeft Geesink de 26 sportbonden in derdaad bij deeltjes laten weten hoe hij erover denkt. Het is meer een opsomming van wat het NOC niet doet, wat het wel zou moeten doen en hoe het in de toekomst moet gebeuren." In het verleden is het steeds gebruik geweest, dat de zitten de NOC-leden zelf op zoek gin gen naar geschikte kandidaten om de opengevallen plaatsen in te nemen. Nu voorzitter Von hoff weg is en Ruud Frese, Bram Leeuwenhoek en mevr. Herbern-Stribos in de voor jaarsvergadering aftredend en niet herkiesbaar zijn, acht De Bruin het rompkabinet van de vier overblijvers: Geesink, An neke le Coultre-Foest, Tjeerd Wimersma Greidanus en Hans Muller te weinig representatief voor een dergelijke taak. Geesink, die zegt dat het af treden van Vonhoff ook voor hem als een verrassing kwam, is het daarmee eens. Hij consta teerde in de enige algemene vergadering, die hij tot dusver re heeft meegemaakt, dat de af stand tussen de Olympische sportbonden en het bestuur, van het NOC gigantisch groot is. „De bonden hebben de his torische kans die afstand te ver kleinen. Zij moeten eerst on derzoeken of de voorgenomen fusie tussen NOC en NSF nood zakelijk is en of er geen andere mogelijkheid tot samenwer king is. De Olympische bonden moeten gaan beseffen, dat zij als parlement de macht heb ben. Zij moeten gebruik maken van hun rechten en beslissen wat er in de toekomst gaat ge beuren". Daarbij speelt de vraag of het bestuur in de oude samenstel ling wel overeenkomstig het Olympisch charter was. Het college stond nogal ver van de sportpraktijk af. Als het aan Geesink ligt komt er in mei een media-man/vrouw en een atle ten-vertegenwoordiger in het NOC. De oud-judoka heeft nog geen rechtstreeks antwoord ge geven op de vraag of hijzelf de functie van NOC-voorzitter am bieert: „Dat moeten de sport bonden beslissen". De Bruin: „Geesink als voorzitter Regle mentair kan het, maar moet het ook. Daar ben ik nog niet uit. Geesink is een hero in de sport. Zonder twijfel. Maar om voor zitter te zijn van het NOC komt er meer kijken dan dat". SINGAPORE (RTR) - Het be stuur van de Internationale Amateur Atletiek Federatie IAAF heeft gisteren in Singapore een voorstel aange- len dat het voor sporters die vluchten uit Zuid-Afrika onmo gelijk maakt twee jaar aan in ternationale wedstrijden deel nemen. De nieuwe regels, die september nog moeten wor den goedgekeurd door de le denvergadering van de federa tie, moeten voorkomen dat sporters Zuid-Afrika alleen r verlaten om de sportboy- /an de Verenigde Naties te ontlopen. De atletiekfederatie zette Zuid-Afrika in 1976 uit de bond vanwege de apartheid po litiek. De IAAF wil dat Zuidafrikan- se atleten die het land verlaten, jaar helemaal niet aan wed strijden deelnemen. In het tweede jaar na de vlucht geldt de ban alleen voor internationa le wedstrijden. Tevens dient het Zuidafrikaanse staatsbur gerschap te worden opgegeven mag een sporter niet meer dan drie maanden per jaar in zijn vaderland doorbrengen. DEN HAAG - (ANP) Behalve Feyenoord (1-0 verlies bij PSV) en Fortuna (2-0 nederlaag te gen Ajax) haakte ook FC Twente af als achter volger van PSV. Het verlies met 0-1 in eigen huis tegen BW Den Bosch deed de roep om Ad van de Wiel aanzwellen. De productieve RKC-aanvaller wil liever vandaag dan morgen naar het oosten komen, maar de betrokken clubs zijn het niet eens. Van de Wiel bewees overigens weer eens zijn waarde met twee tref fers in de ontmoeting RKC - Volendam: 5-1. Van de Wiel opende na rust de score uit een strafschop en maakte ook 2-0. Groningen speelde weliswaar veel minder onbevangen dan voor de winterstop, maar meldde zich wel dankzij een overwinning van 4-2 op FC Utrecht in de bovenste helft van de rangliist. Onderaan kwam de zaak in beweging. MW reisde met de deze week van Roda JC overge nomen Ernie Brandts naar Haarlem en won daar met 4-0. Nadat Verbeek en Francois bij rust al voor 2-0 hadden gezorgd, zette Haarlem- trainer Dick Advocaat twee invallers in. Hel pen deed het niet. De Maastrichtse ploeg bleef domineren en drukte dat met treffers van Maas en Driessen in harde cijfers uit. De Maastrichtse ploeg kroop langs Willem II, dat aan de uit-wedstrijd tegen Sparta een ge lijkspel: 1-1 overhield. De zwak spelende Rot terdammers kwamen na het vroege doelpunt van Van der Borgt overigens pas zeven minu ten voor tijd door Lengkeek op gelijke hoogte. Willem Il-trainer Piet de Visser vond dat hem twee strafschoppen waren onthouden. Bij Sparta maakte oud-international Michel Valke zijn rentree. Het werd geen onverdeeld succes. Na twintig minuten blesseerde Valke zich (spierscheuring) en viel hij uit. Door dat alles raakte hekkesluiter VW nog dieper in de zor gen. De Venlose ploeg verloor bij streekgenoot Roda JC met 2-1 en heeft nu een achterstand op MW en Willem II van twee punten. Voor Roda was Van Loen succesvol. Hij scoorde na een hoekschop van Leidenaar Alfons Groenendijk. Eerste divisie Excelsior heeft aan de kop van de ranglijst van de eerste divisie gezelschap gekregen van Vi tesse. De Rotterdammers verloren zaterdag avond onverwacht van Helmond Sport. Vites se weigerde maximaal van de misstap te profi teren. In Arnhem bleef de ploeg op 0-0 steken tegen FC Den Haag. Go Ahead Eagles verloor voor het eerst sinds 3 september weer een com petitiewedstrijd. SW won zaterdag met 1-0 van de Deventenaren, die zich afgelopen week van de titel van de tweede periode verzeker den. Excelsior liep zaterdagavond in Helmond verrassend tegen een nederlaag aan. De Rotter dammers dachten in de Brabanders een een voudige prooi te vinden. Helmond Sport had dit seizoen nog geen enkele wedstrijd op eigen terrein winnend kunnen afsluiten. De ploeg haalde slechts een keer twee punten binnen en dat was op 27 augustus, toen Go Ahead Eagles in Deventer met 3-2 werd verslagen. Zaterdag avond besliste De Kort het duel in 25ste mi nuut. Vitesse had de leiding kunnen Het moest in Arnhem winnen van FC Den Haag. De Hagenaars, bezig aan een sterke op mars, maakte er een „Engelse" wedstrijd van. Veel inzet, weinig voetbal. Er werd niet ge scoord. Door het gelijke spel kwam Den Haag op de vierde plaats terecht, met een punt min der dan het als derde geklasseerde AZ. De ploeg uit Alkmaar bezorgde Wageningen zaterdagavond de twaalfde nederlaag van het seizoen: 4-0. Groot en de voor Loggie als ver vanger aangetrokken Grim tekenden beiden voor twee treffers. SW maakte een einde aan de succelvollepe- riode van Go Ahaed Eagles, dat voor het laatst op 3 september had verloren. In Schiedam maakte de van Fortuna Sittard overgekomen Pier Tol met een omhaal zijn eerste doelpunt voor het paradepaardje van sponsor John van Dijk. De spelers van Go Ahead protesteerden heftig tegen het toekennen van de treffer, om dat er vooraf een overtreding in het strafschop gebied was begaan. Scheidsrechter Van Mier- lo, voor het eerst weer aktief sinds het uit de hand gelopen duel AZ - DS in december, kwam weer in het gedrang. De protesten haalden niets uit. Van Mierlo keurde het doelpunt goed en gaf Witteveen een gele kaart. AMSTERDAM (GPD) - Met flinke afkeer vernam Spitz Kohn gistermiddag dat Romario de Souza Faria Ajax terug de wachtkamer in stuurde. De indirecte coup waar Ajax op hoopte, bleef uit door de treffer van de Braziliaanse goudvink en Kohn reageerde er sikke neurig op. Dat Ajax even te voren tegen Fortuna Sittard (2-0, zonder doelpunt van Bergkamp) had laten zien dat er, de opmars ten spijt, aan de vorm nog wel het een en ander mankeert, deed het humeur van de Luxem burger evenmin goed. Zoals gebruikelijk herstelde Kohn zich evenwel bliksemsnel. De Ajax-trainer, die lollige uitspraken bij voorkeur vermijdt en liever maar weer een greep doet in de cli ché-bak, is altijd positief ingesteld en waakt er voor openlijk de strijd met falende vedetten aan te gaan. Zo houdt hij de beide vleugelspit sen Witschge en Van 't Schip bij voorbeeld al maandenlang opzich tig de hand boven het hoofd. Roy, stand-in voor Witschge, is nog niet rijp voor het grote werk, zo meent Kohn, en Van 't Schip, giste ren uitgelachen door de 11.000 tri buneklanten, heeft in het geheel geen concurrentie te duchten. Kohn ziet het vooralsnog niet zit ten om Bergkamp, die in De Meer voor het eerst in twaalf duels droog bleef staan, op de plaats van Van 't Schip te posteren en Winter achter de spitsen te laten opereren. „Dat geschuif met poppetjes zie ik niet zitten", baste Kohn. En met het: „ik kan maar elf spelers opstellen" maakte hij een eind aan het specu laties over mogelijke wijzigingen of verschuivingen. Werkverdeling Kohn heeft, óók in de reeds gevoer de en nog te voeren gesprekken met het bestuur over de werkver deling volgend seizoen, legio ijzers in het vuur. Met assistent Van Gaal aan zijn zijde leverde Kohn met Ajax de laatste elf duels, exclusief de bekerwedstrijden, een getals matig imponerende proeve van be kwaamheid af. Alleen bij FC Utrecht werd een punt ingeleverd, waardoor de beschamende der tiende plaats verruild kon worden voor de, de laatste jaren bijna tradi tionele, tweede plek achter PSV. De opmars, vorige week bijna onderbroken door Veendam, ten spijt zal Kohn volgend seizoen een technische chef boven zich moeten Ajax-spits Stefan Petterson rent juichend weg nadat hij Fortuna-doelman Ruud Hesp i kansloos heeft gelaten. dulden. Veel wilde de oefenmees- ter, die met zijn collega's vorige week een eerste gespreksronde af werkte met het nieuwe bestuur, daar niet over kwijt. „We hebben onze mening gegeven. Hoe die luidt? Doet er niet toe. Of er vol gens ons een technisch directeur moet komen? Van mij mag het", perste Kohn er met veel moeite uit. Het contracteren van een tech nisch directeur zal overigens voor lopig nog even op zich laten wach ten. Waarschijnlijk zullen pas in fe bruari de voornaamste kandidaten benaderd worden. Het bestuur, momenteel incompleet vanwege vakènties, treft elkaar pas op 15 fe bruari voor de eerste officiële ver gadering. Tot die tijd zullen er in de Watergraafsmeer geen schokken de dingen gebeuren, of de FIOD moet binnenkort de eerste aansla gen op de deurmat laten ploffen. Met de hopeloos uit vorm zijnde Winter naast, en Mühren die zijn tweehonderdste officiële duel in Ajax-shirt afwerkte, in het veld had Ajax geen kind aan de nummer vier van de eredivisie. Fortuna was geen schim van een topploeg, zoals naderhand ook trainer Van Door- neveld met spijt in zijn stem moest erkennen, en kon slechts terugkij ken op een piepklein kansje van Jalink. De Limburgers, gehandi capt door het ontbreken van de ge blesseerde Lens, gooiden er plicht matig een serie overtredingen te genaan (twintig, tegen Ajax elf) maar verloren de moed al definitief na 23 minuten. Witschge, tegen kuitenbijter Maessen goed gestart naar onthutsend zwak gefinisht, stelde Pettersson in staat 1-0 aan te laten tekenen. Vanaf dat moment moesten de toeschouwers zich te vreden stellen met wat aardige ac ties van, vooral, Pettersson, niet toevallig ook de producent van de tweede Amsterdamse treffer. Invaller De Zweed, die zijn produktie opvij zelde tot negen doelpunten en ook nog eens vier 'assists' op zijn naam heeft staan, profiteerde halverwe ge de tweede helft van voorarbeid van invaller Roy. Nadat Witschge eerder een penalty om zeep had ge holpen, toegekend omdat Liesdek in een duel met Pettersson zijn handen weer eens niet thuis kon houden, schudde Roy de toeschou wers wakker. Het grootste talent uit de Amsterdamse School dolde eerst Maessen en zette vervolgens Pettersson aan het werk (2-0). Dat Ajax de eigen aanhang bij vlagen niets anders kon voorscho telen dan wat zinloos gebrei, kwam het bestuur niet slecht uit. De sup porters kregen zodoende voldoen de gelegenheid om het pamflet, 'You never walk alone' getiteld, te bestuderen dat voorzitter Michael van Praag en zijn ploeg voor aan vang van het duel door een gezel schap aantrekkelijke ogende da mes in het stadion liet verspreiden. In het vlugschrift wordt ge vraagd om „schouder aan schou der" achter de club te gaan staan en „onregelmatigheden te voorko men zodat de spelers zich ten volle op de wedstrijd kunnen blijven concentreren". Hoewel het publiek zich voorbeeldig gedroeg, was de concentratie bij Ajax vaak zoek en leken de gedachten van de spelers gisteren ongewoon ver af te dwa len. Naar Eindhoven wellicht. GLIEVIN (ANP) - Nelli Cooman, viervoudig Europees indoorkam- pioene op de 60 meter, heeft zater dag in het Noordfranse Lievin in de eerste van een serie van tien inter nationale wedstrijden, haar specia liteit gewonnen in 7,20 seconden. De Rotterdamse had etn ruime voorsprong op de Cubaanse Lilian Allen (7,25) en de Jamaicaanse Merlene Ottey (7,26). Elly van Hulst eindigde op de 800 meVer als tweede in 2.05,09. Het nummer werd in 2.03,25 gewonnen door de Roemeense Ella Kovacs. Een uitstekende prestatie leverde Emiel Mellaard bij het versprin gen. De lange atleet uit Spijkenisse eindigde als derde met een afstand van 8,04 meter. Hij bleef daarmee slechts twee centimeter verwijderd van het Nederlandse record van Frans Maas, die op 5 maart van het vorig jaar in Budapest Europees in- door-kampioen werd met 8,06 me ter. In Lievin moest Mellaard de Fransman Norbert Brige (8,07 m) en de Westduitser Dietmar Haaf (8,06 m) laten voorgaan. Ook Marjan Olijslager behaalde een derde plaats. De atlete uit Ca- pelle aan den IJssel liep de 60 me ter horden in 8,18 seconden, waar mee zij ruim achterbleef op de Roe meense Mihaela Pogocean (7,97) en de Canadese Julie Rocheleau (8,01). Bij internationale atletiekwed strijden in de Amerikaanse stad Houston heeft Carl Lewis zijn 57ste achtereenvolgende zege bij het ver springen behaald. De tweevoudige Olympisch kampioen van Seoul kwam tot 8.15 meter, zeven centi meter verder dan zijn landgenoot Leroy Burrell. Het was de eerste keer sinds 4 september 1981 dat Le wis bij wedstrijden niet verder kwam dan 8.20 meter. Ook Jacky Joyner, Olympisch kampioen bij het verspringen en op de meerkamp, maakte een ge slaagde rentree. Zij zegevierde op de 55 meter horden in 7,46 secon den, een tijd die haar tevreden stel de. De verrassing van de dag was de winst van Leroy Burrell op de 55 meter. In 6,09 seconden bleef hij gerenomeerde sprinters als Floyd Heard, Olympisch kampioen op de 200 meter Joe DeLoach en Ray mond Stewart voor. Tonnie Dirks, de Nederlandse veldloopkampioen, is gisteren bij een internationale cross in het Noordfranse Tourcoing als vijfde geëindigd. De wedstrijd over 9000 meter leverde een overwinning op voor de Engelsman David Lewis in 27 minuten en 6,6 seconden. Hij versloeg in de sprint zijn landge noot Roger Hackney (27.09,9) en de Fransman Bruno Levant (27.11,9). Achter dit drietal vochten Mark Dalloway (Eng) en Dirks om de vierde plaats. De Brit was de sterk ste in 27.17,9, Dirks finishte vier tiende seconde later. In de wedstrijd voor vrouwen, die 4400 meter liepen, was de Belgi sche Veronique Collard de sterkste in 14.32,7 voor de Francaise Annet te Sergent (14.37,3) en de tweede Belgische, Marleen Renders (14.52,6). De Nieuwzeelandse atlete Lor raine Moller heeft gisteren de be kende marathon in de Japanse stad Osaka gewonnen. Ze liep in een tijd van 2.30.21. Na de 42 kilometer en 195 meter had zij een voor sprong van bijna één minuut op de Poolse Renata Kokowska. ITALIË Dolgelukkig rende hij direct na het laatste fluitsignaal het veld in dat hij een half uur eerder met te genzin had verlaten. Eerst zijn medespelers omhelzen en daar na rechtstreeks naar Ruud Gullit om diens shirt te bemachtigen, zoals hij van tevoren al had aan gekondigd. Mario Been was bij na uitzinnig. Bij zijn bescheiden ploegje Pisa had hij de nog steeds heersende landskam pioen AC Milan op 0-0 gehouden en daarmee een niet verwacht punt uit een met bijna 73.000 vij andige supporters gevuld San Si- ro-stadion gesleept. Niet Marco van Basten, maar hij werd samen met Ruud Gullit in en rond de perskamer van het Milanese voetbalpaleis BELGIE Onder de toeziende ogen van Hiddink en Doijee heeft KV Mechelen laten zien de winter stop in België uitstekend doorge komen te zijn. Na de pauze van ruim een maand haalde de kop loper in Brussel fors uit. RWDM werd in Molenbeek met 0-4 ver slagen. Anderlecht was even pro- duktief in Mechelen tegen Ra cing (0-4), de club van Bennie Wijnsteker, zodat de marge tus sen beide clubs één punt bleef. KV Mechelen was bij de rust sleurd. Want hij had zich weten te handhaven ten opzichte van het Hollandse supertrio in Mila nese dienst Gullit-Rijkaard-Van Basten. „Natuurlijk is dit een fantastisch succes voor Pisa. Voor Nederlanders klinkt het misschien vreemd, maar we schrijven hier toch historie met dit kleine cluppie. En een punt winnen tegen de drie beste Ne derlandse voetballers, die ooft de drie beste van Europa zijn, bete kent voor mij als Nederlander natuurlijk wat extra's". Mario Been beleeft voor Pis- aanse begrippen bijna gouden tijden. Sinds de laatste competi tienederlaag, die al weer van 11 december vorig jaar (1-0 bij Ata lanta) dateert, behaalde hij met zijn Toscaanse provincieclub in zes competitieduels acht punten, waardoor hij net boven de rode streep (er degradeerden vier clubs in Italië) in de Serie A is be land. En afgelopen woensdag be reikte zijn vereniging voor het eerst in de historie de halve fina le van het Italiaanse bekertoer nooi (1-0-winst op Verona), waar in overmorgen al het Napoli van Maradona wacht, djat een week later als gastheer van Pisa zal op treden voor de return. Technisch heeft Pisa, afgezien van de 25-ja- rige ex-Feyenoorder die aan het eind van het seizoen graag zou overstappen naar een grotere Ita liaanse club, weinig te bieden. Qua inzet en werklust valt er ech ter niets óp de ploeg aan te mer ken, te meer daar de ploeg van Been gisteren hooguit wat geluk en een uitblinkende doelman Grudina nodig had om een punt veilig te stellen en niet overging tot schoppartijen en irritant tijdrekken. Mario Been knokte in de goede zin van het woord met zijn ploeg genoten mee en werd zelfs al bin nen een kwartier zelf onderuit gehaald door eerst Rijkaard, die als centfale defensieve midden velder kleurloos speelde en later Gullit, die ook op het midden veld actief was en in elk geval nog wat initiatieven durfde te ne- Een halve minuut vóór het ein de moest Been plaatsmaken voor invaller Brandari waarmee op le gitieme wijze wat tijd werd ge wonnen om de gekoesterde 0-0 veilig te stellen. Nerveus, schuin voor de dugout bleef Rotterdam se Mario het spel volgen, zijn me despelers luidkeels aanwijzin gen gevend. „Natuurlijk had ik de zenuwen. Ik heb er geen mo ment aan gedacht alvast naar de kleedkamer te gaan. Ik zag het nut van die wissel overigens niet zo in. Omdat je je als ploeg daar na defensief opnieuw moet orga niseren. Maar als de trainer het wil, vind ik het best. Het punt is binnen en daar gaat het om. En straks de halve finale van de be ker. Voor de club een unicum". En Milan? De rood-zwarte brigade die zich dit seizoen voor al op winst van de Europa-Cup heeft gericht, ploetert voort. Zonder de nu weer afwezige An- celotti, Donadoni (blessures) en Tassotti (geschorst) lukte het trainer Arrigo Sacchi ook giste ren niet een goed ingespeeld team te formeren. Waarbij de kansen die worden gecreërd moeilijk werden benut. Gisteren waren het weer Evani, Colombo, Costacurta en een verder onop vallende Van Basten (schot van af vijf meter via de lat over), die verzuimde te scoren, terwijl Vir- dis zelfs een minuut vóór rust vanaf de strafschopstip (na over treding van Tonini op Van Bas ten) niet tot een treffer kon ko men. „We hebben meer tegen onszelf dan tegen Pisa lopen voetballen", zei Ruud Gullit, die na afloop moest erkennen dat zijn ploeg in de gehele tweede helft geen uitgespeelde kans meer had gecreërd. „We hadden moeten winnen. Al vind ik het leuk voor Mario, met wie ik in Italië nog steeds contact heb. Voor hem is dit een soort over winning". (0-2) al praktisch zeker van de overwinning. Piet den Boer nam beide treffers voor zijn rekening. Na de hervatting zocht RWDM zonder overleg de aanval. KV Mechelen verdubbelde de score via twee geslaagde counters door De Wilde en Koeman. In Meche len had het duel tussen Racing en Anderlecht ongeveer het zelf de verloop. Door Keshi en De Groote stond de Brusselse ploeg halverwege met 0-2 voor. Na de pauze maakten Krnevic en Nilis er 0-4 van. Charleroi en Club Brugge deel den de punten in een aantrekke lijke wedstrijd (1-1). Taibi gaf de thuisclub de leiding, waarna Dennis van Wijk voor de lands kampioen het punt redde. Opval lend was de nederlaag van FC Luik thuis tegen Lierse (0-1). Het doelpunt kwam op naam van Wittebole. Erik Viscaal werd matchwinner in het duel van SK Beveren tegen Standard Luik. Twee spelers liepen tegen een rode kaart op, Cleuren van St Truiden en Bosch van Racing Genk. ENGELAND Hans Segers werd zaterdag de gevierde held van Wimbledon. De doelman stopte een straf schop van Evans van Aston Villa en redde daarmee de overwin ning van de bekerhouder in de vierde ronde van het toernooi om de FA Cup. Een kwartier eerder had Jones Wimbledon op voor sprong gezet. In de vierde ronde verander den de cupdromen van de ama teurclub Sutton United in een nachtmerrie. De ploeg die in de derde ronde Coventry had uitge schakeld, verloor kansloos van Norwich. Het werd 8-0 voor de voormalige lijstaanvoerder in de eerste divisie. Allen nam de helft van de productie voor zijn reke ning, Fleck scoorde een hattrick. In de vierde ronde kwam ook het einde van de tweede non-lea gueclub. Kettering verdedigde zich hardnekking bij Charlton Athletic, verloor uiteindelijk met kleine cijfers: 2-1. Kans op de overwinning en een plaats in de achtste finales had de ploeg nochtans niet. Williams en Lee zorgden binnen 50 minuten voor 2-0. De treffer van Cooke bracht alleen een beetje hoop en enige spanning. De uitschakeling van eerste- divisieclub Sheffield Wednesday door Blackburn Rovers uit de tweede divisie kon voor een groot deel op het conto van West geschreven worden. De spits werd in de 55ste minuut wegge zonden voor natrappen tegen doelman Gennoe. Garner en Fin- pigan tekenden voor de overwin ning. Hirst scoorde in de slotmi nuut tegen. Plymouth was op weg naar een sensatie tegen Everton. Tien mi nuten voor tijd stond de tweede- divisieclub nog met 1-0 voor te gen de gigant uit Liverpool door een treffer van McCarthy. Door een strafschop te benutten redde Sheedy een replay voor Everton in eigen huis. Manchester United, dat drie wedstrijden tegen Queen's Park Rangers nodig had voor het be reiken van de vierde ronde, was zaterdag op Old Trafford tegen Oxford geweldig op dreef. Het publiek was razend enthousiast over het plat walsen van Oxford: 4-0.. Hughes, Bruce, Robson en Philips (eigen doel) maakten de doelpunten. Liverpool, met de herstelde Bruce Grobbelaar weer onder de lat, bereikte de volgende ronde dankzij een 0-2 overwinning op Millwall. SPANJE Volgens Johan Cruijff maakte FC Barcelona gisteren vier doel punten. De Catalaanse derby Espanol - FC Barcelona eindigde nochtans in 2-2. Cruijff: „We maakten er zelf twee, de twee goals van Espanol konden wen op eigen rekening schrijven, want wij maakten vreselijke dek- kingsfouten". Pikant detail was dat in de Ca talaanse derby niet één Catalaan in het veld stond. De enige Cata laan, Soler, zat bij 'Barca' op de bank. Wel waren acht Baskische spelers actief. Barcelona moest twee keer een achterstand wegwerken. In de 20ste minuut zorgde Gabino voor 1-0. Een kwartier later maakte Bakero van twintig me ter afstand gelijk. Espanol claim de voor rust een strafschop voor een overtreding van Serna tegen Heath. Toen Serna na rust in du el ging met Gabino wees scheids rechter Aladren tot verbazing van de 42.000 toeschouwers wel naar de stip. Gay schoot de thuis club naar 2-1. Het werd in de 74ste minuut weer gelijk door Amor. Vlak voor tijd redde doel man N'Kono de halve winst voor Espanol met een fabelachtige redding op een inzet van Amor. Cruijff was desondanks tevre den met het gelijkspel. Barcelo na wist sinds het seizoen 82-83 nooit meer bij Espanol te win nen. Voorzitter Nunez kondigde na Ronald Koeman nog een sen- sationale transfer aan. Hij noem de geen naam, maar het zou vol gens het geruchtencircuit om Sanchis, de voorstopper van Re- al Madrid, gaan.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14