PORT Het cadeautje van Romaiio Real Madrid vlucht weg uit Pamplona Politie houdt 59 raddraaiers aan SPOoTTV Bonus voor Criquielion Barcelona naar Japan Bommelding voor Graf Braziliaan geeft ldeur aan PSV-Feyenoord MAANDAG 30 JANUAR11989 PAGINA 13 BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD BRUSSEL (ANP) - De profsectie van de wereldwielrenunie heeft de Belgische wielrenner Claude Criquielion honderd extra FICP-punten toegekend. Dit gebeurde naar aanleiding van diens protest tegen de afloop van het wereldkampioenschap in Ronse. Door een manoeuvre van de Canadees Steve Bauer kwam Criquie lion in de eindsprint van een driemans-kopgroep te vallen en eindigde hij als elfde. Bauer werd gediskwalificeerd en de Italiaan Fondriest ging er met de hoofdprijs vandoor. Criquielion heeft overigens nog een gerechterlijke procedure lopen tegen Bauer, omdat hij door hem de wereldtitel zou zijn misgelopen. Door de honderd extra punten is de ploeg van Criquielion ploeg voor dit jaar verzekerd van de 'Start in alle grote internationale wed- strijden, inclusief de Ronde van Frankrijk. BARCELONA (ANP) - Bar celona heeft de kosten voor de transfer van Ronald Koeman al voor de helft terugverdiend. De Spaanse club, die aan PSV ruim twaalf en aan Koeman tien miljoen gulden betaalt, heeft een lucratief contract af gesloten in Japan. Daar zal de formatie van Johan Cruijff de komende -vijf. seizoenen tien vriendschappelijke duels af werken, waarvoor Barcelona tien miljoen gulden incasseert. Waarnemend voorzitter Joan Gaspar verklaarde tijdens een persconferentie in Madrid, waar hij als voorzitter van een hotel-keten een bedrijfssympo- sium voorzat, dat de Japanners één voorwaarde stelden: Ro nald Koeman moet bij alle duels aanwezig zijn. Leo Beenhakker mag zelf beslissen over zijn toekomst bij Real Madrid. Volgens voorzit ter Mendosa kan de huidige trainer, wiens contract op 30 ju ni afloopt, zo een handtekening zetten onder bintenis. „Real is bereid het contract met de coach te verlengen. Het is uitsluitend Beenhakker zelf, die een beslissing moet nemen. Leo heeft zelf al diverse keren gezegd, dat het voor een oefen- meester niet verstandig is al te lang bij dezelfde club te blijven, maar Real wil hem graag be houden", verklaarde de voor zitter. „Desnoods in een andere functie dan veldtrainer". In dit verband kwam de func tie van technisch directeur ter sprake, een positie die momen teel wordt bekleed door Mo- lowny. Die zal evenwel aan het einde van dit seizoen vertrek ken. MELBOURNE (SID) - De Westduitse tennisster Steffi Graf heeft het afgelopen weekeinde de schaduwzijden van het succes weer eens meegemaakt. Zowel bij moeder Heidi in woonplaats Brühl als bij de luchtvaartmaatschappij waarmee de terugreis van Melbourne naar de Bondsrepubliek zou worden ondernomen, kwam vrijdag een bom melding binnen. Omdat er al eerder van dit soort meldingen zijn geweest en er ook moorddreigementen zijn geuit, trad de Australische politie handelend op. Er werd bekend gemaakt dat de familie Graf, vader en dochter, als nog een paar dagen in Melbourne zou blijven en daarna via Singapore naar Frankfurt zouden vliegen. Het spel werd tot het laatste moment volgehouden. Pas toen Steffi gisterochtend in Frankfurt aankwam, was de poppenkast voorbij. Eenmaal veilig aan de grond verklaarde vader Peter echt bang te zijn geweest. David Loggie vloert een inbreker ALKMAAR GPDVoet baller David Loggie beeft vrijdagavond iaat met een ferme tackle op de benen een tegenstander gevloerd en de ze keer leverde dat geen rode kaart op. Wei een man die ver- dach t wordt vanpoging to tin- braak. Toen Loggie, tegenwoordig spelend voor Willem II, vrij dagavond uit Tilburg terug keerde in zijn woonplaats Alkmaar, viel hem in de buurt van zijn woning een man op die zich in zijn ogen verdacht ophield bij een raam. Toen hij een kijkje wilde nemen nam de man een spurt en ging er vandoor. Loggie zette de achtervol ging in en kon de man vast grijpen en even later afleve ren aan de politie. Deze heeft de man, de 42-jarige W.H., aangehouden. Dat H. kenne lijk snode plaiinen had bleek, uit nader onderzoek van het bewuste raam. In het kozijn waren gaten geboord. i projectiel getroffen hoofd. Osasuna-speler Ripodas informeert r WCS steunt FC Groningen GRONINGEN (ANP) - FC Gronin gen heeft een brief ontvangen van de spelersorganisatie WCS waar in de vereniging afstand neemt van de beschuldiging aan het adres van oud-trainer Rob Jacobs, die vol gens een publicatie in het week blad Voetbal International in het verleden Keje Molenaar 150.000 gulden „zwart" zou hebben gebo den voor een overstap naar de noordelijke eredivisieclub. In de brief schrijft Rob Jansen, die na mens de WCS als adviseur van Molenaar bij de onderhandelingen betrokken was, dat Jacobs die toe zegging nooit heeft gedaan. FC Groningen kreeg in het week einde een deel van de door de Fis cale Inlichtingen- en Opsporings dienst (FIOD) in beslag genomen boekhouding terug. Ook een deel van de persoonlijke administratie van enkele bestuursleden werd te rug bezorgd. Blanchard staat IBF-titel af ROTTERDAM (GPD) - Alex Blanchard heeft afstand gedaan van de IBF-titel. De boksprof uit de 'stal' van Henk Rühling heeft in overleg met zijn manager besloten de Europese versie van de super- middengewicht-titel terug te ge ven, nadat rond zijn laatste gevecht tegen de Fin Tarmo Uusivirta in Helsinki grote problemen waren ontstaan. BARCELONA (GPD) Met een aangeslagen doelman, een verbonden buschauffeur en een beschadigde bus is Real Madrid zaterdagavond in een regen van stenen en onder bege leiding van politie uit Pamplona gevlucht. Even daarvoor had de scheidsrechter de wed strijd tussen het plaatselijke Osasuna en de leider in de Spaanse competitie gestaakt. van beroep van de Spaanse voet- ten. Die stelde zelfs dat de wed- balbond die niet wilde uitspreken, strijd nooit had mogen beginnen, lijkt het publiek (buiten Madrid) omdat de sfeer in het stadion veel Buyo zelf maar te gaan straffen. te gespannen was. Het publiek in Pamplona is de Madrilenen als De doelman wordt al jaren als een van de meest onsportieve voet ballers in Spanje beschouwd en kan, zeker na zijn door de televisie camera's blootgelegde optreden in de derby tegen Atletico Madrid, geen goed meer doen. Ook het af gelopen weekeinde twijfelden ve len over de wonden die vuurwerk en muntstukken bij Buyo zouden hebben veroorzaakt. „Er zijn hon derden voorwerpen in het doelge bied gevallen en Buyo heeft bloedi ge wonden in het dijbeen en blau we plekken over zijn hele li chaam", liet een trillende Ramon Mendoza, voorzitter van Real we- In de blessuretijd van de eerste helft stuurde arbiter Socorro Gon zalez beide ploegen naar de kleed kamers, nadat Real's doelman Paco Buyo drie kwartier lang door het publiek met alle soorten fruit, vuurwerk, muntstukken en meta len voorwerpen was bestookt. Osasuna leidde op dat moment met 1-0. Hoewel het bestuur en de spelers van de thuisclub toegaven dat het publiek zich niet erg netjes had ge dragen, bekritiseerden zij de be slissing van de scheidsrechter en het optreden van Real Madrid, met name van de omstreden Buyo. De doelman is eind vorig jaar al vier wedstrijden geschorst geweest we gens onsportief gedrag. Half Span je schreeuwde om een veel zwaar dere straf, maar nu EINDHOVEN (GPD) - Met een brede grijns en een kruis teken verliet Romario de Souza Faria de grasmat van het Philipsstadion. In de turbulente slotminuten tussen PSV en Feyenoord (1-0) eiste hij de hoofdrol op. Zijn treffer, drie minuten voor tijd, was allesbeslissend en van een predi kaat, waarop alleen de kleine Braziliaan patent schijnt te hebben. Het hoogtepunt in een aaneenschakeling van inci denten die de topper in de Nederlandse competitie in de eindfase van kleur voorzag. schap. „Allereerst heb ik PSV weer een stap in de richting van het kam pioenschap geholpen. Bovendien heb ik me op mijn verjaardag zelf een prima cadeau bezorgd". Van harte was Feyenoords medewer king aan het presentje niet. Taai was het Rotterdams verzet geweest en op het moment dat PSV begon te wanhopen, verslapte opeens de aandacht bij Feyenoord. Volgens Guus Hiddink had zijn ploeg het niet zo ver moeten laten komen. „In het eerste half uur had we al voldoende afstand kunnen heb ben. Lerby, Ellerman en Linskens hadden prima mogelijkheden daartoe". Kleur in de vorm van de rode kaart voor Peter Barendse, die vlak voor Romario's treffer van het veld moest, omdat hij Eric Gerets na trapte. Kleur ook voor scheidsrech ter Frans Houben, die na een vol treffer van de voet van Ronald Koeman, even zwart voor zijn ogen zag. Kortom een apotheose die. lang na Houbens laatste fluitsig naal nog onderwerp van gesprek was in de luxe Eindhovense cata comben. Cadeau „Zuur", noemde Feyenoord-trai- ner Rob Jacobs het verlies op de valreep. „Spannend", was het tref woord van collega Guus Hiddink. Romario sprak van dubbele blljd- EINDHOVEN (ANP) - Voor, tij dens en na de voetbalwedstrijd PSV-Feyenoord in Eindhoven rense politiebureau ei fan justitie aanwezig. Tegen het einde vai de wed- heeft de politie 24 supporters strijd deed zich een massale aangehouden. Daarmee is het to- vechtpartij voor tussen de politie taal aantal aangehouden aanhan- en aanhangers van Feyenoord. gers uitgekomen op 59. In de De politie, met 175 aanwezig bij de wedstrijd, moest honden inzetten om de rust te herstellen. Of daarbij gewonden zijn gevallen is niet bekend. nacht van zaterdag op zondag kende de politie al 35 voetbal vandalen in. Op dat moment wa ren al in de Eindhovense binnen stad al zeker 100 supporters van Feyenoord, die bewust uit waren op rellen. Een woordvoerder van de Eindhovense politie deelde enkele charges uitvoeren om dit gisteravond mee. aanhangers van de twee clubs te scheiden. De supporterstrein zaterdagavond tot werd na het vertrek nog m'et ste- bekogeld. In verband daar- verrichtte de politie drie Het zondagmiddag onrustig Eindhovense binnenstad. nhoudingen werden verricht aanhoudingen. De politie hield i dergelijke. Twintig verdach- jes verkochten. ten kregen gistermiddag al i De wedstrijd werd bijgewoond dagvaarding uitgereikt. Ze moe- door G. Armstrong, een weten ten zich de komende maand voor schappelijk medewerker van de de rechter verantwoorden. Om Universiteit van Londen. Hij deze snelrechtprocedure moge- maakt een studie van het het ge- Jijk^e^iaker^fas^jg^ie^indho^^^rag^fcmjjmetbalsu^orters^^^ Grootste sta-in-de-weg voor de thuisploeg was Feyenoords nieu we doelman Henryk Bolesta. Na aanvankelijke onzekerheden lie pen steeds meer PSV-pogingen stuk op de vuisten van de Pool. Feyenoord kende z'n sterkste pe riode halverwege de tweede helft toen Smolarek en Metgod (lat) het doel van Patrick Lode wij ks onder vuur namen. Door het uitblijven van treffers, nam de scherpte in de persoonlijke duels toe. Arbiter Houben, die zijn eerste echte top per leidde en dat bijzonder goed deed, deelde vier gele kaarten uit (Koeman, Lokhoff, Smolarek en Heus) voordat hij Peter Barendse naar de kleedkamer zond. „Ik had een gele kaart verwacht voor die overtreding", bekende Barendse schuld. „Rood vond ik overdreven. In deze wedstrijd zijn zwaardere overtredingen gepleegd dan die, waarvoor ik van het veld werd ge stuurd". Doelwit Naast Eric Gerets was vooral Ro mario het doelwit van de Feye- noord-acties. „Toch spelen de Ne derlandse verdedigers fair", nam de jarige Braziliaan het op voor zijn tegenstanders. „Hard, maar altijd met de bedoeling de bal te raken. Ik heb in Nederland nog geen mak kelijke wedstrijd gespeeld. Alle spelers in deze competitie zijn fy siek sterk en beschikken over veel vechtlust. Je mag geen moment verslappen". Een opmerking die Romario's te genstanders zich ter harte mogen nemen. Sjaak Troost verslapte De Braziliaan Romario even, Gerald Vanenburg doorzag de bedoelingen van de goalgetter en gaf de pass op maat. Oog in oog met een doelman is Romario nage noeg onfeilbaar, Henryk Bolesta weet dat inmiddels ook. „Ik sta in het veld om te winnen, om topsco rer te worden van de competitie, waarin ik uitkom. Maak ik geen doelpunt en mijn ploeg wint, heb ik er niet zo'n probleem mee. Ver liezen we en scoor ik niet, heb ik wroeging. Ik heb, voor mijn gevoel, nog ongeveer een maand nodig om helemaal te acclimatiseren. De kou doet me nu niets meer en gelukkig hebben we, na maanden verblijf in een hotel, thans een eigen huis. En als mijn medespelers langzaam praten, dan kan ik ze al redelijk ver staan. Ik word prima opgevangen door hen en de club". En Romario betaalt terug met doel punten; beslissende doelpunten. „Het is niet zo dat hij nummer vier en vijf erin schopt", aldus Hiddink, „maar hij heeft al diverse wedstrij den door zijn treffers beslist. Het is een duveltje uit een doosje. Net als Gerd Müller in z'n goede dagen. We moeten er alleen voor waken dat PSV niet al te afhankelijk wordt van Romario's doelpunten, want dan ben je kwetsbaar. Tegen Feye noord hadden anderen ook moeten scoren". Rob Jacobs kon zijn spelers am per een verwijt maken. Hij besefte dat de individuele klasse van ie mand als Romario nooit helemaal af te stoppen is. „Romario is Roma rio. Klaar. Een kans en het is kas sa". Een wetenschap waar thans Aad de Mos mee worstelt. Hij is aan de vooravond van de eerste super cup-ontmoeting tegen PSV op zoek naar antwoord op de vraag hoe dat gevaar te ondervangen is. „In Mechelen zal het nog wel zo'n vaart niet lopen, omdat PSV daar waarschijnlijk net zo gegroepeerd gaat verdedigen als Feyenoord. De problemen zullen wel een week la ter komen, hier in Eindhoven". De grootste verdienste die Hid dink uit de ontmoeting met Feye noord lichtte, was de prestatie van de jeugd. „De jongeren hebben aangetoond de zware druk van een topduel aan te kunnen. Dat is de pure winst naast de twee punten". Minder makkelijk bewoog zich An ton Janssen in de geleidelijk aan opkomende kampioensstemming. De linksbenige aanvaller dreigt tussen de wal en het schip te gera ken en wenst, met het oog op zijn aflopende contract, duidelijkheid over zijn positie binnen de club. „Ik voel er weinig voor om nog verder in onzekerheid te leven. Mijn vorm is goed en de blessures behoren tot het verleden. Ik vind dat ik recht heb op een eerlijke kans en dat heb ik ook laten weten. Ik ben vijfentwintig jaar en vind dat ik moet spelen en niet op de bank thuis hoor. Als dat bij PSV niet mogelijk is, dan moet dat maar bij een andere club". FRED SOCHACKI Startverbod voor Planckaert VIANE (ANP) - Eddy Planckaert en zes van zijn ploeggenoten bij ADR werden zaterdag de start ge weigerd in een veldrit voor weg renners in het Belgische Viane. Zij mochten niet deelnemen, omdat hun sponsor de vereiste waarborg som nog niet had voldaan bij de Belgische wielerbond. geen ander altijd vijandig gezind geweest en dat lijkt de laatste acht jaar ook van invloed op de resulta ten geweest te zijn: zes keer verloor Real er van Osasuna. Crimineel Dat het een heet avondje zou wor den bleek al uit de spandoeken met teksten als 'Buyo, executie' en 'Buyo, clown en crimineel'. Toen de doelman eenmaal bij de scheidsrechter ging klagen over de voorwerpen die in zijn doelgebied terechtkwamen, werd het sper vuur vanuit het publiek alleen maar erger. Trainer Zabalza van de thuisclub verweet Buyo bewust te hebben geprovoceerd en wilde wel eens weten hoeveel hechtingen de keeper in zijn been en hoofd zou krijgen. Bovendien vroegen hij en zijn voorzitter zich af, waarom scheidsrechter Gonzalez de wed strijd vlak voor rust staakte, terwijl Buyo het in de tweede helft aan de andere kant van het veld een stuk rustiger zou hebben gekregen. De voetballers van Osasuna be weerden zelfs dat de arbiter hele maal niet officieel heeft afgebro ken. Hij zou slechts de spelers van Real hebben gevolgd, toen die uit eigen beweging en zonder toestem ming het veld verlieten, nadat vlak achter Buyo de zoveelste kanon slag was ontploft. De doelman greep naar zijn been en hinkte naar de zijlijn. Volgens de verzorger van Real had Buyo een brandwond achter in het dijbeen. Trainer Leo Beenhakker liet snel de spelersbus voor vertrek gereed maken en de reservering voor ho telkamers voor zaterdagnacht an nuleren. Hij durfde het niet aan in Pamplona te blijven. Maar het overhaaste vertrek verliep niet on opgemerkt. Een ruit van de spe lersbus werd vernield en de bus chauffeur zou door een steen zijn verwond. Aan de andere kant was de voorzitter van Osasuna telefo nisch met de dood bedreigd. Als hij naar het stadion zou komen, zou hij nog maar vijf minuten te leven heb ben. Net als zijn collega van Real kreeg hij voortdurend politiebe scherming. EDWIN WINKELS Record Meijer op 500 meter CALGARY (ANP) - Herma Meyer heeft zaterdag tydens schaatswed strijden in Calgary het nationale re cord op de 500 meter verbeterd. De 19-jarige A-juniore uit Assen reed de afstand op de Olympische piste in Canada in 40,53 seconden. Dat was 0,08 seconden onder de tyd van Ingrid Haringa, die tijdens de jongste Olympische winterspelen 40,61 klokte. MAANDAG 18.12-18.32 Ned 2: Van Thuisscha- ker tot Clubschaker: twaalfdelige cur- 19.25-20.00 Ned 2: Sportpanorama: met het Doelpunt van de Week, een ver slag van de voetbalwedstrijd AC Milan- Pisa en shorttrack uit Heerenveen (deze laatste twee onder voorbehoud). 20.00-20.30 BRT 2: Extra Time. 21.15-21.55 Ned 3: Sport Studio. 21.30-22.00 Did 1: ARD-Sport extra: WK Alpine skiën. 21.45-22.00 Super: World News: met o.a. sport. 22.40-23.10 SKY: Motorsporls News.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 13