Tncestkinderen vaak in prostitutie' Voorlopig privé-onderwijs kinderen woonwagenkamp Provincie wil spoed bij fusie Rijnoord Werkloze vrijwilligers onderhouden duinen Tuinwerk ZATERDAG 28 JANUARI 1989 PAGINA 13 Samenwerldngsverband in Alphen moet hulpverlening verbeteren ALPHEN AAN DEN RIJN - Incest is nieuws. Zeker de laatste weken met de gebeurtenis sen in de Vlaardingse zaak rond het medisch kinderdagverblijf De Bolderkar, waarbij en kele kinderen die door hun ouders seksueel zouden zijn misbruikt, zelfs uit huis zijn ge plaatst. Het laatste woord in deze zaak is nog niet gezegd. Ook in Alphen zijn gevallen van incest, die echter minder in de publiciteit komen. Wel is een Alphens samenwerkingsver band incest opgericht, dat tot hoofddoel heeft tot een verbetering van de hulpverlening te komen en incest zo mogelijk te voorkomen. door Caroline van Overbeeke Incest is niet in het nieuws omdat het een nieuw verschijnsel is, maar omdat het taboe rond seksuele kin dermishandeling is doorbroken. Corno Stijnen, voorzitter van het samenwerkingsverband incest, dat twee jaar geleden werd opgericht, kan daarover meepraten. "Er is in Alphen een stijgende lijn te zien wat betreft de hoeveelheid incest- gevallen. Maar dat heeft toch echt te maken met het feit dat mensen sneller aan de bel trekken als ze iets vermoeden"; Stijnen benadrukt nog maar eens dat incest zeer ingrijpend is. "Seksueel geweld binnen het gezin kan vreselijke gevolgen hebben. En dan denk ik vooral aan de lange re termijn. Je ziet toch vaak dat op gegroeide kinderen na een incest- verleden in de prostitutie terecht komen. Ook zelfdodingen komen nogal eens voor onder door familieleden seksueel werden misbruikt. Bekend is ook dat in- cestslachtoffers neigen tot promis cue gedrag, dat wil zeggen dat ze geen vaste relaties kunnen aan gaan en zonder onderscheid met anderen seksueel contact hebben. "Die mensen hebben immers geen voorbeeldfunctie gehad van hun vader en moeder. Het gaat bij incest kortom om een grove grens-, overschrijding van de rollen, waar door iemand nogal eens 'gehandi capt' achterblijft. Dat gebeurt met name als sprake is van machtsmis bruik van een broer met zijn zus of een vader met zijn dochter. Dat uit buiten van een machtsrelatie is uit eindelijk funest voor iemand". Het samenwerkingsverband werd opgericht nadat zich drie jaar geleden in Alphen een geval van in cest had voorgedaan, waarop door de hulpverlening niet adequaat werd gereageerd. In de Alphense wijk Ridderveld werd toen door verscheidene instellingen een bij eenkomst belegd om de mogelijk heden tot samenwerking van de LEIMUIDEN - De twee kinderen van de familie Lugters die in een woonwagenkampje in Leimuiden wonen, krijgen voorlopig tot 15 fe bruari privé-onderwijs. Het tweetal is vorige week de toegang tot de openbare basisschool De Toren- ntzegd, omdat leerkrachten meester M. Boelen op de hoogte ge steld van de uitkomst van de hoor zitting. De familie is nog steeds zeer ver bolgen over de gebeurtenissen en zegt een voor hen negatieve beslis sing, als de kinderen inderdaad niet meer op De Torenvalk mogen i ouders bang zouden zijn gewor- terugkeren, 'tot in de hoogste i den van de vader van de kinderen. De man is vorige week in woede ontstoken, omdat zijn kinderen volgens hem werden gepest en ge treiterd. Gistermorgen was in het ge meentehuis van Leimuiden een be sloten hoorzitting over de zaak. De advocaat van de familie, L. Spren- ger, diende een bezwaarschrift in. Hierin gaf hij te kennen dat de wet op het basisonderwijs verbiedt om kinderen van school te verwijderen als geen sprake is van wangedrag van de kinderen. Wangedrag van de vader van het tweetal kan vol gens de advocaat geen aanleiding zijn de kinderen de toegang tot de school te ontzeggen. Bovendien zijn de ouders van de kinderen niet van tevoren-over het besluit ingelicht, waardoor de be slissing in strijd is met de wet. De familie Lugters wordt waarschijn lijk dit weekeinde door burge- ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uw en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeuwen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Janssen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: Y. Groeneveld, tel: 218661, Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: H. Meijer, tel: 215510, Ros- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Rus, tel: 132500, Middelstegracht 129. zo 8 uur tot 24 uur: dr. Vlasveld, tel: 149298. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: W. de Bruijne, tel: 134345, de Lt. de Kanterstraat 32- zo 8 uur tot 24 uur: J. de Bruijne, tel: 125245, Kernstraat 11 Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- a 8 uur tot zo 8 uur: M. Hom, tel: 766123, Zo- DIERENARTSEN Voor de praktijk vai (Leiden e zo 8 uur tot 24 uur: A. van Rijn, tel: 314349, Kennedylaan 24. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammer$tein zo 8 uur tot 24 uur: J. Reinders, tel: 760947, G. Brandtstraat 29. Waarnemingsregeling Homeopatische art sen: I. Cowan, Levendaal 87. tel: 146337; C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt n welke arts dienst heeft. uur: za: R. van Velzen, 1:891100; zo: O. Du Ry van Beest Holle, Vlaskamp 16, tel: 891100, beide dagen spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur op: Vlaskamp 16, tel: 891100 (alleen voor spoedgevallen). Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: D. Held, Mare- laan 36. tel: 174955. Voorschoten za: C. Meijer, J.W. Frisolaan 13. tel: 3032; zo: F Koopmans. Churchillweg 19, tel: 3960. hulpverleners te bekijken. Er bleek onvoldoende vertrouwen te zijn tussen de hulpverleners onderling. Aan het overleg namen deel: de Alphense huisartsen, de kruisvere niging, de sociale dienst, de ge zondheidsdienst, de politie, het Riagg, het Bureau voor alcohol en drugs en de Vereniging tegen seksuele kindermishandeling. Stijnen: "Landelijk zijn al vanaf 1983 signalen gegeven dat het niét goed zat met de hulpverlening. Mensen zouden slecht zijn behan deld en soms zelfs als fantast zijn bestempeld. Met name volwasse nen die in hun jeugd met incest te maken hebben gehad, zouden van het kastje naar de muur zijn ge stuurd en weinig serieus zijn geno men. Dat is natuurlijk een kwalijke zaak. Het Alphense samenwer kingsverband heeft daarop goed ingespeeld en bijgedragen aan de verbetering van de hulpverlening". In het samenwerkingsverband zitten nu vertegenwoordigers uit verschillende Alphense instellin gen die met incest te maken kun nen krijgen: een arts en een jeugdarts van de basisgezond heidsdienst, een wijkverpleger van de kruisvereniging, twee mensen van de consultatiebureaus en van de gemeentelijke sociale dienst en een ambtenaar van de afdeling wel zijn. Momenteel bestaat het samen werkingsverband uit zowel een consultatie- als een preventieteam. Het consultatieteam geeft advies aan hulpverleners die met incest worden geconfronteerd. Het pre ventieteam houdt zich bezig met het voorkomen van incest en geeft voorlichting. Stijnen benadrukt dat de defini tieve vorm van het samenwer kingsverband nog niet vaststaat. "Eind februari weten we daarover iets meer. Het is bij voorbeeld nog de vraag of we ons alleen beperken tot Alphen of dat we ook regionaal gaan werken. Ook kunnen we onze doelstelling nog verbreden. Ik denk dan bij voorbeeld aan seksu eel geweld in het algemeen, waar door ook verkrachtingszaken kun nen worden behandeld". Eén ding is in elk geval duidelijk. Seksueel geweld is dermate ingrij pend, dat volgens Stijnen een sa menwerkingsverband absoluut noodzakelijk is. "Zeker vanuit de ervaring van het verleden ben ik voorstander van een gezamenlijke aanpak. Denk bij voorbeeld aan het uit huis plaatsen van kinderen, zoals in Vlaardingen is gebeurd. Dergelijke maatregelen kunnen een heel gezin ontwrichten. Tot zo'n beslissing kun je als hulpver lener alleen komen, als je echt ze ker bent van je zaak. Een samen werkingsverband kan daarbij naar mijn mening helpen". DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN - Gedeputeerde Staten, het dagelijks bestuur van de provincie, hebben alle partijen in het conflict bij het Alphense ziekenhuis Rijnoord gisteren laten we ten de ruzie bij te leggen en zo snel mogelijk te werken aan een fusie. "Zij hebben een grote verant woordelijkheid wat betreft het handhaven van een goede zie kenhuisvoorziening". Gedepu teerde W. Aalbers (CDA) heeft dat meegedeeld op vragen van Th. Roes (PvdA). Laatstgenoemde merkte op dat GS naar een andere bestuurs vorm voor Rijnoord zouden moe ten zoeken wanneer het zieken huisbestuur er niet in zou slagen de problemen rond het vinden van een nieuwe directeur en fu sie-makelaar op te lossen. Aal bers zei echter eerst de laatste ontwikkelingen op dat gebied te willen afwachten. Ondernemingsraad en bestuur van Rijnoord zijn overigens weer een stap dichter bij elkaar geko men. Beide partijen hebben 'goe de beginselafspraken' gemaakt voor verdere samenwerking in de toekomst. Voorzitter H. Joha van de ondernemingsraad heeft dat meegedeeld na het gesprek dat beide partijen met elkaar hadden. Voorzitter A. Berntsen van het stichtingsbestuur heeft dat bevestigd. "De afspraken wa ren nodig om weer opnieuw een vertrouwensrelatie te kunnen opbouwen met het bestuur", al dus Joha. Centraal in het gesprek stond het naleven van de Wet op de on dernemingsraden door het be stuur van Rijnoord. Voorzitter A. Berntsen heeft namens het be stuur de ondernemingsraad toe gezegd ernaar te streven ge noemde wet na te leven. De kri tiek van de OR richtte zich met name op het instellen van een in formatiestop door het bestuur en het ontslag van formateur W. de Greve zonder daarover advies in te winnen bij de OR. In beide ge vallen hield het bestuur zich daarmee niet aan het gestelde in de Wet op de Ondernemingsra den. Ook kwamen de partijen over een het regulier overleg nieuw le ven in te blazen. In de afgelopen periode was dat niet meer ge beurd, terwijl de wet voorschrijft dat dat minimaal twee keer per jaar dient te gebeuren. Eerder al deze week leek de lucht tussen bestuur en OR wat te zijn opgeklaard toen in overleg met vakbonden en de Landelijke Specialistenvereniging werd be sloten tot het instellen van een klankbordgroep. Deze heeft als taak te voorkomen dat opnieuw conflicten ontstaan tussen de verschillende geledingen. Tijdens een gesprek tussen de OR en de plaatsvervangend di recteur van Rijnoord, K. Polder man, heeft de laatstgenoemde de toezegging gedaan dat geregel der overleg tussen OR en directie zou plaatshebben dan de laatste maanden het geval was. Overi gens is op dit moment nog niets bekend over de nieuwe direc teur. Ook hebben de besturen van het Sint Elisabeth Ziekenhuis in Leiderdorp (EZL) en Rijnoord nog geen beslissing genomen over het aanstellen van een fusie makelaar, die de fusie tussen bei de ziekenhuizen verder gestalte moet geven. stantie aan te vechten'. Leidenaars gepakt in gestolen taxi KATWIJK/LEIDEN - De Katwijk- se politie heeft vannacht rond half twee twee jonge Leidenaars aange houden die zo'n drie kwartier daar voor in Leiden een taxi hadden ge stolen. De politie kon de taxi tot stilstand brengen met behulp van een blokkade van politie-auto's in de Koningin Julianalaan in de kustplaats. De bestuurder van de taxi, die de Katwijkse politie zijn identiteit overigens niet bekend wilde ma ken, sprong in het zicht van de blokkerende politiewagens uit de nog rijdende auto. Een politie agent kon de taxi nog juist voor de blokkade tot stilstand brengen. Warmond Huisarlsenpraklijk Hoornweg/Sleeboom, Prof. Aalberselaan 2, Voorhout, tel: 02522- 11393. Wassenaar za: M.v.d.Feen, tel: 18309, Hofcampweg 65; E. Op t Land, tel: 13056, Middelweg 21. Zoeterwoudse huisarten. tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekend dienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge- ten, tel: 01717-3350; Wassenaarse Apotheek, Stadhoudersplein 35, Wassenaar, tel: 01751-12402. Muurling, Helder, Roest F. Muurking, Plantsoen 23, Leiden, tel: 071- 125057. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw: E.J.M. van der Wouw, Boshuizerlaan 26, Lei den, tel: 071-764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homans- Rijnsburg, tel. 173266. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno- Voor patiënten van tandartsenpraktijk 'Haas- wijk' heeft tandarts G.J.H. de Minjer spreekuur van 11-12 uur. Simon Vestdijklaan 28, 2343 KV Oegstgeest. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar EJ. van der Pias-Moes, Rijksstraatweg 632, Wassenaar, tel: 01751-77905. Dertien werklozen werken sinds maandag twee dagen per week op vrijwillige basis in de duinen van Wasse naar. Onder auspiciën van de Stichting Natuur- en Landschapsbeheer Zuid-Holland dunnen de vrijwilli gers in het kader van het natuurbeheer dennenbossen uit. Het Wassenaarse project is een van de tientallen projecten die de stichting de afgelopen zeven jaar voor werklozen en andere vrijwilligers heeft ontwikkeld. Henk Haasnoot, tot verleden jaar als beroepskracht betrokken bij het werk van de stichting en sinds zijn ontslag als vrijwilliger werkzaam, vertelt dat het nut van het werk in de duinen twee ledig is. "Het is voor de dertien mensen die meedoen een goede manier om sociale contacten te leggen en bovendien plegen we een belangrijk stuk onderhoud aan de natuur". Het zojuist gestarte project omvat het uitdunnen van de per celen dennenbos aan de rand van de zeereep in de Wassenaarse duinen. De Corsicaanse dennen die daar staan zijn volgens Haas noot bepaald niet inheems te noemen. De stukjes bos zijn aan gelegd in de jaren -van de werk verschaffing maar passen niet echt in de natuurlijke omgeving van de duinen. De dennenbossen worden niet in een keer gekapt. Haasnoot hierover: "Als we alles in een keer zouden weghalen, zou dit een veel te grote schok in de na tuurlijke ontwikkeling teweeg brengen. Op de plaats van het bos zou plotseling veel meer licht en veel meer voeding be schikbaar komen. Dat zou een gi gantische wildgroei van brand netels tot gevolg hebben en daar zitten we natuurlijk niet op te wachten". De vrijwiiligers halen daarom van elk bosje de zieke en minder fraaie exemplaren met wortel en al weg. In de loop van de jaren zullen de bossen helemaal ver dwenen zijn en krijgt de natuur lijke begroeiing weer een kans: "Over een jaar of veertig staan hier weer vlierbesstruiken, ligus ter en duindoorn. Dan hebben we weer een natuurlijk duinstru weel". De vrijwilligers zijn twee da gen per week, op maandag en woensdag, in de duinen te vin den. Hoewel de vrijwilligers niet verplicht zijn elke dag mee te draaien, leert de ervaring dat de meesten, weer of geen weer, trouw komen. De stichting streeft ernaar elk project te laten begeleiden door een betaalde projectleider. Omdat er op dit moment daarvoor geen subsidie beschikbaar is, heeft de stichting bij verschillende arbeidsbureaus een verzoek hiertoe ingediend. Vrijwilligers-projecten, op wat voor terrein dan ook, verlopen beter als er ook een betaalde kracht meedraait. De keuze van het project is vol gens Haasnoot min of meer wil lekeurig: "Er is in de natuur heel wat werk te verzetten. We moes ten ergens beginnen, en zijn toen hier uitgekomen. Dit -terrein heeft bovendien het voordeel dat we dicht in de buurt ander werk kunnen doen als we in maart de duinen moeten verlaten. In het voorjaar moeten de typische du invogels rustig de kans krijgen een nest te bouwen en hun jon gen groot te brengen". Half maart, als het weer aange namer wordt, laten de vrijwilli gers de dennenbosjes voor wat ze zijn om voor enkele weken on der de grond te gaan werken. In een ander deel van de Wasse naarse duinen maken vrijwilli gers van de stichting de onder grondse gangen en bunkers schoon zodat deze door de vleer muizen als overnachtings- en broedplaats kunnen worden ge bruikt. Om de nadelige effecten van zure regen en milieuvervuiling te kunnen bestuderen, hoef je vol gens Haasnoot niet in de Wasse naarse duinen te komen kijken. "De dennen in dit gebied zijn be paald niet in optimale conditie. De zeewind is heel slecht voor deze bomen. Dennen van dertig jaar oud, zijn nog maar een paar meter hoog. Nadelige effecten van zure regen vallen daarbij in het niet. Daar komt nog bij dat de grond hier heel kalkrijk is, waar- n de stichting natuur en landschap dunnen sinds hort dennenbossen in de Wasse- (foto Wim Dijkman) door de invloed van de zure neer slag enigszins wordt gecompen seerd". Hoewel het nog steeds niet echt wil winteren, is de tempera tuur buiten toch wel zodanig dat vrijwel iedereen een plaatsje naast de kachel prefereert boven een langdurige frisse neus in de duinen. Voor de vrijwilligers ligt dat blijkbaar anders. Haasnoot over hun beweegredenen: "Een aantal van de vrijwilligers doet het echt uit ideële overwegingen. Zij vinden natuurbehoud be langrijk genoeg om er tijd en moeite aan te besteden. Een an der deel komt om de sociale con tacten en er zijn er zelfs bij die op deze manier hun spieren weer eens willen sterken. Eigenlijk geldt voor alle werklozen die hieraan meedoen, dat ze proble men hebben met hun werkloos heid. Is het niet de verveling, dan is het wel het feit dat ze moeite hebben met het accepteren van geld zonder dat hier een prestatie tegenover staat". Haasnoot kan niet voorspellen hoeveel tijd het 'dunproject' in beslag zal nemen: "Er is hier heel wat werk te verzetten. Half maart moeten we weg in verband met het broedseizoen en na de zomer zien we wel weer verder". Het Wassenaarse project is slechts een van de vele die onder verantwoordelijkheid van de stichting worden uitgevoerd. Mensen die als vrijwilliger mee zouden willen werken, kunnen contact opnemen met de stich ting (01820-24500). Al zijn de dagen mistig, donker en kort, toch kan er begin februa ri al het nodige in de tuin worden gedaan. Zolang de grond niet bevroren is, kan er naar hartelust worden geplant en verplant. Vaste plan ten kunnen worden gescheurd en hetzelfde kan worden gedaan met de 'randjesplanten' zoals En gels gras, hoornbloem en kat tekruid. Als die een paar jaar op één plek staan kunnen ze nogal warrig en woekerend zijn uitge groeid. Kies de jongste plantede len; die slaan het snelst aan. Mocht het toch nog gaan vriezen, dan moeten de net-geplante spulletjes wel even van een win- terdek (plastic of bloempotten) worden voorzien. Hagen kunnen nu ook worden geplant. Let op de juiste afstan den tussen de struiken. Haag- beuk zet u 35 centimeter van el kaar; liguster 25 centimeter en coniferen zo'n 40 centimeter. Bladverliezende struiken wor den na het planten tot op éénder de teruggenomen, zodat ze van onderen goed kunnen uitlopen. Als 't niet fors vriest, kan er ook nog worden gesnoeid. De vroegbloeiende soorten van Cle matis worden ongemoeid gela ten. Hooguit worden bij bijvoor beeld Clematis montana de dode takken weg. De in zomer en na zomer bloeiende soorten, veelal de grootbloemige, kunnen tot zo'n anderhalve meter boven de grond af worden teruggesnoeid. Zij bloeien namelijk op het nieu we hout dat in 't voorjaar gaat groeien. Wees voorzichtig met het snoeien van een boom als de berk. Daarin kan de sapstroom nu al op gang zijn zodat snoeien tot bloedende wonden kan lei den. Geraniums en fuchsia's kun nen eind februari in potten met nieuwe aarde worden gezet. Roer wat koemest in gedroogde vorm door de potgrond, die niet te ste vig moet worden aangedrukt. Slappe stengels moeten worden weggehaald, dikke geranium- takken worden tot op drie ogen gesnoeid. Vruchtbomen en - struiken kunnen worden ge plant. Meng flink wat oude stal mest door de grond van het rui me plantgat. Bestaande vrucht- dragers kunt u rondom de stam mesten met korrelmest. Een kilo per vierkante meter is voldoen de. MONICA WESSELING ZATERDAG 28 JANUARI Alphen concert Collegium Musicum, aanvang 20.00 uur, Salvatorikerk, Ambonstraat. carnaval buurtcentrum De Rid der, met medewerking van De Platvissen uit Nieuwkoop, aan vang 20.00 uur. optreden hardrockformatie 'Gil- gamesj' in Het Kasteel, aanvang 21.00 uur. Boskoop jeanscarnaval voor jongeren in de Rozenburcht, aanvang 20.00 Hazerswoude pyama-party in jongerencen trum Stek, Dorpsstraat, aanvang 23.00 uur. Leiden Woon Totaal Beurs in de Groenoordhallen, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.00 tandemtocht georganiseerd '2-19 finish 18.30 i inl. Peruaans handwerk, te zien en te koop in galerie Tuya, Hoge- woerd 75. van 11.00 tot 17.00 uur. carnavalsfeest voor 55-plus- sers van de Leidse Hutspotten. met optredens, quiz en loterij, 13.30 uur, Antonius Clubhuis. superbingo in buurthuis Op Ei gen Wieken, Valkenpad. Meren- wijk, aanvang 20.15 uur, zaal open 19.00 uur. voorstelling: 'Alkestis' door het Nationale Toneel, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. Leiderdorp klaverjassen en sjoelen bij Con Bravura, aanvang 20.00 uur in het clubgebouw, Beukenschans. carnaval supportersvereniging RCL, aanvang 21.00 uur in het clubgebouw in De Bloemerd. optreden Liesbeth List met haar solo-programma 'List Nu', 20.15 u n de Muzenhof. Oegstgeest Willibrordfeest met medewer king van het combo 'Raymond', aanvang 20.00 uur in 'La France', Rhyngeesterstraatweg. Warmond optreden 'Challenge', aanvang 22.00 uur in Boerderij Meerrust, phenaar, aanvang 20.30 uur (voor hen die nog wat willen leren om 19.30 uur), Muziekcentrum, Schenkelweg. ZONDAG 29 JANUARI Alphen Driekoningenspel (voor kinde ren vanaf 11 jaar), Vrije School in het Albanianae, Diamantstraat 31 aanvang 19.30 uur. avonddienst met gospelzanger Rob Roelaarts, aanvang 18.30 uur in de Triomfatorkapel, Molen- werfstraat. open-deurdienst in De bron. Leiden Woon Totaal beurs, 11.00 tot 17.00 uur in de Groenoordhallen. Peruaans handwerk, te zien en te koop in Galerie Tuya, Hoge- woerd 75. van 11.00 tot 17.00 uur. Indonesische dag met lezin gen, Javaanse dans, films enz., maal bekofferd?', door Sanders CO. aanvang 15.00 uur in het Lak- Theater, Cleveringaplaats. Speedo-revanche-wedstrijden 25-meterbad voor de sterkste jeugdzwemmers van Nederland, aahvang 14.30 uur in zwembad De Zijl. jazz on Sunday, vanaf 15.00 uur in café Cheers. Leiderdorp postduivententoonstelling de Rijnklievers, van 11.00 tot 17.00 uur, Kom van Aaiweg 4. Warmond all that jazz met o.a. Bob Wul- fers, vanaf 15.00 uur in Boerderij Meerrust.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 13