D Q Filmfestival Rotterdam ook in Schouwburg Amerika's duistere kant Filmdagen nu ook zonder directeur Speciale festivalkrant VRIJDAG 27 JANUARI 1989 PAGINA 9 Politieke thriller 'Betrayed' 'Betrayed'; regie: Costa-Gavras; hoofdrollen: Debra Winger en Tom Berenger: theater: Lido, Leiden Van tijd tot tijd wordt de Ameri kaanse droom aan scherven ge schoten door uitbarstingen van ge weld en onverdraagzaamheid. Po litieke moorden, rassenhaat en ter- reur-organisaties als de Ku Klux Klan zijn verontrustende smetten op het ideaal van vrijheid en recht vaardigheid. Dit vormde de basis voor 'Betrayed', een nieuwe film van Costa-Gavras ('Z', 'Missing'), de man die met enige overdrijving de uitvinder van de politieke thril ler genoemd kan worden. Debra Winger speelt de rol van Cathy Weaver, een FBI-agente Uit Chi cago die een onderzoek instelt naar de moord op een controversiële ra diopersoonlijkheid. Tijdens een undercover-operatie wordt ze op onverwacht emotionele wijze met die duistere kant van Amerika ge confronteerd. Costa-Gavras weef meteen een sterke spanning te scheppen. De film begint met kernachtige ge monteerde flitsen uit het omstre den radioprogramma, gevolgd door de schokkende moord. Direct daarna wordt de handeling ver plaatst naar de graanvelden van de Midwest, waar Cathy, nu onder de naam Katie Phillips, opduikt als bestuurster van een oogstmachine. De landelijke rust krijgt iets on heilspellends, wat nog versterkt wordt door de sluimerende conflic ten tussen een aantal dorpsbewo ners. Gary Simmons (Tom Beren ger), de man die verdacht wordt van de moordaanslag, is niet bij ie dereen even geliefd. Katie leert hem van zeer nabij kennen. Zij komt tot de overtuiging dat er met deze Vietnam-veteraan, we duwnaar en vader van twee kinde ren niets aan de hand is. Hij is weliswaar verbitterd, maar ze vindt er ook warmte, huiselijkheid en ge negenheid. Haar opdracht als FBI- agente kan niet verhinderen dat ze hem haar vertrouwen en haar lief de schenkt. Dan neemt Gary haar mee op een jachtpartij. Geschokt ziet Cathy dat het wild een neger is... Haar ontreddering kon nauwe lijks groter zijn. Het verraad uit de titel loopt als een rode draad door het verhaal. Gary voelt zich verraden door zijn land. „De ouderen raken hun ge schiedenis kwijt, de jongeren hun boerderijen". Hij reageert zijn frus traties af op joden, negers en alles wat maar als zondebok kan dienen. In zijn ogen valt Amerika ten prooi aan een Zionistische samenzwe ring. Cathy voelt zich niet alleen verraden door de man die ze haar vertrouwen schonk, maar ook door de FBI die niet terug schrikt voor een paar vuile handen. Door het politieke verhaal te combineren met een love story krijgt de film een sterke emotionele lading, te BIOSCOPEN Debra Winger en Tom Berenger in 'Betrayed.'. meer daar een en ander behoorlijk overtuigend in beeld wordt gezet. Ook door de goed gedoseerde wen dingen en onthullingen blijft de kijker van begin tot eind geboeid. 'Betrayed'^geeft een grimmig in kijkje in de wereld van het rechtse terrorisme in de Verenigde Staten. We zien de ouderwetse Ku Klux Klan, de Neo-Nazi's, en mensen daartussen zoals Gary. Via compu ternetwerken wisselt men on heilspellende boodschappen uit. De film doet veel moeite om te to nen hoe wijd verbreid dit netwerk al is, maar interessanter was mis schien geweest om te laten zien hoe iemand hierin verstrikt raakt. Wat dat betreft blijft de film wat opper vlakkig. Bepaald on-Amerikaans is het pessimistische slot. Het kwaad lijkt namelijk niet meer te stuiten. LEO BANKERSEN Benefietvoorstelling Armeense film 'Komitas' ROTTERDAM (GPD) - Dit jaar neemt de Schouwburg voor het eerst een belangrijke plaats in in het programma van het Filmfesti val Rotterdam. Niet alleen wordt er een aantal films vertoond, ook het befaamde Filmbal dat tot nu toe in De Doelen werd gehouden vindt er plaats. In de Kleine Zaal van de Schouwburg wordt een retrospec tief gewijd aan de Franse regisseur Jacques Rivette. Ook in de kleine zaal: films 'uit de oude doos', gese lecteerd door het Filmmuseum Amsterdam, begeleid door live muziek en zang. In de Grote Zaal presenteert het Filmfestival Les Cannibales van regisseur Manoel de Oliveira. In het kader van het festival zijn er twee kindervoorstellingen op zondagmiddag. Op 29 januari wordt Het Tsjechische Jaar ver toond, een 'kleurrijke, avondvul lende' poppenfilm van 's werelds beroemdste poppenfilmef, Jiri UTRECHT (GPD) - Hans de Wolf heeft ontslag genomen als direc teur van de Nederlandse Filmda gen. De aftredende directeur meente dat het voor nationale film festival en voor hemzelf goed is als de leiding weer eens in andere han den komt. De Wolf gaat voor to- neelgoep De Appel enige boeken van Louis Couperus bewerken. De Wolf heeft als opvolger van Jos Stelling drie e'dities van de Filmdagen onder zijn hoede gehad, na eerder al als beleidsmedewerker bij het evenement betrokken te zijn geweest. Hoe in de ontstane vacature voorzien moet worden is nog niet precies bekend. Er ligt een voorstel om voor de volgende editie van de Filmdagen, van 20 tot en met 27 september, de leiding in voorlopi ge handen te geven van een collec tief, waar Hans de Wolf zich desge wenst voor beschikbaar zal hou den. De opmerkelijke situatie doet zich nu voor dat alle twee de grote filmfestivals die ons land heeft (Filmfestival Rotterdam en de Ne derlandse Filmdagen) thans op zoek zijn naar een nieuwe direc teur. Trnka. Het Tsjechische Jaar, Trn- ka's eerste poppenfilm, stamt uit 1947. De regisseur gebruikte volks liedjes en -dansen en oude Tsjechi sche tradities en gewoontenin als -inspiratiebron. De wereldberoem de film De Rode Schoentjes (1948) van Michael Powell wordt op zon dag 5 februari vertoond. De aardbeving in Armenië, waar bij tienduizenden mensen om het leven kwamen, was voor interim directeur Anne Head aanleiding om van de Nederlandse première van 'Komitas' een benefiet-voor stelling te maken. 'Komitas', ge maakt door de Armeense regisseur Don Askarian, is een film over het lot van de Armeense monnik en componist Komitas, de schoon heid van de Armeense cultuur en de wrede Armeense geschiedenis. De speciale voorstelling van Komi tas vindt plaats op zondag 29 janu- ri om 19.30 uur in Luxor. Toegangs bewijzen zijn verkrijgbaar voor 25, 50 en 100 gulden. De opbrengst van de benefiet-voorstelling is onder meer voor Artsen zonder Grenzen en The Armenia Children's Fund in Los Angeles. Filmmuseum In de Schouwburg en in Luxor pre senteert het Filmmuseum zich, voor de eerste keer tijdens de ze ventienjarige geschiedenis van het festival. Nieuwe conserveringsaan- winsten en onbekende schatten van het archief wisselen elkaar af, omlijst en geconfronteerd met live muziek en verrassende variété-acts die 'de filmbeelden becommenta riëren en koesteren'. De voorstelling in Luxor staat in het teken van twee volledige films uit de vroege jaren van de film. Al lereerst zal,een nieuwe geconser veerde versie van 'Weergevonden' worden vertoond, een Hollandia- film uit 1914, geregisseerd door Louis H. Chrispijn sr., met in de hoofdrollen Mientje Kling, Enny de Leeuwe en de regisseur zelf. 'Weergevonden' maakt volgens het Filmmuseum indruk door zijn im pressionistische belichting die her innert aan de fotografie van Breit- ner. In stemmige zwart-wit beel den voltrekt zich 'een mooi melo drama' rond een blinde joodse va der en zijn twee dochters. Naast 'Weergevonden' wordt ook de vergeten en verloren ge waande Italiaanse film 'Filibus' vertoond. Deze ook oorspronkelijk in 1914 in roulatie gebrachte film presenteert een vrouwelijke vari ant van Fantomas: Filibus, de ge heimzinnige luchtpirate, die zich op haar donkere wegen voortbe weegt in een futuristische zeppe lin. Voor het uitvoeren van haar cri minele activiteiten verkleedt zij zich graag als man en zij schept er in die heodanigheid behagen in vrouwen het hof te maken. Een vol gens het Filmmuseum schitteren de kopie 'vol verrassende en sur realistische verhaalwendingen', waarin het goede nauwelijks kans krijgt een eervolle overwinning op het kwaad te behalen. Het Filmmuseum belooft ons dat ook beide films van een passende muzikale begeleiding zijn voor zien, 'waarbij het experiment niet zal worden geschuwd'. Sabine van den Eynden tijdens haar filmdebuut in 'Lost in Amsterdam', een zogenaamde no budget-produktie v&n de Academie voor Elementaire Cinematografie. Pim de la Parra regisseerde deze detective film, die 31 januari in Lantaren/Venster tijdens het Rotterdamse Filmfestival in pre mière gaat. De Engels gesproken Nederlandse speelfilm, die zeven hoofd rollen kent, duurt bijna twee uur. (foto anp) ROTTERDAM (GPD) - Het acht tiende Film Festival Rotterdam is gisteren begonnen en duurt tot en met zondag 5 februari. Voor alle informatie over het festival is er een centraal telefoonnummer: 010-4045544. Het volledige pro gramma is te vinden in een spe ciale festivalkrant, die in alle meewerkende filmtheaters, bij de VW en in vele horeca-gele- genheden gratis verkrijgbaar is. Bovendien verschijnt dagelijks rond zes uur 's avonds de gratis Festival Dagkrant, waarin ook eventuele programma-wijzigin gen en aanvullingen worden op genomen. Zoals altijd zijn er verscheide ne soorten kaarten verkrijgbaar die sterk in prijs uiteenlopen. Vrijwel alle films worden meer dere malen vertoond zodat reser veren volgens de organisatoren eigenlijk niet nodig is (maar het kan wel: 010-4045544). Alle kaar ten worden verkocht aan de cen trale kassa bij de entree van Lu- kade. De twee filmtheaters daar, Lumière (vier zalen) en Luxor vertonen de hoofdmoot van het festivalprogramma. In het Hilton hotel vinden dagelijks discussies plaats en elke avond is er live muziek. Het festivalrestaurant is gevestigd in hotel Central. Een beetje buiten de route, aan de Meent, ligt bioscoop Oscar. De nieuwe Rotterdamse Schouwburg aan het Schouw burgplein wordt ook bij het festi val betrokken. Er zijn onder an dere een paar kindervoorstellin gen en bovendien vindt daar het Filmbal plaats. Nagenoeg alle films die tijdens het achttiende Film Festival Rot terdam worden vertoond, zijn kort omschreven terug te vinden in de extra dikke catalogus. Bo vendien bevat het 180 pagina's dikke boekwerk bijdragen van verscheidene filmjournalisten over de geschiedenis van het Rotterdamse festival, de rol van het festival in de internationale filmwereld en de betekenis van Huub Bals vooj FILMS OP VIDEO Bud Spencer is een acteur die een korte tijd van roem heeft ge kend, maar tegenwoordig zelden in de bioscopen is te zien. Het is overigens de vraag of hij echt 'ac teur' is; hij is meer een 'verschij ning'. De dikke Spencer, wiens echte naam Carlo Pedersoliis, was eens een befaamd waterpolospe- ler. Hij werd uit het water ge haald door Italiaanse filmmakers en gekoppeld .aan de lenige blauwoog Terence Hill (Mario Girotti). Samen waren ze een tijdlang de lievelingen van het matinéepubliek in een serie films die titels hadden die begon nen met 'De linker- en de rech terhand van...' en 'Vier vuis ten....'. De films wareq allemaal zo'n beetje hetzelfde, ze bevatten een stel min of meer humoristische situaties en in elk geval één gi gantische knokpartij waarbij alle registers werden opengetrok ken. Toen het publiek op het duo was uitgekeken gingen ze apart verder. Spencer schopte het 't verst. Als 'Platvoet' boekte hij re delijke successen, maar na ver loop van tijd was het niet meer genoeg om bioscopen vol te doen stromen. Want dat was de pech van stevige Bud: hij maakte typi sche videofilms, jaren voor er op grote schaal video's waren. Nu zijn de video's er wel en komt Video Excellent met een serie films waarin Bud Spencer wordt geafficheerd als 'Big hian'. Als Jack Clementi, topdetective van een verzekeringsmaatschap pij, doet hij wat hij het beste kan: schurken te lijf gaan. De films die zijn uitgebracht hebben de volgende titels: 'An unusual in surance', 'Let the buried lie', 'Another falling star', 'Boom erang', 'A police for hell' en 'The false Etruscan'. Laat u niet in de war brengen door de Engelse titels: de films zijn bedacht door Italianen en gemaakt door Italianen. Het En gels is ingedubd, ook het Engels van Spencer, want al heeft hij ja ren in Amerika gewerkt, veel van de taal heeft hij niet opgestoken. De films zijn stuk voor stuk te 'klein' voor het grote filmdoek, maar voor het tv-beeld zijn ze uit stekend. Nieuw en verrassend is het zelden wat Bud Spencer doet, maar druilerige dagen kom je er uitstekend mee door. Ook voor tv-grootte gemaakt is 'White heat' (originele titel: 'High mountain rangers'), een tussendoortje van de familie Conrad. Robert Conrad is een goede acteur die in veel films te zien is. Hij heeft ook een vrouw en kinderen en die wilde hij aan het werk hebben. Joan Conrad produceerde 'White heat' en Christian Conrad en Shane Con rad zijn tegenspelers van pa, die zelf ook nog regisseerde, in een film die gaat over het opsporen van misdadigers in een sneeuw achtig berggebied. De film springt van de hak op de tak en het scenario lykt ter plekke ver zonnen, maar de familie heeft zich vermaakt (vooral met sneeuwballen gooien na afloop van de opnamen, denk ik). Van RVC 2001. Goed nieuws voor de liefheb bers van de tv-serie 'De Hulk'. De groene krachtpatser is terug in een verhaal dat op filmlengte is gemaakt. 'The incredible Hulk returns' is de titel en Nicholas Corea regisseerde. Bill Bixby en Lou Ferrigno spelen de rollen van David Banner en de Hulk en, ze doen dat op vertrouwde wijze.' Van RCV 2001. Alle bovengenoemde films hebben gemeen dat ze snel zijn gemaakt, dat ze niet te veel heb ben gekost en dat het verhaal zeer regelmatig wordt onderbro ken door vechtpartijen en ander stuntwerk. 'Thunder run' van Gary Hud son is gemaakt volgens hetzelfde procédé. Het wordt degelijk op gezet, maar biedt al gauw weinig meer dan dapperheid van de hel den en veel schietwerk (altijd net mis) van de misdadigers. Enige verbazing wekt deze aanpak in dit geval wel, omdat John Ire land en Forrest Tucker, die de hoofdrollen spelen, veteranen zijn die heel wat meer kunnen dan gladde middelmaat afleve ren. Opvallend is bovendien dat Esselte CIC de film op video heeft uitgebracht nadat'ie al op de (Nederlandse) tv te zien is ge weest. In Amerika en in Italië kun je heel wat beleven, maar in de ruimte is het ook niet mis. In 'Space mutiny' van David Win ters gaat het fout in een ruimte schip. Muiters nemen de macht over en de dappere Reb Brown moet zien dat hij de zaak weer onder controle krijgt. Het lukt hem op de beproefde manier: kwaad worden, terugslaan en al le laserstralen door soepele be wegingen ontwijken. RCV 2001. PETER DE ZWAAN (OP)NIEUW 'Betrayed' - Lido, Leiden 'Hope and glory' - Greenway, Voor schoten BLIJVERS 'A fish called Wanda' - John Cleese in sprankelende komedie over haat-lief- de-verhouding tussen Amerikanen en Engelsen - Lido, Leiden en Euro, Alphen 'Spoorloos' - sterk debuut van Johan na ter Steege die plotseling van de aardbodem verdwijnt - Greenway, Voorschoten 'Big' - innemend spel van Tom Hanks als volwassen kinderziel - Lido, Lei den 'Moonwalker' - Michael Jackson leeft zich uit in kinderlijke fantasie Lido, Leiden, Euro, Alphen en City. Kat- 'Willow' - o.verdadig sprookjesspekta kel over lilliputter en avonturier die het opnemen tegen boze koningin - Lido, Leiden en Euro, Alphen 'De nieuwe avonturen van Pippi Langkous' - amateuristisch, klunge lig vervolg op oudere films over de kleine Zweedse wildebras - Euro, Al phen 'Frank en Frey' - Walt Disney-succes opnieuw in roulatie - Lido, Leiden en Euro, Alphen 'Frantic' - Harrison Ford beleeft span nend Polanski-avontuur in Parijs - Ci ty, Katwijk 'Who framed Roger Rabbit' - knap spektakel brengt acteurs en stripfigu ren samen in één film - Luxor, Leiden en Euro, Alphen 'Coming to America' - Eddie Murphy verovert als een Afrikaanse prins Amerikaanse harten - Lido, Leiden en Euro, Alphen 'De ondraaglijke lichtheid van het be staan' - stijlvolle en elegante ver filming van roman van Milan Kunde- ra - Trianon, Leiden en Greenway, Voorschoten 'Action Jackson' - City, Katwijk 'De reddertjes' - Greenway, Voor schoten 'Bambi' - City, Katwijk 'Jungle book' - Walt Disney-film vol komische avonturen van het jongetje Mowgli - Greenway, Voorschoten en City, Katwijk DEN HAAG 'A fish called Wanda' - Asta (463500), al. 'Young guns' - Asta, 16 jr. 'Beetlejuice' - Asta, al. 'A fish called Wanda' - Babylon (471656), al. 'Betrayed' - Babylon, 16 jr. 'Mauvais sang' - Babylon, 16 jr. 'The kiss' - Cineac (630637), 16 jr. 'Willow' - Cineac, al. 'Die hard' - Cineac, 16 jr. 'Betrayed' - Metropole (456756), 16 jr. 'Who framed Roger Rabbit' - Metro- pole, al. 'Moonwalker' - Metropole, al. 'Tucker' - Metropole, al. 'De ondraaglijke lichtheid van het be staan' - Metropole, al. '18 again' - Metropole, al. 'Coming to America' - Odeon (462400), al. 'Bronson: messenger of death' - Odeon. 16 jr. 'Me and him' - Odeon, al. 'Big' - Odeon, al. 'Midnight run' - Studio 656402), al. 'White mischief - Studio, al. 'Bagdad café' Studio, 16 jr. AMSTERDAM 'Dear America' - Alfa (278806), 12 jr. 'Poussière d'ange' - Alfa, 16 jr. 'Tucker' - Alfa. al. 'Bagdad café'-Alfa. 16 jr. 'Betrayed' - Alhambra (233192), 16 jr. 'De ondraaglijke lichtheid van het be staan' - Alhambra, al. 'Big' - Bellevue Cinerama (234876), al. 'Scrooged' - Cinerama, al. 'A fish called Wanda' - Calypso (234876), al. 'Beetlejuice' - Calypso, al. 'Paura e amore" - Cinecenter (236615), 16 jr. 'Enrico 4' - Cinecenter, 16 jr. 'De ondraaglijke lichtheid van het be staan' - Cinecenter, al. 'Anita - Tanze des Lasters' - Cinecen ter, 16 jr. 'A fish called Wanda' - Cinema, al. 'Who framed Roger Rabbit' - Cinema, aL 'Willow' - City (234579), al. 'Die hard' - City, 16 jr. 'Young guns' - City, 16 jr. 'Bronson: messenger of death' - City, 16 jr. '18 again' - City, al. 'Midnight run City. al. 'Me and him' - City, 16 jr. 'Bird' - Kriterion (231708), al. 'Mauvais sang' - Kriterion, 16 jr. 'Deep rub' - Parisien, 18 jr. 'Showgirls' - Parisien, 18 jr. 'Himmel über Berlin' - The Movies, 16 ^Hermetisch zwart' - The Movies, 16 jr, 'Betrayed' - Tuschinski (262633), 16 jr. 'Who framed Roger Rabbit' - Tus chinski, al. 'White mischief - Tuschinski, 12 jr. 'Coming to America' - Tuschinski, 16 jr- 'A fish called Wanda' - Tuschinski, al. 'Moonwalker' - Tuschinski Cineac (243639), al. 'Frantic' - Tuschinski Cineac, al. 'Distant voices, still lives' - De Uitkijk (237460), 16 jr. TELEVISIE Jongen wordt op school steeds gepest, maar de Japanse concier ge zal hem helpen het schorem mores te leren. Hij wordt 'The karate kid' (vanavond, BRT 2, 20.30 uur). Alain Delon en Jeanne Moreau hebben de belangrijkste rollen in 'Monsieur Klein'. In de Tweede wereldoorlog koopt een gewe tenloze handelaar in Parijs kunst op van joden die door de. nazi's worden achtervolgd. Tot hij zelf het slachtoffer wordt (vanavond, Duitsland 1, 23.45 uur). Een Amerikaanse journalist wordt in 'War zone' naar geteis terd Bayrut gestuurd. Hij is er op uit PLO-leider Arafat te intervie wen maar nadat hij getuige is ge weest van een moord wordt de journalist achternagezeten door maar liefst drie verschillende groeperingen (zat., Ned. 2, 22.35 uur). Zwaarmoedig gepsychologi seer in 'The sacrifice' van An- drej Tarkovski, voor wie er geen hoofdpijn van krijgt. Veel sym boliek en rituele beelden (zat., Ned. 2,0.21 uur; woensdag ook in het Kijkhuis). Harde klappen in 'Cold sweat', een Frans/Italiaaanse film van Terence Young. Charles Bronson, Liv Ullman en James Mason bewegen zich in de Fran se drugswereld (dinsd., BBC 1, 22.30 uur). Jeanne Moreau Moeder (Jill Clayburgh) en zoon (Matthew Barry) hebben een incestueuze relatie in 'La luna' van Bernardo Bertolucci. Sterke film (woensd., Duitsland 2, 22.40 uur). Tijdens de Russische revolutie filmt een ploeg in het geheim de gruweldaden van de Wit-Russen in strijd met de bolsjewisten. Wreedheden alom in 'Slavin van de liefde* (dond., BRT 2, 20.00 uur). Voomalig sekssymbool John Travolta en huidig sekssymbool Jamie Lee Curtis ('A fish called Wanda') zijn tegenspelers in •Perfect', (vrij., BRT 2, 20.30 uur) FILMHUIZEN James Dean speelde zijn laatste rol in het inmiddels klassiek ge worden 'Giant', een legenda risch en episch verhaal over drie generaties inwoners van Texas. Bick (Rock Hudson) is een rijke veeboer die trouwt met de mooie Elizabeth Taylor. Knecht Jett (James Dean) is jaloers op zijn baas maar erft al snel een eigen stukje land waaronder olie blijkt te zitten (dinsdag, LAK-theater, 20.00 uur). Het Leids Vrijetijdscentrum organiseert zaterdag een cow boy-avond. Ter gelegenheid daarvan draait in het Filmhuis LVC A fistful of dollars', met onder anderen Clint Eastwood. De revolverheid krijgt te maken met twee ruziënde Mexicaanse families (vanavond en morgen, 21.15 uur). Februari begint in het Film huis LVC met 'Stratcgia del rango' van Bernardo Bertolucci. De zoon van een locale verzets held k<jmt bij de onthulling van het monument ter ere van zijn vader erachter dat deze in werke lijkheid een lafaard was en geen held (donderdag vrijdag en zater dag, 21.15 uur). Het Kijkhuis brengt de ko mende week zes verschillende films. In 'Kroniek van een aan gekondigde dood' is Ornella Muti een jonge vrouw die wordt uitgehuwelijkt en daarna versto ten als blijkt dat ze geen maagd meer is. Haar broers willend de dader straffen (t/m woe., 21.45 uur). 'Don't look now' is een pa ranormale thriller met onder an deren Donald Sutherland. Man denkt zijn verdronken kind te hebben zien lopen en gaat haar dan zoeken (t/m zon., 20.00 en 22.15). In 'Rendez vous' raakt Ju liette Binoche verstrikt in drie verstikkende liefdes als ze gaat werken in een theater in Parijs (t/m woe., 19.30 uur). Een vader offert zich om zijn zoon te doen spreken in 'The sacrifice'. Een film over 'leven en dood' (maan dag, 20.00 uur). Klaus Kinski is in 'Fitzcarraldo' een excentriek man die midden in het Amazone gebied een operagebouw wil neerzetten (dinsdag, 20.00 uur). Een klein jongetje weigert in 'Die Blechtrommel' groot te worden om dat het leven hem tij dens het Hitler-regime niet aan staat (woensdag, 20.00 uur).

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 9