Graf stapt fluitend over Sabatini heen Geslaagde machtsgreep Hongaren SpootTV Bax ouderwets op schot Kloppenburg redelijk tevreden Jansen naar ARC Kuyf krijgt zicht op grootmeesterresultaat fan Verzet tegen voetbalpas DONDERDAG 26 JANUARI 1989 SPORT PAGINA 19 MELBOURNE (Reuter/AFP) - Steffi Graf heeft voor de achtste keer de finale van een grand slam toernooi bereikt. In Melbourne deklasseerde ze gisteren in de halve finales van de open Australische kampioenschappen haar leeftijdsgenote Gabriela Sabatini. De 18-ja- rige Argentijnse schoonheid werd binnen het uur met 6-3, 6-0 langs de kant gezet. In de eindstrijd treft titelverdedig ster Graf zaterdag de als nummer vijf geplaatste Helena Sukóva. De Tsjechoslowaakse stapte haar der de grand slam finale binnen na de moeizame overwinning op de Nieuwzeelandse Belinda Cord well (7-6, 4-6, 6-2). Graf maakte op het kokende cen tre court van Flinters Park, 33 gra den in de schaduw, voor 14.000 toe schouwers een onthutsend superi eure indruk. Sabatini, de enige die de Westduitse vorig jaar twee keer wist te verslaan, was tot 2-2 de evenknie van de speelster uit Bruhl. Daarna kwam ze er niet meer aan te pas en dicteerde Graf met haar keiharde forehand het wedstrijdverloop. Ze stuurde Sa batini naar alle hoeken van het veld en de kittige Zuidamerikaanse haakte spoedig af. De eerste set nam een half uur in beslag, de tweede negentien minuten. In die tweede scoorde Sabatini slechts acht punten. „Ik was moe", verontschuldigde Sabatini zich na afloop. „De partij tegen Garrison heeft veel kracht gekost. Die miste ik tegen Steffi. Daarnaast speelde Steffi beter dan ooit." De lof aan het adres van haar dubbelspelpartner was volkomen terecht. De cijfers waren onverbid delijk. Graf scoorde achttien direct winnende slagen met haar fore hand, Sabatini slechts een. Graf verloor twee keer haar opslag, in de eerste twee games, Sabatini bracht slechts één keer haar service-beurt tot een goed einde. Voor de speelsters was het ze ventiende confrontatie. Het werd voor Graf de vijftiende ning de meest indrukwekkende serie. De 19-jarige vedette sprintte naar de eindstrijd in Mel bourne. In haar zes partijen in Flin ters Park, inclusief de ontmoeting tegen Sabatini, verloor ze slechts 16 games. Gevaar voor het verlies van een set bestond er nooit. De heerschappij van de Westduitse in het vrouwentennis werd tegen Sa batini nadrukkelijker dan ooit be klemtoond. In de finale van de US Open moest Graf vorig jaar nog een set afstaan aan Sabatini. Het was haar tweede in de vier grand slam toernooien van het vorige s Danny Heister nam gisteravond de plats in va je in het nationale tafeltennisteam. Het talent i cesvol tegen Tsjechoslowakije. de zieke Henk van Span- n Scylla was weinig sue- LEIDEN - Bert Jansen wordt de nieuwe trainer van ARC. De 37- jarige Leidenaar volgt bij de Alp- hense zaterdageersteklasser de onlangs ontslagen Jan Kroese op. Op dit moment is de training en begeleiding van het eerste elf tal in handen van Aad Koren, die tot het eind van dit seizoen de verantwoordelijke man blijft bij ARC. Met ingang van volgend sei zoen maakt jeugdtrainer Koren plaats voor Bert Jansen die gis teravond een contract voor'één seizoen tekende bij de hekkeslui- ter in de eerste klasse A. Jansen is op dit moment nog werkzaam bij UVS als trainer van het lande lijke jeugdelftal. „Bij ARC ga ik me niet alleen bezighouden met het eerste elf tal, maar is voor mij ook een taak weggelegd in de organisatie en dan vooral met het oog gericht op de jeugd. Mede daarom vind ik hef aantrekkelijk om in Al phen aan de slag te gaan", aldus Jansen die met nadruk stelt zich de rest van dit seizoen op de ach tergrond te zullen houden. „Ge lukkig spelen we met de landelij ke jeugd "van UVS nog wat wed strijden op zondag zodat ik ARC nog een aantal keren aan het werk kan zien.'Verder zal ik al vast alleen wat achter de scher men aan de organisatie gaan doen", liet de voormalige prof-1 voetballer van Sparta, die zijn ac tieve loopbaan bij Roodenburg begon, gisteravond weten. GORSSEL (ANP) - Miijam Klop penburg heeft gisteravond in Gors- sel een geslaagde repetitie afgelegd voor het begin februari in Charle roi te houden Top-twaalf toernooi. De tegenwoordig in Leidérdorp wonende Nederlandse kampioene kon echter niet voorkomen dat het Nederlandse tafeltennisteam in Gorssel de derde nederlaag leed in de Superliga, de eredivisie van de Europese landencompetitie: 2-5. De winst van Kloppenburg op de hoog ingeschatte Tsjechische Ma rie Hrachova betekende voor Oran je één van de twee punten. De an dere nationaal enkelspel kampioen Paul Haldan zorgde voor het twee de Nederlandse punt. Het verlies van de Oranje-equipe maakte voor handhaving in de Superliga weinig uit. Twee overwinningen, op Frankrijk en Bulgarije, zorgden voor een flitsende start. Door het verlies van Bulgarije op dezelfde avond in en tegen Polen werd Ne derland verzekerd van nog e.en jaar in de tafeltennis eredivisie. De knappe prestatie tegen de weliswaar niet geheel fitte Hracho va stemde Kloppenburg redelijk tevreden. Vorige week moest zij het Superliga-duel in en tegen Zweden nog laten lopen wegens ziekte. Angina belette haar te spe len en te trainen. Lastiger voor een topsporter in de voorbereiding op een groot evenement was de anti biotica-kuur die zij diende te vol gen. Die medicijnen kunnen de conditie in korte tijd drastisch aan tasten. Tegen de Hrachova was daar niet veel van te merken. De speelster van Scylla was fel, maakte veel punten en, misschien nog belang rijker, heel weinig fouten. „Mijn spel was toch ook voor mij een lich te verrassing. Het is toch altijd maar weer afwachten hoe je li chaam reageert op medicijnen. Dat viel deze keer dus reuze mee". Maar de Leiderdorpse zag nog steeds mogelijkheden tot verbete- WIJK AAN ZEE (GPD) - Na een enerverende tiende ron de hebben de Hongaarse grootmeesters Zoltan Ribli en Gyula Sax de leiding in de A-groep van het Hoogovens schaaktoernooi overgenomen van Vitaly Sheshkovsky. De laatste trof Ribli in een geladen stemming aan. Van het be gin af was het duidelijk dat de Hongaar alles op alles zou zetten om met de witte stukken tot winst te komen. In de opening ging het aanvanke- le kampioenswedstrijd de sterkste lijk rustig toe; zoals meestal Engelse Flankspel. Rond de vijf tiende zet begon de Rus veel tijd te investeren in een gezond verdedi gingsplan, maar hij slaagde daarin niet geheel. Wit won een pion en toen Sheshkovsky, die enige zetten later al in gruwelijke tijdnood ver keerde, nog eèn zwakke zet deed, werd de vrije d-pion van Ribli on weerstaanbaar. Tenslotte liét de ui terlijk zo kalme Sovjet nog een to ren instaan, maar zijn positie was toen al volmaakt hopeloos. Nog erger verging het Rafael Va ganian in zijn partij met Sax. Na een uiterst moeilijke Franse ope ning kwam er een ongeveer gelijk staand eindspel op het bord, dat duidelijke remise-tendensen ver toonde. Tot ieders verbazing begon t Vaganian op een onverantwoorde manier op winst te spelep. .„Wat doet hij nou?", vroeg Genna So- sonko zich af, „het lijkt wel op zelf vernietiging". Sax liet zich uiter aard de kans niet ontgaan. On barmhartig stootte hij zijn konings pion naar voren en deze bleek niet tegen te houden. Vaganian zat nog enige tijd desolaat de positie aan te kijken; toen hij, inzag dat ook po gingen om eeuwig schaak te hou den zinloos waren, gaf hij zich ten slotte gewonnen. Dat was dus Hongarije- USSR 2-0! Jeroen Piket had met Rudy Dou- ven nog iets goed te maken. Verle denjaar was Douven in de nationa- geweest en nu was Jeroen duide lijk op revanche uit. Het begin van deze Dame-Indische partij was be trekkelijk rustig. Piket had een klein positievoordeel, maar dat was niet gemakkelijk uit te buiten. Pas in dé tijdnoodfase ontbrandde de werkelijke strijd. Als volleerde slagwerkers hanteerden de heren zowel de klok als de schaakstuk ken en tegen dat geweld was Piket beter bestand dan zijn tegenstan der. John van der Wiel begon zijn par tij met een protest. Hij beklaagde zich over het voortdurend gekuch van Tony Miles. „Hij mag dat des noods in zijn eigen tijd doen, maar niet in de mijne", zo zei Van der Wiel. Wedstrijdleider Constant Or- baan, altijd de rust zelve, praatte even met Miles en deze beloofde beterschap. Toen begon een vgj saaie Caro-Kann-partij; de kansen bleven in dit loopgravengevecht steeds ongeveer in evenwicht. Vizwanathan Anand, die nog al tijd zeer snel speelt en nooit in tijd nood komt, werd in de loop van het middenspel verrast door Pedrag Nikolic. Plotseling had eenjbinnen- gedrongen zwart paard geen terug tocht meer en Anand moest het stuk wel offeren voor twee pion nen. Gelukkig had hij een sterk lo- perpaar en hiermee wist de jonge Indiër complicaties te scheppen. De Joegoslaaf moest toen alle zei len bijzetten om een veilige verde diging te organiseren. In deze fase ging een derde witte pion verloren en toen had Anand wel voldoende compensatie voor zijn stuk. Remi- bevredi- ior de talrij- teleurstel- Sokolc LEIDEN - Het Voorhoutse Bax blijft in de landelijke competitie goed presteren. Hekkesluiter Den Dam met 11-1 vermorzeld. In dé hoofdklasse is het nog al tijd spapnend aan de top omdat THB Boys, Van Egmond en Cle- yri Duin geen fout maakten Bax - Den Dam 11-1 Wederom een grote zege van koploper Bax in de landelijke competitie. Het Dordtse Den Dam had geen schijn van kans tegen de Voorhouters die mak kelijk met 11-1 over hun tegen stander heenliepen. Mario Faber en Hans van Leeuwen waren weer eens ouderwets op schot en veschalkten ieder viermaal de vijandige keeper. Martin Bax (2) en Hennie Koet scoorden de ove rige treffers. Bax heeft nu één punt voorsprong op De Maas en vier punten op Ceverbo. Menken/Landbouw - Bakker Sport 4-5 De Noordwijkers leden een on nodige nederlaag, welke mede te wijten was aan de afwezigheid van een vijftal basisspelers. Piet Alders (2), Ben van der Zalm en Jan van der Berg scoorden wel, maar de vier doelpunten waren niet genoeg voor een verdiend gelijkspel. Van Egmond - Eigeman 6-1 Ondanks dat de thuisclub met slechts vier spelers begon (Fred Ouwerkerk completeerde na tien minuten het team) werd tegen stander Eigeman met een grote nederlaag terug naar Voorscho ten gestuurd. Fred Ouwerkerk (3), Marcel van der Burg (2) en Theo van der Nieuwendijk maakten het halve dozijn voor Van Egmond vol. Hans Douw redde voor Eigeman de eer. Landwer - Boerenburg 4-5 Al snel kwamen de bezoekers op een 0-2 voosprong, maar die weelde was van korte duur (3-2). In de laatste minuten schoot Ge rard Scheurwater, die eerder al tweemaal had gescoord, Boeren burg alsnog naar de zege. Patrick Scheurwater en Rob Pont waren -eveneens productief voor de Noordwijkers. Voor thuisclub zorgden Frans Bouckaert, André van der Berg (2) en Wilfried Hoek voor de doelpunten. Lugdunum - THB Boys 2-4 De kikkers kwamen door Nico van As en Edwin Verhoogt op een 2-0 voorsprong, maar toch moest het gehavende Leidse team, dat vier invallers in de ge lederen had, de eer aan koploper THB laten. Rob Vermeulen (3) en Leo van Kampen bogen de ach terstand om in een 2-4 overwin ning voor de Boys. se was voor beiden gende oplossing. De enige partij, die ke toeschouwers ee lend verloop had, v Benjamin. De matadors speelden 12 zetten theorie en schonken el kaar aldus een half punt. „Dit is geen schaken, dit is weigeren om te schaken", zo meende een bejaarde toeschouwer, die verder nog op merkte dat het in zijn tijd wel an ders toeging. De B-groep beleefde een merk waardig incident. De hekkenslui ters Manuel Bosboom en Gilles Andruet waren al een half uur be zig toen ze plotseling in de gaten kregen dat de scheidsrechters - er zijn er niet minder dan drie in de arena aanwezig - een onjuiste kleurverdeling hadden opgesteld. Volgens het reglement moet dan de partij opnieuw worden begon nen en dan uiteraard op de juiste manier. Wie heeft zoiets nu wel eens eerder beleefd in een officieel gesloten toernooi? Maar bij de Hoogovens kan er nu eenmaal veel, ook op schaakgebied! Rini Kuyf heeft een goede kans om in deze groep aan de leiding te komen. Zijn afgebroken partij te gen John Fedorowic staat duide lijk beter en de verwachting is dat de Nederlander dit duel zal kunnen winnen. In dat geval moet Kuyf uit de resterende drie partijen nog twee punten scoren om een zoge naamd grootmeesterresultaat te behalen. Kroese tekent bij Ter Leede SASSENHEIM - Jan Kroese wordt de nieuwe trainer van Ter Leede. De bij ARC op een zijspoor gerangeerde Kroese volgt volgend seizoen Dick Blijleven op die dan negen sei zoenen werkzaam was bij de Sassenheimse zaterdag-vierde klasser. Jan Kroese tekende voorlopig een contract van één jaar. ring. „Gelukkig wel. Ik ben nog niet in supervorm. Er zijn nog puntjes die aangescherpt kunnen worden". Het redelijk opgewekte relaas van Kloppenburg stond in schril contrast met het humeur van Paul Haldan en Danny Heister. De eer ste speelde een goede en een slech te wedstrijd, Heister, de clubge noot van Kloppenburg die onlangs de junioren Top-twaalf won, stelde de hele avond teleur. De onnodige nederlaag van Haldan tegen Tomas Janci was echter belangrijker. Het verschafte de Tsjechoslowakpn het benodigde vierde punt om de inter landwedstrijd te winnen. Haldan, over wiens optreden in Gorssel lan ge tijd onzekerheid bestond door competitie-verplichtingen in Zwe den, gaf de zege uit handen. Hij speelde een matige eerste game, een sterke tweede en een wisselval lige derde. Veel onnodige, domme fouten verschaften Janci te een voudig de winst. door Hans Bouwmeester Sax- Vaganian 1. e4 e6, 2. d4 d5, 3. Pc3 Lb4, 4. e5 c5,5. a3 La5 (Een moeilijke variant, waarmee Botwinnik in zijn grote tijd experimenteerde. Vaganian is een befaamd kenner van deze speelwijze) 6. b4 cxd4, 7. Dg4 Pel, 8. bxa5 dxc3, 9. Dxg7 Tg8, 10. Dxh7, Pbc6,11. f4 Dxa5 (Dit alles is uit de theorie bekend) 12. Tbl Pd4, 13. Dd3 Pef5, 14. PJ3 Pxf3+, 15. Dxf3 Ld7, 16. Txb7 Lc6, 17. Tb4 Dc5, 18. Df2 d4,19. Tgl a5 (Zwart heeft een pion minder, maar zijn stukken zijn actief en de witte koningsvleu gel komt niet gemakkelijk los. Om zich te bevrijden geeft Sax uitein delijk de g-pion terug en dan ont staat een ongeveer gelijkstaand eindspel) 20. Tbl Dd5, 21. Ld3 Txg2, 22. Txg2 Dxg2, 23. Dxg2 Lxg2, 24. a4 (Anders komt Lel nooit het veld in) 24...0-0-0, 25. La3 Th8, 26. Lxf5 (Sax vreest de geza menlijke actie van de zwarte stuk ken tegen zijn koning. Met deze ruil verliest hij zijn loperpaar, maar op andere manieren kan hij geen tegenaanval ontketenen) 26...exf5, 27. Tdl Txh2, 28. Txd4 Le4, 29. Tc4 Kd7, 30. Txc3 Th4?? (Met 30...Txc2! was eenvoudig remise te bereiken. Vaganian manoeuvreert zichzelf in een onmogelijke positie) 31. Ld6 Ke6 (Als hij de f-pion had willen nemen dan had hij dat beter meteen kunnen doen) 32. Tc7 (Dreigt een matnet te knopen met 33. c4!) 32...Kd5,33. Kd2 33...Txf4?? (Wel een zeer triviale blunder. Met 33...Th2+ waren er nog kleine kan sen op redding geweest) 34. c4+ Kd4 35. e6! (Niet moeilijk te vin den. Vaganian keek bijna een half uur tegen zijn failliete boedel aan en speelde toen nog een paar zinlo ze zetten. Het spel is totaal uit) 35...Tf2+, 36. Kei Tf3, 37. exfl Ld3, 38. f8D Zwart geeft het op. Notatie diagram Wit: Kd2, Tc7, Ld6, pi. a4, c2, e5, f4. Zwart: Kd5, Th4, Le4, pi. a5, f7, De EK-vrouwen in Berlijn en de EK-mannen in Gothenburg mo gen in sportief opzicht dan op een succes zijn uitgelopen, de publie ke belangstelling liet wederom veel te wensen over. Bij vrouwen toernooien zijn de tribunes nooit erg gevuld geweest, maar de mannen hadden tot voor kort weinig reden tot klagen. Een zorgwekkende ontwikkeling. Als beide toernooien in Nederland waren gehouden, was er naar mijn mening geen enkele reden tot ontevredenheid geweest. Maar in het buitenland leeft het schaatsen nauwelijks meer, zelfs in de Scandinavische landen neemt de belangstelling de laatste jaren zichtbaar af En dat is iets, waar de internationale schaatsunie zich toch druk over zal moeten maken. Er zijn wel een paar oorzaken aan te wijzen. De populariteit van een sport hangt vooral aj van één of meer succesvolle natio nale deelnemers, en de aandacht die de media aan deze mensen- Isport besteden. Een' goed voor beeld daarvan is Noorwegen, dat in het verleden over een reeks suc cesvolle schaatsers beschikte, maar de laatste jaren nauwelijks meer een rol van betekenis speelt. In Gothenburg was Karlstadt de enige Noorse troef. En zoiets is on- i middellijk merkbaar in het land van afkomst, de aandacht van zowel supporters als media ver slapt, waarmee cle sport een ge voelige klap oploopt. De Scan dinavische landen hebben boven dien het nadeel dat de media bij gebrek aan beter over voldoende alternatieven (talloze andere wintersporten) beschikken om zichzelf en de lezers/kijkers op een andere manier te bedienen. In Zweden is de situatie verge lijkbaar met die in Noorwegen. Ook de Zweden beschikken nog slechts over één favoriet (Gustaf- son), en toen hij tot overmaat van ramp ook nog eens uitviel voor de EK was alle kruit verschoten. Zijn absentie, en uiteraard het slechte weer verklaren voor een belangrijk deel de geringe be langstelling afgelopen weekend in Gothenburg. Het gevolg van de dalende po pulariteit van het schaatsen is dat de belangstelling van de jeugd voor de sport afneemt, zo dat de aanwas van jong talent stagneert. Een dergelijke ontwik keling kan voor het schaatsen als mondiale sport funest zijn. Lan den, die nog wel over een brede top beschikken, zullen zich steeds meer 'afzonderen', waardoor het gat met de vroegere concurrenten alleen maar groter wordt. Op die manier ontstaat het beeld, dat veel mensen nu al van het schaat sen hebben: het 'onderonsje' tus sen een paar landen. Wil de inter nationale schaatsunie de sport internationaal bevorderen en ontwikkelen, dan zal dus zo snel mogelijk een actief en doelgericht beleid gevoerd moeten worden. In het geval van de Scandina vische landen moet de belangstel ling van de sporters en het pu bliek weer worden gestimuleerd. Dit betekent dat de bonden voor goede trainingsfaciliteiten moe ten zorgen en promotionele acti viteiten moeten ontwikkelen. Be langrijk hierbij is uiteraard het creëren van voldoende financiële middelen, het inschakelen van sponsors is daarbij onontbeer lijk. Als het schaatsen weer popu lairder wordt en aandacht van de media krijgt, moeten geld schieters niet al te moeilijk te vin den zijn. Men weet dat men.op den duur waar voor zijn geld krijgt. Een andere mogelijkheid is om de wedstrijden zo aantrekkelijk mo gelijk te maken voor de toeschou wers. Het publiek wil sport èn spektakel. Een goede zet in die richting is het organiseren van wedstrijden om de wereldcup, waarbij het totale resultaat over meerdere wedstrijden telt. De vrouwen en mannen rijden één wedstrijd en voor het publiek heeft dit aantrekkelijke, herken bare kanten. Om ook bij de laatste ritten van de tien kilometer het publiek op de tribunes vast te houden, is inmiddels besloten de beste acht van het klassement na drie af standen niet meer in de eerste pa ren te plaatsen. Deze rijden nu juist in de laatste vier ritten. Over het effect van deze verande ring ben ik niet zo optimistisch. Vooral voor mensen die van ver moeten komen, was er altijd de mogelijkheid om na de eerste helft van de tien kilometer weg te kunnen gaan, zonder belangrij ke ritten te missen. Als alles vlot verliep kon men eventueel tot de huldiging blijven. Die mensen zullen nu moeten kiezen tussen of helemaal niet gaan of alles mee maken en laat thuiskomen. Een afgedwongen keuze, die bij velen in slechte aarde is gevallen. Maar ook de media zullen mijns inziens niet al te ingeno* men zijn met deze verandering, omdat juist tijdens de minder be langrijke ritten interviews en dergelijke konden worden ge maakt. Nu die mogelijkheid vrij wel onmogelijk is geworden, valt daarmee wederom een goede ge legenheid weg om de sport dich ter bij het publiek te brengen. Wat het stimuleren van de pu blieke belangstelling betreft zet ik ook mijn vraagtekens bij de nieuwe opzet van de EK en WK in het volgende seizoenEr komt zo wel voor de EK als de WK één toernooi, waarbij zowel mannen als vrouwen aan de start komen. De wedstrijden beginnen al op. vrijdag, en worden dus over drie dagen uitgesmeerd. Het is de vraag of de vrijdag aan zal slaan bij het publiek, terwijl dan juist de aantrekkelijke afstan den over 500 en 5000 meter voor de mannen worden verreden. Op de zaterdag rijden de mannen al leen nog de 1500 en de vrouwen de 1500 en 3000 meter. De reste-. rende afstanden worden op de- zondag afgewerkt. De ISU zal goed op zijn tellen moeten passen willen we het schaatsen niet tot een blijvend Nederlands onderonsje maken. HARM KUIPERS ZEIST (ANP) - De lang verwachte 'KNVB-voetbalpas' was gister avond nog niet officieel geïntrodu ceerd of er was al een actie tegen. De vier grote 'sides' supporters stuurden hun aanvoerders al direct naar het sportcentrum in Zeist om hun ongenoegen te laten blijken en acties aan te kondigen bij de inter lands van het Nederlands elftal te gen de Duitse Bondsrepubliek (april) en Engeland (najaar). De Bunnik-side (FC Utrecht), de F-Side (Ajax), Midden-Noord (FC Den Haag) en Vak S (Feyenoord) deelden in het Zeister Bos hun pamflet al uit voordat voorlichter Fred Racké en secretaris amateur voetbal Han van der Zeeuw de, of ficieel zo genoemde, KNVB-club- kaart introduceerden. Het tweetal kwam uit een langdurig overleg met alle 37 betaalde voetbalorgani saties en zes amateurclubs. In die bijeenkomst werd door de KNVB bewust over het commerciële as pect van de clubkaart gespr.oken. Het veiligheidsaspect, waar deze week nog minister Van Dijk van binnenlandse zaken andermaal op aandrong, kwam niet of nauwelijks ter sprake. De kaart moet worden gezien als een vrucht van het EK- effect. Het veiligheidsapect zit op gesloten in de clubkaart. „Dat is al tijd de bedoeling geweest van de KNVB", aldus voorlichter Racké. De clubkaart gaat 25 gulden kos ten en kan vanaf 6 februari worden aangevraagd. De formulieren daar- RB tegen Ajax 2 RIJNSBURG - Rijnsburgse Boys speelt op zaterdag 4 februari een oefenwedstrijd tegen een combina tie van Ajax. De Amsterdammers komen in principe met het tweede elftal. De wedstrijd op sportpark Middelmors begint om 14.00 uur. toe worden gedistribueerd door de postkantoren, de clubs en de KN VB. De kaart krijgt drie verschil lende uitvoeringen: één gericht op het Nederlands elftal, één op de be taalde voetbalclub en een op de amateurclub naar keuze. De 'sides' verzetten zich tegen de registratie. Zij noemden de voor- deelkaart een 'antisupporterspas'. Zij vonden de kaart wel stigmatise ren en discriminerend werken, ter wijl het voetbalvandalisme aan het afnemen is. „Wij zullen alle legale middelen aangrijpen om dit pasjes systeem te ontregelen", aldus de geirriteerde supporters. De KNVB zal op 1 februari een begeleidings commissie installeren voor de KNVB-clubkaart. DONDERDAG 15.15-16.00 BBC 2: Snooker: kwartfina les van de internationale kampioen-, schappen in Wembley (tweede dag). 16.05-18.30 BBC 2: Snooker: vervolg. 21.45-22.00 Super: World News: met o.a. Sport. 22.00-23.00 SKY: Ski Report: informatie bulletin. 00.00-01.10 BBC 1Snooker: samenvat ting van de tweede dag van de kwartfina-' les van de internationale kampioen schappen in Wembley. n Friday: r VRIJDAG 15.15-16.50 BBC 2: Sport o.a. snooker en voetbal. 17.00-10.30 BBC 2: Snooker: derde, laatste dag van de kwartfinales van de in-, ternationale kampioenschappen in- Wembley. 17.44-18.40 Ned 1Sport op Vrijdag.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19