Europees plan voor supersnelle treinen Veertien spoorwegbedrijven vragen EG geld Vrouwen in de wao zijn slechter af dan mannen Zakenlui overspoelen Hollywood, tuk op buit WD wil alleenstaande ontzien 'DSM-aandeel niet duur' Werkgevers en bonden streekvervoer praten weer 'Europese kapitaalmarkt kan concurrentie niet aan' t/m 29 januari WOENSDAG 25 JANUARI 1989 ECONOMIE PAGINA 7 BRUSSEL (GPD) De spoorwegmaatschappijen uit de twaalf EG-landen en Zwitser land en Oostenrijk hebben gezamenlijke plannen ingediend bij de Europese Commissie voor een Europees net van supersnelle treinverbindingen. Nederland zou al in 1995 moe ten zijn aangesloten op een verbinding tussen de grens met België en Amsterdam, over een geheel nieuw aan te leggen spoorlijn via Rotterdam. Bovendien zouden supersnelle treinen Rotterdam en Amsterdam via Utrecht moeten verbinden met het Duitse Roergebied. Daarvoor zou echter kunnen worden vol staan met het verbeteren van de be staande spoorlijnen. Later zou ook Den Haag op dit tgv-net (train a grande vitesse) van kunnen wor den aangesloten. Over de voorstellen is overeen stemming bereikt binenn de Eu ropese organisatie van spoorweg maatschappijen. Zij zijn aangebo den aan het dagelijks bestuur van de EG, omdat de veertien spoor wegmaatschappijen van de EG vooral op financieel terrein steun verwachten. Uiteindelijk zullen de ministers van verkeer van de twaalf moeten beslissen over de toekomst van de Europese spoor wegen. De voorstellen voorzien in hoge snelheidslijnen tussen alle grote bevolkingscentra in de EG. Van Amsterdam zou het in die visie niet meer dan acht tot twaalf uur kosten om verre bestemmingen (1500-2500 kilometer) zoals Madrid, Lissabon of zuid-Italië te bereiken. Het Nederlandse tgv-net moet direct op het Belgische worden aangesloten. In België zou slechts ten dele sprake zijn van nieuw aan te leggen spoorlijnen. Tussen Brus sel en de Nederlands-Belgische grens kunnen de treinen via Ant- 2015 ruim 210 miljard gulden gaan bedragen. Daarvan is ten behoeve van de reeds bestaande en geplan de tgv-netten (in Frankrijk) al meer dan 30 miljard gulden toegezegd. Per Europese burger zou dit 25 jaar lang 23 gulden per jaar gaan kos ten. De spoorwegmaatschappijen zien uiteindelijk een Europa voor zich waarin 30.000 kilometer spoor lijn ligt voor gebruik door de super snelle treinen. Daarvan is 11.000 ki lometer geheel nieuw, terwijl 19.000 kilometer bestaande spoor lijn aangepast zou moeten worden. De voorzitter van de organisatie, sir Robert Reid van British Rail, zei gisteren dat het grootste deel van het benodigde geld door de natio nale overheden en het bedrijfsle ven op tafel kan worden gelegd. Maar ook de Europese Gemeen schap zou moeten bijspringen, vooral in de kosten van de grens overschrijdende verbindingen. Volgens de spoorwegdirecties is er straks grote behoefte aan een net van supersnelle treinverbindin gen, omdat zowel de wegen als de lucht overvol raken. De verbindin gen tussen dichtbevolkte centra zoals het Roergebied, Parijs, Lon den en de Randstad in ons land, worden daardoor steeds moeilij ker. De tijd en energie die verspild worden door de verkeersopstop pingen op de grote Europese we gen kosten'de EG-landen samen 2,5 tot 3 procent van hun bruto na tionaal produkt. Het drukke lucht verkeer leidt tot hoge kosten, afne mende veiligheid en ongemakken voor de vliegende reizigers. UTRECHT (ANP) - Vrouwen die in de wao terecht komen, hebben meer lichamelijke en psychische klachten dan mannen. Als ze een maal in de wao zitten en arbeidson- erpen over verbeterde bestaande geschikt zijn verklaard, komen beddingen rijden. De kosten van zo'n Europees ho- ge-snelheidsnet zouden tot het jaar Geen wettelijke regeling persfusies GRONINGEN (GPD) - Er komt geen wettelijke regeling voor pers fusies. Daartoe heeft het kabinet vrijdag besloten, zo maakte minis ter Brinkman WVC) tijdens een CDA-bijeenkomst in Groningen bekend. Wel komt er een soort norm, waaraan eventuele toekom stige persfusies getoetst zullen worden. Het kabinet volgt hiermee de WD, die een falikant tegen stander van wettelijke regelingen voor persfusies is. De gedetailleer de plannen zullen later deze week bekend gemaakt worden. Brinkman riskeert hiermee wel een botsing met de Tweede Kamer. Een meerderheid, bestaande uit CDA en PvdA wil namelijk wel een wettelijke regeling voor persfusies. Zij vinden dat een veelkleurig aan bod van kranten in ons land alleen maar gegarandeerd kan worden, wanneer in de wet wordt vastge legd, onder welke voorwaarden dag- en weekbladen samen in een mogen gaan. ook moeilijker weer aan de slag dan mannen die in de wao zijn be land. Dat blijkt uit een onderzoek van de Gemeenschappelijke Medi sche Dienst (GMD) onder circa 700 mannen en 300 vrouwen. De GMD beoordeelt de mate van arbeidsongeschiktheid en pro beert wao'ers weer aan passend werk te helpen. Het probleem speelt vooral bij oudere vrouwen in de leeftijd van 35 tot 50 jaar. Van hen kan slechts 18 procent weer aan de slag terwijl dat bij de man nen in die leeftijdscategorie 25 pro cent is. Dat vrouwelijke wao'ers er qua gezondheid slechter aan toe zijn dan mannen, wordt vooral veroor zaakt door het feit dat vrouwen naast hun betaald werk ook nog eens het huishouden moeten doen. Die dubbele belasting speelt de. vrouwen parten. De zwaarte van het betaalde werk speelt geen ne gatieve rol maar is eerder een posi tieve factor. Want volgens de GMD hebben vrouwen over het alge meen minder lichamelijk belas- Het Pvd A-kamerlid Niessen heeft al aangekondigd met een ini tiatief-wetsvoorstel te zullen ko men, als het kabinet geen wettelij ke regeling zou opstellen. Het CDA heeft al positief gereageerd op dit PvdA-standpunt. De discussie over een regeling voor persfusies is opgelaaid, nadat Perscombinatie en Nederlandse Dagblad Unie hadden aangekon digd samen te willen gaan. Het nieuwe concern zal een groot deel van de Nederlandse dagbladen markt in handen krijgen. Van de landelijke dagbladen, zal na de fu sie alleen de Telegraaf nog zelfstan dig zijn. DEN HAAG (GPD) - De uitgifte prijs voor de eerste 12 miljoen aan delen DSM, van 108 gulden per ge woon aandeel (van nominaal 20 gulden), wordt door analisten als vrij laag beschouwd. Bij een ver wachte winst over 1988 van 17,14 gulden per aandeel bedraagt de winst ongeveer 6,3 procent van de uitgiftekoers van het aandeel, een veel gunstiger koers/winstverhou ding dan bij andere in Nederland gevestigde chemiebedrijven. Minister De Korte heeft gisteren via de satelliet de uitgiftekoers be kendgemaakt uit Brazilië, waar hij op het ogenblik op bezoek is. De staat krijgt met de eerste herplaat sing van DSM-aandelen bijna 1,3 miljard gulden in kas. De markt waarde van het chemiebedrijf komt nu op 3,8 miljard gulden. Over twee weken, op maandag 6 februari, worden de aandelen DSM voor het eerst op de beurs geno- HOLLYWOOD (AP) - Trokken in het verleden hele generaties boe rendochters naar Hollywood in de hoop ooit een ster te worden, te genwoordig zijn het de buitenland se investeerders. Niet met sterre tjes in de ogen, maar met dollarte kens door John Hom/AP Al maanden probeert de Japanse elektronica-gigant Sony vergeefs de filmmaatschappij MGM over te nemen. Het Britse Television South PLC kocht afgelopen juli voor 310 miljoen dollar tv-maat- schappij MTM. Op 13 december kocht de Australische zakenman Alan Saffron de filmproducent At lantic Entertainment Group, en vo rige week nog maakte een groep Japanse investeerders bekend dat 50 miljoen dollar zou worden uitge trokken voor de bouw van een klei ne filmstudio in Hollywood. En ze zijn niet de enigen: talloze buiten landse investeerders verdringen zich op de Hollywoodse markt, wachtend op het juiste moment om toe te slaan. "Ik voorspel dat binnen vijf jaar twee of drie van de grootste stu dio's van eigenaar zullen verwisse len", zei Steve Rosenberg, direc teur van het amusements-advies- bureau Rose Media onlangs in een interview. "Ik ben ervan overtuigd dat Japanners er minstens één in de wacht slepen en Duitsers een andere". Nancy Schwalb, wier 'Star Part ners' investeringen regelt in film producties, zegt dat niet alleen de glamour en de glitter aantrekkelijk zijn voor de buitenlanders. "Australische, Japanse, Franse en Canadese investeerders zijn geïn teresseerd in de industrie omdat die zo sterk is; ze waarderen de groei ervan". Hoewel de filmindustrie bloeit en er enorme winsten worden ge maakt in Hollywood, zitten ver schillende grote en kleine filmstu dio's wanhopig verlegen om con tanten. Zo zou Columbia Pictures, een bedrijf van Coca Cola, behoor lijk aan het ploeteren zijn en er gaan geruchten dat het bedrijf te koop is. Ook MGM kampt met moeilijkheden en Atlantic Enter tainment, net gekocht door KVC Video van Saffron voor een geheim gehouden bedrag, is berooid na een reeks geflopte films. Toch heeft de zich almaar uit breidende Europese televisie markt en de enorme stijging van het aantal verkochte video-recor ders in Europa en Japan gezorgd voor een bijna niet te verzadigen markt voor Amerikaanse program ma's. Amerikaanse tv-shows en - films hebben een opmerkelijke aantrekkingskracht buiten de Ver enigde Staten. Investeringen in de amuse- ments-industrie geven elektronica concerns een prachtige gelegen heid om de hele markt te beheer sen. Onlangs kocht Sony voor twee miljard dollar de platenmaatschap pij CBS. Daardoor kan het bedrijf tend werk verricht onder betere ar beidsomstandigheden dan man nen. Maar werk en huishouden sa men vormen veelal een te grote be lasting. De GMD wil via een reeks maat regelen proberen de kans te ver groten dat vrouwen vanuit de wao weer aan het werk kunnen. Er zou voor hen meer aan scholing moe ten worden gedaan. Ook zouden vrouwen meer informatie moeten krijgen over de arbeidsmarkt om hun inzicht in de arbeidsmogelijk heden te vergroten. Voorts zouden er meer cursussen moeten worden gegeven om hun sollicitatievaar digheden te verbeteren. Daarmee zijn de drempels nog niet geslecht en is de dubbelfunc tie van de vrouw in het huishouden nog niet uit de wereld, zo beaamde onderzoeker H. Bruinsma van de GMD desgevraagd. "De crux van de problemen zit in de combinatie werk-huishouden, maar wij als GMD kunnen moeilijk de aanbeve ling doen dat bij voorbeeld man nen meer in het huishouden moe ten gaan doen. Dat ligt niet :n alleen het betaalde veel mogelijk Minister Deetman kijkt of-ie 't doet, het kleine vliegtuigje dat wordt ingezet voor onderzoek naar bodemgesteld heid, begroeiing en dergelijke. (foto anp> Ook PvdA steunt wijziging plan-Oort teerd. De inschrijving sluit op 2 fe bruari. Minister Ruding van finan ciën wil de meeropbrengst van de emissie gebruiken om de staats schuld en beetje te verminderen. De 12 miljoen aandelen die nu naar de beurs gaan, staan bij de staat voor 850 miljoen gulden in de boe ken. Bij een verwachte opbrengst van de eerste herplaatsing van 1,3 miljard, kan het verschil - 450 mil joen gulden - worden gebruikt voor vermindering van het finan cieringstekort. DEN HAAG (GPD/ANP) - De WD wil blijvend een alleenstaan- dentoeslag in de belastingen hand haven. De toeslag zou 800 gulden netto per jaar moeten bedragen. De kosten van het voorstel, 300 mil joen gulden per jaar, willen de libe ralen dekken door een verhoging van de basisaftrek (belastingvrije som) van 4500 naar 4825 gulden per jaar en een verhoging van een nieuw in te voeren laagste belas tingtarief van 35,2 naar 36,1 pro cent. De WD kwam met het eigen voorstel nadat gisteravond overleg met CDA, minister Ruding en staatssecretaris Koning (beiden fi nanciën) was mislukt. In dit beraad bleek Ruding niet bereid de belas tingherziening volgens het plan- Oort, waaronder de alleenstaan- dentoeslag valt, te wijzigen. De Grave voorspelde dat als zijn voorstel het haalt de schade voor de alleenstaanden beperkt blijft tot maximaal tienden van procenten van het besteedbare inkomen. In het regeringsvoorstel dreigen 250.000 alleenstaanden met inko mens tussen het minimum en 35 mille (bruto) er tot ruim 4 procent op achteruit te gaan. De PvdA wil de lasten iets r leggen bij mensen die met een wat nister Ruding (financiën) heeft dit - gisteren in de Tweede Kamer mee- hoger inkomen ook worden belast gedeeld. Volgens Ruding kost het in de tweede schijf. De Grave vroeg voorstel de schatkist zo'n tien mil- vanochtend tevens wat de regering joen gulden. Het voorstel houdt in verhoging van de leef- dat de drempel van de buitengewo- denkt tijd van 27 jaar waarop de alleen staande aanspraak kan maken op de toeslag. De regering verwacht dat vijf tien- tot twintigduizend bejaarden met een klein pensioen profiteren van de maandag voorgestelde wij ziging in de belastingwetten. Mi- ADVERTENTIE Benzineprijs Benzine wordt morgen 1 cent per liter duurder, de dieselprijs daaren tegen daalt met 2 cent per liter. Aan de meeste zelftankstations gaan dan literprijzen gelden van 159 cent voor super en 152 cent voor ongelode superbenzine. De nieuwe adviesprijs voor diesel wordt 86,8 cent per liter. Beursschandaal Het hoofd van het Economisch Planbureau van de Japanse rege ring, Ken Harada, heeft gisteren zijn ontslag ingediend vanwege be trokkenheid bij het beursschan daal dat eerder tot het vertrek van twee andere kabinetsleden leidde. Reden voor het ontslag waren poli tieke donaties van de firma die bij het schandaal betrokken was, Re cruit-Cosmos. Roemenië In het eerste halfjaar van 1988 heeft Roemenië zijn schuld aan buiten landse banken verminderd van 2,47 miljard tot 1,5 miljard dollar. Tot oktober werd aan het Interna tionale Monetaire Fonds veertig procent van de Roemeense ver plichtingen van 500 miljoen dollar terugbetaald. Zes jaar geleden had Roemenië nog een buitenlandse schuld van tien miljard dollar. Wall Street maakt verlies van de beurskrach goed NEW YORK (UCN/ANP) - De Newyorkse effectenbeurs is gis teren fors hoger gesloten. De Dow Jones-index van dertig in dustriële aandelen steeg met 38,04 punten ofwel 1,7 procent tot 2256,43. Daarmee is het dra matische verlies van 508 punten op 19 oktober 1987 volledig goed gemaakt. De index sloot op de laatste beursdag vóór de krach op 2246,74. Van de 1958 verhandelde fond sen eindigden er gisteren 998 ho ger en 482 lager. De omzet be droeg 189 miljoen aandelen, aan zienlijk meer dan het bescheiden totaal van 141 miljoen op maan dag. De Dow Jones-index opende meteen al hoger, maar dat was volgens handelaren niet meer dan een technisch herstel na de daling met zeventien punten op maandag. Rond het middaguur kwam de vaart er pas goed in toen de obligatiemarkt krachtig opveerde. Aankopen op basis van computerprogramma's ver sterkten de opgaande lijn. De Dow Jones viel in de loop van de middag iets terug, maar sloot uit eindelijk op het hoogste niveau van de dag. Beurs beperkt 'spookhandel' AMSTERDAM (ANP) - De ef fectenbeurs van Amsterdam heeft regels opgesteld om de 'as, if and when issued'-handel op de beurs aan banden te leg gen. Dat is handel in effecten die in feite nog niet bestaanm, omdat ze nog niet zijn uitgege ven. Afwikkeling van de trans acties van deze ook wel als 'spookhandel' omschreven ma nier van zakendoen vindt pas plaats nadat de stukken wel zijn genoteerd. De beurs heeft met ingang van deze week een verbod uit gevaardigd op handel met het publiek op basis van 'as, if and when issued' zolang er nog geen prospectus is verschenen. Tot dan mag alleen de beroeps- handel zich ermee bezighou den. Als het gaat om al genoteerde fondsen waar iets mee gaande is, bijvoorbeeld een op handen zijnde aandelensplitsing, mag dit soort handel pas met het pu bliek worden gedreven als offi cieel is meegedeeld wat er staat te gebeuren. lastenaftrek voor bejaarden arbeidsongeschikten wordt ver laagd. Ruding gaf toe dat het slechts gaat om wijzigingen in de inko mens van enkele tienden van pro centen. "Maar daar moet men toch niet te geringschattend over doen. Het kan een achteruitgang doen omslaan in een vooruitgang". De drie grote fracties in de Kamer spraken hun steun uit voor de wij ziging. De partijen hadden eerder zelf erop aangedrongen de negatie ve effecten van de belastingwetten voor de zogenaamde aow-plussers (bejaarden met een klein aanvul lend pensioen) te 'repareren'. de markt nu voorzien van appara tuur als platen- en cd-spelers, en via een reeks platenlabels van de muziek die daarop afgespeeld moet worden. Ook de Japanse amusements-gi- gant Tokouma heeft zich in de VS genesteld. Vanuit een kantoor in Los Angeles wordt de markt afge speurd naar investeringsmogelijk heden. "We kijken vooral naar de rechten op tv- en speelfilms en vi deo-producties die we die we in Ja pan willen laten zien", zegt Hiro Iij- ima, algemeen directeur van Tokouma voor Noord-Amerika. De eenvoudigste manier om dat voor elkaar te krijgen is uiteraard door een studio te kopen die zulke rech ten in bezit heeft. William Newby, topman van de amusementsafdeling van de Natio nal Westminster bank USA, zei on langs in een interview: "Investeren in de amusements-industrie is dui delijk riskanter dan in andere sec toren. Maar als een bank of een an dere investeerder zijn huiswerk goed doet, denk ik er zeker waarde volle investeringen te doen zijn. Hoewel, het lijkt soms dat er een akelige hoop mensen in de filmin dustrie zit, die er geen idee van hebben waarin ze verzeild zijn ge raakt". Nederland kan aarde goed uit de lucht zien SCHIPHOL (ANP) - Dank zij een financiële injectie van het ministe rie van onderwijs en wetenschap pen heeft de Nederlandse aardob servatie uit de lucht nu een niveau bereikt dat internationaal aanzien heeft. Minister Deetman is zeer te vreden over de resultaten van de projecten die uit het Stimulerings fonds Wetenschapsbeleid zijn gefi nancierd. Hiermee was een bedrag van 7,5 miljoen gulden gemoeid. De bewindsman liet zich giste ren op Schiphol, waar hij twee in Nederland ontwikkelde waarne mingsapparaten, Caesar en Dutscat, officieel overdroeg aan de Beleids Commissie Remote Sen sing (BCRS), in deze zin uit. Met beide instrumenten, die in kleine vliegtuigen zijn ingebouwd, kan veel belangrij'k onderzoek op het gebied van de landbouw, het milieu, de hydrologie, archeologie, geologie en oceanografie worden verricht. Tevens kan de apparatuur benut worden voor controle vanuit de lucht en voor allerlei commer ciële doeleinden. Met Caesar kunnen allerlei de tails op de grond en op zee fotogra fisch worden vastgelegd. De beeld informatie komt in digitale vorm op een magneetband terecht en wordt naar een computer overge bracht. De registratiecapaciteit is 8,4 miljoen bits per seconde. Met een dergelijke snelheid zou men de bijbel in tien seconden kunnen overdragen. Er zijn al veel aanvra gen binnen voor door Caesar te ma ken beelden. Dutscat is een radarapparaat waarmee de relatie tussen de re flectie en de eigenschappen van het te bestuderen object nauwkeu rig kan worden gemeten. Vanwege zijn bijzondere eigenschappen (on der meer zes radarfrequenties) noemde minister Deetman het in strument uniek in de wereld. Frankrijk, de Bondsrepubliek. Ita lië en Engeland hebben al veel be langstelling voor het aan de univer siteit van Delft ontwikkelde appa raat getoond. UTRECHT (ANP) - I bonden en de werkgevers in het streekvervoer zijn gisteren na twaalf uur onderhandelen over een nieuwe cao iets dichter by elkaar gekomen. Beide delegaties zyn daarbij verder gegaan dan het man daat waarmee ze het overleg be gonnen. Ze zullen dan ook van hun ach terban nog toestemming moeten vragen om het overleg morgen voort te zetten met een poging om de nog bestaande verschillen te overbruggen. De bonden hebben met acties gedreigd omdat de werkgevers twee weken geleden niet verder wilden gaan dan een loonsverhoging van 0.3 procent (gemiddeld een tientje per maand) voor de 13.000 werknemers en een beperkte aanvulling van de wao- uitkering. Gisteren legden de werkgevers uiteindelijk een bod van 28 gulden loonsverhoging plus een onkosten vergoeding van tien gulden voor ie dereen op tafel. De Vervoersbond FNV, die 50 gulden had geëist (wat voor de lagere en middengroepen neerkomt op ongeveer 2 procent), liet dit bedrag daarop volgens een woordvoerder zakken tot 32 gul den plus een tientje. Verder willen de busbedrijven de wao-uitkering nu aanvullen tot 90 procent van het loon in het eer ste en 80 procent in het tweede jaar van de arbeidsongeschiktheid. De onderhandelaars van de Vervoers bond FNV, die eerst 100 en 90 pro cent vroegen, toonden zich op hun beurt bereid om voor beide jaren met een aanvulling tot 90 procent van het loon genoegen te nemen. MIJNWERKERS - De Marok kaanse vakbonden hebben gemeld dat drie mijnwerkers gevangen zijn gezet wegens hun rol in een van de vele stakingen die momenteel in Marokko aan de gang zijn. BRUSSEL (GPD) - Op het gebied van de kapitaalmarkt moet er in Europa nog heel wat gebeuren. Geen enkel Europees land heeft de middelen om zelfstandig de con currentie van vooral Japan en de Verenigde Staten het hoofd te bie den. Daarom is samenwerking tus sen nationale en regionale beurzen van wezenlijk belang. Dit blykt uit een studie naar de positie van de Europese kapitaal markten die is verricht door het in ternationale accountantskantoor Arthur Andersen Co. Daarin is de mening gepeild van 1000 top functionarissen van effectenbeur zen, banken, effectenmakelaars en andere organisaties uit 13 Europe se landen. Van Nederlandse zijde hebben onder meer de Amster damse effectenbeurs, de Europese optiebeurs en de Nederlandse ban kiersvereniging meegewerkt. Japanse beleggers vinden de Eu ropese markten te veel versnip perd en te ingewikkeld. Daarom zetten zij vooralsnog hun geld lie ver uit in de Verenigde Staten. Zo wel Japanners als Amerikanen noemen de slecht uitgewerkte sys temen voor afhandeling van trans acties een ernstige belemmering voor meer substantiële beleggin gen in Europa. Toenemende concurrentie en strengere regels ten aanzien van het vereiste kapitaal zullen, consta teert het rapport, zullen leiden tot fusies en overnemingen van finan ciële instellingen. De vijf grootste financiële instellingen in elk land kunnen naar verwachting hun marktaandeel vergroten. Het ver mogen risico's te accepteren en te beheersen zal van doorslaggeven de betekenis zyn. Volgens Arthur Andersen wor den traditionele spaarrekeningen in het toekomstige Europa minder populair. Het merendeel van de nieuwe spaarmiddelen zal belegd worden in professioneel beheerde fondsen (beleggingsfondsen, le vensverzekeringen en pensioen- vormen). Pensioenspaarvormen nemen sterk toe in verband met de veroudering van de Europese be volking. De toeneming van de particulie re besparingen heeft tot gevolg dat vermogensbeheer in de komende vijf jaar een omvangrijke groei te zien zal geven. De studie voorspelt dat heel wat 'nieuwkomers', vooral buitenlandse concurrenten, zich op de markt van het vermogensbe heer zullen richten. Banken gaan daarom op het overnamepad, waar bij beursmakelaars en effectenma kelaars naar alle waarschijnlijk heid het doelwit zullen ADVERTENTIE van alles te zien en te beleven op de GROENOORDHALLEN LEIDEN Openingstijden: ZA 11.00-17.00 uur 19.00 uur-22.00 L ZO. 11.00-17.00 uur Entreegeld: f5,- 65+ en kinderen t/m 12 jr.: f2,50 6-tal keramiekfabrieken uit Workum Grammofoonmuseum van Nic Stein Wonen en werken in de derde wereld i.s.m. Foster Parents Plan

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 7