DIGROS Alfonsin looft optreden van legereenheid West-Berlijn loopt niet echt warm voor verkiezingen DIT ZUN ONZE LAGE KOEEIEPRUZEN! Tegen linkse rebellen Belgen zien lichtpuntje in ontvangen brief oud-premier Vanden Boeynants FEEST RONDOM EXECUTIE VS Kritiek van Amnesty op geheime justitie in DDR Mijnramp Peru door sabotage Duits bedrijf centrale rol fabriek Libië WOENSDAG 25 JANUARI 1989 BUITENLAND PAGINA 5 MEXICO (GPD) De Argentijnse president Raul Alf onsin heeft afgelopen nacht tijdens een dramatische televi sie-toespraak extreem links als het grootste gevaar be stempeld voor het voortbestaan van de democratie in zijn land. Alfonsin kondigde de formatie aan van een Nationale Veiligheidsraad om de linkse terreur te kunnen bestrijden. BRUSSEL De ontvoerde Belgi sche oud-premier en minister van staat Paul Vanden Boeynants is mogelijk nog in leven. De autoritei ten twijfelen er nu bovendien niet meer aan dat 'VDB' is ontvoerd door de Socialistische Revolutio naire Brigade (BSR). door Hans de Bruijn Deze ommekeer in het tot nog toe volstrekt vastgelopen onder zoek naar de verdwijning van Van den Boeynants komt nadat gister morgen bij de Brusselse krant Le Soir een envelop werd bezorgd met daarin delen van een door Vanden Boeynants zelf geschreven brief en zijn identiteitskaart. Bij deze stukken zat een briefje van de BSR waar boven stond: "Hij leeft en zal bekennen. Wij nemen kennis van zijn bekentenissen. Hij zal als een vrij man voor het volk verschijnen, indien onze twee ei sen worden ingewilligd". Het klei ne briefje was getekend met 'La B.S.R.' Zo duidelijk als dit briefje, verwarrend is de inhoud van twee door Vanden Boeynants met de hand geschrev pier. De procureur-generaal, Rut ten, zei gistermiddag dat het hand schrift op de velletjes inderdaad dat van Vanden Boeynants is. De papiertjes maken kennelijk deel uit van een langere brief, maar de rest ervan ontbreekt. Dat kan worden afgeleid uit het plotseling ophouden van zinnen en verwijzin gen naar passages die niet op de twee vellen te lezen zijn. Ook is niet duidelijk wanneer de 'brief ge schreven is. Vanden Boeynants schrijft na zijn vrijlating een verklaring te zul len afleggen waarin hij zich ver plicht om binnen zes weken een groot geldbedrag te schenken aan instellingen die zich bezighouden met zorg voor de armen. "Die ope ratie zal worden gecontroleerd. Ik velletjes'pa- echt wat fe zeg';. Vorige week eiste de BSR in twee brieven een 'losgeld' van 30 miljoen frank, waarvan 20 miljoen (1,1 miljoen gulden) ten goede moest komen van de armenzorg en 10 miljoen (550.000 miljoen gulden) voor de BSR zelfwas bestemd. Bo vendien moesten de lezers van twee kranten de goede doelen aan wijzen. Dat zijn ook de twee eisen waar naar de BSR in het briefje van gis teren verwijst. Vanden Boeynants schrijft verder niet te zien hoe, zon der gevaar, voor dit losgeld een op lossing gevonden kan worden met zijn zoon "die zeker onder vreselij ke druk en permanente controle staat". Dan staat-er: "Maar ik stel u dit voor:", maar die zin krijgt geen ver volg. Het is duidelijk dat daarna een velletje van de brief is verdwe nen. Op het volgende (derde?) vel schrijft 'VDB' de strategie te be grijpen, maar hij vraagt begrip voor zijn imago in de media. "Ik ben 70 jaar". De betekenis van deze vreemde formulering is de justitie een raad sel. Dan stelt VDB nog bereid te zijn mee te werken, maar het is niet duidelijk met wie. Tenslotte heeft hij het over "100 miljoen die ze heb ben gestolen, waarover zelfs de on derzoeksrechter nooit gesproken heeft", waarna de brief abrupt ein digt. Procureur-generaal Rutten zei gisteren dat de bij de brief gevoeg de identiteitskaart onomstotelijk die van Vanden Boeynants is. De deskundigen zijn nog bezig de brief te ontleden. "Er is voor het eerst in dagen weer enige hoop om Vanden Boeynants levend terug te vinden", aldus Rutten. Maar hij voegde er aan toe dat de brief niet bewijst dat VDB nog in leven is. Er blijkt niet uit wanneer zij geschreven is. Ook hebben de ontvoerders tot nog toe nagelaten om een levensteken te geven in de vorm van bijvoorbeeld een foto van VDB met een recente krant of iets dergelijks. Dat hij spreekt over de zware druk op zijn zoon, kan betekenen dat VDB vorige week woensdag nog in leven was. Toen legde zijn zoon Christian immers een zeer emotionele verklaring af op de tv, waarin om een levensteken van zijn vader werd gevraagd. Maar ook dat blijft giswerk. Door de verwarde inhoud van de brief wordt ook wel verondersteld dat het om delen gaat van een brief van VDB aan zijn ontvoerders en niet aan de justitie. De BSR zou daarom enkele passages weggela ten hebben die wellicht de justitie op een spoor naar hen zouden kun nen zetten. Volgens de Argentijnse president zijn er bij de gevechten in en rond het regiment van La Tablada, op 30 kilometer ten, zuidwesten van Buenos Aires, in totaal 36 doden en 63 gewonden gevallen. Veertien van de rebellen, die de legerplaats maandagochtend hadden ver overd, zijn gearresteerd. De Argen tijnse regering heeft tot nu toe ge weigerd om hun identiteit bekend te maken. Alfonsin sprak lovende woorden over de 'moedige' wijze waarop het Argentijnse leger de democratie heeft verdedigd. Eerder op de dag, toen hij de nog smeulende puinho pen van La Tablada wilde inspecte ren. was de president beschoten door sluipschutters. Toen het leger de situatie weer meester was, be zocht hij in het ziekenhuis gewon de soldaten om hen persoonlijk te bedanken. De gevechten tussen het groepje van nog geen 50 rebellen en het of ficiële leger hebben ruim 30 uur ge duurd; 28 van de indringers in La Tablada zijn uiteindelijk om het le ven gekomen! Volgens leger- woordvoerders is minstens één van hen een voormalig lid van de vroe gere ERP, een trotskistische guer rillabeweging die in de jaren zeven tig door de militairen vrijwel werd uitgeroeid. Op de Argentijnse televisie wer den gisteren grote hoeveelheden Russische en Chinese wapen§ ge toond die op de rebellen zouden zijn buitgemaakt. Sommige van de commando-leden, zo werd verteld, zouden in 1985 voor een paar maan den naar het Sandinistische Nica ragua zijn vertrokken om daar te helpen bij de koffie-oogst. Vannacht, na de toespraak van president Alfonsin, toonden rege ringsfunctionarissen een docu ment dat na de gevechten in La Ta blada zou zijn gevonden. Daaruit blijkt dat de rebellen leden zouden zijn van 'Frente de Resistencia Po pular', het Front van Volksverzet, Schietorders De president van Benin heeft de veiligheidstroepen in zijn land op dracht gegeven zonder voorafgaan de waarschuwing het vuur te ope nen op demonstranten. Deze maat regel volgt op rellen in de politieke hoofdstad Porto Novo, zo meldde gisteren radio-Cotonou. Zon Europa, de VS, Japan en de Sov jetunie gaan gezamenlijk de zon van nabij bestuderen. De komende jaren worden tien satellieten, uitge rust met telescopen en spectrome ters, in de richting van de zon ge stuurd. Doel is Het binnenste van dit hemellichaam te bestuderen en zijn invloed op de aarde en het kli maat. Mahgreb Ministers van de vijf Maghreb-lan- den hebben gisteren aangekon digd dat er over enkele weken een top zal komen waar een ontwerp verdrag voor de eenwording van de Magrheb-landen zal worden be sproken. Het ontwerpverdrag voor een politiek-economische federa tie van Algerije, Marokko, Tunesië, Libië en Mauritanië zal worden uit gewerkt door vertegenwoordigers van Tunesië. Thailand De Kampucheaanse premier Hu Sen is vandaag in Bangkok aange komen voor gesprekken met Thai se regering. Het gaat om een nieu we en spectaculaire stap in de po gingen een einde te maken aan de burgeroorlog in en de Vietnamese bezetting van Kampuchea. China In China tekent zich een duidelijke stijging van het misdaadcijfer af. Het aantal zware delicten zoals moord en roof steeg het afgelopen jaar met 65,7 procent, zo heeft de vice-minister van openbare veilig heid bekend gemaakt. Piper Alpha De nabestaanden van de 167 slachtoffers van de explosie op het booreiland Piper Alpha krijgen 187 miljoen dollar schadevergoeding. Het olieplatform, dat eigendom was van Occidental Petroleum, ontplofte nabij Aberdeen (Schot land) op 6 juli 1988 en brandde vol ledig Uit. Kernkoppen De Amerikaanse luchtmacht heeft eind vorig jaar bij vijf MX-raketten de tienkoppige kernlading verwij derd, nadat een van de raketten uit zijn houder in een ondergrondse lanceerbuis was gevallen. Dat meldt de Washington Post. een organisatie waar nog nooit ie mand van heeft gehoord. Afgaande op het document zou den de linkse extremisten La Ta blada hebben •bestormd om een daar geplande militaire staatsgreep te kunnen voorkomen. Waarne mers in Buenos Aires twijfelen echter sterk aan de authenticiteit van het geschrift. Mensenrechten activisten houden vol dat het hele gebeuren in La Tablada door het le ger in scène is gezet. Volgens som mige geruchten zouden er zich on der de bezetters van La Tablada ook betaalde huurlingen hebben bevonden. De peronistische leider Carlos Menem, de absolute favoriet bij de in mei te houden presidents verkiezingen, heeft aangedrongen op een vergaand onderzoek. Hoe het ook zij, als gevolg van al le spectaculaire gebeurtenissen heeft het Argentijnse leger zich nu plots opgeworpen als een heldhaf tig verdediger van de democratie. De drie militaire muiterijen van de afgelopen twee jaar lijken defini tief tot het verleden te behoren. „We staan voor een nieuwe bedrei ging van gewapende agressie van linkse extremisten", zo verklaarde Alfonsin vannacht. De president maakte niet duidelijk wat voor rol de militairen, die in de jaren zeven tig onder hetzelfde mom meer dan 30.000 Argentijnen hebben ver moord, zullen spelen binnen zijn Nationale Veiligheidsraad. LIMA (Rtr) - Regeringsfunctiona rissen in Peru vrezen dat mogelijk 200 mijnwerkers zijn omgekomen bij een ondergrondse ontploffing in een goudmijn in het zuiden van Peru. Vier dagen na het ongeluk wordt de kans steeds kleiner dat zij nog levend uit de mijn, de Sol de Oro (Gouden Zon) in het stadje Na- zca, zullen worden gehaald. Een man buiten de gevangenis van Stark in de Amerikaanse staat Florida kijkt op zijn horloge om te kijken of de Amerikaan Bundy al is geëxecuteerd. Na tien jaar tegen zijn doodvonnis te hebben gestreden, werd gis teren de 42-jarige Theodore Bundy in de gevangenis op de elektrische stoel geplaatst. Bundy was ter dood ver oordeeld wegens de verkrachting en moord op een 12-jarig meisje in 1978 en voor de moord op twee vrouwen. Om uitstel van executie te krijgen, gaf hij in het weekeinde nog snel even twintig andere moorden op vrouwen toe. Dat mocht echter niet baten. Bundy was zo gehaat dat toen zijn doodvonnis werd voltrokken, buiten de gevangenis feesten werden georganiseerd en vuurwerk werd afgestoken. Enkele tientallen tegenstanders van de doodstraf staken kaarsen aan. (foto afp> Minister van Energie en Mijn bouw Carrasco zei dat de oorzaak van de ramp te wijten is aan on enigheid tussen mijnwerkers on derling over een goudader. Een groep mijnwerkers zou brandstof in de mijn hebben aangestoken als wraak op een rivaliserende groep kompels met wie zij hadden ge vochten over een ontdekte goud ader. „De oorzaak van deze ramp is sabotage", aldus Carrasco. Eerder hadden plaatselijke functionaris sen verklaard dat het ging om een ongeluk, waarschijnlijk als gevolg van de explosie van een gaslamp. Volgens de Peruaanse minister zijn er mogelijk nog levenden on dergronds. Twee reddingsploegen zouden bij hun speurtocht stem men en klopsignalen van opgeslo ten mijnwerkers hebben gehoord. DEN HAAG (ANP) - De recht spraak in de DDR voltrekt zich voor een aanzienlijk deel in het ge heim. Processen worden achter ge sloten deuren gevoerd, richtlijnen aan advocaten zijn vertrouwelijk en wetten zijn onduidelijk gedefi nieerd. Hierdoor is het moeilijk een nauwkeurig beeld te krijgen van de mensenrechtensituatie in dat land. Dat schrijft Amnesty Internatio nal in een vandaag verschenen rap port. Volgens de mensenrechten organisatie adopteert zij per jaar circa 100 gewetensgevangenen. Zij veronderstelt dat er veel meer ge vallen zijn, die echter nooit aan het licht komen. De Oostduitse autori teiten ontkennen het bestaan van politieke gevangenen in de DDR. Amnesty meent dat sommige wetten zo vaag zijn gehouden dat de autoriteiten hierdoor bijna iede re ongewenste activiteit strafbaar kunnen stellen. Wetten ter beper king van het recht op vrijheid van meningsuiting, vrijheid van vere niging, vrijheid van vergadering en vrijheid van beweging zijn aange wend om honderden mensen ge vangen te zetten. Dit gebeurde vaak na geheime processen, waar bij zelfs de familie werd geweerd. De genoemde rechten en vrijhe den maken deel uit van het Inter nationaal Verdrag inzake Burger rechten en Politieke Rechten, dat in 1973 door de DDR werd geratifi ceerd. Bovendien zijn ze opgeno men in de grondwet. Zij worden echter beperkt door een aantal wet ten die niet vallen onder de door het Verdrag toegestane uitzonde ringen, aldus Amnesty. Zo geldt het recht om in het openbaar een mening te uiten bijvoorbeeld niet voor het verkondigen van anti-so cialistische standpunten, zo luidt een officiële toelichting op de grondwet. Een speciaal onderdeel van hel wetboek van strafrecht beperkt het leggen van contacten met buiten landse organisaties of personen en het opsturen van informatie naar andere landen. In de artikelen 99, 110 en 219 wordt een zeer vage en ruime omschrijving gegeven, ener zijds van informatie die niet mag worden doorgegeven en anderzijds van mensen aan wie geen informa tie mag worden verstrekt. De con sequentie is dat iedereen die op welke manier dan ook contact heeft met buitenlanders, het risico loopt te worden beschuldigd van een strafbaar feit. Het merendeel van degenen die op grond van deze wetsartikelen zijn vervolgd, zijn mensen die uit de DDR wilden emigreren. Amnes ty haalt het geval aan van Mike Wolf, die in februari 1985 een ver zoek tot emigratie indiende. Ver volgens belde hij een vriend in West-Berlijn om dit te vertellen. Een jaar later werd hij gearresteerd op beschuldiging van het lidmaat schap van de Internationale Vere niging van de Rechten van de Mens. BONN - Het Westduitse staatsbe drijf Salzgitter is veel nauwer be trokken bij de bouw van de fabriek voor chemische wapens in het Li bische Rabta dan tot nu toe bekend was. Dat meldt het weekblad Stern in de morgen verschijnende uitga ve. Volgens Stern heeft een mana ger van het ook verdachte chemi sche bedrijf Imhausen GmbH in Lahr tegenover de officier van jus titie in Offenburg niet alleen zijn ei gen bedrijf, maar ook Salzgitter In dustrie Bau GmbH belast. door Hans Hoogendijk Werknemers van Imhausen den in Libië het werk fabriek hebben gecoördineerd. Salzgitter Bau zou de blauwdruk ken voor het hele complex hebben geleverd en niet, zoals tot nu be kend, slechts enkele bouwtekenin gen, aldus de getuige. Volgens de officier van justitie in Offenburg heeft Imhausen-directeur Hippen- stiel-Itnhausen met voorbedachten rade niet de waarheid heeft gespro ken. Volgens de in Stern geciteerde getuige was het niet langer een ge heim dat het project 'Pharma 150' in Rabta en niet in Hongkong zou worden afgewikkeld. De experts van Salzgitter wisten ook dat het niet om een kleine farmaceutische fabriek ging, maar om een groot complex voor produktie van zwaar giftige stoffen. Salzgitter kreeg volgens Stern de opdracht voor een bouwplan in 1984. In 1986 was de planning afge sloten. Kort daarna werd met de bouw begonnen. Volgens de getui ge had Salzgitter de bouw van a tot z uitgewerkt in nauw overleg met Imhausen. Ook over de aard van de produktie zou Imhausen exacte in formatie aan het Westduitse staats bedrijf hebben geleverd. Na afleve ring van de bouwplannen bleven Imhausen als hoofduitvoerder en Salzgitter, volgens Stern, voortdu rend in contact met elkaar over de vorderingen bij de bouw en nood zakelijk geworden veranderingen. Het' blad noemde het kenmer kend dat op geen van de aan Im hausen geleverde bouwtekeningen voor de chemische fabriek in Libië een stempel van Salzgitter stond, wat bij normale transacties van zelfsprekend is. Het weekblad Der Spiegel schreef deze week dat Salz gitter al eerder zwaar was belast door de vroegere IBI-manager Ko- bler. IBI, eigendom van de gevluchte Irakees Barbouti, speelde een sleu telrol bij de verdeling van de op drachten voor Rabta. Na deze ont hullingen stelde de directie van Salzgitter dat alle documenten wa ren onderzocht, maar dat nergens de naam Libië was opgedoken. Een werknemer zei dat de directie alles in het werk had gesteld om de opdrachtgever en de plaats van be stemming geheim te houden, maar dat het algemeen bekend was dat de afnemer op 3,5 uur vliegen van Zürich in de woestijn zetelde. AFWIJZING - Woordvoerders van de christendemocratische regering in El Salvador hebben afwijzend gereageerd op een maandag be- kendgeworden vredesplan van de linkse guerrilla. De rebellen ver klaarden dat ze de uitslag van de dit jaar te houden presidentsver kiezingen zullen accepteren, mits die verkiezingen een half jaar zou den worden uitgesteld, van maart tot september. ADVERTENTIE WIJ KOCHTEN NOG NET EEN PARTIJ WEST-BERLIJN - Zelfs de spreekwoordelijke Berlijnse slag vaardigheid laat te wensen over bij de verkiezingsstrijd De SPD en de Alternatieve Lijs ten, zoals de Groenen hier heten, zouden op 44 procent komen. De de gedeelde sociaal-democratische lijsttrekker stad. Op een aantal CDU-verkie- Momper gaf royaal van te zingspamfletten met de foto van de *oe dat er g®en schijn van kans is regerende burgemeester Eberhard dat zj-j" Partij de macht in de senaat Diepgen en de tekst 'Berlijn heeft van West-Berhjn kan overnemen, hem nodig' is het woordje 'niet' toegevoegd. Deze niet bepaalde "De stemming in de stad duidt niet originele verandering is kenmer- op de wil de regering af te lossen". kend voor de ongeïnteresseerd heid van de Berlijners. Een verslag uit de stad waarin zelfs de Muur ei genlijk geen verkiezingsthema door Hans Hoogendijk Zondag moeten ongeveer 1,2 miljoen Westberlijners naar de stembus om een nieuw stadsbe stuur te kiezen. Niemand twijfelt eraan dat Diepgen, de 47-jarige, jeugdig ogende geboren en geto gen Berlijner, aan de macht blijft. Volgens de laatste opiniepeilingen krijgt zijn CDU ongeveer 44 pro cent van de stemmen. Met de ne gen procent die de liberale coalitie partner FDP wordt toegedacht, is dat ruim voldoende om verder te regeren. hij. De sociaal-democraten zijn al blij als ze boven de bedroevende 32 procent van vier jaar geleden ko men. Dat resultaat was het absolu te dieptepunt voor de partij, die eens onder burgemeester Willy Brandt, 61 procent van de Westber lijners achter zich kreeg. Diepgen, die bijna vijf jaar gele den Von Weizsacker opvolgde toen deze tot president van Westduits- land werd gekozen, is zeer populair in de stad. Een redelijke verklaring daarvoor kan in West-Berlijn ei genlijk niemand geven. Diepgen is een tamelijk kleurloze man, wiens toespraken slaapverwekkend zijn. Maar hij maakt geen fouten en is niet verstrikt in een van de vele af faires en schandalen die het politie ke leven in deze stad kenmerken. gelen van ae regenng-Kohl de pan uit dreigden te rijzen, vloog hij naar Bonn. Het resultaat: de huren gaan omhoog, maar een beetje langza- Een petitie met 300.000 handte keningen tegen zijn saneringsplan voor de stad incasseerde hij pro bleemloos. Hij bedankte zelfs de Berlijners voor hun engagement. Studenten die het stadhuis bezet ten,- werden niet verjaagd, maar mochten binnenkomen. En Diep gen trekt regelmatig ten strijde te gen de drie westelijke 'bezettings machten' in de stad. Per slot van rekening hebben de vier overwinnaars uit de Tweede Wereldoorlog nog altijd het hoog ste gezag in heel Berlijn. Diepgen streeft vooral naar cosmetische veranderingen. Provoceren wil hij de Fransen, Britten en Amerika nen niet, laat staan dat hij net als de Alternatieve Lijsten wil dat ze ver trekken. Hij doet dat allemaal zo slim en mediawerkzaam, dat de meeste Berlijners zich nauwelijks opwinden over het feit dat er eigen lijk niets verandert. I De Groenen en de sociaal-demo- schuldigde in aanklager: Wie geld craten worden er moedeloos van. Heeft aangenomen, vliegt eruit Danzkij Diepgen is de CDU 'de' Maar er ia meer. Diepgen kan De opposi„e zweeg verbluft. En luisteren, snel reageren en ver- toen de huurpruzen door maatre- frustreerd dat zelfs werd afgezien van pamfletten met de beeltenis van de eigen lijsttrekker Momper. Hoewel de man zelf toegeeft niet moeders mooiste te zijn, is dit bij een verkiezing waarbij de persoon veel meer telt dan het programma een zwaktebod. De SPD is zelfs niet een de echte oppositiepartij, omdat de lijn Diep gen wordt gevolgd: een sterkere band met de Bondsrepubliek bij een gelijktijdige verdieping van de oost-westfunctie van de stad. De Groenen zijn daarin radicaler. Zij wensen een 'vrye stad' tussen de de laatste plaats door de fiscale voordelen en subsidies die vesti ging in West-Berlijn meebrengen. De industriële produktie steeg vorig jaar tot 37 miljard mark. En dan is er nog de 13 miljard die de re gering in Bonn jaarlijks in de ge deelde stad pompt. De werkloos heid is met elf procent gering in vergelijking tot de meeste andere grote steden. Zelfs de aanwezig heid van ongeveer 300.000 buiten landers. onder wie meer dan 200.000 Turken, is geen bron van al te grote zorg. De wyk Kreuzberg is op Ankarra en Istanbul blokken, maar Diepgen zorgt met grootste Turkse 'stad'. Maar de bu met vage aanduidigen en tripjes tenlanders worden geduld r, dat de alterna- de grond krij- Eberhard Diepgen koopt de belangen van het weste lijk deel van de stad in Bonn goed. Op het dieptepunt van een nieuw corruptieschandaal, waarbij hij zelf werd beschuldigd 75.000 mark te hebben aangenomen, verander de hij het binnen een de Muur tieven geen been gen. Bij gebrek aan een alternatief willen de Westberlijners Diepgen. In experimenten zijn ze niet geïnte resseerd. Dat komt ook doordat het de meesten economisch goed gaat. Zij profiteren geweldig van de ont spanning tussen Oost en West. niet zo lang een sterven- meer dan West-Berlijn, dat n< werd afgeschilderd de halve stad, heeft twee miljoen inwoners tal werkenden is gestegen tot byna 950.000. Dienstverlening en indus triële bedrijvigheid floreren, niet in redelijk veel geld voor integratie beschikbaar. Dat verklaart waar schijnlijk waarom de extreem rechts 'Republikeinen' geen schijn van kans hebben. De meeste Westberlijners vinden het allemaal wel goed op dit mo ment. Zij hebben toch al geen hoge pet op van de politiek. Een opinie onderzoek wees uit dat ze politici onbetrouwbaar vinden. Het mees te vertrouwen had de bevolking nog in de Alternatieve Lijsten: 18 procent. De CDU en SPD kwamen op 14 procent en slechts twee pro cent van de Westberlijners gelooft dat de liberalen eerlek zijn.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 5