Groep zou besluit hebben geforceerd Recht afgezet tegen leed KOOP EEN LOT, VERBETER HUN LOT. College B en W Uithoorn blijft zonder wethouder Ffl Laboratoria verrichten te vaalt onnodige en dure onderzoeken Brief Korthals Altes leidt maar tot één conclusie Negen jaar cel geëist voor moordpoging op echtgenote EK Kabinet onder druk gezet over gratieverlening DEN HAAG (GPD) - In politiek Den Haag wordt het eenstemmig 'buitengewoon pijnlijk' genoemd dat de discussie over mogelijke gratie voor de Twee van Breda samenvalt met de vraag wie Nederland zal vertegenwoordigen op de begrafenis van de onlangs overleden Japanse keizer Hirohito. Maar het kabinet kon de discussie over de vrijlating van Fischer en Aus der Fünten niet langer vermijden. Een groep van 19 prominenten, on der wie veel oud-verzetsmensen, overhandigde al op 5 juli 1988 een brief aan premier Lubbers waarin werd aangedrongen op vrijlating, van de twee Duitse oorlogsmisda digers. De brief bleef op uitdrukke lijk verzoek van het kabinet ge- Smit Talc bergt containers met tige chemicaliën giftige DEN HELDER (ANP) - De bergers van Smit Tak hebben vanochtend op de Noordzee een ruim 20 ton we gende container met 3,7 ton zwavel van de Franse vrachtvaarder Aquila geborgen. Gistermiddag werd al een overboord geslagen container geborgen waaruit thio- glycol lekte. Deze stof is met een geringe wijziging ook één van de grondstoffen voor de produktie van mosterdgas. Duikinspecties toonden aan dat de containers vrijwel geen bodem meer bezaten. De duikers zijn er toch in geslaagd de containers met minieme lekkage aan boord te plaatsen. Er zijn inmiddels acht containers door de drijvende bok opgetakeld. Eén daarvan bevatte de zeer giftige stof trichloorethaan. Vanwege een lekkage moest deze vrijdag echter op de zeebodem worden terugge- o plaatst. In totaal verloor de Aquila Duitse öo'rïogsmls*^ heim. Omdat het kabinet de dis cussie echter op de lange baan schoof, zou de de groep het kabinet onder druk gezet hebben door te dreigen met een nieuwe, publieke, discussie over de Twee van Breda. Woordvoerder mr. Th.J.A.M. Van Lier van de 'groep van 19' ontkent dat overigens. PvdA-fractievoorzitter Wim Kok was gisteren de enige die openlijk zei dat niemand gelukkig is met de samenloop. "Het is niet het perfec te scenario", aldus Kok. "Vraagt u de minister van Justitie er eens naar". In de wandelgangen spra ken verder vooral WD'ers hun af keuring uit over het moment waar op de mogelijke gratieverlening ter sprake is gebracht. Het kabinet worstelt al enige tijd met de mogelijke afvaardiging van een lid van het Koninklijk Huis naar de begrafenis van Hirohito, 24 februari in Tokio. Een deel van de ministersploeg vindt dat de goede betrekkingen met Japan eisen dat Nederland op hoog niveau aanwe zig is bij de plechtigheid. Maar vooral de kleinste regeringspartij, de WD, verzet zich daartegen. Tij dens beraad met de voorzitters van de gróte fracties in de Kamer is pre mier Lubbers door de WD en de PvdA op het hart gedrukt de ge voelens van de oorlogsslachtoffers zwaar te wegen. De 'groep van 19' prominenten overhandigde vorig jaar een brief aan Lubbers waarin \yerd aange drongen op vrijlating van de twee UITHOORN (GPD) - Het college van B en W in Uithoorn zal het tot aan de nieuwe gemeenteraadsver kiezingen van volgend jaar met een wethouder minder moeten doen. De vorige week opgestapte WD- wethouder Glasius zal niet worden vervangen. Glasius was opgestapt wegens haar relatie met een hoofd ambtenaar van de gemeente. De complicaties van hun vriend schap vormde gisteravond aanlei ding tot een speciaal ingelaste ge meenteraadsvergadering. Glasius was daarbij niet aanwezig, de be trokken ambtenaar evenmin. Re den waarom de raadsleden vrijuit konden praten over de 'politieke consequenties' van deze privé-aan- gelegenheid. Ze deden dat in ingetogen be woordingen. Met termen als 'rim peling in de politieke vijver', 'scheiding der machten' en be stuurlijke problemen'. De amou reuze onthullingen, waarop een deel van de volle publieke tribune heimelijk zat te wachten, bleven menwerkend verzet, de tegenstan- achterwe£e. ders van gratie, zei daarentegen: Uiteindelijk besloten de raadsle- "Het is tactisch heel goed, nu kun- den de situatie zo te nieuwe verkiezingen volgend jaar met één wethouder minder zal moeten doen. Geen van de overige fracties probeerde de plek op te vullen die de WD uit kwaadheid demonstratief open liet. Vorige week was de bom gebar sten in wat uitgroeide tot 'dè lief desaffaire van Uithoorn'. Wethou der Glasius schreef toen in een brief aan haar collega's dat zij zich terugtrok uit het college. Haar me debestuurders hadden haar boos heid opgewekt met de eis dat zij het onderdeel 'economische zaken' uit haar portefeuille ter beschikking diende te stellen. Zij vreesden dat haar liefdesrelatie met een hoofd ambtenaar niet verenigbaar zou zijn met de economische belangen van de gemeente. Het debat in de gemeenteraad van Uithoorn draaide gisteravond om die principiële vraag of er ver strengeling van belangen dreigt als een wethouder een liefdesrelatie aanknoopt met een ambtenaar met wie ze uit de aard van haar werk za kelijke contacten moet onderhou den. B en W antwoordden hierop bevestigend. In een verklaring stel den ze dat de relatie van WD-wet- houder mevrouw Glasius 'ertoe zou kunnen leiden dat de gewenste bestuurlijke objectiviteit, dan wel het vertrouwen van derden in de bestuurlijke zorgvuldigheid, ge schaad zou kunnen worden'. Volgens de burgemeester was aan de wethouder voorgesteld het deel 'economische zaken' uit haar portefeuille naar een collega-wet houder over te hevelen om proble men te voorkomen. Maar na over leg met haar fractie weigerde me vrouw Glasius aan dit verzoek te voldoen. Burgemeester Castemil- ler onderstreepte op vragen van raadsleden dat het gehele college alleen op dat punt bezwaren had gekoesterd. Tegen de relatie als zo danig bestond geen weerstand. Voor dit standpunt konden de raadsleden met uitzondering van de WD begrip opbrengen. WD-fractievoorzitter C. de Bruin zei 'pijnlijk verrast' te zijn geweest door de bezwaren van het college. „Uit niets is gebleken dat er een verstrengeling van zakelijke en privé-aangelegenheden heeft plaats gevonden". Uit kwaadheid over de kwestie besloot de fractie de vacant geworden wethouders zetel tot aan de volgende verkiezin gen onbezet te laten. Volgens mr F. Brouwer, juri disch medewerker van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten (VNG), zijn er in de Gemeentewet nauwelijks artikelen te vinden over belangenverstrengeling. "Er be staat alleen een bepaling dat een raadslid niet mag meestemmen in zaken die hemzelf of een familielid betreffen". Over intieme relaties tussen bestuurders en ambtenaren zegt de wet niets. elf chemicaliën-bevattende contai ners. In de loop van vandaag zal de container met de giftgste inhoud, fosfortrichloride, worden gebor- gen. Groningen krijgt unieke databank GRONINGEN (ANP) - De Provin ciale Bibliotheekcentrale van Gro ningen heeft in het geheim een unieke databank ontwikkeld. On der de naam Actuele Groningen In formatie (AGI) is een geautomati seerd informatiesysteem opgezet met allerlei gegevens over de pro vincie Groningen. Het is de eerste algemeen toegankelijke databank in Nederland. Maandag zal premier Lubbers vanuit Den Haag het sys teem officieel in dienst stellen. De bediening is eenvoudig en het aanbod aan onderwerpen is zeer divers. AGI bevat informatie over onder andere het provinciaal bestuur, gemeenten, de rijksover heid, sport, regionaal nieuws, uit gaan, het weerbericht, theater, be drijven, openbaar vervoer, evene menten en een complete encyclo pedie. De terminals staan opge steld bij allerlei instellingen in de provincie, waaronder alle zeventig vestigingen van de Openbare Bi bliotheken, de WV's en de ar- beidsbureau's. ter Korthals Altes onderzocht daar na of het mogelijk was de Twee van Breda om medische redenen gratie te verlenen. Wanneer de gezond heidstoestand van de 79-jarige Aus der Fünten en de 88-jarige Fischer slecht genoeg zou zijn, hadden ze elk op individuele gronden vrij ge laten kunnen worden. Maar me disch onderzoek wees uit dat de twee in redelijk goede conditie ver keerden. "De discussie bleef niettemin hangen", aldus een ingewijde. "De groep van 19 zette het kabinet on der druk door te dreigen de brief openbaar te maken". Lubbers en Korthals Altes besloten daarop een besluit te forceren. Tijdens het we kelijkse kabinetsberaad vroegen ze afgelopen vrijdag elk van de minis ters een oordeel. De fractievoorzitters van alle ne gen partijen werden zaterdag en maandag ontboden op het Cats- huis, ter bespreking van een "deli cate aangelegenheid". Allemaal dachten ze dat het om de zaak-Hi- rohito zou gaan. Maar ze troffen achter de tafel Lubbers, Korthals Altes, en de vertegenwoordigers van de 'groep van 19' Van Lier, Samkalden, Teengs Gerritsen, Gardeniers-Berendsen en Van Lanschot. De voormalige verzetsstrijders toonden zich gisteren ogenschijn lijk ongeroerd door de samenloop van omstandigheden. "Wij hebben het kabinet niet onder druk gezet", zei Van Lier namens de groep. "Geen enkel moment is goed". Woordvoerder Minco van het sa- DEN HAAG - PvdA-fractievoorzitter Kok staat de pers te woord naar aanleiding van de kabinetsbrief over gratieverlening voor de Twee van Breda. Hij gaf openlijk toe dat niemand gelukkig is met het moment waarop het verzoek van het kabinet is gekomen, nu er nog volop discussie is wie ons land moet vertegenwoordigen bij de begrafenis van de Japanse keizer Hirohito. (foto anp> 'We zullen heel dankbaar zijn BONN (GPD/ANP) - "Meneer, het is nog niet zo ver, maar als hij in derdaad vrij komt, zullen wij, de hele familie, heel erg dankbaar zijn". Maria Aus der Fünten, de in Duisburg-Meiderich wonende. geen officieel commentaar geven, omdat het hier gaat om een Neder landse overweging de Twee van Breda vrij te laten. De laatste keer dat kanselier Kohl zich bij premier Lubbers voor de vrijlating de oorlogsmisdadiger Twee van Breda inzette, stuurde Aus der Fünten, wilde eigenlijk niet veel meer kwijt. Heel rustig, maar duidelijk be wogen door het nieuws uit Den Haag zei ze: "Ik wil geèn interview geven. U moet mij dat niet kwalijk nemen. We willen niets aan de gro te klok hangen en in alle rust onze levensavond doorbrengen als het zover is. En al uw collega's die nu hier naar toe komen, zullen precies hetzelfde antwoord krijgen". Voor dezelfde strategie lijken de Fischers in Bigge-Olsberg in Sauerland te hebben gekozen. Na dat zij bij vorige berichten over een mogelijke vrijlating wat al te voor barig van hun vreugde blijk had den gegeven, is nu niemand bereid te reageren. Ook de Westduitse regering wil Lubbers hem, volgens nooit ont kende berichten in Bonn, het boek van Harry Mulisch 'De Aanslag. De oorlogsmisdadiger Willy La- ges - de 'derde' van Breda - werd op 9 juni 1966 door minister Samkal den "tijdelijk vrijgelaten", omdat hij in een terminale fase van kan ker zou verkeren. Hij mocht daar om in een Westduits ziekenhuis overlijden. Maar Lages heeft nog tot 2 april 1971 geleefd bij zijn vrouw in Braunlage. Volgens ingewijden was de affai- re-Lages ook de reden dat Kotalla - de 'vierde' van Breda - niet werd vrijgelaten in verband met zijn slechte gezondheid en uiteindeljk in juli 1979 in de gevangenis stierf. Journalisten Minister Deetman zal op dit mo ment niet ingaan op verzoeken van de rijksuniversiteit Groningen en de Erasmusuniversiteit in Rotter dam om met nieuwe, universitaire journalistieke opleidingen te be ginnen. Hij vindt dat aan dergelijke initiatieven van universiteiten en hogescholen een ordelijk debat vooraf dient te gaan. De eerstvol gende gelegenheid daartoe is in het najaar. Nierpatiënten De Ziekenfondsraad zal morgen waarschijnlijk adviseren om onder strenge voorwaarden een nieuw, zeer kostbaar geneesmiddel voor nierpatiënten door de ziekenfond sen te laten vergoeden. Het gaat om het hormoon erythropoëtine, dat bij gezonde mensen door de nieren wordt gemaakt en de aanmaak van rode bloedcellen in het beenmerg stimuleert. De kosten bedragen 16.000 gulden per patiënt per jaar. Verkrachting De rechtbank in Arnhem heeft gis teren een 25-jarige inwoner van Doesburg veroordeeld tot tbr. Vol gens de rechtbank is de man schul dig aan de verkrachting van een 74- jarige Doesburgse vrouw en een poging tot verkrachting van een 70- jarige vrouw uit Dieren. Na zijn aanhouding had de man onmiddel lijk bekend en om verpleging ge vraagd. Hulp Sudan Nederland gaat de ontwikkelings hulp aan Sudan verminderen als de regering in Khartoum geen ernst maakt met het vredesproces. Nederland maakt zich zorgen over de burgeroorlog die al 20 jaar in het zuiden van het land woedt, vooral over de mensenrechten. Op voor hand is de hulp, die in 1988 80 mil joen gulden bedroeg, al met 5 mil joen gulden gekort. DEN HAAG - In de brief die minis ter Korthals Altes gisteren aan de Kamer stuurde over gratieverle ning voor de Twee van Breda, vraagt hij op twee punten de in stemming van het parlement. Het kabinet zit in de eerste plaats met een staatsrechtelijke blokkade die haar vrijheid van handelen be perkt: in het debat van 1972 over dezelfde zaak is beloofd dat over vrijlating van de oorlogsmisdadi gers alleen zou worden besloten na raadpleging van het parlement. door Bart Jochems Daarnaast moet de regering inhou delijke argumenten aanvoeren om een eind te maken aan de levens lange gevangenisstraf van de Twee van Breda. Korthals Altes begint zijn brief dan ook met een terugblik naar de ontwikkelingen die leidden tot de afspraak met de Kamer. Nadat eer dere verzoeken om gratie in 1964 en 1969 door het kabinet waren af gewezen, zag de toenmalige minis ter van justitie, Van Agt, begin 1972 redenen om een dergelijk-verzoek in te willigen. Na een emotioneel verlopen hoorzitting en een langdurig debat nam de Kamer met 85 tegen 61 stemmen de motie-Voogd aan. Daarin werd de regering gevraagd de gratie niet te verlenen. In over leg tussen minister en Kamer werd deze motie nader ingevuld: collec tieve of gelijktijdige gratieverle ning was van de baan, maar indivi duele gratieverlening op grond van persoonlijke omstandigheden bleef mogelijk zonder enig voor overleg met de Kamer, zo werd af gesproken. Argumenten In zijn brief voert Korthals Altes aan welke argumenten er zijn om de Twee van Breda op vrije voeten te stellen. De belangrijkste wijzi ging ten opzichte van de sinds 1972 bestaande situatie ziet hij in de op roep van de 19 prominenten uit verzetskringen de Twee van Breda uit de cel te halen. "Ik acht van belang dat in de op roep gewag wordt gemaakt van een duidelijke kentering in de stand puntbepaling van een aantal pro minente personen uit kringen van het voormalig verzet en van vervol gingsslachtoffers", zo schrijft Kort hals Altes. Gebonden als het kabinet zich achtte aan de afspraak van 1972, werden de Twee van Breda me disch onderzocht om te bekijken of individuele gratie tot de mogelijk heden behoorde. Het antwoord luidde ontkennend. Uit een onder houd daarna is volgens de minister gebleken "dat de ondertekenaren van de oproep volharden in hun opvatting dat de executie van de le venslange gevangenisstraf dient te worden beëindigd en dat deze niet mag worden voortgezet tot een al dan niet onverwachte dood van de betrokkenen". Van groot belang acht Korthals Altes het beroep dat de 19 doen op de beginselen van de rechtsstaat. UTRECHT (ANP) - Een werkgroep van deskundigen heeft de gezond heidsraad in een verslag een aantal aanbevelingen gedaan over een verstandiger gebruik van laborato ria in Nederland. Nog teveel onno dige onderzoeken worden aange vraagd en verricht, met alle hoge kosten vandien. De Gezondheids raad zal de meeste aanbevelingen overnemen in zijn binnenkort te verwachten jaaradvies, zo zei giste ren secretaris G. ten Velden van de raad. Gebleken is dat een kwart van al le laboratoriumonderzoeken ei genlijk overbodig is. Bepaalde on derzoeken worden uit routine van artsen veel te vaak aangevraagd, terwijl dat met andere vanwege de onbekendheid van de arts met dat bepaalde onderzoek weer te weinig gebeurd. De werkgroep meent dat Hypotheekregeling Heerlen afgekeurd DEN HAAG (GPD) - Staatssecre- taris Heerma (volkshuisvesting) wil niet dat gemeenten het finan cieel risico van rijk en gemeenten bij het verlenen van gemeentega ranties afwentelen op banken en andere geldgevers. Heerma zal de nieuwe regeling van de gemeente Heerlen dan ook ter vernietiging voordragen aan de Kroon. Sinds januari stelt de gemeente Heerlen zich alleen nog garant voor hypotheken op eigen woningen als het rentepercentage gelijk blijft. Mocht het rente-percentage toch omhoog gaan, behoudt Heerlen zich het recht voor gemeente-ga rantie op te zeggen. Dit betekent dat als de huiseigenaar de verhoog de rente niet kan betalen, de ban ken moeten opdraaien voor het verlies. De staatssecretaris is bang dat banken er dan niet veel meer voor voelen een hypotheek te verstrek ken aan aspirant-kopers, die een gemeentegarantie afsluiten onder voorwaarde dat het rente-percenta ge gelijk blijft. In een brief aan B en W van Heer len schrijft Heerma dat de nieuwe regeling "niet in overeenstemming is met het streven het eigen wo- ningbezit te bevorderen". De Vere niging Eigen Huis en een woord voerder van de (hypotheek)banken hebben met instemming gerea geerd op de brief van Heerma. vermindering door eeficiënter gebruik van de onderzoeken on vermijdelijk is en pleit voor (na- )scholing van de artsen. De opstellers van het verslag stellen bovendien dat overbodig onderzoek leidt tot meer foute uit slagen omdat geen enkele test hon derd procent nauwkeurig is. Dat betekent niet alleen verspilling van geld, maar ook kwalijke gevolgen voor de patiënt. Als in een laborato rium veel apparatuur aanwezig is, wordt de verleiding volgens de werkgroep groot om veel te testen of automatisch veel gegevens op te slaan. Veel artsen realiseren zich nau welijks wat de aangevraagde on derzoeken kosten. De werkgroep pleit er dan ook voor hen een dupli caat van de rekening te sturen 2 dat ze het kostenplaatje onder ogen krijgen. Als mogelijkheid in het verslag wordt aangevoerd dat eventueel een beloning zou kun nen worden ingesteld voor artsen die wel kostenbewust onderzoe ken aanvragen. Verder zou een efficiency-onder- zoek moeten worden ingesteld naar het werk van de laboratoria zelf. Het introduceren van concur rentie tussen laboratoria zou be vorderend kunnen werken. De werkgroep pleit er voor om labora toriumonderzoek als een zelfstan dige verstrekking te erkennen. Het onderzoek is nu 'verstopt' in con tracten tussen ziekenfondsen, art sen en laboratoria. Daarbij zijn de kosten niet duidelijk te c ARNHEM (ANP/GPD) - Officier van justitie mr. A. Smeeing heeft gistermiddag voor de rechtbank in Arnhem negen jaar geëist tegen twee huurmoordenaars. De twee, een 34-jarige en een 27-jarige inwo ner van Nijmegen, hebben in de zo mer van 1988 tot viermaal toe ge probeerd een hoogzwangere vrouw uit Groesbeek tijdens haar middagslaapje in haar woning om het leven te brengen met messte ken. De mannen waren daartoe inge huurd door de 32-jarige echtgenoot van de vrouw. De zaak tegen de echtgenoot is aangehouden tot 18 april, omdat op verzoek van de ver dediging eerst vijf getuigen ge hoord moeten worden door de rechter-c Tegen een 46-jarige man uit Mook werd 4,5 jaar geëist. Deze man fungeerde in het complot als tussenpersoon. Hij vervoerde de huurmoordenaars naar de woning van het echtpaar en leverde hen een mes om het plan uit te voeren. De echtgenoot van de Groes- beekse zocht in juni via de tussen persoon contact met de twee man nen. Hij zei tegen hen dat hij van zijn vrouw afwilde omdat zij hem bedroog. Scheiden zou hem teveel geld kosten, maar als de mannen haar "om zeep zouden helpen", zou hij hen ieder 5.000 gulden betalen. Dat geld zou hij stelen uit de kluis van zijn schoonmoeder. Hij vertel de op dat moment volgens de ver dachten niet dat zijn vrouw in ver wachting was. Dat deed hij pas bij latere ontmoetingen. De pogingen liepen mis door toe valligheden. De verdachten wer den gezien door voorbijgangers; de achterdeur was op slot, terwijl was beloofd dat deze open zou zijn en beide verdachten sloegen een keer in plotselinge paniek op de vlucht. Bij die laatste poging namen ze wel enkele chèques en geld mee. De echtgenoot had hen hier van te vo ren toestemming voor gegeven. De verdachten werden aange houden toen zij probeerden de chè ques te innen. Hoewel de ze nader hand verschillende verklaringen over het gebeurde hebben afge legd, blijven zij volhouden dat het hele plan uitgegaan is van de mar. van de hoogzwangere vrouw. Die blijft echter op zijn beurt ontken nen iets met de zaak te maken te hebben. Beide mannen, tegen wie nu ne genjaar is geëist, zijn volgens de re classering ongrijpbaar. Zij hebben geen schuldgevoel. Eén van beiden weigerde uit principe mee te wer ken aan een psychiatrisch onder zoek. Uit het onderzoek van de 32- jarige verdachte is gebleken, dat hij na zijn dienstjaren als Unifiller in Libanon lak aan zijn medemen sen heeft gekregen. Beide mannen bleken volledig toerekeningsvat baar. De rechtbank doet op 7 febru ari uitspraak. ADVERTENTIE Hij verwijst ook naar rapportage en adviezen van rechterlijke instan ties, die zich reeds in 1971 voor vrij lating uitspraken. "Nergens ter we reld zijn gedurende zo lange tyd oorlogsmisdadigers in gevangen schap gehouden". Waren in het verleden de gevoe lens in de samenleving bepalend voor het laten voortduren van de gevangenschap, "nu is het op z'n minst voor betwisting vatbaar of deze zwaardere weging van de so ciaal-psychologische factoren ten aanzien van deze oorlogsmisdadi gers de toetsing aan het gelijks- heidsbeginsel kan doorstaan", schrijft de minister. De beginselen van de rechtsstaat dienen volgens de regering nu de doorslag te ge- Bevoegd Onder het kopje 'slotsom' stelt Korthals Altes vervolgens dat de regering meent bevoegd te zijn zonder voorafgaand overleg een besluit tot gratieverlening te ne men. Wel is "van invloed" dat de re gering haar vrijheid van handelen in 1972 heeft beperkt: zij is niet lan ger vrij de beide gedetineerden ge lijktijdig vrij te laten anders dan op individuele grondslag. Een stilzwijgende goedkeuring van de Kamer zit er niet in, gezien het debat morgen en vrijdag. Een splitsing in een debat over de for mele, staatsrechtelijke blokkade en een gedachtenwisseling over de inhoudelijke voors en tegens van vrijlating is niet mogelijk. Inhoud en staatsrecht lopen hier zodanig door elkaar, dat de Kamer wel móet besluiten over al dan niet vry- lating van de Twee van Breda. Zo'n 5 miljoen Afghanen zijn op de vlucht. Al jaren leven ze van dag tot dag. Niets hebben ze over. hooguit een sprankje hoop. Hulp is daarom hard nodig. De Willem en Mary Loterij wil zoveel mogelijk geld inzame len voor deze vluchtelingen. Het geld komt toe aan de Nederlandse 'Stichting Vluchteling'. Het 'Hoge Commissariaat der Vere nigde Naties voor Vluch telingen' ziet erop toe dat het geld goed terecht komt. Zelf maakt u kans Mii.'i'.rm PHtuptg KES op een mooie prijs. Volvo. Philips, de Staats loterij, de Lotto, de ABN .ze staan er voor. Loten f 5,- zijn t/m 4 maart verkrijgbaar bij verkoopadressen van de Staatsloterij (de organisator van deze eenmalige loterij). En bij alle Grenswissel- en Postkantoren. Aarzel, dus niet; koop loten. En vraag meteen even naar de folder waarin de gg prijzen staan vermeld en hoe u te weten kunt ko men of u tot de winnaars behoort. De trekking vindt plaats op maandag 13 maart. DE WILLEM EN MARY LOTERIJ. HULP VOOR DE AFGHAANSE VLUCHTELINGEN. Vergunningnummer LO.880/I20/2I688 d.d. 14-11-88 K

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 3