Provincie voelt niets vóór kantoren bij Klinckenbergerplas ADVERTENTIE-SPECIALS Vragen Sassenheim en Oegstgeest over teleski Politie Leiderdorp treedt strenger op bij Stierebrug Wassenaarse brandweerkazerne krijgt futuristische vormgeving Harde brief Wassenaar naar minister Hit kwelt Voorschotenaar Pendelbus in Oegstgeest op 'laag pitje' OEGSTGEEST/SASSEN- HEIM Geen tele-skibaan, geen grootschalige horecafaci- liteit en geen puinstort in en bij de Klinckenbergerplas, maar kantorenbouw op de oever die is ingeklemd tussen de rijks weg Amsterdam/Den Haag, manege De Poelruiters en de spoorbaan. Een dergelijk voor stel, afkomstig van de gemeen te Oegstgeest, is door het dage lijks bestuur van de provincie afgewezen. Oegstgeest heeft aangedrongen op het openbreken van de overeen komst die de provincie en de pro jectontwikkelaars van Voorhof Re- crea bv hebben gesloten. De pro vincie, de eigenaresse van het ge bied, en de projectontwikkelaar hebben zogeheten 'kostendragers' nodig om de plaste exploiteren. De stort van schoon puin, opdat er een dam ontstaat, en de tele-skibaan zijn zulke kostendragers. 'Doorgaande Beweging' wellicht bij Hofdijckschool OEGSTGEEST - Het beeld 'Door gaande Beweging' van de Leidse kunstenaar F. de Wit komt wellicht in de groenstrook bij de Oegstgees- ter Hofdijckschool te staan. De ze ven poorten van staal moesten van de oorspronkelijke 'standplaats' in Haaswijk bij de jongerenflat wor den verwijderd in verband met de aanleg van de rotonde. In overleg met De Wit is naar een nieuwe plek gezocht. De Wit heeft inmiddels zijn voorkeur voor de lo- catie-Hofdijckschool uitgespro ken. Omwonenden zijn in de gele genheid gesteld hun zegje te doen. Burgemeester Scheenstra beves tigt het bestaan van de mogelijk heid dat F. de Wit behalve een nieu we plek voor 'Doorgaande Bewe ging' ook de opdracht krijgt om een nieuw kunstwerk voor de rotonde in Haaswijk te maken. Ge sprekken daarover zijn gaande. bouwen zouden volgens de Sassen- heimse wethouder H. Drenth het silhouet van de twee gemeenten te veel aantasten. Ook Drenth wijst erop dat vol gens het streekplan Zuid-Holland west kantorenbouw is uitgesloten. "Je weet bij voorbaat datje met een dergelijk verzoek bij de provincie in feite geen kans maakt". Toch maakt de wethouder en voorbe houd. Hij zegt: "Je zou je kunnen voorstellen dat de ontwikkelingen bij de Klinckenbergplas niet zo verlopen als de provincie wenst en er een verpauperd gebied met de nodige criminaliteit ontstaat. Daar voelen wij als gemeente natuurlijk niets voor. En in dat uiterste geval zou misschien alsnog over de bouw van kantoren moeten worden ge sproken". Sassenheim heeft zich tot nog toe altijd in de plannen van de pro vincie kunnen vinden. Dit bollen- dorp heeft zich de afgelopen maan den dan ook nauwelijks in de strijd geworpen die Oegstgeest en de provincie uitvechten over de toe komst van het recreatiegebied tus sen Oegstgeest, Warmond en Sas senheim. Berekeningen Volgens Drenth staat nog lang niet vast dat de tele-skibaan als zogehe ten kostendrager kan worden aan gemerkt, zoals de provincie dat be- listen die zich niet houden aan de weert. Drenth zegt dat ook exploi- verkeersregels op de kruising tant Korswagen daarover zo zijn Persant Snoepweg/Acacialaan- twijfels heeft. "Ook Korswagen /Van der Valk Bouwmanweg nabij ziet daar natuurlijk lievèr kanto de Stierebrug in Leiderdorp. De ren, maar voldoet aan de wens van gemeente en politie erkennen dat de provincie". De gemeente Oegstgeest heeft echter al herhaaldelijk laten weten weinig gecharmeerd te zijn van de ze kostendragers. Vooral in de tele- skibaan wordt meer een 'lasten- brenger' gezien. De tele-skibaan vormt samen met de horecavoor- ziening vermoedelijk een pu bliekstrekker van formaat waar voor honderden parkeerplaatsen nodig zijn. Oegstgeest vreest voor een grote verkeersdruk op de S54 (Haarlemmertrekvaart) De provincie voelt echter niets voor het opzetje van Oegstgeest en houdt vast aan teleski en puinstort. In het streekplan is met kantoren bouw op genoemde plaats geen re kening gehouden. Bovendien komt er geen openbaar de buurt. Criminaliteit Overigens zien ook Sassenheim en Warmond langs de Klinckenber gerplas liever geen kantoorgebou wen verschijnen. Dergelijke ge- Waarnemend, brandweercommandant D.R. Gussekloo toont de tekening WOENSDAG 25 JANUARI 198 WASSENAAR - In een keiharde brief aan de minister van verkeer en waterstaat beklaagt de gemeen te Wassenaar zich over het onaan gekondigd verhogen van de maxi mumsnelheid tot 70 kilometer op de Rijksstraatweg tussen Den Deyl en Den Haag. De brief is gisteren verstuurd, op de dag dat B en W te vens beroep instelden bij de Kroon en schorsing vroegen bij de Raad van State. In het schrijven aan de minister hebben B en W het over een 'over rompelingstechniek die niet door de aard van het besluit wordt ge- rechtvaardigd'. Ze kunnen zich 'niet voorstellen dat er zo'n haast was en vinden het zeer ergerlijk dat de minister 'gemeend heeft het be sluit te moeten uitvoeren voordat wij gelegenheid hadden rechts middelen aan te wenden of daar zelfs maar over na te denken'. De minister wist, zo vervolgt het colle ge, dat Wassenaar een maximum snelheid van 60 kilometer per uur vindt. WASSENAAR - De voorzijde van de nieuwe Wassenaarse brand weerkazerne krijgt een zogeheten 'space frame high tech-uiterlijk' met vijf kunststof garagedeuren en een iets uitspringende uitkijkpost. Dit bleek gistermiddag bij de pre sentatie van de plannen door waar nemend brandweercommandant D.R. Gussekloo. Maandagavond zal de gemeente raad, naar wordt verwacht, ak koord gaan met de plannen voor de bouw van de moderne kazerne. Te vens wordt de raad gevraagd in te stemmen met een kleine uitbouw van het gemeentekantoor en een metamorfose van de gemeente- werf. Deze twee panden liggen pal naast de nieuwe kazerne. brandweerman die boven de kazer ne woont en wegmoet wanneer de antieke kazerne wordt omgetoverd tot een appartementencomplex. De nieuwe kazerne is helemaal ontworpen op een snelle uitruk. Achter de vijf elektronisch te be dienen garagedeuren aan de voor kant staan twee standaardblussers, een hulpverleningsvoertuig, een autoladder/redvoertuig en een dienstbusje klaar om onmiddellijk te kunnen uitrukken. Rond dit deel van de garage, komen op de begane grond twee werkkamers, een werk plaats. een kamer voor de admini stratie en verschillende bergruim tes. De hoofdingang komt aan de kant van het gemeentekantoor. Uitkijkpost Op de verdieping is ruimte voor een dagverblijf met verbindingska mer en uitkijkpost, een kantine en een instructielokaal. Omdat twee van de 40 vrijwilligers vrouwen zijn, heeft de architect vrouwvrien delijke voorzieningen getroffen. Er komen aparte douche-, kleed en toiletruimtes, ook wel 'natte ruim tes' genoemd. Twee weken voordat Wassenaar door snelheidsborden werd over rompeld, deed de gemeente drie I voorstellen aan Rijkswaterstaat voor d£ Rijksstraatweg. Ze wil de I betegelde middenbermen vervan gen door beplante middenbermen en een inhaalverbod voor vracht- j wagens op het gedeelte tussen Den Deyl en het afgebroken viaduct. Om automobilisten met de juiste snelheid over de Rijksstraatweg te laten rijden, Willen B en W de auto mobilisten uit de richting Leiden stukje bij beetje laten inbinden. Ze denken aan een fasering van 120 via 90 en 70 naar 50 kilometer per uur. Ook kunnen ze zich voorstel len dat de maximumsnelheid rond de Leidse Haagsche Schouw 100 J kilometer per uur wordt. het 'tobben' blijft ter hoogte Stierebrug, maar vinden dat geen wacht Sassenheim wethouder eerst op berekeningen overtredingen ooglui- die Korswagen hem binnenkort kend toe te staan. Sinds half januari hangen er naast de verkeerslichten lichtbak ken met de tekst 'file' of 'brug open'. Een afdoende oplossing voor de verkeersproblemen is dat niet, wordt erkend. Het computer programma voor de verkeerslich ten is nu optimaal afgesteld om het verkeer zo soepel mogelijk te laten doorstromen. Het probleem ligt volgens de gemeente Leiderdorp echter niet alleen aan de Leider- dorpse kant van de Stierebrug, maar vooral ook aan de Leidse kant, bii de Hoge Rijndijk. De aanleg van de rijksweg 11- oost (tussen Alphen aan den Rijn en de rijksweg Amsterdam/Rotter dam) zal, denkt de gemeente Lei derdorp, wel een oplossing beteke nen. Wanneer die weg eenmaal is aangelegd, zal de verkeersdruk op de Hoge Rijndijk afnemen, zo wordt verondersteld. De brandweerkazerne krijgt een plekje langs de Johan de Witt- straat, tussen het gemeentekantoor i jongerencentrum Nieuw Nije- de toekomstige exploitatie Velt. Op de bewuste plek, vlak van de tele-skibaan voorlegt. Als naast het centrum, staat nu nog de ook daaruit blykt dat de teleski gemeentelijke autoherstelplaats. geen kostendrager zal worden. Deze garage wordt in de maanden stappen wij naar de provincie. Wy juli en augustus afgebroken en de voelen er niets voor om daar iets op njeuwe herstelplaats wordt aan de te zetten waarvan nauwelijks ge- achterkant aangebouwd tegen de bruik wordt gemaakt'kazerne. Als alles meezit wordt het Drenth ontkent niet dat Sassen- gebouw in mei of juni 1990 in ge heim rijkelijk laat is wanneer als- bruik genomen, nog bezwaar wordt aangetekend tegen een onderdeel van het totale _T J plan voor de Klinckenbergerplas. vGrDGtGring "Maar het staat ons natuurlijk vrij De huidige brandweerkazerne ligt op elk gewenst moment met bezwaren naar de provincie te stap pen", meent de wethouder. de Pieter Twentlaan, iets 1 gemeentehuis De Paauw. Het is een afgelegen plek. Buiten kan- toortijden en in de weekeinden is de post niet bezet en is de uitruk- DIEFSTAL - Inbrekers hebben de tijd langer dan de minuut uit de ja- afgelopen nacht rond twee uur vijf. ren dat er permament vijf of zes video-recorders en een stereo-in- mensen aanwezig waren, stalatie meegenomen uit een win- Gussekloo hoopt dat de nieuwe kei aan de Langstraat in Wasse- situatie verbetering zal brengen, naar. De inbrekers hadden volgens wanneer 21 van de 40 vrijwilligers een politiewoordvoerder drie trot- en 6,5 beroepskracht in een straal toirtegels door een glazen toe- van 500 meter van de kazerne wo- gangsdeur gegooid. nen. Nu is dat er slechts één: de Laconieke reactie Henk Wijngaard VOORSCHOTEN - "Een schade vergoeding? Misschien kunnen we het bedrag afronden op 2604 gulden. Wanneer die man denkt hier een slaatje uit te kunnen slaan, moet hij niet bij mij zijn, maar bij m'n platenmaatschap pij". Zo reageert de zanger Henk Wijngaard op het voornemen van de Voorschotenaar J. de Vos die zegt wel tien keer per dag en soms ook 's nachts per telefoon te worden lastig gevallen door mensen die net naar de nieuwe tophit van Wijngaard hebben ge luisterd. In dat lied zingt de zan ger over een huwelijk dat niet door ging en in de krant een ad vertentie leest dat de 'sneeuw witte bruidsjurk' te koop wordt aangeboden. Met telefoonnum mer 2604. Inderdaad, hetzelfde als De Vos heeft. Piloot De Vos heeft zowel de plaatselijke politie als de PTT ingeseind wat hem nu al dagen achtervolgt. Maar de PTT heeft alleen een nieuw telefoonnum mer voor hem in de aanbieding en de politie zegt weinig tot niets voor haar getergde dorpsgenoot te kunnen doen. "Het zijn niet al leen kinderen die bellen, maar ook vrouwen die serieus vragen of ik een trouwjapon te koop heb. Nu zeg ik, het spijt me, maar hij is verkocht". Zeker is dat de telefoontjes uit Voorschoten komen want en kengetal wordt niet genoemd. Vaak hoort De Vos muziek op de achtergrond als hij' de telefoon heeft opgenomen. "Ik denk", zegt hij, "dat men dan vanuit het één of andere café belt waar die plaat net is gedraaid. Natuurlijk kan ik een ander telefoonnumer aanvragen maar wie draagt dan de kosten? En aan m'n briefpa pier heb ik ook niks meer. Voor die kosten wil ik de zanger of zijn platenmaatschappij aanspre ken". Henk Wijngaard kan zich het ongemak van de Voorschotenaar wel voorstellen, maar schuift alle verantwoordelijk in de richting van de platenmaatschappij. "Het liedje is uit het Duits vertaald", vertelt hij, "dus is ook het tele foonnummer zo overgenomen. Misschien had de maatschappij er even stil bij moeten staan dat dit kon gebeuren. De andere kant is natuurlijk wie doet nou zoiets? 't Is toch naïef om te den- Henk Wijngaard. ken dat het telefoonnummer be staat? Kijk, die man kan een pro ces beginnen, maar je draait het toch niet meer terug". De zanger zegt dat De Vos niet de enige met hetzelfde telefoon nummer dat in de plaat wordt be zongen is. Ergens in Drente woont een mevrouw vap wie het nummer eveneens 2604 is. Die mevrouw reageerde heel anders dan De Vos. Zij vond het schitte rend dat haar dit overkwam. Maar ja, de één is niét de ander, Waarom legt die meneer gewoon niet de hoorn naast de haak als ze weer bezig zijn?" OEGSTGEEST - Gemeentewerken Oegstgeest heeft met Lego een model van de nieuwe ge- meentewerf gemaakt zodat de raadsleden don derdag, als ze over de werf beslissen, weten waar ze over praten. De schaal van het model is 1:100. In het echt zal het complex 9720 vierkante meter meten. De huidige werf bevindt zich aan de Kwaaklaan, de nieuwe wordt aan de Haar- lemmerstraatwea gedacht. Met de nieuwe werf is een investering van zo'n 3,3 miljoen gulden gemoeid. CDA-wethou- der van Veen (financiën) zegt alle zeilen te zul len bijzetten om de operatie "budgettair-neu- traal" te laten verlopen. Er is dan ook sprake van veel opbrengsten, namelijk die uit de verkoop van de werfgron- den aan de Kwaaklaan. De Leiderdorpse aan nemer Noorlander zal er twaalf villa's gaan bouwen. De opbrengsten van die verkoop zijn zelfs zo groot daj er zes ton van wordt afgezon derd en gestort in het fonds sociale woning bouw. Wethouder Van Veen erkent dat de verhui zing en de nieuwbouw van de gemeentewerf vooral financiële motieven kent. Niet dat de be staande werf aan krotvorming onderhevig is maar om de arbeidsomstandigheden van de 35 ambtenaren van de buitendienst aan de mo derne eisen te laten voldoen, was er een investe ring van zes ton nodig geweest. "En dan heb ik het nog niet over het achterstallig onderhoud". Behalve dat het plan veel financieel aantrek kelijke kantjes heeft, krijgt de gemeente er "een milieu-vriendelijke, up to date werf voor te rug", maakt hij reclame. Uitgerust met depots voor verfresten, klein chemisch afval en riool- slib. "Voor de burger is de werf aan de Haar lemmerstraatweg gemakkelijker te vinden", beweert de wethouder. Van de werf zullen zo'n veertig ambtenaren gebruik maken. (foto Henk Bouwman) OEGSTGEEST "De pendelbus staat op een laag pitje", beoordeelt de Oegstgeester burgemeester mr. S Scheenstra de stand van zaken. Volgens de eerste burger kan niet in een handomdraai een vergun ning worden verleend aan de 27 winkeliers van de De Kempenaer- straat die met hun pendelbus hun winkelstraat meer bereikbaar wil len maken voor de wijken Buiten- lust en Haaswijk en de bejaarden oorden. Weliswaar is de Wet personen vervoer met ingang van 1 januari vrijgegeven maar voor een lijn dienst blijft een vergunning ver eist. De NZH is erop tegen dat zo'n verguning wordt verleend. Scheenstra kan zich dat voorstel len: "Wild vervoer, daar waar er re delijkerwijs sprake is van buslij nen, kan niet". De groep van 27 winkeliers wil de bus elke zaterdag elk uur laten rijden. Voor de rit hoeft niet te wor den betaald. Volgens Scheenstra was het ini tiatief van mevrouw W. van der Luit, die een modezaak in de De Kempenaerstraat runt, nog maar net bekend of de NZH hing bij de gemeente aan de lijn. Ook de win keliers van de Lange Voort rea geerden weinig enthousiast. De burgemeester zelf heeft het over een "sympathiek initiatief'. Mevrouw van der Luit zegt" zo'n beetje bedolven te zijn onder de geestdriftige reacties. Des te gro ter, zo vreest ze, zal de teleurstel ling zijn nu er moet worden uitge steld en misschien wel afgesteld. "Maar we geven het nog niet op, hoor. We blijven proberen, tot aan de Hoge Raad aan toe, als dat moet. Ik heb begrepen dat er in Tilburg iets dergelijks speelt, misschien dat we eens contact kunnen opnemen". Van der Luit put ook moed uit de welwillende opstelling die de ge meente zou hebben ingenomen. Wel heeft ze er grote moeite mee "dat je met iets dat alleen maar leuk is bedoeld tegen zo veel toe standen oploopt. We willen Oegst geest in Oegstgeest houden". En: "Ik begrijp niet waarom de NZH last van zo'n klein dienstje moet hebben. We rijden alleen op zater dag". Wat er verder ook gebeurt, de bus zal minstens één keer rijden en wel volgende week zaterdag. Dat zal dan zijn in het kader van een 'carnavalsactie die de winkeliers op touw hebben gezet. Volgens burge meester Scheenstra zal de gemeen te op die eenmalige actie 'artikel 5' toepassen. Met zijn hand voor zijn gezicht, zijn vijf vingers gespreid, geeft hij aan wat hij bedoelt. "We kunnen dat door de vingers zien, ja". Toch is veel van de lol van 4 fe bruari voor Van der Luit al in rook ob gegaan nu is bepaald dat de bus die dag Buitenlust niet zal mogen aandoen en zich moet beperken tot de rit Haaswijk-Kempenaerstraat. De NZH heeft erop gewezen dat voor het wijkje achter het viaduct van de A44 drie bussen per uur stoppen. Twee uit Katwijk en één uit Noordwwijk. Al die bussen stoppen op de Geversstraat, halte Endegeest. Zo'n verbinding met Haaswijk is er niet. Van der Luit: "Heel erg jammer dat we Buitenlust niet mogen mee nemen. Die mensen zitten al zo in het verdomhoekje. Iedereen denkt altijd dat Oegstgeest bij het viaduct stopt. Wij wilden daar wat aan doen, de Buitenlusters hadden er zelf ook veel zin in". 1989 biedt ondernemers weer volop commerciële scoringskansen. Niet alleen omdat de consumptieve bestedin gen gelijke tred houden met een stijgend vertrouwen in een groeiende economie, maar ook omdat de grote beurs- tentoonstellingen in hun kielzog regionaal veel consumenten over de streep trekken. Het Leidsch Dagblad en Alphens Dagblad maken het hun lezers dit jaar weer extra gemakkelijk om trends, ont wikkelingen en aanbod op de voet te volgen. De speciale advertentiepagina's (vaak met gratis steunkleur) bieden een overzichtelijke en duidelijk herkenbare presentatie van wat ondernemers hun potentiële klanten in dat specifie- ke.marktsegment te bieden hebben. DOELGERICHT ADVERTEREN BRENGT CONSUMENTEN IN BEWEGING! Plaatsing: vrijdag 3 februari ADVERTENTIE-SPECIAL PERSONENAUTO'S Donderdag 2 februari begint de Auto-Rai. In tegenstelling tot andere jaren hebben de standhouders besloten om geen auto's meer te verkopen en uitsluitend voorlichting te geven. Een prima gelegenheid voor regionale auto-bedrijven om zich te profileren bij de enthousiaste beursbezoekers. Dat helptl Reserveren en opgeven van advertenties: 071 -16 13 93

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16