Van der Plas temt Ceverbo Koplopers verliezen punten T)U I VENTI L Koeman is nu al 'crack' in Spanje Al zes kandidaten voor de Zomerspelen van 1996 Leuke mode, laag geprijsd SPORT DINSDAG 24 JANUARI 1989 Zaalvoetbaltumult in Lisse LEIDEN Van der Plas BMW behaalde gisteravond een verdienstelijk resultaat in de landelijke zaalvoetbalcompe titie door met 3-3 gelijk te spelen bij Ceverbo. Daarmee hielpen de Katwijkers het team van Bax dat morgen uit kan lopen op Ceverbo. FC Datagold won met 5-2 van SC Hogenboom, De Maas met 2-7 bij Hermes DVS en Silva Boys kwam thuis niet verder dan 3-3 tegen FV Snoekie. In de hoofdklasse klopte Cleyn Duin het Leidse Medo met 6- 2. De wedstrijd De Kuyper - FC Lisse werd gestaakt bij de stand 3-2. De arbiter oordeelde dat De Kuyper niet verder mocht spelen, omdat er vlak voor tijd drie spelers op de strafbank zaten. Ceverbo - Van der Plas BMW 3-3 Hoewel de Katwijkers een huza- renstukje uithaalden in Dordrecht, was er toch een kleine kater. Van der Plas liet namelijk vier uitste kende mogelijkheden liggen om de volle winst t.e pakken. De bezoe kers kwamen op 0-1 door Rik Curfs. Na de gelijkmaker van Ce verbo tekende Tim Langeveld voor de 1-2 ruststand. In de slotfase kwamen de Katwijkers alsnog op achterstand, waarna Marco van der Plas de gelijkmaker scoorde. De Kuyper - FC Lisse (gest. bij 3-2) Volgens alle aanwezigen in Lisse nam scheidsrechter Cremers een foute beslissing door enkele minu ten voor het einde de overigens sportief verlopen wedstrijd te sta ken. Drie spelers van De Kuyper (op dat moment leidend met 3-2) zaten in de slotminuten een tijd- straf uit: Lau van der Voort, Mart Meiland en Jos Faas. Arbiter Cre- mers oordeelde dat een speler en een keeper niet voldoende waren om de strijd voort te zetten. Ook de aanwezige rapporteur zette vraag tekens bij deze conclusie. Het muisje zal dus nog wel een staartje krijgen. De Kuyper kwam op een 3- 0 voorsprong door doelpunten van Van der Voort, Harry van der Zwet en Jos Faas. Patrick Bon en Jan Kaak (strafschop) scoorden vervol gens tegen. Cleyn Duin - Medo 6-2 Cleyn Duyn haalde in een aan trekkelijke wedstrijd uit tegen Me do dat het halve dozijn Katwijkse treffers beantwoordde met slechts twee doelpunten, gescoord door Gé Tegelaar en John Passchier. Uitblinker Johan Jonker zette Cle yn Duin na een 0-1 achterstand op het goede spoor. Vervolgens breid den Arie van Duyn (2x), opnieuw Jonker en Martin Rog (2x) de voor sprong uit. Vrouwen In de competitie voor vrouwen teams kwamen Randstad Sport en FC Lisse een puntendeling over een. Beide teams scoorden twee keer. De ploegen waren aan elkaar gewaagd. In de tweede helft schoot Karin van de Oever Randstad Sport naar 1-2 en bepaalde Anita de Bakker, terug van weggeweest, de eindstand op 2-2. Bax zegevierde in Lisse met 6-2 over Kraan Saloon 2 en Van der Geest klopte het eerste team van Kraan Saloon met 9-5. De stand ziet er momenteel als volgt uit: Van der Geest 13-23, THB Girls 11-20, FC Lisse 10-14, Rand stad Sport 11-14, Bax 11-9, Kraan Saloon 2 11-6, Kraan Saloon 13-3, McDonalds 12-1. BARCELONA (GPD) Ronald Koeman is gisteren met alle égards binnengehaald door de Spaanse media. Het bliksembe zoek van de PSV'er aan zijn toekomstige club, FC Barcelona, ver dreef in alle dagbladen de kwalificatie-interland Malta-Spanje (0- 2) van de eerste sportpagina's. „Het nieuwe Hollandse tijdperk wordt vervolgd met Ronald Koem an" opent El Periodico, dat na Jo han Cruijff en Koeman ook nog Marco van Basten naar Barcelona ziet komen. De krant doelt met het 'tijdperk' op de eerdere periode in de jaren zeventig dat een Neder lands trio (Michels, Cruijff en Nees- kens) de club successen bracht. In de krant vertelt Koeman dat hij mede Spanje boven Italië verkoos, omdat hij vroeger al zijn vakanties in de buurt van Barcelona vierde. 'Vanguardia' schrijft, dat drie Spaanse verzekeringsmaatschap pijen strijden om de polis voor een verzekering van Koeman's benen tot de datum (1 juli) dat hij bij Bar celona komt voetballen. 'El Pais' noemt het bezoekje van zondag een 'reclamespot van 120 minuten', (archieffoto) Tevens citeert het een bestuurder AC Milan, die zich beklaagt het gedrag van FC Barcelona, COURCHEVEL (SID) - Zes ste den hebben zich intussen kandi daat gesteld voor de organisatie van de Olympische Zomerspelen in 1996. Voor het Olympische eeuwfeest hebben zich bij het In ternationaal Olympisch Comité aangemeld: Athene, Atlanta, Bel grado, Manchester, Melbourne en Toronto. Dit lijstje werd bekend gemaakt tijdens een werkvergadering van het IOC in Couchevel met het orga nisatiecomité van de Olympische Mannenteams van C^mini/Kangeroes 3 en Ridderveld haperen LEIDEN - Bij de mannen verspeel den de koplopers in de rayon-vol leybalcompetitie punten. Gemini- /Kangeroes 3 verloor van SKC en Ridderveld speelde gelijk tegen RW. Bij de vrouwen won lijstaan voerder WW de wedstrijd tegen het lastige VCS met 3-1. Was de puntendeling van Ridder veld nog begrijpelijk, dat gold niet de nederlaag van Gemini- 16,15-17, 8-15 en 15-5). De ontmoe ting was eerder spannend dan fraai. Ridderveld maakte nogal wat persoonlijke fouten aan het net en slaagde er niet in RW zijn wil op te leggen. De Rijnsburgers, beschik kend over wat meer lengte, speel den een degelijke partij volleybal en verdienden het punt ten volle. Aspasia moest in Leiden het twee de team van Graficon voor laten /Kangeroes 3 tegen middenmoter gaat (3-1). De equipe uit Koude- SKC. De ploeg uit Voorschoten kon niet beschikken over Ruud Marchand, hetgeen de prestaties danig beïnvloedde. Gemini had moeite met de stop en de organisa tie en werd door het hard werken de SKC met 3-1 opzij gezet. Setstanden: 12-15,15-11,15-8 en 16- 14. Later in de week herstelde Ge- mini zich enigszins door het eigen tweede team een 3-0 nederlaag toe te brengen. In een ontspannen sfeer won het derde via scores van 15-8, 15-9 en 16-14. Dat Ridderveldhet tegen het als derde geklasseerde RW moeilijk zou krijgen stond vast. In Rijns- burg werd het uiteindelijk 2-2 (17- kerk werkte in de defensie keihard, maar kwam ten opzichte van Grafi con aanvalskracht te kort. DVC en Leython 4, de nummers laatst en voorlaatst, werden ieder een punt rijker door tegen elkaar gelijk te spelen. DVC, met Walter van der Zwan als beste man, pakte de eerste (15-12) en vierde set (15- 13). Leython 4, dat geen beroep meer kan doen op Willem Spier dijk, eiste de tweede en derde reeks voor zich op: 8-15 en 13-15. DAC en Gemini/Kangeroes 2 speelden in Alphen eveneens tegen elkaar ge lijk (15-12,15-10, 9-15 en 10-15). Li- usna tenslotte werd twee punten rijker door een 0-3 zege op het on berekenbare Aarlanderveen. De Lissenaren, met Joop Keek als ver dienstelijke invaller, wisten Jan Slof, de zwakste stopper van Aar landerveen, er genadeloos uit te pikken. Setstanden: 7-15, 12-15 en 5-15. Bij de vrouwen ging de meeste aan dacht uit naar de confrontatie tus sen WW en VCS, ofwel de strijd tussen de nummers één en drie. De twee ploegen maakten er een aan trekkelijke wedstrijd van, die WW met 3-1 won. Eerder in het seizoen verloor de ploeg uit Wassenaar nog kansloos met 0-3. Dit keer draaide WW op volle toeren. Gesteund door een goed functionerende aan val werd een 2-0 voorsprong in sets (16-14, 15-10) opgebouwd. Via een lastige serve kwam de opponent uit Sassenheim sterk terug (3-15), maar in het vierde bedrijf was op nieuw WW de sterkste (15-9). Blok '77 zegevierde in Katwijk met 3-1 over Valken. Blok kon in eerste instantie niet overtuigen (9-15, 17- 8 en 15-9. Het Valkenburgse team was in de defensie kwetsbaar. LUSV behield de aansluiting met de top door een regelmatige 3-0 overwinning op rode lantaarndra ger NOVO 2. Leython 2, met Arine van Vliet als uitblinkster, hand haafde zich op de tweede plaats door een 3-1 zege op InUpGo. InUpGo speelde zeker geen slechte wedstrijd, maar moest Leython na anderhalf uur toch voor laten gaan: 15-10, 15-13, 11-15 en 15-10. Ley thon 4 speelde in eigen huis met 2-2 gelijk tegen RW, dat door knap blokkeren een voordelige 0-2 stand (10-15, 13-15) creëerde. Zonder coach Van der Meulen evenwel verspeelde het Rijnsburgse team de voorsprong: 15-9 en 15-10. Ley thon 3 tenslotte werd na lange tijd weer eens twee punten rijker. Het slachtoffer van de Leidse daden drang heette S *70, dat moest.con- stateren dat het Leidse team meer aanvallende mogelijkheden had. De Woubrugse prikballen troffen weliswaar regelmatig doel, maar waren niet voldoende voor de winst. Die (3-1) ging naar Leython. Winterspelen van 1992 in Albertvil- le. Algemeen werd aangenomen dat het IOC de Spelen van 1996 aan Athene zal toewijzen als stad waar het honderd jaar geleden allemaal begon. Dat het lijstje kandidaten inmiddels zes namen heeft, bewijst de toegenomen kritiek op de Griekse hoofdstad. Tot april van dit jaar staat de inschrijving open. De beslissing wordt tijdens de IOC-vergadering in 1990 in Tokyo genomen. dat maar aan Van Basten en zelfs even Gullit heeft zitten trekken. De sportkranten komen superla tieven tekort om de komst van Ro nald Koeman toe te juichen. 'Crack' en 'buitengewoon' noemt 'Sport* de nieuwe aanwinst. Het blad lardeert de uitgebreide repor tage over Koemans komst met 'deel 3 van Koemans levensge schiedenis'. Concurrent 'El Mundo Deporti- vo' is pas toe aan deel 2, getiteld: 'Zijn jaren bij Groningen'. Op de voorpagina noemt het de Neder lander 'superstar'. Tevens is er overal lof voor Johan Cruijff, die de speler naar Spanje heeft gehaald, en speculeren ook alle dagbladen op de komst van een derde Neder lander, Marco van Basten. Is er de komende weken tenminste weer iets te schrijven, als de biografie van Koeman is voltooid. VOETBAL - Penarol uit Montevi deo is door een royale overwinning (5-0) op Hurucan Bucgo voetbal kampioen van Uruguay geworden. De club kwalificeerde zich daar door voor het toernooi om de Zuidamerikaanse beker. Stadge noot Nacional, dat PSV van de we reldbeker afhield, was rechtstreeks geplaatst als Zuidamerikaans titel houder. Als derde Uruguyaanse vertegenwoordiger komen Defen sor en Fanubio nog in aanmerking. TENNIS - Het Westduitse Da- vis Cup-team, dat Zweden zo ver rassend op eigen terrein versloeg, treedt in dezelfde samenstelling aan voor de eerste stap in de verde diging van de beker tegen promo vendus Indonesië. Coach Niki Pilic liet gisteren weten bij de eerste ronde in Karlsruhe (3-5 februari) te kunnen beschikken over Becker, Kühnen, Jelen en Steeb. WIELRENNEN - De Internatio nal Bicycle Classic, de meest voor aanstaande Amerikaanse etappe koers, bekend onder de naam Co- ors Classic, is met de ondergang bedreigd. Organisator Michael Ais- ner heeft nog steeds geen nieuwe hoofdsponsor gevonden. De wed strijd staat van 11 tot 20 augustus op de kalender. Coors trok zich vo rig jaar terug om de renner Greg LeMond te gaan sponsoren. Wilt u iets melden? Bel 071- 161424 (Wim van Duivenbode) 'zondag tussen 20.00 en 22.00 uur. Of schriftelijk naar Postbus 54, 2300 A Leiden. De C-junioren komen zater dag 28 januari in het veld voor de tweede ronde om de Leidsch Dagblad Cup. Het programma geeft de volgende wedstrijden aan: Alphia-SVLV, FC Lisse- Katwijk, ROAC'79-Rijnsburgse Boys, Lugdunum-DOSR, Altior- RCL, UVS-Alphense Boys, Quick Boys-Leidsche Boys en ARC-Roodenburg. De jeugdige voetballertjes komen allen om 14.00 uur in het veld Het Leids jeugdvoetbalelftal onder de 16 jaar oefent op maandag 30 janua ri bij en tegen Docos. Aanvang 19.30 uur De KNVB afdeling Leiden organiseert in augustus van dit jaar een tweetal jeugd voetbalkampen op het complex van FC Lisse. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot het Bondsbureau van de KNVB, Bloemerd 1 in Leiderdorp Ha- zerswoudse Boys organiseert op zondag 29 januari een polderloop op verharde wegen. De afstan den zijn 1, 5, 10 en 20 kilometer. De start is om 11.00 uur nabij de kantine van de voetbalclub in Hazerswoude Dorp De Leider- dorpse postduivenvereniging de Rijnklievers opent op zaterdag 28 januari een nieuw clubhuis aan de Kom van Aaiweg 4. Wet houder Huygen en erelid Jonge- leen doen samen de officiële han delingen Oud-Leidenaar Hen- nie van Gent stelde in Rijswijk de nieuwe vrouwenwielerploeg van Piet de Wit aan de pers voor. Ploegleider Van Gent zag Petra de Bruin verdwijnen, maar kreeg Jolanda Cools, Anita Hakkert en de talentvolle Esther van Verse- veld daar voor terug. Els Kool loos (Lisse) en Corlinda van der Hoorn (Ter Aar) maken eveneens deeluit van de De Wit-ploeg Ook in Dordrecht werd een vrou- wenploeg voorgesteld. In de Groen-formatie komen Petra de Bruin (Nieuwkoop) en Anita Krüse (Lisse) uit De Ronde van Oegstgeest (29 april) is één van de nieuwe wielerkoersen op de Zuidhollandse kalender De overige wielerkoersen in de Leidse regio zijn: Noordwijk (29 april), Leiden (20 mei, parcours de Bult), Hillegom (6 juni), Zoe- terwoude (18 juni), Lisse (25 ju ni), Roelofarendsveen (29 juni), Leiden (15 juli, De Bult), Noord- wijk (26 juli), Rijnsburg (1 augus tus), Hazerswoude (24 augustus), Wassenaar (26 augustus), Leiden (2 september, De Bult), Noord- wijkerhout (6 september), Voor hout (16 september), Alphen (17 september) en Lisse (24 septem ber) Morgen gaan de basisscho len schaken om het kampioen schap van Leiden. De Rem brandt Scholengemeenschap aan de Noachstraat is de plaats van handeling. De aanvang i; 13.30 uur Concordia Hillegom organiseert het komend voorjaar voor de vijfde keer het Bollen streek Bekertoernooi. Oud- scheidsrechter Jan Keizer richt de loting De NKS organi seert op 15 februari (20.00 uur) i: het bondsbureau van de afdeling Leiden te Leiderdorp een thema avond met de titel "De Amateur- status". Op die avond zijn onder meer drs. Van der Reyden (ex- staatssecretaris) en Martin Kas- termans (voorzitter amateur voetbal) aanwezig Renbaan Nootdorp "staat morgen a 14.30 uur in het teken van kelijkse draverijen Roodenburger Marco var phen heeft van FC Den Haag een boete van honderd gulden gekre gen omdat hij zich niet ir Zuiderpark voor zijn blessure liet behandelen De Sassen- heimse wieleramateur Frank Veenendaal is opgenomen in sterke Koga Miyata-formatie, dat vorig seizoen de topcompetitie van de KNWU won De "Twin tig van Alphen", een jaarlijks te rugkerende loop met topatleten wordt op zaterdag 11 maart ge houden De Nieuwkoopse wiel renner Rob Pieterse is door de KNWU voor een maand ge schorst Ladbroke Totalisator heeft aangekondigd dat voor winnaars boven de duizend gul den in het kwartet-spel, bij wijze van experiment tot en met 27 ja nuari de kansspelbelasting voor eigen rekening zal nemen De Leidse judoka Laurens van As neemt van 9 tot en met 12 februa ri deel aan een internationaal toernooi in Parijs Na 27 jaar neemt Henk Paardekooper af scheid van de atletiekvereniging De Spartaan uit Lisse. Zondag 28 januari is er vanaf 16.00 uur een receptie op sportpark Ter Spec- ke Vriendschappelijke voet balwedstrijden voor deze week: vanavond Docos-De Sleutels (20.00 uur), woensdag WSE - Lugdunum, donderdag ARC- UVS (20.00 uur), SJZ-Floreant (20.45 uur), zaterdag Oegstgeest- Leiden (14.30 uur), Katwijk- Scheveningen, DSVP-ARC, RVC-Alphense Boys en Blauw Zwart-UVS (12.00 uur) Noord- wijk moet het zaterdag tegen Rijnsburgse Boys zonder An- dries Wendt en Timo Gerlof stel len. Beiden werden voor één wedstrijd uitgesloten Het schoolvoetbaltoernooi wordt dit jaar landelijk gesponsord door de Postbank Lotto nummer drie van het afgelopen weekeinde kent één winnaar, die bruto 393.203,60 ontvangt. Bij het cijferspel waren er drie winnaars van elk een ton. De toto keerde aan zeven winnaars elk 10.000 gulden uit. Lotto Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto f 393.203,60 ont vangt, tweede prijs: 5 winnaars, die elk bruto f 30.000,- ontvangen, derde prijs 66 winnaars, die elk f 2.427,10 ontvangen, vierde prijs: 4.114 winnaars, die elk f 38,90 ontvangen, vijfde prijs: 62.644 winnaars, die elk f 5,- ontvangen Cijferspel 6 cijfers goed: 3 winnaars, 5 cijfers goed: 4 win naars, 4 cijfers goed: 22 winnaars, 3 cijfers goed: 2 cijfers goed: 2430 winnaars Eerste prijs: 7 winnaars, die elk bruto f 10.425,10 ontvangen, tweede prijs: 292 winnaars, die elk f 64,70 ontvangen, derde prijs 3193 w' die elk f 14,70 ontvangen. Toto-Gelijk Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 1 v naar, die f 365,90 ontvangt derc' naars, die elk f 365,90 ontvangen, vierde prijs: 185 winnaars, die elk f 15,80 ontvangen. OPEN AUSTRALISCHE Achtste finales: Muster (Oos) - Magnus Gustafs- son (Zwe) 6-3, 6-2, 7-5 Edberg (Zwe) - Cash (Aus) 6-4, 6-0, 6-2, McEnroe(Vst) - Krickstein (Vst) 7-6(7-4), 6-2, 6-3, Lendl (Tsj) - Mansdorf (Isr) 7-6 (7-2), 6-4, 6-2, Mecir (Tsj) - Van Rens- burg (Zaf) 6-4,6-1,6-0, Ivanisevic (Joe) - Lavalle (Mex) 3-6, 3-6, 6-3, 6-4, 6-1. 6-3, Cordwell (Nze) - Lindqvist (Zwe) 6-2,2-6,6-1 Mannendubbel Kwartfinales: Cahill/Kratzman (Aus) Kriek/Ma- sur (Vst/Aus) 6-3, 3-6, 6-3,6*0. ENGELAND Derde ronde beker: Manchester United OPR 3-0 (United verder) RALLY MONTE CARLO 3.09.02,2. Auriol/Occelli (Fra) Lancia op 0.07,3. Vatanen/Berglund (Fin/Zwe) Mitsubishi Galant op 5.06, 4. Saby/Fauchille (Fra) Lancia op 5.18, 5. Mikkola/Geistdorfer (Fin/BRD) Mazda 323 op 5.30, 6. Kankkunen/Piironen (Fin) Toyota Celica op 10.27, 7. Snijers/Colebunders (Bel) Toyota Celica op 13.15,8. CerratoA/asino (Ita) Lancia op 15.48. Baby-slaapzak 100 Velours boxpak met kanten kraag 50-68 Baby sokje* per paai Sweatpak1 50-86 i Sweater met borduur 56-86 Babyschoentje' met fluor bies 16-17-18 m Sweatpak f 56-86 l I ^CLUBKORTlNGtO%] Katoenen sweater - 56-86 Badstof slabbers 3 stuks i voor Rompen Sweater met print 50-86 i Katoenen jurkje 56-86 Warme slobbroek 56-86 Schattig jurkje 68-86 12- Boxpak met Sweat- salopette 56-86 race-print 56-86 De MARCA vindt u in: Amsterdam, Apeldoorn, Arnhem, Assen, Beek, Breda, Den Bosch, Den Haag, Enschede, Heerhugowaard, Heerlen, Kerkrade, Leeuwarden,Leiden, Maastricht, Nijmegen, Pu rmerend, Rotterdam, Rijswijk, Tilburg, Utrecht, Veenendaal, Veldhoven, Vlissingen, Weert, Zaandam en Zutphen. Corduroy f tuinbroek 62-86 Rib-salopette 62-86 10- 020-669646.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16