Scholenruil van de baan in Leiderdorp Huizenbelasting in Warmond bijgesteld Ziekenverzorgers welkom in Oegstgeest WN gekant tegen aanleg Rijksweg 11-west TROUWPLANNEN? VUL IN! Politie waarschuwt voor diefstal tijdens wintersport BI PAGINA 12 REGIO LEIDEN DINSDAG 24 JANUARI 1989 Leerlingenprognose legt nadelen bloot LEIDERDORP De scho- len nodig zijn. Voor de Meijehof Zoeterwoude/Meerburg - zouden lenruil tussen de openbare zijn er in diezelfde periode Prins Willem Alexanders- chool en de rooms-katholie- ke Mijehof in Leiderdorp gaat niet door. Onlangs is door beide schoolbesturen de ruil onderzocht. Het re sultaat daarvan is nu dat een en ander niet haalbaar is. De scholen liggen naast elkaar aan de Vronkenlaan en Leeuwerik straat. Aanvankelijk leefde de ver onderstelling dat bij scholenruil de Voor lokalen die niet voor het on- gebouwen beter zouden zijn afge- derwijs worden gebruikt geeft het nog voor de scholenruil in één keer de gebouwen moeten opknappen. Prins Willem Alexanderschool telt Dat zou in andere gevallen geschei- nu zeven lokalen en daarmee pre- den kunnen gebeuren en daarmee cies genoeg. Het schoolgebouw voordeliger uitvallen, van de Meijehof heeft tien lesloka- Voorts zou nog len en dus zes te veel. Een snel rekensommetje leert dat er na ruiling voor beide scholen sprake zal zijn van leegstand: de Prins Willem Alexanderschool houdt in het gebou hof drie lokalen ov hof kent in het gebouw van de Wil lem Alexanderschool eveneens 'overschot' van drie lokalen. i de Meije- verklaring de Meije- derdorp. rekening moeten worden gehouden met ver huis- en herinrichtingskosten. "Al lemaal redenen voor beide partijen om van het idee van gebouwenruil af te zien", zo staat te lezen in een i de gemeente Lei- stemd op het aantal groepen dat de komende jaren moet worden ge huisvest, rijk geen vergoeding. Onderhoud De leerlingenprognose geeft Ook het onderhoud vormde uitein- de Prins delijk een struike^lok. Beide par- staande lokalen Momenteel wordt in Leiderdorp gewerkt aan een totale herschik king van leslokalen binnen het ba sisonderwijs. Enige tijd geleden heeft de commissie voor onder wijszaken daartoe het groene licht gegeven. De herschikking is nood zakelijk omdat er in Leiderdorp aantal scholen is met leeg- De pal naast elkaar gelegen Willem Alexanderschool i gaat niet door. Woningen in Leiderdorp doelwit dieven LEIDERDORP - Inbrekers heb ben de afgelopen dagen gepro beerd hun slag te slaan in enkele woningen in Leiderdorp. Bij een inbraak in een woning aan de Be- reklauwkreek hebben inbrekers enkele sieraden meegenomen. Hoe de inbrekers de woning zijn bin nengedrongen was de politie niet bekend. In een woning aan de Mauritssin- gel zijn dieven via een bovenlicht de woning binnengekomen. Er wordt niets vermist. Ook in een wo ning aan het Frederik Hendrik plantsoen hebben bewoners spo ren van braak aangetroffen. De in brekers hebben geprobeerd een stevige schuifpui te forceren, maar volgens de politie lukte dat niet. Vervolgens hebben zij een raam uit de sponningen gelicht, maar daar achter bevond zich een muurtje. In alle drie de gevallen waren de bewoners een aantal dagen wegge weest en deden gisteren aangifte. de tijen de gemeente en de stichting l loka- Katholiek Onderwijs Leiderdorp- WARMOND De tarieven van onroerend-goedbelasting (ogb) de gemeente Warmond gaan tijde ren krijgen bovenop dat dubbeltje een extra verlaging van 15 cent", zegt C.A. Neeijes van de gemeente lijk omlaag met 15 cent per eenheid lijke afdeling financiën. Het maxi- 13.000 gulden. Dit komt doordat de nieuwe maximumheffing zoals die per 1 januari zou gelden, wel is behandeld door de Tweede, maar nog niet door de Eerste Kamer. Het college van burgemeester en wethouders is bijzonder ontevre den over de verlaging en heeft een fel protest ingediend. "De wijzi ging van het maximumtarief drie jaar achtereen beloofd steeds niet doorgegaan", zo schrij ven B en W in een stuk dat volgen de week donderdag door de com missie financiën en economische aangelegenheden wordt behan deld. De verlaging heeft tot gevolg dat het raadsbesluit, waarbij de tijdelij ke verlaging van tien cent per een heid voor eigenaren zou worden in getrokken, niet doorgaat. "Eigena- mumtarief wordt nu 4 gulden eigenaren en 3,25 gulden voor ge bruikers. Dat was in 1988 respectie velijk 4,15 gulden en 3,40 gulden. De verlaging is echter tijdelijk. "Wanneer in 1990 de nieuwe maxi- umheffing moet gaan gelden, zul len eigenaren per eenheid een kwartje meer moeten betalen en aantal dat uitbreiding uitkijkt. Boven dien is nog de discussie gaande of er in de nieuwbouwwijk Buitenhof Midden/West één of mogelijk zelfs twee nieuwe scholen moeten wor den neergezet. Volgens een woordvoerster van de gemeente Leiderdorp liep de mogelijke scholenruil tussen de Meijehof en de Prins Willem Alexanderschool vooruit op de dis cussie over de herschikking van lo kalen. Naar haar zeggen is nog niet bekend wat er nu met de straks leegstaande lokalen in de Meijehof gaat gebeuren. Die vraag zal nu, zo veronderstelt zij, worden meege nomen in de verdere gesprekken over de herschikking van lokalen in Leiderdorp. Meningen over parkeeroverlast bij school blijven verdeeld OEGSTGEEST - Omwonen den van de Oudenhof- en Bok- kesprongschool, zakenman Proper en de gemeente Oegst geest zijn gisteravond nader tot elkaar gekomen. Buurtwoord- voerder W. Berting liet tijdens de hoorzitting over de verhui zing van de Leidse ziekenver- zorgersschool naar de Ouden- hofschool weten dat de omwo nenden "een positieve grond houding hebben ingenomen". Toch blijven de meningen over de omvang van de te verwachten par keeroverlast verdeeld. De drie par tijen lagen tot voor de hoorzitting van gisteren stevig met elkaar in de clinch over de verhuizing van de Leidse Centrale Opleiding voor Ziekenverzorgenden naar Oegst geest en de daarmee gepaard gaan de bouw- en verbouwingsplannen. CDA-wethouder P. van Veen haalde met zijn inleidende woor- |H| den flink veel kou uit de lucht. De to veroorlove'm ~Bijna alle leerlin- CDA'er verving zijn PvdA-collega gen zullen net als nu in Leiden, met T. Kohlbeck die wegens familie- het openbaar vervoer komen. An- omstandigheden verstek moest la- deren met brommer of fiets. ten gaan. Van Veen bood dec nenden namens de gemeente eerste instantie zijn Hofbrouckerlaan-bewoner J. Stehouwer gelooft de 170 van Van Mierlo niet en komt uit op 272. Hij "Het spijt ons dat wij u min of meer telt ook 'nascholingsgroepen' bij hebben overvallen met de plannen, de 170 van Van Mierlo. "Zouden er al gebruikers 15 cent", aldus Neefjes. De verdere verlaging zal een la gere opbrengst voor de gemeente Warmond betekenen. Het gaat hierbij om een bedrag van ruim 47.000 gulden.-Hoewel bij de begro tingsbehandeling werd besloten een eventuele lagere opbrengt ten laste van het batig saldo te bren gen, stellen B en W voor hiervan af te zien. Ze willen dit bedrag ten las te van de saldireserve brengen. ZOETERWOUDE Door de toe- woning controleren", aldus A. Ro- i het aantal wintersportva- zenboom, postcommandant bij de kanties vindt de rijkspolit: Zoeterwoude het nodig ties ter voorkoming van inbraken werk uit te breiden naar de winterperio- geven rijkspolitie Zoeterwoude. "En als merken dat het hang- en sluit- de woning niet in orde is, de vakantiegangers bij de. Inwoners van Zoeterwoude terugkeer de suggestie om bijvoor- kunnen een brochure met tips ter beeld een beter slot op de deur te voorkoming van inbraak afhalen op het politiebureau. Ook kunnen zij op het politiebureau een vakan- leen tiekaart invullen. Hierop kunnen zij melden wanneer ze op vakantie gaan. Maar we verplichten de nergens toe. We kunnen al- ar adviseren om hun huis mogelijk te beveiligen". Bij het invullen van de inbraak- kaart gaat het om een landelijke a "Wanneer mensen dat doen, zal tie, maar volgens Rozenboom doen de politie tijdens hun vakantie de niet alle korpsen aan de actie mee. "Dat is afhankelijk van de prioritei- sommige besluiten moeten nu eenmaal snel worden genomen en dit is zo'n besluit", aldus de wet houder. De gemeenteraad zal zich in maart over de vestiging van'de COZV in Oegstgeest uitspreken. Aula Na een eerste mislukte poging om de school op Propers terrein aan de Rhijngeesterstraatweg te huisves ten, raakte de COZV nog meer in toch 170 leerlingen tegelijk i school aanwezig zijn dan is er met veertien lokalen sprake van een wel heel royale huisvesting". Over Van Mierlo's uitlatingen in deze krant over de geringe tolerantie van de omwonenden zei hij: "Wij zijn nu gestigmatiseerd, dat was geen pedagogisch hoogstandje". het gebruik hofschool, dan zou in augustus vol gens Van Veen de vraag Seen onbekende, sloeg terug. De m,c omwonenden mogen zich dan ge stigmatiseerd voelen, "de leerlin- ten w« heen?' kneüender dan ooit ge« hebben het gevo'el dat ze ner. zijn zijn, Van Veen: "Het kan niet z dat wij in Oegstgeest alleen ver van ons bed denken". De wet houder doelde hiermee op de gelui den die omwonenden eerder had- gens zijn gewenst". Voorts ontken de hij dat er na- of bijscholings- groepen zouden zijn. Evenmin ligt het in de bedoeling het gebouw in de avonduren door derden te laten aen aie omwonenden eeraer naa- gebruiken. Door een ver doorge- den laten horen. Geluiden waaruit vnn de groepen, POGING TOT DIEFSTAL - In- ten die elk korps stelt". Volgens brekers hebben in de nacht Rozenboom vindt het Zoeterwoud- zondag op maandag geprobeerd se korps inbraakpreventie dermate binnen te komen in een woning belangrijk, dat het meedoet aan de aan de Adriaan van Ostadelaan in actie. Informatie over de inbraak- Oegstgeest. Ze wilden volgens de brochure en de vakantiekaart is politie een uitklapraam openbre- verkrijgbaar via telefoonnummer ken, maar dat lukte niet. Vervol- 01715 - 1257 tussen 09.00 en 12.00 gens werd een gaatje ter hoogte uur bij het politiebureau WASSENAAR - De Wassenaarse Kokshoornlaan route en de vrees bestaat dat het aantal 'sluipers' za\. krijgt een vrijligg end fietspad aan de kant van de golf- toenemen door remmende maatregelen op de Van Zuy- baan. De werkzaamheden zijn vorige week begonnen, len van Nijeveltstraat. Vandaar dat de gemeente stu- worden in maart afgerond en kosten 350.000 gulden, deert op die maatregelen op en rond de Kokshoorn- De provincie betaalt een groot deel Van de kosten om- laan. dat ook zij inzag dat (brom)fietsers regelmatig gevaar Verschillende raadsleden hebben jarenlang aange- liepen. drongen op de f ietsverbinding. Vooral de CDA'er Over- De Kokshoornlaan verbindt de Katwijkseweg met de devest liet zich niet onbetuigd. Op het nieuwe fietspad Oostdorperweg en loopt parallel aan de Van Zuylen rijden tweewielers in beide richtingen. Bij de aanpas- van Nijeveltweg. Flink wat verkeer uit Katwijk en an- sing van het kruispunt met de Katwijkseweg, vorig dere bollenstreekgemeenten gebruikt de weg als sluip- jaar, is daarmee rekening gehouden, (foto wim Dijkman) VOORSCHOTEN - Ook de Voor- schotense afdeling van Veilig Ver keer Nederland (WN) verzet zich tegen de aanleg van rijksweg 11- west, dwars door de gemeente. Volgens de afdeling vormt 'de 11' geen oplossing voor de overlast en verkeersonveiligheid op de Wasse naarse Rijksstraatweg en is de vei ligheid meer gediend bij andere maatregelen, zoals het 'knijpen' van doorgaande routes. Het beroepsgoederenvervoer uit de bollenstreek dat naar Den Haag en Westland moet, zou 'evenmin baat hebben bij rijksweg 11-west'. Van het verkeer uit de bollenstreek dat naar Utrecht, Westduitsland en Rotterdam moet, zou een deel noordelijker afbuigen. Van een an der deel "moet nog maar worden afgewacht of rijksweg 11-west een beter en prettiger alternatief zal week voordat de ge- zijn dan de Rijksstraatweg en de hoorzitting organiseert Utrechtsebaan". WN zelf denkt dat de oude routes favoriet blijven buiten de spits, wanneer de Rijks- door Voorschoten en Wassenaar- Veurseweg/Leidseweg, van /Leidschendam. Straks kunnen die Beethovenlaan/Admiraal de Ruy- automobilisten naar hartelust uit- tersingel en Karei Doormanlaan- wijken naar de rijksweg 11-west en /Generaal Spoorlaan. Samen met de Verlengde Landscheidingsweg de gemeente werkt ze aan een ver- bij Den Haag. Het kan de Rijks- keersveiligheidsplan. straatweg drukker maken, vreest Het lijkt op afschuiven, maar - - Veilig Verkeer Nederland, afdeling WN-voorlichter J.A. Muller vindt alleen maar toeneemt. greep de afdeling dat het aantal on gevallen is gedaald na de maatrege len op de Rijksstraatweg en con cludeerde ze dat 'de huidige maat regelen voorlopig voldoende ver keersveilig zijn'. Tevens las ze dat het sluipverkeer door Wassenaar Voorschoten. Sluipen Als de rijksweg U-west geen op- dat verkeer hoofdroutes moet Beide problemen zouden het zoals de A4, die straks breder beste kunnen worden aangepakt wordt, en de Rijksstraatweg. Vol- door 'uitnodigend openbaar gens de gemeente Wassenaar is de persbericht Dit blijkt uit WN dat meente e< tegen de weg die de rijksweg Am sterdam-Ypenburg (A4) moet ver binden met de rijksweg Amster- straatweg niet zo vol i dam-Den Haag (A44) in verspreid. Volgens WN hebben bollen- Anders ligt het met het verkeer streekbewoners die in Den Haag uit Leiderdorp en omgeving dat werken geen enkele baat bij rijks- naar Den Haag moet. Het verkeer weg 11-weg. "Zij blijven over de gebruikt nu de A4 en/of sluiproutes Voorschoten, Rijksstraatweg nu al overvol op de betere doorstroming Een goede de Voorschotense ver- moet de rijksweg 11-west voor ont- doorstroming denkt de VVN te be- keerskundigen een daling van het lasting zorgen. WN ziet dat anders reiken door ongelijkvloerse krui- sluipverkeer en een toename va de verkeersveiligheid. Wanneer i houdt serieus rekening met de singen, minder op- en afritten, mogelijkheid dat de Rijksstraat- wel op- en afritten komen, vreest weg drukker wordt door de aanleg me van van 'de 11'. De verkeersveiligheid is daar niet mee gebaat en mensen r 'dose- die anders beweren wekken valse rende verkeerslichten' op de door- verwachtingen, stelt Veilig Ver gaande route en denkt aan het knij- keer vast. pen van doorgaande routes als Uit recente kranteberichten be de afdeling a het sluipverkeer. De WN-afdeling wil r bredere weg en/of afzonderlijke busbanen. Dergelijke aanpassin gen zijn duur, zoals ook de aanpas singen aan de doorgaande routes door Voorschotense dat zijn. Toch zouden dergelijke kosten in het niet vallen bij de aanlegkosten van rijksweg 11-west. ook COZV-voorzitter H. van Mierlo had begrepen "dat mijn leerlingen nergens zijn gewenst". Zakenman Proper, die de grond van de gemeente zal kopen voor 1,4 miljoen gulden en die voor de CO ZV zal aan- en verbouwen, maakte vervolgens een verandering in het bouwplan bekend. De aula die aan vankelijk op de hoek Lange Voort- /Hofbrouckerplein was gedacht, zal nu verrijzen bij de huidige en tree van de Oudenhofschool aan de P. de Hooghlaan. Het bouwsel komt bovendien op 'poten' te staan zodat bezoekers van de school er onderdoor kunnen. Onder de aula is ook nog wat ruimte voor par keerplaatsen. De plannenmakers denken dat dat ze met 23 parkeer plaatsen op eigen terrein toe kun- Vleugel Verder blijft het gymlokaal ge woon intact,'wordt er aan de huidi ge bebouwing een vleugel toege voegd, zodat er veertien lokalen ontstaan en wordt het kleine Bok- kespronggebouw verbouwd tot drie woningen en een kantoor ruimte. Het bouwplan blijft binnen de grenzen die in het bestem mingsplan zijn gesteld. Zo mag en zal het terrein voor hooguit 70 pro cent worden bebouwd. P. de Hooghlaan-bewoner Ber ting, architect en woordvoerder van de omwonenden, stelde na wethouder van Veens inleiding vast dat hij op zichzelf niets tegen de vestiging van de COZV heeft. Hem en zijn achterban is het om de 'voorwaarden waaronder' te doen. Waarna de discussie over de par keerplaatsen nog eens dunnetjes werd overgedaan. De omwonenden denken dat de 23 parkeerplaatsen op het school terrein volledig zullen worden be zet door de 18 leerkrachten en de 15 part-timers van de COZV. Als er dan ook nog eens leerlingen met de auto komen, zijn de poppen aan het dansen. De omwonenden gaan er daarbij vanuit dat dertig procent van de 400 leerlingen, van wie er steeds zo'n 170 tegelijk op school zullen zijn, met de auto komt. COZV- voorzitter Van Mierlo zei volstrekt niet te begrijpen hoe de omwonen den aan 30 procent komen. De school, nu nog aan de Leidse Ves- testraat gevestigd, zou op dit mo ment één autobezittende leerling herbergen. De leerlingen, voor het voerde spreiding 1 zo beloofde de COZV-voorzitter, zal de bezetting van de school laag worden gehouden. Overlast Uit wethouder Van Veens betoog viel vervolgens af te leiden dat aan de wensen van beide partijen tege moet kan worden gekomen. Mocht in de praktijk toch sprake zijn van parkeeroverlast dan moet daar met een nieuw parkeerregiem een ein de aan worden'gemaakt. Een der gelijk systeem heeft ook in de om geving van het Rijnlands Lyceum gefunctioneerd. Van Veen had in de persoon van Van Mierlo een getuige naast zich zitten. Aan de hand van nummers van auto's van schoolbezoekers kan de buurt nagaan welke auto's er niet horen te staan. Geven bewo ners overlast door dan hoeven ze van Van Veen niet het gevoel te hebben "verklikker te zijn". Want: "Afspraken zijn afspraken". Voorwaardelijke straf voor schoenendief DEN - HAAG/OEGSTGEEST - Een 19-jarige inwoner van Oegst geest is vanmorgen door de Haagse rechtbank veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van acht maanden en een geldboe te van 1200 gulden. De man heeft bekend in Leiden en omgeving twaalf maal vrouwen te hebben las tiggevallen met als doel hun schoe nen te bemachtigen. In enkele gevallen gebruikte hij geweld. De Oegstgeestenaar raakt opgewonden door vrouwenbenen, rode teennagels en mooie schoe nen. Twee vrouwen hebben aangif te gedaan van de overval. Slechts vijf maal wist de jongen overigens een schoen te pakken te krijgen. Omdat de jongeman inmiddels onder behandeling is bij een psy chiater en in dienst zit, besloot de rechtbank te volstaan met een voorwaardelijke celstraf en de geldboete. Voorwaarde is wel dat de Oegstgeestenaar onder behan deling blijft bij de psychiater en zich indien nodig ook laat opne- Als je van plan benl om te gaan trou wen, of je kent iemand die binnenkort ook de grote stap waagt, dan moet je beslist de bon hiernaast invullen, uit knippen en opsturen. Want daarmee bezorg je jezelf of degene die je opgeeft een gratis Felicitatiepakket namens het Leidsch en Alphens Dagblad. Maar ook namens een groot aantal andere, voor aanstaande nationale bedrijven. Ge presenteerd door een hostess van de Felicitatiedienst. Je ontvangt niet alleen cadeau's, maar ook een flink aantal waarde- en reduc tiebonnen, die je veel, heel veel voor deel opleveren. En dat is nooit weg met een dure trouwerij voor de deur. Vul daarom snel de bon in en stuur hem in een open enveloppe naar FELICITAS B.V. Antwoordnummer 10812 2350 VB LEIDERDORP De bon moet tijdig, vóór de huwelijksdatum in ons bezit zijn. Hoe eerder, hoe beter! Graag ontvangen wij/zij nog vóór de huwelijksdag bezoek van de hostess van de Felicitatiedienst. Naam bruid: Adres: Postc/Plaats: Telefoon: Toek.adres: Naam bruidegom: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: Plaats van ondertrouw: Datum wettig huwelijk:

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 12