Chauffeurs popelen om actie te 'Verdubbeling van uitgave aan milieu' voeren Vakantie-oorden onveiliger PvdA: mes kan fors in uitgaven voor defensie Privérelatie wethouder reden crisis in Uithoorn De Vries CDA lasten niet verder omlaag Tekort aan woningen voor ouderen dreigt 9 MAANDAG 23 JANUARI 1989 BINNENLAND FAGINA 3 De Vries zei vanochtend voor de NCRV-radio dat er in 1994 in totaal zo'n 15 miljard gulden aan het milieu zal worden uitgegeven. Nu is dat circa 7 miljard. De extra uit gaven voor milieubeleid hebben voor De Vries hogere prioriteit dan verlaging van de belastingen. De Vries neemt daarmee, in het voetspoor van CDA-premier Lub bers, afstand van de wens van de WD om na 1990 door te gaan met verlaging van de belastingtarieven. "Wij hebben dan andere prioritei ten", aldus de CDA-fractievoorzit- ter, verwijzend naar het milieube leid en de noodzaak door te gaan met verlaging van het financie ringstekort. Oppositieleider Kok acht het "voor de hand liggend" dat de PvdA tegen het wetsvoorstel Oort zal stemmen dat belastingtarieven en -schijven regelt. Daar zit name lijk de 4,1 miljard gulden aan belas- DEN HAAG (GPD/ANP) - CDA-fractievoorzitter Bert de Vries verwacht dat de overheid de komende jaren de uitgaven voor een schoner milieu zal verdubbelen. De twee miljard die nu wordt uitgegeven moet worden verhoogd tot zo'n 4 miljard in 1994. Hij wil de dis cussie over milieu-kosten echter niet "nu ineens" te willen betrekken bij het debat over het plan-Oort, dat voorziet in een belastingverlaging in 1990. tingverlichting in verspijkerd die volgens Kok beter voor de helft in het milieu kan worden gestoken. Volgens hem is belastinghervor ming en -verlaging nodig, maar be steedt het kabinet daar twee mil jard gulden te veel aan. "Daar zal ik CDA, VVD en net kabinet bij de politieke afronding van de belastingdebatten op aan spreken", zo kondigde Kok aan, die zei zo een "historische fout" te willen voorkomen. Volgens de PvdA'er is het nodig nu zuinig te zijn om onder een klempositie in de jaren negentig uit te komen. Vice-premier De Korte (WD) is het niet eens met Lubbers en De Vries, die na 1990 voorlopig geen ruimte meer ziet voor belastingver laging. "Ik denk dat dat geen juist uitgangspunt is", aldus De Korte voor de AVRO-radio. Verdere las tenverlichting is volgens hem no dig "om de koopkracht te bescher men van heel veel mensen, om ook daarmee de loonmatiging te kun nen voortzetten in de komende ka binetsperiode". De Korte vindt dat ook van be lang met het oog op de werkgele genheid. Verdere vermindering van aftrekposten sloot hij "overi gens zeker niet uit". „Maar aantas ting van hypotheekrente hoort daar voor mij niet bij." Met premier Lubbers heeft De Korte overigens geen bezwaren te gen subsidie aan bedrijven die "een voortrekkersrol" spelen bij milieu-investengen en zich zo in ternationaal uit de markt dreigen te prijzen. Het geld daarvoor moet komen „via het herschikken van bestaande collectieve uitgaven." De Korte denkt daarbij aan inper king van subsidie in de woning- bouwsector. Wethouder Glasius, hier nog in functie. HILVERSUM (ANP/GPD) - In de volgende regeerperiode kan fors het mes gezet worden in dé defen sie-uitgaven. Die kunnen met zo'n 6 a 8 procent omlaag. Dat zei PvdA- defensiewoordvoerder Sterner- Binnenland kort Pekel Als gevolg van een breuk in een pe- kelleiding zijn gisteren bij Midwol- da enige miljoenen liters pekelwa- ter in sloten en over weilanden ge stroomd. Doordat de pompen die het pekelwater door de leidingen stuwen vrij snel werden stopgezet, bleef de schade beperkt. Het water was afkomstig van AKZO Zout Chemie BV te Delfzijl. De oorzaak van de breuk is nog onbekend. Ziekenfondspremies Als ziekenfondsen efficiënter gaan werken, kunnen de premies voor verzekerden omlaag. Bij meer dan de helft van de ziekenfondsen in Nederland is sprake van een slech te bedrijfsvoering. Dat concludeert de Twentse hoogleraar openbare fi nanciën Boorsma. De recente fu siegolf kan de benodigde efficiën- cy met zich meebrengen maar te veel fusies leiden volgens Boorsma 2 monopolies. Friese plaatsnamen Bijna drie kwart van de Friezen is tegen de officiële invoering van Friese plaatsnamen zoals dat in de gemeente Tietjerkstradeel is ge beurd. Wel positief ten opzichte van de 'verfriezing' is 20 procent en 9 procent heeft geen mening. Dit blijkt uit een enquête van het NIPO die in opdracht van het Friesch Dagblad is gehouden. De enquête vond plaats onder 602 Friezen. Bulkcarrier De Cyprische bulkcarrier Yarra- wonga ligt sinds gistermiddag voor de kade van de Schiedamse repara- tiewerf Wilton-Fijenoord. De werf rekent er op de opdracht te krijgen het schip te herstellen en is hier over in onderhandeling met verte genwoordigers van de rederij en de verzekeraars van het schip. Zolang de omvang van de schade niet vast staat, is nog onbekend welk bedrag met de reparatie is gemoeid. Barbizon hotel Het Golden Tulip Barbizon Hotel in Amsterdam heeft een'tekort van 13 miljoen gulden. Op korte ter mijn is zeven miljoen gulden nodig om het luxe vijfsterren hotel uit de financiële problemen te helpen. Oorzaak van de tegenvallende re sultaten is een te optimistische ver wachting van de exploitatie. Het hotel werd in mei vorig jaar aan de kop van de Zeedijk geopend om een halt toe te roepen aan de hard drugsproblemen aldaar. Gas De 21 grootste stroomgebruikers in ons land, verzameld in de SIGE, dringen er in een brief aan de rege ring op aan om de nieuw te bouwen elektriciteitscentrale in Noord- Holland, de Hemweg, met gas in plaats van kolen te stoken. Reden hiervoor is volgens SIGE-voorzit- ter De Wit dat gas goedkoper is ge worden, schoner is dan kolen en niet hoeft te worden geïmporteerd. dink gisteravond voor de VARA- televisie. Stemerdink, die de defensiepa ragraaf van het verkiezingspro gramma voor de PvdA voor zijn re kening verwacht te nemen, zei dat de Nederlandse krijgsmacht zich moet concentreren op enkele hoofdtaken. De marine luchtvaart dienst en de raketsystemen van de luchtmacht noemde hij als voor beelden van af te stoten taken. Ook voelt Stemerdink voor verminde ring van het aantal tanks. "De tijd is rijp om wat minder aan bewapening te denken", aldus Stemerdink met een verwijzing naar de jongste voorstellen van partijleider Gorbatsjov van de Sov jetunie. Hij vindt verder dat de Europea nen zich onafhankelijker van Ame rika moeten opstellen. "We hebben altijd gekozen voor de rol van satel liet, het wordt hoog tijd dat we kie zen voor de rol van partner, ook als je kijkt naar de economische ont wikkeling waarbij Europa sterker zal zijn dan Japan en de Verenigde Staten samen", aldus Stemerdink. Consequentie van die denkwijze is het vertrek van de Amerikanen uit Europa, ook uit Soesterberg, aldus Stemerdink. "Dan wordt zichtbaar dat Europa voor zijn eigen defensie kan zorgen", aldus Stemerdink. Stemerdink zei wel te rekenen op een negatieve reactie van de huidige regeringspartijen CDA en WD op zijn ideeën. Maar hij wees erop dat Genscher, de liberale mi nister van buitenlandse zaken in de Bondsrepubliek Duitsland en de Belgische bewindsman Tinde- mans ("een CDA minister, zou je kunnen zeggen") een ander beleid kiezen. Zij willen niet modernise ren, aldus Stemerdink. Volgens WD-fractievoorzitter Voorhoeve tasten de voorstellen van Stemerdink het hart van de NAVO aan. "Het symbool van de Amerikaanse garantie voor de ver dediging van West-Europa is de aanwezigheid van Amerikaanse troepen op Europees grondge bied". CDA-woordvoerder De Boer noemt de uitlatingen van Stemer dink "onverstandig". Hij meent dat moet worden afgewacht wat de be sprekingen tussen NAVO en War schaupact over vermindering van de conventionele wapens opleve ren. Van een vertrek van de Ameri kaanse militairen wil De Boer niet weten, zeker niet zolang de onder handelingen in Wenen niet zijn af gesloten. MAN VERBRAND - Een tot nu toe onbekende man is gisteren in Nuenen verbrand. Dat gebeurde in een parkje. Het is niet duidelijk of de man zichzelf in brand heeft ge stoken of dat er sprake is van een misdrijf. Voorbijgangers hebben nog geprobeerd om het vuur te doven. Dat is niet gelukt. AMSTERDAM (ANP) - WD-wet- houder mevrouw Glasius uit Uit hoorn heeft deze week ontslag ge nomen nadat collegepartner CDA bezwaar had gemaakt tegen een re latie die Glasius onderhoudt met een ambtenaar van de gemeente. Ze is tot dit besluit gekomen na overleg met de fractie en het be stuur van de WD. Fractievoorzitter C. de Bruin van de WD kondigde zaterdag aan dat de WD in deze raadsperiode niet meer zal deelnemen aan het college van B en W. In het college van B en W in Uithoorn is nu een crisissitua tie ontstaan. Morgen zal in de ge meenteraad het ontslag van Glasi us aan de orde worden gesteld. CDA en PvdA weigerden zaterdag commentaar. Ook de afgetreden wethouder was niet bereikbaar voor commentaar. CDA-fractievoorzitter B. Koster wilde "in deze fase van de strijd" geen uitleg geven over de ontstane situatie. "De relatie van mevrouw Glasius is een van de factoren voor ontslag", zei Koster. "Het college meent dat het be sturen van de gemeente problema tisch wordt door de relatie die onze wethouder privé onderhoudt", al dus De Bruin. "Wij hebben echter nooit enig signaal ontvangen dat de wethouder onvoldoende zou functioneren. De vriendschappelj- ke relatie die zij met de ambtenaar heeft, heeft volgens de WD-fractie geen schade toegebracht aan haar werk". Volgens De Bruin heeft het CDA in het college van B en W geëist dat ze het zwaarste onderdeel van haar portefeuille, economische zaken, zou inleveren zodat dat deel van haar werk door een collega zou kunnen worden overgenomen. Uit hoofde van dit deel van haar func tie zou ze ook zakelijk wel eens met de ambtenaar, die werkzaam is bij de dienst ruimtelijke ordening, in contact komen. Recreatie-criminaliteit' jongeren neemt sterk toe GRONINGEN (ANP) - De recreatie-criminaliteit in va kantieplaatsen in ons land neemt sterk toe. Door over matig drankgebruik, om stoer te doen en uit verveling maken jongeren tussen de 16 en 19 jaar zich steeds va ker schuldig aan diefstal, vandalisme en rijden onder invloed. Tot die conclusie komt de criminoloog dr. H.L.W. Angenent van de Rijksuniversiteit in Groningen na een onderzoek van twee jaar. Het gaat volgens hem vrijwel alleen om groepsdelicten, voornamelijk van jeugdige vakantiegangers alhoewel plaatselijke jonge ren ook wel betrokken zijn bij dit soort kleine crimina liteit. Volgens Angenent is dit in tegenstelling tot wat vaak gedacht wordt geen kustverschijnsel. "Ook op de Ve- luwe, in Brabant en in Limburg, kortom in alle vakan tieplaatsen met veel jongeren, is dit het geval". De cri minoloog pleit voor het organiseren van evenementen zoals popconcerten, de aanleg van skelter- en rol- lerskatebanen en het inrichten van gokhallen "alhoe wel dat laatste met enige reserve". Daarnaast moet het drankgebruik worden inge perkt. Kroegbazen moeten geen drank meer verkopen aan dronken jongens, de verkoop van drank in cafeta ria's moet gestaakt worden en na twee uur 's nachts zouden de cafe's dicht moeten. In het ergste geval, zo vindt hij, moet jongeren de toegang tot iedere horeca gelegenheid in zo'n vakantieplaats worden ontzegd. Volgens Angenent is al in diverse vakantiedorpen ge bleken dat samenwerking tussen gemeente, politie en horeca-ondernemers tot het gewenste effect leidt. 'Discobussen' Chauffeurs van het streekvervoerbedrijf BBA hebben zaterdag rond middernacht in Raamsdonksveer de 'discobussen' van het bedrijf een uur geblokkeerd. De actie is een protest tegen de volgens de chauffeurs on voldoende beveiliging van de bussen, waarmee op za terdagavond en -nacht discogangers vanuit Raams donksveer naar Breda en Oosterhout worden ver voerd. De protesterende chauffeurs willen permanent toe zicht in de bussen om hun veiligheid te vergroten en vernielingen te voorkomen. BBA vindt dat te duur. Als tegemoetkoming wil het bedrijf alleen toezichthou ders inzetten als chauffeurs daar expliciet om vragen. UTRECHT - Het kostte zelfs oude rot als Arend Drenth zater dagmiddag in Utrecht de nodige moeite een zaal met zo'n veertig bo ze chauffeurs in de hand te houden. Net als op zestien andere plaatsen in het land kwamen chauffeurs in zalencenrum 'Ons Eiland' bijeen om te oordelen over een aan de werkgevers te stellen ultimatum. Die willen niét ingaan op de be langrijkste eisen die de bonden hebben gesteld aan een nieuwe cao. In het kort komen die neer op betere arbeidsomstandigheden en een hogere beloning. door Harry van Dam De voormalige sleepbootkapi tein Drenth, oud-voorzitter van de Vervoersbond FNV en tegenwoor dig op eigen verzoek weer 'ge woon' districtsbestuurder, zag zich zaterdag geconfronteerd met dé grote frustratie van de vrachtwa genchauffeurs: de door de rechter verboden blokkade-acties van eind 1985. De eensgezindheid onder de vrachtrijders was groot, zaterdag in Utrecht. Toen Drenth, kort na het begin van de bijeenkomst, de vraag stelde of de zaal het versturen van het ultimatum steunde en ook voelde voor mogelijke acties, gin gen de handen van alle chauffeurs omhoog. Dat kwam zeker ook door de ge spierde taal, waarmee de districts bestuurder de zaal had opge- Beroepschauffeurs zaterdag op een FNV-vergadering. Ze zijn het verbod op de wegblokkades in 1985 nog niet vergeten. (foto anp> warmd. Hij had het over de "op- klooifase, waarin we iedereen moe ten duidelijk maken wat we wil len". Het is tijd, aldus Drenth, om "klare wijn te schenken" en "kik kers van de kant te duwen", want "jullie zijn als balen meel behan deld'. "Als we nu niet zorgen voor een behoorlijke stand-byregeling, lo pen jullie over een paar jaar met een pieper op zak. Geen Belgische aardappel, maar een echte pieper en dan ben je nooit meer vrij". De bestuurders en kaderleden ach ter de tafel en de chauffeurs in de zaal waren het er dus volkomen over eens, dat acties moeten vol gen, als de werkgevers het ultima tum naast zich neer leggen. Maar toen aan de orde kwam hoe die ac ties er nu eigenlijk zouden moeten gaan uitzien, werd de eensgezind heid een stuk minder. De zaal bleek voor aanzienlijk vergaander actievormen te zijn dan de heren achter de tafel. Hardnekkig bleef aan aantal chauffeurs de mogelijkheid van blokkades aandragen, een actie- vorm die ruim drie jaar geleden door de president van de Utrechtse rechtbank, Baron Van Harinxma thoe Slooten, werd verboden. Dat hun actie, een uitbarsting van woe de, indertijd de grond werd inge boord, zit de chauffeurs nog steeds hoog. Drenth bleef wijzen op "demo cratische spelregels" en de juridi sche onmogelijkheid van een blok kade. "We hebben op kantoor nog steeds een stapel schadeclaims uit die tijd liggen", zei hij. "Als we nu zouden oproepen tot een blokkade, gaat ons dat drie tot vier mihoen gulden per dag kosten en is de bond binnen twee dagen failliet". En hü wees erop, dat chauffeurs die "in een doldrieste bui" toch tot het blokkeren van bijvoorbeeld be drijven of bruggen overgaan, wei nig van de bond te verwachten zul len hebben. "We kunnen dan niets voor je doen en waarschijnlijk word je gewoon ontslagen". De chauffeurs moeten zich, al dus Drenth, beperken tot vertra gende acties en zo de transportke ten verstoren. Of ze kunnen zich verzamelen op pleisterplaatsen en daar vergaderen. De Utrechtse chauffeurs raakten echter van die actiemodellen niet erg onder de in druk. "De bond is te bang geworden", riep er een. "Jullie kammen alles wat wij willen bjj voorbaat al af. Wat merkt mijn baas er nou van als AMSTERDAM (ANP/GPD) - "Een belangrijk deel van het groei end aantal ouderen zal, als er in de volkshuisvesting niet het nodige verandert, de komende jaren geen passende huisvesting kunnen vin den". Dat zei directeur N. van Vel- zen van de Nationale Woningraad (NWR) vandaag tijdens een sympo sium van de raad in Amsterdam over mogelijkheden voor ouderen huisvesting in de bestaande wo ningvoorraad. Van Velzen deelde mee dat op dit moment minstens één miljoen wo ningen niet geschikt zijn voor ou deren. "400.000 flats en etagewo ningen zijn bijvoorbeeld niet per lift bereikbaar. Veel huizen liggen in wijken zonder voorzieningen en zijn ongeschikt voor ouderen met een handicap", aldus de NWR-di- recteur. Van Velzen pleit daarom voor een campagne van verbetering en aanpassing. Nieuwbouw neemt te veel tijd in beslag en het bouwpro gramma is bovendien te klein. De Nationale Woningraad zal een ex perimentenprogramma 'aanpas baar renoveren' starten om de pro blemen op dit terrein te inventari seren. Van Velzen hoopt op een subsidiestelsel waarin onder scheid wordt gemaakt tussen aan pasbaar en niet aanpasbaar renove ren. De extra kosten van aanpas baar renoveren zouden echter niet mogen leiden tot een hogere huur. De NWR-directeur vindt dat volkshuisvesters en zorgverleners meer moeten samenwerken om woonwijken ook voor ouderen en gehandicapten 'leefbaar' te hou den. Hij omschreef dit als 'woon zorg'. Zorgverlening heeft volgens Van Velzen nu versnipperd, in compleet en zonder samenhang en afstemming plaats door instellin gen met eigen weekend- en wacht diensten, alarmsystemen, voor lichtingen en dergelijke. HARDRIJDER VAN 14 - Bij een snelheidscontrole op de rijks weg A2 ter hoogte van Weert gis terochtend, bleek een van de hard rijders een 14-jarige jongen te zijn. Samen met zijn 15-jarige passagier bleek hij de auto te hebben gesto len in hun woonplaats Eindhoven. "Het aanbod van zorg wordt mo menteel vooral bepaald door over wegingen van doelmatigheid, his torisch bepaalde werkpatronen en door ideeën die niet aan de wensen van cliënten zijn getoetst. Dat kan en moet anders. Alleen door een in tensieve samenwerking blijven woonwijken ook voor ouderen en gehandicapten leefbaar. In het jaar 2000 krijgen we te maken met 3,7 miljoen ouderen, die voor een be langrijk deel kampen met een li chamelijke handicap", aldus de NWR-directeur. Ontduiking van verkeersboetes hard aangepakt UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil het ontduiken van boetes voor verkeersovertredingen (snelheid, parkeren) streng gaan aanpakken. Zo'n vijf tot tien pro cent van alle bekeurde automobi listen probeert met allerlei smoes jes onder de boete uit te komen. Door bekeuringen van 'queru lanten' op kenteken en woonplaats te verzamelen, denkt het OM deze weigerachtige groep beter tot beta len te kunnen dwingen, zo heeft de Utrechtse officier van justitie mr. J. Spee vandaag meegedeeld. Hij verwacht dat de nieuwe aanpak binnen enkele maanden kan begin- Volgens de Wegenverkeerswet is de eigenaar van een auto aanspra kelijk voor verkeersovertredingen. Heeft hij zelf niet achter het stuur gezeten, dan ligt in beginsel de be wijslast bij de eigenaar. Dit uit gangspunt blijkt in de praktijk niet overal te werken. Vooral leasebe drijven verschuilen zich nogal eens achter huurders. Het is dan voor justitie ondoenlijk te achterhalen wie een auto heeft bestuurd. Spee wil daarom met de.kantonrechter overleggen of leasebedrijven kun nen worden verplicht het kenteken op naam van de huurder te stellen, waardoor betere opsporing moge lijk is. NIEUWE STUDENTENLEIDER 3 UTRECHT - De 26-jarige Nicky de Hiep (rechts op de foto) is zaterdag door de ledenvergadering gekozen tot voorzitter van de Landelijke Studentenvakbond (LSVB). Zij volgt in deze functie de 23-jarige Maarten van Poelgeest (links) op, die anderhalf jaar voorzitter van de bond is geweest. Van Poelgeest legt zijn functie neer om zijn studie sociale geogra fie te kunnen voltooien. De Hiep, derdejaars studente politieke we tenschappen, is evenals haar voor ganger afkomstig uit de Amster damse studentenvakbond ASVA, waarvan ze sinds medio 1988 voor zitter is geweest. De nieuwe voorzit- ik een paar uur op een parkeerter rein gan staan? Die lacht zich de kolere. 'Zo, die heeft alvast gege ten', zegt die ouwe van mij dan". Varkens Drenth probeerde deze uitingen van geestdrift wat in te dammen, maar zelfs na de vergadering bleef 'de blokkade' de discussies nog be palen. Toen was inmiddels beslo ten om voor aanstaande zondag op nieuw bijeenkomsten te organise ren. Dan hebben de bondsbestuur- ders, de kaderleden en de chauf feurs een week de tijd gehad rustig na te denken over hoe de werkne mers in het wegvervoer hun eisen kracht willen bijzetten. De diverse actiemodellen worden zaterdag be sproken in de sectorraad van de Vervoersbond FNV. De bond sluit trouwens niet uit dat de komende week of in de pe riode van de acties in februari indi viduele werkgevers willen ingaan op de cao-eisen. In die gevallen lig gen op het bondskantoor contrac ten klaar. "Als een werkgever wat wil toezeggen, moet dat direct op papier komen en worden onderte kend, want we hebben geleerd dat van beloftes vaak niet zo bar veel terecht komt", zei Drenth. Dat de verhoudingen in het be- roepsgoederenvervoer op dit mo ment niet erg goed liggen, werd ge ïllustreerd door een opmerking van een chauffeur. "We worden be handeld als varkens, maar de ba zen zijn zelf wilde zwijnen, die nooit hebben gehoord van een be hoorlek sociaal beleid". ter is betrokken geweest bij de orga nisatie van de actieweek van stu denten half november vorig jaar. De Hiep heeft wat de Harmonisa tiewet betreft haar hoop op de Tweede Kamer gevestigd. "De mi nister had best wat royaler tegen over ons kunnen zijn. De uiteinde lijke beslissing wordt echter door het parlement genomen en ik heb niet de indruk dat het er daar zo slecht voor staat. De Tweede Kamer schaamt zich een beetje over de ma nier waarop de Harmonisatiewet is aangenomen en wil duidelijk gas terugnemen", aldus de LSVB-voor- zitter in een vraaggesprek met de Hoger Onderwijspers. (foto anp) Ultimatum voor werkgevers in het wegvervoer UTRECHT (GPD/ANP) - De werkgevers in het beroepsgoede- renvervoer krijgen vandaag van de Vervoersbond FNV een ul timatum. Komen ze uiterlijk vrij dag middernacht niet tegemoet vakbondseisen voor een o, dan volgen in febru- werkonderbrekingen door vrachtwagenchauffeurs. Deze week worden actievormen uitge werkt. Op zeventien bijeenkomsten door het héle land hebben ong- veer 1100 chauffeurs dit week einde hiertoe besloten. Ook de Vervoersbond CNV heeft zich achter het ultimatum gesteld. De onderhandelingen voor een 5 (voor 7C.000 werkne mers) liepen vrijdag 13 januari vast. De werkgevers bleken niet bereid in te gaan op de belang rijkste eisen van de bonden. Die willen onder meer een loonsverhoging van 3 procent (deels om een opgelopen achter stand ten opzichte van andere takken in het bedrijfsleven in te halen), een onregelmatigheids toeslag en een 'stand by'-rege- ling, een vergoeding voor het thuis beschikbaar zijn voor1 tuele werkzaamheden. De werkonderbrekingen den, zo luiden de plannen v Vervoersbond FNV, de eerste drie weken van februari gehou den. Zonodig krijgen de acties daarna een scherper karakter.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 3