Uitslagenblok EK-schaatsen
Titel biljartdriekamp voor Europa
EK-bandstoten afgelast
PAGINA 20
SCOREBORD
MAANDAG 23 JANUARI 1989
SPORTPRIJSVRAGEN
Nederlandse lotto Oe winnende getallen
in de Nederlandse lotto (no. 3) zijn:
10 14 15 - 24 28 36. Reservegetal: 5.
Deelnemers: 545.083, inleg: f. 2.324.097,
prijzenbedrag: f. 1.176.765.
Toto
Usdansen
Goud: Marina KHmova/Sergej Ponomaren-
ko (Sov), zilver: Maja Oesova/Alexander
Zoelin (Sov), brons: Natalja Annenko/Gen-
rik Sretenski (Sov).
3-1*2-3-1-3-1-1-2-1-1-1
Deelnemers: 30.218, inleg: f. 198.818, prij
zenbedrag: f. 139.075.
Toto-gelijk
De winnende wedstrijden In toto-gelijk (no.
3) zijn:
7-10-14-23-25. Toegevoegde wedstrijd:
20.
Deelnemers: 3102, inleg: f. 15.390, prijzen
bedrag: f. 22.472 (inclusief jackpot).
Cijferspel De uitslag van cijferspel 3 is:
760747.
Deelnemers- 266.747, inleg: f. 400.121,
vaste prijzen.
Westdultse lotto
De winnende getallen in de Westduitse lotto
zijn:
12-13-16-17-26-40. Reservegetal: 47.
De uitslag van 'Spiel 77' is: 8453136.
Belgische lotto
e getallen in de Beigische lotto
BETAALD VOETBAL
EREDIVISIE
VW - FC Twente 1-1 (1-0). 37. Slagboom
1-0, 71. Lipponen 1-1. Scheidsrechter: Ho-
bé, toeschouwers: 4000. Gele kaart: Rutten
en Eijer (WV), Rutten (FC Twente).
Fortuna Sittard - FC Groningen (M)
Scheidsrechter: Bakker, toeschouwers:
4200. Gele kaart: Maessen (Fortuna S.
MW - PSV 1-3 (0-1). 1. Romario 0-1,54.
Verbeek 1-1,71Ellerman 1-2,82. Romario
1-3. Scheidsrechter: Blom, toeschouwers:
7500.
Willem II - PEC Zwolle 4-1 (1-1). 31. Log-
Scheidsrechter: Kempers, toeschouwers:
5500. Gele kaart: Van der Waart (PEC
Zwolle).
BW Den Bosch - Sparta 2-1 (2-0). 36.
Van Duren 1 -0; 43. Krüzen 2-0; 58. Beukers
2-1. Scheidsrechter: Overkleeft, toeschou
wers: 2300. Gele kaart: Bults (Den Bosch),
Wijnberg en Snoei (beiden Sparta).
Veendam-Ajax 0-1 (0-1)30. Bergkamp 0-
1Scheidsrechter: Houben. Toeschouwers:
7.200.
Volendam-Roda JC1-0 (0-0) 78. Van Dor
pel 1-0. Scheidsrechter Uilenberg, toe
schouwers 3700. Geel: Samuel (Volen-
dam) en Van Loen (Roda JC).
Feyenoord-RKC 0-0. Scheidsrechter De
Munnik, toeschouwers 8600. Geel: Hutten,
Van der Eist (RKC). Rood: Brandts (Feye-
noord).
FC Utrecht - Haarlem 2-1 (0-1). 45. Hól-
verda 0-1,79. De Kruijff 1-1,90. Steinmann
2-1. Scheidsrechter: Luinge, toeschou
wers: 4000. Gele kaart: Young en Linford
(FC Utrecht), Van Tour en Peeper (Haar
lem).
Marathon van Deventer
Mannen: 1. Kramer (Oudeschoot), 2. Van
Kempen (Nieuwveen), 3. Wedman (Am
sterdam), 4. Kasper (Arnhem), 5. Grimber
gen (Rijnsburg), 6. Van der Paauw (Anke
veen), 7. Takken (Schellingwoude), 8. Van
den Boogert (Eindhoven), 9. Mozin (Sov),
10. Ferwerda (Stiens), 11. Zoon (Rockan-
je), 12. Kuiper (Oldeholtwolde), 13. Hagen
(Lisse), 14. Botskarjov (Sov), 15. De Vries
(Oldelame), 16. Vos (Kockengen), 17. Man
den (Wasperveen), 18. Van der Hoorn (Ter
Aar), 19. Ruitenberg (Oldebroek), 20.
Kromkamp (Oldeholtpade).
Algemeen klassement na elf wedstrij
den: 1Kramer 196,3 punten, 2. Van Kem
pen 194, 3. Vunderink 139,2, 4. Wedman
135,1,5. Kasper 125,6. Krompkamp 96.7.
Ferwerda 94, 8. Van der Paauw 94, 9.
Pronk 82,10. Kleine 81.
Vrouwen: 1Keulen (Irnsum), 2. Van Tol
(Nes aan de Amstel), 3. Uitham (Zuidlaren),
4. Tomperowska (Lisse), 5. Pasveer
(Groningen).
Algemeen klassement na elf wedstrijden: 1
Keulen 89,4,2. Van Tol 82,13. Hoogendijk
Eindhoven
Emmen
Wageningen
6 6 6 18 29-25
8 2 8 18 34-33
6 6 6 18 27-30
6 5 7 17 24-33
5 6 7 16 25-34
5 4 9 14 26-36
5 3 9 13 17-30
5 3 10 13 22-29
5 0 12 10 22-54
3 4 11 10 20-38
1 8 9 10 19-37
LANDELIJKE JEUGD
EERSTE KLASSE A: Ajax-DWV 2-0.
KNVB-AMATEURS
HOOFDKLASSE A: Elinkwijk-DWV 0-1.
Blauw Wit
RCH
ADO'20
'Elinkwijk
Wilhelmus
DHC
Papendr.
AFC
RVC
Unitas
Stormvog.
6 4 2 16 17-11
6 4 3 16 22-16
6 3 4 15 24-20
5 4 3 14 19-19
4 6 3 14 17-12
4 6 3 14 19-16
5 4 4 14 25-24
4 5 4 13 19-19
3 6 3 12 19-17
3 6 4 12 23-23
4 3 7 11 18-22
3 4 5 10 19-20
2 5 6 9 15-25
2 4 6 8 12-24
Hilversum
Eerste koers, 2000 m: 1. Cesar Buiten
zorg (A.v.d.Wal) 2.39,0 -1.19,5,2. Donder-
straal, 3. Duncan Crown. Toto: winnend
3,60, plaats 1,60,1,60,1,60, koppel 8,50,
trio 63,40.
Tweede koers, 1609 m: 1. Carisma Dar
by (A.Mollema) 2.05,1 1.17,8,2. Creese K,
3. Bianca B. Toto: winnend 2,20, plaats
1,50, 2,00, 4,80, koppel 10,00, trio 307,10.
Derde koers, 2935 m: 1. Ashley Siro
(C.de Leeuw) 4.05,6 - 1.23,1, 2. Chance
Enkhuizen, 3. Zarragona. Niet gestart:
Binky Geron. Toto: winnend 6,50, plaats
berg/Grabb (Zwe/VSt) winnen door wegblij
ven van Aldrich/Visser (ZAf).
Mannen, dubbelspel, derde ronde: Ca-
hill/Kratzmann (Aus) - Broad/Kruger (ZAf)
6-2, 6-7 (7-9), 6-4.
Vrouwen, dubbelspel, derde ronde: Por-
wik/Tanvier (BrD/Fra) - Adams/Garrison
- Muster/Wiesner (Oos) 6-3, 6-4,
Moriensen/Schultz (Den/Ned) 6-4, 6-4,
Connell/Hetherington (Can) - Lloyd/Turn-
bull (GBr/Aus) 7-6 (7-4), 6-3, Broad/Gre
gory (ZAf) - Anderson/Balestrat (Aus) 7-6
(10-8), 7-5, Pawsat/Herr (Vst) - Cunha-Sil-
va/Wasserman (Por/Bel) 6-3,6-4, Wood-
bridge/Phelps (AUs/VSt) - Schapers/Hen-
rickson (Ned/VSt) 6-2, 6-4, Leach/Fendick
(VSt) - Svantesson/Lindstrom (Zwe) 6-2,7-
6 (7-4), De la Pena/Ludloff (Arg/VSt) - Don-
nelly/Horvath (VSt) 7-6 (7-4), 7-6 (7-3), Dy-
ke/Jaggard (Aus) - Davis/Adams (VSt) 6-4,
6-4, Jones/Magers (VSt) - Stoltenberg/Faull
(Aus) 6-2, 6-2.
Gandhi-toemoof
Halve finales
Nederland Kenya 4-1 (1-1). 7. Crucq 1-
0.21. Jalango 1-1,42. M. Delissen2-1.49.
Parlevliet 3-1,57. Crucq 4-1.
Pakistan - India 3-0 (1-0). 7. Feroze 1-0,
62. en 64. Ahmed 2-0 en 3-0. Finale
Nederland - Pakistan 1-2 (0-0). 37. Qazie-
mohib 0-1 (strafcorner), 44. Arif Bhopali 0-
2, 68. Parlevliet 1-2. Toeschouwers:
10.000.
Derde plaats: India - Keny 4-0 (2-0).
schouwers: 26.000.
PSV
Ajax
FC Twente
Fortuna S.
Feyenoord
Volendam
Groningen
Haarlem
Roda JC
Den Bosch
FC Utrecht
Veendam
Sparta
RKC
PEC Zwolle
Willem II
3 29 40-16
4 26 41-21
2 23 28-14
4 23 28-18
4 22 37-30
5 21 29-22
5 19 31-20
7 18 24-25
6 17 24-22
8 17 26-36
8 16 25-30
9 15 19-28
8 14 24-28
9 13 29-38
10 13 27-39
9 12 26-40
8 11 17-30
10 11 20-38
Topscorers
1. Van Duren (BW Den Bosch) 11, 2.
Hoekstra (RKC) en Bergkamp (Ajax) 10,4.
(H.Schoonhoven) 2.43,1 1.21,6, 2. Cas
per Notice, 3. Ciska Crown. Toto: winnend
6,60, plaats 2,00, 1,30, 1,80, koppel 6,90,
trio 138,20.
Vijfde koers, 2000 m: 1. Briesly (P.van
Dijk) 2.43,7 -1.21.9.2. Bellafleur S, 3. Zan-
13,10, trio 133,20.
Zesde koers, 2440 m: 1. Czarin Wind-
spiel (G.Hulleman) 3.18,3 -1.21,3,2. Balck
Pitt, 3. Charlene K, 4. Casimir Durbin. Niet
gestart: Beate Ie Plata. Toto: winnend 2,40,
plaats 1,40, 1,80, 3,00, koppel 7,10, trio
113,50, kwartet 420,00.
Zevende koers, 1609 m: 1. Charmeur A
(R.van Stam) 2.04,4 - 1.17,3, 2. Cortoz
Crown, 3. Cees Wielinga. Toto: winnend
32.10, plaats 4,10, 1,40, 1,30, koppel
80,40, trio 1332,90.
Achtste koers, 1609 m: 1. Jefs Comfort
(M.Lukje) 2.04,5 -1.17,4, 2. Voila Cartou
che, 3. Do Lor Als Sassy, Niet gestart: Be
Quick. Toto: winnend 24,70, plaats 3,20,
2,70,1,50, koppel 98,20, trio 1426,60.
Negende koers, 2440 m: 1. Zorro Hol-
lyrood (A.v.d.Blonk) 3.10,8 1 18,2,2. Zon
nestraaltje, 3. Reunited. Niet gestart:
Wanda Volo. Toto: winnend 6,80, plaats
3,00, 2,80, koppel 17,80, trio 163,80.
Tiende koers, 2000 m: 1. Acajou K
(G.v.Eykelenborg) 2.38,7 -1.19,4,2. Anne-
miek Baker, 3. Alianne Lochties, 4. Zipper
Spencer. Toto: winnend 3,60, plaats 1,50,
1,90,1,90, koppel 10,50, trio 98,90, kwartet
290,50.
Omzet totalisator: 453.165,00.
W5-spel: 5-9-8-1-10: niet geraden.
OVERGANGSKLASSE B
Plair - Assen 3-8, Zijderveld 2 - Victor Sio
10-1, Culemborg - Drop Shot 2 11-0, Arn
hem 2 - Duinwijck 2 8-3.
noord) en Romario (PSV) 8.
EERSTE DIVISIE
Wageningen - Emmen 0-1 (O-O). 72. Metz
0-1. Scheidsrechter: Schuurmans, toe
schouwers: 1000. Gele kaart: Brehler (Wa
geningen) en Smand (Emmen).
NEC - AZ 3-1 (2-0). 36. Janssen 1-0, 41.
Janssen 2-0, 48. Arts 3-0, 70. Vonk 3-1.
Scheidsrechter: Van der Niet, toeschou-
i: 2500. Gele kaart: Arts (NEC). Vonk
DS'79 -1
- Heracles 4-1 (2-0). 10. Van der
Weel 1-0, 39. Van der Weel 2-0, 68. Kuis-
dom 3-0, 79. Kulsdom 4-0, 90. Dams 4-1.
Scheidsrechter: Van Vliet, toeschouwers:
800. Gele kaart: Manders (Heracles).
Excelsior - RBC 3-0 (1-0). 43. Michel van
Wattum 1 -0,48. Michel van Wattum 2-0,49.
Van Goozen 3-0. Scheidsrechter: Van de
1500.
Mannen
EREDIVISIE: Oegstgeest-TT Amsterdam
3-15, De Veluwe-Shot W 9-9, Avanti-Scylla
Vrouwen
EERSTE KLASSE: Olympia-VZV 11-20,
OSC 2-Vido 9-14, Wings-Odin 9-8, Volewij-
kers-Quick 20 12-7, EenO-DSVD 12-13,
Aeolus-Foreholte 16-33.
Spanje 3 3 0 0 6 8-0
Hongarije 2 1 1 0 3 3-2
N-lerland 4 1 1 2 3 3-5
Ierland 2 0 1110-2
Malta 3 0 12 12-7
ITALIË: Ascoli - Torino 1-0, Bologna Ver
ona 0-0, Como - Pescara 1-0, Inter Milan -
Lazio Roma 1-0, Juventus - Atalanta 0-1,
Lecce - Fiorentina 0-0, Pisa - Cesena 1-0,
AS Roma AC Milan 1-3, Sampdoria - Na-
poli 0-0.
Inter Milan 14-25 Atalanta 14-19
Napoli 14-21 Juventus 14-17
Sampdoria 14-19 AC Milan 14-16
ENGELAND: Arsenal - Sheffield Wednes
day 1-1, Coventry - Wimbledon 2-1, Liver
pool - Southampton 2-0, Luton - Everton 1-
0. Middlesbrough - Tottenham Hotspur 2-2,
Newcastle - Charlton 0-2, Nottingham Fo
rest - Aston Villa 4-0, Queens Park Rangers
- Derby 0-1West Ham United - Manchester
United 1-3, Millwall - Norwich City 2-3.
Arsenal 21-44 Liverpool 22-35
Norwich 22-41 Not. Forest 22-34
Coventry 22-36 Man. United 22-33
BELGIË: Achtste finales Belgische beker,
met tussen haakjes de resultaten van de
heenwedstrijd: Zwarte Leeuw - FC Antwerp
0-0 (1-1Anderlecht - Hamme 1-1 (8-0), KV
Mechelen - Boom 6-0 (0-1), St Truiden - Lo
keren 0-0 (1-3), KV Kortrijk - Club Brugge 2-
1 (1 -3), Westerlo - Witgoor Dessel 3-1 (3-3),
Patro Eisden - Club Luik 1 -1 (0-4), Standard
15-0 (4-1).
PORTUGAL Guimaraes Benfica 1-2,
Espinho -'Porto 1-2, Setubal - Nacional Ma
deira 0-1Boavista - Beira Mar 1-0, Penafiel
- Leixoes 1-1, Portimonense - Belenenses
2-2, Spbrting - Braga 2-0, Estrela Amadora
- Chaves 1-1, Viseu - Farense 3-1, Fafe -
Maritimo 2-1
Benfica 22-34 Boavista 22-26
Porto 22-32 Penafiel 22-24
Sporting 22-28 Nacional 22-24
TURKUE: Fenerbahce - Rize 3-0, Besiktas
- Ankaragucu 3-1, Karsiyaka - Galatasaray
0-0, Eskisehir - Trabzon 0-0, Adana - Altay
2-1, Sakarya - Adanademir 2-1, Bolu -
Kahramanmaras 1-0, Bursa - Sariyer 2-1,
Malatay - Samsun uitgesteld.
Besiktas 19-47 Galatasaray 19-35
Fenerbahce 19-46 Sariyer 19-35
Bolu 19-36 Trabzon 19-32
GRIEKENLAND: AEK - Panionios 2-0,
Apollon - Olympiakos 0-2, Heraklis - OFI2-
0, Larissa - Paok 2-1Panathinaikos - Volos
2-0, Aris - Doxa 1 -0, Ethnikos - Levadia 1 -2,
Diagoras - Kalamaria 1-4.
Olympiakos 16-23 PAOK 16-19
AEK 16-23 Panath. 16-18
Heraklis 16-21 OFI 16-18
SCHOTLAND: Dundee United Hearts 0-
0, Hibernian Celtic 1-3, Motherwell Aber
deen 0-2, Glasgow Rangers - Dundee 3-1,
St Mirren - Hamilton 1-0.
Gl. Rangers 25-37 Aberdeen 25-32
Dund. United 25-35 Hibernian 25-27
Celtic 25-32 St Mirren 25-24
Anema 1-0,31. Moorman 1-1,62. Schlüter
1-2,88. Huitema 2-2. Scheidsrechter: Lam-
mers. Toeschouwers: 3000. Gele kaart:
Carbo (Cambuur) en Coort (Helmond
Sport).
Go Ahead Eagles - Heerenveen 3-1 (2-0)
36. Lodeweges 1-0,39. Van den Brink 2-0,
54. De Jonge 2-1, 89. Van den Brink 3-1.
Scheidsrechter: Bulthuis, toeschouwers:
8000. Gele kaart: Haatrecht (Heerenveen).
NAC SW 2-1 (1-0) 27. Comelissen 1-0,
69. Van Gils 2-0,83. Loovens 2-1Scheids
rechter: Kok, toeschouwers: 3050. Gele
kaarten: Haarman (NAC) en Loovens
(SVV)
Telstar - Vitesse 1-2 (1-0) 9. Tania 1-0,
56,Koolhof 1-1, 60. Evers 1-2. Scheids
rechter: Van Swieten, toeschouwers: 1100.
KUNSTSCHAATSEN
EK-kunstrijden in Birmingham
De medaillewinnaars van de Europese titel
strijd kunstrijden in Birmingham zijn:
Mannen
Goud: Alexander Fadejev (Sov), zilver: Gr-
zegorz Filipowski (Pol), brons: Petr Barna
(Tsj).
Vrouwen
Goud: Claudia Leistner (BRD), zilver: Na
talja Lebedeva (Sov), brons: Patricia Neske
(BRD).
Koppels
Goud: Larissa Selezneva/Oleg Makarov
(Sov), zilver: Mandy Wotzel/Axel Rau-
schenbach (DDR), brons: Natalja Misjkoe-
tienok/Artoer Dmitrijev (Sov).
EREKLASSE: RCH-DSRC 11-9, The Bas-
sets-NFC 19-7, Eemland-REL 6-12, AAC-
HRC 0-10, DIOK-Casricum 25-16.
DIOK 13-26 Eemland 14-8
Castricum 14-24 Bassets 16-8
RCH 15-20 NFC 14-7
HRC 15-20 DSRC 14-7
AAC 14-16 REL 13-6
Agenda
Vanavond
Margriethal Schiedam: Hermes DVS-De
Maas (20.30 uur).
Oranjeplein Den Haag: Silva Boys-FV
Snoekie (20.30 uur).
De Zuidpias Moordrecht: FC Datagold-SC
Hogenboom (20.45 uur).
Wielwijk Dordrecht: Ceverbo-Van der Plas
BMW (20.00 uur).
Cleyn Duin Katwijk: Cleyn Duin-Medo
(20.00 uur).
THB Hal Lisse: De Kuyper-FC Lisse (20.30
uur).
Woensdag
De Gaasbak Voorhout: Landwer-Boeren-
burg (19.40 uur); Bax-Den Dam (20.30 uur).
3 Octoberhal Leiden: Van Egmond-Eige-
man (20.00 uur); Lugdunum-THB Boys
(21.00 uur).
Tweesprong Alkemade: ROAC '79-Sloos
Sport (20.10 uur).
Northgohal Noordwijk: Menken/Landbouw-
Bakker Sport (20.00 uur).
18 12 4 2 28 35-14
18 11 5 2 27 30-10
18 9 4 5 22 36-21
18 8 6 5 22 38-23
17 9 3 5 21 45-26
17 8 5 4 21 29-27
18 8 5 5 21 40-22
Heerenveen 18 8 3 7 19 29-25
Open Australische tenniskampioen
schappen
Mannenenkelspel, derde ronde: Mans-
dorf (lsr/16) - Garnett (VSt) 6-2, 7-5, 6-2,
Muster (Oos/11) - Visser (ZAf) 6-7 (2-7), 6-
3,3-6,6*3,11-9, Schapers (Ned) - Pernfors
(Zwe/12) 6-7 (4-7), 7-5, 7-6 (7-5), 6-0, Iva-
nesevic (Joe) - Nijssen (Ned) 6-4,6-4,6-0,
Mecir (Tsj/9) - Stoltenberg (Aus) 6-2,6-16-
3, Gunnarsson (Zwe) Keretic (BRD) 6-3,
HOOFDKLASSE B: Blauw Wit-AKC 24-13,
Fortuna-Dalto 13-12, PKC-Deetos 10-7,
SCO-LDO 9-8.
PKC 8-12 Dalto 8-9
Fortuna 8-11 Blauw Wit 8-8
SCO 8-10 LDO 8-3
Deetos 8- 9 AKC 8-2
OVERGANGSKLASSE B: Swift(M)-KVS
13-10, VES-VE013-6, DVO-De Vinken 20-
7. Pernix-DOC 12-14.
Swift(M) 8-12 Pernix 8-10
VEO 8-11 DOC 8- 7
KVS 8-11 De Vinken 8- 2
DVO 8-10 VES 8- 1
OVERGANGSKLASSE C: Swift(A)-DEVD
14-24, BEP-Achilles 10-9, Allen Weerbaar-
Roda 17-11, DTV-Fides Pacta 13-6.
A. Weerbaar 8-16 Swift(A) 8-8
DTV 8-11 Achilles 8-5
DEV 8- 9 BEP 8-4
Fides P. 8- 8 Roda 8-3
EERSTE KLASSE D: Antilopen-Fiducia
11-13, OVVO-SMS10-10, Thor(H)-DKV(IJ)
7-8, De Meervogels-Fiks 12-8.
Meervogels 8-13 SMS 8-8
Antilopen 8-11 Thor(H) 8-4
Fiducia 8-11 OWO 8-3
Fiks 8-11 DKV(IJ) 8-3
EERSTE KLASSE F: Ons Eibernest-Archi
pel 13-9, Kwiek(Hg)-Het Zuiden 12-16,
Hoogvliet-Vlaardingen 9-18, De Danaïden-
Westerkwartier 17-7.
Danaïden 8-14 Kwiek(Hg) 8-5
Vlaardingen 8-11 Hoogvliet
Het Zuiden 8-11 Archipel
Eibernest 8-11
8-2
Excelsior
Vitesse
GA Eagles
NEC
Den Haag
Svensson (Zwe/14) - Masur 4-6,6-2,6-3,6-
3.
Vrouwenenkelspel, derde ronde:
Schultz (Ned) - Jaggard (Aus) 6-4, 6-2,
Mandlikova (Aus/15) - Bollegraf (Ned) 3-6,
6-3,9-7, Navratilova (VSt/2) - Novotna (Tsj)
6-2,6-2, Tanvier (Fra) - Fernandez (VSt/10)
6-2,6-3, Sukova (Tsj/5) - O'Neill (Aus) 6-2,
6-1, Cordwell (NZe) - Temesvari (Hon) 1-6,
7-6 (7-5), 6-1Wiesner (Oos) - Reis (VSt) 6-
4,6-4, Sabatini (Arg)-Reggi (Ita) 6-0,4-6,6-
Mannendubbelspel, derde ronde:
Kriek/Masur (VSt/Aus) - Canter/Derlin (Vst-
/NZe) 6-4, 6-4, Leach/Pugh (VSt) - Jones-
/Rive (VSt) 6-1, 6-2.
Vrouwen, dubbelspel, derde ronde: Na-
vratilova/Shriver (VSt) - CordwellA/an
Rensburg (NZe/ZAf) 6-3,6-3, Smylie/Turn-
bull (Aus) - Hanika/Kohde-Kilsch (BrD) 6-3,
6-1.
Gemengd dubbel:McPherson/Byrne
(Aus) - Evernden/Richardson (NZe) 6-2,3-
6,6-3, Doohan/Burgin (Vst) - Guy/Cordwell
(Nze) 6-4, 7-6 (7-2).
7-6 (7-5), Davis/Drewett
(VSt/Aus) - Pawsat/Svantesson (VSt/Zwe)
5-7, 6-3, 7-5, McEnroe/Woodforde (VS
t/Aus) - Doohan/Warder (Aus) 7-5,6-1Ed-
Schansspringen in Oberfiof
1. Weissflog (DDR) 229 (90/87,5). 2. Fid-
jestoel (Noo) 221,1 (89/88), 3. Kjlrum (Noo)
218,7 (89,5/86,5), 4. Thoma (BRD) 214,9
(85/87), 5. Kuttin (Oos) 214,4 (85/89,5).
WB-standen
Mannen
Slalom in Wengen
1. Nierlich (Oos) 1.35,90, 2. Tomba (Ita)
1.35,92, 3. Strolz (Oos) 1.37,60, 4. Girar-
delli (Lux) 1.37,75, 5. Furuseth (Noo)
1.37,78,6. Nilsson (Zwe) 1.38,45,7. From
melt (Lie) 1.38,47, 8. Benedik (Joe)
1.38,70,9. Pramotton (Ita) 1.38,86,10. Ma-
der (Oos) 1.38,89.
Combinatie: 1. Girardelli, 2. Zurbriggen, 3.
Wasmeier.
Klassement om de wereldbeker: 1. Gi
rardelli 306 punten, 2. Zurbriggen 231, 3.
Tomba 133,4. Wasmeier 118,5. Hoflehner
97. 6. Bittner 94.
WK-klassement: 1. Girardelli 114 punten,
2. Höflehner 89,3. Zurbriggen 78,4. Wirsn-
berger (Oos) 73.
Algeheel WB-klassement: 1. Girardelli
269,2. Zurbriggen 2113. Tomba (Ita) 113,
4. Wasmeier 103.
Vrouwen
Uitslag reuzeslalom in Tignes
1. Schneider (Zwi) 2.18, 01,2. Merle (Fra)
2.28,78
Reuze-slalom (na vijf races): 1. Schnei
der 125.2. Svet 66.3. Maier 60,4. Merle 55.
Algeheel WB-klassement: 1. Schneider
286, 2. Merle 206,3. Walliser 164,4. Maier
150.
Hoogovens toernooi
Grootmeestergroep A, zevende ronde:
Sokolov (Joe) - Sax (Hon) 1/2-1/2, Nikolic
(Joe) - Piket (Ned) 1-0, Anand (Ind) - Van
der Wiel (Ned) 0-1, Benjamin (VSt) Gran-
da Zuniga (Per) 1/2-1/2, Douven (Ned) -
Ribli (Hon) 0-1, Miles (Eng) - Vaganian
(Sov) 1-0, Georgiev (Bul) - Tsjeskovski
(Sov) 1-0.
Achtste ronde: Sax - Tsjeskovski 1-0, Va
ganian - Georgiev 1/2-1/2, Ribli Miles 1/2-
1/2, Granda Zuniga Douven 1/2-1/2, Van
der Wiel Benjamin 1/2-1/2, Piket - Anand
1/2-1/2, Sokolov - Nikolic 1-0.
Stand na acht ronden: 1. Ribli en
Tsjeskovski 5 punten, 3. Sax, Vaganian en
Sokolov 4 1/2, 6. Nikolic, Benjamin en
Anand 4,9. Georgiev. Van der Wiel, Miles,
Piket en Douven 3 1/2,14. Granda Zuniga
Grootmeestergroep B, vijfde ronde:
Armas (Roe) - Dokojan (Sov) 1/2 -1/2, Bos
boom (Ned) - Nijboer (Ned) 1/2 -1/2, Andru-
et (Fra) - Fedorowicz (VSt) 0-1, Campora
(Arg) - Lau (BRD) 1/2-1/2, Van der Sterren
(Ned) - Rogers (Aus) 1 0, Kuijf (Ned) -
Hodgson (Eng) 0-1.
Zesde ronde: Dokojan - Hodgson 1-0, Ro
gers Kuijf 0-1, Lau r Van der Sterren 1/2-
1/2, Fedorowicz - Campora afg., Nijboer -
andruet 1-0, Armas Bosboom 1-0.
Stand na zes ronden: 1. Fedorowicz 4 1/2
en 1 afg., 2. Hodgson 4 1/2, 3. Nijboer en
Lau 4, 5. Kuijf 3 1/2, 6. Dokojan 3, 7. Van
der Sterren en Armas 2 1/2, 9. Campora 2
1/2 en 1 afg., 10. Andruet en Bosboom 1
1/2,12. Rogers 1.
Vandaag is een rustdag.
HOOFDKLASSE A: Die Haghe-DKOD 12-
16, DOS'46-Rohda 16-15, Groen Geel-Luto
12-17, Oost Arnhem-TOP 29-12.
O.Arnhem 8-16 DOS'46 8-6
DKOD 8-14 TOP 8-4
Luto 8-11 Gr. Geel 8-3
Rohda 8- 8 DieHaghe 8-2
TWEEDE KLASSE E: MIK-ZKC 31 8-16,
Nieuw Flora-Crescendo 5-4, OKV-Water-
land 9-11, Ados-Olympiaan 12-15.
ZKC'31 8-16 OKV 8-7
Waterland 8-12 Crescendo 8-6
Olympiaan 8- 9 MIK
derdorp - Racing Beverwijk 67-56, Rowic -
US 66-64.
Luba Leiden 16-24 BVO Alphen 16-18
ASVU 16-22 Rot. Zuid 16-12
Leiderdorp 16-22 US 16- 6
Beverwijk 16-18 Rowic 16- 6
EERSTE DIVISIE B: Virtus - Lokomotief
105-84, Springfield - Kimbria 70-91, Wils
kracht - Voorburg 2 59-66, Wyba Lisse 80-
Lokomotief 15-22 Voorburg 2 16-18
Wyba 16-22 Springfield 16-14
Virtus 16-22 Kimbria 16- 8
Lisse 16-18 Wilskracht 15- 2
EERSTE KLASSE WEST: Jumpers - Gun-
co 2 75-90, Binnenland - Punch 91 -98, MSV
- OSG 77-89.
TWEEDE KLASSE A: Binnenland 2 -
Punch 2 64-86, Goba - Springers 86-102,
Ahoy/RZ 2 - Cady 73 80-63, Alexandria -
Blitz 93-91, BOB - Elementum 2 50-82.
TWEEDE KLASSE B: LUSV - Cangeroes
89-76, Blue Herons - Leiderdorp 3 95-55,
BC Utrecht 2 - Luba 90-50.
JJ EERSTE KLASSE: Dunckers - Leiden
69-79, Elementum - Red Stars 71-76, DAS -
OSG 73-67, Alexandria - New Stars 85-68.
Vrouwen
EREDIVISIE: Flash - Voorburg 82-51, Ca
nadians - Cheetah 70-52, Den Helder -
Hoofddorp 51-53, Grasshoppers - Gronin
gen 51-66, Midland Ahoy'RZ 54-55.
Hoofddorp 16-30 Midland 16-12
Den Helder 16-26 Grasshop. 16-10
Flash 16-24 Voorburg 16- 8
Groningen 16-18 Cheetah 16- 8
RZ 16-16 Canadians 16- 8
PROMOTIEDIVISIE: Tonego - DAS 68-50,
MSV Racing Amsterdam 63-57, PSV - Lis
se 54-50, Landslake Akrides 60-63.
tonego
16-30 DAS 16-12
16-24 Akrides 16-10
Landslake 16-22 Lisse 16- 8
MSV 16-16 Amsterdam 16- 6
Ados
8- 8 Nw. Flora
8-1
TWEEDE KLASSE F: Merwede-KOAG 13-
11, Excelsior-Sagitta 11-11, IJsselvogels-
Velocitas 18-13, Nieuwerkerk-Tjoba 12-8.
Nieuwerkerk 8-14 KOAG 8-7
Tjoba 8-12 Merwede 8-7
Sagitta 8-12 Excelsior 8-4
IJsselvogels 8- 8 Velocitas 8-0
TWEEDE KLASSE G: KVR-Zuiderkwartier
7-7
De Bermen 7-9 Atlantis 8-7
KVR 8-9 Zuiderkwartier 8-6
Rozenburg 8-8 ALO 8-5
DERDE KLASSE K: HSV-Amersfoort 11-
15, DES-ONDO(sGr) 8-12, De Algemene-
Hou Stand 12-12, Midlandia-GKV(Hg) 8-10
ONDO(sGr) 8-15 Hou Stand 8-6
Algemene 8-13 GKV(Hg) 8-5
DES 8-10 Midlandia 8-4
Amersfoort 8- 9 HSV 8-0
DERDE KLASSE L: ODS-Tempo 13-14,
De Dijkvogels-Fluks 12-7, NlO-Vrienden-
schaar(B) 10-9, Weidevogels-SEV 7-7.
Dijkvogels 8-16 Weidevogels 8-7
Valto 9-16 Madjoe
KNS 9-16 Hoekse
Ons Eiland 9- 8 Dubbel Zes
8-3
RES. OVERGANGSKLASSE A: Antilopen
2-KOAG 2 10-14, HKV 2-Dalto 3 9-9, DVO
2-PKC 4 16-8, HKC(Ha) 2-TOP 2 14-13; C:
Blauw Wit 2-Rohda 3 9-8, BEP 2-Fortuna 3
13-17, De Danaïden 2-Fides Pacta 2 7-12.
(M) 2 13-9, VES 2-Animo 2 9-4, VEO 3-AI-
batros 2 8-8, Pernix 2-Vriendenschaar(Ha)
2 12-7.
bemest 4 4-5; K: IJsselvogels 2-Velocitas 2
16-14, De Meervogels 2-Fiks 2 11-11; L:
Oranje Nassau(V) 2-DKC 2 14-11, TOP 3-
De Bermen 2 13-11; M: Snel 3-Fortuna 4
15-6, Rozenburg 2-Olympiaan 2 9-7.
e Haghe 16-15, De Bermen-Per-
i: Gunco - Donar-89-90, DAS -
Den Helder 70-88, Orca's - Den Bosch 69-
80, Weert - Red Giants 77-96, Akrides - Ca
nadians 69-73.
Den Bosch 19-34 Donar 20-18
Den Helder 19-30 DAS 20-14
Weert 20-28 Gunco 20-10
Red Giants 20-26 Orca's 20-10
Canadians 20-20 Akrides 20- 8
Voorburg 16-24 Goba 16-14
Eindhoven 16-24 Early Bird 16-10
Utrecht 16-22 Groningen 16-10
Basketiers 16-18 Elementum 16- 6
EERSTE KLASSE WEST: Goba - Devel
Devils 39-90, Cady 73 - BVO Alphen 80-50,
OSG - Gunco 61-41, Gymnova - Red Stars
75-61, Hurricanes - Elementum 2 62-56.
MJ EERSTE KLASSE: Dragons - BVO Al
phen 87-64, OSG - Leiderdorp 41-61, BOB
- Rijnvalken 59-68, Gunco - BOB 68-45.
Rally van Monte-Carlo
Stand is na drie klassementsproeven:
1. Auriol/Occelli (Fra) Lancia 54.04,2. Bia-
sion/Siviero (Ita) Lancia op 0.08,3. Kankku-
nen/Piironen (Fin) Toyota op 0.45,4. Sainz-
/Moya (Spa) Toyota op 0.54, 5. Saby-
/Fauchille (Fra) Lancia op 1.19, 6. Mikko-
la/Geistdorfer (Fin/BRD) Mazda op 1.27.
Veldrit in Wetzikon
1. Stamsnijder (Ned) 1.03.31, 2. Van der
Poel (Ned) op 0.14,3. De Bie (Bel) 0.23,4,
Honegger (Zwi) 0.54,5. Breu (Zwi) 1.05,6.
Wabel (Zwi) 1.16, 7. Liboton (Bel) 1.29, 8.
Zweifel (Zwi) z.t., 9. Iten (Zwi) 2.01, 10.
Krukenbaum (BrD) z.t., 11. D'Arsie (Zwi)
z.t., 12. Camrda (Tsj) 2.17, 13. Hendriks
(Ned) z.t., 14. Kools (Ned) 2.47,15. Haute-
keete (Bel) 3.07, 20. Groenendaal (Ned)
3.36, 21. Van Bakel (Ned) 4.23.
Klassement Super Prestige: 1. Stamsnij
der 107 punten, 2. De Brauwer 85,3. Baars
(Ned) 79,4. Van Bakel 76, 5. De Bie 75,6.
Kools 57.
Veldrit in Nijmegen (amateurs)
1Wim de Vos (Oosterhout), 2. Frank Groe
nendaal, 3. Rudy Nagengast, 4. Rini Pley,
5. Pieter Burgers. Na afloop werden Groe
nendaal, Nagengast, De Vos en Edwin
Kuyper aangewezen
pioenschap. Bijnen is
KBZ
gen, Vo<
Utrecht, E
Eindhoven - Basketiers.
Voorburg 15-22 Goba
EERSTE DIVISIE A: ASVU - Ahoy'RZ 104-
84, BVO Alphen - Luba Leiden 76-70, Lei
derdorp - Racing Beverwijk 67-56, Rowic -
US 66-64.
EERSTE KLASSE WEST: Jumpers - Gun
co 2 75-90, Binnenland - Punch 91 -98, MSV
- OSG 77-89
TWEEDE KLASSE A: Binnenland 2 -
Punch 2 64-86, Goba - Springers 86-102,
Ahoy/RZ 2 - Cady 73 80-63, Alexandria -
Blitz 93-91, BOB - Elementum 2 50-82.
TWEEDE KLASSE B: LUSV - Cangeroes
89-76, Blue Herons - Leiderdorp 3 95-55,
BC Utrecht 2 - Luba 90-50.
JJ EERSTE KLASSE: Dunckers - Leiden
69-79, Elementum - Red Stars 71-76, DAS -
OSG 73-67, Alexandria - New Stars 85-68.
Vrouwen
EREDIVISIE: Flash - Voorburg 82-51, Ca
nadians - Cheetah 70-52, Den Heider -
Hoofddorp 51-53, Grasshoppers - Gronin
gen 51-66, Midland - Ahoy'RZ.
Hoofddorp 16-30 Midland 15-12
Den Helder 16-26 Grasshop. 16-10
Flash 16-24 Voorburg 16- 8
Groningen 16-18 Cheetah 16- 8
RZ 15-14 Canadians 16- 8
PROMOTIEDIVISIE: Tonego - DAS, MSV -
Racing Amsterdam, PSV - Lisse, Landsla
ke - Akrides.
Tonego 15-28 DAS 15-12
PSV 15-22 Lisse 15-08
Landslake 15-22 Akrides 15- 8
MSV 15-14 Amsterdam 15- 6
EERSTE DIVISIE A: Elementum - Leider
dorp 70-51.
EERSTE KLASSE WEST: Goba - Devel
Devils 39-90, Cady '73 - BVO Alphen 80-50,
OSG - Gunco 61-41Gymnova - Red Stars
75-61, Hurricanes - Elementum 2 62-56
MJ EERSTE KLASSE: Dragons - BVO Al-
Mannen
DERDE DIVISIE G: De Treffers - Roda '71
18-15, Saturnus - Actief 19-12, Kwiek Sport
- DWS 8-15, UVG - EHC 20-20, Quintus 2 -
Rijnstreek 15-13.
Vrouwen
DERDE DIVISIG: De Treffers - Ancora 11-
5, Olympia '72 - WIK 11-8, Oase - Vires et
AFDELING GOUDA
Zaterdag
EERSTE KLASSE: Perkouw - WDS 1-1,
Aarlanderveen - Moerkapelle 1-1, Linscho-
ten - Rijnstreek 2-1.
Mannen
Tweede Divisie D: Deltalloyd 2-Rentokil-
/ZVH 3-1, Van Santen-Ovra 3-0, Varel-Alli-
des 3-0, VVM-Leython 3-2, Volendam-USS
3-2, Rijnmond 2-Tornado 3-0.
USS 13-32 Deltalloyd 2 12-20
Tornado 13-28 VVM '63 12-18
Rentokil 2 13-24 Leython 13-13
Rijnmond 13-25 OVRA 13-11
Volendam 13-21 Allides 13-11
Van Santen 13-21 Varel/CVV 2 13- 7
Derde divisie G: Rijnmond 3-VONO 3-1,
Zovoc-Phoenix 3-1, NOVO-Gemini/K 3-1,
Skania-HVS 3-0, SVC-Thornax 3-2, Inter
Amicos-Tonegido 0-3.
SVC 13-28 Inter Amicos 13-20
Gemini/K 13-26 NOVO 13-20
Skania 13-26 Rijnmond 3 13-18
Tonegido 12-25 VONO 13-15
Promotieklas A: Graficon-VOY 0-3, DAC
2-Oikos 0-3, Zovoc 2-Acco/Dos 3 2-3, VCS-
Radius 3-0, Spanning-DOS 3-1.
Leython 2 13-31 Zovoc 2 13-17
VOY 13-31 Acco/DOS 3
Radius 2 13-27 Oikos 13-17
Graficon 13-27 Spanning 13-14
DOS13-24 Leython 3 13-4
VCS 13-22 DAC 2 13- 2
3-1, Liu
a-Skania 2-3, Thor-Tornado 3-1.
EREKLASSE: Rotterdam-De Zijl 13-13,
DZV-Polar Bears 11 -15, VZC-Brandenburg
11-6, LZ-HZC 10-18, AZPC-Ravijn 8-9, De
Zijl-Ravijn 11S11
Polar Bears 13-23 AZPC 12-11
HZC 13-22 Brandenb 13-10
AZC 12-20 Ravijn 13- 7
VZC 13-17 Rotterdam 13- 6
De Zijl 13-16 DZV 12- 5
LZ'86
EREDIVISIE: Gunco - Donar 89-90, DAS -
Den Helder, Orca-s - Den Bosch Lasers,
Weert - Red Giants, Akrides - Canadians.
Den Bosch 19-34 Donar 20-18
Den Helder 19-30 DAS 20-14
Weert 20-28 Gunco 20-10
Red Giants 20-26 Orca's 20-10
Canadians 20-20 Akrides 20- 8
Agon
13-31 Radius 3 12-18
Rentokil 3 12-29 GSC 12-17
Be Fair 13-29 Riva-VSC 1313
Valken 13-24 NOVO 2 12-12
Kalinko 13-24 LUSV 12- 7
Punch 13-21 Tornado 2 13-6
Vrouwen
Tweede Divisie D: Broter/Mart. 2-Radius
3-0, Madjoe-Riva/VSC 1-3, Gemini-Allides
3-2, Bosta-Van Santen 3-0, Volendam-Li-
banon 0-3, Voorburg-Molenwiek 3-0.
Riva/VSC 13-35 Voorburg 2 13-19
Bosta/Smash 13-30 Gemini 13-17
Radius 13-25 Libanon 13-14
Brother/M2 13-24 V. Santen/H 13-13
Madjoe 13-23 Allides 13-13
Molenwiek 13-21 Volendam 13- 0
Derde Divisie G: Brother/M 3-Rentokil-
/ZVH 3-0, Leython-Riva/VSC 1-3, Varel-
/CW-Waterlanders 3-0, PVC/BL-Kalinko
1-3, SVC-Thornax 2 3-1, AV '40-Be Fair 2-
Varel/CVV 13-29 Leython 13-19
Riva/VSC 13-27 AV '40 13-17
Brother/M 3 13-26 Kalinko 13-15
Thornax 2 13-24 Waterlanders 13-12
Be Fair 13-24 SVC 13-10
Rentokil/ZVH 13-21 PVC/Blokkeer 13- 7
A: Ridderveld-VOY 0-3, Zo-
voc-Van Santen/H 2 3-0, Gemini 3-NOVO
1-3, Tonegido 3-Agon 1-3, Velo-Acco/DOS
2 3-1, AV'40 2-Be Fair 2 3-1.
Zovoc 12-30 Velo 12-21
V. Sant./H 2 13-28 Gemini 3 13-19
VOY 13-28 Ridderveld 13-13
Agon 13-26 Acco/DOS 2 13-12
Tonegido 2 13-36 Gemini 2 13-18
Dosko 13-29 Thor 13-13
Skania 13-28 Tornado 13-10
DVC 13-21 Orion 13-10
Riva/VSC 3 13-21 Liusna 13-10
Rentokil 2 12-20 WV 12-5
Vrouwen
Eerste klas: Blok '77 1-Valken 1 3-1. Ley
thon 2-lnUpGo 1 3-1, LUSV 1-NÖVO 2 0-3,
WW 1-VCS 1 3-1, Leython 4-RVV 1 2-2,
Leython 3-S 701 3-1.
WW 1 12-19 RW 1 12-12
Leython 2 13-19 Leython 4 14-10
LUSV 1 12-18 S '70 1 11-9
VCS 1 12-16 Valken 1 12-6
Blok '77 T 12-16 InUpGo 1 12- 6
Leython 3 15-15 NOVO 2 11- 2
Tweede Klas A: Utopia 1-Rid.veld 3 3-1,
Salvo 1-DVO 1 2-2, DAC 2-DAC 4 3-0,
LUSV 2-SKC 2 3-0, Orion 2-Leython 5 2-2,
Gemini/K 4-VCO 2 3-0.
Tweede Klas B: VCO 1-DVO 2 3-0, Rid.
veld 2-lnUpGo 2 3-1, SKC 1-WVV 2 3-0,
Scarabee 1 -LUSV 3 0-3, Uusna 2-VCS 2 2-
2, NOVO 3-DAC 3 3-1.
Derde Klas A: Meerburg 1 -SKC 3 3-0, Ley
thon 6-GGV 1 0-3, Aarl.veen 1-NOVO 4 0-
3, Gemini/K 5-MVKV 2 3-0.
Derde Klas B: VCO 3-lnUpGo 5 3-0, Rid.
veld 5-Aspasia 11-3, Liusna 3-Blok '7721-
3, Scarabee 2-Orion 3 3-0, DAC 6-NOVO 6
2-2, RVV 3-Utopia 2 3-1.
Derde Klas C: MVKV 1-Graficon 1 3-0,
GGV 2-VCO 4 3-1, Blok '77 3 VCS 3 2-2,
LUSV 4-RVV 2 1-3, NOVO 5-DAC 5 3-1.
Mannen
Eerste Klas: DV01-Leython 4 2-2, SKC 1-
Gemini/K 3 3-1, DAC 3-Gemini/K 2 2-2,
Aarl.veen 1-Liusna 1 0-3, Gemini/K 3-Ge
mini/K 2 3-0, RVV 1-Rid. veld 1 2-2, Grafi
con 2-Aspasia 1 3-1
Gemini/K 3 13-20 Gemini/K 2 13-11
Rid. veld 1 12-19 Liusna 1 12-10
Graficon 2 12-17 Aspasia 1 12-9
RVV 1 12-16 DAC 3 12- 9
SKC 1 11-11 Leython 4 12- 6
Aarl.veen 1 11-11 DVO 1 12- 5
Tweede Klas A: MVKV 1-Liusna 2 2-2,
Blok 77 1-Valken 2 geen doorgang, InUp
Go 1-Graficon 3 0-3, LUSV 3-Orion 1 0-3,
DAC 4-NOVO 3 2-2, WW 1-Leython 51-3.
Tweede Klas B: VCO 1 -InUpGo 2 3-0,
DVO 2-SKC 2 2-2, LUSV 2-Gemini/K 4 3-0,
WVC 1-RVV 2 3-1, VCS 2-Rid. veld 2 1-3,
Utopia 1-DAC 5 3-0.
Derde Klas A: Salvo 1 -WW 2 2-2, Aspasia
3-Blok 77 2 3-0, DAC 6-NOVO 5 0-3, Ley
thon 6-Graficon 4 3-1, Rid. veld 3-RVV 3 3-
1.
Derde Klas B: DVO 3-VCO 2 0-3, LPSV1-
RW 4 2-2, Meerburg 2-S '7010-3, Orion 4-
InUpGo 3 3-0, Setumup 1-WVC 2 3-1, NO
VO 4-Gemini/K 6 2-2.
Derde Klas C: GGV 1 -Aspasia 2 3-0, VCS
3-SKC 3 3-1, Aarl.veen 2-Gemini/K 5 3-0,
Orion 3-Utopia 2 0-3.
EERSTE KLASSE: Eigenbrood-Noordwijk
2-2, Wally sp.-RGC 2-4, Altior-KRV 6-4,
Noordwijk-KRV 4-4, LB/Verbaan-de WW
niet gesp.
Martin C. 10-19 de WW 8-7.
RGC 10-18 Altior 11-7
Noordwijk 10-13 LB/Verbaan 8-5
Jong Boys 10-11 Eigenbrood 8-5
de Sleutels 9- 8 KRV 10-3
Wally sp. 10- 8
TWEEDE KLASSE A: A.Heemskerk-VNA
1-2, Migor-v. Goozen 1-1, The Pro's-Ta-
v/AAB Boys 3-7, Rolleman-Ouweh. Vis 3-6.
v. Göozen 12-23 de Rolleman 13-10
Migor 12-16 A. Heemsk. 13-10
Tav/AAB B. 12-14 Ouweh. Vis 11-8
VNA 11-12 the Pro's 13- 4
Hanepoel 13-11
s 2-6, Gr. Rest. Ol.-Stoof 2-1
McDonald's
Het blok van "Göteborg" (achtereenvolgens: puntentotaal, 500,5000,1500 en 10.000 meter) is:
1. Visser (Ned) 168.427
2. Kemkers (Ned) 170.066
3. Karlstad (Noo) 170.847
4. Eminger(Oos) 171.586
5. Sighel (Ita) 171.848
6. Bos (Ned) 171.941
7. Jermolin (Sov) 172.019
8. Adeberg (DDR) 172.779
9. Portijk (Ned) 172.983
10. Ganyev (Sov) 173.029
11 Herda (BRD) 173.425
12. Jarvinen (Fin) 174.019
13. Jeklic (BRD) 174.605
14. Bengtsson (Zwe) 175.219
15. Koss (Noo) 175.896
16. Radke (Pol) 175.920
..40,32 (12)
..40,35 (13)
..40.99 (19)
..40,98 (18)
40,12 8)
...40.75 (16)
...40,99 (19)
39,85 2)
...40,39 (14)
...40,24 (10)
39,90 4)
...41.09 (21)
...41,20 (24)
41,72 (26)
40,22 (9)
...42.15 (29)
7.08,41
7.14,85
7.18,93
7.20,17
7.21.00
7.20.08
7.22,21
7.28,43
7.27,02
7.32.09
7.27.34
7.25,06
7.26,73
7.25.35
7.27.1
1) 2.02,43 7)
2) 2.04,33 (14)
3) 2.02,90 (10)
5) 2.02,76 9)
6) 2.04,73 (15)
4) 2.03,79 (13)
7) 2.02,34 6)
(15) 2.02,20 4)
(11) 2.01,78 3)
(23) 2.00,96 1)
(13) 2.03,22 (11)
8) 2.05,00 (16)
(10) 2.05,81 (19)
9) 2.06,35 (22)
14.49,12 1)
14.55,76 2)
14.59,97 3)
15.13,38 4)
15.21,04 7)
15.18,40 5)
15.20,56 6)
15.47,06 (14)
15.45,97 (13)
15.45,21 (12)
15.54,36 (15)
15.40,68 (11)
15.35,93 8)
1-19
Bola Raga 11-17
SJZ 13-16
Stoof 11-13
Warmunda 11-10
Madonna
Heulboys
DERDE KLASSE A: vd Poel-vd Geest 4-3,
Taw-Alphia 8-2.
fc Pieca 11-18 vd Poel 12-9
Arbouw 11-17 Alphia 10-8
Taw -11-15 Hoogvliet 11-7
vd Geest 11-11 Leidsch D. 11-3
DERDE KLASSE B: Koudekerk-SCG-
W/AVVC 6-2, Cha Cha-TIB de Boer 4-7,
Kulit Bia-Woubrugge 4-3.
TIB de Boer 11-19 Koudekerk 10-9
Woubrugge 12-16 Kulit Bia
'v. Raamsd. 12-20 Burg Utd. 11-10
Coret 11-17 Querelle 12-10
Ceres 12-14 Goheba 12- 7
West End 11-11 Auto Home 11-1
VIERDE KLASSE B: UVS-Kooi 15-0, VNL-
fc Kraan 10-0.
UVS 7-14 Cronestein 10-8
\/NL 8-13 Kooi 7-2
'Voorschoten 8-11 Simoniz B. 9-0
fc Kraan 9-10
OPEN AUSTRALISCHE
'Achtste finales: Gunnarsson (Zwe) - Scha
pers (Ned) 7-6 (7-5), 6-1, 6-2, Ivanisevic
- (Joe) - Lavalle (Mex) 3-6,3-6,6-3,6-4,6-1
Svensson (Zwe/14) Becker (BrD/3) 7-6 (7-
5) 6-4, 6-3.
Dubbelspel, derde ronde: McEnroe/Wood
forde (VSt/-
Aus) - Fitzgerald/Jarryd (Aus/Zwe) 3-6,3-6,
6-1, 7-5, 6-2.
15.2
(12) 2.0
(28)
7.27,79 (14) 2.06,02- (20)
Achtste finales: Cordwell (NZe) - Schultz
(Ned) 6-3,6-2, Navratilova (VSt/2) Mand
likova (Aus/15) 6-4, 6-1, Lindqvist (Zwe) -
Wiesner (Oos) 7-5,6-2, Sukova (Tsj) - Tan-
vier (Fra)
7-5, 6-4.
Kwartfinales: Graf/Sabatini (BrD/Arg) -
Henrickson/Herr (Vst) 7-6,6-7, 6-3.
ESSEN (ANP) - Het team van Eu
ropa heeft de eerste wereldtitel in
de biljartdriekamp gewonnen. Het
gemeleerde gezelschap, bestaande
uit de Italiaan Oddo, de Portugees
Theriaga en de Luxemburger
Grethen, was in de finale te sterk
voor de eerste ploeg van de Bonds
republiek en mocht ruim negen-
- duizend gulden verdelen.
De derde plaats i
r België
IIdat was ingevallen, orpdat de
Zuidamerikanen verstek lieten
gaan. Voor 700 toeschouwers ver
sloegen de Belgen de tweede ploeg
van de Bondsrepubliek.
eindstrijd niet. In het beslissende
groepsduel verloor Nederland van
de latere winnaar, het door de Eu
ropese bond CEB opgestelde team.
Voor die uitschakeling was een
verlenging nodig. Vultink won het
bandstoten van Oddo, Jaspers ver
loor het driebanden van Theriaga.
Bongers en Grethen hielden elkaar
bij het kaderspel 71/2 perfect in
evenwicht: 200-200 na zes beurten.
Een verlenging tot twintig caram
boles moest de beslissing brengen.
Nijmegenaar Bongers startte met
een punt, Grethen deed hetzelfde.
Bongers miste vervolgens,1
de Europees kampioen van 1985 en
'87 de partij met een serie van ne
gentien uittikte.
Nederland, vorig jaar winnaar
van de 'generale repetitie' in Bot
trop, kon het late afzeggen van Van
der Smissen blijkbaar niet opvan
gen. Jaspers, die een half etmaal
voor de start diens plaats innam,
was de enige die beide wedstrijden
verloor. Eerst van de Japanner Ma-
no, later van Theriaga. Oudgedien
de Vultink bleef twee keer aan de
positieve kant van de score. Bon
gers tenslotte won van Tsuji uit Ja
pan en boog pas in de verlenging
voor Fonsy Grethen.
DEN HAAG (ANP) - Christ van
der Smissen krijgt dit jaar geen
kans zijn Europese kampioen
schap in het bandstoten te verde
digen. De Europese titelstrijd,
die van 30 maart tot 2 april ge
houden zou worden, is zaterdag
definitief van het programma af
gevoerd. Geen enkel land stelde
zich beschikbaar de organisatie
op zich te nemen.
De bestuurderen van de Eu
ropese bond CEB hebben zater
dag, tijdens de wereldtitelstrijd
voor teams in Essen, geprobeerd
het doorgaan van het toernooi te
redden. Dat is niet gelukt. Neder
lands kampioen Dick Jaspers
loopt door de beslissing van de
CEB zijn eerste Europese, optre
den bij de senioren-bandstoters
Superbowl voor
San Francisco
MIAMI (AFP) - San Francisco
heeft voor de derde keer binnen ze
ven jaar de strijd om de Super
Bowl, de finale 'van het American
Football in de Verenigde Staten,
gewonnen. De favoriete San Fran
cisco „49ers" versloegen gisteren
in Miami in de eindstrijd de Cincin-
nati Bengals met 20-16.