Slechte middag voor TOP Troika machteloos Applaus voor spel Foreholte TRAINER Thuistreffers zijn SEW fataal Lisse verrast Wyba Groningen te sterk Minieme kans voor vrouwen Dekker MAANDAG 23 JANUARI 1989 SPORT PAGINA 17 Oost-Arnhem schiet met scherp tegen Sassenheimers LEIDEN - Hoofdklasser TOP on dervond afgelopen zaterdag de consequenties van een met scherp schietend Oost-Arnhem. De 'spat- zuivere' Europa Cup-houder kende geen genade en versloeg TOP met 29-12. Fides Pacta boekte tegen DTV de eerste overwinning in een uitwedstrijd: 13-16. Het was een slecht weekeinde voor de tweede klassers. Zuiderkwartier, Crescen do en Velocitas liepen tegen een nederlaag op. "Zijn ze vanmiddag minder op schot, dan kunnen we bijblijven en misschien wel voor een verrassing zorgen", sprak TOP-coach Jasper Engel zijn ploeg bemoedigend toe voor de wedstrijd tegen Oost-Arn hem. "Zijn ze wel op schot, dan heb je een slechte middag", voegde hij daar nog aan toe. De realiteitszin van de man uit Abbenes werd met die laatste zinssnede overtuigend bewezen. Oost-Arnhem schoot met scherp, drieëntwintig afstandscho ten belandden in de korf, en de Sas-, senheimers kregen dus een slechte TOP kon tot vier minuten na rust (11-6) nog aardig volgen. In de daar op volgende periode van negen mi nuten liep de houder van de Euro pa Cup en gedoodverfde kandidaat voor de nationale titel v,an 13-7 weg naar 22-7. "Wij speelden zeker niet slecht, maar hier was geen bijhou den aan", moest Engel erkennen. Oost-Arnhem balde de wedstrijd rustig uit en eindigde op een ruime 29-12 zege. "Oost-Arnhem bevindt zich echt op eenzame hoogte in de ze poule", zo roemde Engel het spel van de opponent, die in Bandy Csupor (6) en Frank van 't Kaar (6) de grootste scherpschutters had. Anne van der Zaag, die overi gens Erik Wolsink uitstekend in de tang had, en Gerco Langelaan scoorden beiden driemaal voor» TOP, terwijl Stella van der Zaag en Aad Wiegerink tweemaal doel puntten. Ook invaller Peter Boeren wist de korf eenmaal te vinden. Het randgebeuren had een grote invloed op de wedstrijd van Per- nix tegen DOC. De scheidsrechter blesseerde zich tijdens de war- ming-up en was in eerste instantie niet bereid te starten. Uiteindelijk was hij toch in staat één helft het duel te leiden en na de rust werd een andere leidsman gevonden om de strijd voort te zetten. Peter Kui pers onderging al na zeven minu ten eenzelfde lot en moest na twin tig minuten aan de enkel gebles seerd het veld ruimen voor Daan Vreeken. Één en ander liet duide lijk zijn sporen na op de over het al gemeen nog jeugdige ploeg. DOC nam bij aanvang het initia tief en kon met een 5-7 voorsprong gaan rusten. In het tweede gedeelte van de strijd mocht Pernix veelvul dig vanaf de strafworpstip aanleg gen. Zeven maal werd een Leide- naar op onregelmentaire wijze ge stuit en Marco van der Lugt en Cas per de Rooy toonden zich zes maal koele afmakers. Het bleek uitein delijk niet voldoende, want DOC stelde daar 14 treffers tegenover en won met 12-14. Fides Pacta bewees eindelijk ook in een uitwedstrijd over de juiste mentaliteit te beschikken. Met Frank Peter de Haas voor de wegens een oogoperatie afwezige René van der Vooren opende de Leidse formatie sterk. In een kort tijdsbestek was DTV op een 0-5 achterstand gezet. Tot de rust kon de thuisploeg slechts twee maal de sterke verdediging van Fides mis leiden: 2-6. Topscorer Nico Pikaar (6) zette na de spelhervatting de juiste toon. Jan-Willem Meyer, Henk van der Waals en Bettina Sommeling volg den het goede voorbeeld en bouw den de voorsprong uit naar 5-11. Het vervolg van de strijd werd door het achttal van coach John Tims iets te lichtzinning opgevat. DTV bleek nog niet verslagen en kwam terug tot 11-13. Vrouwe Fortuna was, in tegenstelling tot het eerde re treffen tussen beide teams, dit maal op de hand van Fides. Frank Peter de Haas zette zijn ploeg weer op een veilige marge en Fides gaf de zege niet meer uit handen: 13-16. De Danaïden versloeg Wester kwartier in een matig duel met rui me cijfers: 17-7. De ploeg van coach Rene Versloot kende twee maal een produktieve periode. In de eer ste tien minuten legde de Leide- naars, onder aanvoering van top scorer Eric Kromhout (7), de basis voor een voordelige marge bij rust: 7-3. Na de spelhervatting kende De Danaïden opnieuw een korte ople ving. Rene de Louw, Hennie van der Top, Heiko Locher, Ingrid Slin gerland en weer Eric Kromhout til den het verschil naar tien doelpun ten. Van de kant van het in degra datienood verkerende Wester kwartier viel weinig gevaar te duchten en De Danaïden speelde het duel plichtmatig uit. Goede rentree karateka Halkema ZOETERMEER - Patrick Halke- ma heeft gisteren in de Zoeter- meerse sporthal De Driesprong een sterke rentree gemaakt bij de Zuidhollandse karate kampioen schappen. Halkema, uitkomend voor sportschool Jurujin, is een jaar lang uit de roulatie geweest na dat hij in militaire dienst een knie blessure opliep. Halkema won zijn partij in de klasse tot 65kg en plaatste zich voor de tweede ronde van de nationale kampioenschap pen karate. Een snelle achterstand deed Fiks tegen Meervogels de das om. Binnen acht minuten ging het achttal uit Zoetermeer al met 3-0 aan de leiding en dat verschil kon Fiks niet meer goedmaken. Diede- rik van Veen zorgde vanaf de straf worpstip voor het eerste wapenfeit van de gasten. Nico van Weizen en Theo Vreeken volgden voor rust: 6- Meervogels tékende na de spel hervatting voor de eerste twee doelpunten en bracht Fiks daar mee de genadeslag toe. De thuis ploeg nam vervolgens gas terug en de scores wisselden elkaar in het laatste gedeelte van de wedstrijd 'eerlijk' af: 12-8. Door deze zege staat Meervogels alleen aan kop van de eerste klasse. "Je moet wel willen maar die spirit ontbrak gewoon bij ons", concludeerde coach Wim van Huis na de nederlaag van Zuider kwartier tegen KVR. Tot 4-4 hiel den beide ploegen elkaar redelijk in evenwicht. Een tussensprint van KVR zorgde ervoor dat de thuis ploeg met een 6-4 voorsprong de kleedkamer kon opzoeken. Sandra Marquenie zorgde direct na rust voor de aansluiting. Een in de ogen van de spelers twijfelachtige straf- worp brak de concentratie. On danks de 7-6 van Martin Vehorik, was het geloof in eigen kunnen ver dwenen en KVR liep weg naar 10-6. Dirk-Jan de Kreek en Michael Mer- tens gaven de nederlaag een drage lijker aanzien: 12-8. Een falend eerste aanvalsvak •was de belangrijkste reden van de nederlaag van Crescendo tegen Nieuw Flora: 5-4. In drie kwartier aanvalstijd bleef de produktie van dit viertal ver onder de maat. Deb bie Blog zorgde in de tweede helft voor 4-4, maar twintig minuten aanvallen leverde vervolgens geen enkele treffer meer op voor Cres cendo. Nieuw Flora wist nog wel één keer de mand te doorboren en haalde daarmee twee punten bin- Velocitas kon, ondanks het ver lies tegen IJsselvogels, terugzien op een goede wedstrijd. "Eindelijk stonden alle neusen dezelfde kant op", wist coach Rien van Poel geest. "De afgelopen weken heb ben we, behalve verloren, ook slecht gespeeld. Nu heeft iedereen er hard voor gewerkt en het spelle tje begint erin te komen". Dertien treffers viel -de Leiderdorpers ten deel en dat was een grote vooruit gang ten opzichte van de eerdere duels. IJsselvogels toonde zich echter eveneens trefzeker en zege vierde met 18-13. "Als coach mag je nog in je han den knijpen met dat ene punt", be sefte Cor Gravekamp na de het ge lijkspel van De Algemene tegen Hou Stand. De eerste helft werd ge kenmerkt door veel plaatsfouten van beide kanten en de Leidenaars konden met een weinig overtui gende 7-5 voordelige marge gaan rusten. In de tweede helft liep het verschil in eerste instantie op naar 10-7. De Algemene kon niet de rust opbrengen de wedstrijd definitief in haar voordeel te beslissen en zag de tegenstander angstvallig dich ter bij komen. Hou Stand nam zelfs nog twee maal de leiding, maar een strafworp van Marcel van Duyven- bode bracht de gelijke stand op het bord: 12-12. Fluks ging met 12-7 ten onder te gen Dijkvogels. Aad van Dronge- len en Ingeborg van Asten zetten de Noordwijkers nog op een mini male voorsprong. Dijkvogels nam het initiatief vervolgens over en toonde aan waarom het ongeslagen aan kop staat. Via 7-4 bij rust kwam de spanning bij 9-7 nog even terug in de wedstrijd. Een wissel in de verdediging van Fluks leverde niet het gewenste effect op en Dijkvo gels trok de winst naar zich toe. JETSKE GOUDMSIT De V.V. Leidsche Boys uitkomende in de 1e klasse L.V.B. van het Zondagvoetbal vraagt voor het voetbalseizoen 1989/1990 een voor de training voor de A- en B-selectie op dinsdag- en donder dagavond en voor de begeleiding op zondag. Schriftelijke sollicitaties met referenties te richten aan: secretaris M. Neuteboom, Temminckstraat 16, telf. 071-125836. CASSANO (ANP) - De handbal- sters van SEW uit Nibbixwoud zijn in de tweede ronde van de Europa Cup voor landskampioe nen uitgeschakeld door de Itali aanse club Cassano. SEW verloor met 17-23. De thuiswedstrijd was gewonnen met 25-19. Op grond van de regel, die bij een gelijk aantal doelpunten een extra waarde toekent aan de 'uit' ge maakte treffers, moet SEW het toernooi verlaten. SEW incasseerde anderhalve minuut voor het einde het beslis sende doelpunt, dat viel uit een strafworp van de Roemeense in ternational Lepoglavec. Dat be tekende haar vijftiende doel punt. De handbalvrouwen van V en L uit Geleen zijn in de tweede ronde van het toernooi om de Eu ropa Cup voor bekerwinnaars uitgeschakeld door de Zweedse club Lynköping. V en L, dat de thuiswedstrijd met 13-17 had verloren, ging in Zweden met 19- 21 ten onder. De zaalhandbalsters van PSV zijn ook zoals verwacht in de tweede ronde van het toernooi om' de IHF-beker blijven steken. De tweede wedstrijd in de eigen Eindhovense zaal ging zaterdag avond met één punt verschil te gen het sterke Bayer Leverkusen verloren: 17-18. Bij de rust was het nog 10-8 voor PSV. De eerste wedstrijd had de Westduitse ploeg een week eerder met groot vertoon van macht gewonnen: 21-10. WILDERVANK - Datateam Fore holte kreeg gisteren een dankbaar applaus van het publiek na afloop van de wedstrijd tegen Aeolus. De Voorhoutse titelkandidaat gaf in Wildervank een gave demonstratie van haar technisch en tactisch kun nen en won met 33-16. De twee an dere kampioenskandidaten uit de Leidse regio, de vrouwen van HVS uit Stompwijk en de mannen van Saturnus, wonnen eveneens roy aal. HVS klopte de reserves van UVG in Schiedam met 24-14 en Sa turnus was in de Vijf Meihal met 19-12 een klasse beter dan het Rot terdamse Actief. Foreholte stuitte in het eerste kwartier van de wedstrijd tegen Aeolus nog op redelijke tegen stand. Duidelijk was toen overi gens al wel dat de ploeg uit Wilder vank het onderspit zou delven en dat het alleen nog de vraag of er een redelijke score uit de bus zou ko men. Die hoop bleek na de hervat ting, rust 7-15, ijdel. Foreholte toverde alles uit de hoed van Kecskemethy die voor het eerst in de competitie zichtbaar zat te genieten. Aeolus wilde nog wel maar kon weinig anders dan gelaten de harde les in ontvangst nemen die de Voorhoutse kam pioenen in spé uitdeelden. Het werd niet minder dan 16-33 en in die score deelden alle speelsters mee. Topscoorsters waren Christi ne Knigge met 10, Marjan Bult met 8 en Lydy Vink met 5 treffers. HVS had in de eerste helft van de wedstrijd tegen UVG toch proble men met de stugge 5-1 defensie van de Schiedamse handbalsters, rust 4-7. Maar die zetten na rust zelf de deur naar het doel wijd open door een 4-2 verdedigingssysteem. En daar wist HVS veel beter raad mee: Coach Tjits de Groot posteerde een cirkelspeelster in het centrum van de UVG defensie en die bond zon der ook maar van haar plaats te ko men twee verdedigsters. Een links en een rechts van haar. Het bood de opbouw van HVS kansen te over op een succesvolle doorstoot. De eindscore geeft aan hoe goed zij van de hun geboden mogelijkhe den gebruik maakten, 14-24. Gehandicapt BVO zet koploper Leiden te kijk ALPHEN AAN DEN RIJN Misschien dat Luba Leiden er nog een paar trainers en coaches bij moet nemen. Drie stuks was zaterdagavond niet genoeg om tegen BVO Al phen het onheil te bezweren (76-70). "Ik ben nog nooit door drie coaches gefeliciteerd", nam BVO-coach Ben Ponsioen na afloop van de verrassend verlopen streekderby de ge lukwensen van de Leidse troika lachend in ontvangst. In het Alphense kamp waren voor- af de verwachtingen uiterst som ber. In de voorbije week kon nau welijks worden getraind en de toch al gedecimeerde ploeg moest het zaterdag in het duel tegen de kop loper ook nog stellen zonder lange man en schutter Elbert Mol. Een nederlaag was ingecalculeerd, maar Leiden werkte daaraan niet mee. De aanmoedigingen, opmer kingen en woede-uitbarstingen van de 'troika' bestaande uit coach Paul Rosdorff, 'technisch teambe geleider' Michiel van der Meer en trainer Rudy van Eijck,' werden in het veld niet in daden vertaald.- De verhoudingen binnen het driemanschap zijn voor de buiten staander niet geheel duidelijk. Of het voor de betrokken spelers wél duidelijk is moet worden betwij feld. Van der Meer was de coach die Leiden vorig seizoen behoedde voor degradatie en die bovenaan het verlanglijstje stond voor dit jaar. Rosdorff nam het roer over, aanvankelijk als 'interim coach', la ter zonder dat beperkende 'inte rim', toen Van der Meer wegens werkzaamheden in het buitenland (tijdelijk) moest afhaken. De naam van Rudy van Eijck prijkt in beide organisatieschema's achter trainer, met de aantekening dat de Ameri kaan Tom Gussen ook één training voor zijn rekening neemt. Om het gemakkelijker te maken. De terugkeer van Michiel van der Meer zorgt voor extra drukte rond de Leidse bank. Van der Meer is een motivator, ijverig dribbelaar en wordt door de spelers hoger aangeslagen dan hoofdcoach Ros dorff, die zich in houding en pre sentatie al lijkt te hebben neerge legd bij een ondergeschikte rol. De keurig in het pak gestoken Van der Meer óógt ook als de verantwoor delijke man. Maar pak of niet, de "drie kapi teins kregen zaterdag hun ge- WYCHEN Lisse heeft de stijgende lijn in de eerste divisie B doorgezet door zaterdag met 80-97 te stunten bij koploper Wyba. Lisse heeft nu weer aansluiting met de kopgroep. Lisse speelde verdedigend een vrij goede wedstrijd door de schutters van het vlot scorende Wyba goed in bedwang te houden. De eerste helft ging het tot de laatste minuut gelijk op: 38-37. Een korte tussensprint van Lisse leverde een 42-49 voorsprong op bij rust. Wyba startte de tweede helft met een zóne en dat was koren op de molen van het team van coach Erik Zwiers. Lisse liep steeds verder uit en in de negende minuut stond er al een 56-75 voorsprong op het bord. De thuisploeg probeerde het nog met een press, maar Lisse hield het hoofd koel en consolideerde de voor sprong. Jürgen Zwiers was met 29 punten (5 driepunters in de tweede helft) topscorer. In de eerste divisie A behaalde Leiderdorp een regelmatige overwin ning op Racing Beverwijk: 67-56 (ruststand 36-28). Coach Bert Samson dankte de zege voornamelijk aan de goede verdediging en het feit dat Lei derdorp een veel breder team heeft. Samson: "Ik kan iedereen inzetten en dan gaat het nooit slechter". Ton Kallenberg was bij Leiderdorp een van de opvallendste spelers. In de tweede helft scoorde hij vier driepunters. In de vrouwen promotiedivisie won MSV van Racing Amsterdam: 63- 57. De Amsterdamsen, die zich versterkt hebben met Dulcine Seca (ex- Amstelveen) konden, na de verrassende overwinning op koploper To nego van vorige week, de verwachtingen niet waar maken. MSV-speelde niet briljant, maar hield op de beslissende momenten wel het hoofd erbij. Christa van Schie (12 punten) schoot haar ploeg in de eerste helft naar een voorsprong. Arine Vlieger (14) speelde met name verdedigend een zeer sterke wedstrijd. De vrouwen van Lisse verkeren in degradatiegevaar. Tegen PSV werd met 54-50 verloren en de ploeg van coach Martin Feitsma staat nu voor laatste op de ranglijst. In het rayon verloren de mannen van MSV met 77- 89 van koploper OSG. De wedstrijd van de mannen Grasshoppers tegen Midland vond geen doorgang. Wegens disciplinaire maatregelen van het rayon moet Grasshoppers een team terugtrekken. De keuze tussen het tweede vrouwenteam en het eerste mannenteam viel op het laatste. Een keuze die, zo lijkt het, nog wel een staartje zal krijgen. stroomlijnde schip geen moment op een juiste koers. BVO roeide be kwaam met de wankele riemen diel het had en schoot met afstandknal-l Iers van Peter de Boer (23 pnt) en Sjors Haverkamp (20) de Leidse verdediging lek. Leiden volhardde met name in de tweede helft in een 3-2 zóne, die echter alleen de status quo handhaafde. BVO liep direct na rust (37-39) naar een kleine voor sprong (50-43, 63-59) en kon deze in feite tot aan het einde behouden (76-70). Het falen van Leiden, dat de ach tervolgers ASVU en Leiderdorp weer twee punten dichterbij zag komen en zaterdag de eerste plaats op het spel weet in de thuiswed strijd tegen rivaal Leiderdorp, viel niet alleen terug te voeren op de slechte verdediging. Bij BVO de den Peter Snel en Peter de Boer goed wérk tegenover Tom Gussen (15) en Erik Paul van Weeren (6). Het Leidse koningskoppel, dit sei zoen goed voor meer dan vijftig percent van de produktie, kon nim mer gevaarlijk worden, waardoor Oscar Taal (12) en Ben de Jong (19) voor de punten moesten zorgen. Dat was niet voldoende. BVO bleek onverzettelijk. In de eerste helft had Leiden al het nakij ken (33-28), maar toen geloofde de Alphense basketbalploeg nog niet in de eigen winstkansen. Dat zelf vertrouwen nam toe naarmate de onmacht van het slingerende Lei- den verder doordrong, zodat in de slotfase BVO de strijd rustig kon uitspelen (72-62, 76-70), met de we tenschap dat twee kostbare punten waren behaald op een Leiden, dat zich moest schamen. HANS JACOBS KATWIJK - Voor de van Grasshoppers wordt het steeds moeilijker nog een plaats in de kampioenspoule van de eredivisie te bemachtigen. Afge lopen zaterdag ging het door blessures geplaagde team kans loos ten onder tegen Miniware Groningen: 51-66. Tot de tiende minuut van de wedstrijd kon het team van coach Han Wallaart het nog bij benen: 18-19. Daarna ging het snel bergafwaarts met de Kat- wijksen. Grasshoppers leed erg veel balverlies en kreeg te veel makkelijke scores tegen. Bij rust was het 26-37. Daarna probeerde Wallaart het met een zóne, maar dat pakte verkeerd uit. Binnen een mum van tijd liepen de be zoeksters uit naar een 28-54 voor sprong. Grasshoppers viel weer terug op een man-to-man verde diging en kon hierdoor de scha de nog beperken: 51-66. wel direkt als indirect een van de belangrijkste oorzaken van de nederlaag. Wallaart: "We hadden te weinig geloof in eigen kunnen. Anja Kuyt was er natuurlijk niet bij en anderen hadden de hele week niet getraind. In eerste in stantie was er nog twijfel of we wel genoeg mensen zouden heb ben voor de wedstrijd. Tegen Groningen maken we een kans als iedereen op honderd percent van zijn kunnen speelt en dat was duidelijk niet het geval". Wallaart heeft de hoop op een zesde plek in de eredivisie overi gens nog niet opgegeven. Door het verlies van Midland tegen Ahoy'RZ (54-55) heeft zijn ploeg nog kansen. Dan zal wel mini maal één van de komende twee wedstrijden gewonnen moeten worden en moet Midland de ove rige wedstrijden verliezen. Wal laart: "Zolang er leven is, is er hoop en zolang er wedstrijden zijn ook. Ik schat onze kansen op 25%". ANNEKE VAN BRAKEL van Saturnus keken na vier minuten tegen een achter stand aan. Maar de treffer van Ac tief was een gelukstreffer via een geblokte bal die Rob Otten in de linkerhoek bracht terwijl de bal precies in de rechterhoek ver dween. Het was meteen het einde voor Actief want vier minuten later had Nico Mooren met een hattrick de stand gewijzigd in een 4-1 voor sprong voor de Leidse handballers. Een schitterende breakout van Ni co Mooren en Hans Blansjaar werd door Blansjaar afgerond, 5-1. En weer Nico Mooren zorgde voor 6-1. Duidelijk was toen al dat er van strijd geen sprake zou zijn. Actief kon de open Leidse 3-2-1 defensie niet stuk spelen en zelf konden zij zich tegen de snelle Leidse aanval lers geen zelfde open defensie ver oorloven. De rust ging in met een 10-5 voorsprong voor Saturnus. Het kat en muis spelletje werd na de rust voortgezet met nu Don 01- sen in de rol van afmaker. Er was voor Actief geen redden aan. Satur nus bleef de toon aangeven en zon der de vele missers van de arbiters zou de score waarschijnlijk nog ho ger zijn uitgevallen in het nadeel van de gasten dan 19-12. De vrouwen van HW70 speel den zonder meer een goede wed strijd tegen Saturnus-Ridderkerk, rust 2-3, eindstand 6-10. Met Do Laernoes, Ina Hendriks en Monica Zeeuw van der Laan in de gelede ren zou misschien een verrassende winst in de bus hebben gezeten en misschien hadden de Voorscho- tense handbalsters de degradatie dan nog kunnen verhinderen. Nu won Saturnus- Ridderkerk met 6- 10. Ook de vrouwen van Oase zullen niet meer aan degradatie kunnen ontkomen. Gisteren werden zij met een serie breakouts in de eerste helft door Vires et Celeritas wegge speeld, rust 1-11, eindstand 6-17. In de afdelings eerste klasse vrouwen zijn de reserves van Fo reholte vrijwel niet meer van het kampioenschap af te houden. In Den Haag werd HEC met 17-9 over klast. De mannen van HW' 70 ver loren in Naaldwijk van Westlandia, 20-22. FRANK BONTE Margreet Uninge (links, met nummer 13) torent hoog boven haar medespeelsters en Katwijkse tegenstanders uit en geeft gestalte aan de Groningse overmacht in de wedstrijd tegen Grasshoppers. Marja van Duijn (4) en Ada Hoek (8) kunnen slechts toekijken. (foto Henk snateree) LEIDEN - De Dekker Squash hebben toch nog een klein kansje om zich te hand haven in de eredivisie. Maar dan zou de ploeg wel compleet r ten uitkomen in de resterende wedstrijden tegen HSRC 2, ESCV en Centre Court. Tegen HSRC 1 behoeft Dekker Squash zich geen illusies te maken. Dat moet een 0-4 nederlaag worden. Als ze tien punten scoren tegen de overige tegenstanders ontko men ze misschien aan degrada tie. Met de mannen van Dekker Squash gaat het beter dan met de vrouwen. Als debutant in de et ste divisie eindigen zij zo go< als zeker op de derde plaats dat is zonder meer een goe< prestatie. Papendrecht was Warmond kansloos, 0-4. Alleen de hoop voor de toekomst bij de Warmondse mannen, Peter Bui tendijk, moest vijf games spelen om zich de slimme veteraan Jan Vos van het lijf te houden, 3-9, 9- 0,9-1,1-9 en 9-3. Brian Witherden klopte Kool, 10-8, 9-1, 9-1, Grae- ham Smith hield Schaap simpel in bedwang, 9-3, 9-5 en 9-0 en rel de Bruyn had met Mees alleen in de eerste game tegenstand te 10-8, 9-1, 9-0. an Dekker Squash wonnen in de derde div sie moeiteloos met 4-0 van Mar- quetsers 3 en blijven een gc kans houden op het kampioen schap en de promotie naai tweede divisie. De mannen van Casino klop ten HSRC 3 met 3-1 en dat zonder hun sterke man, Jan van Duin. Die werd overigens goed ver gen door Anton Wil van Zoelen die Bosch met 10-8, 9-1, 9-1 geen schijn van kans gaf. De vrouwen van Casino gaan recht op een kampioenschap af en de promotie naar de eerste di visie. Met de reserves van Dek ker Squash hadden zij geen kei probleem, 4-0. Voor Dekker Squash boden Jacqueline Kie- bert en Patty Pollard wel verbe ten tegenstand. Beiden verloren pas in de vqfde game. De mannen van LSRC gaven Minerva in de vierde divisie e regelrecht pak slaag. Met verlies van maar twee games werd het 4- 0 voor LSRC. FRANK BONTE

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17