NOVO klopt Gemini De Zijl kiest voor de jeugd Er is nog hoop voor Leiden 2 LZ bouwt voorsprong verder uit Scylla deelt punten met sterk Avanti Stamsnijder rijdt sterk mmm PAGINA 16 SPORT MAANDAG 23 JANUARI 1989 Noordwijkers op karakter naar zege LEIDEN - De mannen van Ley- thon raakten niet verder achterop, door een punt over te houden aan de ontmoeting met WM'63. Veel belangstelling ging er uit naar de streekderby tussen NOVO en Ge- mini/K. Na een enerverende wed strijd was het outsider NOVO die won met 3-1. Bij de vrouwen won ..Gemini na een 0-2 achterstand uit- eindelijk nog met 3-2 en moest een gehandicapt Leython de punten la ten aan RIVA/VSC (1-3). Leython was met goede voorne mens afgereisd naar Monnicken- dam, maar vond een niet briljant, maar wel zijn eigen sterke punten uitbuitend WM'63 tegenover zich. Leython haalde zijn normale vorm niet. Het spelverdelen was onder de maat en de middenaanval liep niet, waardoor veel over de buiten kant moest en daar stond dan con stant een stevig tweemansblok. Ei genlijk waren twee sterke slotfases er de oorzaak van dat Leython in de tweede en vierde set nipt kon win nen (14-16 en 13-15), hetgeen een kostbaar punt opleverde, want in de overige sets was WM gewoon beter (15-7, 15-9 en 15-9). Leython liep eigenlijk steeds achter de fei- -ten aan en was blij nog een puntje over te houden aan deze ontmoe ting, waarmee het weer iets meer uitliep op de achtervolgers. Dan was NOVO tegen Gemini in de derde divisie veel spannender. Gemini begon zoals het een koplo per betaamt, met een goede aanval en serve NOVO te bestoken en liep heel normaal naar een 11-15 setze ge. Deze voorsprong werd in de volgende set ongedaan gemaakt doordat de eigen opslag verzandde en de dreiging grotendeels wegviel .door het goede blokkerende werk -.-van NOVO. Gemini pakte nog wel een 5-10 voorsprong, maar zag NO VO op karakter terug vechten naar 14-14. Nog weer kwam Gemini op setpoint (14-15), maar in plaats van de laatste bal gewoon hard te slaan, werd een prikbal gegeven, die door NOVO eenvoudig werd verwerkt en uitgemaakt. Toen was het ge daan met Gemini: 17-15. De derde set was de beste. Lange rallies hiel den de spanning er tot het eind in, weer moest Gemini na 14-15 de winst met 17-15 laten gaan door een falende middenaanval. Ook in de vierde periode probeerde Gemini het nog. Knokkend kwam het op 8- 7, maar NOVO nam over tot 8-11. 'Enige aanvechtbare beslissingen van de scheidsrechters deden Ge- mini toen in elkaar zakken via Ton van Wijk (verdedigend) en Pieter Keuning (aanval) besliste NOVO met 15-10 (3-1). In de promotieklas sen was verreweg de interessantste ontmoeting die tussen het zo goed draaiende Graficon/Donar en ach tervolger VOY. Veel publiek, waar onder een deputatie van mede be langhebbende Leython 2, zag in de eerste set een volkomen aan elkaar gewaagd tweetal. Duidelijk iets rustiger leek Donar het pleit te gaan winnen, maar enige door de eerste scheidsrechter afgekeurde plaatsballen van de middenman, brachten bij Donar zoveel commo tie dat het het ritme verstoorde en VOY de zege kon grijpen met 13-15. In de volgende twee sets was het verschil groter. Donar was net iets te mat en VOY toonde aan gegroeid te zijn en met name verdedigend veel in huis te hebben. Ook de gro tere felheid en gretigheid van VOY speelde een belangrijke rol. Veel foute opslagen en vefkeerd gesla gen ballen betekenden de onder gang van Donar via 12-15 en 8-15, waardoor VOY zich naast Leython 2 aan de kop nestelde. VCS blijft een wisselvallige ploeg. Dit keer speelde het weer een voortreffelijke partij tegen Ra dius 2 dat kompleet werd overrom peld en door een vooral collectief sterk opererend VCS. De punten die Radius 2 dan nog verzamelde waren te wijten aan onachtzaam heid van de VCS verdediging (15-2, 15-8 en 15-9). De trainingsopkomst bij NOVO 2 is niet zo geweldig, vandaar dat het even wennen is als er gespeeld moet worden. GSC profiteerde hier dankbaar van en won de ouverture met 7-15. Door hard werken en wat foutjes van de spelverdelers van GSC kon NOVO 2 met 15-11 gelijk trekken. Daarna waren het merk waardigerwijze konditiegebrek en concentratie verlies iets wat eer der verwacht mocht worden bij de veel oudere GSC-ploeg die NO VO 2 de das omdeden (10-15, 5-15 en 1-3). Bij de vrouwen moest Gemini/k kennelijk eerst met 0-2 (11-15, 8-15) achter komen voor het wakker werd en pas echt ging spelen voor wat het waard was. Nadat die set met 15-13 moeizaam was verkregen steeg het spelpeil zienderogen en werd tegenstander Allides op rui mere achterstand gezet: 15-8. De hierna volgende beslissende vijfde set volgens het rallysysteem was een loterij die door Gemini als de meest gelukkige -gewonnen werd met 15-13 (3-2). LEIDEN/ROTTERDAM Voor de waterpoloërs is de kop van de tweede competitiehelft er weer af. Een verjongd Zijl/LGB werkte twee wedstrijden af. Beide keren kwam er een gelijkspel uit de bus. In en tegen Rotterdam werd het 13-13 en thuis tegen Het Ravijn prijkte er 11-11 op het scorebord na het laatste fluitsignaal. Donkere wolken pak ken zich samen boven LZ'86. Zelf verloren de Leidenaars met 10-18 van HZC/De Robben en tot overmaat van ramp zagen zij de concurrentie in de strijd tegen degradatie één of meer punten behalen. Bij De Zijl/LGB is er in de winter- stop het een en ander veranderd. Arno van Winkel en Alex van Bel- kum haakten af omdat zij de hoge trainingsfrequentie niet langer I konden combineren met hun werksituatie, Stan van Belkum keerde terug naar Italië (tegen Het 5 Ravijn was hij nog wel van de par- l tij) en tot overmaat van ramp liep Gabor Kiss een enkelblessure op die hem vermoedelijk de rest van het seizoen buiten het water houdt. Trainer Frits Welling zal in de resterende wedstrijden de jeugd een kans geven. "Op zich natuur- lijk een prima zaak", verklaart hij, "maar om toch niet al te rigoreus te werk te gaan zal Albert Spijker die I nog wel regelmatig op de trainin- t gen verschijnt ook zo af en toe spe- len". Normaal gesproken kan de De Zijl/LGB een plaats bij de bo- venste zes en strijd in de kampi- oensplay off s niet meer ontgaan. Het kampioenschap zelf hebben de Leidenaars al lang uit hun hoofd gezet en dus kan men vrijuit spe- len. Aanvallend kwam men met respectievelijk 13 en 11 treffers tot een redelijk resultaat. Met even zo- vele tegentreffers lijkt de defensie wat minder solide, j Individuele verdedigingsfouten lagen volgens Frits Welling ten 1 grondslag aan de vele tegendoel- punten. "Te gemakkelijk kon de te genstander na een voorsprong van ons weer terugkomen. Tegen Rot- terdam bijvoorbeeld kwamen we J gemakkelijk op 2-6 en waren we ook veel sterker. In plaats van door - te drukken en de wedstrijd te be- slissen kon Rotterdam door een aantal onoplettendheden onzer- zijds weer terug in de wedstrijd ko- men". Belangrijker dan de resulta- ten is de ontwikkeling van de jeugdspelers (Eelco Parel, Marco Kerkvliet en Edo den Boef), die staat in de rest van 1 voorop. lingen aan de start van het tweede npetitiedeel desastreus. Zelf le den de mannen van Hans Parel een weliswaar ingecalculeerde neder laag (10-18) tegen HZC/De Robben, maar de concurrentie in de strijd tegen degradatie behaalde onver wacht veel punten. Het Ravijn kwam zelfs met drie punten uit de bus door behalve het gelijke spel tegen De Zijl/LGB ook nog verras send AZPC met 8-9 te verschalken. LZ'86 was na één periode al op een onoverbrugbare achterstand gezet. Slordig spel bij balbezit stelde kampioenskandidaat HZC/De Robben in staat het geliefde coun- terspel uit te voeren. Een 0-6 ach terstand was het gevolg. Het pleit voor L^'86 dat de ploeg zich hierna redelijk kon herstellen en HZC/De Robben goed weerwerk kon bie den. De uiteindelijke 10-18 geeft dat ook aan. Vooral de tien treffers die men wist te produceren geven de Leidenaars nog een beetje hoop op betere tijden. In het Leidse doel zal Jan Teske de rest van het sei zoen opereren. Wim Helmsing heeft te kermen gegeven niet meer voor LZ'86 uit te komen. Waar de polo toekomst van de ex/interna tionaal ligt is nog niet bekend. Periodestanden: 0-6,5-10,7-14 en 10-18. Doelpunten: Michel van der Zeeuw 3, Wilco van der Zeeuw 3, Ruud Muusse 2 en Hans van Hees Katwijk startte met een be nauwde zeg op hekkesluiter DAW. Pas in de slotseconden konden de Katwijkers de 10-11 overwining veilig stellen. Bij aanvang van de laatste periode leek er geen vuiltje aan de lucht voor de titelkandidaat in de tweede klasse. De 6-9 voor sprong leek voldoende. Slordig spel en het missen van enkele goe de kansen stelde DAW in staat met nog 46 seconden te spelen op 10-10 te komen. Een man meer situatie bracht twee seconden voor tijd de zege toch nog in Katwijk. Periode standen: 2-4,4-6,6-9 en 10-11. Doel punten: Eddie Hoek 3, Hans Schaap 3, Ronald Heemrood 2, Leython miste in de ontmoeting met RIVA/VSC maar liefst drie speelsters door ziekte. En dat was te veel van het goede. Er werd nog redelijk goed gespeeld en vaak ging het nog gelijk op, maar te veel foute services deden de balans ten gunste van RIVA doorslaan. Na een 1-2 achterstand (5-15, 13-15, 15- 10) werd Leython in de vierde set min of meer weggeserveerd: 8-15 en 1-3. In de promotieklas gaf Gemini 2 op voorhand niet veel voor het re sultaat tegen Dosko, daar het ook al door ziektes verzwakt was en slechts met één eigen spelverdeel- ster kon uitkomen. Achteraf bleek het allemaal nog wel mee te vallen en werd er af en toe zelfs goed par tij gegeven. Uiteindelijk werd er door onervarenheid van de in valsters toch verloren en bleef de vraag of men kompleet het gered zou hebben (15-12, 11-15, 15-6, 15-7 en 3-1 voor Dosko). Ook Gemini 3 redde het niet. Te gen NOVO werd het ook een 1-3 ne derlaag. Belangrijkste verschil was de aanval, die van NOVO veel ster ker was. Daar het blok van Gemini 3 niet goed sloot, had die aanval praktisch vrij spel. Gemini stond erbij en keek er vaak alleen maar naar (10-15, 4-15,15-8 en 15-7J. LIUSNA verloor de eerste set van Skania door een onzuivere pas sing (5-15). Het herstel volgde snel in de volgende twee sets. Goed blokkeren (Renske Turk), een har de aanval (Hanneke ten Brinke) en veel doortikballen (Tini Huisman) brachten LIUSNA op een verdien de 2-1 voorsprong. Daarmee was het op, want Skania trok gelijk via 12-15 en was de gelukkigste in de beruchte vijfde set met 14-16 (2-3). GER RENES De Nijmeegse carnavalsvereniging 'Het Zwarte Schaap' riep wieleren- ner Gert-Jan Theunisse zaterdag uit tot het 'Zwarte Schaap van Neder land'. Echt blij was Theunisse, die de prijs kreeg in verband met de do- ping-perikelen in de Tour de France van vorig jaarniet met de onder scheiding. (foto ANP) WETZIKON (ANP) Een week voor het wereldkampioenschap in Pont- chateau heeft Hennie Stamsnijder grote indruk gemaakt in de voorlaatste veldrit om de Super Prestige-trofee. De Tukker zegevierde in het Zwitser se Wetzikon met veertien seconden voorsprong op nationaal kampioen Adri van der Poel. Omdat de Belg Paul de Brauwer niet verder kwam dan de zeventiende plaats werd Stamsnijder zeker van de Super Prestige-trofee. Voor de laatste wedstrijd, over twee weken in het Belgische Zillebeke, werd zijn voorsprong 22 punten. Wereldkampioen Pascal Richard kwam in Wetzikon niet in de uitslag. Hij verkoos de concentratie voor de titelverdediging van volgende week. Zo werd de Zwitserse Super Prestige-veldrit een Nederlands gebeuren. Stamsnijder demarreerde in de slotronde vooraan weg, ondanks dat hij nog hinder ondervond van een knieblessure opgelopen tijdens de Neder landse titelstrijd in Sint Michielsgestel. „Anders zou ik kansloos zijn ge weest in de sprint tegen Van der Poel", aldus Stamsnijder. „Ik moest veel risico's nemen wilde ik winnen. Het is aardig gelukt." Een veldrit voor amateurs in Nijmegen werd zondag gewonnen door Wim de Vos uit Oosterhout voor nationaal kampioen Frank Groenendaal, Rudy Nagengast, Rini Pley en Pieter Burgers. Na afloop werden Groe nendaal, Nagengast, De Vos en Edwin Kuypef aangewezen voor het we reldkampioenschap. Bijnen is reserve, René Guyt heeft zaterdag een veldrit Noord-Brabant, gewonnen. Guyt had na een uur en e conden voorsprong op Piet Burgers uit Moergestel. GORSSEL (ANP) - Bonds coach Jan Vlieg heeft voor het ta feltennisduel in de strijd om de Superliga tegen Tsjechoslowa- kije, woensdag in Gorssel, geen beroep gedaan op nationaal kam pioen Paul Haldan. Hij mag, net alsi tegen de Zwe den afgelopen week, voorrang geven aan andere verplichtin gen. Als vervanger heeft Vlieg de jonge Scylla-speler Danny Heis ter opgeroepen, onlangs winnaar van het junioren Top-Twaalf- Heisteren Kloppenburg weer in Oranje toernooi. De tweede is Henk van Spanje. Bij de vrouwen keert Mirjam Kloppenburg terug in de ploeg. Ook zij ontbrak tegen Zweden maar krijgt aan de vooravond van de Top-Twaalf in Charleroi, waar zij als twaalfde aan deel mag nemen, de kans zich te me ten met Marie Hrachova. Emily Noor, goed voor twee punten te gen Zweden ontbreekt. Gerdie Keen is Kloppenburgs plaatsver vangster. Ploegen: Nederland: Gerdie Keen, Mirjam Kloppenburg, Danny Heister, Henk van Span je. Tsjechoslowakije: Marie Hra chova, Alena Safarova, Tomas Janci, Jiri Javurek, Jindrich Pansky. Martin Jonker 2 en Lucienne Vie- Vivax greep de laatste strohalm in de strijd tegen degradatie naar de derde klasse. DWK werd in Oegstgeest met 9-6 verslagen. Ein delijk werd er tot het einde goed geknokt vond trainer Wim Groen. In de laatste periode werd het nog 6-5 maar daarna namen we het heft in handen en konden doordrukken naar de 9-6 winst. Doelpunten: Ser ge Dietz 3, Dick van der Bosch 3, Jack Frauenfelder 1, Jeroen Pias meier 1 en Ron Zandvliet 1. In de derde klasse deed DKD goede zaken. De in de onderste helft van de ranglijst bivakkerende Leiderdorpers versloegen BZC met 5-9. Behalve de uitslag zal ook het vertoonde spel de Leiderdor pers moed voor de toekomst, ge ven. Doelpunten: Albert van der Plas 3, Sjouke Kuiper 3, Frank Dreef 1, Harry van Hoven 1 en Luc Zandvliet 1. Bij de vrouwen stond het treffen tussen de topploegen uit de tweede klasse op het programma. De Zijl- /LGB kon het niet redden tegen een iets slagvaardiger Rapido. De 3-5 nederlaag was hiervan het ge volg. Doelpunten: Marion Rijsber- gen, Wendy Barendse en Marga- reth van Veen. De LZ'86 vrouwen speelde 8-8 gelijk tegen DJK/ZAR. DIRK KLOOS LEIDEN De voorlaatste compe titiewedstrijd in de landelijke klas se heeft zowel voor Vlietwijk als het tweede team van Leiden nog hoop gegeven zich te hqjidhaven. Genoemde ploegen kwamen res pectievelijk tot winst en een gelijk spel. Eerste klasser Vlietwijk moest om nog kans te maken op lijfsbehoud het afgelopen weekeinde winnen van mede-degradatiekandidaat Drop Shot. De Voorschoter ploeg was dit keer goed gemotiveerd aan de strijd begonnen. Het resultaat was een 4-0 voorsprong doordat al le mannensingles in winst werden omgezet. De tegenstander pakte de twee volgende punten. Irene de Vriend en Joke Tebeest bleken niet sterk genoeg. Echter door bei de mannendubbelpartijen te win nen en vervolgens ook het vrou- wendubbel, had het team totaal ze ven winstpunten vergaard en daar mee de buit binnen: 7-4. Voor de ploeg komt het er deze week opaan. Het sterke De Ritte is dan de tegenstander. Verlies van de Voorschoternaren betekent degra datie. Voor het tweede team van Lei den, derde klasse, ziet het er na het gelijke spel tegen het sterke Marti- nus weer een beetje beter uit. Het behaalde punt mag tegen het op de tweede plaats staande Martinus best een goed resultaat genoemd worden. De Leidenaars waren ge handicapt doordat de sterkste spe- lèr, Stefan van Giezen, wegens een blessure verstek moest laten gaan. Zijn vervanger, Jan Slingerland, haalde drie winstpunten voor de ploeg binnen. Raymond Hanhart had een driesetter nodig om Frans Persijn van zich af te schudden. Voor de ploeg staan nog twee wed strijden op het progamma beide te^ gen Airsport. Het resultaat van de laatste twee wedstrijden moet voor Leiden de beslissing brengen, handdhaven of degradereh. De regioderby tussen Lisse 2 en Vlietwijk 2 heeft een duidelijke overwinning opgeleverd voor de Lissenaren, 7-1. Ron Kolmus bleek niet opgewassen tegen de sterk spelende Jowan Zonneveld 8-15, 13-15. Dit bleek achteraf het enige punt te zijn dat de Voorschoter ploeg kon maken. Hellen Broersen veegde de vloer aan met Sylvia Groeneveld 11-5, 11-1. Marijke van Wickeren had haar handen vol aan Anneke Steenvoorden. Echter eerst genoemde trok in de derde set toch aan het langste eind 11-5. Het verlies van de Vlietwijkers be tekent dat de ploeg degradatie vrij wel niet meer kan ontlopen. Merenwiek, dat al een veilige midden plaats inneemt, kwam te gen Slotermeer 2 een gelijk spel overeen 4-4. In de tweede klasse weet de hoofdmacht van Lissc niet van óp- houden. Dit keer was de ploeg te sterk voor ABC Amersfoort. Het team won overtuigend met 6-2. Voor de top van Leiden viel er geen eer te behalen. Tegen koplo per De Ritte behaalde Bram Segijn een schitterende overwinning in zijn single en zette zijn ploeg daar mee op een voorsprong. Echter de Leidenaars waren in het nadeel doordat beide vrouwen uit het team, Anita Kooiman en Suzannë Dieudonne, wegens griep niet mee konden spelen. Nora de Koningen en Ria van der Poel bleken goede vervangsters, echter konden niet tot winst komen. Het tweede winstpunt werd behaald in het mannendubbel waarin Segijn met partner Paul Kooiman het leed nog enigszins konden verzachten. In de vierde klasse kwam Veglo uit tegen het Leiderdorpse De Spotvogels. Voor laatst genoemde ploeg stond er niet veel meer op het spel. Zij bezet een veilige plaats. Voor Veglo is er nog de kans om promotiewedstrijden te spelen wanneer de ploeg de tweede plaats blijft behouden. Alle reden dus om er gemotiveerd tegen aan te gaan. Dat deden de Veglöers ook. Luuk Willems zorgde, door winst op Ray mond Barnard 15-8,15-13, voor het eerste winst punt. Dit zelfde deen Jan Altenburg tegen Loek Noord man 15-4, 18-14. Bij de vrouwen leed Trudie Koets gezichtsverlies tegen de jeugdige Annelies Smit 11-1, 11-2. Corrinne Kortekaas hield de eer voor de Leiderdorpers hoog door te winnen van Tanja Vaes, al had zij hier voor een drie- setter nodig 11-1, 6-11, 11-7. Korte- kaas/Koets wonnen nog wel het vrouwendubbel, waarmee Veglo de winst in eigen huis hield 6-2. Leiden 3 leed verlies tegen Bad ge 5-3. LEIDEN Het afgelopen week einde is de trein weer in gang gezet. In beperkte bezetting weliswaar. Alleen de eredivisie kwam in be weging. In de regio betekende dit twee wedstrijden: eredivisie-debu tant BT Lifters-Oegstgeest startte tegen herfstkampioen Tempo Team-Amsterdam: 3-15. Comtest- Scylla begon tegén het weer op vol le sterkte spelende Avanti. De bei de teams deelden de punten. Ron Schipaanboord, Friso Reits- ma, Herman van der Broek en Paul de Jong: ziehier de hoofdrolspelers i de de Oegstgeester club bij drie. Zo wel het redelijk opgekomen pu bliek als de spelers waren echter te vreden over het gepresteerde van die avond. Uiteindelijk mag winst op het trio Andrew, Van Haren en Boute niet waarschijnlijk mogen worden genoemd. Het in de' her-fstcompetitie op een derde plaats geeïndigde Scylla mocht de tweede helft starten te gen Avanti. Het momenteel spon- sorloze Hazerswoudse team had zich in'het eerste deel van de com petitie met veel hangen en wurgen weten te handhaven. Het afhaken zowel Vriesekoop als Turk was hierbij de grootste boosdoener. Vanaf heden zijn beide toppers echter weer hun team te hulp ge- rug in de eredivisie'. Het kwartet kreeg nog weinig kans in hun rol te groeien. Opponent heette namelijk Amsterdam, het team wat in de eer ste helft met de kampioenseer ging strijken. De uiteindelijke 3-15 ne derlaag is dan ook niet blamerend. Zwakke schakel in het verweer van de tegenstander was geheel vol gens verwachting Marcel Hoevers. Zowel Ron Schipaanboord als Fri so Hoevers wisten de Amsterdam speler in te pakken. Ook het dub bel wat Hoevers speelde met Bart van Haren bleek een voor Oegst geest te pakken partij. Maar daar mee is de inbreng van Oegstgeest toch wel genoemd. Hoewel eèn aantal wedstrijden nog in drieën verloren ging stokte de score van i- 'Oegstgeest te- sprongen. Èn met succes. Want het LEIDEN - LZ1886 heeft zijn voor sprong op de naaste concurrentie in de landelijke B-competitie ver der uitgebouwd. Na vier van de zes wedstrijden staat LZ riant aan kop. Promotie naar de landelijk hoogste afdeling kan LZ niet meer ontgaan. Heel wat minder gaat het met stad genoot-De Zijl/LGB. Door veel af zeggingen is die weer in de onder ste regionen terecht gekomen. Gisteren zwom de A-ploeg van LZ haar wedstrijd in het Vijf Meibad. Zij moest het doen zonder Antoine van Weerde, die met een voetbles sure aan de kant moest toekijken. De landelijke nummer drie op de schoolslag komt hierdoor waar schijnlijk in de problemen met zijn voorbereiding voor de Nederland se kampioenschappen. Deze vin den over vijf weken plaats in Dordrecht. Nancy Kijk in de Vegte zwom, ondanks een knoop in een spier, naar twee overwinningen. Op de 200m vlinderslag zwom ze voor de tweede keer in vier dagen onder de limiet in een keurige 2,33.1. Op de 400m wisselslag bleef ze net een.se- conde boven de limiet steken in 5,23.2. Dennis Schouten zwom naar een landelijke toptijd op de 200m schoolslag. Zijn tijd van 2,38.0 is voor een dertienjarige een zeer goe de tijd. Hij behaalde hiermee een eerste plaats bij de jongens onder de zeventien. Ditzelfde deed hij ook op de 100m vrije slag in een persoonlijk record van 58.6. Zijn tweelingbroer Mark behaalde eveneens twee overwinningen, Op de 200m rugslag in 2,32.7 en op de 100m schoolslag in 1,16.6. Deze laatste tijd levert voor hem tevens een startplaats op bij de aanko mende NWK. Fleur Bakker evenaarde haar re cord op de 100m schoolslag in 1,21.8. Deze tijd was genoeg voor een eerste plaats bij de meisjes on der de 13 jaar. Maaike Parrel zwom een prima 400m vrije slag. Helaas was haar verval in de laatste hon derd meter net iets teveel om de li miet te halen. Haar tijd was 4,42.6. Bianca Hoeks eindigde, zoals ver wacht, op de eerste plaats op de 200m wisselslag voor meisjes on der de 13 jaar in 2,38.7. Ditzelfde presteerde Richard van Duyvenbo- de bij de jongens op de 100m vlin derslag in 1,18.8. Alexander Wil- lemsen won zijn 200m wisselslag bij de mannen. Deze talentvolle LZ-er finishte in 2,20.4. Met nog twee wedstrijden te gaan is LZ al zo goed als zeker van promotie. Alleen het kampioen schap in deze B-klasse staat nog op het spel. Concurrenten hiervoor zijn nog De Kempvis uit Spijkenis- se en Stadskanaal. Het gat met de ze twee verenigingen is echter ruim een minuut in het voordeel van LZ. Met De Zijl/LGB gaat het heel wat minder. Nadat De Zijl in de vo rige ronde zich prima had opge werkt uit de degredatiezóne, ging het nu minder en komt het degre- datiespook toch weer om de hoek kijken. Op verschillende nummers had De Zijl geen deelnemers zodat met een vervangende tijd genoe gen moest worden genomen. Hier door komt De Zijl op een punten totaal uit dat minder is dan de naas te concurrentie, die wel deelne mers had pp alle nummers. Er zijn echter nog twee wedstrijden, waar in de Leidenaars zich kunnen op werken. De trainersstaf ziet het nog wel zitten, met nog een thuis wedstrijd voor de boeg. In de Districtscompetitie verde digde de B-ploeg van LZ'86 zijn eerste positie in Gouda. Katwijk zwom hier eveneens. Beide ploe gen kwamen tot niet zo geweldige prestaties. LZ kan, als zij hier ook de eerste plaats behoud, promove ren naar de landelijke C-afdeling. Twee eerste plaatsen werden be haald door Andrea Hoenselaar op de 200m wisselslag in 2,49.3, en Na- tascha Raaphorst op de 100m vrije slag in 1,05.7. Katwijk moet het vooral hebben van zijn mannen. Zij heersen op alle nummers in deze competitie. Helaas heeft Katwijk teveel gaten in de ploeg. Het is voor deze ploeg van belang dat de gaten bij vooral de jongsten gevuld wor- den. Alleen dan, kan Katwijk kans maken op een toppositie in deze competitie. ROBERT VAN ZIJP Avanti-kwartet verklaarde zich de wédstrijd zeker tevreden met het behaalde resultaat. De 9-9 ope ning werd als een goede start be schouwd. Van Scylla-zijde klonk een wat voorzichtiger tevredenheid: welis waar waren de 9 punt welkom, toch had men gehoopt op iets meer. Dat Vriesekoop aan het aftrainen is bewees wel het feit dat ze drie maal in het zand beet. Slechts de nog weinig trainende Sjoerd Meijer leverde haar een punt op. Aan Leidse zijde scoorde Peter Paul de Vrind driemaal. Slechts tegen Bak ker liet De Vrind een steekje val len. Winnaar van het jeugd top-12 toernooi Danny Heister bleek slechts moeite te hebben met de er- varen Turk. Kloppenburg leverden voor haar vereniging twee puntjes. Het dubbel Heister/De Vrind ver sus Bakker/Turk werd door het Scylla-duo binnengehaald. Scylla hoopt zich ergens in fe bruari weer te kunnen versterken met de dan uit Amerika terugke rende Patrick Swier. Het is echter nog verre van zeker dat Swier ook werkelijk weer zijn trainingsarbeid zal gaan oppakken om weer inzet baar te zijn in de hoofdmacht van Scylla. Mocht dit wel het geval zijn dan lijkt de Leidse.club een serieu ze gooi te kunnen gaan doen naar het kampioenschap. WOUTER LANGEVELD Dubbele victorie Van Kuyvenhoven LEIDEN - Veldrijder John van Kuyvenhoven heeft afgelopen weekeinde bewezen in een bloed vorm te verkeren. De Leidenaar won zaterdag en gisteren bij de lief hebbers de veldritten van respec tievelijk Gemonde en Berg en Dal. In Gemonde werd van Kuyven hoven tijdens de rit per abuis een verkeerde straat ingestuurd. Hij moest daardoor het hele deelne mersveld achterhalen. Dat weer hield hem er niet van als eerste te finishen.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16