f^UDA1 'Het was een perfecte poging Oranje buigt voor Pakistan I Daverende verrassing Foreholte ssm errassing Foreholte RB heeft opgaande lijn te pakken Loting Nuttige winst The Bassets Tweedeklasser Lugduninn uit strijd om LD-Cup De smaak van Menken heeft de toekomst. fit strijd om LD-Cup MAANDAG 23 JANUARI 1989 SPORT PAGINA 15 Wereldrecord kogelstoten indoor van Randy Barnes In finale Gandhi-toemooi LOS ANGELES (Reuter/ANP) - Het nog maar pas enkele weken oude atletiekseizoen op de over dekte baan heeft zijn eerste we reldrecord. Bij het wedstrijden in Los Angeles, die tellen voor het Amerikaanse Grand Prix cir cuit, stootte Randy Barnes de 7,250 kilogram wegende kogel vrijdagavond laat naar een nieuw wereldrecord van 22,66 meter. De 22-jarige winnaar van het zilver in Seoul overtrof daarmee de Zwitserse wereldkampioen Werner Günthör, die op 8 februa ri 1987 in Magglingen tot een af stand van 22,26 meter kwam. „Het was een perfecte poging", straalde de 22-jarige Amerikaan nadat de afstand officieel was op gemeten. De student aan de A &M-universtiteit van Texas zag zich in Seoul het goud ontnomen door de Oostduitser Ulf Timmer- mann, die de Amerikaan in de zesde en laatste poging overtrof. ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft geen overeenstemming be reikt met Ad van der Wiel. De spits- speler van RKC verklaarde na de wedstrijd van zijn ploeg tegen Feyenoord een akkoord met de En- schedese club te hebben bereikt. FC Twente verklaarde van niets te weten. Wel is er eind vorige week op nieuw contact geweest tussen bei de partijen, nadat de onderhande lingen in een eerder stadium waren gestuit op de persoonlijke eisen van Van der Wiel. „Maar wat Van der Wiel heeft bewogen te verkla ren dat we het eens zijn, is me een raadsel. Waarschijnlijk heeft ie dat gedaan om de druk op de ketel te houden", aldus manager Wim Jes- FC Twente vindt momenteel wel dat de eisen van Van der Wiel be spreekbaar zijn. Eerst wil de lei ding van de club echter meer we ten over het eventuele transferbe drag dat RKC vraagt. Vooralsnog is FC Twente er niet ingeslaagd, daar over contact te leggen met de Waal- wijkse club. „Pas als blijkt dat 1" t bedrag in onze ogen redelijk is", al dus Jesse, „heeft het zin om verder te praten met Van der Wiel. We zul len ons komende week eerst in ver binding stellen met RKC." Marcel Brands en Berry van Aerle ontbreken zondag in de top- LEIDEN - Voor de derde ronde van de Leidsch Dagblad Cup, die op dinsdag 11 april zal wor den verspeeld, zijn na de loting van gisteren de volgende wed strijden vastgesteld: Kickers'69 (zo)-Oranje Groen FC Lisse (zo)-ARC UVS-Koudekerk Roodenburg-Katwijk/FC Lisse (za) Hazerswoudse Boys-Alphen- se Boys Ter Leede-Randstad Sport LSW-Oegstgeest Noordwijk-Foreholte De wedstrijd Katwijk-FC Lisse (za) wordt morgenavond gespeeld. Om 19.30 wordt afge trapt. VOETBAL - Nigeria heeft in groep C van de Afrikaanse WK- kwalificatiezone het eerste punt verspeeld. De Nigerianen kwamen in Luanda tegen Angola niet ver der dan 2-2. Angola nam door tref fers van Dias en Jesus zelfs een voorsprong van 2-0. In de slotfase redden Cash en Obiku een punt. Cameroun leidt in deze poule met 4 uit 2. Die teleurstelling heeft Barnes inmiddels goed verwerkt. Elkë vier jaar wint iemand bij de Olympische Spelen een gouden medaille maar een wereldrecord heeft voor mij meer waarde." Barnes (1,95 m lang en 135 kilo zwaar) had een week eerder in Dallas al laten zien dat hij in een voortreffelijke vorm steekt door een afstand van 21,89 meter te stoten. Twaalf uur nadat Barnes zijn recordprestatie had gele verd, deed Olympisch kampioen en wereldrecordhouder in de open lucht (23,06 m), Ulf Tim- mermann in Senftenberg een po ging de Amerikaan te onttronen. De Oostduitser kwam echter niet verder dan 22,04 meter, waarmee hij ook nog twintig centimeter onder zijn nationale record bleef. Twee Olympische kampioe nen zorgden in Los Angeles voor uitstekende prestaties. In de per PSV—Feyenoord. Beiden wor den deze week geschorst. Brands incasseerde gisteren in de wed strijd Feyenoord—RKC, waarin de stadionclub een belangrijk punt verspeelde, twee gele kaarten. Daardoor moest hij twaalf minuten voor tijd naar de kleedkamer. Brands maakte zich twee keer schuldig aan dezelfde overtreding. Voor de rust hield hij Leo van der Eist vast, toen deze op het punt stond om door te breken, in het laatste kwartier deed Brands het zelfde met de oud-Feyenoorder Stanley Brard, die de beste man van het veld was. De PSV'er Berry van Aerle liep zaterdagavond in de uitwedstrijd tegen MW tegen zijn derde gele kaart aan. Door de schorsing van Brands zal Feyenoord-trainer Rob Jacobs, die zaterdagavond PSV bekeek, zijn taktisch plan moeten herzien. Waarschijnlijk zal hij nu weer Johnny Metgod als libero opstel len. Voor de vakante plaats komen Peter Barendse en jeugdspeler Ar jan van der Plas in aanmerking. Jacobs had Van der Plas gisteren al willen laten invallen voor de licht ongestelde Sjaak Troost, maar de achttienjarige verdediger had al een wedstrijd in de benen. Jacobs had Van der Plas zaterdag afge staan aan de jeugdploeg, die leider PSV op Varkenoord zijn eerste punt ontfutselde. VNL - Noordwijk 0-2 De Noordwijkers hebben de zege niet cadeau gehad. Dit was deels te danken aan de weinig inspirerende omgeving en de matige conditie van het veld maar ook omdat tradi tiegetrouw een zoveel lager spelen de tegenstander in vergelijkbare duels boven zichzelf uitgroeide. VNL-trainer Joop Lamers had vooraf een eenvoudige en tijdens het duel tamelijk effectieve strijd wijze uitgedacht. "We speelden vooral kort op de man en lieten vooral niet over ons heen lopen", liet Lamers zijn spelers weten. En VNL legde hart en ziel in de op pa pier bij voorbaat kansloze confron tatie. Het mocht dan zo zijn dat Noord- wijk, dat vrijwel met het volledige eerste elftal aantrad, gestaag aan een overwicht kon bouwen; de Vlietploeg liet inderdaad niet over zich heen lopen. Het verdedigde zich met hand en tand en het moet voor John Eelman, die deze week gesprekken met het Noordwijk-be- stuur voert over het wel of niet aan blijven als trainer, weer eens een bevestiging zijn voor het gebrek aan stootkracht in zijn ploeg. De kustbewoners vonden dan wel tot tweemaal een gaatje in de defensie van de Leidenaars maar de mogelijkheden werden niet ten volle benut. Rob Vermin opende in de 25e minuut de score voor de be zoekers (0-1) maar Frans van der Heiden was daarna zeer dicht bij de gelijkmaker. Doelman Dick Dordt- wedstrijd over 60 yards kwam tweevoudig Olympisch kam pioene Jackie Joyner-Kersee tot een tijd van 6,68 seconden. Roger Kingdom versloeg zijn grote ri vaal Greg Foster weer eens op de 55 meter horden: 6,98 - 7,02 se conden. Tonie Campbell, win naar van het brons op de 110 me ter horden in Seoul, werd derde in 7,13 seconden. Paula Ivan, de Olympische kampioene op de 3000 meter, won de 1500 meter in 4.06,99, waarmee zij ruim vier se conden verwijderd bleef van het wereldrecord indoor, sedert 3 maart 1985 (Piraeus) op naam van haar Roemeense landgenote Doina Melinte, die in Ottawa als tweede eindigde. Bij wedstrijden in Ottawa ver oorzaakte de aankondiging, dat een dopingcontrole zou worden gehouden, de nodige opschud ding. Paula Ivan won in de Cana- mundt wist echter erger te voorko men door het schot met de vinger toppen een andere baan te geven. Na rust kon Noordwijk ook niet meer inspiratie putten uit de kleine voorsprong en de sportieve wed strijd kabbelde rustig voort. De Eelman-brigade kende nog een op leving in de 70e minuut toen Kees Marbus na een foutje in de VNL- defensie met het hoofd doel trof (0- 2) en aldus de eindstand vaststelde. André de Jeu kreeg nog een aardi ge kans om de spanning erin'te houden maar zijn schot miste doel. Foreholte - Lugdunum 5-2 De zege van de Voorhouters was niet eens geflatteerd te noemen. "We hebben Foreholte onderschat. Het was één van de slechtste wed strijden van Lugdunum", aldus elf talbegeleider Isaac Klinkhamer. Zijn collega aan de andere kant, Hans van der Berg, was vanzelf sprekend in de wolken. "Het leek wel of Foreholte in de tweede klas se speelde en Lugdunum in de vierde. Het was een makkie", stel de de Voorhouter na afloop. Voor rust nam de thuisclub al ruim afstand door treffers van Stan Uljee (2x) en Joost Deutekom ter wijl Fred van der Kaay het met vijf invallers aantredende Lugdunum nog wat hoop schonk (3-1). Na de doelwisseling vergrootte Ton Ar royo de stand naar 4-1 waarna de Leidenaars een strafschop werd toegewezen. Doelman Rob van Dijk stopte de inzet van Cees van Tongeren echter. Nadat Deutekom de voorsprong naar 5-1 had getild kreeg Lugdunum voor de tweede maal een strafschop toegekend. Van Tongeren nam ditmaal het ar bitrale cadeautje ('een krijgertje', volgens Klinkhamer) wel dank baar in ontvangst (5-2). De Leidse elftalbegeleider was desondanks niet al te veel onder de indruk van de ruim uitgevallen nederlaag. "Dit was een typerend wedstrijdje voor Lugdunum. We hebben dit wel meer gehad maar het komt bij elke club weieens voor", hield hij de hoop levend. dese stad opnieuw de 1500 meter in 4.09,96. Bij wedstrijden, die za terdagavond in Portland werden gehouden maakte Mary Slaney- Decker indruk. De tweevoudige wereldkampioene van 1983 (Hel sinki) liep een nieuw Ameri kaans record op de 1000 meter in 2.36,6. Zij was daarmee drietien- de sneller dan de oud-record houdster Joetta Clark. Tweevou dig Olympisch 110 meter horden kampioen Roger Kingdom (1984 en 1988) verloor de 55 meter hor den tegen zijn landgenoot Arthur Blake, die 7,11 seconden liet af drukken, Kingdom noteerde 7,13. Steve Scott won de mijl in 4.00,5,9 en Mike Conley hinkte, stapte en sprong een afstand van 16,83 meter. Bij indoorwedstrij- den in Dortmund won Edine van Heezik (Lycurgus) het versprin gen met een afstand van 6,30 me ter. Op de 60 meter werd zij twee de in 7,44 seconden. Mark Kok Edine van Heezik. (foto gpd (AAC) eindigde als vijfde op.de 60 meter horden in 8,17 secon den. Snelwandelaar Harold van Beek (RWV) eindigde als derde op de vijf kilometer in 21.08. LUCKNOW (ANP) - Het Neder lands hockeyteam is er gisteren in Lucknow niet in geslaagd de Indi ra Gandhi Memorial Cup te behou- Tweede plaats voor judoploeg RAURICH (ANP) - De Nederland se judoploeg, die in Oostenrijk een trainingskamp heeft belegd, is zon dag bij het vijflandentoernooi in Raurich tweede geworden. In de fi nale verloor Oranje, dat in de voor ronde overtuigend met 5-1 afstand had genomen van Oostenrijk, met 3-4 van de Bondsrepubliek Duits land. De Oostenrijkse judoka's werden voor eigen puibliek derde, gevolgd door Zwitserland en Bel gië. De Nederlandse ploeg begon de eindstrijd voortreffelijk door toedoen van Guno Berenstein. De lichtgewicht versloeg in de eerste partij zijn Westduitse opponent Dietz met ippon. Jacco Quist kon het goede voorbeeld van Bernes- tein echter niet volgen. Hij verloor, ook met een vol punt, van Jupke. Door overwinningen van Anthony Wurth en Ben Spijkers, die As- mann met een beenworp vol op de rug legde, en nederlagen van Mad- dy Mug en Pieter Smit moest de be slissing komen van het zwaarge wicht. Hans Buiting, de Neder landse vertegenwoordiger in die gewichtsklasse, kon het niet bol werken tegen Von der Gröben. Buiting verloor met wazaari. SASSENHEIM - De rugbyers van The Bassets hebben gisteren een zeer nuttige overwinning behaald op mede-degradatiekandidaat NFC uit Amstelveen: 19-7. Door deze overwinning is de ploeg nog niet veilig, maar zijn de kansen op behoud van een plaats in de erek lasse aanmerkelij' gestegen. In de eerste helft wilde het bij de Sassenheimers niet erg lukken. De ploeg speelde rommelig en gaf de tegenstander de gelegenheid om te counteren. Uit een van die coun ters en een penalty namen de gas ten dan ook een 0-7 voorsprong. De tweede helft was helemaal voor The Bassets, de voorwaartsen hielden het spel goed gesloten en NFC kwam er niet meer aan te pas. Door scores van Maarten Ver schoor, Ruud Vos en een push over try van de voorwaartsen nam de bollenploeg duidelijk afstand. Perry Noordermeer benutte de conversies en bepaalde de eind stand op 19-7. den. De ploeg van coach Hans Jor- ritsma verloor in de Finale met 2-1 van Pakistan. In de poule wedstrijd had Nederland met dezelfde cijfers gewonnen. De nederlaag op het kunstgras van Lucknow kwam voor 10.000 toeschouwers kort na de rust (0-0) tot stand. Na een trage eerste helft waarin Nederland het spel met lang uitgespeelde combinaties controleerde, brak Pakistan in de tweede helft los. Met wervelende aanvalsspel werd de Nederlandse defensie onder druk gezet. Dat re sulteerde in twee strafcorners bin nen twee minuten. De tweede werd door Qaziemhobib raak geschoten (0-1). De achterstand had een fatale uitwerking. De Nederlandse ploeg sloeg op hol en verloor de bezin ning. Kooijman werd voor zes mi nuten naar de strafbank gestuurd, kreeg kort na terugkeer geel en werd door Jorritsma ingeruild voor Drenth. In die chaotische fase stelde Pakistan de overwinning veilig. Arif Bhopali maakte gebruik van een misverstand in de verdediging van Oranje om Leistra andermaal te passeren (0-2). Na die treffer leek het duel uit de hand te lopen. Er ontstond een opstootje, waarbij spelers en coaches aan elkaar lie pen te sjorren en trekken. Na een afkoelingsperiode van enkele mi nuten werd de wedstrijd uitge speeld. Nederland was machte loos. Het miste de kracht voor een slotoffensief. Twee minuten voor tijd scoorde Parlevliet uit een afge slagen strafcorner (1-2). Nederland kreeg in het duel vier strafcorners, maar miste de slag kracht van Van der Meulen. Jorri tsma had de verdediging op de re servebank gezet. In zijn ogen was Van der Meulen verantwoordelijk voor de onrust in de defensie in de voorgaande wedstrijden. Crucq werd de man die de strafcorners moest inslaan, maar hij faalde. Ook de ingestudeerde variaties liepen op niets uit. De dag ervoor had Nederland de finale bereikt door een vlotte over winning op Kenya (4-1). In de eer ste helft ging het duel gelijkwaar dig op (1-1). Crucq scoorde uit een strafcorner (1-0), waarna Jalango in de 21e minuut gelijk maakte. Na rust was Nederland oppermachtig. Delissen gaf de ploeg na zeven mi nuten uit een strafbal de leiding, waarna Parlevliet en andermaal Crucq uit een strafcorner de eind stand op 4-1 brachten. Pakistan plaatste zich voor de fi nale ten koste van gastland India (3-0). Vooral doelman Mansoor Ah med van Pakistan maakte indruk met schitterende reddingen. Pakis tan nam snel de leiding door Fero- ze (1-0) en bepaalde zich daarna tot uitvallen. Die hadden in de tweede helft succes door Ahmed, die twee maal doel trof. Bowlingteam Leiden in gevarenzone TILBURG - Het bowlingteam van Vermeulen Leiden verkeert in de hoogste klasse van de nationale trio-league nu in accut degradatie- gevaar. De vierde ronde gisteren in Tilburg leverde louter nederlagen op en met nog twee speeldagen te gaan staat Leiden op een voorlaats te (degradatie)plaats. Slechts één schamel puntje ver gaarde het team van Jim Scheffer, Jan Snik en Frank Scheffer. Dat gebeurde tegen Allround uit Nijmegen. Van koploper Musis Sa crum uit Schiedam en van Bowl Tech uit Vlaardingen werd kans loos met 3-0 verloren. RUGBY - In het vijflanden rug- bytoernooi heeft Frankrijk zater dag in Dublin met 26-21 gewonnen van Ierland. Bij de rust stonden de Ieren nog voor met 18-7. De wed strijd werd bijgewoond door 50.000 toeschouwers. passeren waardoor SJC op 2-1 kwam. Na rust domineerden de bezoekers voor een groot deel de wedstrijd en de verdiende gelijk maker werd in de rebound ver zorgd door Peter Oudshoorn na een afgeweerd schot van Koen van Dam. FC Lisse (za) - 's-Graven- zande 6-1 De ploeg van oefenmeester Wim Eilander (met Lisse druk in onderhandeling over een eventu ele verlenging van zijn contract) had geen kind aan de tegenstan der. Voor rust kon 's-Graven- zande de Lissenaren nog aardig bijbenen maar na de doelwisse ling was het volledig over met de derdeklasser. Met wat meer moeite had de thuisclub de dub bele cijfers bereikt. Mark Ens (3x), Richard Mulder (2x) en Mar cel Bremmer waren de trefzeker op het Lisser schuttersfestijn. co-sponsor van de Leidsch Dagblad Cup. Oegstgeest is gisteren winnaar geworden van de 'totaalbokaal' in het door LFC georganiseerde zaalvoetbaltoer nooi voor vrouwen in de Groenoordhallen. Op de foto een spelmoment uit duel UVS-LFC. Het eerste en tweede van Oegstgeest wist de meeste punten te verzamelen na de poulewedstrijden. De succesvolle vereniging werd gevolgd door respectievelijk LFC en Leiden. Bij de reserves waren de vrouwen van Oegstgeest wederom de sterkste, ge volgd door respectievelijk Leiden 2 en SVLV 2. In totaal deden er dertig teams mee. (foto r dsch Dagblad Cup heeft gis- rassing opgeleverd. Tweede- het twee klasser lager opere- •en gewassen. Voor de afde- r ook voorbij. De Leidenaars van zaterdageersteklasser opgeheven hoofd op de wed- Noordwijker Ivan Hermans heeft VNL-speler Frans van der Heiden uitgespeeld (rechts) e zich ook langs Ton Lakenberg te werken. LEIDEN - Ook in het afgelopen weekeinde zijn verschillende clubs uit de regio weer wat oe fenduels afgewerkt. Rijnsburgse Boys behaalde tegen zondageer steklasser Aalsmeer een nuttige 4-0 zege terwijl Quick Boys tegen tweedeklasser Drachster Boys niet verder kwam dan een 1-1 ge lijkspel. Afdelingsploeg Ber- nardus verbaasde door tegen tweedeklasser SJC een 2-2 de ling in de wacht te slepen. De za terdagtweedeklasser FC Lisse liet er tegenover derdeklasser 's- Gravenzande geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. Met 6-1 werden de bezoekers met de neus op de feiten gedrukt. Rijnsburgse Boys - Aalsmeer 4-0 Oefenmeester Arie Kurver was opgetogen na de ruim uitgeval len zege tegen het toch niet kin derachtige Aalsmeer. "Na de winterstop hebben we de op gaande lijn weer te pakken", was zijn conclusie na afloop, "en dat geeft vertrouwen voor de compe titie". In de eerste helft liep het toch niet zo gesmeerd en kon al leen Gijs Collé het net van de te genstander vinden. Kurver bracht daarom in de rust wat om zettingen in zijn ploeg aan wat di rect gevolg had. De doelpunten- machine van de Rijnsburgers draaide plots weer op volle toe ren. Leon Vonk, Huug Aande- wiel en Wim Driebergen beves tigden dat. Quick Boys - Drachster Boys 1-1. Dat Drachster Boys niet zo maar een tegenstander is mag worden afgelezen aan de stand waarop de tweedeklasser van het district Noord vertoeft: namelijk de eerste plaats. Bovendien heeft de bezoeker zich voorgenomen de eerste klasse te bereiken en die ambitie kan wel eens worden bewaarheid. Tegen de Katwij- kers kwam de Drachter ploeg in elk geval redelijk voor de dag. Jaap van Duyn, die later in het duel dotten van kansen miste, opende in de 20e minuut de score waarna Jan de Haan de stand nog voor rust weer gelijktrok. SJC - Bernardus 2-2 Oefenduels tegen tweedeklas sers schijnen Bernardus blijk baar goed te liggen. Al eerder werd Altior met 3-2 aan de kant geschoven en ook SJC moest alle zeilen bijzetten om de afdelings ploeg voor te blijven. Jos Alders schonk de thuisclub na een kwartier de 1-0 maar een snoei hard schot van Jos van Kampen bracht de zaak weer in even wicht. Bernardus-verdediger John Mors was daarop zo onge lukkig om zijn eigen doelman te Geen overeenstemming tussen FC Twente en Van der Wiel LEIDEN - De strijd om de Leidsch Dagblad Cup heeft gis teren weer een daverende verrassing opgeleverd. Tweede klasser Lugdunum werd door het twee klasser lager opere rende Foreholte met 5-2 de oren gewassen. Voor de afde lingsclub VNL is het avontuur ook voorbij. De Leidenaars verloren weliswaar met 0-2 van zaterdageersteklasser Noordwijk maar kunnen met opgeheven hoofd op de wed strijd terugkijken.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15