Gelukkig Ajax houdt aansluiting PSV zoekt versl terl kin g en vorm Feyenoorders blij met punt BUp^NLANDS - *=TBAL PAGINA 14 SPORT MAANDAG 23 JANUARI 1989 Plomp dreigt met rechter UTRECHT (ANP) - Libero Ger rit Plomp wil via een gerechtelij ke procedure zijn overstap v; FC Utrecht naar Grasshoppers Zwitserland voor elkaar krijgen Plomp heeft Utrecht via zijn raadsman mr. Eric Vilé laten ten uiterlijk vandaag een woord te willen op de mogelijk heid van tussentijds vertrek Blijft Utrecht in gebreke, dan zal hij tegen de club een kort geding aanspannen. Plomp heeft met Grasshop pers een akkoord bereikt een contract van 2,5 jaar Zwitserse club wil een half mil joen voor de verdediger neertel len, Utrecht verlangt ruim ton meer. Volgens Plomp, die aan zijn achtste seizoen in de Domstad bezig is, kan de club op basis van zijn huidige verbinte nis niet meer dan 550.000 gulden vragen. De Utrechter is bereid het be drag dat hij van Grasshoppers aan tekengeld ontvangt - 50.000 gulden - aan Utrecht over te ma ken. Daar heeft de Nederlandse club geen genoegen mee geno men. „Ik weet precies wat mijn contract staat. Utrecht schijnbaar niet en vertraagt de overgang onnodig. Aan het einde ;n kan de club niet ton vragen bij het buitenland. Ik het bestuur dwars ligt. Dat is vermoedelijk de dank voor acht jaar trouwe dienst. Laat de club niet snel zich horen, dan laat ik de rechter beslissen", aldus de verdediger, die de laatste jaren als dispensa tie-speler tot de vaste kern var Jong oranje behoorde. Het kort geding zit er aan te ko men, want Utrecht-voorzitter Aalbers verklaarde gister n« competitieduel tegen Haarlem te wachten op een hoger bod van Grasshoppers. „Utrecht wacht de rustig nieuwe ontwikkelingen af', zei Aalbers. meer dan transfer r snap niet Magere Spaanse zege op Malta LA VALETTA (AFP/SID) - Het nietige voetballand Malta heeft de schande van de nederlaag van 1-12 tegen Spanje, die dateert van ruim vier jaar geleden, enigszins uitgewist. Malta v< loor voor 26.000 toeschouwers hoofdstad La Valetta met 0-2. Het was een kwalificatiewed strijd in groep zes voor de we reldtitel. Vier jaar geleden werd Nederland in de aanloop naar de Europese titelstrijd het slachtof fer van de dubieus hoge score d Spanje verwezenlijkte. De ploeg van trainer Suarez de enige in groep 6 zonder punt verlies. Spanje kwam na zestien minuten op voorsprong door strafschop van Michel. De v Barcelona spelende Bask Begui- ristain zorgde zes minuten na de pauze voor de eindstand. Spanje speelde het laatste kwartier met tien man. Verdediger Sanchis I uit het veld gestuurd. Verlies Marokko tegen Tunesië TUNIS (Reuter) Marokko, de Afrikaanse verrassing tijdens de laatste wereldtitelstrijd voetbal, heeft in de aanloop naar mondiale toernooi in Italië met 1- 2 van Tunesië verloren. Via Aziz Bouderbala, een van de uitblin kers in Mexico, kwam Marokko 50.000 toeschouwers in Tu- weliswaar op voorsprong, r Abdelli en Tarak zorgden nog voor rust voor de ombuiging m de stand. In dezelfde groep versloeg Zambia, dat verbaasde tijdens het Olympisch voetbaltoernooi, Zaire met 4-2. Zambia's ster Ka- lusha scoorde een keer. De ande treffers waren van Msiska, Ma- kinka en Nyirenda. Voor Zaire Kabongo, net als Kalusha België werkzaam, twee maal si cesvol. In de stand hebben alle landen twee punten uit twee duels. Pot naar RBC ROOSENDAAL (GPD) - Cor Pot, oud-voetballer van Sparta Excelsior, tekent vanavond éénjarig contract als trainer bij de Roosendaalse eerste divi sionist RBC. De 36-jarige leraar lichamelijke opvoeding uit Ca- pelle aan de IJssel was na zijn ac- carrière assistent-trainer bij Sparta, Feyenoord en Excelsior. Momenteel heeft hij de Voor- burgse hoofdklasser Wilhelmus onder zijn hoede. De overeen komst geldt in principe een jaar, met een optie voor een tweede Rob Baan drie weken buitenspel DEN BOSCH (ANP) - Sparta moet het voorlopig stellen zon der trainer Rob Baan. Hij.liep op de training een spierscheuring op en is volgens zijn assistent Jan Nijman zeker drie weken uit geschakeld, Nijman verving de eerste oefenmeester zondagmid- dag'al in de competitiewedstrijd tegen Den Bosch. VEENDAM (ANP) - Ajax is in het spoor van PSV gebleven door een fortuinlijke overwin ning op Veendam: 0-1. Bergkamp scoorde het beslissende doelpunt na een halfuur tijdens een doelworsteling. De middenvelder is in de laatste tien wedstrij den even zoveel keer succesrijk geweest. Ajax bleef in die reeks ongeslagen en haalde liefst ne gentien punten. Alleen in de uitwedstrijd tegen Utrecht moesten de Amsterdammers genoegen nemen met een gelijkspel. Het verlies van een of zelfs twee punten heeft er tegen Veendam ingezeten. Maar de uiterst ge dreven spelende Oostgroningers verzuimden een handvol uitgespeelde kansen te benutten. Bovendien kreeg doelman Menzo 'assistentie' van paal en lat. Al in de beginfase ontsnapte Ajax aan een achterstand. Jans faalde in vrije positie voor Menzo en Blind haalde de doorgebroken Gall onderuit. Ajax slaagde er na enige tijd in het spel te verplaatsen naar de helft van Veendam en keeper Hoekstra moest optreden na schoten van Bergkamp, Scholten en Witschge. De acties van de counterende thuisclub waren -veel ge vaarlijker. Nadat Jans de bal tegen de paal had geschoten, kwam Ajax onverwachts op voor sprong door Bergkamp. In dezelfde minuut troefde Gall zijn bewaker Winter weer eens af. Maar opnieuw leverde de riante kans Veendam geen doelpunt op. In de minder aantrekkelijke tweede helft kwam Ajax lan^e tijd helemaal niét in beeld. Het lukte Veendam veelal de Amsterdammers op hun eigen helft vast te zetten. De gelijkmaker lag ook binnen bereik, maar Gall en Jans bleken weer niet slagvaardig. Pas in het laatste kwar tier, waarin Veendam massaal het succes zocht en de nodige risico's nam, kreeg Ajax via coun ters ook nog kansen. Nadat Blind en Wouters als beginnelingen vrije kansen om zeep hadden geholpen, troefde Menzo in de lucht Gall af. Korte tijd later leek Veendam toch de beloning te krijgen voor het goede spel en de gedrevenheid. Na een uitste kende aanval schoot Huizing de bal op de lat. Vervolgens faalden Van 't Schip, Roy en Schol ten Herboren Willem II is als herboren uit de winterstop te voorschijn gekomen. Conditioneel aangesterkt tijdens een winterstage in Zuid-Frankrijk en aanzienlijk in samenstelling versterkt met Wer- dekker (Ajax), Jaspers (Beveren) en Loggie (AZ), rolde de hekkesluiter van de eredivisie op ponent PEC Zwolle overtuigend op: 4-1 (1-1). Vooral in de tweede helft deed het spel van de Tilburgers weer denken aan dat van vorig sei zoen: aanvallend en in hoog tempo uitgevoerd. Opvallendste speler aan Tilburgse zijde was on getwijfeld David Loggie. De van AZ voor onge veer een ton overgenomen Brit deed de voor het tienvoudige naar Aberdeen vertrokken Van der Ark direct vergeten door twee keer te scoren en de andere Tilburgse treffers voor te bereiden. „Een droomdebuut", juichte Loggie na afloop temidden van uitgelaten Tilburgse supporters die hem uitriepen tot „speler van de week". „De beste Loggie die ik ooit heb gezien", vond Wil lem Il-trainer Piet de Visser. Toen hij voor Wil lem II werd gevraagd hoefde Loggie niet lang na te denken. „Ik heb bij AZ eerder twee jaar onder De Visser gewerkt. Wij weten wat wij aan elkaar hebben. Ik kon mij hier sportief verbeteren". De vrije rol die Loggie in de Tilburgse spits heeft gekregen is hem op het lijf geschreven. „Je moet hem geen andere taak geven", weet De Visser. Die wetenschap kwam Willem II zaterdag avond goed van pas. Na ruim een half uur schoot Loggie vanuit de tweede lijn de bal als een streep langs doelman Abma: 1-0. Een paar minuten later baarde hij opzien door al meever dedigend de bal door de benen van een tegen stander terug te spelen op doelman Brugel. Na een tegendoelpunt van PEC, op slag van rust Van Ankeren schoot via de paal binnen op aan geven van Cooke - wierp Willem II na de pauze alle schroom van zich af. De pas 17-jarige Van Gobbel maakte indruk op het middenveld, naast Feskens die na een slepende blessure weer helemaal terug is. Een pass van Feskens, twintig minuten voor tijd, leidde het mooiste doelpunt van de avond in. De bal kwam bij Go- dee die Loggie aanspeelde. De Brit hield de bal met de rug naar het doel staande seconden lang vast en tikte op het juiste moment naar Van der Borgt die echt uithaalde: 2-1. Even later kopte Loggie raak uit een voorzet van-Godee 3-1. Acht minuten voor tijd gaf hij de bal op een presen teerblaadje aan Godee, die er iets beter voor stond dan hij zelf: 4-1. MAASTRICHT (GPD) - PSV is het nieuwe jaar be gonnen zoals het oude werd afgesloten. De winterstop heeft de ommekeer waarop iedereen in het Eindho- vense kamp zit te wachten, niet teweeg kunnen bren gen. PSV kwakkelde ook in De Geusselt tegen MVV. Weliswaar won de ploeg met 3-1, maar de overtui ging en de vanzelfsprekend heid waarmee dit soort overwinningen in het verle den gepaard gingen, ont brak. De winst op M W was die van de rijksdaalder op het dubbeltje. Ter wijl Guus Hiddink zijn miljoenen formatie onder ideale omstandig heden in Zimbabwe voorbereidde op de voorjaarsdrukte, ploeterde Frans Körver in de modder op de bijvelden van De Geusselt. Blij als hij zeven spelers op de training mocht begroeten, omdat de rest geen vrijaf van hun werkgevers Inreeg. Ook al was de blessurelij st van PSV aanmerkelijk imposanter dan die van bij de tegenstander; MVV leed er zichtbaar meer onder. Het gemis van Van Breukelen, Nielsen, Chovanec, Heintze, Kieft (allen ge blesseerd) en Koeman (geschorst), woog naar Maastrichtse maatsta ven gemeten niet op tegen het ont breken van Vanderbroeck, De Jong en Vincent. Gevolg van het personele geschuif her en der was een weinig boeiende wedstrijd, die al meteen van alle eventuele span ning werd beroofd toen Romario Hans Linders de bal ontfutselde en doelman De Haan met een prachti ge lob verschalkte. Carnavalsprins Robert de eerste, had nog geen mi nuut daarvoor de aftrap verricht. „Daarna liepen we constant te zoeken", verklaarde gelegenheids libero Berry van Aerle het onsa menhangende spel. „Door de bles sures en de schorsing van Ronald Kennelijk omdat de PSV-tegenstand van Lerby (l) en Van Aerle hem teveel wordt, werpt deze MVV-verdediger zich op de bal. Het mocht niet baten, want de Eindhovense ploeg zegevierde met 3-1(foto anp) Magische grens VOLENDAM (ANP) - Roda JC heeft Volendam over de magische grens van twintig competitiepun- ten geholpen. Daar namelijk treedt de premieregeling voor de Volen- dammers pas echt in werking. Het elftal van Leo Steegman kan voor volgende winstpunten een aan trekkelijke vergoeding tegemoet zien. De ploeg heeft tegelijkertijd de negatieve periode van voor de winterrust afgesloten. Op de slechtst mogelijke i overigens. Beperkter voetbal dan de Volendammers speelden is nau-, welijks voor te stellen voor een ere divisieclub. Alleen doordat Roda JC winterstop en winterslaap ver warde en bij lange na nog niet wak ker was, is Volendam twee punten rijker geworden. Het enige doel punt werd gemaakt door Van Dor pel. werd bijna het hele elftal overhoop gehaald. Bovendien speelden we op een erg slechte grasmat, waar door vele combinaties bij voorbaat al gedoemd ware te mislukken". Aan de lange aaneenschakeling van misverstanden over en weer kwam een eind door een fout van Van Breukelen-vervanger Patrick Lodewijks. „Het enige moment waarover ik niet tevreden ben", verklaarde de 21-jarige doelman. „Ik kwam te twijfelachtig uit het doel". En Frank Verbeek profiteer de a la Romario. Hij stifte de assist van Huub Driessen 'óver Lode wijks. Geen vlekkeloos debuut dus voor Lodewijks. „Al met al ben ik niet ontvreden. Ik pakte alle hoge ballen en alle corners. Tuurlijk is die goal een rotmoment, maar het zelfvertrouwen en het vertrouwen dat de spelers in me hebben is er niet door geraakt. Morgen (van daag - red.) ga ik op visite bij Hans van Breukelen. Misschien dat hij aan de hand van de videobeelden nog wat tips voor me heeft. Van hem kan ik altijd nog veel leren". Zenuwachtig was Lodewijks niet voor zijn vuurdoop. ,,'s-Morgens ben ik gewoon met de hond een eind gaan wandelen. Zenuwen vóelde ik niet, wel een gezonde spanning. Ook al heb ik slechts zel den met de hoofdmacht meege speeld; ik zit nu zes jaar bij PSV. Dan ben je echt wel wat gewend. Ik voelde voor mezelf dat ik klaar was voor zeg maar het grote werk. Als de transfer naar Willem II niet was afgeketst, had ik al een half jaar eredivisie-ervaring achter had. Nu krijg ik op deze mijn kans. Ik weet hoe belangrijk deze periode voor mij is". Lodewijks misser was voor PSV evenwel het sein wat serieuzer met tegenstander MW om te springen. De thuisploeg werd onder druk ge zet en in een mum van tijd-hadden Juul Ellerman en andermaal Ro mario de Maastrichtenaren terug in de realiteit gebracht. „De tegen treffer van MW was de prikkel die wij kennelijk nodig hadden", vond Edward Linskens. „Doordat wij MW op hun speelhelft konden vastzetten, kon ik bijvoorbeeld veel meer voor de ploeg gaan bete kenen. Voorde pauze, toen de wed strijd echt rommelig was, heb ik heen en weer gedraafd zonder het gevoel te hebben echt iets zinvols te kunnen doen. Toen MW onder druk kwam, kon ik veel makkelij ker de rol van aanbrenger voor de voorhoede vertolken. Het was ech ter enorm wennen, niet alleen voor mij. Ik had elf weken geen compe titievoetbal meer gespeeld". PSV raakt steeds dieper in de personele problemen. Zaterdag avond verrekte Addick Koot een knieband en zal mogelijk de topper tegen Feyenoord moeten missen. Berry van Aerle zal zondag zeker niet van de partij zijn, omdat hij gisteren zijn derde gele kaart zag. Ook de nieuwste aanwinst, de Tsjech Chovanec zal, als hij her steld is. van zijn blessure, waar schijnlijk aan de kant moeten blij ven omdat Hiddijik met Lerby en Romario het maximale aantal bui- ROTTERDAM (ANP) - De Kuip lijkt te zijn omgebouwd tot een so ciale werkplaats voor zwakke broe ders uit de eredivisie. Nadat eerder dit seizoen VW er zijn eerste punt in een uitwedstrijd veroverde, overkwam RKC zondag precies hetzelfde. De Waalwijkse debu tant, dié met de alleszeggende doelcijfers van 5 voor en 25 tegen op vreemde bodem van acht wed strijden niets wijzer werd, kwam bij Feyenoord geen moment in pro blemen, 0-0. Enigszins schoorvoetend gaf trainer Jacobs van de Rotterdamse ploeg toe niet eens ontevreden te zijn. Niet alleen waren de beste kansen voor RKC geweest (Van de Wiel), bovendien moest de thuis club de laatste acht minuten met een man minder voetballen. Brands, ex RKC, kreeg rood na twee keer geel wegens het vasthou den van een doorgebroken tegen stander. Van der Eist voor rust, Brard er na. RKC,. gekomen voor een punt, voelde in het slot echter nauwelijks de behoefte aan te drin gen. RKC had drie dagen in Oister- wijk in trainingskamp gezeten, om bij te komen van het bekerverlies (6-1) twee weken eerder tegen het zelfde Feyenoord. De Waalwijkers speelden dit keer verdedigend en organisatorisch beter dan op 8 ja nuari, constateerde trainer Blok ten overvloedde. Brard voldeed als laatste man, de 18-jarige Vonk als doelman. Bij Feyenoord, met Met god opnieuw spelend als midden velder, voldeed niemand. Met uit zondering van de omstreden doel man De Jongh. Uitgerekend hij staat op de nominatie te worden vervangen door de Pool Henryk Bolesta. Als de stichting arbeidsza ken tenminste toestemming geeft voor zijn komst. De ploeg uit Rotterdam speelde zonder tempo en zonder creativi teit. RKC'er Van de Wiel, die voor het afgelopen weekeinde voor de tweede keer - tevergeefs - met FC Twente had onderhandeld, was ge vaarlijker dan drie aanvallers van Feyenoord bij elkaar. De topscorer van vorig seizoen in de eerste divi sie stond echter te vaak alleen en deed ook te veel alleen. Daarom bleef het 0-0. tenlanders binnen de lijnen heeft. „Het wordt weer passen en meten tegen Feyenoord", verzuchtte Hid dink. „Lerby is goed uit de winter stop tevoorschijn gekomen, dus ik heb geen enkele reden hem volgen de week niet in de basis te laten be ginnen". PSV kan in de topper wel weer een beroep op Ronald Koeman doen. Met de centen die Koemans transfer naar Barcelona in het Eindhovense laadje gaat brengen, zullen Ploegsma en Hiddink het aanvallend vermogen van de Euro- pacupwinaar trachten te verbre den. Alhoewel de coach geen na men noemde doelde hij op een spe ler met de Nederlandse nationali teit. De aan deze opmerking auto matisch gekoppelde speculaties bewogen zich in De Geusselt rond de namen van John Bosman, Pie- ter Huistra en zelfs Marco van Bas ten. Periodetitel voor Go Ahead LEIDEN Voor Go Ahead Eagles werd het zaterdag al een prettig weekeinde. De formatie van Fritz Korbach, slecht gestart in het sei zoen, veroverde door een 3-1 over winning op Heerenveen de tweede periodetitel. De 8000 toeschouwers vierden het feestje met de ploeg luidruchtig mee. De Deventer- ploeg sloot daardoor aan bij NEC. AZ kreeg gezelschap van Den Haag, dat moeizaam van Eindho ven won, en NAC, dat tegen SW niet kon overtuigen maar wel won. Excelsior en Vitesse hebben het eerste weekeinde na de winterstop gebruikt wat meer afstand te ne men van de concurrentie in de eer ste divisie. De Rotterdamse forma tie pikte de zegedraad thuis een voudig weer op door, met onder an dere twee treffers van Michel van Wattum, RBC met 3-0 te verslaan. Vitesse had wat meer moeite tot winst te komen. Telstar kwam na tien minuten op voorspong voor Tania. Koolhof en Evers zorgden voor de Arnhemse winst. AZ on dervond dat de verkoop van Dave Loggie twee keer geld in de lade kan brengen: De transfersom en het niet hoeven uit te keren van de winstpremie. In het duel tegen NEC om de derde plaats gingen de Noordhollanders kansloos onder uit. Janssen (twee keer) en Arts zorgden voor de Nijmeegse tref fers, daarna kon AZ door Vonk iets terug doen. ITALIË (Van onze correspondent Martin Schoots) ROME (GPD) Na nederlagen tegen Napoli (4-1), Inter (0-1) en een gelijkspel bij Juventus (0-0), heeft AC Milan zijn eerste zege op een 'mede' topclub behaald. De 1-3-overwinning op AS Roma met een scorende Van Basten (zesde treffer in 14 duels), een als centrale middenvelder opereren de Ruud Gullit en een door het elftal zwervende Frank Rijkaard werd als een hoofdprijs gekoes terd en betekende een nieuwe stap op weg naar het herstel. Sinds de eerste twee competi tieronden (overwinningen op Fiorentina en Pescara) was het niet meer gebeurd dat de nog al tijd regerend landskampioen twee zeges achter elkaar had ge boekt. Na de 4-0-overwinning op Como vorige week, waarin een periode van zeven duels die tien verliespunten hadden opgele verd werd afgesloten, zette Milan gisteren in de Italiaanse hoofd stad de voorzichtige stijgende lijn voort. De Nederlands-Itali aanse ploeg van de met de week nerveuzer wordende trainer Ar- rigo Sacchi steeg van een zeven de naar een zesde positie, maar nog altijd met negen punten ach terstand op de tot nu toe nog on grijpbare Milanese buren - Inter- nazionale - die de ranglijst al van af de eerste speeldag Belangrijker dan die Massifi catie waarmee Milan slechts hei melijk vorderingen wil maken, was het vertoonde spel, dat bij vlagen tot tevredenheid stemde. Aanvallend liep het redelijk: Milan scoorde goals uit een dood moment (Tassotti na een hoek schop), een uitgespeelde aanval (Van Basten) en een coiinter in de tweede helft (Virdis, na een pass van Gullit) en had verder kansen via afstandschoten van Ruud Gullit, die als centrale mid denvelder niet alleen qua per soonlijkheid maar ook qua posi tie Milans absolute leider aan het worden is. Zigzag-beleid Frank Rijkaard lijdt duidelijk onder het 'zigzag-beleid' van zijn oefenmeester Sacchi. Oorspron kelijk aangetrokken om de rol te vervullen waarin hij zich altijd het lekkerst heeft gevoeld, die van verdedigende middenvel der, belandde hij na de langduri ge knieblessure van voorstopper Galli op diens plaats. Mede inge geven door het optreden van Rijkaard op die positie tijdens Oranjes zegetocht in Duitsland deze zomer. Niets leek logischer om de Amsterdammer in die rol te laten fungeren, vooral omdat Galli pas half maart wordt terug verwacht, maar Milan besliste anders. Silvio Berlusconi ver klaarde zelfs publiekelijk in Rijkaard de nieuwe spelmaker van de ploeg te zien. Twee weken (Archieffoto ANP) geleden, tegen Cesena verdrong hij' de Italiaanse international Carlo Ancelotti uit het centrum van het middenveld. De man die in de kampioensploeg van het af gelopen seizoen de absolute spil van de middenlinie was, moest genoegen nemen met een plaats op de rechterflank. Adriano Gal- liani, Berlusconi's rechterhand en de hoogst verantwoordelijke binnen AC Milan na II Capo, De Baas zei toen: „Frank Rijkaard is onze nieuwe play maker. Wan neer het contract van Ancelotti is afgelopen over anderhalf jaar zal hij de vaste centrale man zijn. Daarom speelt hij nu al in die rol. En Ancelotti functioneert ook goed op rechts". Sindsdien is er weer flink ge schoven met Milans laatste aan winst. Zo ook gisteren. Het laatste half uur fungeerde hij zelfs weer als middenvelder, na dat hij ruim een uurlang als voor- stopper Rudy Vóller niet met overweldigend succes in de weg had proberen te lopen. De zeker heid waarmee hij Vóller afgelo pen zomer nog tijdens de onver getelijke 1-2-overwinning in Hamburg van scoren had gehou den, ontbrak gisteren in zijn spel. Het dieptepunt bereikte hij al na ruim tien minuten toen hij zij- aan-zij met de doorgebroken spits het strafschopgebied in trok maar zijn sliding - technisch altijd perfect - doel miste en de Duitser tot zijn eigen verrassing de gelijkmaker kon scoren. „Ik wilde de bal hoekschop glijden, maar schoot hem tegen zijn been aan", aldus Frank Rijk aard die daar ruiterlijk aan toe voegde „niet goed gespeeld te hebben". Van hem echter geen woord van kritiek op zijn trainer, die hem al sinds augustus zo'n veertig duels heeft laten afwer ken en hem nog steeds geen vas te plek in het vooruitzicht heeft gesteld. „Nee, ik word hier niet gek van. Op welke positie je trai ner je ook zet, je moet altijd het geven". ENGELAND De omstreden manager van Not tingham Forest, Brian Clough, is bij de thuiswedstrijd tegen As ton Villa ovationeel toegejuicht door de supporters van de club. Clough ging woensdag, na de be kerwinst tegen Queens Park Rangers, op de vuist met opdrin gerige supporters van de tegen partij. Een en ander werd op de televisie uitgezonden en Clough moet zich bij de politie verant woorden. De fans vinden zijn actie blijk baar prachtig. Toen Clough langs het veld liep, op weg naar de dugout, klapten duizenden toe schouwers voor hem. Niet alleen de supporters, ook de spelers lij ken onvoorwaardelijk achter Clough te staan, getuige hun een voudige overwinning van 4-0 op Aston Villa. De zevende winst in successie. Koploper Arsenal bleef een blamage bespaard. Paul Merson maakte een kwar tier voor tijd de gelijkmaker te gen het laag geklasseerde Shef field Wednesday: 1-1. Het leek er op alsof Arsenal op Highbury de prijs zou betalen voor het missen van talloze kan sen. Imre Varadi strafte dat on vermogen na een uur af met de openingstreffer voor Sheffield. De gelijkmaker van Arsenal be tekende het tiende doelpunt van Merson in dertien wedstrijden. Bij Liverpool bewezen Ian Rush en John Aldridge, dat ze best in één elftal kunnen spelen. Zowel de international van Wales als die van Ierland scoor de. Liverpool, nu vierde, won thuis met 2-0 van Southampton. Manchester United en Coven try, belangrijke achtervolgers van Arsenal, wonnen eveneens. United met 3-1 bij West Ham, dat onderin bengelt maar vier duels ongeslagen was gebleven. Iers international Liam Brady bracht West Ham op voorsprong. Uni ted sloeg terug dankzij treffers van Strachan, McClair en een ei gen doelpunt van Martin. Coven try won van Wimbledon met 2-1. In de tweede divisie debuteerde de Sovjetrus Sergej Baltatsja voor Ipswich. De eerste Rus in het Engelse voetbal maakte de eerste treffer, waarna de vroege re club van Thijssen en Mühren uitliep naar 5-1. BELGIË Derde-klasser Zwarte Leeuw heeft in de achtste finales van de Belgische voetbalbeker voor een sensatie gezorgd door FC Ant werp uit te schakelen. Het clubje uit Rijkevorsel hield de ploeg van Kessler in 'eigen huis', de wedstrijd werd gespeeld voor 15.000 toeschouwers in het sta dion van Lierse, op 0-0. In Ant werpen was het 1-1 geworden. Frans van Rooij en zijn ploeg- makkers kregen wel de beste kansen om de kwartfinales te be reiken, maar moesten oppassen voor snelle uitvallen van Zwarte Leeuw, dat in de eerste ronde Ra cing Genk had uitgeschakeld. In de 87e minuut werd doelman Wim de Coninck van Antwerp uit het veld gestuurd na de twee de gele kaart. Hij werd vervan gen door Ronny Prins, zoon van wijlen Co Prins. John Bosman was uitblinker bij KV Mechelen, dat een bij Boom opgelopen achterstand van 0-1 via 6-0 ruim goedmaakte. De spits maakte vier treffers, waarvan drie uit een strafschop. De andere doelpunten waren van Emmers en Piet den Boer. Bos man kreeg na zijn vierde goal een applausvervanging. Erwin Koeman miste vlak voor tijd een vierde aan Mechelen toegekende strafschop. Een inspiratieloos Anderlecht kwam tegen een andere derde klasser, Hamme, niet verder dan 1-1, dankzij een late gelijkmaker van Krncevic. Anderlecht had het eerste duel met 8-0 gewon nen. Foeke Booy maakte de win nende treffer voor KV Kortrijk tegen Club Brugge (2-1), maar dat was niet genoeg om de club van Houwaart uit te schakelen. Brugge had thuis met 3-1 gewon-

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14