Walesa gaat toch praten met regering Rol China in conflict Kampuchea doorslaggevend icmtaart Israëlische legerleiding sluit scholen op Westoever Over legaliseren Solidariteit Khomeini stelt snelrecht van tien dagen in Onderzoek naar ramp booreiland begonnen Laatste bezoek aan werkkamer ZATERDAG 21 JANUARI 1989 BUITENLAND PAGINA 5 GDANSK (AP) - Hoewel hij het aanbod van de Poolse com munistische partij om het vakverbond Solidariteit onder stringente voorwaarden opnieuw te legaliseren afwijst, is vakbondsleider Lech Walesa in principe bereid met de re gering om de tafel te gaan zitten, „omdat het land het nodig heeft". Walesa zei dat gisteren na een anderhalf uur durende ver gadering met enkele honderden arbeiders op de Lenin- scheepswerf in Gdansk. Maar hij benadrukte dat eerst de Landelijke Uitvoerende Commissie van Solidariteit dit weekeinde haar standpunt moet bepalen. Walesa zei dat het vanwege de ern stige economische problemen moeilijker is dan in 1980 om alles te doen. „Maar wij hebben ook erva ring opgedaan. Ik ben een opti mist, hoewel wij voor zeer lastige zaken staan." Hij zei dat de partij met het aanbod om Solidariteit te legaliseren voor haar doen „erg ver" is gegaan, maar niet aan de so ciale verwachtingen heeft voldaan. „Het is erg weinig en erg laat. Je kunt zeggen dat het niet meer is dan het allernoodzakelijkste, een lapmiddel voor vandaag". Partijleider generaal Jaruzelski, die de partij zover kreeg het aan bod te doen nadat hij er zijn eigen politieke lot en dat van het gehele Politburo aan had verbonden, zei donderdag dat het aanbod aan So lidariteit „eerlijk" was en een „ge- Zesde betoging in Praag met geweld beëindigd PRAAG (AFP/DPA) - Leden van de Tsjechische communistische militie, die waren uitgerust met knuppels en schilden, hebben gis teren samen met de oproerpolitie opnieuw met geweld een einde ge maakt aan een demonstratie op het Wenceslaus-plein in Praag. Het was de zesde bijeenkomst in zes dagen, minder groot dan de afgelo pen keren. De politie kwam onmid dellijk na het begin van de bijeen komst tussenbeide. Verscheidene voorbij garigers waren geschokt door het optreden van de militie. De Tsjechische autoriteiten heb ben de visumaanvraag afgewezen van de voorzitter van de Internatio nale Helsinki-federatie voor de rechten van de mens, de Oostenrij ker Schwarzenberg. Een woord voerder van de federatie legde gis teren verband tussen deze beslis sing, die samenvalt met de afloop van de Conferentie voor Vrede en Samenwerking (CVSE) in Europa, en het harde optreden van de Tsjechoslowaakse politie tegen mensenrechtenactivisten in Praag. Schwarzenberg wilde in Praag een bezoek brengen aan het in no vember vorig jaar opgerichte Hel sinki comité in Tsjechoslowakije. Voorzitter van het comité is de dis sident en mede-oprichter van Charta 77, Jiri Hqjek, de vroegere minister van buitenlandse zaken. Schwarzenberg zou ook gesprek ken voeren met leden van de rege ringsgezinde mensenrechtenorga nisatie. Buitenland kort Hongersnood In Kabul, de hoofdstad van Afgha nistan, is sprake van extreme voed sel- en brandstofschaarste. Dat heeft het officiële Sovjet-persbu reau Tass bericht. In Kabul zijn kinderen en bejaarden omgeko men van honger en kou, zo bericht Tass. Het agentschap schrijft de extreme situatie toe aan het winter se weer en nieuwe tactieken van oppositiegroepen die de hoofdstad belegeren. Opgesloten NICOSIA (AP) - Om de rechtsple ging in Iran te versnellen heeft aya tollah Khomeini de rechterlijke macht bijzondere bevoegdheden verleend om juridische formalitei ten te omzeilen. Volgens het nieu we snelrecht zullen tussen aanhou ding en veroordeling nog ten hoog ste tien dagen mogen verstrijken. Dat heeft opperrechter ayatollah Ardebili gisteren in Teheran be kend gemaakt. Sinds de wapenstilstand in de acht jaar oude oorlog tegen Iraq op 20 augustus, heerst onder de Iraan- se bevolking groeiend ongenoegen over wetteloosheid en corruptie. Door de juridische formaliteiten, waardoor sommige ernstige straf zaken zich jaren voortsleepten, zijn in de rechtspleging grote achter standen ontstaan. Het nieuwe snel- recht zou daaraan een einde moe ten maken. „Als een ernstig misdrijf wordt gepleegd moet één telefoontje vol doende zijn", riep Ardebili zijn ge hoor op misdadigers aan te geven. Hij waarschuwde vandalen, gijzel nemers, verkrachters, rovers en drugssmokkelaars, dat zij niet lan ger van mazen in de wet of de grote achterstanden in de rechtspleging kunnen profiteren om hun straf te ontlopen. Hij zei dat sommige strafzaken die al jaren liepen in middels binnen zeven of acht da gen waren afgewikkeld. Ardebili noemde de reguliere rechtspleging uitermate traag, terwijl de islam juist snelle rechtspleging voor schrijft, in het bijzonder bij ernsti ge misdrijven. Vandaag wordt in Iran een nieu we wet van kracht, die de doodstraf dwingend voorschrijft bij bezit van meer dan 30 gram heroïne of smok kel van meer dan vijf kilo opium of hasjiesj. Maar afgelopen maandag alleen al werden in Teheran en 16 andere steden 56 mensen wegens drugssmokkel opgehangen.' Arde bili zei dat de executies zullen voortgaan, „zolang de dreiging van verdovende middelen in Iran be staat". denkwaardige gebeurtenis" voor het land. Over de door Solidariteit verlangde legalisatie zou te praten zijn, als het vakverbond zich neer legde bij de wetten van de socialis tische staat. Dan zou eindelijk ook de ronde-tafelconferentie tussen Solidariteit en de regering over de toekomst van het land kunnen be ginnen die de regering al in augus tus had voorgesteld. Walesa zei dat hij de technische kant van de besprekingen en lega lisering nog moest bestuderen en zich voor moest bereidèn op de bij eenkomst van de uitvoerende vak bondscommissie. „Er zijn minima le zaken die voor sommigen groot zijn en voor anderen gering. Ik kan niet spreken namens de landelijke commissie, maar persoonlijk zal ik alles doen om deze kansen te baat te némen," zei hij. De leider van de officiële Poolse vakbond OPZZ, Miodowicz, heeft gisteren in Warschau op kprte ter mijn een nieuwe golf van sociale onrust voorspeld die „moeilijk te beheersen" zal zijn. De voorzitter van de OPZZ zei dat de aanname door het Centraal Comité van de communistische partij eerder deze week van een resolutie, die meer politiek en vakbondspluralisme toestaat, „verwarring, verrassing, onvrede en nervositeit in de onder nemingen" heeft gezaaid. „De situ atie is zeer gespannen en wij staan aan de vooravond van grote ge beurtenissen" zei Miodowicz. Toenadering tussen China en Vietnam PEKING (AFP) - China en Viet- nam zijn het tijdens het eerste be zoek van een hoge Vietnamese functionaris aan China sinds 1980 eens geworden over een ontmoe ting van hun ministers van buiten landse zaken. Dit is gisteren be kendgemaakt door een Vietna mese woordvoerder na afloop van het bezoek van eerste onderminis ter van buitenlandse zaken Dinh Nho Liem aan Peking. Op het mo ment dat deze Peking verliet op weg naar Hanoi kondigde China een vermindering aan van zijn mili taire aanwezigheid aan de grens met Vietnam. Liem sprak in Pe king met de Chinese onderminister van buitenlandse zaken, Liu Shu- qing. Hoofdpunt van bespreking vormde de kwestie Kampuchea, zo deelde een woordvoerder van het ministerie mee. ADVERTENTIE VISSER Belettering hogewoerd 131 tel. 123747 leiden REKLAMEBORDEN/LETTERS/AUTOREKLAME Ronald. Reagan maakt een laatste rondgang door het Oval Office in het Witte Huis h°t0 AP> WASHINGTON (AFP/Rtr/AP) - Ronald Reagan heeft gisteren een laatste, nostalgisch bezoek gebracht aan het 'Oval Office' van het Witte Huis, het kantoor waar hij acht jaar lang de scepter heeft gezwaaid als president van de Verenigde Staten. Een paar uur voordat hij weer ambteloos burger werd liet presi dent Reagan een notitie achter voor zijn opvolger George Bush. „Reagan heeft Bush geluk toege wenst" zei Marlin Fitzwater, de woordvoerder van het Witte Huis. Reagan had verzocht de in houd van de notitie niet volledig bekend te maken aldus Fitzwa ter. Reagan bleef een paar minuten in het 'Oval Office' tesamen met zijn naaste medewerkers. Reagan vertelde zijn medewer kers dat hij en zijn vrouw Nancy gistermorgen de 'Gele Kamer', hun favoriete kamer in het Witte Huis, hadden bezocht. Vandaar- uit hadden zij een laatste blik ge worpen op het standbeeld van Thomas Jefferson, de derde pre sident van de VS. „En ouwe Tom keek terug" zei de president. Na de inauguratieplechtigheid van Bush en Quayle vertrokken de Reagans in een helicopter naar de luchtmachtbasis An drews in Washington, vanwaar- uit zij naar hun thuisstaat Cali- fornië vlogen. De Midden-Amerikaanse lan den Nicaragua en Panama heb ben opgelucht gereageerd op het vertrek van Reagan als presi dent. Met speciale missen werd het eind van het .ongelukzalige Reagan-tijdperk' gevierd. Pro testdemonstraties tegen de Ame rikaanse Midden-Amerika-poli- tiek en publiekelijk verbranden van poppen, die Reagan voor stelden, begeleidden de dank diensten. Zowel Sovjet-president Gor- batsjov als vele westerse rege ringsleiders hebben gisteren de nieuwe president George Bush gelukgewenst. De ex-presidents- kandidaat van de Democraten, Michael Dukakis, riep de Ameri kanen gisteren op zich te vereni gen rond Bush. Dukakis, die een uitnodiging om naar de inaugu ratie te komen had afgeslagen, bekeek de beëdiging van zijn voormalige rivaal op de televisie. De bekende Amerikaanse econoom John Kenneth Gal- braith heeft gisteren gezegd dat Bush de belastingen moet verho gen en moet snijden in de uitga ven voor defensie. Op de vraag of Bush zijn advies zou opvolgen antwoordde Galbraith: „Hij is net als Ronald Reagan een ge vangene van de theologische idee dat God een getrouwe Re publikein is en dat Hij altijd Zijn eigen mensen zal helpen en dat het daarom niet nodig is om wat dan ook te doen". Volgens Galbraith moet het economische beleid van Reagan worden gekeerd. Het Ameri kaanse begrotingstekort moet omlaag en de afbraak van de in dustriële investeringen en van de sociale zekerheid moet epn halt worden toegeroepen, aldus de tachtigjarige LONDEN - Ruim een halfjaar na het drama in de Noordzee, dat aan 167 mensen het leven kostte, is het grote openbare onderzoek begon nen naar de oorzaak van de zware fatale explosies op het booreiland Piper Alpha. Veruit de meeste van de 63 overlevenden zullen hun er varingen vertellen. Niet alleen van de ramp zelf, maar ook van het le ven aan boord en wat zij vonden van de veiligheidssituatie. door Haye Thomas betrokken vakbonden van het per soneel roeren nu geducht de trom met hun eis om het rapport dat - zo voeren zij aan wellicht de ca tastrofe van 6 juli jl. had kunnen voorkomen, nu onverwijld te pu bliceren. Namens één van de bonden zei Roger Lyons dat thans éénderde van de olieproduktie in de Britse sector van de Noordzee is afgeslo ten als gevolg van ongelukken. En hij legde er de nadruk op dat de vei ligheidsvoorzieningen in deze sec tor duidelijk achterblijven bij die van elders in de Noordzee. In dit verband worden Noorwegen en Nederland met name genoemd. Hun verklaringen worden uitge breid met die van tientallen ex perts, al of niet betrokken bij de bouw, het onderhoud en de wer king van het booreiland. Daarom wordt erop gerekend dat het on derzoek wel eens meer dan zes maanden in beslag zal kunnen ne men. In dat geval wordt het niet al leen het langste, maar ook het duurste publieke onderzoek in Groot-Brittannië met kostenbera- mingen van meer dan 12 miljoen gulden. Op dit onderzoek is in Aberdeen, het grote oliecentrum langs de Schotse oostkust waar de meeste slachtoffers van de ramp vandaan kwamen, lang gewacht. En het be gin is dan ook niet vrij van diepe emoties en vooral ook frustraties. Bovendien is er de controverse over de 30 booreilandwerkers van Piper Alpha die nog steeds als ver mist te boek staan. Door de familie van de omgeko men slachtoffers wordt gesteld dat de stoffelijke overschotten van de vermisten zich waarschijnlijk in de ruim 12.000 ton aan wrakstukken bevinden, die nu op de bodem van de Noordzee liggen. Hun stand punt is en blijft dat de eigenaar van het verwoeste booreiland, Occi dental Petroleum, de plicht heeft om ook in die wrakstukken te zoe ken naar stoffelijke overschotten. Daarbij wijzen zij op de zeer grondige operatie, waarin direct na de ramp van de Panam-Boeing 747 werkelijk naar alles is gezocht waardoor het ongeluk van Locker bie is veroorzaakt. Maar Occidental Petroleum zegt dat de twee ram pen niet te vergelijken zijn en dat een grondig onderzoek op grote diepte in de verraderlijke Noord zee levensgevaarlijke risico's in houdt voor de duikers die tussen de massale stukken verwrongen staal moeten zoeken naar stoffelij ke overschotten. Los van deze gevoelige kwestie, maar zeker niet minder controver sieel is het geheime rapport over de veiligheidssituatie aan boord van Piper Alpha, dat in 1986 werd sa mengesteld door het departement van energie, naar aanleiding van een explosie op het booreiland in 1984. De inhoud van dit rapport, dat naar alle waarschijnlijkheid aanwijzingen bevat voor grote vei ligheid op de Piper Alpha, is nim mer naar buiten gebracht. En de Sacharov staat kandidaat voor Sovjet-parlement MOSKOU (Rtr) - De mensenrech tenactivist Andrej Sacharov is gis teren door het personeel van het in stituut voor fysica „Lebedev" aan gewezen als kandidaat voor de par lementsverkiezingen. Met 1500 stemmen voor en 22 tegen werd Sa charov gekozen als kandidaat van het Moskouse district Oktjabrs- kaja. Op de vergadering werd ook kritiek geuit op de beslissing van het bestuur van de Moskouse Aca demie van Wetenschappen om de kandidatuur van Sacharov met die van nog 100 anderen te verwerpen. De academie mag kandidaten aanwijzen voor het parlement. Vol gens Sacharov houdt het bestuur zich niet aan de democratische spelregels die ooit goed gewerkt zouden hebben. Men zou zijn kan didatuur en die van de anderen ver worpen hebben zonder overleg met het personeel. De critici menen dat de partij be gonnen is met zelf het slechte voor beeld te geven toen het Centraal Comité deze maand voor 100 zetels slechts 100 kandidaten voorstelde. Dat was een teken voor andere in stellingen dat men rustig kon pro beren de kandidaturen helemaal in eigen hand te houden. Andrej Sacharov. JERUZALEM (AP) - De Israëli sche militaire leiding op de bezette westelijke Jordaanoever heeft alle 1200 scholen gesloten in een po ging de toenemende anti-Israëli sche protesten in te dammen. "De sluiting is bedoeld om botsingen te voorkomen en het aantal slachtof fers onder scholieren tot een mini mum te beperken", zei een leger- woordvoerder. Ahmed Jeredat, een 36-jarige Pa lestijn die door andere Palestijnen werd beschouwd als een collabora teur met de Israëliërs, werd don derdagavond in de buurt van zijn huis in Atil op de Westoever dood geschoten. Het leger heeft de dood van Jeredat bevestigd en in Atil een uitgaansverbod ingesteld. Ook werden alle Palestijnse jongens en mannen tussen 12 en 40 verplicht zich voor ondervraging in de dorpsschool te melden. Drie dorpe lingen zijn aangehouden. In het ziekenhuis van Ramallah overleed gisteren de 18-jarige Mo hammed Irut ten gevolge van een schotwond in het hoofd.' Hij was op 12 januari in Nablus beschoten en werd ook verdacht van collaboratie met Israël. In pamfletten hebben de leiders van de Palestijnse op stand opdracht gegeven vermeen de collaborateurs te doden. Meer dan tien Palestijnen zijn sinds de cember 1987 op die manier omge komen. Naar verluidt zijn ook twee Pa lestijnse tieners gewond geraakt in een treffen met soldaten in het vluchtelingenkamp Jabaliya in de Gazastrook. De bewoners van de Westoever hielden ondertussen voor de derde opeenvolgende dag hun winkels dicht uit protest tegen het toenemend aantal Palestijnse doden. Volgens de stakers zijn die te wijten aan de nieuwe schietre- gels van het leger. Minister van defensie Rabin ver schafte gisteren uitleg over de schietvoorschriften in de bezette gebieden. Hij zei dat offi cieren en geselecteerde soldaten nu plastic kogels mogen gebruiken tegen Palestijnen die met stenen gooien of barricades opwerpen. Voordien mochten officieren al leen dergelijke projectielen afvu ren uit zelfverdediging of om de lei ders van gewelddadige protestac ties onschadelijk te maken. Rub berkogels mogen volgens Rabin door alle soldaten afgeschoten worden. In Zuidafrika heeft een man elf jaar lang in een donkere kamer opge sloten gezeten, blijkbaar omdat zijn moeder zich bezorgd maakte over de geestelijke gezondheid van haar zoon, en het advies volgde van een medicijnman. De 47-jarige Eric Mokoto werd opgenomen in een ziekenhuis in Klerksdorp, 150 km ten zuidwesten van Johannesburg, nadat zijn zuster hem afgelopen weekeinde tijdens een bezoek aan het ouderlijk huis uit zijn gevan genschap had bevrijd. Bedolven In het westen van Sumatra is bij een aardverschuiving een passa giersbus met twintig inzittenden bedolven. Alle passagiers zijn waarschijnlijk omgekomen. Dat hebben Indonesische kranten ge meld. Het ongeluk gebeurde toen de bus langs de weg «stond gepar keerd voor een rustpauze. Afgelo pen dinsdag kwamen in het zelfde gebied zes mensen om het leven bij overstromingen na zware regenval. Tien jaar geleden kwam er in Kam puchea een einde aan het schrikbe wind van de marxistische massa moordenaar Pol Pot, die met zijn Rode Khmers gedurende ruim drie jaar had gepoogd het Kampuche- aanse volk terug te leiden naar de Middeleeuwen. Stedelingen wer den in die periode naar het platte land gejaagd, intellectuelen wer den afgemaakt en alles wat naar 'modernisme' riekte werd rigou reus uitgebannen. Tegensputteren was niet verstandig want een men senleven telde niet. door Bert Paauw Toen de Rode Khmers in januari 1979 door de Vietnamezen werden verdreven verkeerde het land in een desolate toestand. De econo mie, gezondheidszorg en onder wijs waren nagenoeg geruïneerd terwijl gigantische dodenakkers ('killing fields') de lugubere nala tenschap vormde van het Pol Pot- regime, dat er niet voor was terug geschrokken zo'n anderhalf mil joen Kampucheanen van het leven te beroven. De inval van buurland en erfvij and Vietnam eind 1978 betekende in zekere zin een verademing voor de Kampucheanen. Het leven her nam in de daarop volgende jaren zijn normale gang, steden raakten weer bevolkt, de voedselproduktie kwam weer op gang en het verga ren van kennis was niet langer per definitie verdacht. De internationale gemeenschap heeft nooit goed raad geweten met de Vietnamese inval. Pol Pot werd weliswaar veracht, het lot van de Kampucheanen onder de Rode Khmers betreurd, maar een zo drastische ingreep als die van de Vietnamezen werd vrijwel alge meen afgekeurd. Reden waarom al tien jaar de wrange situatie bestaat dat een verzetscoalitie, met de bloeddorstige Rode Khmers van Pol Pot als voornaamste groepe ring, door de Verenigde Naties als officiële vertegenwoordiger van Kampuchea wordt erkend. Vooral China heeft zich tot nu toe, met geld, wapens en diploma tieke steun, opgeworpen als de gro te bondgenoot van de Rode Kh mers. Vietnam kon in het recente verleden rekenen op de steun van de Sovjetunie. De gewijzigde ver houdingen' op het wereldtoneel en met name de toenadering tussen de Verenigde Staten, de Sovjetunie en China heeft de patstelling rond Kampuchea doorbroken. Opzienbarend Deze week bracht de Vietnamese onderminister van buitenlandse zaken, Dinh Nho Liem, een bezoek aan zijn Chinese ambtgenoot. Een bezoek dat niet veel aandacht heeft gekregen, maar desondanks op zienbarend kan worden genoemd. Tot voor kort was een dergelijk po litiek contact volstrekt ondenk baar. Eén en ander houdt verband met de door de Vietnamezen aangekon digde terugtrekking van troepen uit Kampuchea, hetgeen altijd een harde eis van China is geweest al vorens een gesprek te willen begin nen. Dit jaar zullen 50.000 soldaten worden teruggehaald, in 1990 de resterende 50.000 manschappen. Internationale druk, nu ook van de zijde van de Sovjetunie, speelt daarbij een grote rol terwijl de uit geteerde Vietnamese economie zo langzamerhand dreigt te bezwij ken onder de zware last van de in het buitenland gestationeerde troe penmacht. In brede kring bestaat er echter angst dat een vertrek van de Viet namezen de weg vrijmaakt voor een terugkeer in Pnom Penh (de hoofdstad van Kampuchea) van de Rode Khmers, die zich de afgelo pen jaren hebben gehergroepeerd in het grensgebied met Thailand. Om die terugkeer te voorkomen is het nodig dat de Chinezen hun steun aan de Rode Khmers beeïn- digen of in elk geval drastisch in perken. Ook dat is een punt van ge sprek tussen China en Vietnam. De Rode Khmers beschikken op dit moment over een gediscipli neerd, goed bewapend leger van zo'n 35.000 man en zijn daarmee duidelijk de sterkste partij in de verzetscoalitie die verder bestaat uit de nationalistische, niet-com- munistische Vrije Khmers en de monarchisten onder leiding van prins Norodom Sihanouk. De Vrije Khmers en Sihanoukisten be schikken samen over ongeveer 27.000 slecht bewapende en zich vooral met smokkel bezighouden de manschappen. Aan de touwtjes De rol van Pol Pot binnen de Rode Khmers is onduidelijk maar vol gens westerse waarnemers trekt hij op de achtergrond wel degelijk aan de touwtjes. Om de buitenwereld een rad voor ogen te draaien is Khieu Samphan naar voren ge schoven als leider en hebben de Rode Khmers een naamswijziging ondergaan en zich officieel omge doopt tot 'Partij van Democratisch Kampuchea'. Volgens diezelfde waarnemers zou het huidige Kampucheaanse regeringsleger, na het vertrek van de Vietnamezen, £een partij zijn voor de Rode Khmers. Weliswaar beschikt de Kampucheaanse pre mier Hun Sen over een troepen macht van 50.000 man, maar qua uitrusting en discipline zouden de mannen van Pol Pot superieur zijn. Uit de vluchtelingenkampen in het grensgebied tussen Kam puchea en Thailand komen trou wens weinig vertrouwenwekken de geluiden over de huidige prak tijken van de Rode Khmers. Kinde ren zouden worden gedwongen mijnen te leggen, jongeren zouden worden gedwongen tot 'dienst plicht', voedsel in de kampen zou worden geconfisqueerd en naar guerrillabases worden getranspor teerd terwijl andersdenkenden middels marteling en ontvoering zouden worden geïntimideerd. Kortom, het ziet er niet naar uit dat de Rode Khmers zich zullen neerleggen bij een ondergeschikte positie in 'het nieuwe Kampuchea' dat na het vertrek van de Vietna mezen moet gaan ontstaan. Sug gesties van allerlei landen over vrije verkiezingen onder toezicht van een internationale vredes macht ten spijt. De houding van China is cru ciaal. Alleen dat land lijkt in staat de Rode Khmers aan de teugel te houden. Gebeurt dat niet dan zou de nieuwe toekomst van Kam puchea wel eens kunnen uitdraai en op een herhaling van de 'killing fields'. Een schrikbeeld Mat vol gens hulpverleners in de vluchte lingenkampen, die de Rode Kh mers van nabij meemaken, zeker niet utopisch genoemd kan wor den. Eén van hen onlangs: "Alleen gedisciplineerde legers winnen oorlogen en de enige gediscipli neerde legers in het conflict zijn die van de Rode Khmers en de binnen kort verdwijnende Vietnamezen".

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 5