'Het gaat echt lekker zo' TELEVISIE TOEGELICHT Kild Classen (Wiep uit 'Zeg 'ns AAA') Emotie op tv mag ook TV-RUBRIEK PAGINA 38 RADIO-TV JANUARI 1989 IN HETWEEKE N D E Never silent Bij de NCRV is zaterdagavond de Amerikaanse tv-film 'Love is ngver silent' (1986) te zien. De film vertelt het verhaal van Mar garet Ryder. Haar ouders zijn al lebei doof en Margaret vormt voor hen de schakel met de bui tenwereld. Als zij William Ang- lim ontmoet komt zij voor de keus te staan: moet ze voor haar ouders blijven zorgen of voor zichzelf kiezen? 'Love is never silent* kreeg destijds vijf nominaties voor een Emmy Award. De film won ver der prijzen op het Festival van Locarno en op het Internationale Televisiefestival van Monte Car lo. (Nederland 1, 20.16 uur). Weerklank Het NCRV-muziekprogramma 'Weerklank' komt zaterdag avond vanuit de abdijkerk van het Centrum Rolduc in Kerkra- de. Rolduc ontstond aan het be gin van de 12e eeuw. Het groeide in de loop der tijd uit tot het grootste kloostercomplex van Nederland. De organist Remy Syriër brengt in 'Weerklank' werk van de Duitse componist, een tijdge noot en ver familielid van Jo- hann Sebastian Bach. Het Studi um Chorale, o.l.v. Fons Kurris, zingt Gregoriaanse liederen. Het ensemble Prattica Musica speelt 'Seele, lerne dich erkennen' van Georg Philip Telemann. (Neder land 1, 22.02 uur). valt er tenminste nog wat te zien. De essentie eruit halen, dacht re gisseur Luc Bondy bij zijn tv-be- werking van Arthur Schnitzlers ,Das weite Land'. (Zondagavond te zien op het VPRO-scherm). Zijn hoofdpersonen komen daar door tot leven, en met hen hun wereld. Binnen vijf minuten wordt de kijker geconfronteerd met een zelfmoord. Een succesvolle pia nist maakt een eind aan z'n leven na een vruchteloze poging om een verhouding aan te knopen met de echtgenote van de hoofd persoon uit ,Das weite Land', de succesvolle Weense zakenman Hofreiter. Deze Hofreiter wordt hierdoor opgezadeld met een schuldge voel: z'n vrouw wilde geen ver houding, terwijl hij er zelf een buitenechtelijke relatie op na houdt. Die breekt hij dus af. Om vervolgens weer werk te maken van een andere vrouw. Hofrei- ters vrouw heeft inmiddels vast gesteld dat ze niet roomser moet zijn dan de paus - het leidt alleen maar tot nare dingen als zelf moord - en legt het aan met de zoon van een vriendin. De ver houding heeft verstrekkende ge volgen. (Nederland 2, 21.57 uur). Capitool Mini-serie 'Roses are for the rich', zaterdag avond te zien bij Veronica, is een Amerikaanse mini-serie, geba seerd op de gelijknamige roman van Jonell Lawson. De knappe Autumn (Lisa Hart man) is geboren in een armoedi ge mijnstreek. Ze trouwt met de mijnwerker Lonnie Norton. Op een dag explodeert een gedeelte van de myn en bij een poging zijn collega's te redden komt Lonnie om het leven. Autumn wijdt het ongeluk aan de nalatigheid van de mijnbaas Douglas Osborne. Ze vertrekt naar San Francisco om vandaaruit haar kruistocht tegen Osborne te beginnen... (Nederland 2, deel 1 22.35 uur, deel 2, 00.15 uur). Het wijde land Wat moet een regisseur met een stuk dat rond 1900 speelt en dat de decadente, illusieloze upper- class portretteert? Er een lekker spectaculair kostuumstuk van maken, denkt menige Neder landse tv-regisseur, want dan 'Het capitool' heeft zondag als onderwerp: grenzen aan de jour nalistiek. Aanleiding is de om streden beroepspraktijk bij het weekblad Nieuwe Revu. Presen tator is Violet Falkenburg. Gas ten zijn: Marcel van Dam, voor zitter van de VARA, Frank Kui tenbrouwer, lid van de Raad voor Journalistiek, Pieter Storms, journalist Nieuwe Revu en Pieter Lakeman, publicist. (Nederland 3,12.00 uur) Panoramiek In 'Panoramiek' zondagavond een reportage over de politieke situatie in Griekenland. De Griekse regering wordt geteis terd door corruptie-schandalen. Ondertussen lijkt premier An dreas Papandreou alleen maar tijd te hebben voor zijn jonge minnares. Sommige Griekse po litici sluiten de mogelijkheid van een militaire staatsgreep niet uit. 'Panoramiek' filmde in Athene en maakte interviews met oppo sitieleider Kostas Mitsotakis en krantenuitgeefster Heleni Vla- chos. Ook in 'Panoramiek' een re portage over het Amerikaans presidentschap als instituut. (Nederland 3, 20.55 uur). Rijnland-TV Rijnland-TV brengt zaterdag (herhaling op zondag) o.m. de volgende onderwerpen: een in terview met het Leids Acade misch Kunstcentrum over een nieuwe theaterproduktie, een re portage over de stoomsleepboot 'Hugo', die in de historische ha ven van Leiden ligt, en een ver slag van de op 15 januari gespeel de rugby-wedstrijd Bassets - DIOK. De uitzending begint om 18.00 uur. Omroep Rijnland Rijnlands Radio Sport brengt zondagmiddag van 14.00 tot 18.00 uur verslagen van voetbal (Foreholte - Lugdunum voor de LD-cup), Rugby (DIOK - Castri- cum), korfbal (De Danaiden - Westerkwartier) en baskettbal (Leiderdorp - Racing Beverwijk). Michel Piccoli als Friedrich Hofreiter en Bulle Ogier als zijn vrouw Genia in Arthur Schnitzlers', 'Het wijde land', zondagavond op de VPRO-televisie. <*oto kippa» Kiki Classen draait nu ruim een seizoen mee als Wiep in de tv-serie 'Zeg 'ns AAA'. En ook in het nieuwe seizoen zal ze er weer bij zijn. Classen (24) heeft haar draai gevonden en is in tussen toegetreden tot het illu stere gezelschap van Bekende Nederlanders. Als Wiep - het wispelturige nichtje van dokter Landsberg - verschijnt ze bijna wekelijks op de televisie. Daarnaast staat ze ook nog op het toneel, prijst ze in een STER-spotje een was machine aan en is ze binnen kort te zien de speelfilm 'Trou bles in Paradise'. door Pieter Ploeg ARNHEM Twee rolstoelers stoeien met een klapdeur. Ze doen hun uiterste best om zonder hulp van anderen het café te verlaten. Ondanks verwoede pogingen lukt dat niet. Een serveerster schiet te hulp en houdt de deur open. De rol stoelers zijn nauwelijks verdwenen of Kiki Classen treedt binnen. In de deuropening blijft de actri-. ce nog even staan. De twee hebben haar herkend. „Kijk, Wiep, het meisje uit Zeg 'ns AAA," klinkt het in de gang. Vriendelijk knikt de tv- ster beide rolstoelers toe. De ge handicapten verwachten kennelijk een praatje. Ze blijven hoopvol staan, maar Kiki Classen loopt door. In het café wordt Kiki Classen wederom herkend als Wiep. Ge sprekken aan de tafeltjes in het ca fé veranderen in geroezemoes. En ondertussen zijn de blikken gefo cust op het meisje uit 'Zeg 'ns AAA'. Het is duidelijk: Kiki Clas sen is een bekende Nederlander. „Ja," erkent ze, „en meestal is het best leuk. Maar er zijn ook men sen die een beetje te ver gaan. Brie ven van meisjes die begaan zijn met mijn lot in de tv-serie, schrij ven hun hele levensverhaal. En daarin menen ze precies te weten wat er in mij omgaat. Ik doe mijn best om iedereen terug te schrij ven, maar naarmate er meer fan mail blijft komen, wordt het wel steeds moeilijker. Ik heb er geen tijd meer voor. Aan beantwoording van liefdesverklaringen van jon- Lachen mag van God, heeft An nie M.G. Schmidt ooit gezegd. Emotie tonen, mag dat ook? Is dat gênanter dan lachen? Toch nooit gênanter dan al die lachen de gezichten van het publiek in de zaal dat naar de oudejaars avondconference van Seth Gaai- kema luisterde,- alsof het nog steeds Wim Kan was waar men naar keek. Als er reden is om te lachen is het niet gênant om te la chen, en als er reden is om emotie te tonen is het ook niet gênant om die emotie te tonen. Vorige week vrijdag was 'emo tie' het gespreksonderwerp bij Hans van Willigenburg. Het re dactieteam had wat voorbeelden van emotie in tv-amusement bij eengesprokkeld. Mieke Telkamp en familie in 'In de hoofdrol' bij Mies. Een mevrouw die een auto had gewonnen bij Ron. Een me neer die in snikken uitbarstte bij de naam van het automerk Bu- gatti, in een oud Showroom-frag ment. En Henny Huismam die het even te kwaad kreeg toen hij een brief voorlas van een jongetje dat om een nieuwe pappa vroeg,- als voorbeeld van een wens die hij niet vervullen kon... Voorbeelden van emotie die vertaald werden in tranen. Een al klassiek voorbeeld van emotie die omgezet werd in woede: Adel- heid Roozen bij Sonja, uitbar stend in een litanie tegen stom ge vraag op de televisie, had de re dactie niet te pakken kunnen krijgen. De VARA had de band, in haar onmetelijke wijsheid, in middels gewist! Een vorm van onnozele zuinigheid, als de NCRV dat ook gedaan had met Showroom zou zij daar nu niet een serie hoogtepunten van kun nen uitzenden! Sietze van der Hoek, tv-criticus van de Volkskrant, vond dat voorlezen van die brief door Hen ny Huisman een typisch voor beeld van valse emoties. De me vrouw bij de paus had niet ge huild, daarom moest die brief er nog even in, om toch nog wat tra nen te kunnen binnenloodsen. Letty Kosterman wees. erop, dat Greet Eshuis na het voorlezen van de brief al klaar stond om in- plaats van Henny Huisman het slotlied te zingen, diLS daaruit bleek dat Henny van te voren wist dat hij 'vol zou schieten'. Voorgeprogrammeerde emotie dus! Ik zat er als expert bij, zag dit brieffragment voor het eerst en herinnerde mij toen opeens een soortgelijk geval uit mijn eigen praktijk. Ik heb ooit een boekje samengesteld, 'Het Zweedse Wit tebrood', met de geschiedenis van de hongerwinter en het Zweedse wittebrood, waarin ik ook herin neringen van mensen heb ver werkt. Eén ervan verwoordde in al haar simpelheid de tragiek van die hongerwinter zo aangrij pend, dat ik die paar regels nooit kon lezen zonder tranen in mijn ogen te krijgen. Toch heb ik ze een paar keer, ook voor de radio, voorgelezen, met verstikte stem. Om valse emotie op te wekken? Nee. Gewoon omdat het zo'n aan grijpend briefje was en ik ook an deren in mijn ontroering wilde laten delen. Ik heb het nog even opgezocht. Het briefje kwam van mevrouw C. Jansen-Calandt: „Ik was 25 jaar en getrouwd. Vader kwam 's morgens bij me, met de boodschap Moeder is ge storven. Op weg naar huis zegt Vader ik loop deze straat even in, wacht even. We liepen daarna door en thuis lag Vader drie mooie witte broden op tafel en daar stond ik aan de ene kant drie mooie hoge witte broden, aan de andere kant Moeder nog in bed, gestorven door ondervoe ding. Na zoveel jaar huil ik als ik daar aan denk." In haar column in NRC Han delsblad valt ook Beatrijs Ritse- ma over die term 'valse emoties' van Sietse van der Hoek met be trekking tot die brief bij Henny Huisman: „De opgeroepen emoties waren vals, want georkestreerd, en dat was bijzonder kwalijk. In dat ge val zou onmiddellijk alle kunst en literatuur op de helling moe ten, omdat daarin, misschien niet altijd als hoofddoel maar dan toch zeker als belangrijke zijlijn, aan het orkestreren van emoties wordt gedaan. Welk kind kan met droge ogen 'Alleen op de wereld' lezen? Ik weet niet wat een valse emotie is, maar ik ver moed dat het er eentje is die er volgens sommigen niet hoort te zijn. Maar waarom zou je dat voor iemand willen regelen? Zelf word ik niet koud of warm van Johnny Jordaan, m wat anders dan de zijn liederen wel mooi vinden van valse emoties betichten." Orkesteren, voorprogramme ren, manipuleren... Gerard Huls hof van de KRO wees er bij Hans van Willigenburg op dat elk tv- programma in wezen gemanipu leerde werkelijkheid is. Wij, die daar zaten, wisten dat beter dan de kijkers 's avonds. Wij hadden immers hartelijk geapplaudis seerd voor Rika Zarai, die pas la ter zou worden opgenomen. Eerst had ze in Parijs drie uur vastge zeten door de mist, daarna was het vliegtuig weer teruggekeerd omdat een der motoren het niet deed. Zij trad zogenaamd voor het 'emotie-forum' op, maar ik was allang weg toen zij onder ons applaus het podium opstapte. U werd dus gemanipuleerd... Kiki Classen: verrassend gens kom ik al helemaal niet toe." Kiki Classen heeft een druk le ventje. Dagelijks reist ze vanuit Arnhem naar Amsterdam, Hilver sum of Den Haag. Optreden, spe len en repeteren en dikwijls diep in de nacht weer terug naar huis als ze ergens in het land op de planken heeft gestaan. Tot dusver heeft ze haar op het toneel goed kunnen combi neren met haar rol in de televisiese rie. „Maar Wiep is nu met vakantie in Florence. Ze blijft vier weken weg. Althans in de serie. Die onder breking was noodzakelijk omdat ik nu hard aan het repeteren ben voor een nieuw toneelstuk, waarin ik sa men speel met Eric Schneider. Het stuk heet 'Taboe'. De première is op 16 februari, waarna er meer dan 60 voorstellingen in het land vol gen. In verband met de repetities voor 'Taboe' moest ik me dus even terugtrekken uit 'Zeg 'ns AAA'. Te levisiekijkend Nederland verkeert nu waarschijnlijk in de waan dat ik in Florence van de zon geniet. Maar in werkelijkheid ben ik nog net zo druk als anders." Met het repeteren voor de afleve ringen van 'Zeg 'ns AAA' is Classen vijf dagen per week in de weer. Het werk vergt veel tijd, ook al lijkt het in de serie dikwijls alsof er veel wordt overgelaten aan improvisa tie. „Koos en Mien kunnen wat cjat betreft wel wat hebben, maar ook zij zijn er altijd bij met de repetities. Er moet immers ook geoefend wor den met camera's. Anders sta je op het moment van de opname in de verkeerde hoek." Voor volgend jaar heeft de actri ce, die in 1987 voortijdig de toneel school in Maastricht heeft verlaten, zich al verzekerd van een rol in het toneelstuk 'Dubbel Zes', geschre ven door Dolf de Vries die daarin zelf de hoofdrol gaat spelen. Kiki Classen heeft haar rol als wispelturig nichtje van dokter Landsberg tot op heden naar eigen zeggen goed kunnen combineren met haar activiteiten op de planken van de Nederlandse schouwbur gen. „Gelukkig gaat het heel goed samen. Want, ik zou niet kunnen kiezen. Toneel en televisie hebben beide meer voor- dan nadelen. Het is heel erg leuk om te doen. Ik ben waarschijnlijk één van de weinige mensen in dit land, die met een hobby een lekkere boterham kan verdienen." „Het gaat lekker zo," zegt ze te rugblikkend op haar eerste televi siejaar. „Maar, er kan nog meer bij. Een hoorspel bijvoorbeeld. Of - ja dat lijkt me nou écht leuk om te doen - het nasynchroniseren van een tekenfilm. Dat gebeurt tegen woordig steeds meer. En dat werk trekt me wel. Het lijkt me enig om een gek beest uit te beelden. Of een heks. Die rol zal mij op het lijf ge schreven zijn," meent Kiki Clas sen, waarna ze een wilde kreet slaakt om het gedrag van zo'n heks aan te geven. Goede sfeer Intussen heeft televisie-Wiep de toezegging al zwart-op-wit dat ze na haar 'vierweekse vakantie in Florence' terugkeert in 'Zeg 'ns AAA'. „Ja de aflevering van mijn terugkeer heb ik al binnen. Dat wordt overigens een verrassend weerzien. En ook na die uitzending blijf ik voorlopig nog meespelen. Ik heb geen idee hoe lang Wiep nog blijft, maar de sfeer is op het ogen blik hartstikke goed. Het is nu net alsof ik met de andere spelers om ga als met een stel goeie vrienden. Dat was in het begin anders. Toen was ik nog wel eens bang om op m'n gezicht te gaan." „Naarmate je meer met elkaar speelt wordt de onderlinge band hechter. En volgend jaar gaan we op dezelfde voet verder. Nieuwe mensen erbij is leuk, maar nu zijn we lekker aan elkaar gewend. Als je zo'n sfeertje eenmaal hebt in een groep gaat iedereen ook vrijer spe len." Maar zo blij als ze is met de ver lenging van haar contract, zo zeker is ze ervan dat ze op een bepaald moment zal stoppen met de rol van Wiep. „Ik blijf dit zeker niet tot het einde van mijn levensdagen te doen. Want ik wil wèl Kiki Classen blijven en niet Wiep van 'Zeg 'ns AAA'. Na een paar jaar moetje eens iets anders doen. Dat is een bekend gegeven, maar zolang ik naast de tv-serie nog bijna dagelijks meedoe in een toneelstuk, is de variatie groot genoeg. Juist dankzij de tele visie leren de mensen mij een oeetje kennen en 'tegelijkertijd leer ik het vak goed kennen. Ik zie niet in waarom ik nu zou moeten stop pen met 'Zeg 'ns AAA'. Ik ben net een jaartje bezig." kere, 18. aanw. voornw., 20. plechtige gelofte, 26. rand, kant, 27. strik, lus, 28. soort raadsel, 29. inhoudsmaat, 30. slag, klap, 32. telwoord, 36. iets dat een gevolg teweegbrengt, 37. bovendien, 38. iemand die zichzelf woonruimte verschaft, 39. hoenderachtige vogel, 40. gipssoort, 43. afsluiting van bo ven, 45. door, met (Lat. voorz.), 46. gewichtsmaat, 47. oude lap, 48. een weinig, 50. pl. in Frank rijk, 52. gekheid!, 55. vordering, 58. per adres (afk.), 60. muziek noot. Oplossing HORIZONTAAL: 1. net, schoon, 6. aangenaam riekend, 11. waterdier, 12. bun zing, 14. projektieplaatje, 15. plaats in N.-Brabant, 17. soort hert, 19. vr. munt, 21. op of in geen plaats, 22. opschorting, 23. pers. voornw., 24. oefe ningsstuk, 25. muzieknoot, 26. bij herhaling, 28. vogel, 30. le vendig, 31. lyrisch dichtstuk, 33. nieuw (gr.-in samenst.), 34. intern, trein (afk.), 35. gezond heid!, 38. deel v.e. huis, 41. leeg omhulsel, 42. plaaggeest, 44. langspeelplaat (Eng. afk.), 46. eivormig, 48. dat is (Lat. afk.), 49. brandbare vloeistof, 51. vo gel, 53. zangstuk, 54. schampe re opmerking, 56. mallejan, 57. hoofdstuk (Lat. afk.), 59. mijn heer (Eng.), 60. hevig, 61. tropi sche vogel, 62. specerij. VERTICAAL: 1. kleding, 2. voorzetsel, 3. wa tervogel, 4. boom, 5. nagerecht, 7. en dergelijke (afk.), 8. resul taat, 9. bouwsel van was, 10. Eng. inhoudsmaat, 12. lange oveijas, 13. narigheid, droevig, 16. riv. in Engeland, 17. een ze- De twee winnaars van de Leidsch Dagblad-handdoek zijn: R.G. Ha mer-van der Hum, Essenburg 7, 2402 KR Alphen a/d Ryn, mevr. J.P. Hazen-Kasteel, Klaverstraat 7, Den Haag. De prijs wordt de winnaars toe gezonden. Oplossingen onder vermelding van 'Puzzel' voor donderdag op briefkaart of in een enveloppe zen den aan: Redactie Leidsch Dag blad, Postbus 54, 2300 AB Leiden. ZATERDAG Radio 1 na 18 uur TROS: 18.09 Coulissen. NOS: 19.03 De Samenloop. 23.05 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Eenzaam avontuur. 1.02-7.00 Nie mandsland. Radio 2 na 18 uur KRO: 18.04 Echo. 18.15 Levenslief en levensleed. 19.03 KRO's coun try time. 20.00-7.00 Zie radio 1 Radio 3 na 18 uur NOS: 18.04 Driespoor. NCRV: 19.03 Koploper. 20.03 Elpee pop special; 21.03 Elpee- en CD pop; 22.03 Country style. 23.03-24.00 Late date. Radio 4 na 18 uur NOS: 18.00 Nws.VOO: 18.02 Avondstemming: met o.a. compo nist van de maand De Falla. 20.00 Nws. KRO: 20.02-23.00 KRO-klas- siek op zaterdagavond met om 20.02 Padmavati opera van Rous- sel; 21.45 Orgelrubriek. 22.20 Lau- date. 23.00-24.00 KRO-Literair. Radio 5 na 18 uur NOS: 18.00 Nws. EO: 18.10 lyi Ha- berler (Goed nieuws). 18.25 Kayen Rasja (Er is hoop). IOS: 18.40 Ara bisch progr. NOS: 19.00 Progr. OMROEP RUNLAND VLOK KATWIJK 0.00-11.00 Informatief, nieuws n actualiteiten 1.00-13.00 'Jongerensoos'. jon- 13.00-14.00'Groeten en verzoe ken'. populair verzoekplatenpro- gramma 14.00-15.00'Het blijft Hollands'. 15.00-17.00 'Sport', met o.a. voet bal en duivesport 17.00-18.00'Het overstuur', mu ziekprogramma Radio f voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. KRO: 7.02 KRO's ontbijtshow. 7.53 Ter overweging. EO: 8.05 Groot nieuws. VOO: 9.02 Veronica sport. TROS: 10.02 Wegwezen. VARA: 11.02 VARA Radio 1 zondageditie. 12.02 Ophef en vertier. NCRV: 13.05 Hier en Nu. NOS: 14.02 Langs de lijn, sport en muziek. Groove Juice Special. AVRO: 20.02 Toppers van toen. 21:02 Play it again. 22.02 Now's the time. NOS: 23.05 Met het oog op mor gen. TROS: 0.02 TROS Nacht wacht; 6.02-7.00 Een goede mor gen met Ron Brandsteder. Radio 2 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. VARA: 8.02 Vroege Vogels. 10.02 Tony van Verre ontmoet André van der Louw (3). AVRO: 10.30 Muziekmo- zaiek. 12.02 Nederlands op AVRO 2. 13.02 AVRO's radiojournaal. 14.02 Muziek met Meta. 16.02 Gi- tdarspecial. 16.30 Kom 's langs in Des Indes. Radio 2 na 18 uyr 18.02 Dat zoeken we op... 19.02 Leuterkoek en zandgebak. 19.10 Ssssssst19.30 De hersengym nastiek. 20.02-7.00 Zie radio. 1. Radio 3 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. KRO: 8.02 Heksennest. dorp der dorpen. 9.02 Zin in pop. 10.02 De wakkere wereld. 12.02 KRO-miniparade. 13.02 Het weeshuis van de hits. 15.02 Tijd voor toen. 16.02 KRO's zalige liefdeslijn. 18.02 KRO's Hitweek. 19.02 Pop- eye. 20.02 Radio Thuisland. 21.02 De krijsende tafel. 22.02-24.00 Op Slag van Maandag. Radio 4 voor 18 uur NOS: 8.00 Nieuws. 8.02 H Vier. 9.00 Onder de groene linde. 09.15 Musica religiosa et profana. 9.55 Programmaoverzicht. KRO: 10.00 Eucharistieviering. NOS: 11.00 Für Elise. 13.00 Nieuws. 13.02 Opera matinee. 14.00 Onder de Groene Linde. 14.15 Concert op zondag middag: Concertgebouworkest o.l.v. Edo de Waart. Paul Verhey, fluit en Edith Wiens, sopraan. (In de pauze: Praten over muziek). 16.00 Jazzgeschiedenis. 16.30 Diskota- bel, nieuwe grammofoonplaten en CD's. Radio 4 na 18 uur TROS: 18.02 Continu klassiek. 20.00 Nws. 20.02 Specialiteiten la carte. 22.00 Kamerconcert: Leden van het Amadeuskwartet en het Or- landokwartet. 23.00-24.00 Finale. Radio 5 voor 18 uur NOS: 6.30-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer bericht. 9.00 Nieuws. NCRV: 9.02 Laudamus. NOS: 9.55 Waterstan den. IKON: 10.00 Verhalen vooraf. 10.10 Kerkdienst. 10.58 Wilde Ganzen. 11.00 De andere wereld van zondagmorgen. NOS: 12.00 Nieuws. VOO: 12.05 Het zwarte gat. 14.00 Radio Romantica. 16.00 Bodyline. NOS: 16.55 Mededelin gen en schippersberichten. IKON: Radio 5 na 18 uur NOS: 18.00 Nieuws. IKON: 18.10 Mensen. IOS: 18.40 De onbekende islam. NOS: 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 19.20 Suara Maluku. 19.55 Tambu. 20.30 Zorg en Hoop. FEDUCO: 21.20 programma voor Molukkers. NOS: 21.45-22.10 Medelanders Neder landers, programma voor Italianen. LOKALE OMROEP ALPHEN 20.00-21.00 Alphens Nieuwsma- gazine 21.00-22.00 Sportcarrousel VLOK KATWUK 09.30Kerkdienst OMROEP RUNLAND 10.30-11.00 Voorlichting ge- 13.00-14.00 Usse Lokaal 14.00-18.00 Sport 18.00-19.00 Warmond Lokaal 19.00-22.00 Rijnland Royaal MAANDAG Radio 1 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. NCRV: 7.04 Hier en nu. 7.15 Het Levende Woord. 7.22 Lichte muziek. NOS: 7.30 Nws. NCRV: 7.33 Hier en nu. 8.32 Maandagmorgen magazine. (9.30,10.30 en 11.30 Nieuwsoverz. Hier en nu.). 12.06 Boer en tuinder. 12.30 Nieuwsoverz. Hier en nu. 12.32 Over kopen gesproken. 12.50 Moment. NOS: 12.56 Meded. t.b.v. Land- en Tuinbouw. NCRV: 13.09 Hier en nu. VOO: 14.06 Vero nica nieuwsradio. Radio 2 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. TROS 7.04 Een goede morgen met Ron Brandsteder (8.04-8.15 TROS-Ak- tua) 9.04 TROS Gouden Uren. 11.04 Op Volle Toeren. 12.04 An dré van Duin. 13.04TROS Aktua 13.15 Tijd voor Tetske. 14.04 Mu ziek uit duizenden. EO: 15.04 Mei muziek het hele land door. 16.04 Open huis. 16.57 EO-Metterdaad hulpverlening. 17.04 Ronduit Ra diokrant. Radio 3 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. AVRO: 6.02 De Baas van de week. 9.04 beidsvitaminen. 12.04 Hollan Glorie. 14.04 Toppop Radio. 16.0 Toppop twintig. Radio 4 voor 18 uur KRO: 7.00 Nws. 7.02 Aubade (8.00 Nws). 9.30 Daar word ik stil van. 10.00 KRO-Klassiek op maandag morgen: 1Gerhart Hetzel, viool, en Elisabeth Leoinskaja, piano. 2. En semble Wien Berlin. 3. Boris Perga- menschikov. cello, en Pavel Gililov, piano. 11.50 Over muziek. 12.00 Radio Vierklank. (13.00 Nws.) 13.50 Over kunst en kuituur. 14.00 KRO-Klassiek op maandagmiddag: Beethoven en Spor. 15.50 KRO-Li terair: Over poézie. 16.00 In ant woord op uw schrijven - klassiek. Radio 5 voor 18 uur NOS: 6.30-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer bericht. 9.00 Nws. 9.02 NOS Spor tief. 9.25 Waterstanden. RVU: 9.30 Traumatologie. VARA: 10.00 Fac tor 5, met om 11.00 Berichten van en over ouderen. NOS: 12.00 Nws. HUM.VERBOND: 12.05 Het voor deel van de twijfel. NOS: 13.00 Nws. VARA: 13.10 Faktor 5, met om 13.10 Bericht van buiten. STICHTING NEDERLANDSE SCHOOLRADIO: 14.00 Moet je ho ren. (AVRO). 14.05 Weet wat je eet. (VARA). 14.25 Radio driehoog- achter. (VARA). 14.45 Chips die je niet kunt eten. (VARA). 15.00 Be richt uit het koninkrijk. NOS: 16.30 NOS Kindermagazine. 17.00 Wat een taal. 17.30 Het einde van de oorlog. 17.55 Meded. en schippers berichten. RADIO WEST 7.15-8.00 ochtendmagazine, met nieuws, aktualiteiten. weekberich ten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur. met nws- overzicht, progr.aank., serviceru- br„ weerber., verkeersinf., land- en tuinbouwinf.. de kwis Hebbes en de voorstelling van de dag.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 38