Kamer akkoord met subsidie schone auto Pijnlijke vergissing op begraafplaats Renkum Onder voorbehoud uitspraak Europese hof Ministerie wil aanvullende beurs vervangen door lening Na klachten ouders: astmafonds onderzoekt schoonmaak scholen 'Bereikbaarheidsplan' Randstad van start Senaat eens met opvang asielzoekers op Schiphol De laatste paren van onze winterkollektie exklusieve modeschoenen zijn nu extra afgeprijsd. Profiteer daarvan! sacha shoes WD dreigt met blokkade STER-reclame WOENSDAG 18 JANUARI 1989 BINNENLAND PAGINA 3 DEN HAAG (GPD/ANP) - Automobisten die een kleine auto (tot 1400cc) met katalysator aanschaffen krijgen 1700 gulden subsidie als de wagen voldoet aan de strenge Amerikaan se eisen inzake luchtvervuiling. De Tweede Kamer is gisteren akkoord gegaan met dit fis caal voordeel, voorgesteld door minister Nijpels (milieu). Met deze zogenaamde drieweg katalysator kan de luchtvervuiling met zo'n 70 procent worden teruggedrongen, de groei van het aantal auto's daarbij in aanmerking genomen. Binnen de EG is afwijzend gerea geerd op dit voorstel van Nijpels. Er loopt momenteel zelfs een pro cedure bij het Europese hof van justitie om de Nederlandse fiscale maatregelen voor schone auto's af te keuren. De eisen die Nederland aan de katalysator stelt gaan name lijk veel verder dan de meeste EG- landen willen. De Europese Com missie - het bestuur van de EG - vindt dat de fiscale stimulans uit mondt in concurrentievervalsing. Nijpels weet nog steeds niet wat de juridische grond voor de actie van de Europese Commissie is: een inbreuk op de handel in de EG of een verboden handelsbelemme ring. Beide argumenten wees hij van de hand. "Niemand heeft mij nog kunnen uitleggen waarom zul ke auto's wel geïmporteerd worden in Amerika, Zweden, Oostenrijk en Zwitserland. Ik heb mijn Franse collega herhaaldelijk gevraagd waarom een Renault 5 wel naar Amerika geëxporteerd kan worden met een drieweg-katalysator en niet naar ons land. Daarop krijg ik geen antwoord. Terwijl het toch één produktielijn is", aldus Nij pels. Nijpels wil overigens niet voor uit lopen op een uitspraak van het Europese Hof in de zaak die vol gens hem "alle kanten" uit kan. Zelf wil de minister het fiscale voordeel op 1 februari gewoon in voeren, als de Eerste Kamer mee werkt. De minister voegde er wel aan toe dat het kabinet geen absolute zekerheid kan bieden dat consu menten en autobedrijven gespaard blijven als het Europese Hof van justitie de Nederlandse fiscale maatregelen voor schone auto's af keurt. In het ongunstigste geval zouden ze dan de subsidies moeten terugbetalen. Jaarlijks zullen 60 autotypen (300 wagens) worden gekeurd op de montage van katalysatoren. Daar naast worden nog steekproefgewij- DEN HAAG (GPD) - Het ministe rie van onderwijs wil de aanvullen de studiebeurs voor lagere en mid deninkomens afschaffen en ver vangen door leningen bij de ban ken. Over dit punt wordt momen teel overlegd met vertegenwoordi gers van studentenorganisaties. Als het compromis wordt over genomen door Deetman en de ach terban van de studentenvertegen woordigers, zullen studenten die voor hun dertigste aan een studie Brand Door een brand op het industrie terrein Presikhaaf in Arnhem zijn gisteren zestien bedrijven in vlam men opgegaan. Volgens een woordvoerder loopt de schade in de miljoenen. De brand is door nog onbekende oorzaak ontstaan in een groente- en fruithandel. De brand weer heeft bekend gemaakt dat geen sprake kan zijn geweest van een technische storing. De politie sluit daarom, niet uit dat een men selijke fout de brand heeft veroor zaakt. Medicijnen Een groot deel Van de medicijnen die maandagavond bij een Gro ningse apotheek werden gestolen, is terecht. De geneesmiddelen wer den gisterochtend door voorbij gangers in' het centrum van de stad gevonden. De dader nam een fiets mee waaraan twee tassen vol medi cijnen hingen. De politie vermoedt dat de dader een verslaafde is om dat hij vooral de slaappillen en tranquilizers heeft gehouden, ter wijl hij de gevaarlij ksté pillen ach terliet. Vogels De douane op Schiphol heeft het afgelopen weekeinde bij een routi necontrole tien zeldzame vogels aangetroffen. De import en ver koop van de vogels, zes edelpape- gaaien en vier langsnavelkaketoes, is in ons land verboden. De dader, een Nederlander, vervoerde de vo gels in plastic kokers waarin lucht gaten waren geprikt. Doordat de beesten hun poten daar doorheen staken hebben ze zichzelf aanzien lijk verwond. De politie hield de dader al enige tijd in de gaten. Samenwonen Militairen die samenwonen en daardoor extra voorzieningen op het gebied van voeding, reizen en verlof hebben, moeten voortaan met een notariële akte aantonen dat zij werkelijk samenwonen. Hiermee wil het ministerie van de fensie de gelijkberechtiging van sa menwonenden en gehuwden be vorderen en tegelijkertijd mis bruik uitbannen. De dienstplichti- genbond WDM vindt dat de wijzi ging in feite een bezuinigingsmaat regel is, die het ministerie jaarlijks zo'n 12 miljoen gulden bespaart. Ontmaskering De Nijmeegse kraakbeweging heeft een politie-informant ont maskerd die opdracht had infor matie in te winnen over het laatste krakersbolwerk in Nijmegen, 'De Grote Broek'. De informant had contact met de krakers gelegd on der het voorwendsel dat hij ruimte in het pand wilde gebruiken. De man had de krakers verteld dat het pand over ongeveer een week zou worden ontruimd. Pit bericht wordt door de Nijmeegse politie ontkend: "Daarvoor moeten we een rechtelijke uitspraak hebben, die op dit moment ontbreekt", al dus een woordvoerder. zijn begonnen, recht houden op studiefinanciering. Deetman wilde een maximum-leeftijd van zeven entwintig. Het eventuele compromis komt in de plaats van de voorstellen, waarmee Deetman vijfhonderd miljoen gulden per jaar wilde be sparen. Aan dat bedrag mag niet worden getornd. Ondanks het feit dat de studenten het daarmee niet eens zijn, willen zij toch meewer ken aan alternatieve maatregelen. Die zijn 'minder wreed' dan de door Deetman voorgestelde maat regelen. Het is overigens nog maar de vraag of er ook werkelijk een com promis zal worden bereikt. Naar verluidt verloopt het overleg moei zaam. Een van de probleempunten is het verzoek van de studenten het oude stelsel, waarbij de staat de le ningen verstrekt, in ere te herstel len. Deetman voelt daar echter niets voor en wil de studenten voor een lening naar de banken sturen. ze wagens op de weg aangehouden en gecontroleerd. Fabrikanten die foutieve of slecht werkende kata lysatoren hebben geleverd, zullen die moeten herstellen. Burgers kunnen, als bij controle blijkt dat met de katalysator is gerommeld of dat deze is verdwenen, rekenen op terugvordering van het fiscale voordeel plus een boete. Garage houders die aan dit soort praktij ken meewerken kunnen eveneens op boetes rekenen. In enkele geval len is al opgetreden. Vanuit CDA en WD werd ge vraagd hoe het eigenlijk zit met au to's met een katalysator die op lpg rijden. Volgens minister Nijpels ontlopen die auto's en die op benzi ne met geregelde katalysator el kaar niet veel. Onderzoek naar nekkramp-epidemie DEN HAAG (GPD) - Er heerst een nekkramp-epidemie in ons land. Dit jaar zijn er al vier kinderen, on der wie een baby uit Alphen, aan deze ernstige vorm van hersen vliesontsteking overleden en wor den er nog zes behandeld. Vijfen twintig anderen lijden aan een on gevaarlijke variant. Ook zijn 10 ge vallen van ernstige bloedvergifti ging geconstateerd, die wordt ver oorzaakt door dezelfde bacterie die verantwoordelijk is voor nek kramp. De Geneeskundige Hoofdin spectie van het ministerie van WVC en het Academisch Medisch Ziekenhuis in Amsterdam zijn in middels begonnen met een onder zoek. Het gaat om twee bacteriële vormen van hersenvliesontste king, meningococcen meningitis en haemophilus meningitis. De eerste vorm is minder ernstig en gemakkelijk te genezen. Ken merken zijn een stijve nek en pro blemen om de kin op de borst te leggen. De tweede variant, die nu bij tien personen is geconstateerd, kan snel fataal worden. Als de ziek te niet tijdig wordt onderkend, kunnen de bacteriën binnen 24 uur de dood veroorzaken. Verschijnse len van deze ziekte zijn hoge koorts, hevige hoofdpijn en bra ken. AMSTERDAM (ANP) - Een kolo nie kakkerlakken heeft in Amster dam Zuidoost in vier woningen voor 10.000 gulden schade toege bracht aan elektronische appara tuur. De advocaat van de vier huur ders van deze woningen mr. U. Koopmans eiste gisteren in kort geding voor de Amsterdamse rechtbank een voorschot van 5000 gulden op een definitieve schade vergoeding van de gemeente Am sterdam voor geleden schade. Vol gens de advocaat ontvangen de be woners zelfs geen bezoek meer uit schaamte voor de her en der rond lopende kakkerlakken. Op de zitting toonden de bewo ners een zelfgemaakte video waar op te zien is hoe de kakkerlakken op wanden en plafonds wandelen. Ook werd tijdens de zitting een CD-recorder opengemaakt om de president te laten zien dat het onge dierte de elektronische apparatuur heeft aangetast. Een bewoner trof, na te zijn gewekt door haar huilen de baby, een kakkerlak aan op het gezicht van het kind. Een andere Huurders eisen schadevergoeding wegens overlast kakkerlakken kakkerlak bleek zich te hebben ge nesteld in de speen van het kind. De advocaat van de gemeente Amsterdam mr. Wiarda, ontkende tijdens de zitting dat kakkerlakken elektronische apparatuur aantas ten. "De gemeente doet wat ze kan. We hebben de woningen regelma tig laten ontsmetten maar dat het ongedierte steeds weer terugkomt, kunnen we niet helpen". De advocaat van de huurders voerde aan dat met moderne tech nische aanpassingen kan'worden voorkomen dat de beesten door kieren en langs leidingen zich van de ene naar de andere woning be geven. Gemeenteadvocaat Wiarda ontkende dat. "Dat is nóg niet aan getoond". Volgens hem heeft een larf van een kakkerlak genoeg aan een halve milimeter ruimte om van de ene in de andere woning te krui pen. De gemeente heeft grote proble men met het ontsmetten van wo ningen in Amsterdam Zuidoost. Dertig procent v£n aangeschreven huurders reageert niet op een ver zoek van de gemeentelijke dienst ongediertebestrijding om de amb tenaren toegang te geven om ont smetting mogelijk te maken. De gemeente heeft verschillende ke ren de woningen laten ontsmetten maar steeds weer keerden de kak kerlakken terug. "We kunnen het niet behoorlijk bestrijden als een aantal bewoners weigert mee te werken. Maar de hy giënische bewoning van het huis is zeer belangrijk en zou een oplos sing kunnen zijn maar aangezien de gemeente Amsterdam de wo ningen niet bewoont, kan ze er zélf niets aan doen", aldus Wiarda. De rechtbank doet 26 januari uit spraak. DEN HAAG-Het nink is de opvolger e PvdA-kamerlid J.A.H. Lonink (37) werd gisteren verwelkomd in de Tweede Kamer. Lo- x Wim Meijer die is benoemd tot commissaris der koningin in Drenthe. Hij was hoofd econo mische zaken van de gemeente Almelo en sinds sinds vijfjaar voorzitter van het PvdA-gewest Overijssel. UTRECHT (ANP) - Het Neder lands Astmafonds gaat een onder zoek doen naar het schoonmaken van scholen. Sinds eind vorig jaar zijn bij het fonds ruim honderd ge leslokalen. Hun kinderen heb ben meer last van kortademigheid en krijgen vaker een astma-aanval. De ouders hebben zelf verband ge legd met de atmosfeer op school. Tien procent van de schoolkin deren heeft last van cara (aandoe ningen van de luchtwegen). Meestal gaat het om astma. De kin deren hebben soms last op school, bouw, maar niet in de onderbouw) en hoe vaak de deurkruk van een toiletruimte met een vochtige werkdoek moet worden afgeno men (198 keer per jaar). Uit het vergelijken van de jaar lijks bijgestelde normen heeft het astmafonds nu al vastgesteld dat de vergoeding aan scholen voor het schoonmaken elk jaar terugloopt. r vooral's nachts omdat het bij Ook blijkt dat de verwarming DEN HAAG (ANP) - Met de onder tekening van een overeenkomst tussen het ministerie van verkeer en waterstaat, de drie provincies in de Randstad en de vier grote ste den is gisteren officieel begonnen met de uitvoering van het 'bereik baarheidsplan' voor de Randstad. Doelstellingen van hét plan zijn on der meer het terugdringen van het plaatsen worden kruispunten en aantal verkeersfiles en het stimule- wegen verbeterd. het openbaar vervoer. Kos- Het treintraject Amsterdam-Den ten: 3,8 miljard gulden. Het eerste project is de aanleg van een tunnel voor autoverkeer onder de Noord bij Alblasserdam. De tunnel is er één uit e Haag-Rotterdam wordt verdub beld tot vier sporen, waarlangs zes nieuwe stations komen. De snel tram van Amsterdam naar Amstel- gaat in de toekomst ook naar kortademigheid een aantal kan duren voordat de aanval volgt. Omdat de kinderen een groot 'deel van de dag doorbrengen op school, wil het astmafonds nu eerst gaan bekijken schoonmaken nachts lager gaat, waardoor het overdags vochtiger is en er meer huismijt en schimmelvorming ont staat: een ongezonde atmosfeer voor cara-patiënten. Het astmafonds wil zelf nog geen doorgangen. De andere Schiphol rijden, terwijl vanuit de pjaagse kinnensta(j een tram gaat rijden naar het bedrijvencentrum Plaspoelpolder in Rijswijk. De burger betaalt ruim een mil jard van de benodigde 3,8 miljard gulden. De wegenbelasting gaat deze maand immers met 25 gulden per jaar omhoog. Dat levert 150 miljoen gulden jaarbasis op. vier komen onder het Noordzeeka naal en de Nieuwe Waterweg. Ver der komt er negentig kilometer aan nieuwe wegen bij, waarvan zestig kilometer snelweg. Zo krijgen Rijs wijk en Schiedam een snelwegver binding. Veel bestaande snelwe gen worden over een lengte van 180 kilometer verbreed en op veertig scholen. Die direct verband leggen tussen het bezuinigen op het schoonhouden van scholen en de klachten van de cara-patiënten. "Dat moet nog blij ken maar de kans dat dat verband ADVERTENTIE zijn opgesteld door het nisterie van onderwijs. Er is onder meer bepaald hoe vaak het loop pad van de vloer machinaal ge reinigd moet worden (vijf keer per bestaat, zit er wel in", aldus een jaar in een leslokaal van de boven- woordvoerder. Minister Smit-Kroes tijdens de ondertekening van de overeen komst. (foto ANP) ■Haarlemmerstraat 86, Leiden. DEN HAAG (GPD) - Het opvang centrum voor asielzoekers op Schiphol-Oost kan weer open. De Eerste Kamer stemde gisteren in met een wetsvoorstel om het op vangcentrum een wettelijke basis te geven. Alleen de Eerste-Kamer- fracties van PvdA en PPR stemden tegen het wetsvoorstel. Binnen de PvdA was er één 'dissidente': me vrouw J. Van der Meer stelde zich op achter het wetsvoorstel van mi nister Korthals Altes. CDA-senator Glasz, die aanvan kelijk grote bezwaren had tegen het wetsvoorstel, meende gisteren dat 'de lucht aanzienlijk is opge klaard', nadat Korthals Altes mon deling en schriftelijk uitvoerig was ingegaan op kritische kanttekenin gen van zijn fractie. Bij het CDA, zo betoogde Glasz, bestond geen twij fel over de noodzaak van de wette lijke regeling. Korthals Altes wilde de wet het afgelopen jaar al laten ingaan, na dat de Hoge Raad, het hoogste rechtscollege in ons land, had uit gesproken dat het opvangcentrum Schiphol-Oost te veel leek op een gevangenis. Vluchtelingen moch ten niet langer in het centrum wor den vastgehouden, meende de raad. Voor detentie van asielzoe kers bestond tot nu toe geen wette lijke basis. De minister probeerde via een spoedprocedure de vreemdelin genwet aan te passen. Maar het wetsvoorstel ging de Tweede Ka mer in december veel te ver. Uit eindelijk ging een meerderheid van de Kamer akkoord met een sterk uitgeklede versie van het wetsvoorstel. Maar de Eerste Ka mer wenste meer tijd om het wets voorstel te beoordelen, tot onge noegen van Korthals Altes. RENKUM (GPD) - Op de algeme ne begraafplaats in Renkum zullen binnenkort twee herbegrafenissen moeten worden uitgevoerd om een pijnlijke vergissing, die in 1977 werd begaan, recht te zetten. In dat jaar werd een vreemde man bijge zet in het familiegraf van de Edese familie Jellema. De vergissing kwam aan het licht toen mevrouw Jellema vorig jaar september over leed en de familie te horen kréég dat er in het familiegraf geen plaats meer was. Het familiegraf werd in oktober 1976 bij het overlijden van de vader door de familie Jellema gekocht. Precies een jaar later werd er een andere man in het graf bijgezet. Hoe deze fout kon worden ge maakt, is een raadsel. Zowel de ge meente Renkum als de Arnhemse begrafenisonderneming J. Mijn- hart weten geen duidelijk ant woord op deze vraag te geven. "Wij kregen vorig september te horen van de fout. In het rouwcen- trum in Utrecht waar mijn moeder lag opgebaard werd ons opeens in gefluisterd dat er een probleem was. Er zou geen plaats meer zijn in het familiegraf in Renkum en mijn moeder zou ergens anders begra ven moeten worden. Toen wij dat hoorden gingen we maar akkoord. Op zo'n moment staatje kop er niet naar om te vragen hoe dat mogelijk is", vertelt de zoon J.B. Jellema. Op het moment dat er een graf steen geplaatst moest worden, bleek dat de pijnlijke vergissing niet snel kon worden rechtgezet. "Na de begrafenis is de hele familie bij elkaar gekomen om de zaak te bespreken en om een grafsteen te bestellen. De steen werd bij een steenhouwerij in Ede besteld en van dat bedrijf kregen wij toen op eens te horen dat de gemeente Ren-, kum geen toestemming wilde ge ven voor het plaatsen van de steen op het familiegraf. Sindsdien heb ik verschillende malen overleg ge had met de gemeente Renkum en de nabestaanden van de man die per vergissing in het familiegraf is bijgezet. Maar nog steeds zonder resultaat", aldus Jellema. "Wij merkten de fout pas toen er bij ons een verzoek tot heropgra ving binnenkwam", aldus een woordvoerder van de gemeente Renkum in een commentaar. "Aan dat verzoek wordt nu gewerkt, maar dat kost wat tijd omdat er toe stemming moet worden gevraagd bij alle overige nabestaanden, de eigenaar van het graf en ook de burgemeester van Utrecht". Jellema heeft intussen veelvul dig contact gehad met de nabe staanden van de man die per abuis in het familiegraf werd bijgezet. "Zij vertelden mij dat zij akkoord gingen met de herbegrafenis. Van de gemeente heb ik te horen gekre gen dat de herbegrafenis van mijn moeder geregeld kan worden. Die kosten zouden niet voor mijn reke ning komen, maar het vervoer van mijn moeder van Utrecht naar Renkum zou ik wel zelf moeten be talen. Daar ga ik niet mee akkoord. Ik heb toen een advocaat in de arm ook hij vertelde mij dat ik dat niet hoefde te accepte ren. Per slot van rekening heb ik geen fout gemaakt", aldus Jellema. De zoon van het overleden echt paar voert nu al ruim drie maanden overleg met de gemeente en de na bestaanden van de andere man, maar nog steeds is er niets defini tief geregeld. "De gemeente blijft de begrafenisondernemer de schuld van de vergissing geven. En de begrafenisonderneming is van mening dat de gemeente fout heeft gehandeld omdat zij toestemming voor de begrafenis heeft gegeven. Ik moet als derde maar wachten tot zij het eens zijn geworden", zegt Jellema. Als er niet heel snel een oplossing wordt gevonden, zal hij een kort geding aanspannen zowel tegen de gemeente Renkum als te gen de begrafenisonderneming. DEN HAAG (GPD) - De WD zal uitbreiding van STER-reclame op de televisie tegenhouden, als het kabinet geen serieuze pogingen doet om commerciële televisie in ons land in te voeren. Deze waar schuwing aan het adres van het ka binet liet WD-mediaspecialist Loek Hermans horen na afloop van het kamerdebat met premier Lub bers. Het debat werd gehouden naar aanleiding van uitspraken van pre mier Lubbers afgelopen zondag. De premier stelde toen, tot grote woede van de WD, dat de behoef te aan commerciële televisie wel zou afnemen als de reclame werd uigebreid. De WD riep de premier gistermiddag ter verantwoording, omdat de partij meende dat Lub bers zich niet aan het regeerak koord wilde houden. Daarin is af gesproken dat wanneer drie om roepen (AVRO, TROS en Veronica) een commerciëel net willen, het ka binet hen onder bepaalde voor waarden een 'reële kans zou ge-, ven'. Lubbers nam daar zondag duidelijk afstand van. Lubbers zei gisteren dat hij zich natuurlijk aan het regeerakkoord zou houden. Zijn uitspraken waren juist bedoeld om de traditionele omroepen VARA, KRO en NCRV over de streep te halen om mee te praten over meer reclame. Ook het CDA is altijd tegenstander geweest van te forse uitbreiding van de tv- reclame. "Ik wilde een taboe bij die om roepen en het CDA doorbreken", zei Lubbers gisteren. "Mijn uitla tingen waren bedoeld om tot een doorbraak te komen in een drei gende patstelling". Daarmee doel de Lubbers op het al geruime tijd vastzittende overleg tussen omroe pen, uitgevers en politiek over het al dan niet invoeren van een com merciëel tv-net. De WD toonde zich echter aller minst gerust, getuige het gisteren door Hermans geüite dreigement. De liberalen zien het laatste punt, waarop ze zich van het CDA kun nen onderscheiden, door de uit spraken van de premier uit handen geslagen. Overigens moet het kabinet nog een standpunt innemen over het door de ATV-omroepen en de uit gevers ingediende plan tot oprich ting van een commercieel tv-net. Minister Brinkman (WVC) beloof de uiterlijk begin maart hierover uitsluitsel te geven. Rond die tijd is er een kamerdebat over commer ciële televisie gepland. Staatssecretaris voelt niets voor terugkeerpremie asielzoekers DEN HAAG (ANP) - Staatssecreta ris Korte-Van Hemel (justitie) voelt er niets voor vluchtelingen die uit het land worden gezet een terug keerpremie te geven. Het WD- Tweede-Kamerlid Wiebenga had begin deze week daarvoor gepleit. Ook de organisatie Vluchtelingen werk Nederland en de Raad van Kerken dringen al geruime tijd bij de staatssecretaris aan op zo'n re geling. Korte-Van Hemel heeft laten we ten hier afwijzend tegenovpr te staan. Gezien het feit dat de vluch telingen veelal uit straatarme lan den komen zou er sprake van fi nanciële ongelijkheid zijn als zij met een groot geldbedrag in hun land terugkeren, aldus een woord voerster van het ministerie van jus titie. Het ministerie wijst er op dat mensen die Nederland worden uit gezet het land niet platzak hoeven te verlaten. Zij krijgen een klein be drag, wat 'handgeld' van ruim hon derd gulden. Korte-Van Hemel werpt tenslot te de vraag op of financiële begelei ding van uitgewezen vluchtelingen niet een zaak is van de particuliere organisaties die zich momenteel over de vluchtelingen buigen. Zij vindt het niet in eerste aanleg een zaak waar de staat zorg voor moet dragen. Onderzoek lager kindertarief bus UTRECHT(ANP) - De vereniging voor streekvervoerbedrijven ESO gaat het invoeren van een verlaagd kindertarief in het streekvervoer onderzoeken. Een van de mogelijk heden is om kinderen tot een be paalde leeftijd op bepaalde dagen en tijdstippen gratis met de bus te laten reizen. Om het onderzoek is gevraagd door de Gelderse Streek vervoer Maatschappij (GSM). De GSM voerde in december een actie waarbij kinderen van 4 tot en met 11 jaar op zaterdagen gratis van de bus gebruik konden maken. Ze moesten dan wel in gezelschap van een volwassene reizen. De ac tie in de Achterhoek leidde tot een toename met 8 tot 10 procent van het aantal reizigers. Belangrijk bij het onderzoek is volgens een woordvoerder van de ESO de houding van de minister van verkeer en waterstaat. Officieel moeten vervoerbedrijven gederfde inkomsten als gevolg van gratis kaartjes aan de rijksoverheid ver goeden. "Maar hier gaat het om personen die anders helemaal niet met de bus waren gegaan en die er bovendien voor zorgen dat het aan tal reizigers toeneemt", aldus de woordvoerder.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 3