Wielerstrijd beperkt zich tot Post-Gisbers Van Praag geschenk uit de hemel SPOoTTV Uitsluiting Blanchard door EBU Beide ploegen hebben 'winnaars' in huis Nieuwe Ajax-voorzitter 'een man met charisma' Cor Coster werkte in Letland als 'assistent-lagerfuhrer' Kloppenburg zegt af lö JAIN SPORT De wielerploeg van Peter Post presenteerde zich gisteren in Noordwijk. Van links naar rechts: Michel Cornelisse, Thomas Dürst, Jean-Paul van Poppel, Louis de Koning (door autoraampje), Teun van Vliet en Harry Rozendal. ROTTERDAM (GPD) - Indien de Europese Boks Unie blijft bij haar voornemen om Alex Blanchard nooit meer voor een Europees titel gevecht in aanmerking te laten ko men, spant zijn manager Henk Ruhling mede namens de profbok ser een proces aan tegen de EBU. „Dan zitten ze helemaal fout en ga ik schadevergoeding eisen", aldus een weer springlevende Ruhling gisteren. Blanchard haalde zich de straf op de hals, omdat hij op 12 decem ber van het vorig jaar tegen het uit drukkelijk verbod van de EBU in toch tegen de Fin Tarmo Uusivirta heeft gebokst om de Europese ver sie van de IBF-titel in het super- middengewicht. De Amsterdam mer is houder van die gordel en bleef dankzij zijn 'onbeslist' in Hel sinki in het bezit ervan. De EBU ziet de International Boxing Fede ration, voor zover die zich althans op haar terrein (Europa dus) be weegt, als een ongewenste indrin ger en verzocht de aangesloten bonden per brief van 21 november geen medewerking te verlenen aan IBF-titelgevechten in het alge meen en Uusivirta-Blanchard in het bijzonder. De Nederlandse Boks Bond stuurde een afschrift van die brief aan de leden van de profsectie. Ruhling was bij zijn vertrek naar Helsinki dus op de hoogte van de bezwaren van de EBU. „Maar het is me niet zwart op wit verboden Blanchard daar te laten boksen. Dat las ik pas bij terugkeer in Zandvoort in een brief van de NBB, die was geschreven en ver stuurd op de dag van de wed strijd". Voorzitter Henk Los van de Boksbond zegt dat wel degelijk (via de Finse bond) is geprobeerd Ruhling en Blanchard op de hoog te te brengen van het verbod, maar dat is niet gelukt. Volgens Henk Ruhling was Blanchard zelf niet op de hoogte van alle verwikkelingen rond het (zeer lucratieve) gevecht. „Ik heb voor hem verzwegen wat er speel de, anders was hij niet eens de ring- in gegaan. Ik heb de Boksbond ge zegd alle schuld op me te nemen. Alex wist van niets. Daarom is het onrechtvaardig hem te straffen". De EBU heeft, nog steeds vol gens Ruhling, niet eens de be voegdheid zelfstandig sancties op te leggen. „Volgens mij kan ze al leen straffen overnemen, die door de aangesloten bonden zijn uitge- sproken". Henk Los zou dat „nog AMSTERDAM (GPD) De nieuwe, uit de lucht gevallen voorzitter van Ajax is „een ver eens moeten nakijken", maar domd aardige kerel". Zo althans omschrijft een van zijn werknemers Michael van Praag, hand wel tweêTlachtlg Alexis de 41-jarige naar Aerdenhout uitgeweken Amsterdammer die morgenavond de voorzit- niet geschorst, maar mag nooit tershamer van Ajax in ontvangst zal nemen. „We noemen 'm hier allemaal bij zijn voor- meer om de titel boksen". De Boks- naam. Dat wil-ie graag. Hij stelt er prijs op om naast, en niet boven zijn mensen te staan", bond is inmiddels een onderzoek NOORDWIJK - Nederland-wielerland gaat meer en meer lijken op Nederland-voetballand. In die zin dan dat de strijd om de hegemonie zich ook in de wielerwereld de laatste jaren vrijwel geheel toe spitst op twee ploegen. Waarbij de grootmachten Panasonic en PDM - die zich al een jaar of wat ver houden als Ajax tot PSV - zich scharen rond het feestmaal en waarbij slechts wat kruimels resten voor formaties als Superconfex en TVM. Zeg maar Feyenoord en Groningen. Om maar even gevoeg lijk in termen te blijven. LUCKNOW (ANP) - Ook het na de Olympische Spelen drastisch vernieuwde Nederlandse hoc keyteam heeft zich, net als in Se oul, in de tweede wedstrijd van het toernooi om de Indira Gand- hi-beker niet kunnen ontdoen - van Spanje. Na 70 minuten was er opnieuw evenwicht: 1-1. Oranje had deze puntendeling, waardoor een plaats in de halve finale onzeker blijft, te wijten aan het falen in de afwerking. Al leen Mare Delissen hield het het hoofd een keer koel bij het ne men van een strafbal. Vooral in de eerste helft werd een fiks aan tal goede mogelijkheden onbe nut gelaten. Eelco van der Meu- len, in het eerste duel met Malay sia topscorer met drie treffers, kon niet profiteren van de drie strafhoekslagen. De aanvalsli- nie, gevormd door Parlevliet, Visschers en Middeldorp, miste Leistra houdt hockeyploeg in titelstrijd gisteren bovendien de doelge richtheid. Na rust was het gelijkspel te danken aan de Tilburgse doel man Frank Leistra, die een aan tal fraaie reddingen verrichtte en slechts één keer boog na een af geschoven strafcorner. De eerste inzet keerde hij nog wel, de re bound van Victor Pujol niet. Een grote dienst bewees Leistra, die voor het Nederlands team in Moskou de Europese titel veilig stelde door zijn reactie op de En gelse strafballen, de onervaren selectie in de slotfase door op nieuw de koude oorlog in de cir kel te winnen en een strafpush van Iglesias uit de bovenhoek te vegen. In de chaotische en fysiek zeer pittige tweede helft - vooral de Zuidkoreaanse scheidsrechter interpreteerde de regels op een geheel eigen en onbegrijpelijke wijze - balanceerde het Neder lands elftal op de rand van de ne derlaag. Na de vervanging van Van der Meulen door Drenth klopte er defensief weinig. Kooy- man en Siderius lieten de Spaan se vleugelaanvallers veel te veel vrijheid en schiepen daarmee haast onoverkomelijke proble men in de cirkel. Behalve voor Leistra. De grootste overwinning behaalde de eerste doelman te genover Iglesias. Na vijf minuten oponthoud om zonder een gele kaart te krijgen op de Zuidko reaanse arbiter in te praten, hield hij de schade voor Oranje be perkt. De grote twee van de tweewielers hielden dezer dagen ieder afzon derlijk, maar toch binnen 24 uur, hun presentatie voor het komende wielerseizoen. Als gold het toeval deed PDM dat in Eindhoven, zoals bekend het domicilie van PSV. Dat niet helemaal toevallig kan bogen op dezelfde genereuze sponsor. En trad Panasonic voor het eerst weer naar buiten in Noordwijk, onder de rook dus van Amsterdam. Welke badplaats al sinds jaar en dag geldt als een pleisterplaats voor en van Ajacieden. Toeval of geen toeval voor wat betreft de plaatsbepaling; opmer kelijker nog dan dat waren de over eenkomsten die er tussen de best georganiseerde formaties ter we reld vielen te bespeuren. Zowel qua opzet, planning als samenstel ling. In beider gevallen is er dit sei zoen opnieuw sprake van een ver ruimd budget, in beide kampen ook meldde zich een nieuwe troef aas en beide ploegleiders zagen op het laatste moment kans om een dreigend conflict met één van hun toppers in de kiem te smoren. Verschil Het verschil, aan de andere kant, is trouwens ook evident. Waar PDM met Steven Rooks, Gert-Jan Theu- nisse (de blijver), Raoul Alcala en de nieuwe troef Sean Kelly vooral rekent op succes in de breedte (klassementen), daar gooit Panaso nic het dit jaar over een andere boeg. Instant-succes, is wederom het toverwoord. Noodzakelijk, om- taten. Die dus niet w noopte - van zijn dat zelfs een man met de verdien ste van Peter Post in het turbulente wereldje van de professionele (wie lersport koste wat kost afhanke lijk blijft van aansprekende resul- in het afgelopen jaar ;n. Hetgeen Post er toe mede op aandringen - op korte termijn huis te halen. De grondlegger van, zeg maar de professionele wielersport, maakte zijn toch wat aangetaste naam we derom tot faam en 'flikte' dat wat nodig was om, op voorhand al, het zelfvertrouwen van en de publici teit rond zijn ploeg flink wat op te vijzelen. Middels een veelbespro ken transfer 'verwierf hij de rech ten op Jean-Paul van Poppel, de super-sprinter die voor het Super confex van Jan Raas vorig jaar maar liefst vier Tour-etappe's won. Met het alsnog aanblijven van Teun van Vliet (de uitgesproken man voor de klassiekers) moet 1989 voor Post het jaar van de revanche worden. Dat benadrukte de man in kwes tie gisteren ook in het Noordwijkse hotel Huis ter Duin, waar hij overi gens trots wist te melden dat zijn Japanse bazen onveranderd het vertrouwen behielden in hem en zijn concept. Hij wees daarbij ener zijds op het verhoogde budget (ze ven miljoen gulden dit jaar) en meldde anderzijds trots 'dat we zijn overeengekomen om in elk ge val tot en met 1991 door te gaan. Ook in het bedrijfsleven weten ze dat er na vier goede jaren wel eens Michael van Praag, zoon uit het eerste (van de drie) huwelijk van de even omstreden als succesvolle voormalige Ajax-roerganger Jaap van Praag, is directeur van een tweetal BV's. Bij de Duty Free - Electronics BV, een bedrijf dat danken. Het is iemand met veel 'Blanchard verboden, richtten de eleKtronische apparatuur levert kwaliteiten, iemand bovendien die aan onder meer luchthavens ambassades, en de Electric Gramo phone BV, dat op Schiphol tweetal belastingvrije audio/video begonnen naar de precieze gang van zaken. De Finse collega's is al om opheldering gevraagd'. Of die Los veel verder kunnen helpen, is zeer de vraag. Omdat de Finnen wel trouw het verzoek van de EBU opvolgden en Uusivirta— „Ja, het zijn zeer florerende be drijven, dat kan je wel zeggen", meent de functionaris van de in Hoofddorp gevestigde BV's. „Aan de groei lijkt maar geen eind te ko- Deels is dat aan Van Praag te organisatoren van het boksgala in Helsinki in allerijl een nieuwe bond op. Die sloot zich aan bij de IBF. Blanchard bokste dus eigen- je snel het gevoel geeft dat je met een vriend praat". Van Praag, neef van televisie- presentator Chiel lijk dam werkte hij zich op tót de eerste klasse KNVB. Daarnaast genoot hy in Amsterdam enige bekend heid als secretaris van de scheids- rechterscommissie en als docent opleidingen. Johan de Bie, secretaris van de statige Amsterdamse hoofdklasser AFC, heeft Michael van Praag in het verleden talloze malen zien fluiten. „Hij deed dat bepaald niet slecht. Het is een jongen die. bij de 'wilde' partij en alleen al shops exploiteert, werken in totaal Marga van Praag, verslaggeefster spelers ontzag afdwong, zo'n type daarvoor zou de Boksbond hem (en Ruhling) op het matje kunnen roepen. Of dat gebeurt? Henk Los: „We wachten eerst even af wat de Finse bond te zeggen heeft". ongeveer 50 Ajax opvolger Junior, bij bij het Jeugdjournaal, heeft nog dat een wedstrijd nooit uit de hand zakelijk de fakkel i Ton Harmsen, nooit enige bemoeienis met het be taalde voetbal gehad. Wel s hij, zijn vader die het moederbedrijf zestien jaar lang, scheidsrechter, oprichtte. Begonnen in de afdeling Amster- j DEN HAAG (GPD) - Cor Coster B blijkt in de oorlog te hebben ge- i werkt als 'assistent-lagerführer' in Letland. De schoonvader van Johan Cruijff had tot taak voed- g sel en kleding te verdelen en zie- ken op te nemen in een werk- I kamp in het noordwesten van de I Sovjetunie. Letland was in die tijd bezet door de Duiters. Coster 1 was bij zijn werkzaamheden ge- G kleed in het uniform van SS- I frontarbeider. Dit meldt Her- H vormd Nederland in de uitgave I van deze week. Volgens het ffi weekblad zij n er veel grieven van 8 voormalige arbeiders in het I kamp Dondangen over het optre- den van 'Zwarte Cor', zoals Cos- ter toen werd genoemd. Coster kan zich nauwelijks j.( meer iets herinneren. Hij zegt „fouten" te hebben gemaakt I („maar wie maakte geen fou- ten?") en in de „zeer woeste ja- ren", ook na 1945, door „oneerlij- I ke dingen" mensen te hebben H gekwetst. „Daar heb ik echt veel I spijt van", aldus Coster. Er bestonden al enige tijd ver- denkingen tegen de vroegere I voetbalmakelaar. In een inter- I view met het weekblad Vrij Ne- I derland in maart 1974 verklaarde I de ras-Amsterdammer al tegen- I over het journalisten-duo Ba- rend en Van Dorp „mensen te ft hebben gekwetst. Wie? Dat zeg I ik niet. Dan kan ik net zo goed een advertentie plaatsen". Jaren eerder waren joodse organisaties I al aan hem gaan twijfelen. Zijn B naam circuleerde al enige tijd in I een 'roddelcircuit'. „Uit jaloezie E of frustatie", vermoedt hij. Coster moest op zijn achttien- I de in dienst. Tijdens de oorlogs- dagen maakte hij deel uit van de verdedigingslinie van de Vesting I Holland, achter het Grebbefront. Na de overgave mocht hij naar huis. Wegens heling werd h'ij voor achttien maanden naar de strafgevangenis in Haarlem ge stuurd. Hij kreeg daarna de keu ze tussen 'uitzitten' en in Duits land gaan werken. Coster koos voor het laatste. In het kamp Wolfenbüttel moest hij werken aan een spoorlijn. Na een vlucht poging en een herstelperiode in Amsterdam kwam hy terug in het kamp. Hij werd ingedeeld bij een groep 'SS-frontarbeiders', aldus Hervormd Nederland. Deze or ganisatie bouwde barakken en fabrieken achter de Duitse linies, maar had direct niets met de SS te maken. Coster werd vervol gens naar Letland gestuurd. „Ik had in Wolfenbütel ervaring op gedaan met het harde kample ven", zegt Coster. „Bovendien sprak ik vloeiend Duits. Ik had al eens voor tolk gespeeld en was opgevallen door een zekere gave des woords". „In het kamp heerste een heel slechte sfeer en een levendige ruilhandel. Temidden van die honderden moest ik, kamplei der, soms voor scherprechter spelen. Je deed het nooit goed. Je moest uiteraard wel eens nee verkopen op verzoeken om be paalde gunsten. Als ik vijftig paar schoenen te vergeven had, terwijl er tweehonderd mensen om vroegen, moest ik de mensen teleurstellen. Die keken mij dan boos aan". „Daar kwam bij: ik had een binnenbaan, in het kantoor. Kon als staflid uren koffie drinken. Ik zat ook dicht bij de keuken, waardoor ik zelf meestal wel goed te eten had. Ook dat zette bij sommigen kwaad bloed". Na ontruiming door de Russen werd Coster te werk gesteld in de Oeral. In plaats van in de koper mijnen, kreeg hij een functie bij de waterleiding, een soortgelijk baantje als in Letland. „In Costers opdracht moesten Duitsers die aan vlektyfus waren overleden, worden begraven en dat gevaarlijke werk liet hij ons doen", zegt een voormalige dwangarbeider. „Hij was zeker geen doorsnee-dwangarbeider. weet altijd correct", aldus een andere overlevende. Onmiddellijk na de bevrijding in Nederland werd hij verhoord door de Politieke opsporings dienst. „Ik ben er drie keer ver hoord en geconfronteerd met 'misdaden' die ik zou hebben be-' gaan. Maar geen ervan kon wor den hardgemaakt". Coster, die in j de hoogtijdagen van het Neder landse voetbal zijn beroep maak te van het geven van zakelijke adviezen aan topvoetballers, bracht zijn werkzaamheden in j 1976 onder bij Inter Football. Hij richtte dat bemiddelingsbureau I op met Maarten de Vos en Piet Keizer. ,De bekendste schoonva- j der van Nederland' begeleidde j niet alleen Johan Cruijff, maar stond ook Willem van Hanegem, Piet Keizer en andere topvoet ballers uit die tijd financieel bij. Hij had recent nog een belang- j rijk aandeel in de transfers van Marco van Basten en Ruud Gul- j lit naar AC Milan. Onlangs on dervroeg de Fiscale Opsporings- en Inlichtingen Dienst hem naar zijn aandeel in de zwart geldaf- j faire bij Ajax. Coster bemiddelde ook in de transfers van Sören Lerby, Piet Hamberg, Henning Jensen en Felix Gasselich. FRED SEGAAR laten lopen. Op basis i charisma runde hij de boel in het veld. Je zou 'm kunnen vergelijken met een man als Bep Thomas, ook zo'n type onder wiens leiding nooit rellen uitbraken". Voor Mr. Nico Gianotten kwam het jawoord van Michael van Praag, die in beeld kwam nadat kandidaten als Martin Schroder, Ruud Freser, Hans Muller en Rolf Leeser waren afgehaakt, als een ge schenk uit de hemel. „Al was het al leen maar omdat ik nu niet meer zo vaak gebeld zal worden door jour nalisten", meldt Gianotten la chend. De door de ledenraad van Ajax tot informateur en formateur benoemde jurist had bijna vier maanden nodig om „het team", zoals het nieuwe vijfmans bestuur door hem consequent wordt beti teld, samen te stellen. „En het is een goed team met een uitstekende voorzitter. We hebben Van Praag benaderd vanwege zijn kwaliteiten. Ik heb hem de afgelo pen weken leren kennen als eén zeer rustige, stabiele en innemende man met veel representatieve kwa liteiten. Hij is zeker in staat leiding te geven aan een team. Bovendien kan hij ook als teamlid uitstekend functioneren". Gianotten, die nu de klus ge klaard is tot zijn grote opluchting terug kan keren „in de betrekkelij ke luwte van de ledenraad", heeft van meet af aan gezocht naar een ploeg. „En zeker niet naar een ster ke man, zoals dat in het verleden vaak het geval was. Dat 'sterke mannen-werk' is niet meer van de ze tijd. Ook een voorzitter van Ajax moet zich bij tijd en wijle onderge schikt kunnen maken. Er is nie mand te vinden die alle kwaliteiten in zich verenigt die een sterke man nodig heeft". Behalve van Van Praag wordt ook van de andere vier Van Os, Coronel, Henrichs en Kraan, als enige afkomstig uit het oude be stuur leden van de ploeg niet verwacht dat ze gaan opereren als traditionele bestuursleden. De ou de portefeuille-verdeling voorzit ter/secretaris/penningmeester is bij Ajax bewust overboord gezet. Van Praag, maandagavond evenals Coronel en Van Os even snel lid ge maakt van Ajax om aan de statutai re verplichtingen te voldoen, moet als „bindend element" gaan func tioneren. „En dat kan-ie", weet Gianotten zeker. Vader Jaap van Praag loodste Ajax, met Johan Cruijff in het veld en Rinus Michels erbuiten als gangmakers, in de jaren zeventig naar de wereldtop. Ajax won in 1971, '72 en '73 driemaal op rij de Europa Cup voor landskampioe nen en kon in 1972 een wereldbe ker in de prijzenkast bijzetten. „Ik. heb die man nog nooit op een waar heid kunnen betrappen", zei Cruijff ooit over Van Praag, wiens vakmanschap desondanks nim mer ter discussie stond. Zelf gaf hij toe het met de waarheid inderdaad niet altijd even nauw te nemen. „Maar als ik jokte, was dat altijd in het belang van Ajax". Jaap van Praag werd in 1964 ge kozen tót voorzitter van Ajax en liet zich pas in 1978 aflossen door Ton Harmsen. Bij zijn afscheid werd hy benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau en tot ere voorzitter van Ajax. Op 7 augustus 1987 kwam de bekendste clubvoor zitter aller tijden om het leven bij een auto-ongeluk op de A9 bij Bad hoevedorp. Van Praag werd 77 jaar oud. Michael van Praag werkte lang durig samen met zijn vader en loste hem in de jaren zeventig af als di recteur van het bedrijf. „Mijn eigen zaak kon ik altijd rustig overlaten aan mijn zoon Michael", herinner de Van Praag senior zich in 1982. „Dank zij hem, mijn secretaresse en mijn chefs heb ik voor Ajax een manager kunnen uitsparen". Op de deur van het bedrijf van Jaap van Praag, toen nog op Schip hol gevestigd, hing jarenlang een spreuk. „Oh Heer, help me m'n gro te mond dicht te leren houden tot ik wat zinnigs te zeggen heb", werd ieder bezoeker meegedeeld. De poster bleek opgeplakt te zijn door Michael van Praag.... PAUL ONKENHOUT minder jaar kan volgen. Van uses ten opzichte van vorig jaar wil ik niet weten. We zijn vast van plan om in het komende seizoen weer terug te slaan'. Nog een verschil tussen beide formaties is dat Post met zyn equi pe ("voor 35 man werkgelegen heid") wél aan de Giro d'Italia zal deelnemen en Gisbers (met een buidel van vijf miljoen overigens op het oog wat minder bedeeld, of misschien wat 'goedkoper' uit) daarentegen alles zet op de Tour de France. Niet zó vreemd ook weer, want met de vaak vele massale aan komsten in de Giro en de kansen die Van Poppel - die 'haas' Michel Cornelisse met zich mee nam - daarin heeft, valt ook daar veel pu bliciteit te verdienen. Gisbers wil met zijn klassement-renners vooral niet op twee paarden wedden. "Te riskant" oordeelde de ploeglei ding, die ditmaal koos voor een vereenvoudige voorbereiding in Zwitserland. Helemaal het klassement in de Tour of Giro loslaten wil Post toch ook niet. Naast de te hopen dagsuc cessen van Van Poppel, Van- deraerden, Freuler of Van Vliet heeft de Amstelvener nog altijd een ijzer in het vuur middels de persoon van Eric Breukink, die nog altijd een belofte moet inlos sen. "De Giro", zo stelde de man die vorig jaar achter de Amerikaan Andrew Hampsten in die koers tweede werd, "geldt dit keer louter als voorbereiding op de Tour. Daarin wil ik nu eens echt vlam- Bij de eerste vijf komen. De Giro is voor mij puur een trainings- rit deze keer". Verlies Met het aantrekken van Sean Kel ly, ingeruild voor een zeer dure, maar in '88 van een zware blessure terugkomende en hoogst ineffec tieve Greg Lemond, hoopt PDM op zijn beurt het verlies van hem en superstar Adrie van der Poel te compenseren. De 32-jarige Ier won zevenmaal in successie Parijs-Ni- ce, maar zal dit jaar desondanks niet verschijnen aan de start van wat wordt genoemd: 'De rit naar de zon'. De nummer één van het FICP-klassement (de federatie van internationale beroepsrenners) van vorig jaar krijgt een min of meer vrije rol toebedeeld binnen de ploeg. Dat wil zeggen dat hij en Teun van Vliet elkaar dit seizoen nog wel eens zullen tegenkomen op de meet. Van willekeurig wat voor klassieker dan ook. Want op de winst in die toonaangevende koersen gokken beide grootmach ten met hun peperdure ploegen toch vooral. Wat dat laatste betreft gaat de vergelijking met de top van het be taalde voetbal (PSV en Ajax) in middels zeker op. "Ik begon des tijds in 1974 met een budget van 110.000 gulden", memoreerde Post nog maar eens. De tijd dus van Jo han Cruijff en de doorbraak naar het 'grote geld' voor hem en zyn companen. De wielersport anno 1989 mag zich er graag aan spiege len. Want ook de slaven van de weg zijn onderhand wel weg. Heel ver weg. AD VAN KAAM EK-viertal ook naar Lake Placid HILVERSUM (GPD) - Het viertal schaatsters, dat Nederland afgelo pen weekeinde vertegenwoordig de tijdens'het Europees kampioen schap in West-Berlijn, zal ook mee-" doen aan de wereldtitelstrijd in La ke Placid op 4 en 5 februari. Gister avond besliste de Begeleidings Commissie Kernploegen (BCK) mede op advies van bondscoach Jan Wiebe Last dat behalve Yvon ne van Gennip en Marieke Stam, die al zeker waren van een startbe wijs, ook Petra Moolhuizen en Her- ma Meijer naar het WK mogen. ZOETERMEER (ANP) Miijam Kloppenburg heeft zich afgemeld voor de tafeltennisinterland-wedstrijd in de Superliga tegen Zweden, die don derdag wordt gespeeld. Paul Haldan is evenmin beschikbaar. In overleg met bondscoach Vlieg besloot hij de voorkeur te geven aan een trainings stage, ter voorbereiding op het Grand Prix-toemooi van Zweden. Klop- penburgs clubgenoot Danny Heister, onlangs winnaar van de Jeugd Top- twaalf, heeft schoolverplichtingen. Nederland speelt in Zweden derhalve met Emily Noor, Frank Boute en Bart van Haren. De tegenstander is evenmin volledig. Bij Zweden zijn Mi- kael Appelgren en Jorgen Persson niet beschikbaar. Het tweetal is nog niet terug van een wedstrijd in Azië. Jan-Over Waldner is geblesseerd. Nederland deelt in de Superliga de derde plaats met Polen. De ranglijst wordt aangevoerd door de Zweden. De Westduitse Bondsrepubliek staat tweede. WOENSDAG 20.00-22.45 BRT 2: Sportavond: met een verslag van het Europees kampioen schap kunstschaatsen in Birmingham. 22.25-23.23 SKY: International Motor Sports. 22.40-23.30 Did 2: Die Sport-Reportage: met de EK kunstrijden op de schaats in Birmingham (kuur voor paren) en de Oostzee-cup handbal (Westduitsland- Hongarije). 22.55-23.40 Ned 3: Studio Sport. 23.23-23.30 SKY: Snow Report: ski-in formatiebulletin. 23.25-01.15 BBC 1: Sportsnight: met boksen (Brits kampioenschap zwaarge wicht: Gerry Mason-Trevor Currie). DONDERDAG 10.23-11.15 Did 1: EK Kunstschaatsen (kuur voor paren) en handbal om de Oostzee-cup (Westduitsland-Hongerije).

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17