Poolse partij praat over Solidariteit Valse noot Oostbloklanden in Wenen iCHlBgrt Me discussie over erkenning vakverbond Vriend van Passtoors tot twintig jaar veroordeeld Brits Hof moet van minister IRA-zaak heropenen Tientallen drugshandelaren in steden Iran terechtgesteld Politie Praag arresteert 20 mensen onder wie Havel DISDAG 17 JANUARI 1989 BUITENLAND PAGINA 5 WARSCHAU (Rtr/DPA) Op de bijeenkomst van het Centraal Comité van de Poolse commmistische partij is gisteren fel gedebatteerd over het voorstel het verboden vakver bond Solidariteit weer toe te laten. Het parlement zou daarover vandaag een besluit ne men. Verscheidene sprekers, onder wie de chef-ideoloog van de partij, Orzechowski, pleit ten op (e vergadering voorzichtig voor herstel van de vakbond. De leidei van de officiële vakbon- verbond, dat na het uitroepen van den (OPSZ), Miodowicz, keerde de staat van beleg in 1981 buiten de zich echte fel tegen de plannen So- wet werd gesteld. lidariteit geleidelijk te erkennen, Volgens Oiz5chowski zijn veel par tijleden vco: herziening van het verbod op Iraer vakbonden, maar dan moeten »r wel garanties zijn dat dit niet tot'anarchie' zal leiden. "Veel mensenvrezen dat verande ring van de wtt op de vakbonden zal leiden tot een herhaling van 1981, toen de falrieken het strijdto neel van politiece discussies wer den", zo zei hij. Daarom zijn er vol gens hem politieke, wettelijke en institutionele garanties nodig. Ook partijleider Jaruzelski drong er bij de leden van het Cen traal Comité op am de weg vrij te maken voor een rickoord met de 'constructieve' oppositie om sa men de economische en sociale problemen van het land te lijf te gaan. Noch Jaruzelski noch Or zechowski noemden Solidariteit in hun toespraken. Maar volgens par tijfunctionarissen is het vrijwel ze ker dat het Centraal Comité het groene licht zal geven voor de ge leidelijke legalisering van het vak- Opnieuw fout n bedrading bij 3oeings ontdekt ONDEN (AP) Er zijn opnieuw /ee Boeing 757 vliegtuigen ge- >nden met gekruiste bedrading iar brandblussers in de vrachtrui- en. Sinds vrijdag het onderzoek de toestellen begon, werden vijf ■egtuigen met een dergelijke con- Juctiefout gevonden. Dat heeft (het Britse dagblad The Times vidaag gemeld. lij controles in Nederland en Ca rta bleek dat de fout in de beide tstellen, die minder dan een jaar ol waren, was gemaakt in de Bing fabrieken in de Verenigde S;en. Het ging om vliegtuigen v«Air Holland en Air 2000. e Britse autoriteiten meldden zolag dat technici van Air 2000 eetoestel hadden gevonden met geuiste bedrading, nadat diezelf- deut in de VS al bij twee Boeings wajntdekt. Verkeerde bedradihg is n van de mogelijke oorzaken vatiet ongeluk met een Boeing 737an Midland Airways op 7 janu ari/aarbij 44 mensen om het le- venwamen. DCimes zei echter dat de foute bediling die nu is gevonden naar de vchtruimen loopt en dat die geeml hebben kunnen spelen in het ojeluk van 10 dagen geleden. Om og onverklaarde redenen werdle rechter motor van het rampestel afgezet, terwijl in de linkenotor brand was ontstaan. Eerwoordvoerder van Boeing zei in reactie dat een onderzoek wordt gesteld in de fabriek om te achter-Jen waar de constructie fout is»maakt en hoe kan worden voorkoen dat het opnieuw ge beurt. ij zei dat nu in totaal vijf toestelh met gekruiste bedrading zijn gexnden. Buitnland kort Noorkorea Noordkoa is bereid om volgende maand bprekingen te beginnen met de ',uidkoreaanse regering over eer ontmoeting tussen de twee prerers van de beide landen. Heneproces In hetproes over de voetbalrel in het Busstse Heizel-stadion heeft de offrier an justitie in zijn requi sitoir en goot deel van de verant- woord lijkeid gelegd bij de toen malige secetaris-generaal van de Belgishe voetbalbond. Aartbeving In de SUleDceaan ten oosten van Papua lewGuinea heeft zich van daag ee.zwire aardbeving voorge daan mt eei kracht van 6,5 op de schaal m Richter. Het epicen trum vaidebeving lag in de buurt van de ilaats Kandrian aan de zuidkust/ar het eiland New Bri tain, ten oordoosten van het vas teland va Papua New Guinea. Amin Saudiaraë weigert ex-dictator Idi Amin vaiUganda weer toe te la ten, omdihij zich door zijn recen te poging» in eigen land om weer aan de m ht te komen tot onge wenst penon heeft gemaakt. Ambasade Het is moilijk dat de Israëlische consulaire alegatie in Moskou op korte terrm haar intrek neemt in het gebouviat vroeger diende als ambassadem Israël. Dit heeft Ge- rasimov, de^oordvoerder van bui tenlandse z:en van de Sovjet-re gering, gezel in een vraaggesprek met de Israische televisie. De leider van de OPZZ, Miodo wicz, trok op de vergadering fel van leer tegen de 'uitverkoop' van de officiële vakbonden door de partij. Volgens Miodowicz mag de partij niet voorbijgaan aan de ze ven miljoen werknemers zich bij de nieuwe vakbonden hebben aan gesloten. De OPZZ werd opge richt, nadat de militaire regering van Jaruzelski Solidariteit had ver boden. De OPZZ-voorzitter, die ook in het Politburo van de partij zit, waarschuwde tegen een akkoord tussen de partijleiding en Solidari teit ten nadele van de arbeiders, die men zou willen dwingen de broek riem aan te halen. Miodowicz vond verder dat de kwestie zou moeten worden besproken op de voor dit jaar geplande partij conferentie, zo dat de hele partij zich erover kan uitspreken. De directeur van het Poolse in stituut voor opinieonderzoek, Kwiatkowski, zei dat de partij het wantrouwen van de bevolking moet proberen te overwinnen. Vol gens hem wil ruim de helft van de bevolking dat regering en opposi tie nu eindelijk een akkoord slui ten. Kwiatkowski zei dat de partij leden die zo beducht zijn voor Soli dariteit er goed aan zouden doen ook eens te denken aan "het gevaar van de zelfgenoegzaamheid, de on bekwaamheid en het conservatis me van onze kaderleden". Tot voor kort weigerde de partij nog.te praten over erkenning van Solidariteit, maar de afgelopen maanden zijn er steeds meer aan wijzingen dat de partijtop aan stuurt op een vergelijk met het vak verbond. Met het weer toelaten van Solidariteit wil de partij voorko men dat er nieuwe stakingen uit breken in het door tekorten en in flatie geplaagde land. Bovendien heeft de partij de steun van Solida riteit nodig om haar economische hervormingsprogramma uit te voe- PRETORIA Het hooggerechts hof van Pretoria heeft gisteroch tend een van de meest vooraan staande ANC-leiders, de 51-jarige Ismail Ebrahim, tot een gevange nisstraf van 20 jaar veroordeeld op een aanklacht van hoogverraad. Samen met Ebrahim hoorden ook Acton Maseko (38) en Simon Dlad- la (36) respectievelijk een vonnis van 23 en 12 jaar gevangenisstraf tegen zich uitspreken in een proces dat 18 maanden heeft geduurd. door Ruud de Wit Eerder had de rechter Ebrahim en Maseko schuldig bevonden aan een aanklacht van hoogverraad en Dladla aan terrrorisme. Na het uit spreken van het vonnis brachten de beklaagden alsook kennissen en familieleden de ANC-groet en hie ven zij het 'zwarte' volkslied 'Nkosi Sikekel'Afrika' aan. Volgens som mige aanwezigen schreeuwde een blanke politieagent hier doorheen 'Lang leve de AWB'. Tegen de drie was door de open bare aanklager onder meer ten las te gelegd, dat zij verantwoordelijk waren geweest voor een aantal landmijnontploffingen in de Oost- Transvaal. In zijn vonnis zei rech ter Daniels dat hij in het geval van Maseko en Ebrahim de doodstraf zou hebben uitgesproken, als er bij de landmijnontploffingen doden waren gevallen. Als verzwarende factor bij het vaststellen van de strafmaat voerde hij aan, dat de aangeklaagden had den geweigerd om hun mond tij dens het proces open te doen en evenmin berouw hadden getoond. Ebrahim zat al eens een straf van 15 jaar uit vanwege sabotage. LONDEN (AP) De Britse minis ter van binnenlandse zaken, Doug las Hurd, heeft gisteren het Hof van Beroep opdracht gegeven zich op nieuw te buigen over de zaak van vier Ieren die tot levenslang zijn veroordeeld wegens een serie bom aanslagen op Britse pubs in 1974. Volgens de minister zijn er nieuwe gegevens die heropening van de zaak van de zogeheten 'Vier van Guildford' noodzakelijk maken. Carole Richardson (29), Patrick Armstrong (36), Paul Hill (34) en Gerry Conlon (33) werden in okto ber 1975 tot levenslang veroor deeld, omdat bewezen werd geacht dat zij betrokken waren geweest bij aanslagen op twee meest door Britse militaire bezochte pubs in Guildford, ten zuidwesten van Londen. Bij deze aanslagen, in ok tober 1974, vielen vijf doden en 65 gewonden. Armstrong en Hill werden daar naast tevens veroordeeld wegens een aanslag op een pub in Wool wich, in november 1974, waarbij twee doden en 26 gewonden vielen. De vier hebben altijd volgehouden onschuldig te zijn. In 1977 werd een verzoek om her opening van hun zaak echter door het Hof van Beroep verworpen. Sinsdien zijn vele prominenten voor de vier in het geweer geko men en is ook in de pers herhaalde lijk aangedrongen op heropening van de zaak. In antwoord op vragen van een parlementslid zei minister Hurd gisteren in het Lagerhuis dat er nieuwe belangrijke punten zijn die naar zijn oordeel door het Hof van Beroep moeten worden bezien. Hurd verwees onder meer naar het feit dat Hill en Richardson kenne lijk over alibi's beschikken die nooit door een rechtbank in over weging zijn genomen. Voorts zou den Richardson tijdens haar ver hoor door de politie drugs zijn toe gediend, aldus Hurd. Bij zijn beslissing is Hurd overi gens voorbijgegaan aan het feit dat het Hof van Beroep in 1977 afwij zend oordeelde terwijl het op de hoogte was van de bekentenissen van twee leden van het Iers Repu blikeins Leger (IRA). De twee IRA- leden waren veroordeeld wegens andere aanslagen, maar hadden te vens bekend verantwoordelijk te zijn voor de pub-aanslagen. Vorig jaar boog het Hof van Be roep zich opnieuw over de zaak van zes Ieren die tot levenslang waren veroordeeld wegens een serie aan lagen op pubs in Birmingham, waarbij in 1974 21 doden vielen. Hun vonnissen werden door het Hof bekrachtigd. BAGHDAD (Rtr/AFP/AP) - In de hoofdstad Teheran en zestien an dere Iraanse steden zijn gisteren 56 drugshandelaren opgehangen. Dat maakte het Iraanse persbureau IR- NA bekend. Onder de geëxecuteerde drugs handelaren waren drie Afghanen en een Pakistaan. De Iraanse anti narcotica brigade nam 57 ton drugs in beslag. INRA meldde dat het grote aantal geëxecuteerden een bewijs is voorde 'vastberadenheid' de Iraanse overheid de strijd tegen de drugs aangaat. De geestelijk leider van Iran, ayatollah Khomeini, kondigde daarentegen een amnestie af voor 4.500 veroordeelde gevangenen ter gelegenheid van de 10de verjaar dag van de islamitische revolutie. Het Iraanse persbureau IRNA berichtte dat de gevangenen die amnestie krijgen, vast zitten in ver schillende plaatsen en steden in de noordoostelijke provincie Khoras- De gevangenen zullen in twee fa sen worden vrijgelaten: de eerste groep van 3.467 mensen zal vrij ko men voor 1 februari, de eerste dag van de festiviteiten, en de overige 1.033 zullen in de loop van de daar opvolgende tien dagen op vrije voeten komen. "De gevangenen die amnestie krijgen, hebben er een derde van hun straf opzitten en hebben blijk gegeven van hun goed gedrag," aldus IRNA. WENEN (ANP/GPD) - Tsjechoslo- wakije en Roemenië kunnen deze week stevige kritiek verwachten op hun mensenrechtenbeleid tij dens de slotbijeenkomst van de Europese veiligheidsconferentie in Wenen. Deze zogeheten Conferen tie over Veiligheid en Samenwer king in Europa (CVSE) zal donder dag officieel worden afgesloten door de ministers van buitenlandse zaken van de 35 deelnemende lan den. Naar gisteren in de wandel gangen verluidde, kan er op gere kend worden dat de meeste minis ters de twee Oostbloklanden niet zullen sparen in hun redevoerin gen. Praag heeft bij de meeste delega ties een slechte beurt gemaakt door zondag met het nodige ge weld een demonstratie te verhinde ren waarbij herdacht werd dat 20 jaar geleden de student Jan Palach zich in brand stak uit protest tegen de Sovjet-inval in Tsjechoslowa- kije. Er werden 91 arrestaties ver richt. Roemenië heeft in Wenen wrevel gewekt door zijn tweeslachtige op stelling tegenover het Weense slot document. Enerzijds gaf de Roe meense delegatie, net als de overi-, ge 34 landen, haar goedkeuring aan de slotverklaring (voor de aanvaar ding waarvan overeenstemming is vereist). Maar anderzijds verklaar de zij zich het recht te willen voor behouden om bepaalde afspraken over de mensenrechten naast zich neer te leggen. Een van de paragrafen die Roe menië naast zich neerlegt heeft be trekking op de (slechte) behande ling van de grote Hongaarse min- George Shultz derheid in Roemenië. Het verdrag schrijft gelijkberechtiging van minderheden voor. Een andere pa ragraaf die de Roemenen niet wil len uitvoeren bevat een belofte om binnen een jaar alle wetten van het land openbaar te maken. Zonder die weigering zouden de Roeme nen hun omstreden wet op de bin nenlandse veiligheid moeten pu bliceren. In kringen van de Nederlandse delegatie werd erop gewezen dat de Roemeense manoeuvre niet al leen door het Westen en de neutra le en niet-gebonden landen is ver oordeeld, maar impliciet ook door de Sovjetunie. Duidelijk is wel dat de Roemenen het laatste beetje po pulariteit dat zij wellicht in het Westen nog hadden wegens hun vaak onafhankelijke opstelling binnen het Warschau-pact, in We nen hebben verspeeld door zich vrijwel voortdurend halsstarrig op te stellen op het gebied van de mensenrechten. Het optreden van de Praagse au toriteiten zorgde gisteren echter voor de meeste cynische commen taren. Terwijl in Wenen vreugde heerste over de aanvaarding van een slottekst, die mede door aller lei nieuwe afspraken over de men senrechten als een mijlpaal is om schreven, vormden in Praag wa penstokken, honden en waterka nonnen het antwoord van de poli tie aan betogers die riepen om vrij heid en de vrijlating van politieke gevangenen. Steny Hoyer, vice-voorzitter van de Amerikaanse delegatie in We nen, verklaarde op een persconfe rentie dat het incident in Praag dui delijk in tegenspraak is met de slot verklaring van Wenen. Hij weiger de het voorval echter te zien als een bewijs dat alle mooie verklaringen over de mensenrechten in de prak tijk weinig effect sorteren. Ondanks de vooruitgang die in Wenen is geboekt, zijn er echter nog steeds politieke gevangenen, onder meer in de Sovjetunie, zei Hoyer. Het zijn veelal mensen van wie de Sovjetunie ontkent dat zij om politieke redenen vastzitten in gevangenissen of psychiatrische klinieken. Volgens Moskou betreft het geesteszieken of mensen die veroordeeld zijn wegens criminele vergrijpen. Hoyer heeft echter een lijst van 130 van dergelijke geval- Het proces tegen met name Ebrahim trok de afgelopen ander- halfjaar grote aandacht, ook in het buitenland. Ebrahim is de hoogst- geplaatste ANC-er die in Zuidafri- ka terecht heeft gestaan, sinds Nelson Mandela en andere ANC- leiders in 1964 tot een levenslange gevangenisstraf werden veroor deeld. Daarnaast was Ebrahim een goede bekende van de Nederlands- Belgische Hélène Passtoors, die in 1986 tot een gevangenisstraf van 10 jaar werd veroordeeld, onder meer vanwege hoogverraad tegen de Zuidafrikaanse regering. Het proces tegen Ebrahim, die over de Indiase nationaliteit be schikt, veroorzaakte ook opschud ding en verontwaardiging, omdat hij door de Zuidafrikaanse veilig heidspolitie uit het buurland Swaziland is ontvoerd. Dit aspect werd tijdens het proces door de rechter niet aangevochten, maar hij hield er verder ook geen reke ning mee. Bij het vaststellen van de schuldvraag moest de rechter toe geven, dat Ebrahim niet betrokken is geweest bij het plaatsen van de landmijnen in de Transvaal, maar hij verweet daar wel van op de hoogte te zijn geweest. Nu het vonnis tegen Ebrahim is uitgesproken, lijkt overigens niets meer de vrijlating van Hélène Pas stoors in de weg te staan. Een jaar geleden liet de Zuidafrikaanse mi nister van buitenlandse zaken. Roelof 'Pik' Botha aan zijn Belgi sche collega Tindemans weten, dat Passtoors naar Belgie zal worden uitgewezen, zodra haar aanwezig heid als eventuele staatsgetuige in het proces tegen Ebrahim niet meer gewenst is. Tijdens haar ei gen proces beweerde Passtoors een liefdesrelatie met Ebrahim te hebben gehad en gaf zij ook toe dat hij een van haar belangrijkste con tacten met het ANC was geweest. TONGI Ondanks het ernstigste treinongeval in de geschiedenis van Bangladesh, afgelopen weekeinde in de plaats Tongi, zit de schrik er bij de Bengalezen kennelijk niet erg in. Deze met mensen uitpuilende trein vertrok gisteren uit Tongi. De treinreizigers keerden huiswaarts na het bijwonen van één van de grootste moslim-feesten ter wereld, de zogenaamde Biswa Ejtema. Ook de bij het treinongeval betrokkenen hadden het moslim-feest mee gemaakt. De machinisten van de twee treinen die zondag op elkaar botsten, waarbij zeker 114 mensen om het le ven kwamen, hebben gezegd dat zij allebei toestemming van de verkeersleiding hadden gekregen om hetzelfde spoor te gebruiken. <Foto anp> BUDAPEST (GPD) De Praagse politie heeft gisteren opnieuw met geweld ingegrepen tegen demon stranten. Nadat zondag een beto ging ter nagedachtenis van de stu dent Jan Palach, die zich twintig jaar geleden door zelfverbranding om het leven bracht, door keihard optredende oproerpolitie was ver hinderd, gingen gistermiddag op nieuw enkele honderden demon stranten de straat op. Zij protes teerden tegen het politieoptreden van zondag en tegen het achterblij ven van de Tsjechische partij bij de hervormingen in de Sovjetunie en andere Oosteuropese landen. De rond vijfhonderd merendeels jonge demonstranten werden in het centrum van de stad binnen de kortste keren door de politie om singeld. Zij wilden bloemen leggen op het centrale Wenzeslasplein, waar Jan Palach zich twintig jaar geleden in brand stak uit protest te gen de militaire invasie van het Warschau Pact. Er werden gisteren meer dan twintig mensen gearresteerd. Daaronder was ook Vaclav Havel, de schrijver en Erasmusprijswin- naar. Zijn echtgenote bevestigde de aanhouding gisteravond. Vol gens Charta-woordvoerder Milos Hajek ging het gisteren om een spontane betoging. De demonstra tie van zondag was door de men senrechtenorganisatie Charta 77 en vier andere oppositionele groepe ringen georganiseerd. Hqjek kon niet zeggen hoeveel van de 91 beto gers die zondag werden opgepakt inmiddels zijn vrijgelaten. Charta wenst zich overigens niets aan te trekken van het harde optreden van de autoriteiten. Voor zaterdag is opgeroepen tot een de monstratieve tocht naar het graf van Jan Palach, dertig kilometer buiten Praag in het plaatsje Vseta- ty. 'Vredesmacht in bezette gebieden' HELSINKI (AP) - PLO-leider Arafat heeft Finland, dat deze maand voor een termijn van twee jaar lid is geworden van de Veilig heidsraad, om steun verzocht voor de legering van een VN-vredes- macht in de bezette gebieden. De VN-troepen zouden toezicht moe ten uitoefenen op de terugtrekking van het Israëlische leger van de Westelijke Jordaanoever en uit de Strook van Gaza. Arafat voerde gisteren bespre kingen met president Mauno Koi- visto, premier Harri Holkeri en mi nister van buitenlandse zaken Ka- levi Sorsa. Hij sprak na afloop van de ontmoetingen over de noodzaak van een internationale vredescon ferentie en veroordeelde wat hij noemde de Israëlische stijfkoppig heid, om te weigeren een dialoog aan te gaan met de PLO. len, waarvan zij gelooft dat het in werkelijkheid gewoon om politie ke gevangenen gaat. Veel zitten er in psychiatrische ziekenhuizen. Hoyer onderstreepte dat dit niet temin geen reden was om de Ween se CVSE-Conferentie nog langer te rekken. Het is volgens hem een feit dat er al veel ten goede is veran derd. Het storen van westerse ra dio-uitzendingen is stopgezet, het aantal joden dat de Sovjetunie mag verlaten is toegenomen en het aan tal politieke gevangenen is „dra matisch" verminderd. Hoyer wees erop dat doelstellin gen nooit meteen voor de volle 100 honderd procent kunnen worden gerealiseerd. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Shultz arri veerde gisteren in Wenen voor zijn laatste officiële optreden. Vrijdag, bij het aantreden van de nieuwe re- gering-Bush, moet hij plaatsmaken voor zijn opvolger Baker. Tijdens zijn vlucht naar de Oostenrijkse hoofdstad prees hij de vooruitgang op het gebied van de mensenrech ten in de Sovjetunie. Wel drong hij aan op het afbreken van de Berlijn- se muur. Het Sovjet-persbureau Tass noemde Shultz de architect van de dooi in de betrekkingen tus sen Oost en West. ADVERTENTIE Voortereidingsfaesluit (Hoge) Rijndijkbuurt Hierbij wordt bekend gemaakt, dat de gemeenteraad op 16 januari 1989 heeft verklaard, dat een ontwerp-bestemmings- plan wordt voorbereid voor de (Hoge) Rijndijkbuurt, welk gebied wordt begrensd door de Nieuwe Rijn, de Zoeterwoud- sesingel, de Fruinlaan, de Roomburgerlaan en het Rijn en Schiekanaal, zoals aangegeven met een balletjeslijn op de tekening no. 43 ST 9400. Dit voorbereidingsbesluit treedt in werking met ingang van 17 januari 1989. T.a.v. de lokatie Verdamstraat, welke ligt binnen het gebied van het voorberei dingsbesluit en nader op de tekening is aangegeven, hebben Burgemeester en Wethouders tevens bepaald, dat het zonder schriftelijke (aanleg)vergunning niet is toegestaan: I zodanige werken geen bouwwerken zijnde en werkzaamhe den te verrichten dat de inrichting van de bebouwing op de lokatie Verdamstraat voor andere detailhandelsactiviteiten dan in de meubelbranche en in de woningtextiel dan wel voor anderssoortige bedrijven, opslag, horeca, groothandel en recreatieve doeleinden geschikt wordt gemaakt; II de strook onbebouwde grond achter de nieuw te bouwen meubeltoonzaal en tegenover de woningen aan de Rijndijkstraat te verharden, waarbij de vergunning in elk geval zal worden geweigerd, indien de verharding nodig is om het terrein voor parkeerterrein of opslagdoeleinden met uitzon dering van opslag ten dienste van hoveniersprodukten geschikt te maken. Het besluit en de tekening liggen voor een ieder ter inzage in kamer 210 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Leiden. Voortereidingsfaesluit gedeelten Nieuwstraat tussen Burgsteeg en Beschuitsteeg en Beschuitsteeg en Hierbij wordt bekend gemaakt dat de Gemeenteraad op 16 januari 1989 heeft verklaard, dat de vaststelling van een bestemmingsplan wordt voorbereid voor de gedeelten van de Nieuwstraat, gelegen tussen de Beschuitsteeg en de Burg- steeg en tussen de Beschuitsteeg en de Hartesteeg in Pancras-West, zoals respectievelijk is aangegeven op de teke ningen nr. 12 ST 9560 en 12 ST 9297 A. Voorts heeft de Gemeenteraad in het kader van dit besluit tevens bepaald, dat het zonder schriftelijke vergunning van Burgemeester en Wethouders (aanlegvergunning) niet is toe gestaan zodanige werken - geen bouwwerken zijnde - en werkzaamheden te verrichten, dat de inrichting van de be bouwing op de lokaties volgens het voorbereidingsbesluit geschikt wordt gemaakt voor horeca, groothandel, opslag, garagebedrijven, kamerverhuur, stalling van auto's en recreatieve doeleinden. Dit voorbereidingsbesluit treedt in werking met ingang van 17 januari 1989 en ligt tevens met ingang van die datum voor een ieder ter inzage in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. kamer 210.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 5