Ruzie in coalitie over mediabeleid Aantal vluchtelingen neemt toe De Korte verwerpt uitspraken Lubbers Psychologen boos om beperking vergoeding Collectieve verzekering tegen ziektekosten Haagse minima Op een gewone zakenrekening krijgt u automatisch een hogere rente bij een hoger saldo. DEN HAAG (GPD) Vice-premier De Korte (WD) houdt vast aan de afspraken die over het mediabeleid zijn gemaakt in het regeerakkoord. Daarmee wordt de kloof tussen de co alitie-partners CDA en WD vergroot. Het afgelopen weekeinde ontstak WD-woordvoer- der Hermans al in grote woede over uitspraken van premier Lubbers over commerciële televisie in Nederland. Lubbers verklaarde zondag geen voorstander te zijn van de invoe ring van commerciéle televisie. De minister-president meende dat het Kombrink (PvdA) overweegt overstap naar Rotterdam DEN HAAG (GPD) - PvdA-kamer- lid Hans Kombrink denkt er "heel serieus" over bij de komende ge meenteraadsverkiezingen in Rot terdam als lijsttrekker voor zijn partij op te treden. Maar hij wil daar dan wel voor worden ge vraagd, zo liet Kombrink weten in een vraaggesprek met NRC/Han- delsblad. De financieel specialist van de PvdA is afkomstig uit Rot terdam en zit sinds december 1972 in de Tweede Kamer. Enkele maanden geleden werd Kombrink al voor een topfunctie bij de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) gevraagd. Na rijp beraad besloot hij toen daar van af te zien. Het gewestelijk bestuur van de PvdA in Rotterdam zal Hans Kom brink in ieder geval met open ar men ontvangen. Gewest-voorzitter Peter van Dijk: "Als hij beschik baar is, gaat het om een hoge plaats op de lijst die uitzicht biedt op een wethouderschap". Pas na de zomer begint de procedure voor de kandi daatstelling. Nieuwe wet telecommunicatie toch ingevoerd DEN HAAG (ANP) De wet op de telecommunicatie, waarin de tech nische eisen aan telefoon-appara- tuur zijn vastgelegd, wordt gewoon uitgevoerd. Het ministerie van ver keer en waterstaat bestrijdt berich ten dat de wet niet tijdig zou zijn voorgelegd aan de Europese Com missie en daarom ongeldig zou zijn. Het telecommunicatiebedrijf Vi- ho Europe in Maastricht heeft een brief ontvangen van de Europese Commissie waarin staat dat de Ne derlandse overheid de wet niet tij dig heeft voorgelegd in Brussel en dat deze daarom niet mag worden toegepast. Gebeurt dat toch, dan kunnen gedupeerde bedrijven met succes naar de rechter stappen. Ook volgens door diverse media geciteerde Brusselse woordvoer ders is de wet te laat ingediend bij de EC. Actie Op 220 Friese openbare- en 20 christelijke- en rooms katholieke basisscholen zal morgen noodge dwongen geen les worden gege ven. De ouders van de leerlingen houden hun kinderen thuis uit pro test tegen het onderwijsbeleid van minister Deetman. Friesland is de enige provincie waar actie wordt gevoerd door ouders. De Friese VOO (Vereniging voor Openbaar Onderwijs) kon haar collega-orga nisaties in Drenthe en Groningen vanwege een afspraak met de vak bonden niet over de streep trek ken. Diefstal Vier militairen zijn aangehouden op verdenking van diefstal van au toradio's ter waarde van 100.000 gulden. Dit heeft het ministerie van defensie gisteren bekend ge maakt. Gedurende het inmiddels bijna afgeronde onderzoek hebben de verdachten 63 diefstallen be kend. Het marechaussee-recher cheteam heeft tijdens het onder zoek ook 28 helers kunnen aanhou den. Achtervolging Vijf Amsterdamse jongeren in de leeftijd van 18 tot 25 jaar zijn dit weekeinde door de Alkmaarse rijkspolitie na een wilde achtervol ging aangehouden op verdenking van autodiefstal, vernieling en joy riding. Eén van de verdachte zal bovendien poging tot doodslag ten laste worden gelegd omdat hij in reed op een politieblokkade, zo deelde de politie gisteren mee. De vijf verdachten hebben inmiddels bekend 18 autodiefstallen in de kop van Noord-Holland te hebben gepleegd. huidige stelsel van publieke om roepen beter in stand kan blijven. Om die omroepen verder te kun nen financieren, zou de zendtijd van de STER uitgebreid kunnen worden, zo suggereerde Lubbers. Een commercieel, zuiver op winst gericht, omroepnet, ziet de premier niet zitten. De afspraken daarover in het regeerakkoord zijn volgens hem achterhaald. Darin staat dat commerciële televisie in Nederland mogelijk moet zijn, wanneer tenminste drie omroepen dat willen. Dat is het geval: AVRO, TROS en Veronica (samen ATV) proberen al geruime tijd om samen met vier grote uitgevers een com merciële zender van de grond te krijgen. De Korte verklaarde gisteren de uitspraken van Lubbers te zien als een persoonlijke visie, die de pre mier wel meer naar voren pleegt te brengen. Maar CDA-minister Brinkman (mediabeleid) noemde Lubbers' suggestie de STER-recla- me uit te breiden 'onontkoombaar'. Hij gaf toe dat Lubbers het debat over het mediabeleid ingrijpend heeft beïnvloed met zijn uitspra ken. De ATV-omroepen en de vier uit gevers (Elsevier, Perscombinatie, Telegraaf en VNU) houden intus sen vast aan hun plannen voor een commerciële omroep. Zij zijn niet van zins hun plannen nog eens te heroverwegen, zoals Lubbers hen zondag aanraadde in het VARA- programma 'Achter het Nieuws'. ATV-secretaris Jim Bos zegt naar aanleiding van de uitspraken van premier Lubbers dat het "een kulredenering" is om te stellen dat de Nederlandse kijker nu opeens geen moeite zou hebben met een sterke uitbreiding van de reclame zendtijd, en dat bijgevolg de be hoefte aan de invoering van een commerciële omroep kleiner zou zijn geworden. "Als Lubbers zegt dat AVRO, TROS en Veronica hun plannen voor commerciële televisie nog maar eens moeten heroverwegen, dan betekent dat eigenlijk: jullie moeten de zaak maar afblazen. Wij zijn van mening dat dat geen oplos sing biedt voor de problemen rond de omroep. Wat je vaststelt is dat commerciële televisie in de ons omringende landen steeds meer in gang vindt. Nederland kan zich aan die ontwikkeling niet onttrekken". Bos stelt dat de omroepen mor gen op een 'openhartige en duide lijke manier' met de ministers Brinkman en De Korte zullen pra ten. "Per slot van rekening heeft Lubbers niet gezegd dat het regeer akkoord al van tafel is. Wij zullen in ieder geval keihard op duidelijk heid aansturen. Het lijkt op dit mo ment wel alsof alleen het CDA het land regeert, maar ik heb begrepen dat de uitspraken van Lubbers ook voor de WD als een verrassing zijn gekomen. Ik denk dat beide partij en wat dat betreft nog wei een ap peltje met elkaar te schillen heb ben. Ik ben er van overtuigd dat we nog dit kwartaal met z'n alleen dui delijkheid zullen hebben", aldus Bos. Vechtpartijen in opvangcentra AALTEN/SLAGHAREN (GPD) - Twee groepen vluchtelingen in het opvangcentrum huize De Eik in het Overijsselse Slagharen zijn gis teravond met elkaar op de vuist ge gaan. In het afgelopen weekeinde was het ook al twee keer raak in een asielzoekerscentrum in het Gelderse Aalten. Irritatie over klei nigheden was in beide opvanghui zen de oorzaak van de problemen. In Slagharen raakte een bewoner gisteravond onder de maaltijd geïr riteerd omdat een ander voordrong bij het opscheppen van eten. Een groep van twintig Somaliërs ging vervolgens op de vuist met een groep van zestien Syriërs en Liba- nezen. Omdat de twee bevolkings groepen al vaker problemen had den met elkaar werd na spoedover leg met het ministerie van WVC be sloten elf Arabieren over te bren gen naar andere asielopvangcen tra. In Aalten, waar zes asielzoekers uit Slagharen inmiddels zijn onder gebracht, is de rust nog maar net te ruggekeerd. Zowel zaterdag als zondag raakten vluchtelingen daar slaags met elkaar. Op beide dagen werd de hulp van de politie inge roepen. HAARLEM (GPD) - Veertien psy chologen in Kennemerland heb ben een kort geding aangespannen tegen ziekenfonds Spaarneland in Heemstede. Het geding dient aan staande vrijdag bij de Haarlemse rechtbank. De psychologen zijn boos over het feit dat Spaarneland zonder overleg met hen heeft be sloten, per 1 januari de vergoeding voor kortdurende hulp te beperken tot zes gesprekken per jaar. Tot nu toe waren dat er acht. Bovendien wordt de eigen bij drage die de cliënten voor het eer ste gesprek moeten betalen, ver hoogd van tien naar vijfentwintig gulden. De psychologen willen met het kort geding bereiken dat Spaarneland de maatregel uitstelt totdat er overleg met hen is ge voerd. Het ziekenfonds heeft een jaar geleden weliswaar schriftelijk aan gekondigd dat er veranderingen op til waren, maar sindsdien is er vol gens de psychologen geen overleg meer geweest. De psychologen zeggen wel pogingen te hebben ge daan met de directie van Spaarne land te praten, maar de afspraken zouden tot drie keer toe op het laatste moment door het zieken fonds zijn afgezegd. Kortdurende psychologische hulp wordt in Kennemerland sinds negen jaar door het ziekenfonds vergoed. De vergoeding geldt voor iedereen die een aanvullende ver zekering heeft. Spaarneland heeft eind vorig jaar besloten het aanvul lingsfonds per 1 januari te wijzi gen. Alternatieve geneeswijzen vallen er onder bepaalde voor waarden nu ook onder. Tegelij kertijd is echter het aantal gesprek ken dat verzekerden bij een eerste lijns psycholoog mogen voeren, te ruggebracht van acht naar zes. De psychologen vrezen dat nu zeker de helft van hun cliënten niet meer goed kan worden geholpen. Acht gesprekken is het minimum, vinden zij. Ook het ministerie van WVC hanteert die norm. Verder vrezen de psychologen dat een aan tal mensen die baat zou kunnen hebben bij kortdurende psycholo gische hulp voortaan niet meer komt, omdat ze de eigen bijdrage te hoog vindt. De psychologen, gesteund door de Plaatselijke Huisartsen Vereni gingen in Kennemerland, noemen het onbegrijpelijk dat Spaarneland niet eerder met hen heeft gespro ken over 'deze ingrijpende wijzi ging in de polisvoorwaarden'. Uit wetenschappelijk onderzoek is volgens de psychologen geble ken, dat deskundige toepassing van psychologische hulp tot aan zienlijke besparingen (tot dertig procent) van de kosten van medi sche zorg leidt. Onlangs is dit nog eens onderstreept door deskundi gen als prof. dr. R. Diekstra van de Wereld Gezondheids Organisatie en dr. J.L. van de Lande, genees- APELDOORN - Prinses Margriet ontving gisteren uit handen van de Hoge Commissaris der Vluchtelingen Hocke het eerste lot uit de zogenoemde Willem en Mary-loterij, een initiatief van de Staatsloterij. De opbrengst van de loterij is bestemd voor Afghaanse vluchtleingen. Prinses Margriet is beschermvrouwe van de stichting 'Herden king Willem enMary'. (foto anp) DEN HAAG (ANP) - Cliënten van de Sociale Dienst in Den Haag kun nen zich in de toekomst aansluiten bij een goedkope collectieve ziek tekostenverzekering. PvdA-wet- houder C.V. Martini van gezond heidszorg meldt dit plan in de nota 'Beter Gezond' die gisteren aan de Haagse gemeenteraad is voorge legd. Het plan volgt op een onderzoek waaruit is gebleken dat mensen die in een sociaal-economische achter standsituatie verkeren, minder ge zond zijn dan anderen. Dit geldt ook voor bewoners van een aantal Haagse wijken. Met het plan wil de gemeente Den Haag voorkomen dat sociale minima zich in de toe komst niet of onvoldoende tegen ziektekosten verzekeren. De eigen bijdrage en de nominale premie zijn zaken die veel mensen met een minimum inkomen zich op dit mo ment niet kunnen veroorloven. Die groep vormt in Den Haag ongeveer een derde deel van de bevolking. De gemeente speelt met haar plannen in op de reorganisatie van de gezondheidszorg en de ziekte kostenverzekeringen zoals die is voorgesteld in het plan-Dekker. In dit plan is voorzien in een verplich te basis-verzekering voor iedereen. Iedereen die dat wil kan daarnaast nog een aanvullende verzekering afsluiten. Volgens Martini is het ziekenfonds voor veel minima nu al te duur. Als het plan-Dekker wordt doorgevoerd, zal deze situa tie alleen maar verslechteren. Om te voorkomen dat mensen met een uitkering zich niet aanvul lend verzekeren, wil de gemeente Den Haag voor hen een collectieve aanvullende verzekering afsluiten. De bedoeling is dat de ziektekos tenverzekeraar korting geeft op de premies, in ruil voor de 80.000 GSD-cliënten die zij krijgt aange boden. Volgens het plan gaat de ge meente Den Haag naar Brits voor beeld een organisatie opzetten, een zogenaamde HMO (Health Main tenance Organisation). Deze orga nisatie voert niet alleen de ziekte kostenverzekering uit, maar orga niseert en exploiteert voor haar verzekerden ook zelf een aantal voorzieningen. Eén van die voor zieningen zal bestaan uit een ge trainde vrijwilligers-brigade voor bejaarden die zowel thuis als in de wijken omstandigheden en situa ties moet gaan signaleren die de ge zondheid op wat voor manier dan ook kunnen bedreigen. Verder zal in de wijk veel worden gedaan aan gezondheidsvoorlich ting en zal een actief 'rookontmoe- digingsbeleid' worden gestart. Dat laatste is gericht op de complete Haagse bevolking. De bedoeling is dat de gemeente Den Haag zich als 'rookvrij' gaat presenteren en dat roken in gemeentelijke gebouwen wordt verboden. SCHIPHOL (ANP) - Deze maand hebben zich al 96 vluchtelingen ge meld bij de marechaussee op Schiphol voor politiek asiel. Het overgrote deel blijkt rechtstreeks met dit doel naar ons land te zijn gereisd, aldus de commandant van de Koninklijke Marechaussee op Schiphol, kapitein P. Verdonk. Hij verwacht dat het aantal vluchtelingen dit jaar zich meer dan zal verdubbelen ten opzichte van 1988. Toen vroegen 1027 vreemdelingen op Schiphol om po litiek asiel. Dit aantal was al een verdubbeling ten opzichte van 1987. "Uit de ervaring die in onze buurlanden is opgedaan, weten we dat wanneer de stroom eenmaal goed op gang gekomen is er een sneeuwbaleffect ontstaat", aldus Verdonk. Alleen al afgelopen zon dag vroegen 21 vreemdelingen op de nationale luchthaven om poli tiek asiel. Vandaag zal de Eerste Kamer de behandeling voortzetten van de door de minister van justitie voor gestelde wijziging van de vreemde lingenwet. Deze moet het mogelijk maken dat de vreemdelingen die op Schiphol politiek asiel vragen weer in het opvangcentrum op Schiphol-Oost worden onderge bracht voor de duur van de behan deling van hun aanvraag. In die tijd mogen zij dit centrum niet verla ten. In de maand december meldden zich 130 asielzoekers op Schiphol, voor de luchthaven een record. Toen echter vonden de Koninklij ke Marechaussee en justitie het te vroeg om daaruit conclusies te trekken. Volgens Verdonk is in 1987 en in 1988 naar schatting zes tig procent van de asielzoekers op Schiphol gestrand, terwijl zij via Amsterdam op doorreis waren naar het land waar ze zich wilden vestigen. Op het moment dat bleek dat zij hun reis van Schiphol niet konden vervolgen vroegen zij in Nederland politiek asiel aan. Nu is volgens Verdonk echter ge bleken dat het overgrote deel van de asielzoekers van deze maand be wust naar Nederland is gekomen om hier asiel aan te vragen. "Met de jongste cijfers krijgen we nu een bevestiging van het vermoeden dat de regeling zoals die nu van kracht is als gevolg van de uitspraken van de Hoge Raad en de president van de rechtbank in Haarlem voor een groei van het aantal asielzoekers zal zorgen". Getuigenverhoor over betaling KEP ROTTERDAM (ANP/GPD) - De komende weken zullen een aantal perso nen die betrokken zijn geweest bij de betaling van 2,4 miljoen gulden door KEP aan Elba aan een zogenoemd faillissementsverhoor worden on derworpen. Dit heeft de Rotterdamse rechter-commissaris mr. T. Fransen gisteren verklaard. Drukkerij Elba heeft inmiddels bij het failliete KEP ook nog een vordering van 66 miljoen gulden ingediend wegens 'gederfde brutowinst'. Curator mr. J. Mentink van KEP heeft deze eis op de lijst van 'betwiste vorderingen' geplaatst. De curatoren van KEP hadden vorige week in een rapport aan de rech ter-commissaris mr. T. Fransen hun twijfel uitgesproken over de betaling van 2,4 miljoen gulden door KEP aan Elba. De betaling vond plaats vlak voordat minister Van den Broek het contract met KEP opzegde. KEP had de Nederlandse Middenstands Bank (NMB), de medefinan cier van zowel KEP als Elba, de spoedopdracht gegeven om de 2,4 mil joen gulden aan Elba over te maken. Het grootste aandeel van de asielzoekers van deze maand wordt met 29 gevormd door statenloze Palestijnen. Verder vroegen 28 So maliërs, 11 Libiërs, 13 Iranezen en acht Irakezen om politiek asiel. De overigen kwamen uit Ghana, An gola, Zuidafrika, Polen en Jemen. Terugkeerpremie Het WD-kamerlid Wiebenga heeft tijdens een partijbijeenkomst in Amsterdam voorgesteld een soort terugkeerpremie in te stellen voor mensen die illegaal in ons land ver blijven. Het zou een soort financië le tegemoetkoming voor de reis en de eerste levensbehoeften moeten zijn. Volgens Wiebenga neemt binnen de WD steeds meer de overtui ging toe dat het illegalen-beleid "gedeeltelijk financieel" moet wor den opgelost, onder andere door de genoemde terugkeerpremie. Hij noemde als voorbeeld vergelijkba re regelingen in België en de Bondsrepubliek Duitsland. De politiek moet volgens de W- D'er de problematiek van de ille gaal in Nederland verblijvende vluchtelingen snel aanpakken. Hun aanwezigheid in Nederland is funest zowel voor henzelf (ze krij gen door hun illegale status geen enkele uitkering) en voor de grote steden waar ze veelal in moeilijke omstandigheden ondergedoken zitten. De gemeenteraad van Enschede heeft gisteravond een motie aange nomen over het uitzetten van Syri sche vluchtelingen. De raad vindt dat er geen vluchtelingen naar Sy rië mogen worden uitgezet, zolang het ministerie van buitenlandse za ken en onafhankelijke organisaties onderzoeken hoe deze mensen na de terugkeer in hun geboorteland worden behandeld. De motie is ge stuurd naar de staatssecretaris Korte-Van Hemel (justitie) en de Tweede Kamer. ADVERTENTIE Goed nieuws voor bedrijven, verenigin gen, stichtingen en vrije beroepsbeoefenaren. Tot dusver moest u steeds weer met uw bank afspraken maken over de belegging van overtollige middelen op een aparte rekening. Dat is niet meer nodig. De Zakenrekening van de Nutsspaarbank kombineert het gemak van betalingsverkeer en de voordelen van een getrapte rentevergoe ding: naarmate het saldo op de rekening hoger is, kan een hogere trap in de tariefstelling worden bereikt. Hiermee wordt uw Zakenrekening tevens Beleggingsrekening. De rente wordt maandelijks aangepast aan de ontwikkeling op de geldmarkt. Rente over de hoogste trap maar liefst Vrije beschikkingsmogelijkheid A TH/ Alle betalingsverkeerdiensten. I j L— U De Zakenrekening van de Nutsspaarbank kent geen opzegtermijnen, boetes of andere beperkingen. De Zakenrekening biedt daarmee grote vrijheid, veel gemak en een hoog rendement. Automatisch, zonder dat u daar iets voor hoeft te doen. Wilt u meer weten over deze nieuwe ser- vice? Een afspraak bij één van onze kantoren is C>' zo gemaakt. Daar zijn wij u graag van dienst. De Nutsspaarbank doet meer voor ondernemers. nutsspaarbank heer-directeur van psychiatrisch ziekenhuis St. Bavo in Noordwij- kerhout. Volgens de psychologen zal zie kenfonds Spaarneland zichzelf door de vermindering van het aan tal gesprekken in de vingers snij den: meer mensen zullen in het 'medische circuit' terechtkomen, hetgeen meer geld kost. Bovendien krijgen deze mensen in dat geval niet de soort hulp waar ze het meest bij gebaat zijn, aldus de psy chologen. Het vergoeden van kortdurende psychologische hulp door zieken fondsen gebeurt nog schaars en niet volgens een vast beleid. Het ziekenfonds Spaarneland bestrijdt de kosten uit de aanvullende verze keringsgelden. Al jaren probeert met name het Ned. Instituut voor Psychologen de voordelen van een dergelijke voorziening erkend te krijgen. In 1987 zegde de toenmali ge staatssecretaris van volksge zindheid (Van der Reijden) toe dat er proefnemingen zouden moeten komen. Tot dusver is er nog niet meer dan overleg met het ministe rie van WVC om experimenten op gang te krijgen. Benzinestations Shell vernield TILBURG (ANP) - Bij vier Shell- pompstations in Tilburg zijn de af gelopen nacht vernielingen aange richt. De recherche is bezig met een onderzoek. In een brief aan het ANP is de verantwoordelijkheid opgeëist door de "Shell's Angels", actievoerders tegen de apartheid in Zuidafrika. Zij schrijven pompslangen te hebben doorgesneden, telmecha nismen te hebben vernield, leuzen te hebben aangebracht en bij enke le stations chemicaliën in de onder grondse tanks te hebben gedaan. Dit "om de oliemaatschappij te be roven van zoveel mogelijk klan ten", aldus de brief. De getroffen Shell-stations staan verspreid over de stad: twee in Til- burg-Noord, één aan de rand van het centrum en één in Tilburg- Zuid. In de brief wordt de eerstvol gende actie binnen twee weken voorspeld. Vijfde medewerker Toetanchamon meldt zich bij Haagse politie DEN HAAG (GPD) - Opnieuw heeft zich een medewerker van het Haagse beveiligingsbedrijf Toetan chamon gemeld bij de politie. De 30-jarige Hagenaar werd al enige tijd gezocht in verband met de bomaanslagen op Sijthoff Pers en de gemeentelijke sociale dienst in Den Haag. De man meldde zich gis teren vrijwillig en is onmiddellijk in verzekerde bewaring genomen. Het totaal aantal gearresteerde verdachten is daarmee op vijf ge komen. In december hield de poli tie drie Hagenaars aan, die inmid dels hebben bekend de bomaansla gen te hebben gepleegd. Afgelopen zondag meldde zich de oprichter van het bedrijf bij de politie, hij wordt ervan verdacht het brein te zijn achter de aanslagen. De echt genote van de oprichter heeft vier dagen in voorarrest gezeten, maar is afgelopen vrijdag op vrije voeten gesteld. De Haagse politie sluit niet uit dat er meer aanhoudingen volgen. De politie is nog op zoek 'naar twee of drie' werknemers van het be drijf, die nog moeten worden ge hoord. De oprichter van het bedrijf, de 43-jarige H., is inmiddels opgeno men in het penitentaire ziekenhuis in Scheveningen wegens proble men met de gezondheid. In 1988 zou H. tien keer in een ziekenhuis zijn opgenomen wegens hartklach ten, suikerziekte en voor een ope ratie. Overheid kan gifschip in Waal opruimen BEUNINGEN (GPD/ANP) - Het bunkerschip Naviter, waarin 600 ton chemisch afval is opgeslagen, zal binnenkort door het ministerie van VROM worden weggesleept van de ligplaats in de Waal bij Beu- ningen. De economische politie rechter in Arnhem, mr. H. Colle- wijn, heeft het schip verbeurd ver klaard. Daarmee is de Staat eige naar geworden. De Naviter is eigendom van de Beuningse onderneming Alfa Oil. Volgens politierechter Collewijn was Alfa Oil in overtreding omdat het bedrijf geen vergunning had om chemisch afval op te slaan. Volgens een woordvoerder van de ministeries van VROM en ver keer en waterstaat zal het wegsle pen van de Naviter en het oprui men van het afval tussen de twee en vier ton gaan kosten. Dat bedrag kan slechts ten dele worden be taald uit de opbrengst van het ver schroten van het bunkerschip. Er wordt overwogen om Alfa Oil op de overblijfende kosten aan te spre ken, maar de financiële positie van Alpha Oil is zeer slecht. Het voormalige bunkerschip ligt sinds 1985 in de Waal bij Beunin- gen. Aan boord van het schip be vinden zich onder meer aromati sche koolwaterstoffen en pcb's.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 3