'Nog nooit heb ik zo ontspannen gereden' Van Dorp wint twee keer in Dortmund 'Tijstermannen' terug van Parijs-Dakar r. f w Stamsnijder blijft op kop in Super Prestige GISTEREN (NIET) VAN Wie zei dat eigenlijk? MAANDAG 16 JANUARI 1989 SPORT PAGINA 21 Winst op 60 en 200 meter LEIDEN - Yvonne van Dorp heeft haar eerste officiële atle- tiekoptreden na de Olympische Spelen luister bijgezet met een dubbele overwinning. Op de indoor-atletiekbaan van Dortmund was de Leidse op de 60 en 200 meter iedereen de baas. De AV-Hol- land-atlete die nog volop in training is voor de Nederlandse en Europese indoorkampioenschappen had op de sprint 7,70 nodig om te winnen, terwijl ze op de 200 meter na 24,6 seconden als snel ste vrouw de finish overschreed. AMSTERDAM (GPD) - De rally Parijs-Dakar heeft zijn naam gezuiverd. Althans voor de duur van één jaar. Maar volgens Kees Tijsterman voorgoed. „De race is veel veiliger ge worden en er blijven door de rally miljoenen guldens achter in de ontwikkelingslanden", aldus de gisteravond in Nederland teruggekeerde coureur, die met zijn vrouw Mieke een eervolle vijfde plaats behaalde in het eindklassement van de zware rit dwars door Afrika. opgegooid tussen de coureurs Ari Vatanen en Jacky Ickx. Laatstge noemde had voor de laatste etappe nog een voorsprong op zijn stalge- noot, maar liet in de eindfase zijn collega vriendelijk voorgaan op aangeven van zijn baas, Peugeot- directeur Jean Todt. Hiermee was de (zelf)moordende concurrentie uit de ploeg verdreven. Onsmakelijk „Een belachelijke zaak", noemt Kees Tijsterman de onsmakelijke affaire. En zijn vrouw: „Als het ons was gebeurd, had ik mijn auto in de zee gereden". Toch is het niet denkbeeldig dat het echtpaar straks ook door een fabriek wordt gecontracteerd. De ogenschijnlijk gemakkelijke progressie die het tweetal met vrij eenvoudige mid delen maakt, moet de grote bazen van het woestijncircuit toch ook aan het denken zetten. Vorig jaar eindigden de Waddinxveners nog op een achtste plaats, nu staan ze al in de top 5. „We wachten maar af', zegt de lakonieke chauffeur van de Mitsubishi-landrover, die overi gens hoofdzakelijk wordt gespon sord door Rucanor. „Maar een goe de aanbieding zou ik zeker niet la ten schieten". Behalve de sympa thie van het deelnemersveld, heeft het duo nu ook de zakelijke interes se van.iedereen. De 'Tijstermannen' hebben dit jaar louter positieve ervaringen op gedaan in het Afrikaanse land. Het is nog steeds geen plezierritje, maar een loodzware inspanning. De grootste gevaren zijn na de thriller van 1988 echter verdwenen. De tegenslagen die het tweetal had, waren futiliteiten vergeleken bij andere jaren. Zelden zaten ze op een dwaal- of dood spoor. In tegen stelling tot de volgwagen van het team. De begeleidingsploeg sliep twee nachten achter elkaar respec tievelijk twee en drie uur om de landrover te achterhalen, na eerst volkomen verkeerd te zijn ge koerst. „Toen is er even onrust ge weest", geeft Kees Tijsterman het Navolging „Je kunt in de rally niks forceren. In één dag je slag slaan is moeilijk. Het gaat erom rustig en constant te blijven. Geen gekke dingen doen als er gevaar dreigt. Zo hebben wij het altijd gedaan en ik denk dat het navolging verdient". Het levert in elk geval resultaat op en géén do delijke slachtoffers, zodat Parijs- Dakar misschien ooit nog eens een serieuze plaats kan veroveren als mondiaal sportevenement. Aan dat laatste wordt hard ge werkt. Met name door de sponsors die miljoenen guldens steken in de rijdende reclamezuilen. De reali teit wordt daarbij wel eens uit het oog verloren. De karavaan door Afrika wordt omschreven als de meest moderne vorm van ontwik kelingshulp. Voor een taxiritje of overnachting worden prijzen in be paalde landen tot belachelijke hoogten opgeschroefd. Voor de deelnemers is gedurende drie we ken geen prijs te dol. Maar om dit onder het mom van ontwikkelings hulp te verkopen, gaat te ver. Want op die manier kan Kees Tijsterman ook nog wel in de boe ken als ontwikkelingswerker. Er gens in de race had hij per abuis diesel getankt in plaats van benzi ne, waarna hij vierhonderd liter de woestijn in liet lopen. Ontwikke lingshulp? AUTOSPORT - De Grote Prijs van de Verenigde Staten, meetellend voor het wereldkampioenschap autocoureurs, wordt op 4 juni op het 3500 meter lange stratencircuit van Phoenix (Arizona) gehouden. Detroit was als organisator aange wezen doch kon niet voldoen aan de veiligheidseisen van de interna tionale automobielsportfederatie (FISA). "k;v 't&ji kledder! Allebei m'n knieën aan flinters. Ik werd afgekeurd voor werk, ik was in die tijd straatma ker". Last ontfermt zich over de bijna gevelde Stam. Bij het EK schaatsen voor vrouwen in West-Berlijn was de sfeer en spanning ver te zoeken. Voor Stam evenwel geen belemmering om de pijngrens te verleggen, (foto anpi „Ik heb nog nooit zo ontspannen gereden. We zijn met zijn tweeën ook elke dag aan voldoende nacht rust toegekomen. Dat is belangrijk geweest. Bovendien hebben we be trekkelijk weinig materiaalpech gehad. Dat maakt het allemaal erg prettig. Zoals we dit jaar hebben gereden, zo voel ik me op mijn ge mak en is alle negatieve publiciteit volkomen onterecht", meent de chauffeur. Het aantal doden in de race (vo rig jaar zes) bepaalt voor een groot deel de hoogte van de publiciteits golf. Dit jaar bleef de 'dodenrally' zoals de race na de griezelige afle vering van vorig jaar veelal werd genoemd, slachtoffers bespaard. De berichtgeving in de media was evenredig. De deelnemers zijn blij dat alle zwartkijkers die de rally een slech te naam bezorgen, nu eindelijk niets anders rest dan het sportieve element. Maar ook in dat opzicht heeft Parijs-Dakar zichzelf een slechte dienst bewezen. De uitein delijke ontknoping van de wed strijd werd bepaald door het lot. In de Peugeot-stal werd een muntje Kampioenstrui inspireert John Kuyvenhoven LEIDEN John Kuyvenhoven rijgt overwinning aan overwin ning. De kakelverse kampioen bij de liefhebbers won zaterdag een veldrit in Amersfoort met grote overmacht. Drie ronden lang duld de hij enige concurrenten in zijn nabijheid om vervolgens ver van hen weg te fietsen. Van Grins ven eindigde op bijna één minuut als tweede. Bij de 'grote jongens' (profs en amateurs) legde René Guyt beslag op de vierde plaats. De tegenwoor dig in Den Haag woonachtige Kat- wijker moest 58 seconden op win naar Baars toegeven. Het wereldkampioenschap zaal voetbal en het traditionele Flip- toernooi in de G roenoordhallen, Simon van der Linden kon er niet warm voor lopen. „Het zaalvoet bal van tegenwoordig is lang niet meer zo leuk als vroeger en dat WK. echt, dat had geen bal met zaalvoetbal te maken". Simon, die als Stern door het le ven gaat, is nog dikwijls onder werp van gesprek als er herinne ringen worden opgehaald aan de bloeitijd van het zalvoetbal in Leiden. Op het veld was de voor malige Lugdunumer. VTL'er en LDWS'er geéh echte hoogvlieger, maar in de zaal was hij een grote. Niet van de bal te krijgen en hof leverancier in beslissende pass- jes. Hij maakte achtereenvolgens furore bij De Tegelhandel, Swift t Winkeltje en LDWS. ..Bij Swift zaten kanjers als Hans van der Starp en Pietje Gii- bler en bij LDWS heb ik nog ge speeld met Jan Krijgsman en Leo de Jong. Met Cockie Slingerland ook. die jongen viel nooit zo op, maar in mijn ogen was hij één van de allerbeste zaalvoetballers uit de regio. Ik heb nog foto's lig gen uit die tijd waarop het pu bliek in de Groenoordhallen vier, vijf rijen dik stond. Op een gewo ne competitie-avond stonden er zomaar duizend mensen „In die tijd werd in de zaal ook beter voetbal gespeeld dan tegen woordig. In elk geval leuker, aanvallender. Als je nu staat te kijken, word je gewoon beroerd van dat eindeloze geschuif. Balle tje breed, balletje terug, balletje breed, balletje terug. Er wordt nauwelijks meer risico genomen, want het schijnt dat de belangen een stuk groter zijn geworden. Je hoort geruchten dat ze bij sommi ge clubs al tienduizend gulden kunnen vangen. Dat was in mijn tijd wel even anders. Ik zal niet beweren dat wij nooit kregen toe geschoven, maar tien 'rooien'..". Van der Linden begon zijn loopbaan als zaalvoetballer op verzoek van Fer van Duuren. „Die vroeg of ik een keertje wilde invallen bij De Tegelhandel. Ik was daarvoor al een een paar keer gaan kijken in de Groen- oordhal en eigenlijk vond ik er geen moer aan. Maar toen ik het eenmaal zelf ging doen, was ik meteen Verkocht". Zijn carrière op het veld werd volgens de inmiddels 40-jarige Van der Linden abrupt afgebro ken door een dubbele knieblessu re. „In de vakantie, tijdens een potje campingvoetbal, kreeg ik een verschrikkelijke doodschop. Ik ging vier, vijfman voorbij en „Ik heb jarenlang niets ge daan, tot ik ging zaalvoetballen. Dat was in het begin verschrikke lijk afzien, want ik was geloof ik een kilootje of twintig zwaarder geworden. Of je het geloven wilt of niet, tot ik met die rotte knieën kwam te zitten, was ik altijd zo mager als een lat geweest". Van der Linden zaalvoetbalde tot zijn 33ste op niveau, daarna was hij nog slechts als recreatie speler bij De Sleutels te bewonde ren. „Ik ben nu alweer een jaartje of vijf jeugdtrainer bij De Sleu tels, prima vereniging met veel aandacht voor de jeugd en een goed kader. Vier jaar geleden hebben ze een zaalvoetbalafde ling opgericht. Daarin heb ik tot vorig jaar meegehobbeld. We zijn drie keer achter elkaar gepromo veerd en spelen nu eerste klasse. Dat gaat me een beetje boven m'n pet, want eigenlijk kunnen m'n knieën hooguit één wedstrijdje in de twee, drie weken verdragen. Ik laat het zaalvoetbal nu maar aan de jonge gasten over. Nee, ik ga ook niet zo vaak meer kijken in de zaal. Bij de jeugd nog wel, maar bij de senioren zien ze me haast nooit meer. Weet je wat het met zaalvoetbal is? Naar zaal voetbal moet je niet gaan kijken, dat moet je gewoon zelf doen". JAAP VISSER Beroering (1) Arie Kurver heeft drie wedstrijden aan zijn broek. De trainer van Rijnsburgse Boys wil zich nog wel eens van zijn zitplaats langs de zij lijn verheffen om zijn pupillen of de scheidsrechter in woord en ge baar duidelijk te maken dat hij het niet eens is met de gang van zaken binnen de lijnen. Daar is niets vreemds aan, want negen van de tien trainers hebben tijdens wed strijden nauwelijks rust in hun zit vlak. Maar in het bekertreffen met eredivisionist Willem II (2-4) maak te de oefenmeester van de koplo per in de zaterdageersteklasse het twee maanden geleden wel erg bont. Terwijl zijn voorstopper Wim Driebergen met een bloedende hoofdwond op het veld lag, wan delde Kurver op zijn gemak naar de warrig leidende arbiter Jonker die hem uiteindelijk naar de tribu ne stuurde. Het theatrale optreden kwam de trainer op een schorsing van drie wedstrijden te staan. Op drie wedstrijddagen mag Kurver "niet als trainer optreden of in wel ke vorm ook enige andere een voet balteam begeleidende functie ver vullen, één en ander zowel kort vóór, tijdens, in de rust, als na af loop van wedstrijden", zoals in Voetbal Totaal, het journaal van de KNVB, staat afgedrukt. Bovendien moet Kurver een boete van 200 gul den, waarvan 100 gulden voorwaar delijk, betalen. ASPER (ANP) - Met de derde plaats in de internationale veldrit te Asper heeft Hennie Stamsnijder de leiding in het klassement om de Super Prestige-trofee behouden. De wedstrijd in het Belgische dorpje werd gewonnen door de Belg Paul de Brauwer. Stamsnij- ders grootste rivaal voor de beker verkleinde zijn achterstand tot ze ven punten. Er volgen nog twee wedstrijden. In Asper maakte Rol and Liboton de koers. De tienvou dige profkampioen van België sprintte naar de eerste bocht, scheurde in drie ronden het veld totaal uit elkaar, maar kon in de vierde ronde het door hem zelf be paalde tempo niet meer volgen. Li boton was slecht voorbereid aan de start verschenen. Hij kreeg vorige „Ik mag het niet zeggen, maar zo'n straf slaat natuurlijk nergens op", haalt Kurver zijn schouders op. „Wat moet ik hier nu mee? In feite verandert er natuurlijk niets. Ik doe gewoon de tactische bespre king en Bert Clavan (elftalbegelei der red.) zit tijdens de wedstrijden twee meter bij mij vandaan en geeft dus alles door wat ik hem in fluister". „Bovendien heb ik gisteravond op televisie een geschorste trainer (Jo Janssen van Vlissingen red.) naast de dug-out zien zitten. Nou, ik zit dus altijd naast de dug-out. Misschien dat ik er nu van de tucht- commissie in moet gaat zitten, weet ik veel". „Je kan natuurlijk van mening verschillen over de vraag of ik wel of niet fout ben geweest. Ik vind dat ik best een beetje gelijk had. maar goed. In elk geval slaat dit nergens op. Als ze een trainer echt willen straffen, moeten ze hem bij voorbeeld een week huisarrest ge ven of zo, in elk geval het recht ont zeggen om op de club te komen. Nee, van deze straf kan ik niet wak ker liggen, nog geen minuut". Beroering (2) Het is een tijdje stil geweest rond de Leidse volleybaltweeling Broe- re. Maar zonder dat hij daar zelf veel aan kon doen, bracht Hans Broere zijn vereniging Leython de afgelopen week in een lastig par ket. De spelverdeler van de Leider- week tijdens de training een tak in een oog en fietste met een steeds smeriger wordende bril. In de laatste ronde stapte Liboton af. De wedstrijd werd overgenomen door Libotons landgenoten De Brauwer en De Bie met Hennie Stamsnijder. De oud-kampioen bleek goed hersteld van zijn knie blessure uit het Nederlands kam pioenschap. Halfkoers moest Stamsnijder beide Belgen laten gaan en beperkte hij zich tot conso lidatie van de derde plaats. De Brauwer was in de eindsprint snel ler dan De Bie. Adri van der Poel, de nieuwe Ne derlandse kampioen, reed van de eerste ronde op achterstand en ein digde mede door een lekke band op de negende plaats. dorpse reserves, zijn broer Martin speelt bij Valken, stond namelijk vrij plotseling in de belangstelling van eredivisionist Smash, die zich mede als gevolg van blessureleed in de gevarenzone bevindt. Zelf verklaart Broere die belang stelling uit het feit dat hij jaren ge leden in Wijk aan Zee bij WW heeft gespeeld. Zijn toenmalige manager zwaait nu de scepter bij Smash en die heeft goede hoop dat Broere zijn team voor degradatie kan behoeden. „Aan de andere kant", stelt Broe re, „nemen de titelkansen van Ley thon 2 af als ik tussentijds opstap. Ik heb het hier goed naar mijn zin, dus dat zag ik eigenlijk niet zo zit ten. Daarnaast ben ik op het ogen blik niet topfit. Toen Smash be langstelling voor mij toonde, heb ik mij meteen aan mijn schouder laten behandelen. Ik ben daaraan geblesseerd, maar bij het spelver- delen hindert dat niet. Maar als aanvaller, en dat moest ik worden bij Smash, ben ik door die schou derblessure weinig waard". Alles bij elkaar genomen vindt Broere, die bovendien jarenlang niet meer 'op niveau' heeft gevol leybald en louter voor de lol in het tweede van Leython speelt, het eervolle aanbod toch niet aantrek kelijk genoeg om toe te happen. Nog vóór het bestuur van Leython, dat de steunpilaar van het tweede niet zonder slag of stoot wilde laten gaan, zün strategie had bepaald, kon Broere meedelen dat hij het seizoen in Leiderdorp gewoon af maakt. De behandeling van zijn blessure heeft hij inmiddels ook weer gestaakt. Haar clubgenoot Koert Veldmaat presteerde goed op de 60 meter horden met een nieuwe persoonlij ke toptijd (8,5). Wilmar Kortleever toonde zijn klasse en sprintte bij de junioren op de 60' meter naar een derde plaats met een tijd van 7,24, wat een persoonlijk record inhield. Op de 200 meter veroverde Kort leever net geen ereplaats. Met zijn tijd van 22,9 eindigde de Holland atleet als vierde. Jaap Dirkx (Hol) legde de 60 meter af in 7,3, terwijl Marcel de Bruin (Hol) de 400 meter voltooide in 51,9. Theo van der Veer eindigde oók in de Sprint-cross die gisteren in Breda werd gehouden als beste streekatleet. De Leiderdorper be machtigde in het zeer sterke, 238- koppige deelnemersveld, waarin maar weinig nationale toppers ont braken, een 13e plaats. De na af loop zeer tevreden Holland-atleet liep de 11,2 kilometer in 36,50. Har ry Versteegen (Bataven) werd 33e in 38,35 en zijn clubgenoten Rob Zuidwijk en Sjaak van Schie schaarden zich bij de eerste 50 atle ten met tijden die respectievelijk 39,15 en 39,21 bedroegen. Fred Re geer (AV Holland) bleeff met een tijd van 39.38 Luuk Steenbergen drie seconden voor. Op de korte cross was er succes voor Jan Jansen. De Bataaf liep een imposante race en eindigde ten slotte als tweede achter Mare Borg- hans. Jansen bouwde zijn wed strijd goed op en had voldoende kracht over om tijdens de laatste 500 meter van de achtste naar de tweede stek op te rukken. Jan Ver loop (Bat) werd 16e in 8,.47 en bleef daarmee zijn clubgenoot Hans van Voorden (22e in 8,55) voor. Het Hol land-duo Cor Brandwijk en Rob Gordijn eindigde respectievelijk als 29e en 31e maar moest Bataaf Michel Versteegen (25e) voor zich dulden. Bij de A-junioren presteer de Eric Bakker zeer goed getuige een derde plaats. De Spartaan had voor de 5800 meter 18 minuten en 51 seconden nodig. NSL-atleet Paul Barnhoorn heeft de 20e Drechtloop die in Lei- „Van Johan Cruijff heb ik veel ge leerd. maar als je wat fout deed, schold hij je stijf. Als je niet aan zijn wensen voldeed, kon je vertrek ken. Ik heb een tijd meegemaakt, dat ik in iedere wedstrijd, na een uur werd gewisseld; om gek van te worden. Zoiets gaat knagen aan je zelfvertrouwen, je wordt steeds ner veuzer. Het vervelende was dat je tegen Cruijff nooit kon roepen 'man, doe het dan zelf, want hij kon alles gewoon beter". (Oud-Ajacied John Bosman in Het Parool). „In Nederland zijn we zo idioot te denken dat het langebaanschaat sen een wereldsport is. Laat ze dat maar denken. De rest van de we reld heeft daar een heel andere me ning over". (Letty Corbijn, voorzitster van de begeleidingscommissie (BCK) van het kunstrijden in Neder land, in de Volkskrant). „Hans Kraay jr. doet in Voetbal International de dramatische be kentenis dat hij wel eens doping heeft genomen. Dat klopt. Om het half jaar staat er een interview in een krant, waarin iemand over do ping begint. Meestal is het een weekblad De dag 7ia het ver schijnen van het blad citeren de dagbladen uit het artikel. En je leest weer eens over gele pilletjes". (Columnist Jan Mulder in de Volkskrant). v „Gun de topsporter de keus die schrijvers, popmusici, componisten en andere moeilijk lerende genieën altijd al is gegund: beschikken over eigen lijf en leden, terwille van de meest commerciële aller muzen: die der topsport. Ben je meteen van alle gedonder af. Ooit iemand op het idee gekomen de Beatles-lp Ser geant Peppers's Lonely Hearts Club Band uit de handel te nemen wegens drugsgebruik?" (Columnist Cor Snel in Panora ma). „Mensen willen altijd dat ik het leven in het Oosten en Westen verge lijk, maar het leven in Rusland is niet beter of slechter. Westerse toe risten beoordelen ons land op het al dan niet aanwezig zijn van goede ren die in hun land overal te koop te zijn. In Nederland eet men een aan tal malen per dag brood, terwijl ik thuis bijna altijd warm eet. Het zou voormij makkelijk zijn om mijn fa milie te melden dat Nederlanders zo arm zijn dat ze brood moeten eten". (Schaatster Dimitri Botsjkar- ov, momenteel uitkomend in het Nederlandse marathoncircuit, in Haagse Post). muiden werd gehouden op zijn naam geschreven. De Noordwij- kerhouter liep de ruim 21 kilome ter in 1.11.32. Herman van Dalen beste driebander LEIDEN De eerste wedstrijd van het Casacara ranking-toernooi voor driebanders heeft een over winning opgeleverd voor Herman van Dalen. De Leidse biljarter re kende in de finale af met Jaap van Velzen uit Rijpwetering. In deze eerste wedstrijd uit een serie van vijf die op de grote tafel worden ge speeld behaalde Van Daalen met een moyenne van 0.708 57 ranking- punten. Van Velzen kon ondanks de ver loren eindstrijd zeer tevreden te rugblikken op deze wedstrijd om dat hij dankzij goede prestaties in de kwart- en halve finale 58 ran king-punten (moyenne 0.766) ver diende en derhalve het algemeen klassement aanvoert. De strijd om de derde plaats ging tussen de Oegstgeestenaren Hein- Jan Salman en Rob Hilgeman, van wie laatstgenoemde de zege naar zich toetrok. Hilgeman veroverde 43 ranking-punten (0.679) terwijl Salman uitkwam op een totaal van 36 (0.594). Noordwijkerhouter Nico de Ridder werd met 34 punten (0.735) vijfde en verwees Leidenaar Jan van Loon met 30 punten (0.761) naar de zesde plaats. Grimbergen vijfde op 3000 meter LEIDEN Jolanda Grimbergen heeft bij schaatswedstrijden in Groningen een vijfde plaats op de 3000 meter behaald. De Rijnsburg se realiseerde zaterdag een tijd van 4.48,57. Goska Tomporowska uit Sassenheim werd negende in 4.53.78. Een dag later legde zij de 5000 meter af in 8.35. „Ontspannen is mijn creau. Ik wil gewoon een lekkere sfeer cre ëren. Gezellig. Weetje dat ik die meiden gisteren zelfs een middag vrij gegeven heb? Om te winkelen of zo. Daar wisten ze niets vanaf, 's Morgens heb ik ze het pas verteld. En zij: ohohoh. Dat moet je wel dus wel durven zoiets. Flexibel zijn". (Jan-Wiebe Last, coach van vrouwen schaats-kernploeg, in Nieuwe Revu). „Is Yvonne van Gennip na haar opmerking dat ze baalde als een stier nog even medisch onder zocht?" (Uit de rubriek 'Terzijde' in Vrij Nederland). „Net als Johan Cruijff vond Bet- tine Vriesekoop haar drijfveren in de vijanden om haar heen. Die zou ze wel even een poepie laten ruiken. En dat heeft ze ook gedaan. Relatief gezien bereikte ze een hoger niveau dan iemand als Yvonne van Gen- nip, het fotogenieke poezeltje uit Haarlem wier nooit helemaal door brekende glimlach haar mysterieus genoeg maakt om voor anti-abor tuspropagandist Derksen als het ideale uithangbord te fungeren". (Columnist Henk Spaan in Nieuwe Revu). „Aardige man. Tegen ons deed hij helemaal niet zo vervelend". (Anita van de Mortel, die vorig jaar in Chili wereldkampioene fietscrossen werd, over de toen malige Chileense dictator en jun ta-leider Pinochet in Panorama). „Ik zag onderweg de prachtigste dingen. Ik heb een wilde kip overre den, kon nog net een koe ontwijken en kwam dwars door weg stuiven de apen. Het mooiste waren echter de oases". (Motorcoureur Gilles Lalay, deelnemer aan de woestijnrally Parijs-Dakar, in onder meer het Haarlems Dagblad). „Dries van Wijhe is een medisch wonder". (Marathonschaatser Herbert Dijkstra voor Radio Noord over Dries van Wijhe) „Als je topsport bedrijft, mag geen drol je in de weg zitten". (Yvonne van Gennip in Het Vrije Volk) „Als ik arbeidsongeschikt word, kom ik in een hel. Dan sterf ik lang zaam af'. (Judoka Willy Wilhelm in het NRC-Handelsblad) „Kampioen worden? Dat bete kent de volgende dag koppijn heb ben". (DIOK-coach Theo Snijders na een midweekse training).

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 21