Zoran Petrovic grote uitblinker Dubbele winst Shéshkovsky Jaspers kampioen bandstoten Hockeyteam start met knappe zege Joegoslaaf leidt stuurloos AZC naar tweede plaats in Amersfoort Dambond uit geldzorgen PAGINA 20 SPORT MAANDAG 16 JANUARI 1989 In Hoogovens-toernooi WIJK AAN ZEE (GPD) Met twee prachtige overwinnin gen heeft de Sovjetrus Vitaly Shéshkovsky de leiding ge nomen in de grootmeestergroep A van het Hoogovenstoer- nooi. Achtereenvolgens versloeg hij de Joegoslaaf Pedrag Nicolic en de Indiër Vizwanathan Anand. In feite maakte Nikolic het hem nog het moeilijkst in een uiterst lastige Franse Partij. In de loop van het middenspel kreeg Shéshkovs ky een koningsaanval in handen die aan de verdediging de hoogste eisen stelde. De arme Joegoslaaf raakte tot overmaat van ramp in tijdnood, miste eenmaal zijn beste kans en zat toen bij de eerste tijd- controle zijn lege handen te bekij ken. Hij was inmiddels vier pion nen achter geraakt en verdere te genstand had toen geen zin meer. Anand, die zaterdag fraai van de Bulgaar Kyril Georgiev had ge wonnen door zijn tegenstander met twee paarden geheel dol te draaien, meende gisteren tegen Shéshkovsky de kans van zijn le ven te krijgen. Als altijd speelde hij snel en vastberaden, maar had de pech dat de Rus zich niet liet inti mideren. In de Spaanse Partij nam Anand het pionoffer van zwart dankbaar aan, doch onderschatte de Russische aanvalskansen. Een zwakke lopermanoeuvre werd de jongeman uit Madras fataal. Aan het eind van de eerste zitting had Shéshkovsky een uur meer ge bruikt, maar zijn positie was in middels zo overweldigend dat Anand er bij wijze van spreken maar liever een schop tegen gaf. De jongen heeft grote talenten, maar hij moet nog leren om deze zorg vuldiger te gebruiken. Goede rentree meerkampster Tineke Hidding ZWOLLE (ANP) - Ruim drie maanden geleden duurde het op treden van Tineke Hidding in de Olympische zevenkamp in Seoul nog geen tien seconden. Tussen de zevende en achtste hindernis van het openingsnummer, de 100 meter horden, bleek de hamstringblessu re die zij eerder had opgelopen toch te ernstig om te kunnen door gaan. Het tweede Olympische op treden van de meerkampster werd daardoor een bittere teleurstelling. Zaterdagavond in de Zwolse IJs- selhal bleek Tineke Hidding weer helemaal terug. De Noordholland se allround-atlete werd nationaal kampioene meerkamp met een to taal van 4574 punten, büna 200 punten meer dan haar nationale re cord dat zij vijf jaar geleden in Zwolle vestigde met een totaal van 4382 punten. De prestatie zal ech ter niet door de recordcommissie van de atletiek unie erkend kun nen worden omdat de baan in Zwolle met zijn 218 meter niet vol doet aan voorgeschreven maxima le afmeting van 200 meter. Hid ding, die inmiddels de tel van haar nationale indoortitels is kwijtge raakt, maalde er nauwelijks om. Het enige belangrijke is dat ik weer terug ben. Na Seoul heb ik wel eens getwijfeld. Ik ben blij dat ik er toch alles aan heb gedaan om van die blessure af te komen". Tineke Hid ding is na Seoul langdurig behan deld in het medisch centrum van de NSF op Papendal. Toen ik te gen het einde van het jaar weer op mijn normale trainingswaarden kwam, kon ik weer snelheidstrai ning gaan doen". De 29-jarige atlete, die vorig jaar mei in Eindhoven haar zeven kamp-record kwijtraakte aan de in Zwolle wegens een liesblessure ontbrekende Marjon Wijnsma maar zich later in het jaar revan cheerde met een nieuw Nederlands record verspringen van 6,61 meter, was in Zwolle vooral blij met haar kogelstoten (14,60 m) en versprin gen (6,40 m) terwijl ook het hoog springen, na de blessure, met 1,78 m alle reden tot tevredenheid gaf. De internationaal beste prestatie in de rijstebrijberg van onderdelen, er waren in Zwolle bijna 2000 deel nemers, kwam op naam van Erik de Bruin. De Nederlandse record houder kogelstoten en discuswer pen, stootte zaterdagavond 20,54 meter met de kogel. Hij bleef daar mee slechts zes centimeter verwij derd van zijn inmiddels drie jaar oude indoorrecord. De Bruin was er uitermate gelukkig mee. "Je kunt merken dat mijn trainingsmo gelijkheden beter zijn geworden. Tot voor kort moest ik altijd buiten trainen. Omdat er vlak bij mij een sportschool is geopend, waar ik al le medewerking krijg, kan ik mijn krachttraining nu tenminste bin nen doen en dat scheelt een stuk". De Bruin neemt op 18 en 19 februa ri in Den Haag voor het eerst, tegen zijn gewoonte in, deel aan de Eu ropese indoorstrijd, waarna veer tien dagen later mogelijk dan ook een start bij het tweede officiële toernooi om de wereldtitels in Budapest volgt. De Nederlanders hebben tot nu toe nog geen geweldige dingen la ten zien. Jeroen Piket, in wie de laatste jaren toch meer geïnves teerd is dan in enige andere scha ker uit het heden en verleden, werd zaterdag volgens alle regelen van de kunst gevloerd door de routi nier Zoltan Ribli. De laatste behan delde de moeilijke Koningsindiër veilig en sterk en zette uiteindelijk zijn voordelen om in een onweer staanbare koningsaanval. Ook in de derde ronde kon Piket tegen Ju lio Granda Zuniga van Peru weinig klaarmaken. De partij eindigde reeds na 17 zetten in remise. John van der Wiel ging tegen de zelfde Peruaan af in een aloude Meraner. Ruim veertig jaar geleden verloor Max Euwe in Moskou een soortgelijk gevecht van de grote Botwinnik en deze beroemde partij moet hij toch gekend hebben. De Leidenaar brak na zes uur af in een theoretisch verloren positie. Ver wacht wordt dat hij vandaag zon der meer zal capituleren. Gisteren had Van der Wiel met Gyula Sax te doen. Hij bracht in een felle Sicili- aan een interessant stukoffer; de correctheid daarvan kon hij even wel niet aantonen. In de tweede zit ting buitte de Hongaar zijn mate rieel voordeel genadeloos uit en dat betekende een tweede nul. Rudy Douven, de nationale kam pioen, trof zaterdag een vredelie- Indira Ghandi Cup De Indische grootmeester Anand aan zet in zijn verloren partij tegen de Sovjet-schaker Sheshkovski. (foto and vende Sax. Deze ging al bij de 20e zet met remise akkoord, hoewel zijn positie er kansrijk uitzag. Te gen Tony Miles had Douven het moeilijker. Na zes uur spelen werd de partij afgebroken in een positie die gunstiger is voor Miles. Dit duel moet vandaag worden voortgezet. De Amerikaan Joël Benjamin, die in de eerste ronde zo ongeluk kig van Douven verloten had, be leefde een gouden weekeinde. Za terdag versloeg hij Miles in een tak- tisch gevecht en gisteren wist hij Georgiev met een scherp bereken de combinatie te overweldigen Ra fael Vaganian, die in het Hoog- ovenstoernooi debuteert, werkt er hard aan, maar hij kwam tegen Sokolov en Nikolic toch niet ver der dan remise. Niettemin moet de Armeniër tot de favorieten gere kend worden. Er resten tenslotte nog elf zware ronden. Vandaag heeft de A-groep een vrije dag en gaat de B- groep, die twaalf deelnemers telt, van start. De partij Anand- Shéshkovsky ging als volgt: 1. e4 e5 2. Pf3 Pc6 3. Lb5 a6 4. La4 Pf6 5. 0-0 Le7 6. Tel b5 7. Lb3 0-0 8. c3 d6 9. h3 Pa5 10. Lc2 c5 11. d4 cxd4 12. cxd4 Lb7 13. Pc3 (Dit paard staat beter op d2. Hier of zeker op de volgende zet had wit het centrum met d4-d5 moeten sluiten. Hij staat dan zeker iets beter.) 13...Tc8 14. Ld3 Pc4 15. b3 Pb6 16. Lb2 b4 17. Pa4? (Een zwakke zet. Anand gaf na de partij 17. Pbl aan.) 17...Pxa4 18. bxa4 d5! 19. exd5 e4 20. Lxe4 Pxe4 21. Txe4 Lxd5 22. Te3 Ld6 23. Dd3 a5 (Na af loop kritiseerde Shéshkovsky deze zet. Sterker was volgens hem 23...Lb8, waarna 24. Dxa6 faalt op 24...Tc2 25. Lel Dc7! en wint.) 24. Pe5 Lb8 25. Df5 g6 (Deze verzwak king had zwart beter kunnen ver mijden. Nu krijgt wit weer tegen spel.) 26. Dd3 Kg7 27. Tael Dd6 28. Lal?? (Een vreselijke zet, die snel tot verlies leidt. Zijn beste kans was 28. Tg3 Lxa2 29. Dd2. 28...f6 29. Pg4 h5 30. Te7+ Tf7 31. Txf7+ Kxf7 32. Pe3 Dh2+ 33. Kfl Te8! 34. Db5 (Of 34. f3 Lg3!) 34...Lxg2+ 35. Ke2 Lf4 36. Kd2 Lf3 37. DD g5 38. Lb2 g4 39. Kcl Le4 40. Kdl Lf3+ De tijdcontrole is ge haald. Wit gaf het op. Notatie DIAGRAM: Wit: Kgl, Dd3, Tel, Te3, Lb2, Pe5, pi. a2, a4, d4, f2, g2, h3. Zwart: Kg7, Dd6, Tc8, Tf8, Lb8, Ld5, pi. a5, b4, f7. g6, h7. HANS BOUWMEESTER LUCKNOW (ANP) - Eelco van der Meulen heeft in zijn eerste in terland direct zijn kandidatuur ge steld voor de eretitel topscorer van een internationaal toernooi. In de openingswedstrijd van Nederland tegen Malaysia voor het toernooi om de Indira Ghandi Gold Cup in het gloednieuwe stadion van Luc- know, ten oosten van New Delhi, scoorde de HDM-speler zaterdag middag een onvervalste hattrick. Tussen de tiende en de dertigste minuut verzilverde de ausputzer van het sinds de Olympische Spe len in Seoul sterk gewijzigde natio nale team drie strafcorners, waar door Oranje met een gerust gevoel kon rusten. "Het was natuurlijk prima voor zijn zelfvertrouwen, dat Eelco er meteen drie raak schoot", zei manager Joost Bellaart na af loop. "Maar overigens draaide de hele ploeg vooral in de eerste helft voortreffelijk. Dit was zonder meer een goed begin, met verwachtin gen voor het verdere verloop van het toernooi". Door treffers van Mare Delissen (strafbal) en Erik Parlevliet liep Nederland in de tweede helft zelfs uit tot 5-0. Pas in de laatste minuut kon Sivabalan uit een strafbal te gen scoren. Met 5-1 werd de hoog ste score uit de historie van zestien interlands, die sinds 1962 tegen Malaysia werden gespeeld, geëve naard. Ook op 10 december 1982 in Melbourne werd het 5-1 voor Ne derland. Nederland, dat donderdagoch tend in Lucknow arriveerde na een overstap in de hoofdstad, speelde zijn eerste wedstrijd voor groep A een dag eerder dan de bedoeling AMERSFOORT - De paleisrevolutie binnen AZC/Tarvo, waarbij coach Piet Reedijk en assistent Ron de Vogel het veld moesten ruimen, heeft de ploeg tijdens de Challenge Cup duidelijk parten gespeeld. Terwijl een opvolging in de persoon van oud-(bonds)coach George Geurtsen steeds meer gestalte krijgt, zagen de waterpoloërs in Amersfoort niet mipder dan drie interim-coaches aan zich voorbij trek ken. ATLETIEK Harold van Beek heeft gisteren tijdens indoorwed- strijd in Düsseldorf een snelwan delwedstrijd over 3000 meter ge wonnen. Van Beek noteerde 12 mi nuten 39,99 seconden. Dat, samengevoegd met het inpas sen van de nieuwe spelers Witte- boon en Petrovic, kon de geplaag de Alphense ploeg echter niet ver hinderen om het toernooi bijna nog te winnen ook. Drie seconden voor het slot van het driedaagse interna tionale evenement, griste Barcelo na door een ultieme treffer tegen De Robben (9-8) de titel uit Alphen se handen. AZC, dat bij een gelijkspel van de Spanjaarden toernooiwinnaar zou zijn geworden, eindigde nu op een overigens keurige tweede plaats in een veld van zes ploegen. De Alphenaren dankten dat resul taat aan een groeiende vorm en een fantastisch slotoptreden van de Joegoslaaf Zoran Petrovic. De ab solute uitblinker van AZC maakte het management in de praktijk nog eens duidelijk dat hij de midvoor is, waar al zo lang naar wordt^ge- zocht. Maar ondanks alle bemoeie nissen is de leiding van de Alphen se club er nog steeds niet in ge slaagd om hem ook daadwerkelijk aan zich te binden. Vandaag wordt voorlopig een laatste poging onder nomen om Petrovic, die zelf graag wil komen, te contracteren. Dat is dan afhankelijk van de vraag of hij gedurende een aantal maanden sta ge kan gaan lopen bij de technische universiteit in Delft. De huidige speler van Partizan Belgrado heeft daar vandaag, voor hij naar zijn land terugvliegt, een gesprek over. "Ik wil er zelf ook van alles aan doen om bij AZC te spelen, want ik wil graag naar Nederland komen. Maar ik kan er nu nog niets over zeggen. Ik heb wel gemerkt dat AZC een ploeg heeft waar ik me in thuis zal voelen". Snel "Dat is zo, beaamt teammanager Wim Alman, "Ik hoop dat we maandag meer duidelijkheid heb ben. Dat geldt ook voor de opvol ging van Reedijk. Want dat moet nu ook snel geregeld worden. Geurtsen is daarvoor benaderd. Ook met hem moet ik nog een afrondend gesprek hebben. Hij moet het wel snel zeggen, want ik blijf er niet op wachten. Maandag of dinsdag moet het rond zijn. En we willen hem graag hebben". Geurtsen was zaterdagavond ge tuige van het optreden van AZC te gen Szeged (8-8) en meldde zich na afloop in de kleedkamer. "Dat duidt er op dat hij interesse heeft. Anders zou hij dat niet gedaan heb ben. Ik vind trohwens dat iedereen zijn best heeft gedaan om alles goed op te vangen", vond speler Ewoud van Winsen. De spelers hebben dan ook geen problemen gehad met de verschillende coaching. Aanvoerder Noorde- graaf (vrijdag), Arlman (zaterdag) en oud-speler Hans 't Hart (giste ren) stonden op de woelige baren achtereenvolgens aan het roer. "Natuurlijk zit daar verschil in, maar we bepaalden in het water zelf de tactiek. Dat moest ook wel omdat we bijna allemaal op nieuwe posities kwamen te liggen", oor deelde Van Winsen. AZC opende zonder Petrovic te gen De Robben (7-7) slecht, toonde daarna met de Joegoslaaf vormver- betering tegen AZPC (8-8) en Sze ged (8-8) en sloot het toernooi knap af met uitstekende zeges op Bar celona (9-7 na een 7-2 voorsprong) en Kosice (11-7). De met een gek neusde vinger spelende Petrovic maakte daarbij grote indruk. De 2.03 meter lange Joegoslaaf toonde zich een geslepen midvoor, die ëen meester is in het versieren van een man meer. Waardoor AZC steeds eenvoudi ger tot scoren kwam. Cijfers spre ken wat dat betreft voor zich. Te gen Szeged werd zes keer een be waker van hem voor 35 seconden naar de kant gestuurd en kreeg hij een strafworp mee. Tegen Kosice voerde Petrovic het aantal uitslui tingen op tot negen. Gemiddeld kwam hij per wedstrijd tot twee doelpunten. John Jansen nam het leeuwenaandeel voor zijn rekening en werd met vijftien treffers toer- nooitopscorer. Marcos Gonzales van Barcelona werd tot meest waardevolle speler uitgeroepen en de talentvolle Arie van de Bunt (AZPC) tot beste keeper. PUTTERSHOEK (ANP) - De Bra bantse plaats St. Willebrord heeft in Dick Jaspers een nieuwe kam pioen in het bandstoten geleverd. Nu Christ van der Smissen, zeven voudig titelhouder in de spelsoort, van deelneming in Puttershoek af zag, zag de pas 23-jarige Jaspers zijn kans schoon door te winnen van Eindhovenaar Harry van de Ven. Toen Jaspers zijn eerste keu han teerde, kwam hij wel eens bij de elf jaar oudere en al goede Van der Smissen thuis. Dat zou ik ook wel willen, dacht de ereklasser in de zes klassieke spelsoorten. Verder heeft hij zich nooit opgetrokken aan zijn illustere plaatsgenoot. "Ik heb Van der Smissen altijd bewon derd en ik kan het goed met hem vinden", vertelt Jaspers. "Maar mijn grote voorbeeld blijft Ray mond Ceulemans. Ik word nu trou wens concurrent van Van der Smissen". Jaspers doelt op.de Eu ropese titelstrijd bandstoten, waar het duo voor Nederland uitkomt. Als-dat evenement tenminste door gaat, want nog geen land heeft zich kandidaat gesteld. De overwinning van Jaspers, zijn tweede nationale kampioenschap bij de senioren na de triathlon, was een beetje verrassend. Aanvanke- lijk'speelde hij zeker niet goed. "Ik verdien het helemaal niet om de halve finales te halen", vond hij za terdag, nadat hb lokale favoriet Ad Koorevaar moeizaam verslagen had. "Het lijkt wel alsof ik het beu ben, ik mis alle vertrouwen", was hij pessimistisch. Enkele uren later, in de laatste, nachtelijke en beslissende groeps wedstrijd tegen Jan Arnouts, her vond hij zich met een winst in vijf tien beurten. Het gevoel was terug. In de halve finales ontplofte Jas pers door tegen Bongers te starten met een serie van 71, waar de Nijmegenaar niet meer overheen kwam. Bongers zou de strijd om de derde .plaats verliezen van Burg man, net als Jaspers en Van de Ven uit de jonge generatie biljarters. Hij mocht zich troosten met de hoog ste serie van het toernooi (101), die hij in de troostfinale vestigde. Jas pers had in de eindstrijd weinig rpoeite met Harrie van de Ven: 150- 89. De finalisten hebben ondermeer gemeen, dat ze jong zijn en zonder werk zitten. Ze hebben alle tijd om te trainen. Jaspers: "Ik dwing me zelf om elke dag om half acht op te staan. Elke dag ga ik zwemmen voor de conditie en ik biljart drie tot vier uur per dag". In tegenstelling tot Van de Ven, die toegaf alleen naar Puttershoek te zijn gekomen om een plaats in de Europese titelstrijd af te dwingen, wil Jaspers in de toekomst aan de nationale strijd bandstoten blijven meedoen. "Ik beschouw het met het driebanden als het mooiste Beste jaren Titelverdediger Hans Vultink heeft zijn beste jaren niet gegeven aan het driebanden. Hij bleef de andere spelsoorten trouw, maar viel on verwacht uit het toernooi. Hij mocht de laatste groepswedstrijd tegen Jos Bongers verliezen, als hij maar een beter moyenne verwe zenlijkte dan dat van de uitgespeel de Van de Ven in zijn laatste partij. De 51-jarige Eibergenaar met 51 titels faalde. Zijn gemiddelde was slechts 5,75, tegen 6,81 voor Van de Ven. Vultink, die alleen nog aan het bandstoten meedoet, probeer de de vroegtijdige uitschakeling weg te lachen. "Och, brand is er ger", kniesde hij naar ieder die het horen wilde. Verder klaagde hij over een dikke knie, slechte condi tie en het inderdaad belachelijke tijdstip waarop de twee beslissen de groepswedstrijden werden afge werkt. De biljarters, die geacht worden topsport te bedrijven, pro duceerden hun laatste stoten in het gezellige feestcentrum rond 1.45 uur, zo'n drie uur later dan voor zien en slechts gadegeslagen door wat familie en verslaafden van het groene laken. Zelfs de bonzen van de KNBB vonden het te gortig: "Dit is niet goed", mompelde Jean Graus van de technische commissie. Over een was. De verschuiving werd toege past omdat Kenya niet op tijd aan kwam voor de wedstrijd tegen In dia. Bellaart: "Erg was dat niet. Vrij kort na aankomst zijn we al gaan trainen en de aanpassing is opval lend gemakkelijk verlopen. De jon gens waren wel aan spelen toe". Sinds Seoul hebben Schlatman, Klaassen en Faber bedankt, was Steens niet meer gekozen en is Benninga wegens zijn op de Spe len opgelopen ernstige knieblessu re niet beschikbaar. Voorts ontbre ken in India wegens studie of werk strafcornerman Bovelander, Van den Honert, Weterings, Jansen en Kruize. Noodgedwongen heeft coach Hans Jorritsma een beroep moeten doen op een groot aantal nieuwe lingen. Zo debuteerden in de basis opstelling in het met slechts circa 2.000 toeschouwers bezette stadion (capaciteit: 25.000 mensen) tegen Malaysia vier spelers: Van der Meulen, Siderius, Visschers en Middeldorp. Na een kwartier in de tweede helft volgde de vuurdoop voor Drenth en Veen, die respectie velijk Brinkman en Visschers kwa men vervangen. In de «eerste wedstrijd voor het toernooi, dat Nederland twee jaar geleden in New Delhi won, speel den de Sovjetunie en Polen zater dag 1-1. De Russen redden in de laatste minuut een punt door een doeltreffende strafcorner van Boekatin, die daarmee de treffer van Podzorski uit de achtste mi nuut (rebound) teniet deed. Mor gen speelt Nederland zijn tweede groepswedstrijd tegen Spanje, donderdag is Pakistan tegenstan der. De hockeysters van HDM heb ben gisteren het eigen zaaltoernooi gewonnen. Onder aanvoering van international Martine Ohr, die werd uitgeroepen tot de beste speelster, zegevierden de Haagse vrouwen in de finale met 6-4 over de Cardinals uit Engeland. Bij rust leidde HDM met 4-2. Mariette Kui per maakte de helft van de doel punten. De Engelse international Karen Brown had twee keer suc ces, te weinig om haar teamgenote Lynn Bollington van de prijs voor de beste schutster van het toernooi af te houden. Bij de mannen kwam Jong Oran je in de spannende eindstrijd tegen de Lions, het Engelse bondsteam, net iets tekort. De Lions wonnen door doelpunten van Thomson (3), Grimley (2) en Hallyday (2) met 7-6 (3-2). Voor Jong Oranje scoorden Brinkman en Klein Gebbink bei den twee keer. De andere treffers kwam op naam van Pijpers en Van Gessel. De Australische internatio nal Peter Hazelhurst werd gehul digd als beste zaalhockeyer van het toernooi. Eindstand: 1. Barcelona 5-8, 2. AZC 5-7, 3. De Robben 5-6, 4. Kosi ce 5-3, 5. Szeged 5-3, 6. AZPC 5-3. WIM VAN WANROOY andere opzet liet hij zich niet dui delijk uit. Dat deed Jaspers wel voor hem: "De poules zouden wat kleiner kunnen. Vijf of vier men sen in plaats van zes". De kampioen, die duizend gul den aan zijn inspanning overhield, heeft voorlopig echter andere za ken om zich over op te winden. Over twee weken doet hij mee aan de nationale titelstrijd driebanden in Rosmalen. Met Arnouts is hij de enige van de bandstoters in Put tershoek die zich voor dat evene ment kon plaatsen. Terwijl de an deren ook zo graag zouden willen: mensen als Bongers, Van de Ven en Burgman leggen zich vrijwel volledig toe op het spelletje waarin de commercie diep is doorgedron gen. Jaspers: "Aan het libre en 71/2 doe ik in het vervolg niet meer mee. En eigenlijk hangt het bandstoten er ook maar een beetje bij". Die ontwikkeling doet opwer pen, of kampioenschappen in de kaderspelen, en op den duur ook het bandstoten, in de toekomst nog bestaansrecht hebben. De bond is overtuigd van wel. Jean Graus: "We hebben 35.000 leden, die lang niet allemaal goed genoeg zijn voor het driebanden. Voor hen.zullen er altijd nationale kampioenschap pen in de andere spelsoorten blij ven. Ook in de ereklasse. Kijk, met de top verkopen we de KNBB, maar we steunen op al die ande ren". Duisburg weer te sterk voor De Zijl/LGB DELFT Duisburg heeft zater dag het waterpolotoernooi van het Delftse DZV op zijn naam ge bracht. In de finale won de Duit se ploeg met 17-11 van De Zijl- /LGB. Eerder op de dag had De Zijl tweemaal gewonnen. DZV werd met 16-12 verslagen en RSGC Gent moest er met 17-7 lan geloven. Duisburg was geen onbekende roor de Leidenaars, die twee jaar geleden door de Westduitsers uit de Europa Cup voor bekerwin- irs werden gewerkt. De Zijl agde er niet in zich voor die nederlaag te revancheren. De meest produktieve aanval- er was de Westduitser Rainer Hoppe met 16 treffers. Zijn ploeggenoot Obschernikat werd, uitgeroepen tot beste speler van het toernooi. Het predikaat beste doelman ging naar de Belgische doelman Henk Delmeiren. Het protest van LZ'86 tegen de falende jury bij de door de Leidenaars verloren wedstrijd tegen DZV (15-13) is toegewezen. Het waterpoloduel moet worden overgespeeld. VELP (ANP) - Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Dam Bond (KNDB) is uit de financiële zorgen. Zaterdag werd in Velp tij dens een buitengewone algemene vergadering door de provinciale af gevaardigden besloten per lid een malig twaalf gulden te geven, waar door het liquiditeitstekort van bij na een ton in één klap is opgehe- Penningmeester Palmer zag daardoor wel een contributievoor- stel van het bestuur ongedaan ge maakt. De Nijmegenaar had een vrijwel zelfde bedrag in drie jaar tijd door een contributieverhoging willen binnenhalen. Het voorstel van Overijssel voor een eenmalige bijdrage kreeg een ruime meerder heid: 6.383 stemmen voor tegen 2.537 stemmen tegen.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 20