A - JL v Leython op goede weg Donkere tijden voor Vlietwijk Foreholte scoort aan lopende band Vrouwen Dekker op rand van degradatie Leidse jeugdzwemmers toonaangevend PAGINA 18 SPORT MAANDAG 16 JANUARI 1989 LEIDEN De Leython-n lijken op de weg terug. In een uit stekende partij werd Volendam, nummer drie van de ranglijst met 3-1 verslagen. Gemini her stelde zich van de misstap van vorige week en versloeg nu gede- cideA-d het op gelijke hoogte staande Skania met 3-0. NOVO besliste het duel met rodelan taarndrager Phoenix 2 pas na vijf sets in zijn voordeel (2-3). Bij de vrouwen leden zowel Gemini (3- 0 verlies bij koploper Riva/VSC) als Leython (0-3 tegen Rentokil- /ZVH) een dikke nederlaag. Dat Leython zo goed draaide was voor een belangrijk deel toe te schrijven aan de aanwezigheid van Bas Bloem, die eindelijk de wedstrijdsport weereens liet pre valeren boven zijn studie. Iedere bal die hij kreeg werd er zonder pardon ingehakt. Ook invaller Robert Maassen speelde een goe de partij en stond met name blokkerend zijn mannetje. Ley thon won de eerste set ruim met 15-8, maar zag de stand snel ge lijkgetrokken (4-15) door stop- fouten. Coach Groen kon doen wat hij wilde, het hielp niet. In de derde set had Leython door dat serveren op de kleine spelverde ler van Volendam tot slechte set ups leidde, waarna het afblokken van de steeks op links een koud kunstje was. Daarmee was het spel van Volendam voldoende ontregeld. Leython boekte via Ook Gemini boekt ruime overwinning 15-11, 15-9 een belangrijke zege. Gemini speelde een zeer ster ke wedstrijd. Slachtoffer daar van werd medekoploper Skania, dat met 11-15, 10-15 en 4-15 ont luisterd naar huis kon afreizen. De veel scorende buitenaanval Gemini (Wilbert Kokshoorn) i constante dreiging, door het midden brachten Skania in grote moeilijkheden. Na de eer ste twee sets was Skania kapot. NOVO startte uitstekend te gen Phoenix 2 (15-2). In de vol- gende sets mislukte alles echter (9-15, 10-15). Daarna kreeg NO VO weer vat op de wedstrijd door toedoen van de buitenspe lers Bart Pedersen en Cas Bree- man, wat een nipte overwinning tot gevolg had (15-13, 16-14). In de promotieklasse ging de aandacht vooral uit naar de ont moeting tussen de nummers één (Leython 2) en twee (Donar). In de beginfase bleven de teams dicht bij elkaar, maar na 5-5 liep Leython in één ruk door naar 15- 7. Het grote verschil zat hem in de Leython-aanval. Na een 7-4 voorsprong in de tweede set kwam Leython er niet meer aan te pas: 7-15. De derde set was de spannendste. Leython bouwde uit naar 11-7, maar Donar kwam terug tot 12-11. Vier domme aan- valsfouten deden Donar de das om 15-12. Uitgeblust boden de Leidenaars toen weinig tegen stand meer en met 15-4 nam Ley thon 2 de koppositie vast in han den. Valken werd geconfronteerd met een heel zwak acterend Tor nado 2. Met een uitblinkende Wilco Saab —hij sloeg praktisch elke bal binnen de driemeter— won Valken binnen een uur met 3-0 (15-10, 15-9, 15-5). VCS kende een off-day en liet twee punten liggen bij Spanning. Waarschijnlijk was grove onder schatting één van de oorzaken, want gestart met twee wisselspe lers ging de eerste set al meteen verloren (10-15). Aangeslagen liet Valken ook de tweede set lopen (2-15). Daarna trok het de stand nog gelijk (15-10, 16-14), maar de vijfde set ging snel verloren (10- 15). NOVO redde het niet tegen Ri va/VSC dat net onder de Noord- wijkers stond en hen door de 3-0 zege (15-5; 15-13, 15-10) op de ranglijst voorbijstreefde. Ley thon 3 ontfutselde Oikos een punt in een pittige wedstrijd. Met Jan-Willem Kradolfer in de eerste sets als spelverdeler werd het 11-15 en 15-11. Door een slechte passing verloor Leython ook de derde set (15-2) om vervol gens door een wat fellere verde diging in het achterveld via 13-15 weer gelijk te trekken. In de vijf de set won de gelukkigste en dat was Oikos (15-12 en 3-2). Vrouwen Bij de vrouwen hechtte Gemini meer waarde aan de bekeront moeting tegen Martinus uit Tiel dan aan de competitiewedstrijd tegen koploper Riva/VSC. De be kerwedstrijd tegen deze derdedi- visieploeg won Gemini vooral op basis van een harde service. Te gen Riva begon Gemini veel te afwachtend Pas in de derde set kon Gemini tot 11-11 bijblijven, maar ook nu leverde dat geen winst op (0-3). Leython kon in het begin tot 10-10 gelijke tred houden met Rentokil/ZVH, daarna stokte de aanval en kon Rentokil uitlopen naar 15-10. In de tweede set kwam Leython met goed spel voor met 13-1. Zevenhuizen ging moeilijker serveren en verloor de /grip op het spel: 14-16. Ook de derde set ging verloren 10-15. In de promotieklassen ver weerde Gemini 3 zich uitstekend tegen Riva/VSC 3. Hannie Loof onderscheidde zich zowel verde digend als aanvallend op de mid- positie en had een belangrijk aandeel in de 3-1 overwinning (10-15, 15-4, 15-9, 15-10). Gemini 3 deed aanvankelijk niet onder voor het tweede team en nam met prima spel een 2-0 voorsprong in sets op en bij Agon in Boskoop. Enige omzet tingen van coach Anneke Kras pakten echter daarna verkeerd uit en Agon kon met 15-1,15-2 ge lijk komen. In de vijfde set be heerste Gemini 3 het rallysys teem het beste. Het nam snel een voorsprong en gaf die niet meer uit handen (15-8). Liusna was kansloos tegen Rentokil/ZVH 2. De harde ser vice en het snelle spel ontregel den het spel van Liusna volledig en stuurde het blok de verkeerde kant op (15-9, 15-5, 15-5). NOVO-Zovoc was binnen een uur bekeken in het voordeel van Zovoc. NOVO kon zeker in de eerste set het tempo niet volgen (3-15). in de tweede ging het al be ter (10-15) en in de'derde set leek NOVO op 14-10 de set voor het grijpen te hebben. Persoonlijke fouten tilden de stand nog naar 15-15 voordat Zovoc de gelukki ge was (15-17). GER RENES LEIDEN - De vrouwen van Foreholte hebben van E&O uit Em- men geen spaan heel gelaten. De Voorhoutse scoringsmachine stopte pas bij 24-8 (9-2). De andere kampioenspretendenten uit de Leidse regio, Saturnus bij de mannen en HVS bij de vrouwen in de derde divisie, maakten deden het goed tegen respectievelijk DWS uit Schiedam (15-15) en OASE uit Oud-Ade (3-14). Datateam-Foreholte had gisteren in een stampvolle sporthal de Gaasbak precies tien minuten no dig om de Emmense tegenstand te breken. Daar tekende de Voor houtse stoorspeelster Ellen War merdam voor met drie doelpunten waarvan één, Foreholtes vierde, volledig op haar eigen rekening kon worden bijgeschreven. Een pass in de Emmense opbouw werd door haar onderschept en met bal was zij door geen van de Emmense speelsters af te stoppen. Na een kwartier leidde Foreholte, met Marjan Bult als de vaste dirigente en Christine Knigge als stormram, met 8-1. E&O probeerde nog wel om iets terug te doen maar was te zeer afhankelijk van de spaarzame misstappen van de Voorhoutse 4-2 verdediging om te scoren. Na de rust etaleerde Foreholte LEIDEN Voor de Voorschotenaren moeten de januari-avon- den wel heel donker zijn. De hoofdmacht van Vlietwijk heeft dit seizoen nog niet kunnen imponeren. Het gaat niet alleen slecht met het paradepaardje van de vereniging maar over de hele linie zijn de prestaties beneden peil. Als Vlietwijk de kans op behoud in de eerste klasse veilig had willen stellen dan had de ploeg de wed strijd van afgelopen weekeinde winnend moeten afsluiten tegen Velo 3. Hoewel het team met een 3- 1 voorsprong uit de enkelspelen nijn zegevierde met de setstanden 11-0,11-1. Lisse 2, derde klasse, be haalde een prachtige prestatie te gen mede-kampioenskandidaat Leyton door met 5-3 te winnen. Ron Kolmus speelde uitermate sterk tegen Heskens, wat pas in de derde set in het voordeel van Kol mus besloten werd 15-12. Ook Ma rijke van Wickeren speelde e kwam kon het verder geen vuist rathon wedstrijd tegen Oosten maken. Op het mannendubbel van Rick Pilaat/Henk Westerbeek moest de ploeg de punten aan de tegenstander laten, waardoor ver lies werd geleden (4-7). Mede door dit verlies blijven de Voorschoter naren onderaan de ranglijst staan. Het tweede team, uitkomend in de derde klasse, staat er ook al niet flo rissant voor. De ploeg die het hele seizoen met invallers heeft moeten spelen staat eveneens «onderaan waardoor de kans op degradatie le vensgroot aanwezig is. Tegen kop loper Florida deelde het team de punten in de enkelspelen: Jowan Zonneveld en Sylvia Groeneveld zorgden voor winst. Diezelfde Groeneveld zorgde in het ge- menddubbel met partner Erwin van den Assem voor nog een punt, maar verder kwam de ploeg niet (3- 5). Lisse, tweede klasse, deed wat van de ploeg verwacht werd. Hoe wel het een formaliteit betrof, de ploeg werd verleden week al kam pioen, verrichtte zij een sportieve prestatie. Tegenstander Velsen 2 haalde slechts één punt binnen door goed spel van Pichel die van Peter Veltenaar won. Brenda Co- Vlasveld zorgt voor sensatie INZELL (DPA) - de 23-jarige uit Vianen afkomstige Ruben Krou- wel heeft zaterdag de derde winter- triathlon van Inzeil op zijn naam gebracht. De wedstrijd bestond uit een cross-loop van 22 kilometer, een ski-langlauf van 25 kilometer en een schaatswedstrijd over 100 ronden op de plaatselijke 400 me ter kunstijsbaan. Krouwel, die ook nationaal kampioen langlauf is, fi nishte na 4 uur 13 minuten 57 se conden als eerste van 507 deelne- Middelpunt van de belangstel ling was overigens een jonge atlete: Marianne Vlasveld uit de Oud-Ade. De nationale drievoudige langlauf- kampioene bereikte in de algeme ne eindstand met een tijd van 4.27,47 een sensationele zevende plaats. dorp. Eerst genoemde won uitein delijk in een drie setter (12-10,2-11, 11-7). Het eerste team van Leiden, tweede klasse, bleek niet opgewas sen tegen het sterke Metro 2. Inval ler Stefan van Giezen bezorgde zijn team een punt door te winnen van Van Heuvel 15-5, 15-11. Bram Se- gijn en Anita Kooiman behaalde in het gemengddubbel nog een punt binnen maar daarmee bleek het kruit verschoten. De ploeg verloor met 6-2. De subtob van Leiden, der de klasse, vecht tegen degradatie. Tegen mede-degradatiekandidaat Slotermeer had de ploeg de kans zich in veiliger vaarwater te ma noeuvreren. Na de enkelspelen zag het er al naar uit de het een gelij- kopgaande strijd zou worden (2-2). Dit bleek inderdaad het geval. Na de laatste slagenwisseling bleken de punten verdeeld 4-4. Het derde team van Leiden, dat uitkomt in de vierde klasse, behaalde de laatste vijf wedstrijden maar liefst negen punten. Dit keer was de ploeg weer goed op dreef tegen De Treffers. Ook nu was de 40-jarige Jan Slats ongenaakbaar. Hij scoorde hon derd procent voor zijn ploeg, die met 6-2 won. In diezelfde klasse behaalde Veglo een 5-3 overwinning op AS- VU. Hoèwel de ploeg de hoogste trede niet meer kan halen strijdt ze voor een tweede plaats die recht geeft op promotiewedstrijden. De basis voor de overwinning werd gelegd in de enkelspelen. De voor sprong die de ploeg had opge- ,.T. bouwd stond zij niet meer af. Anne- Nl<* geblesseerd raken lies Smit moest wegens kramp in eventuele provocaties - haar nek de wedstrijd staken. Voor De Spotvogels liep het dit keer lekker. Hilversum 2 kwam er niet aan te pas. Mark Beun won van Volgers 17-18,15-11, 15-6. Ook Cor- rine Kortekaas had een driesetter nodig om Vesjens de baas te blij ven 11-8, 7-11, 11-4. De ploeg bezet een veilige middenplaats. Merenwiek, derde klasse, lijkt er de laatste weken met de pet naar te gooien. Tegen Nivo 2 leden de Me ren wijkbewoners wederom ver lies: 5-3. Sandrina Leemans, valster voor Sandra won als enige haar enkelspel. JAN SLINGERLAND Hevig gevecht om de bal tijdens het duel tussen DIOK en The Bassets. Yves Kummer (midden) lijkt zich af te vragen of het ovaal nog wel tevoorschijn komt. SASSENHEIM - DIOK heeft gisteren streekgenoot The Bassets uit Sassenheim nog dieper in de degradatie- zorgen gedrukt. De Leide naars, die zich met het oog op de topper van volgende week tegen Castricum niet overmatig druk wensten te af. maken, wonnen afgetekend met 7-50. wel de meeste wedstrijden (15) van iedereen gespeeld. Zaak dus om te gen het eind van de competitie punten te gaan halen. Tegen de nummer één van de ranglijst viel er echter voor de bollenjongens wei nig eer te behalen. De jonge ploeg speelde niet slecht. Integendeel, DIOK werd agressief tegemoet ge treden door de vrijuit spelende de- laat en had duidelijk de wedstrijd te ko- het ontbrak de Sassen- heimers gewoon aan kracht en in zicht. Superieur In de Leidse driekwartlij n speelde Rob Kamp voor het eerst op de fly- half positie en dat leverde geduren de de hele wedstrijd nogal wat mis verstanden met zijn medespelers in de driekwartlijn op. Het waren dan ook de Leidse voorwaartsen die de krachtsverhouding op het veld duidelijk aangaven. Fysiek su perieur begon het pack van DIOK de Sassenheimers stelselmatig te slopen. Met name tegen de zoge naamde 'rolling mauls', een geza menlijke voorwaartse beweging van de voorwaartsen, had The Bas sets geen enkel verweer. Hierdoor waren de Sassenheimers genood zaakt om spelers uit de drie kwartlijn als extra verdedigers bij n alle de te- de op- genstander vermijden' dracht die de Leidenaars gisteren van hun aanvoerder Dick Altink voor de wedstrijd meekregen. Hoe wel er geen speler van DIOK was die openlijk over de komende wed strijd tegen Castricum durfde pra ten, was het duidelijk dat iedereen binnen de Leidse ploeg die wed strijd al in het achterhoofd had en de wedstrijd tegen The Bassets het liefst zo snel mogelijk wilde afwer ken. Aan de andere kant had de Sas- senheimse ploeg geheel andere be- der Hart, langen bij de wedstrijd. The Bas sets staat bijna onderaan de rang lijst van de ereklasse maar heeft WARMOND - Het gaat niet goed waarschijnlijk meteen beslag op de met de eredivisieploeg van Dekker derde plaats van de ranglijst. LEIDEN - Bij de eerste wedstrijd v£ Speedovoorronde hebben vele Leidse r de finales, die eind juni worden gehou- 1.20,6. Hij eindigde hiermee r de beste zestien van Nederland. De Zijl/LGB Remco Singeling die 1.24,5 3 komen daar beide met een grote ploeg den v de landelijke de Micha Prins van De Zijl tweemaal zijn tijd. Op de zich 100m vrije slag haalde hij 1.13,1 en op de vlinderslag zijn LZ-concurrent De kwaliteit onder de jongste jaargang 1979 is in Lei- de start. Leiden is op dit ogenblik een toonaangevende den vooral by LZ groot. Op de 100m rug z stad bij het jeugdzwemmen in Nederland. Fleur Bakker van LZ heeft zich afgelopen zaterdag in het VijfMeibad geplaatst op de 100m schoolslag en de 400m vrije slag. Bij de meisjes geboren in 1977 finis- derwater van De Zijl van Steph te zij op de schoolslag in 1.22,6 en op de vrije slag in landelijk gezien goede tijden. 5.07,4. Haar clubgenote Saskia de Keijzer plaatste zich eveneens op de 400m vrije slag in 5.23,3. Davina Juffer mans van De Zijl kan zich eveneens opmaken voor de Leiderdorpse Does. Bij de finale op de 100m schoolslag. Zij finiste achter Bakker keurige 1.25,9. Sierag 1.23,7. Rosan Bakker en Marielle Kraan zwom- beiden 1.32,2. Alle drie hebben zij zich hiermee de finale. Bij de jongens won Tom On- Iterson (LZ) in Afgelopen zondag werd er een kring A-wedstrijd onder tropische omstandigheden in de werd de 400m wis- bij de mannen de 400m vrije slag. Door de zware omstandigheden vielen de tijden Gijs Jansen en Joachim de Ruysscher streden door tegen. Nancy Kijk in de Vegte won haar afstand bij de de afwezigheid van hun LZ clubgenoot van Duivenbo- meisjes onder de 16 jaar in 5.28,3 Bianca Hoeks werd de om de eerste plaats op de 100m schoolslag jongens tweede onder de 14 jaar in 5.36,1. 1977. Jansen won in 1.26,2 voor De Ruysscher in 1.28,8. Bij de meisjes geboren in 1978 bereikte Anne de Haas een tweede plaats op de 100m vlinderslag in 1.37,3 en derde plaats op de 100m vrije slag in 1.21,3. De gebroeders Schouten zwommen onder de 14 jaar aar een eerste en derde plaats in goede tijden. Dennis 4.39,5 en Mark in 4.51,3. De Zijl haalde twee tweede plaatsen met Laurens van Kampen in 4.29,6 onder de In dezelfde leeftijdcategorie bij de jongens verbeter- 16 jaar en Marco Blokpoel in 4.26,9 by de mannen. Squash. Esther Lieben, de vierde speelster van de Warmondsen, die had toegezegd in de tweede helft van de competitie te zullen mee spelen blijkt nu door een verande ring van haar studieprogramma die toezegging niet te kunnen waarma ken. Dat betekent dat Dekker Squash een beroep zal moeten blij ven doen op veterane Nolly Ben- nink. Dat de punten in het tweede ver volg van de competitie duur ge kocht zullen worden staat buiten kijf. Als Mary Gillies voldoende van haar blessure is hersteld kan morgen in Warmond worden ge tracht om mededegradatie-kandi- daat HSRC 2 op verlies te zetten. De kansen op handhaving in de eredivisie worden bij verlies heel erg klein. Bij de vrouwen van Dekker gaat het niet zo best: ook het tweede team wordt met degradatie gecon fronteerd, al won de plöeg met Jac queline Kiebert in plaats van de zieke Vivienne Aalders van HSRC 4. De mannen mogen wel tevreden zijn. Het eerste team debuteert in de eerste divisie maar legt hoogst- ASRC ondervond in Amsterdam de kracht van Dekker Squash: 1-3. Alleen Graeham Smith verloor van Andrew Sanders, die hetzelfde speltype hanteert: alles halen en wachten op de fouten van de tegen stander. Brian Witherden won van Michel van der Laan (9-2,9-7,4-9,9- 5), Peter Buitendijk knokte zich in vijf games langs Joel Go (4-9, 9-2, 10-8, 3-9 en 9-5) en Carel de Bruyn maakte in drie games aan alle onze kerheid een einde door Alexander Albeda met 9-2,9-5 en 9-3 kansloos te laten. De reserves van Dekker verloren in de derde divisie teleurstellend van ASRC 3 (1-3) maar behouden een kansje op het kampioenschap als zij de resterende wedstrijden te gen Marquette, Reflex, Kampong en Aalsmeer met 4-0 winnen. De mannen van LSRC leken in de vierde divisie gedoemd tot de gradatie maar gaandeweg raakten zij zo goed geacclimatiseerd dat nu de derde plaats van de ranglijst de eindpositie lijkt te zullen zijn. Te gen Alphen 3 werd met 3-1 gewon nen. Jeroen Verrier won van Hans van Hinsberg (3-1), Ruud de Maagd pakte Kees Verbrigs met 3-0 in, Pe ter Altenburg klopte Timmers met 3-1 en alleen Wico Heemskerk vocht zich stuk op Johan Vis: 9-3,9- 7, 5-9, 3-9 en 0-9. FRANK BONTE de voorwaartsen in te zetten, waar door de Leidse aanvallers meer ruimte kregen. Voor de eerste twee scores van de wedstrijd tekende Kees Koem ans. De Leidse prop, die weer zicht baar geniet van rugby op het hoog ste niveau, kreeg tot twee keer toe de bal vlak voor de Séssenheimse achterlijn in handen en bleek even zoveel keren niet af te stoppen. Verheugend voor de Leidse forma tie was verder dat Gottfried Bos met het benutten van de conver sies bijzonder goed op dreef was en de geblesseerde Mark Michielsen bijna deed vergeten (0-12). The Bassets kwam via een penalty van Perry Noordermeer nog even terug tot 3-12 maar daarna begon DIOK aan de beste fase van de wedstrijd. De voorwaartsen waren nadrukke lijk aanwezig en ook de drie kwartlijn liet zien tot zeer goede ac ties in staat te zijn. Full-back Bert Wisse, de na een blessure weer op gestelde Diederik Renardel en Gottfried Bos wisten na fraaie ac ties te scoren en brachten DIOK al bij rust in veilige haven: 3-28. De tweede helft gaf ongeveer hetzelfde spelbeeld te zien als de eerste helft. De Sassenheimers wil den wel, maar konden niet en de spelers van DIOK begonnen steeds meer aan andere, belangrijker din gen te denken. Met de wind tegen probeerde de Sassenheimse ploeg door snel spel gevaarlijk te wor den, wat enkele keren aardig lukte, mede doordat er aan de kant van DIOK slecht getackeld werd. Ge scoord werd er echter aan de ande re kant van het veld waar de Leidse derde rij goed gebruik maakte van de onervarenheid van de Sassen heimers en in samenwerking met de driekwarten nog vier keer scoorde: 3-50. Voor de Sassenhei mers scoorde Aad de Jong vlak voor tijd een fraaie try, 7-50. Penibel Door deze nederlaag van The Bas sets en de overwinningen van de mede-degradatiekandidaten Eem- land en DSRC is de situatie voor de Sassenheimers nu wel erg penibel geworden. De ploeg staat momen teel op de voorlaatste plaats (die automatisch degradatie tot gevolg heeft) en heeft nog drie wedstrij den voor de boeg. Uit die drie wed strijden moet de formatie van trai ner Denis Power zeker vier punten halen. Gezien de tegenstanders (DSRC, NFC en AAC) geen onmo gelijke, maar wel zeer zware opga- het verschil in klasse zo mogelijk nog duidelijker. Voor de treffer uit de fraaiste aanval tekende Moni que Gijsman: 13-3. De aanval werd ingeleid door een flitsende balcir culatie die door de naar adem hap pende Emmense verdedigend in eerste instantie nog kon worden af gestopt. Toen zette Knigge op nieuw in en speelde af op de alert in het gat stortende Monique Gijs man die bikkelhard raak schoot. Beide keepsters van Foreholte, Anita Seur in de eerste helft en Ka- rina Bruins in de tweede, waren op hun post als er eens een gericht schot van de Emmense opbouw kwam. De mannen van Saturnus pak ten tegen DWS in Schiedam niet de winst maar de 15-15 is zeker zoveel waard. Tegen de grootste concur rent in een uitwedstrijd de voor sprong van twee punten vasthou den betekent eigenlijk een dubbele winst. DWS zal nu moeten probe ren om in de achtervolging te blij ven en hoe moeilijk dat is in de twéede helft van de competitie is genoegzaam bekend. Saturnus kreeg de 'winst' overigens niet ca deau. Met nog hooguit drie minu ten te spelen leidde DWS met 15- 14. Toen vond de geblesseerde Leidse aanvalsleider Wim van Leeuwen cirkelspeler Hans Blansjaar met een gave pass en die faalde niet. Hij scoorde zijn enige maar voor Saturnus beslissende treffer: 15-15. Saturnus zocht en vond het DWS-doel herhaaldelijk vanuit de hoeken. Met name André van Leeuwen en Don Olsen toonden zich levensgevaarlijk. De Satur- nus-verdediging had zich ingesteld op het afstpppen van de rechterop- bouwer van DWS, de man die in Leiden al had laten zien dat hij een doelpaal in duigen kan schieten. Dat lukte voortreffelijk en mis schien dat daar het kostbare gelij ke spel wel in hoofdzaak aan moet worden toegeschreven. In de derde divisie verloren de vrouwen van Olympia '72 met 13-19 van Vires et Celeritas. De ploeg uit Gouda pak te de winst na een tumultueuze tweede helft toeh de inhaalrace van Olympia met succes leek te zullen worden bekroond. Vires zag een voordelige 10-4 ruststand met nog 18 minuten te spelen veranderd in 11-11. Als de Wassenaarse speel sters toen 'hun neiging om com mentaar te leveren op de arbitrage beter hadden bedwongen zou de winst best nog naar Olympia kun nen zijn gegaan. Maar dat gebeurde niet. Integendeel, er vielen in het laatste kwartier maar liefst zes tijd- straffen voor Olympia. Genoeg voor Vires om met 19-13 te winnen. De vrouwen van HVV '70 uit Voorschoten (11-15 tegen De Tref fers) en de vrouwen van OASE (3- 14 tegen HVS) zullen zich moeten gaan voorbereiden op de terug tocht uit de derde divisie. In de af- delings eerste klasse wonnen de vrouwen van Foreholte 2 moeite loos van EHC: 17-9 (9-3). FRANK BONTE Alleen vrouwen V en L succesvol in Europa Cup HOORN (ANP) - SEW heeft zater dagavond in Hoorn de eerste wed strijd voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker zaalhandbal voor landskampioe nen vrouwen tegen Cassano Mag- nano met zes punten verschil ge wonnen: 25-19. Bij de rust stond de ploeg uit Nibbixwoud met 12-10 i V en L hebben in Geleen in een wedstrijd voor de tweede ronde van de Europese zaalhandbalbeker voor bekerhou ders verloren van RP Lynköping. De Zweedse ploeg zegevierde in de eerste ontmoeting met 17-13. Bij de rust was de stand gelijk: 7-7. De Limburgse vrouwen startten goed, Ze kwamen met 6-3 voor te staan, doch konden niet voorko men dat de Zweedse formatie nog in de eerste helft de stand in even wicht bracht. Na de hervatting nam de Zweedse formatie een voorsprong die tot vier punten werd uitgebouwd. De vrouwen van PSV uit Eind hoven hebben zaterdag de eerste wedstrijd voor de achtste finales van het toernooi om de IHF-beker zaalhandbal tegen Bayer Lever- kusen met grote cijfers verloren: 10-21. Bij de rust was de nadelige marge nog slechts vier punten: 5-9. Op 21 januari volgt in Eindhoven de return. Tussen de 31e en 40e mi nuut bouwden de Westduitse vrou wen voor 300 toeschouwers de voorsprong uit van 9-5 tot 16-6. Renate Wolf, Dagmar Zöllner en Andrea Kenessy scoorden vier maal voor Leverkusen, Christa Thorsen van PSV was echter met zeven treffers topscorer van het du el. JUDO - Irene de Kok heeft zater dag tijdens de nieuwjaarsreceptie van de Judobond Nederland het lidmaatschap van verdienste ont vangen. De Kok (23), die twee we reldtitels behaalde en drie keer Eu ropees kampioene werd, besloot vorig jaar haar loopbaan te beëindi gen.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 18