De Koning: werken met PvdA moeilijk 'Ik ben geen parachutist uit Den Haag. Is dat duidelijk? Koppeling breekpunt voor CDA-minister Nederland dreigt snel 'kind-arm' te worden Geen besluit over delegatie voor begrafenis Hirohito ZATERDAG 14 JANUARI 1989 BINNENLAND PAGINA 3 DEN HAAG (GPD) Indien de PvdA vasthoudt aan een automatische koppeling tussen de hoogte van lonen in de overheidssector, uitkeringen en lonen in de bedrijven is er geen kabinet CDA-PvdA denkbaar. "Dan zeg ik 'no deal', er zijn geen zaken te doen. De auto matische koppeling schept geen werkgelegenheid, maar vernietigt haar", aldus minister De Koning (sociale zaken) in CDAktueel, het blad van deze partij. De bewindsman, architect van het tweede kabinet-Lubbers, ziet niets in een coalitie PvdA-WD. "Dan breekt de pleuris uit, zowel in de PvdA als in de WD", voorspelt De Koning. Voor een hernieuwde combinatie CDA-WD ziet de be windsman weinig hobbels. "Die zijn er niet veel. De WD is toch wel wat veranderd. Ze is niet meer de typische werkgeverspartij van vroeger", meent De Koning. In een volgend regeerakkoord moet de zorg voor de toekomst cen traal staan, aldus De Koning, zoals werkgelegenheid, gelijkwaardige ontwikkeling van inkomens, milieu en vergrijzing. De uitbrei ding van de consumptie moet daar aan ondergeschikt worden ge maakt. In CDAktueel reageert De Ko ning ook op de kritiek dat de Eerste Kamer vaak aan het eind van het Directrice van Toetanchamon op vrije voeten DEN HAAG (ANP) - De direc trice van Toetanchamon, die maandagavond door de Haagse politie werd aangehouden van wege haar mogelijke betrok kenheid bij aanslagen op de Sijthoff-uitgeverij en op de Haagse wethouder Duivesteijn, is op vrije voeten gesteld. Dat heeft mr. A. Welschen, officier van justitie in Den Haag, giste ren meegedeeld. Dè verdenking tegen haar 43- jarige eega blijft bestaan, zei Welschen, maar er is geen re den om haar langer vast te hou den. Haar echtgenoot wordt nog gezocht door Interpol. De vrouw werd maandag avond om half twaalf aange houden toen ze met haar auto over de Haagse Stadhouder slaan reed. De politie wil niet zeggen of zij op de vlucht was. De vrouw had bij haar aanhou ding 120.000 gulden bij zich. jaar ineens een heel stel belangrij ke wetsvoorstellen moet behande len. Volgens de bewindsman ligt de oorzaak van dit probleem in 'het taboe van Prinsjesdag': nieuws over het beleid in het komende jaar mag pas op Prinsjesdag bekend worden. Aangezien er na Prinsjes dag vaak nog advies aan derden ge vraagd moet worden over beleids voornemens komt de Eerste Ka mer in de knel. "Ik zou er dan ook een voorstander van zijn het 'taboe van Prinsjesdag' op te heffen. Nieuw beleid kan dan veel eerder voor advies aan adviesorganen worden voorgelegd", aldus De Ko ning. Lubbers Premier Lubbers heeft gisteren af stand genomen van de felle kritiek die minister Ruding (financiën) af gelopen dinsdag heeft geuit op een verklaring van het Pvd A-partij be stuur. In deze verklaring schetste het partijbestuur de grote lijnen van een nieuw verkiezingspro gramma voor 1990 met onder meer geen drastische verlaging van de overheidsuitgaven. Wie daar wel voor pleit zet de toekomst van ons land op het spel, zo meent de partij. Voorts werd gesproken over een volledige koppeling van lonen in de overheidssector, sociale uitke ringen en lonen in de bedrijven. De PvdA wil ook voorwaarden verbinden aan een verdere inko mensmatiging. Alleen als onderne mers hun winstgroei omzetten in het scheppen van arbeidsplaatsen, verdeling en spreiding van werx en scholing wil de PvdA over inko mensmatiging praten. In een reac tie zei minister Ruding dat de PvdA met de verklaring opnieuw TILBURG (GPD) - Ons land is op weg naar een 'kind-arme' samenle ving, aldus zes wetenschappers van de Katholieke Universiteit Brabant in het boek 'Het kind naar keuze'. Het aantal kinderen is in de afgelopen 25 jaar met bijna dertig procent afgenomen, terwijl van de vrouwen die rond 1960 geboren zijn, ongeveer een kwart kinder loos blijft. Het krijgen van kinderen is im mers niet meer vanzelfsprekend. Het is veel vaker het resultaat van een langdurig keuzeproces. Van 1965, het moment waarop de ge boortedaling zich inzette, tot 1976 nam het aantal geboorten af tot 175.000 per jaar. Aan die dalende tendens, die door de wetenschap 'ontgroening' wordt genoemd, lijkt nog steeds geen einde te komen. Het afnemend aantal kinderen is een gevolg van een veranderde op vatting over relatievormen. De be tekenis van huwelijk en gezin ding gesteld dat de overheidsuitga- Cent van de Nederlandse bevolking omhoog moeten lasten niet verder omlaag kunnen Na afloop sprak premier Lubbers in veel mil dere bewoordingen over het PvdA- stuk. "Mijn eerste indruk was: de PvdA is zo voorzichtig. Het is alle maal zo globaal. Weinig precies, Het is eerder een sfeerverklaring "Jf1 die niet echt politiek te toetsen valt", aldus de eerste minister. dat gehuwden over het algemeen TSkS gelukkiger zijn dan ongehuwden. de ministerraad Inmiddels is dat percentage ge daald tot 21. Alternatieve levensvormen, zoals samenwonen en lat-relaties, waren in de jaren zestig nog taboe. Nu denken de mensen daar heel /er. Was vroeger het krij gen van kinderen na het sluiten van een huwelijk de gewoonste zaak van de wereld waarover niet eens werd nagedacht, tegenwoor dig worden ook door gehuwden se rieuze afwegingen gemaakt voor dat tot een kind wordt besloten. De kansen tot zelfontplooiing van man en vrouw spelen volgens de wetenschappers een nog grotere rol bij het afnemend aantal geboor ten. De keuze voor kinderen komt vooral voor rekening van de vrouw. Waar vroeger de gezinseen heid centraal stond, gelden nu be houd van individualisme en kame raadschappelijkheid als basisbe grippen. De opkomst van het ongehuwd samenwonen, waarbij het krijgen van kinderen wordt uitgesteld of zelfs volledig wordt uitgesloten, heeft er mede toe geleid dat het kindertal van ruim drie kinderen per vrouw is gedaald tot ongeveer 1,5 kind per vrouw. Overwegingen om af te zien van kinderen zijn vooral van economische aard. Door het ontbreken van bijvoorbeeld kinderopvang en ouderschapsver lof worden vrouwen die na een op leiding hun verkregen kennis in de praktijk willen brengen, min of meer gedwongen geen kinderen te nemen. De economische recessie van het begin van dit decennium, die met name heeft geleid tot een grotere werkloosheid onder jonge ren, heeft dit volgens de weten schappers versterkt. De wetenschappers vrezen een enorme stijging van de collectieve lasten en de pensioenuitgaven in een tijd, waarin mensen steeds ou der worden en minder kinderen worden geboren. De lasten van het opvoeden van kinderen zouden daarom over de hele bevolking moeten worden gespreid. Ook staan de wetenschappers een ge- boortebevorderend beleid voor, dat zelfs in feministische kringen niet meer echt wordt afgewezen. Meer kinderopvang, hogere kin derbijslag en een betere verlofrege ling voor zwangerschap en ouder schap moeten dat beleid gestalte geven. Als de huidige lijn van 1,5 kind per vrouw zich voortzet, daalt het aantal inwoners in Nederland van iets meer dan 15 miljoen in het jaar 2000 tot 11,7 miljoen in het jaar 2050. In het jaar 2000 is dan 14,2 procent van de bevolking ouder dan 65 jaar en in het jaar 2050 is dat opgelopen tot 29,4 procent. Leerstoel Ook de Katholieke Universiteit in Nijmegen (KUN) wil meer aan dacht besteden aan de ontwikke lingen op het gebied van de voort planting. Daarom heeft het college van bestuur van de universiteit gis teren voorgesteld om een een bij zondere leerstoel 'regulering van de voortplanting' in te stellen. De leerstoel wordt ingesteld deor de dr. Saai van Zwanenbergsti'ihting. Volgens de stichting worden gy naecologen steeds vaker gecon fronteerd met patiënten die proble men hebben op het gebied van voortplanting. "In de Westerse we reld krijgt ongeveer tien procent van de echtparen te maken met een langere of kortere periode van on gewenste kinderloosheid. Dat leidt ertoe dat een grote hoeveelheid pa tiënten met voortplantingsproble- men zich meldt op het spreekuur van de gynaecoloog", aldus de dr. Saai van Zwanenbergstichting. Nederlandse sleper snelt schip te hulp IJMUIDEN (ANP) - Een Neder landse zeesleper en twee buiten landse schepen houden op de At lantische Oceaan AMSTERDAM Passanten in de hal van het gebouw van de Vrije Universiteit weren gisteren getracteerd op gratis tandenborstels en een lesje poetsen. Dit hadden ze te danken aan de viering van het derde hxstrum van de opleiding monhygiënist. Uit onderzoek blijkt dat driekwart van de patiënten een tandartspraktijk kiest waar aan een mondhygiënist is verbonden. De opleiding heeft inmiddels duizend geslaagden afgeleverd die allen werk hebben, terwijl er nog minstens 130 vacatures zijn voor mondhygiënisten in Nederland. (toto anp) vIAASTRICHT (GPD/ANP) - De Rijksuniversiteit Limburg heeft tegen de gistermiddag tijdens de viering Uit Nederland uitgezette Syriërs weer vrijgelaten ENSCHEDE (ANP) - De twee Sy rische vrouwen van 30 en 27 jaar en het 4-jarig meisje, die vorig week einde door Nederland naar Syrië zijn uitgewezen en daar direct na aankomst zijn aangehouden, zijn gisteren vrijgelaten. Het Enschede- se comité, dat zich het lot van de Syrische vluchtelingen heeft aan getrokken, heeft dit gisteren verno men van informanten in de Duitse Bondsrepubliek. Zij kregen op hun beurt de informatie telefonisch van contactpersonen uit de Syrisch-Or- thodoxe gemeenschap in Syrië. De vrouwen en het kind zijn vol gens het comité pas vrijgelaten na dat de contactpersonen er met veel moeite in geslaagd waren een lid van een geheime dienst lOO.OOOlira (ongeveer 3000 gulden) te betalen. Binnenland kort Moszkowicz De officier van justitie heeft voor de Roermondse rechtbank negen maanden gevangenisstraf geëist, waarvan drie voorwaardelijk en met aftrek van bijna drie maanden voorlopige hechtenis, tegen de ex- advocaat Baruch Moszkowicz. Hem zijn veertien misdrijven, waaronder bedrieglijke bank breuk, onttrekking van goederen aan een beslag en drugsdelicten ten laste gelegd. Van Aardenne Oud-minister drs. G.M.V. van Aar denne gaat het overleg leiden dat een oplossing moet bieden voor de problemen over de specialistenin komens. De artsen zijn uiterst ge belgd over het kabinetsbesluit tot stapsgewijze verlaging van hun norminkomen. Planbureau Drs. G. Zalm is met ingang van 1 fe bruari benoemd tot directeur van het Centraal Planbureau, het (advi serend) rekeninstituut van de over heid. Zalm (36) volgt de per dezelf de datum vertrekkende drs. P.B. de Ridder op. Hij is sinds 1 januari 1988 onderdirecteur van het CPB. In die functie wordt hij eveneens per 1 februari opgevolgd door dr. F.J.H. Don. Marinechef Schout-bij-nacht H. Van Foreest wordt de nieuwe bevelhebber der zeestrijdkrachten en tevens chef van de marinestaf. Hij volgt met in gang van 2 juni in die functie vice- admiraal Brairtich von Brainich Felth op. Jhr. Van Foreest (53) wordt als nieuwe bevélhebber be- vnrdprd t.r»t vipp-aHmiraal klok om tijdig de 32 opvarenden /an de dertiende dies natalis de Indische bulkcarrier Yarra overvolle St. Janskerk in Maast- Wonga te redden. Het schip keert op westen v den, nadat het in een ongekend heid richt een eredoctoraat verleend l 900 kilometer ten dominee Beyers Naudé voor diens Ierland in moeilijkhe- onophoudelijke strijd tegen apart- Zuidafrika en tegen de storm een groot gat in de schending van de mensenrechten, romp opliep. Het 42.000 ton metende schip is ingericht voor het vervoer van olie, maar het is ni,et bekend of het is. ge laden is. Het schip door het gat i 5 stuurloos, maakt i de romp water i wordt door windkracht 11 tot 12 geofferd hebben Ds. Beyers Naudé zei het het ere doctoraat als een grote eer te be schouwen, maar ziet het tevens als een enorme verantwoorlijkheid die op zijn schouders rust ten opzichte van de zwarte bevolking in Zuid- afrika. "Zij zijn het die veel meer veel hoge- i prijs betaald hebben voor hun overtuigingen dan ik. Zij zijn de Eredoctoraat voor dominee Beyers Naudé duizenden wier toewijding voor zaak van de mensenrechten de verdient die vandaag bewezen". Als thema voor zijn toespraak had Beyers Naudé de schending van de mensenrechten in Zuidafri- ka gekozen. Volgens hem wordt de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens sinds de eer ste verklaring van de noodtoestand in 1985 door de Zuidafrikaanse re gering alleen maar meer geschon den. Hij ging wat dat betreft aan de hand van een aantal voorbeelden in op de huidige situatie in Zuid- afrika. Hij gaf zijn gehoor ook een aantal suggesties de schending van de mensenrechten in Zuidafrika te helpen beëindigen. Zo vroeg hij de Rijksuniversiteit Limburg de zaak van gerechtigheid en vrede in alle mij wordt delen van de wereld als prioriteit op de agenda te plaatsen. Beyers Naudé repte met geen woord over het feit dat het college van bestuur van de Rijksuniversi teit Limburg zaken wil blijven doen met Olivetti (een bedrijf met belangen in Zuid-Afrika) tegen de wil van de universiteitsraad. DEN HAAG (ANP/GPD) - Het ka binet heeft nog geen besluit geno men over de Nederlandse verte genwoordiging bij de begrafenis van de overleden Japanse keizer Hirohito. Premier Lubbers gaf te kennen te willen afwachten wat de andere EG-landen doen. Lubbers zei dat inmiddels een uitnodiging is ontvangen. De Ja panners willen vóór 24 januari we ten hoe de delegatie is samenge steld. Het kabinet staat voor de vraag op welk niveau Nederland zich moet laten vertegenwoordi gen: dat van ambassadeur of van minister. Maar gevoeliger ligt nog de vraag of een lid van het Konink lijk Huis de begrafenis van de om streden keizer moet bijwonen. Ko ningin Beatrix zou daar bij premier Lubbers op hebben aangedrongen. Lubbers wil, voordat het kabinet een besluit neemt over de Neder landse delegatie naar Japan, eerst weten wat het precieze karakter van de begrafenisplechtigheid zal zijn. Bovendien wil hij weten wat de andere landen, doen. Daarbij gaat het vooral om de geallieerde staten uit de Tweede Wereldoorlog. Handelaar illegale software opgepakt APELDOORN (ANP) - De politie van Apeldoorn heeft gisteren een 30-jarige man uit Wormer aange houden op verdenking van handel in illegale software. De man pro beerde illegaal gekopieerde com puterprogramma's te verkopen op een computerbeurs in de Ameri- cahal in Apeldoorn. Bij de handelaar uit Wormer wer den 57 illegale diskettes gevonden en in beslag genomen. Volgens de politie verkocht de man de pro gramma's voor bedragen onder de tien gulden, terwijl de originele programma's enkele honderden guldens kosten. Lubbers zal bovendien, voordat hij een besluit neemt, nog overleggen met de koningin. Wanneer besloten wordt een lid van het Koninklijk Huis naar Ja pan te sturen, zal worden gekozen uit prinses Juliana, prins Bernhard of prinses Margriet. In kringen van het vpormalig Indisch verzet is ern stig verzet gerezen tegen het sturen van een te zware delegatie naar de begrafenis. Daar is men van me ning dat de Nederlandse ambassa deur in Japan ons land wel kan ver tegenwoordigen. Defensie stoot oefenterreinen in Utrecht af DEN HAAG (ANP) - Staatsse cretaris Van Houwelingen heeft Gedeputeerde Staten van Utrecht meegedeeld dat Defen sie in die provincie 430 hectare oefenterrein zal afstoten. Een groep amntenaren gaat binnen kort bekijken welke 'Overige Oefenterreinen' (OOT) in Amersfoort, Leusden, Rhenen en Soest kunnen worden vrij gesteld van militair gebruik. De Leusderheide wordt inge richt als oefenterrein voor com pagnieën, terwijl De Vlasak kers in gebruik blijft als speci fiek tankoefenterrein en wordt van de OOT'en, van in totaal 580 hectare, 150 hectare ge handhaafd. OOT'en worden gebruikt voor het leren inrichten van een bivak, het houden van veld dienstoefeningen en het ver plaatsen door terrein met kaart en kompas. Militaire voertui gen moeten bestaande wegen en paden gebruiken. Waarnemend burgemeester in roerig Smallingerland toont zich slagvaardig SMALLINGERLAND - De klus klaren. Zo ziet Cees Roozemond zijn taak als waarnemend burge meester in de bestuurlijk ontwor telde Friese gemeente Smallinger land na het vertrek van burgerva der Smallenbroek. Roozemond, gepensioneerd burgemeester van Alkmaar, houdt van zulke uitda gingen. Of het nu het op poten zet ten van een voetbalblad is of het re organiseren van een voetbalclub maakt hem niet uit. Als hij zijn energie maar kwijt kan. door Pieter van de Vliet De gemeente Smallingerland - met Drachten als middepunt - slaagt er in steeds opvallend in het nieuws te komen. Sinds de 'Zwolse affaire' (het uit de hand gelopen 'stappen' in Zwolle van Smallen broek met zijn collega Faber van Hoogeveen) kent iedere Nederlan der de inmiddels afgetreden bur gervader. Dit keer moest Smallenbroek ge dwongen weg, maar in 1983 dreig de hij vrijwillig op te stappen als op zijn grondgebied kruisraketten zouden worden geplaatst. Die op vatting bracht de vroegere radicaal van de in het CDA opgegane Anti Revolutionaire Partij (AR) even eens flink in de publiciteit. Woensdrecht was nog niet als ba sis voor de raketten aangewezen en het vliegveld Drachten behoorde tot de serieuze kanshebbers. Waarnemend burgemeester Cees Roozemond past bij deze op merkelijke gemeente. De onlangs gepensioneerde burgemeester van waarin hij zijn ontstuitbare energie kwijt kan ("ik slaap nooit langer dan zes uur, maar sinds ik hier ben is dat tot vijf uur teruggebracht"). Hij zei meteen 'ja' toen Hans Wie gel, commissaris van de koningin in de provincie Friesland, hem bel de. Van 'polsen' was eigenlijk geen sprake. Mouwen opstropen Roozemond, jong voor zijn 61 ja ren, wacht in de hal van het ge meentehuis op de verslaggever. Hij herinnert meteen aan de vooraf door hem gestelde voorwaarde. "Ik weet dat je helemaal niet voor mij komt, maar je hoort desondanks uit mijn mond geen woord over Smallenbroek". Daar was hij in zijn nieuwjaars toespraak al even duidelijk over. Het door de affaire Smallenbroek (uit de hand gelopen 'stappen' in Zwolle met burgemeester Faber van Hoogeveen) nagenoeg tot stil stand gekomen bestuurlijk proces breng je door terugblikken niet op gang. "Ik wil alleen naar vandaag en morgen kijken en dat moet u ook doen", zo hield Roozemond zijn toehoorders voor. De waarnemend doet joviaal te gen de meisjes van de receptie. "Ik praat met iedereen, ik stap overal binnen", zegt hy. Na amper een week weet hij al goed de weg in de vele op elkaar lijkende gangen van het gemeentehuis. In de voormali ge kamer van Smallenbroek neemt hij met een zekere vanzelfspre kendheid plaats op de verhoogde burgemeesterzetel. Daar zet hij zwierig zijn handtekening onder stukken. Hij tekent als burgemees ter, niet als waarnemend. "Ik ben gewoon burgemeester, zonder éni- tie. Ik ben géén regeringswaarne mer, geen Haagse parachutist. Is dat duidelijk?". - Is het een puinhoop? Roozemond blikt streng vanaf zijn zetel omlaag. "Die verhalen zijn niet waar", zegt hij op dicteer- toon. "Er zit hier een volledig be mand volwaardig gemeentebe stuur". Hij laat de strenge toon va ren, zegt dan dat de'langdurige conflictueuze situatie de slagvaar digheid van het bestuur niët ten goede is gekomen'. "De komende tijd zullen wij die klus gezamenlijk klaren. De mouwen opstropen en er tegen aan". Hij schat het bestuurlijk functio neren binnen een half jaar volledig op gang te hebben. Komende dins dag trekt hij zich met de vier wet houders terug. "Met z'n vijven gaan we de hele dag praten over wat extra zorg en aandacht be hoeft. Aan de hand daarvan stellen we een actieprogramma op". De politieke kleur van de wethouders is daarbij van ondergeschikt be lang, die van Roozemond al hele maal, denkt hij. Het CDA en de PvdA hebben de wethouderszetels broederlijk verdeeld. "De bereid heid van het college van B en W als team te functioneren staat ver bo ven de partijen", zegt Roozemond, zelf PvdA. - Er liggen maar weinig stukken op uw bureau. Gevolg van de stagnatie door de verstoorde ver houdingen? Weer die strenge blik. "Het is meer een kwestie van de zaken snel en efficiënt afwerken. Daar houd ik In de dagen dat het Vrije Volk nog een grote en rode krant was, zette Roozemond de redactie Dordrecht overeind. In 1959 werd hij alge meen verslaggever op de centrale redactie van de 'grootste krant van Nederland'. Zijn specialiteiten wa ren scheepvaart, scheepsbouw, gas- en oliewinning. In die dagen was de gasbel van Slochteren net ontdekt (Wim Kan zong erover in zijn oudejaarsconférence) en werd de sprong gemaakt naar het conti nentaal plat (de olie en het gas on der de Noordzee). Het begrip milieu bestond nog niet. "Dat heette toen het spannings veld tussen welzijn en welvaart", zegt Roozemond. Milieubewust was hij, bleek tijdens zijn eerste be stuurlijke baan: gecommiteerde (een soort gedeputeerde) van de Rijnmondraad. "Wij hebben duide lijk de eerste grenzen aangegeven voor de industriële en havenont wikkeling in het Waterwegge bied". Tussendoor bedacht hij in 1964 Voetbal International. Het was het begin van een nieuw soort sport journalistiek, waarin de mens, de politiek, de verliezer, het publiek belangrijker waren dan de uitslag. Het was het eerste Nederlandse voetbalblad dat paginagrote foto's afdrukte waarin de stemming, de sfeer van een wedstrijd tot uitdruk king kwamen. Bijna twaalf jaar is hij burge meester van Alkmaar geweest. Hij was de eerste burgemeester die 'tot verbazing van bestuurlijk Neder land' na de oorlog een voetbalwed strijd verbood: AZ-Ajax. "Burge meester Oud van Rotterdam ver bood de eerste wedstrijd vóór de oorlog. Dat was Nederland-Duits- Cees Roozemond: de voor de aftrap de Hitler-groet te brengen, op zich al een ordeversto ring die tot nog grotere verstorin gen zou kunnen leiden, zo vreesde Oud terecht". Wat betreft Roozemond's eigen, vele malen door burgemeesters na gevolgde, verbod: "Ik vond dat ik de politie wel beter kon gebruiken die dag dan om lastige supporters uit elkaar te houden. Ik hoefde ze niet in te zetten om te laten zien hoe goed ze wel waren. Want die Am sterdammers en ook die Rotter dammers wisten wat ze aan de Alk- maarse politie hadden. 'Die boe ren, die slaan', zeiden ze en dat werkte goed". Als burgemeester van Alkmaar kwam hij vooral in de publiciteit vanwege zijn niet aflatende kritiek op de minister en staatssecretaris van justitie waar het de beveiliging van de Alkmaarse gevangenis Schutterswei hpt.rnf Hii vprcrplppk Turbulent Nauwelijks hadden Roozemond en zijn vrouw zich na zijn pensione ring gevestigd in het 175 inwoners tellende gehucht Goënga, twee ki lometer ten noorden van Sneek, of de vice-voorzitter van de Leeuwar der eerste divisieclub Cambuur hing aan de telefoon. Of Cees voor zitter wilde worden. Natuurlijk wil de Cees dat. "Ik ben een turbulent leven gewend. Als je met VUT gaat moet je oppassen dat je niet in het gat van het niets valt. Ik heb zo heel wat energieke mensen in oude mannetjes zien veranderen. Tijd en tact heb je nodig voor zo'n functie. Want laten we wel zijn: Cambuur en Heerenveen hebben elkaar tot nu toe uit de eredivisie geconcur reerd. Zo'n derby met het Friese volkslied geeft een mooi nationaal

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 3