TELEVISIE TOEGELICHT 'Een mening opdringen vind ik vervelend' De menselijke televisie TV-RUBRIEK PAGINA 38 RADIO-TV ZATERDAG 14 JANUARI 1989 Yorkshire Het NCRV-programma 'Weg van de snelweg' (zaterdagavond) volgt een route in het Engelse Yorkshire: een golvend land schap,'veel traditie en grootse bouwkunst uit vroeger eeuwen. (Nederland 1, 18.23 uur) Cheers De eerste van een nieuwe reeks afleveringen van de succesvolle NCRV-serie 'Cheers', die zich af speelt in de fameuze bar in Bos ton, is zaterdagavond op het scherm te zien. Ex-caféhouder Sam Malone heeft problemen met nieuwe bazin Rebecca Ho- we. (Nederland 1, 19.54 uur) RUR Het Veronica-praatprogramma 'RUR' (zaterdagavond) is terug van weggeweest. Na Roxy en Richter ontvangt presentator Jan Lenferink nu zijn gasten in Café Royal, een klein etablisse ment in de schaduw van het pa leis op de Dam. Eén van de gas ten is de spectaculaire skischans- springer Eddie 'The Eagle' Edwards, een Engelse bouwvak ker die met een clownesk optre- etentje had uitgenodigd. Sheila is woedend, want ze wilde het hebben over hun huwelijk, dat ernstig heeft te lijden onder de ambitie van Neil. De zakenman zegt intussen het contract op met Hassound, de man van wie hij het cement kocht. Maar die ver telt Neil dat hij zijn cheque al heeft ontvangen. (Nederland 1, 20.29 uur) Van Dis In het VPRO-programma 'Van Dis in de IJsbreker' ontvangt presentator Adriaan van Dis zon dagavond de volgende gasten: prof. dr. Piet Borst, biochemicus en wetenschappelijk directeur van het Nederlands Kankerinsti tuut, de schrijfster Helga Rueb- samen, van wie onlangs het boek 'Op Scheveningen' is uitge bracht en de saxofonist Hans Dulfer. Hong Kong In het VPRO-magazine 'Transit', waar buitenlandse jongeren die in Nederland woonachtig zijn te rugkeren naar hun geboorte plaats, zondagavond Hong Kong: volgens sommigen het laatste kapitalistische paradijs af te wachten wat komen gaat. (Nederland 2, 21.53 uur) Muziek In de maand januari zendt de VPRO op zondagochtend een aantal muziekdocumentaires uit. Vandaag 'The Ladies sing the blues', waarin ondermeer Bessie Smith, Billy Holiday en Peggy Lee zijn te bewonderen. (Neder land 2, 11.00 uur) Capitool i lijken te zijn. In' 1997 komt Hong Kong onder het be stuur van de Volksrepubliek China. De ongerustheid neemt toe bij jongeren die voor de keus staan te emigreren of-om rustie den de aandacht trok tijdens de op aarde, waar geld en geluk sy- Olympische Spelen van vorig jaar. Een week na de opnamen voor RUR, kort voor het nieuwe jaar, brak 'The Eagle' zijn sleutel been in Innsbrück bij een al te roekeloze afsprong. (Nederland 2, 21.00 uur) Command Five Bij Veronica (zaterdagavond) de televisiefilm 'Command Five' uit 1985 van regisseur E. W. Swack- hamer. Wanneer een groep mee dogenloze huurlingen een stadje in de staat Arizona verovert, grijpt de criminaliteit om zich heen. De bandieten eisen de vrij lating van twee collega-moorde naars. De gerechtelijke autoritei ten van verschillende staten ko men bijeen en besluiten 'Com mand Five' in te zetten, een spe ciaal team onder leiding van ex- marinier Blair Morgan (Stephen Parr). (Nederland 2, 22.35 uur) Bankroet 'Afgeschreven' is de titel van de eerste aflevering (zondagavond) van een nieuwe zesdelige Engel se serie 'Bust', die de VARA de komende weken op het scherm brengt. Neil Walsh, een gladde zakenman, is voortdurend tuk op •buitenkansjes' in de zakenwe reld. Met een afgekeurde ce ment-levering voor een Londens project gaat het echter fout. Walsh hoort het nieuws net nu hij zijn vrouw Sheila voor een Het Capitool heeft zondagmid dag als onderwerp de bekosti ging van een schoon milieu. Di recte aanleiding is het milieu-ak koord dat deze week is gesloten tussen FNV en VNO. De gasten zijn: A. Goedmakers, milieukun dige en tweede vice-voorzitter van de PvdA, H. van Heel, direc teur van Hoechst Holland, J. Ste kelenburg, voorzitter FNV en P. Winsemius, oud-minister van milieu-beheer. Presentator is F. Verbakei. (Nederland 3, 12.00 uur). Panoramiek In Panoramiek van zondag avond onder meer aandacht voor de vertrekkende en komende president van de Verenigde Sta ten. Wat voor Amerika laat Ro nald Reagan achter? Welke poli tiek zal de nieuwe pian George Bush voeren: wat gaat hij doen aan het enorme begrotingste kort, gaat hij door met Starwars, zal hij toch de belastingen verho gen of bezuinigen op defensie? (Nederland 3, 20.55 uur). Jan Lenferink (rechts) ontvangt zaterdagavond skischansspringer Eddie 'The Eagle' Edwards. Noortje van Oosteen verlaat omroep AMSTERDAM (GPD) - 'Ik heb nooit gedacht: nu ga ik wereldher- vormende artikelen schrijven of re portages maken. Dat een journalist de wereld niet kan veranderen had ik op de School voor de Journalis tiek al geleerd. Het enige wat ik al tijd heb gewild is onderwerpen op zo'n manier belichten dat mensen er wat aan hebben, er een eigen oordeel door kunnen vormen1.' Noortje van Oostveen (44) om schrijft zichzelf als 'nuchter'. Ze formuleert afgewogen, slechts een enkele keer met een lichte stem verheffing. Het sterrendom of de door sommigen zo begeerde rol van bekende Nederlander heeft haar nooit aangesproken. 'Ik kan ook rustig over straat lopen zonder voortdurend aangeklampt te wor den. Blijkbaar zie ik er op de televi sie anders uit dan in werkelijkheid. Ik heb een nogal neutraal uiterlijk denk ik.' door René T'Sas Per 1 februari treedt ze in dienst van de gemeente Amsterdam als hoofd voorlichting en woordvoer der van burgemeester Van Thijn. Bijna twintig jaar werkte ze bij de omroep: twaalf en een halfjaar bij de NCRV-radio, zeven jaar bij het NOS-Journaal. 'Het is een beetje raar, zo'n overstap, maar weemoe dige gevoelens heb ik nog niet, nee. Ik kijk naar het journaal alsof ik er nog bij betrokken ben. Als ik om half zes thuiskom is m'n eerste re flex: televisie aanzetten en naar het journaal kijken.' - Je kijkt nu kritischer? 'Dat weet ik niet... Als je elke dag meedraait weet je waarom een be paald onderwerp op een bepaalde manier wordt gebracht. Je oordeel is altijd wat milder als je alle ins en outs kent.' Volgens Noortje van Oostveen kan het NOS-journaal best de ver gelijking met buitenlandse jour naals doorstaan. 'Natuurlijk zou het prettig zijn als je, net als de BBC, over een zeer uitgebreid cor- respondentennet zou kunnen be schikken, maar daarvoor ont breekt het geld. De journaalcorres pondenten werken allemaal voor een krant, doen het journaal erbij. Als iemand bij harde nieuwsont wikkelingen voor ons en voor z'n krant moet werken wordt het wel eens moeilijk. Het maken van een televisiereportage is ook veel ar beidsintensiever dan het schrijven van een artikel of het maken van een radioreportage.' Ivo Niehe heeft veel mee. Hij ziet er goed uit. Hij heeft een inne mende glimlach. Hij spreekt zijn talen. Hij kan goed met mensen omgaan. En u maar wachten op op het verschrikkelijke 'maar' dat nu onherroepelijk moet vol gen. Maar soms... Daar is-ie dan! Maar soms weet hij de juiste toon niet te treffen. Neem dat lange interview dat hij de vorige week met Kees Brus- se had. Daar mankeerde weinig aan. Misschien wel niets, want ik kan me geen aanmerking te bin nen brengen, al dacht ik. op een gegeven moment wel dat het weer eens tijd werd voor een ander on derwerp dan de halflandelijk- heid die Kees Brusse zo beviel. Maar al bij al was het een mooi gesprek, enerzijds afstandelijk (van beide kanten, we kregen Kees z'n vrouw niet te zien al kwam zij wel even ter sprake), anderzijds toch enkele wezenlij ke dingen aanrakend, zoals Brusses voormalige angst om op het toneel te staan, en zijn vrijwel non-existente verhouding tot zijn vader, M.J. Brusse, de schrijver van 'Boefje', na diens scheiding van zijn moeder. Ik heb ook heel erg moeten lachen om het Zeeuw se verhaal, voor en na de storm ramp, dat ik graag in extenso zou navertellen, maar omdat ik aanneem dat de meeste lezers wel naar Ivo Niehe gekeken zullen hebben, zal ik dat met enige spijt nalaten. Je merkt dan dat weinig beroepen zo geschikt zijn om een goed verhaal te vertellen als dat van acteur. De BBC had vorig jaar nog een programma waarin acteurs sterke verhalen vertel den, er is nog eens een zwakke po ging gedaan dat in Nederland na te apen, maar om de een of an dere reden is dat nooit van de grond gekomen. Toch is er weinig leuker dan iemand een goed, waar gebeurd verhaal te horen vertellen, daar kan geen situatie komedie tegenop! Dat was dus een uitstekend in terview van Ivo Niehe, zoals hij in het verleden ook goede inter views had met zulke uiteenlopen de persoonlijkheden als Roald Dahl, Moeder Teresa en Tony Curtis. Ik hoorde in Utrecht dat een groepje mensen daar een nieuwe omroep heeft opgericht met het doel het soort program ma's te gaan maken dat de ande re omroepen niet aandurven. Als voorbeeld werd het interview van Ivo Niehe met Kees Brusse genoemd,- een programma dus dat de TROS wel had aange durfd. Maar eigenlijk werd dit programma zelf niet als voor beeld aangevoerd, maar datgene wat Kees Brusse in een interview met Henk van der Meyden in de Telegraaf naar aanleiding van dat programma had gezegd: „Bij de televisie heeft bijna iedereen altijd haast. We moeten ervoor opassen dat de momenten waar op mensen de gelegenheid krij gen echt mensen te zijn, ons niet worden afgenomen omdat alles getimed en geprogrammeerd moet worden, omdat er gescoord moet worden. Gewone mensen zijn boeiender dan al die fanta siehelden die maar blijven ren nen en elkaar achtervolgen in auto's en blijven schieten om elke 'uitzending weer aan 'hun vaste aantal doden te laten komen. Kortomtv moet menselijker wor den". Dit was een korte samenvat ting van de hoogtepunten. Kees Brusse verwoordde daarmee blijkbaar de ideeën van de men sen die deze nieuwe omroep heb ben opgericht. Voorlopig zullen zij moeten streven naar 60.000 le den om zendtijd te kunnen krij gen, maar er wordt ook gedacht aan het huren van een uur zend tijd bij Sky Channel, zoals Arts Channel dat al doet. Maar nu Sky Channel schijnt te verdwij nen, zal dit wel een illusie blij- Overigens bestaan de beoogde programma's natuurlijk ook in dit bestel wel degelijk. Ik denk, wat de afgelopen week betreft, bijvoorbeeld aan 'Afscheid' van het Humanistisch Verbond (nooit eerder gingen we zover met ie mand,- de 29-jarige Aleida Hartstra die aan leukemie leed,- mee de dood in, we waren bij haar sterven en afleggen nadat we haar eerst drie kwartier le vend hadden meegemaakt), en aan het prachtige programma over de opera 'Tosca', opge bouwd uit gesprekken met vijf tien beroemde Tosca- zangeres sen. Dat waren bij elkaar al twee uur zendtijd... Maar ik wil terug Ivo Niehe, die een week na Kees Brus se het echtpaar Loek en Miep Brons op bezoek had. Miep is mo menteel succesvol als maxivideo- thecaresse, Loek heeft zijn textiel- keten van de hand gedaan en is kunstgeschiedenis gaan stude ren. Zij oogden als een scène uit 'De Blauwe Engel': Lola en prof. Unrath. Ivo Niehe kreeg de juiste toon tijdens dit gesprek maar niet te pakken. Hoe was het, potz- tausend, nou toch mogelijk dat iémand van goedkoop textiel overstapte op kunstgeschiedenis! Was dat niet wonderbaar! En Vondel dan, en Jaap van Mee- kren? Om te slagen in textiel heb je meer hersens nodig dan voor een studie kunstgeschiedenis,- zo veel is zeker... Noortje van Oostveen: 'Je mag toch van baan veranderen?' (foto GPD) - Joop van Zijl zei ooit: als jour- naalmaker moet je de kijker bij de hand nemen. 'Daar kan ik me wel in vinden. Het klinkt betuttelender dan het bedoeld is. Je kunt er moeilijk van uit gaan dat eén kijker elk onder werp dat in het journaal zit met evenveel interesse bekijkt, maar je moet wel proberen de aandacht vast te houden. Dat doe je door elk verhaal apart en door het journaal in z'n totaliteit goed op te bouwen.' - Er wordt wel eens beweerd dat televisieprogramma's, willen ze de aandacht trekken, niet ver boven het niveau van een twaalfjarige mogen uitstijgen, f 'Ik weet het niet, maar ik kijk wel eens met jaloerse ogen naar het jeugdjournaal. Daar kan het 'vol wassen journaal', zonder op z'n knieën te gaan zitten, nog veel van leren. Het komt er toch voortdu rend op aan om alle zaken zo een voudig mogelijk uit te leggen. Maar er zijn ook mensen die zich ergeren aan het niveau van het acht uur- journaal omdat ze vinden dat alles te simpel wordt gebracht.' Op de vraag wat, in de voorbije zeven jaar, de belangrijkste verbe teringen zijn die het journaal heeft ondergaan noemt Noortje van Oostveen onder meer de vormge ving, de invoering van het half zes journaal, de live-interviews in het 8-uur-journaal en het feit dat elk journaal door een apart team wordt gemaakt. Over de 'leader' (de be ginbeelden) is ze minder te spre ken. 'Er zit een kloof tussen de leader en de manier waarop wij het brengen. Je verwacht dat een soort show ge bracht zal worden terwijl dat, en gelukkig maar, niet het geval is.' Echt grote verschillen tussen haar werk voor 'Hier en nu' en voor het journaal heeft Noortje van Oostveen nooit ervaren. 'Bij het journaal moet je alles zo objectief mogelijk presenteren, maar bij 'Hier en nu' hadden we ook nooit de behoefte om de luisteraars een bepaalde mening op te dringen. Mensen die hun best doen om an deren een mening op te dringen vind ik stomvervelend.' Wel omschrijft ze het radiowerk, in vergelijking met de televisie, als 'intiemer'. 'Je werkt met een klei ner team, televisie blijft toch een vrij log medium. Radio werkt ook sneller dan televisie. Als er iets ge-* beurt zit je er meteen bovenop. Ik had me best voor kunnen stellen dat ik, als ik bij de omroep was ge bleven, ooit terug zou zijn gegaan naar de radio.' 'Zowel bij 'Hier en nu' als bij het journaal heb ik altijd met ontzet tend veel plezier gewerkt. Eigen lijk werkte ik nog maar kort als eindredactrice bij het halfzes jour naal (sinds april 1988 - red), maar deze nieuwe baan leek me zo aar dig. Ik had best tot mijn zestigste bij het journaal kunnen blijven zit ten, maar ik vond het ook leuk om nog eens iets anders te doen.' Over het werk dat ze voor de ge meente Amsterdam gaat doen wil ze weinig kwijt. 'Ik begin pas op 1 februari, het lijkt me niet passend daar nu al grote uitspraken over te doen.' - De overstap van de journalis tiek naar de voorlichting wordt niet zelden als een soort verraad aan het vak gezien. 'Als voorlichter ben je, zij het op een andere manier, toch ook bezig met informatieverschaffing? Ik ga niet voor de gemeente werken om alle publiciteit tegen te houden of om nu ineens het tegendeel van een journalist te worden. Het is ook niet de taak van de voorlichter om het beleid van de gemeente te ver kopen of om er voor te zorgen dat de mensen het pikken. Ik zou trou wens ook niet voor welke organisa tie dan ook als voorlichter willen werken.' Ze noemt het bedrijfsle ven en het ministerie van defensie. 'Maar voor bijvoorbeeld het minis terie van ontwikkelingssamenwer king zou ik het me wel weer voor kunnen stellen.' 'Als mensen overstappen van de ene omroep naar de andere, of van een omroep naar de voorlichting doet dat vaak een hoop stof op waaien. Ik vraag me af waarom. Je mag toch van baan veranderen?' Wel tekent ze daar nog bij aan dat ze zelf nooit naar omroepen als de TROS of Veronica zou zijn gegaan. 'Daar zou ik niet passen. Er wordt wel vaak gezegd: als je bij ons komt krijg je de vrijheid om program ma's te maken zoals jij wil, maar zo werkt dat niet. Even lijkt het alle maal mooi en vervolgens komen de restricties.' Rampen Als haar werk voor de NCRV en de NOS weer ter sprake komt zegt ze: 'Het leukste vond ik wanneer op een dag, liefst zo tegen het eind van de middag, nog onverwachts grote dingen gebeurden. Dan was het echt een soort sport om daarvan toch nog diezelfde avond, via radio of televisie, een zo volledig moge lijk beeld te geven. Als zoiets ge beurde op mijn vrije dag vond ik dat vreselijk, hing ik meteen aan de telefoon met de vraag of ik nog wat kon doen. Ik heb de beste herinne ringen aan reportages over rampen - hoe verschrikkelijk die gebeurte nissen op zich zelf ook waren - waarbij je na de uitzending kon zeggen: er is misschien best wat op aan te merken, maar we hebben het toch maar weer voor mekaar gekre- De kritiek dat het NOS-journaal bij grote gebeurtenissen van bene den niveau uitpakt deelt ze in elk geval niet. 'Als zoiets gebeurt werkt de organisatie perfect, weet iedereen wat-ie moet doen, heb je aan een half woord genoeg. Dan is niemand iets teveel. Het klinkt misschien gek maar om goed te functioneren heeft een redactie zo nu en dan rampen, of andere be langrijke gebeurtenissen, nodig.' Kryptogram Horizontaal: 7. Benauwd door een baal muizen. 8. Ligplaatsen waar ruzie gemaakt wordt. 13. Hier staat alom de klasse. 14. Die kun je zoeken aan de hak. 15. In Engeland voor twaalven of in Engeland met de liefde te maken hebben. 16. Je bent al een stuk rustiger, vriend. 17. Hü die de brief wegbrengt aan de muur. 20. Waterlanders oor sprong. 21. Daar zit u rustig! 22. Je kunt er zo omheen. 27. Doet een heilige in de auto als hjj het er niet mee eens is. 28. Het vruchtje komt z'n geld halen. Verticaal: 1. 5 Plat en vlug. 2. Krijg een kind van goud! 3. Ruw door elkaar geschud, na 'm geslagen te hebben. 4. Blaast u daarop zonder las alles door elkaar? 5. Voor het aan zien van de krant en het aange zicht. 6. Streng om er iets groots van te maken. 9. Naar verschillende gegevens vielen er veel doden in de illegaliteit. 10. Trappen met voetballen. 11. Opdracht tot het aanschaffen van een slaaf? Bij hem zeker! 12. Snauwt voor een klein deel versterkt. 18. Precies er in bij de rechtbank. 19. Heeft maar een zeer klein rolletje. 23. Ont moet geluk. 24. Kom met nieu we klanten aan voor het schip. 25. Als de vos om niets komt is de pit er uit. 26. Een bevel voor 1000 van de boom. paag11 gf3gElBgilBDiaBG,Qa BOOHS B OQBSBSO BQB^OSQSDB ÜQUÜ si 3SO O OBO O De twee winnaars van de Leidsch Dagblad-handdoek zyn: J. Bos- kamp-Biockbernd, Fagelstraat 9, 2221 ED Katwijk; L. Immink, Const. Huygenslaan 1,2332 TR Lei den. De prijs wordt de winnaars toe gezonden. Oplossingen onder vermelding van 'Puzzel' voor donderdag op briefkaart of in een enveloppe zen den aan: Redactie Leidsch Dag blad, Postbus 54, 2300 AB Leiden. Radio 1 na 18 uur TROS: 18.09 Coulissen. NOS: 19.03 De Samenloop. 23.05 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Eenzaam avontuur. 1.02-7.00 Nie mandsland. Radio 2 na 18 uur KRO: 18.04 Echo. 18.15 Levenslief en levensleed. 19.03 KRO's coun try time. 20.00-7.00 Zie radio 1. Radio 3 na 18 uur NOS: 18.04 Driespoor. NCRV: 19.03 Koploper. 20.03 Harro de Jonge, met om 20.03 Elpee pop - speciaal. 21.03 Elpee- en CD pop; 22.03 Country style. 23.03-24.00 Late date. Radio 4 na 18 uur NOS 18.00 Nws.VOO: 18.02 Avondstemming: met o.a. compo nist van de maand De Falla. 20.00 Nws. KRO: 20.02-23.00 KRO-klas- siek op zaterdagavond met om 20.02 Gothic voices o.l.v. Christop her Page; 21.00 Ensemble Köln o.l.v. Robert H.P. Platz. 21.40 Or gelrubriek. 22.20 Laudate. 23.00- 24.00 KRO-Literair. Radio 5 na 18 uur NOS: 16.00 Nws. EO: 18.10 lyi Ha- berler (Goed nieuws). 18.25 Kayen Rasja (Er is hoop). IOS: 18.40 Ara bisch progr. NOS: 19.00 Progr. voor buitenl. werknemers. EO: 20.30 Laat ons de rustdag wijden. 21.15 Reflector. 21.35 Deze week. 22.00-23.00 Zaterdagavorfduur. OMROEP RIJNLAND 11.00-12.00 Oegstgeest Lokaal 12.00-13.00 Hindoestaans/Suri- 13.00-15.00 Noordwijk Lokaal 15.00-17.00 Vandaag de dag 17.00-19.00 Dance Flash 19.00-20.00 Voorhout Lokaal VLOK KATWIJK 09.00-10.00 muziekprogramma met Hans Susan 10.00-11.00 'Informatief, nieuws en actualiteiten 11.00-13.00 'Jongerensoos', jon- •14.00'Groeten en verzoe ken', populair verzoekplatenpro- gramma 14.00-15.00'Het blijft Hollands'. luziekprograrr 15.00-17.00 'Sport', met o.a. voet bal en duivesport 17.00-18.00'Het overstuur', mu ziekprogramma Radio 1 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. KRO: 7.02 KRO's ontbijtshow. 7.53 Ter overweging. EO: 8.05 Groot nieuws. VOO: 9.02 Veronica sport. TROS: 10.02 Wegwezen. VARA: 11.02 VARA Radio 1 zondageditie. 12.02 Ophef en vertier. NCRV: 13.05 Hier en Nu. NOS: 14.02 Langs de lijn, sport en muziek. H8u VPRO: 19.02 The Groove Juice Special AVRO: 20.02 Toppers van toen. 21.02 Play et again. 22.02 Now's the time. NOS: 23.05 Met het oog op morgen. TROS: 0.02 TROS Radio 2 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. VARA: 8.02 Vroege Vogels. 10.02 Tony van Verre ontmoet André van der Louw (3). AVRO: 10.30 Muziekmo- zaiek. 12.02 Nederlands op AVRO 2. 13.02 AVRO's radiojournaal. Des Indes. Radio 2 na 18 uur 18.04 Dat zoeken we op... 19.03 Leuterkoek en zandgebak. 19.10 Ssssssst19.30 De hersengym nastiek. 20.02-7.00 Zie radio.1. Radio 3 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. KRO: 8.02 Heksennest, dorp der dorpen. 9.02 Zin in pop. 10.02 De wakkere wereld. 12.02 KRO-miniparade. 13.02 Het weeshuis van de hits. 15.02 Tijd voor toen. 16.02 KRO's zalige liefdeslijn. Rad» 3 na 18 uur 18.02 KRO's Hitweek. 19.02 Pop- eye. 20.02 Radio Thuisland 21.02 De krijsende tafel. 22.02-24.00 Op Slag van Maandag. Radio 4 voor 18 uur NOS: 8.00 Nieuws. 8.02 H Vier. 9.00 Onder de groene linde. 09.15 Musica religiosa et profana. 9.55 Programmaoverzicht. KRO: 10.00 Eucharistieviering. NOS: 11.00 Für Elise. 13.00 Nieuws. 13.02 Opera matinee. 14.00 Onder de Groene Linde. 14.15 Concert op zondag middag: Koninklijk Concertge bouworkest o.l.v. Edo de Waart. Paul Verhey. fluit en Edith Wiens, sopraan. (In de pauze: Praten over muziek). 16.00 Jazzgeschiedenis. 16.30 Diskotabel, nieuwe grammo foonplaten en CD's. Radio 4 na 18 uur TROS: 18.02 Continu klassiek. 20.00 Nws. 20.02 Specialiteiten la Radk» 5 voor 18 uur NOS: 6.30-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer bericht. 9.00 Nieuws. NCRV: 9.02 Woord op zondag. 9.30 Te Deum Laudamus. NOS: 9.55 Waterstan den IKON: 10.00 Verhalen vooraf. 10.10 Kerkdienst. 10.58 Wilde Ganzen. 11.00 De andere wereld van zondagmorgen. NOS: 12.00 Nieuws. VOO: 12.05 Het zwarte gat. 14.00 Radio Romantica. 16.00 Bodyline. NOS: 16.55 Mededelin gen en schippersberichten. IKON: Rad» 5 na 18 uur NOS: 18.00 Nieuws. IKON: 18.10 Mensen. IOS: 18.40 De onbekende islam. NOS: 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 19.20 Suara Maluku. 19.55 Tambu. 20.30 Zorg en Hoop. FEDUCO: 21.20 Medelanders Nederlanders. NOS: 21.45-22.10 Medelanders Nederlanders. LOKALE OMROEP ALPHEN 20.00-21.00 Alphens Nieuwsma- gazine 21.00-22.00 Sportcarrousel VLOK KATWIJK 09.30Kerkdienst OMROEP RIJNLAND 10.30-11.00 Voorlichting ge meente Leiden 11.00-12.00 Sassenheim Lokaal 12.00-13.00 Noordwijkerhout Lo kaal 13.00-14.00 Lisse Lokaal 14.00-18.00 Sport 18.00-19.00 Warmond Lokaal 19.00-22.00 Rijnland Royaal MAANDAG Rad» 1 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. NCRV: 7.04 Hier en nu. 7.15 Het Leyende Woord. 7.22 Lichte muziek. NOS; 7.30 Nws. NCRV:-7.33 Hier en nu. 8.32 Maandagmorgen /nagazin* (9.30, 10.30 en 11.30 Hier errnö nws. overz.). 12.06 Boe. *n tuinder. 12.30 Nws. overz. Hier en Nu. 12.32 Over kopen gesproken. 12.50 Moment. NOS: 12.56 Meded. voor land- en tuinbouw. NCRV: 13.09 Hier en nu. VOO: 14.06 Vero nica nieuwsradio. Radio 2 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. TROS: 7.04 Een goede morgen met Ron Brandsteder (8.04-8.15 TROS-Ak- tua) 9.04 TROS Gouden Uren. 1.04 Op Volle Toeren. 12.04 An- ziek uit duizenden. EO: 15.04 Met muziek uit het hele land door. 16.04 Open huis. 16.57 EO-Metterdaad hulpverlening. 17.04 Ronduit Ra diokrant. Rad» 3 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. AVRO: 6.02 de baas van de week. 9.04 Ar beidsvitaminen 12.04 Hollands Glorie. 14.04 .Toppop Radio. 16.04 Toppop twintig. Rad» 4 voor 18 uur KRO: 7.00 Nws. 7.02 Aubade (8.00 Nws). 9.30 Daar word ik stil van. 10.00 KRO-Klassiek op maandag morgen: 1. Philharmonia-kwartet Berlijn. 2. Radio Filharmonisch Or kest o.l.v. Hugh Keelan. 3. Sonja van Lier, sopraan, en Thom Bollen, piano. 11.50 Over muziek. 12.00 Rad» Vierklank. (13.00 Nws.) 14.00 KRO-Klassiek op maandag middag: Das Paradies und die Peri, oratorium van Schumann. 15.50 KRO-Literair: Over poézie. 16.00 In antwoord op uw schrijven - klas siek. 16.45 Zin in muziek. VARA: 17.00 Werken van Beethoven. Rad» 5 voor 18 uur NOS: 6.30-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer bericht. 9.00 Nws. 9.02 NOS Spor tief. 9.25 Waterstanden. RVU: 9.30 Levensbeslissingen. VARA: 10.00 Factor 5. met om 11.00 Berichten van en over ouderen. NOS: 12.00 Nws. HUM.VERBOND: 12.05 Het voordeel van de twijfel. NOS: 13.00 Nws. VARA: 13.10 Faktor 5. met om 13.10 Bericht van buiten STICHTING NEDERLANDSE CHOOLRADIO: 14.00 Moet je ho ren. (AVRO). VARA: 14.05 Weet wat je eet. 14.25 Radio driehoog- achter. 14.45 Chips die je niet kunt eten. 15.00 Bericht uit het konink- njk. NOS: 16.30 NOS Kindermaga zine. 17.00 Wat een taal. 17.30 Het einde van de oorlog. 17.55 Meded. en schippersberichten. RADIO WEST 7.15-8.00 ochtendmagazine, met nieuws, aktualiteiten, weekberich ten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur, met nws- overzicht, progr.aank., serviceru- br., weerber., verkeersinf., land- en tuinbouwinf., de kwis Hebbes en de voorstelling van de dag.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 38