Oranje: met dank aan Italië SpoorptTV Zweedse invasie tennistoernooi Flip: papegaai tussen de gele LFC-kanaries DIOK krijgt dit jaar tweede veld Bert Jansen weg bij UVS Zaalvoetballers via achterdeur in halve finale WK Elfde editie Leids zaalvoetbaltoernooi VRIJDAG 13 JANUARI 1989 SPORT PAGINA 17 LEIDEN - De tafeltennisvereni ging Scylla, de rugbyclub DIOK en mogelijkerwijs de beide Leidse honkbalclubs Scorpions en Flash- power krijgen in 1989 een nieuwe of gedeeltelijk nieuwe behuizing. In het geval van de honkbalclubs is een en ander afhankelijk _van bei der bereidheid tot fuseren. Scylla gaat verhuizen naar de Brahmslaan. In het kader van het jeugd-werklozenproject wordt binnenkort een begin gemaakt met het verbouwen van de gymzaal. Die zit vanwege de terugloop in het aantal leerlingen niet meer in het onderwijspakket, maar valt sinds kort onder het beheer van Sport en Rekreatie. "Het uitgangspunt blijft overi gens dat Scylla te zijner tijd en na de realisatie van de nieuwbouw weer terug gaat naar de Catharijne- straat", aldus Jan Duivesteyn, dê directeur van Sport en Rekreatie. "In de Brahmslaan wordt de zaal nu geschikt gemaakt voor het spe len van tafeltennis op competitie niveau. Inclusief een centre-court kan er straks pp zes tafels competi tie worden gespeeld. Bij de aanpas singen behoort ook een kleine kan tine". De rugbyclub DIOK blijft welis waar zitten waar die zit, maar krijgt er een tweede veld bij. Een plan dat al jaren in de pen zat, maar na Pa sen dan toch zal worden verwezen lijkt. Het voormalige terrein van de IBB wordt daartoe deels opge knapt. Het krediet van ruim een half miljoen gulden is reeds ver leend. Ten opzichte van de huidige situatie komen de velden dwars te liggen. "Daarvoor moet een deel van de zogenaamde bult worden afgegra ven", duidt Duivesteyn uit. "Daar zit nog het meeste werk in. Er komt een droge greppel voor de afwate ring omheen en bij de Lage Mors- weg blijft nog wat ruimte over voor parkeerhavens. Die zijn bestemd voor de tafeltennisvereniging Do- cos. Het tweede veld van DIOK, dat iets tekort is om net als het hoofdveld aan de internationale ei sen te voldoen, dient tevens als trainingsveld. Ik heb begrepen dat DIOK van plan is om zelf verlich ting om het hoofdveld aan te bren gen. Eind augustus moeten de vel den speelklaar zijn". De honkbalclub De Scorpions verhuisde drie jaar geleden naar De Bloemerd en kreeg in een over eenkomst tussen de gemeenten Leiden en Leiderdorp een zoge naamde back-stop mee. Intussen is Scorpions de wacht aangezegd door verhuurder RCL. Ondermeer omdat Scorpions huur—schuld zou hebben. De honkbalclub bestrijdt dat overigens en wendde zich op nieuw tot de gemeente Leiden. Dat deed ook Flashpower, een afsplitsing destijds wan Scorpions. Die club kan weliswaar beschik ken over het veldje aan de Ijsbaan in de Stevenshof, maar dat is van wege te geringe afmetingen niet geschikt voor het spelen van honk bal. Duivesteyn heeft de verenigin gen inmiddels opdracht gegeven om toenadering te zoeken. In de tussentijd probeert de gemeente Leiden van Leiderdorp de back- -stop terug te krijgen. "Het heeft voor ons natuurlijk geen zin om voor twee kleine clubs aparte accommodaties te creëe- ren"; zegt Duivesteyn. "Als ze tot elkaar komen, valt er misschien iets te regelen op Pomona. Daar zit momenteel alleen JAG nog met vier elftallen. Overigens zal ook dat een 'tijdelijke zaak zijn, want Po mona is bestemd voor woning bouw. Maar dat zien we tegen die tijd wel weer". AD VAN KAAM LEIDEN - Bert Jansen zal aan het einde van het seizoen UVS verla ten. De trainer van de A-regionalen volgt in Zeist de cursus voor het di ploma Oefenmeester I en wil het' komende jaar 'op eigen benen' staan. De Leidenaar oriënteert zich momenteel op de markt. Na het beëindigen van zijn prof- carrière bij het Rotterdamse Sparta keerde Jansen niet terug op het ou de nest (Roodenburg), maar ging hij als speler en jeugdtrainer aan de slag bij stadgenoot UVS. Sinds 1982 heeft hij daar onafgebroken de A-regionalen onder zijn hoede gehad. Met zijn team is hij op dit moment kansrijk voor promotie naar de hoogste landelijke klasse. Concurrentie is er nog slechts van Telstar en Roodenburg. Piet Schrijvers moet vertrekken bij Wageningen WAGENINGEN (GPD) - Piet Schrijvers moet aan het einde van dit seizoen weg bij FC Wagenin gen. Na twee seizoen is het bestuur van de eerste divisieclub uitgeke ken op de Ermelose oefenmeester. Gisteren kreeg Piet Schrijvers van voorzitter Frans Engelsma te ho ren, dat hij naar een andere club kan gaan uitzien. „Er heeft zich een aantal proble men voorgedaan op het menselijke vlak", lichtte de Wageningen-voor- zitter toe, „Die hebben ervoor ge zorgd dat het bestuur niet verder wil met Schrijvers. Met name in het afgelopen halfjaar deden deze pro blemen zich voor". LEIDEN - 'Voetbalambassadeur' Flip Massaar opent deuren die voor anderen gesloten blijven. Maar evengoed vallen deuren, die voor anderen open gaan, voor zijn neus keihard in het slot. Over dat laatste schept hij niet op, over het eerste wèl. Onbekend maakt onbemind, maar bekend soms óók. Hoe het ook zij: zondag wordt voor de elfde keer 'zijn' LFC-zaalvoetbaltoernooi gehouden in de Groenoordhallen en traditiegetrouw kondigt hij zijn afscheid aan als organisator. Flip Massaar: "Ik voel me en bén zondag de gastheer in de Groenoordhallen. "Hij doet graag een beetje groots met wat-ie allemaal presteert. Dat mag natuurlijk ook best als je ziet hoeveel tijd hij erin steekt. Maar hij zegt nou al voor de tiende keer dat hij ermee stopt. Ik weet wel beter. Of niet Massaar?" Zijn vrouw Gré is waarschijnlijk de enige die hem nog met zijn achternaam aan spreekt. Voor de rest van de wereld is het Flip, of beter 'Flippie'. Een papegaai tussen de kanaries. Zijn hart heeft maar één kleur: geel. Ten eerste omdat het een beetje van goud is en ten tweede omdat-ie als LFC'er geboren is. Hij was 32 jaar lang bestuurslid van de 'kanaries', zoals LFC ook wel wordt genoemd en is nu zo onge veer allesbehalve dat. Erelid is hij ook. "Ik word door mensen op han- den gedragen. Maar er zijn er ook een hoop die me niet moeten. Ja, ook bij LFC. Dat weet ik allemaal best, soms heb ik wel eens een gro te mond. Ik ben geen gemakkelijke jongen. Opschepper misschien ook wel. Ik voel me en bèn zondag de gastheer in de Groenoordhallen en niet de voorzitter van LFC. Geluk kig doet het huidige bestuur niet zo moeilijk, maar in het verleden zijn er wel eens problemen geweest". Winterprogramma "Voordat er maar één bal is getrapt op het toernooi, heeft LFC al twee duizend gulden binnen. Daar heb ik voor gezorgd. Kijk,, we treffen het natuurlijk niet met het weer. Het moet zondag twintig graden vriezen of pijpestelen regenen. Maar ik ben niet afhankelijk van het aantal toeschouwers. Trou wens: afgezien van de weersom standigheden denk ik dat de clubs niet het veld opgaan zondag. Ze hebben in het winterprogramma ROTTERDAM (GPD) - Björn Borg mag dan binnenkort alweer voor de vierde keer gaan tróuwen - de zes jaar oudere Italiaanse roek zangeres Loredana Bert; is z'n nieuwste vlam -, zijn tennisneefjes betreden nog altijd zijn voetsporen op de centre courts. Acht van de 25 tot nog toe bekende namen voor het 16e ABN-tennistoernooi zijn gekoppeld aan een Zweeds pas poort. i 'Rotterdam' had toch al nooit te klagen over belangstelling vanuit het 'drie kronen-land'. Na het wit tebrood ^van 1945 kwam in 1979 Borg, en de laatste drie edities van Ahoy' kreeg zelfs een trio Zweedse winnaars op rij: Joakim Nyström in 1986, Stefan Edberg in de GP- toernooien van 1987 en '88. Wimbledon-winnaar 1988 Ed berg voert het dubbel mannen- kwartet ook komende krokusva kantie (6-12 februari) weer aan. Met in zijn slipstream Jonas B.Svens- sbn, Anders Jarryd, Magnus Gust- afsson, Joakim Nyström, Christian Bergström, Jan Gunnarsson en To bias Svantesson. Als Rotterdam er meer had gewild, had dat waar schijnlijk ook gekund. De Zweden hebben één nadeel: het zijn niet de meest vrolijke smaakmakers, denkbaar. Maar de organisatoren van het 452.500 dol lar-toernooi denken daar sportief een en andere tegenover te kunnen zetten: Olympisch kampioen Miloslav Mecir, dé man van het voorbije najaar, Jakob Hlasek en de vöor het eerst sinds acht jaar ook weer in Rotterdam actieve Yannick Noah. Plus uiteraard thuisspeler Michiel Schapers. Ahoy' had graag willen uitpak ken met de Amerikaanse komeet- in-spijkerbroek André Agassi (der de momenteel op de wereldrang lijst), maar evenmin als McEnroe, Connors, Chang, Becker, Lendl, Wilander, Mayotte, en wie hebben er nog meer aanzien in de top-twin- tig, was dat soort trekpleister voor radig. Rotterdam is niet meer dan een zoveelste toernooi in de. rij en mag blij zijn dat het voorlopig nog kan koketteren met 25 spelers uit de top-100. Toernooi-directeur Wim Buiten dijk kijkt eigenlijk veel bevreesder naar 1990, het tweede jaar in de driejarige sponsor-overeenkomst met de ABN. Maar óók het jaar, dat de topspelers van plan zijn de in vulling van toernooien als Rotter dam naar eigen goeddunken on dersteboven te gooien. Of een kwart van 's werelds beste honderd zich dan ook nog door de twee blauwe 'tapijten' van Ahoy' wil la ten versieren? De Zweden dus vooral tegen Noah, Hlasek en Mecir. Of Buiten dijk moet nog een van zijn drie wild cards kunnen 'slijten aan een gere nommeerde 'spijtoptant' uit het niet solliciterende kransje superve detten. De kans daarop lijkt echter niet groot; sterker: hhj zal al blij zijn als hij niet net als Brussel in de herfst van '88 in de weken vooraf gaande aan het evenement, wordt geconfronteerd met afbellers uit de top van zijn tabel. De lijst van 25 (tussen haakjes de huidige plaats op de wereldrang lijst): Stefan Edberg (Zwe, 3), Ja kob Hlasek (Zwi, 8), Yannick Noah (Fra, 12), Miloslav Mecir (Tsj, 13), Jonas B.Svensson (Zwe, 22), Dar ren Cahill (Aus, 27), Anders Jarryd (Zwe, 32), Milan Srejber (Tsj, 41), Wally Masur (Aus, 46), Michiel Schapers (Ned, 50), Magnus Gust- afsson (Zwe, 51), Jorge Lozano (Mex, 62), Leonardo Lavalle (Mex, 64), Joakim Nyström (Zwe, 69), Christian Bergström (Zwe, 71), Ma rian Vajda (Tsj, 72), Eric Jelen (BRD, 76), Paolo Cane (Ita, 81), Jan Gunnarsson (Zwe, 84), Eduardo Masso (Arg, 87), Christian Saceanu (Roe, 88), Diego Narrisso (Ita, 90), Udo Riglewski (BRD, 93), Martin Davis (VSt, 95), Tobias Svantesson (Zwe, 98). UVS jaagt op serie van drie LEIDEN - UVS kan zondag voor de derde achtereenvolgen de keer het LFC-toernooi win nen en dus de wisselbeker voor goed mee naar huis nemen. De 21 deelnemende clubs zijn verdeeld over drie poules. Poule 1: VNA, UVS, Roodenburg, Teylingen, Oranje Groen, UDO, VTL. Poule 2: Bernardus, Meerburg, Leids- che Boys, Randstad Sport, LDWS, Lugdunum, Leiden. Poule 3: ASC, LFC, Unitas Lei den, Docos, VNL, MMO, ZLC. De wedstrijden - beginnen om 9.30 uur. Vanaf vier uur 's mid dags worden de finalewedstrij den gespeeld tussen de num mers een van de poules. Daarna is de prijsuitreiking in het restau rant. ARNHEM Italië' staat niet bepaald bekend als een be vriende sportnatie, maar de Nederlandse zaalvoetballers konden de Azzurri gisteren wel zoenen. Aanvankelijk be schouwde Oranje zichzelf gisteravond in Arnhem als uitge schakeld voor de halve WK-finale door de 2-1 nederlaag te gen België. Met betraande ogen droop de hevig teleurge stelde formatie af richting kleedkamers. Maar verdriet en vreugde waren in de redelijk bezette Rijnhal een aantal se conden van elkaar verwijderd. Nadat de speaker de neder laag van Hongarije tegen de reeds uitgeschakelde Italianen had gemeld, vlogen de Nederlandse spelers elkaar in de ar men en was het leed om de nederlaag snel vergeten. Mario Faber volgde het tafereel met gemengde gevoelens. De Lei denaar vond het bereiken van de laatste vier "mooi meegenomen", maar de wijze waarop dat was ge- schied kon niet bepaald zijn goed- keuring wegdragen. Als een van de weinigen ontrok de international zich van de feestvreugde, die zich in de Arnhemse sporthal ontlaad de. "Ik vind dit een hele rotte ma nier om bij de laatste vier te komen. Veel liever had ik gezien als we met een gelijkspel wa Evenals de Nederlandse delega tie vierde België een uitbundig feest. Dat was begrijpelijk, want naast het bereiken van de halve fi nales behaalden de zuiderburen voor de eerste keer sinds tien jaar een overwinning op Nederland. Van de elf confrontaties die de 'la ge landen' met elkaar aangingen, won Oranje achtmaal en eindigden die duels onbeslist. Wijzend op het archief dichtte de formatie van Ron Groenewoud zichzelf winst kansen toe. Waarop het optimisme was gebaseerd, was niet geheel duidelijk, want de Belgen hadden tot gisteravond een uiterst sterke indruk achtergelaten. En dat kon van Oranje toch moeilijk worden beweerd, hoewel de ploeg woens dagavond tegen Italië in de tweede helft eindelijk eens excelleerde. Groenewoud hield Hans van Leeuwen weer eens buiten de ploeg en haalde daarmee de woede van de Noordwijkerhouter op zijn hals. De speler van Bax kan bogen op een geslaagd optreden tegen Italië, maar werd gisteren weer vastgenageld op de tribune, waar hij zich niet bepaald gelukkig voel de. Het onbegrip over het optreden van Groenewoud groeit met de dag. "Ik kan er geen touw meer aan vastknopen. Ik denk dat-ie in Zeist met dobbelsteentjes gooit en tel kens twee keer vijf gooit. Dan kom je op tien, mijn rugnummer. Eer lijk, iets anders kan ik er niet van maken". In het eerste kwartier kon Oranje Van Leeuwen missen als kiespijn. In die periode speelde Nederland (en ook België trouwens) aantrek kelijk en bewezen de spelers dat zaalvoetbal aantrekkelijke kan zijn als kijkspel. Na zeven minuten opende de tegenstander via Rudi Schreurs de score, maar nog in de zelfde speelminuut trok Marcel Loosveld de stand weer gelijk: 1-1. De Limburger ontpopte zich in de confrontatie als uitblinker, maar kon zijn goede spel niet met méér treffers omlijsten. Ook Mario Faber kwam ditmaal niet aan scoren toe. "Het ging een stuk minder dan in voorgaande wedstrijden", veront schuldigde hij zich, "ik werd nau welijks in het spel betrokken. En dan kom je toch niet echt lekker in de wedstrijd". Groenewoud koos in de tweede helft voor André Tielens met als ge volg dat Faber aan de bank bleef gekluisterd. Machteloos moest de Leidenaar toekijken hoe België dank zij een beoordelingsfout van doelman Bakhuis (uit een vrije trap had Scheurs de hoek voor het uit kiezen) op voorspong kwam en Ne derland het spel liet maken. Dat ging Oranje uiterst moeilijk af. Noodgedwongen moest Nederland vol gas geven, maar in het drukbe zette gebied voor de Belgische doelman Lamotte was er geen De op de foto niet zichtbare Marcel Loosveld heeft Nederland op gelijke hoogte gebracht met België. De verbaas de Ralf Hemalsteen (midden) kijkt toe hoe doelman Johan Kamotte misgrijpt. Vic Hermans (links) loopt alvast terug. (foto ANP) doorkomen aan. Op de bank zag Mario Faber de bui al hangen, maar Ron Groenewoud voelde zich op zijn gemak. Althans, de achterstand wekte uiteraard de ergernis op van de Oranje-baas, maar een directe lijn verbinding met Rotterdam, strijd toneel van Hongarije-Italië, leerde de coach dat hij zich geen zorgen hoefde te maken over de kwalifica tie. Het spelverloop hield Groene woud evenwel geheim voor zijn spelers. "Omdat ik de ploeg niet de indruk wilde geven om de wed strijd aan de Belgen cadeau te doen. Ik wilde graag winnen, maar door de ontwikkeling in Ahoy wist ik dat we niet per sé moesten win nen. Was dat wel het geval geweest, dan had ik nog maatregelen kun nen nemen''. Ondanks veel moeite slaagde Oranje er niet in België te achterha len. Dat verwonderde Mario Faber aan de kant allerminst. "We kun nen nu eenmaal geen pressie spe len. Door de achterstand moesten DEN HAAG (GPD) - Bokspro- motor Henk Rühling kreeg giste ren van zijn schoonouders in Westduitsland te horen dat hij was overleden. Het ANP maakte om kwart voor vier gistermiddag melding van 2ijn dood, na een 'te lefoontje van iemand wiens naam slecht was te verstaan, om dat er vanuit de auto werd ge beld'. Aangezien het bericht in eerste instantie niet werd geveri fieerd, kreeg de lugubere grap een onverwacht vervolg met de verspreiding van het 'nieuws' via het ANP-net. Toen later bleek dat Rühling levend en kernge zond bij zijn schoonouders op vi- Rühling lacht om bericht van overlijden site was, werd het bericht om kwart over zes ijlings ingetrok ken. Henk Rühling kan er niet wak ker van liggen. „Ik moet hier om lachen. Dit soort dingen gebeu ren nu eenmaal. Ja, je kunt het luguber vinden; maar ik denk dat mensen om me heen eerder zijn geschrokken dan ik zelf. Ik ben hier werkelijk platgebeld. Aan de andere kant heeft het ook zo zijn voordeel. Ik heb iedereen nu zelf gerust kunnen stellen. En dat kunnen niet veel 'overlede nen' me nazeggen". Rühling geeft toé dat het geen vriend van hem geweest moet zijn die het bericht doorgaf aan het ANP. „Dat mag duidelijk zijn. Ik heb ook wel een vermoe den wie het geweest is, maar daar ga ik zelf wel achteraan. Nee, na men noem ik niet. Ik kan op dit moment niets bewijzen, dus daar zou ik alleen mezelf mee in de vingers snijden". rekening gehouden met het zaal- toernooi. Alleen Roodenburg zat een beetje moeilijk. We zitten met de datum van 15 januari ook niet helemaal goed. Meestal is het toer nooi op derde kerstdag. Maar dat bleek nu niet haalbaar". Daarmee is de tekst 'Kerstzaalvoetbaltoer- nooi' op het programmaboekje ver klaard. Hiele "Ik heb Joop Hiele gevraagd om iets te doen voor de jeugd met pos ters van de EK en dergelijke. Dat regel ik dan samen met het bonds- bureau. Het is dus vanaf half vier 's middags in de hal open dag voor de Leidse jeugd. In de kantine van LFC lachen ze dan als ik de naam Hiele laat vallen. Dan zie ik ze den ken: 'zou die Flip dat nou allemaal wel goed geregeld hebben?' Maar Joop heeft me nog gebeld dat-ie komt". "Ik heb in totaal 75 genodigden. De burgemeester heeft al gebeld dat-ie niet kan komen. Het toer nooi is door de jaren een beetje ge groeid. Nu doen er 21 clubs mee, elk met twee teams. Er is nu een wachtlijst van clubs, dat zijn vere nigingen van buiten Leiden. De Leidse clubs doen allemaal mee. Op De Sleutels na. Ik heb ze geen uitnodiging gestuurd, vorig jaar wilden ze niet". "André de Jong, de directeur van de Groenoordhallen, heeft wel eens gezegd dat we het toernooi moeten spreiden over meerdere dagen. Maar het is altijd goed ge gaan zo, dus waarom zouden we het veranderen. Met Ajidré heb ik altijd prettig samengewerkt. Ik schnabbel op mijn oude dag nog een beetje in het restaurant, poet sen en zo. Laatst kreeg ik iets niet gedaan in de hal, het ging over lij nen trekken. Zegt die man: 'dat doe ik niet'. Ik zeg: 'nou dan neem ik wel even contact op met André'. Zegt die knakker: meneer De Jong voor jou denk ik. 'Joh, lazer nou gauw op, zei ik. Maar de lijnen ston den er even later. Je moet goede re laties hebben in de maatschappij. Dat is belangrijker dan een hoop "Als je mensen kent, kun je ook iets goeds organiseren. Ging het met LFC maar zo goed, als met de organisatie van het LFC-zaalvoet baltoernooi denk ik wel eens. Dat is geen hoogmoed, maar de waar heid. Dat het met LFC zo slecht gaat, vind ik vreselijk. Als je toch ziet wat ik'in het verleden met de 'kanaries' heb meegemaakt, eerste klasse en zo. Nu zitten we onder in de vierde. Joh, en dan kom ik overal mensen tegen die zeggen: 'Flippie, hoe ken dat nou?'. Ik weet het niet. Wat ik wèl weet is dat de club er voor werkt. Het huidige be stuur is goed bezig en als ik naar de training ga kijken, zie ik ook dat de trainer het leuk doet. De sfeer in de kantine is gelukkig ook gebleven". Voor dat laatste is Flip met zijn vrouw voor een groot deel verant woordelijk. Na de training zorgt het LFC-echtpaar voor soep en an dere versnaperingen. Gré: "Die gasten verklaren ons voor gek. Het zal wel. Ik krijg er voldoening door. Je moet toch een beetje getikt zijn om het te doen. Hè Massaar?" ROB VAN DER ZANDEN. we noodgedwongen sneller spelen, maar dan blijkt dat we teveel fou ten maken. De oefenwedstrijden hebben dat ook uitgewezen. We moeten de bal rustig kunnen rond spelen en dan naar ruimte zoeken. Dat ligt ons het beste". Morgenavond in Rotterdam wacht Oranje in de halve finale de Verenigde Staten als opponent. Twee keer traden de naties tegen elkaar aan. Het leverde Oranje winst en verlies op. "Een hele zwa re tegenstander", weet Faber. "We treffen ze op een slecht moment. Het verleden heeft geleerd dat ze groeien in een toernooi. Voor het WK zijn de spelers overal vandaan weggehaald. Daarom moeten ze tij dens de eerste wedstrijd nog een beetje aan elkaar en aan het veld wennen. Daar wordt met boarding gespeeld en dat levert een heel an der spelletje op", herinnert Faber zich uit zijn periode als indoorvoet- baller in Amerika. "Het zal heel zwaar worden. Laten we erop ho pen dat wij ons morgen kunnen re vancheren voor de nederlaag tegen België". Die, dank zij een bevriende sportnatie, het vege lijf van Oranje redde en de penningmeester van de KNVB uiterst tevreden stemde. ROB ONDERWATER VRUDAG 15.15-16.50 BBC 2: Sport on Friday: met World Darts, WK autoraces (eerste ron des) en voetbal (samenvatting van de derde ronde van de FA-Cup en een ver slag van de Diving Cup). 17.44-18.30 Ned 1Sport op Vrijdag: met o.a. aandacht voor het EK schaatsen voor vrouwen in Berlijn, en een samen vatting van de voetbalwedstrijd West Ham United-Arsenal om de FA-cup. 18.30-18.55 Ned 2: Sport: met o.a. Euro pacup basketbal (Scavolini Nashua Den Bosch), het sportoverzicht en beelden van de autorally Parijs/Dakar. 21.30-22.22 Ned 1: Brandpunt: met o.a. een samenvatting van de voetbalwed strijd Queens Park Rangers-Manchester United. 22.23-22.30 SKY: Snow Report: ski-in- formatie-bulletin. 22.30-22.45 SKY: Paris to Dakar Rally: verslag van de elfde rally. 22 45-23.45 SKY: NFL American Foot- ball '88/'89: verslag van een wedstrijd. 23.00-23.30 Did 1Sportschau. 23.00-00.00 TV 5: Sports Loisirs. 00.20-00.35 BBC 2: World Darts: halve fi nale van het WK in Surrey. ZATERDAG 07.45-08.00 SKY: Paris to Dakar Rally 10.50-1*1.45 Did 1: ARD-Sport extra: Worldcup skiën in Grindelwald (Super reuzenslalom vrouwen).

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17