'Ook de knapsten hebben extra aandacht nodig' Eis twaalf maanden cel en boete van 50.000 gulden PAGINA 16 ■REGIO VRIJDAG 13 JANUARI 1989 Project in Alphen voor begaafde kinderen op de basisschool door Kitty Knoop ALPHEN AAN DEN RIJN - Hoogbegaafde kinderen in de basisschool. Anderhalf jaar geleden begon de Schoolbegeleidingsdienst Midden-Holland en Rijnstreek een project onder deze titel om de goede leerlingen in het basisonderwijs meer aandacht te geven. Inmiddels zijn de medewerkers ervan overtuigd dat dat 'hoog' er maar vanaf moet, zodat er nu alleen nog maar over 'begaafde kinderen' wordt gesproken. Aan het project werken vier scholen mee, waarvan twee in Gouda, een in Woerden en de Alphense school De Helicon. Op 29 november bezocht staatssecretaris N. Ginjaar-Maas van Onderwijs de Casimirschool te Gouda om zich over de vorderingen van het project op de hoogte te stellen. De dienst en alle directeuren van de betreffende basisscholen waren daarbij aanwezig. zich in de klas dermate vervelen bij het huidige lesmateriaal, dat er nog maar nauwelijks interesse voor kan worden opgebracht. Ze wor den niet begrepen, staan vaak bui ten de groep in grote eenzaamheid en gaan als 'lui' door het leven om dat ze zich nooit hebben hoeven in spannen. Als reactie kunnen ze op school erg brutaal en agressief wor den of zich helemaal terugtrekken. Zo moest dus worden gezocht naar de betere leerling, de begaaf de leerling, om het door de dienst ontwikkelde lesmateriaal uit te proberen. De scholen die zich voor het project hebben opgegeven zijn enthousiast om ook die kant van de zorgbreedte te belichten. "Gunstig is natuurlijk dat die scholen zich zelf hebben aangemeld voor dit project en dus gemotiveerd zijn. Als het invoeringsprogramma klaar is moeten alle basisscholen, ongeacht hun motivatie, ermee aan de slag kunnen. Maar dat zal niet zonder problemen gaan", meent Van den Berg. "Dat komt omdat die scholen voor een aantal moeilij ke en oneigenlijke keuzes worden geplaatst. Behalve de middenmoot en de onderlaag moet je dan ook nog die bovenkant met extra zorg omringen, terwijl er eigenlijk geen extra tijd is voor die zorg". De schoolbegeleidingsdienst gaat er van uit dat de zogenoemde zorg breedte niet alleen naar onderen, maar ook naar boven moet wórden uitgebouwd. Tot nu toe werd voor namelijk aan de zwakkere leerling extra aandacht besteed, terwijl de begaafde leerling er zelf maar moest zien uit te komen. "Die bo venlaag werd min of meer als een luxe-probleem gezien", zegt de di recteur van de schoolbegeleidings dienst, J. v^n den Berg. "Zolang ze niet al te vervelend werden, tole reerden we ze maar. Tot men tot de ontdekking kwam dat het eigenlijk zonde was om welk talent dan ook te verspillen en ook die kinderen de kans te geven aan het plafond te komen". Elitair De term 'hoogbegaafd' stuitte ech ter al gauw op problemen bij zowel ouders als leerkrachten. Die had een te elitair karakter en plakte bo vendien de leerlingen een etiket op. Daarbij kwam nog dat er maar weinig van die hoogbegaafde leer lingen bij het project betrokken waren met de bijbehorende speci fieke problemen waarvan men bij de schoolbegeleidingsdienst was uitgegaan. Een dergelijk kind zou Een klas hoogbegaafde kinderen op de baisschool, waarvan de medewerkers vinden da sproken kan worden van begaafde kinderen. Oplossingen Ook Ginjaar ziet dat als een groot probleem, maar draait er volgens Van den Berg gewoon, omheen. "Ze zoekt het in de kwaliteit van de leerkrachten die zoiets moeten aankunnen en in een andere orga nisatie van de school. Allerlei ima ginaire oplossingen, die ze wel moet voorstaan omdat ze de centen niet kan of wil vrijmaken om tot hanteerbare klassen te komen". Het project staat op de jaarlijkse begroting van de dienst voor an derhalve ton genoteerd, waarvan vooral de projectmedewerkers worden betaald. De strekking van het project heeft volgens de direc teur nog een bedoeling. Scholen die staan in de onderwijs-voor- rangsgebieden (zogeheten OGV- scholen, red.), waar nog een grote achterstand heerst, dezelfde tech niek toedienen. Van den Berg: "Voorai op die scholen waar de aandacht is gericht op de achter stand, is begaafdheid met name een weggeschoven fenomeen. Be gaafdheid komt volgens ons in die gebieden net zo vaak voor als in de betere wijken van een stad. Dat is al een paar keer bevestigd en het zou interessant zijn daarmee ver der te gaan". Directeur D. Buining van de Alp hense openbare basisschool De Helicon is erg enthousiast over de medewerking van zijn school aan het project. Op de vraag waarom zijn school is uitgekozen voor het project zegt hij: "We hebben ons voor dat project ingeschreven. Er werd gekeken naar de wijken waar de ingeschreven scholen lagen en naar de bevolking. Ik denk wel dat kinderen hier in de omgeving uit beter gesitueerde milieus komen. Ja, dat heeft denk ik ook wel mee- Arbeidersmilieu Moet daaruit de conclusie worden getrokken dat de dienst denkt dat uit de betere wijken ook de meest begaafde kinderen komen? Bui ning: "Dat is een vraag die ook in Gouda bij de staatssecretaris op ta fel is gekomen. Er is ervaring met kinderen uit het arbeidersmilieu die ook meedoen aan dit project. Maar een kind uit een zogenaamd tèalrijk milieu neemt een grotere bagage mee als het de school bin nenkomt dan het kind uit een een voudiger milieu. In wezen moet in telligentie los staan van wat je van je ouders hebt meegekregen en daarom werd voor het hoogbegaaf de kind ook een schemaatje ont Tegen betrokkene bij hasj-fabiiekje in Wassenaar ALPHEN AAN DEN RIJN - De bouw van het via duct voor rijksweg 11 over het Rietvéldsepad in Al phen, vlakbij de Goudse Schouw, verloopt voorspoe dig. Volgens een woordvoerder van de directie brug gen van de rijkswaterstaat provincie Zuid-Holland gaat dlles precies volgens schema. "We werken op dit moment met een i lan het viaduct. Echte problemen zijn i an of twaalf nog niet te gengekomen, al moet ik zeggen dat we tot nu toe geluk hebben met het uitblijven van vOrst". Het ligt in de bedoeling dat het viaduct in augustus van dit jaar gereed is. Een deel van het vrachtverkeer over het Rietveldsepad zal dan moeten worden omge leid omdat het niet onder het viaduct, 1.75 meter hoog, door kan. De geringe hoogte ervan is evenwel noodza kelijk omdat de nog in aanleg zijnde rijksweg 11 even verderop via een aquaduct onder de Gouwe gaat lo pen. (foto Ben de Bruyn) DEN HAAG/WASSENAAR - De 35-jarige Amsterdammer bekende gisteren bij het Haag se gerechtshof zonder blikken of blozen dat hij in mei 1987 be trokken was bij een hasj-fa- briekje in Wassenaar. Toch vroeg zijn advocaat, mr. En gelsman, vrijspraak omdat het bewijs onrechtmatig zou zijn verkregen. Procereur-generaal mr. Feber ver zocht het hof om het vonnis van de Haagse rechtbank (18 maanden cel, waarvan zes maanden voorwaarde lijk en 50.000 gulden boete) te be vestigen. De Amsterdammer werd op 27 mei gearresteerd in een Wassenaar- se villa waar op dat moment hasj werd gefabriceerd. Hij was samen met drie anderen aan het werk. "De hasjwalm sloeg de leden van het ar restatieteam tegemoet", zo schets te Feber de situatie. Er werd 202 ki- Acht procent automobilisten in Alphen onder invloed ALPHEN AAN DEN RIJN - Een kleine acht procent van de Alphen se automobilisten zat in de maand december niet helemaal nuchter achter het stuur. Dat kan worden geconcludeerd uit de gegevens van de Alphense politie. Er werden in december negen grotere acties gehouden, totaal werden 777 mensen gecontroleerd op het gebruik van alcohol. Veertig automobilisten kregen een rijver bod opgelegd en tegen zestien mensen werd proces verbaal opge maakt. De politie houdt ook deze maand nog diverse alcoholcontroles. lo hasj aangetroffen, evenals enke le vuurwapens. In de flat in Noord- wijk die de Amsterdammer toen tertijd bewoonde, werd nog eens vijf kilo aangetroffen. De advocaat van de verdachte betoogde dat de huiszoekingen in de villa en de flat ten onrechte wa ren uitgevoerd. Hoewel veel van de voorgeschiedenis ter zitting onbe handeld bleef, bleek dat de verden king tegen de vier ontstond toen een Amsterdamse rijkspolitieman te water bij toeval vijf vuilniszak ken controleerde, waarin, bewijs materiaal met eén vingerafdruk van een van de hasj-fabrikanten. Volgens mr. Engelsman was het uiterst toevallig dat de politieman juist die vijf zakken koos uit de vele duizenden die er lagen. Het gevolg van het vinden van die vingeraf druk was dat de politie de man in de gaten hield. De Wassenaarse politie was in tussen oplettend omdat er allerlei tips waren over het droppen van heroïne uit vliegtuigen en andere drugshandel. De leegstaande villa, waarin later de hasj fabriek bleek te zitten, stond in het betrokken ge bied. De villa viel op omdat er au to's voor de deur stonden, terwijl er officieel niemand woonde. Toen bleek dat het kenteken van een van de auto's op naam stond van de man waarvan de vingerafruk was aangetroffen, werd de inval ge daan. Engelsman betoogde dat de poli tie geen enkel redelijk vermoeden van schuld kon hebben en dus ook niet de villa had mogen betreden. De tips gingen over heroïne en be streken een veel groter gebied. Als dit wordt toegestaan, meende En gelsman, krijgt de politie een vrij brief om allerlei panden te betre den. Ook het feit dat er geen toestem ming van de rechter-commissaris was voor de huiszoeking, oordeel de Engelsman als onjuist. Omdat het pand officieel niet werd be woond, is er niemand die bezwaar kan maken tegen een huiszoeking en is er dus ook geen huiszoekings bevel nodig, zo had de Wassenaar- se politie geredeneerd. Maar het feit dat er niemand staat ingeschre ven op het adres, betekent niet dat er niemand woont, aldus Engels man, zodat er wel degelijk toestem ming had moeten worden ge vraagd. Het laatste verwijt richtte zich te gen de huiszoeking. Uit. verklarin gen van drie Wassenaarse politie mensen op de zitting bleek giste ren dat het hele huis grondig is doorzocht, evenals de flat van de verdachte. Dat is niet toegestaan, meende de advocaat. De politie had moeten volstaan met het in be slag nemen van de voor de hasj-fa- bricage benodigde materialen. Of een huiszoekingsbevel moeten hebben. Engelsman verzocht het hof zijn cliënt vrij te spreken. Procureur-generaal Feber meen de dat het bewijs wel degelijk rechtmatig was verkregen. Hij stel de dat de verdachten op heterdaad waren betrapt en dat daardoor de gevolgde onderzoeken toelaatbaar waren. Volgens Feber was er spra ke van een groots opgezette organi satie en was de Amsterdammer daarbij betrokken. Hij had samen met de anderen een functie binnen een wijnhandel "die nog nooit een fles wijn hebben verhandeld". Uitspraak over twee weken. Hillegom - P.A.J. van der Kaaden, Wee- resteinstraat 3, tel: 15114. Katwijk, Rijnsburg, Valkenburg Groep 1. Voor de praktijk van Dijk, Henne- man, Ten Hove, Lodder, Meeuwisse, Pool en Schonenberg: W.C.M. Meeuwisse, Hogeweg 21, Katwijk, tel: 12023. Groep 2. Voor de praktijk van Bergmen, H. van Duyn, L. van Duyn, Hueting, Moolenburg en Timmers: H. van Duyn, Rijnstraat 2, Katwijk, tel: 12921. Groep 3. Voor de praktijk van Van Delft, Pries ter, Rietbroek, Verhage en Van de Water: G. van Delft, Hoofdstraat 56, Valkenburg, tel: 15366. Lisse - de weekeinddienst begint zaterdag om 10 uur en eindigt maandag om 8 uur, voor spoedgevallen raadplege men het antwoord apparaat van de eigen huisarts. Noordwljk za en zo: Groepspraktijk, Want- veld 9, tel: 19300. Sassenheim - H. Moerman, Hoofdstraat 155, tel: 11119. Voorhout - L. Lempers, Churchilllaan 13, tel: 10140. APOTHEKEN Bollenstreek - via uw eigen apotheek kunt u vernemen wie de weekeinddienst waarneemt. Katwijk, Rijnsburg, Valkenburg - Apotheek Katwijk aan de Rijn, Rijnstraat 38, Katwijk, tel: 30833. Noordwijk - Apotheek Duinrand, Nieuwe Zeeweg 1, tel: 19314. Wijkverpleging Hillegom - via het antwoordapparaat vah het gezondheidscentrum, tel. 02520-16217 kunt u vernemen wie de weekeinddienst waarneemt. Usse-Beekbrug, Sassenheim, Warmond - Wijkverpleging Gezondheidscentrum, tel. 02522-14147. Noordwljk, Noordwijkerhout, Voorhout, De Zilk - voor spoedgevallen dokterstelefoon 071-122222. Katwijk aan Zee - Gezondheidscentrum 't Kruispunt, tel. 12282. Katwijk a.d. Rijn, Rijnsburg, Valkenburg - Gezondheidscentrum t Groene Kruis, tel. 21217. TANDARTSEN Bollenstreek - Mevr. M. Hoek, Grachtweg 2, Lisse. tel: 02521-16918. Katwijk, Rijnsburg, Valkenburg - G.W. Gesink, Gezondheidscentrum, Groen van Prinstererweg 61Katwijk, tel: 24824. Noordwijk - A.P. Passchier, Prins Bernhard- straat 59a, tel: 19441. DIERENARTSEN Katwijk - W.J. Snel, Frederiksdreef 14, Kat wijk, tel: 74781; spreekuur: za. van 11-00 tot 12.00 uur. MAATSCHAPPELIJKE DIENSVERLENING Katwijk - Huize Callao, Callaoweg 1Gezins- en bejaardenverzorging en Algemeen Maat worpen waaraan je zo'n kind zou kunnen herkennen. Het moet intel lectuele capaciteiten hebben, crea tiviteit en daarnaast nog een stuk taakgerichte volharding". Een hoogbegaafd kind moet van alle onderdelen iets in het karakter hebben, maar het project was be doeld voor kinderen die door deze begaafdheid sociaal gezien de boot missen. "Op school zijn geen kin deren die geen contact hebben met andere kinderen door hun hoogbe gaafdheid. Nee, die extreme geval len maken wij niet mee", zegt het schoolhoofd. Toch werden uit de hoogste ze ven groepen elk vijf kinderen gese lecteerd om aan het project mee te werken. Gewoon begaafde kinde ren dus. "Niet zozeer om ze geluk kiger te maken, maar veel meer om het materiaal te testen. De school begeleidingsdienst had gewoon goede leerlingen nodig en die zyn er natuurlijk wel. We hebben ons vaak afgevraagd of er bij ons leer lingen zijn die zich vervelen en of we daar dan geen werk voor heb ben". Differentiatie "Maar dat is onzin, ze zijn altijd be zig. Een hoogbegaafde leerling zal bij voorbeeld een project verder uitdiepen dan een minder goede leerling. Er is al zoveel differentia tie in de leerstof', vindt Buining. Wel nieuw was het lesmateriaal dat de kinderen kregen voorgescho teld om op bruikbaarheid te testen. Daarbij is het van groot belang dat de uitverkorenen een grote zelf werkzaamheid en zelfstandigheid aan de dag leggen. "Je moet kinderen in hun eigen groep aan het werk kunnen zetten en niet voortdurend gestoord wor den met een: meester, hoe moet dit of dat. Het uittesten van die aange boden leerstof is het belangrijkst, ook met de computer. Met behulp van een tekstverwerkingspro gramma moesten de kinderen een werkstuk uitwerken. Maar al gauw kwamen er ouders bij me op school met de vraag: meneer Buining, is* die computer alleen voor de hoog begaafden of ook voor de andere kinderen? Dat was natuurlijk zo schappelijk werk, tel. 01718-30011. Noordwijk - Voorstraat 8, Gezins- en bejaar denverzorging, tel. 01719-17575/12437. Voorstraat 31, Algemeen Maatschappelijk Werk. tel. 01719-13593. Wantveld 9; Algemeen Maatschappleijk Werk, tel. 01719-15475. Hillegom - Molenstraat 2. tel. 02520-20650; spreekuur 9-10 uur. Gezins- bejaardenverzor ging en maatschappelijk werk. Lisse - Heereweg 92. tel. 02521-17650; spreekuur 9-10 uur, gezins- bejaardenverzor ging en maatschappelijk werk. Noordwijkerhout - Maandagse Wetering 55. Gezins- bejaardenverzorging, tel. 02523- 76446; Algemeen Maatschappelijk Werk. tel. 02523-73523. Rijnsburg, Valkenburg - Colleglantenstraat 6, Gezins- en bejaardenverzorging, tel. 01718-21501; Algemeen Maatschappelijk Werk, tel. 01718-21866. Sassenheim - Emmalaan 2, tel. 02522- 19127; spreekuur 9-10 uur, Gezins- en bejaar denverzorging en Maatschappelijk Werk. Voorhout Gezondheidscentrum, Kerkweg- /Linnaeuslaan, tel. 02522-12803, b.g.g. 01718-30011. flauw en demotiverend voor de an dere kinderen dat vanaf toen alle kinderen tussen groep drie en groep acht achter de computer kunnen zitten. Nu blijkt ook dat de minder begaafde kinderen even enthousiast en ambitieus werken als die zogenaamde begaafde kin deren". "De leerlingen die aan het pro ject meewerken, vonden het een eer en voelden zich uitverkoren. Maar dat gevoel slijt ook weer en is na een half jaartje wel over. Ten slotte raakt een goede leerling even gauw gedemotiveerd als een min der goede. Op het ogenblik hebben we er een paar die er met de pet naar gooien. Die zijn wel heel erg pienter, maar daarnaast ook heel gemakzuchtig. Ze vonden het ge weldig dat ze mee mochten doen maar nu ze er aan gewend zijn, komt dat andere deel van het ka rakter om de hoek kijken. Zelf vind ik het element dat op wilskracht duidt het allerbelangrijkst. Een kind óp de middelbare school met een goede werkinstelling, maar misschien wat minder intellect, komt er wel". Praktijk Die extra t$ak voor de leerkrachten is volgens Buinirg haalbaar. "Ze kunnen het best aan. Het materiaal dat wordt uitgetest doen de kinde ren voor het grootste gedeelte zelf standig. De leerkracht moet het na kijken en de beoordeling erbij zet ten. In de praktijk geeft dat geen problemen". De scholen die-straks met het uit geteste materiaal aan de slag gaan hebben het voordeel gèen onbruik baar materiaal in handen te krij gen, zoals dat bij de projectscholen wel het geval is. Soms is het lesma teriaal zelfs absoluut ongeschikt. De directeur van De Helicon hoopt dat staatssecretaris Ginjaar het aantal extra beschikbare uren van vier naar acht uitbreidt en dat het project nog een jaartje langer wordt gehouden. "Als het nu bin nen een halfjaar afgelopen is, gaat de motivatie een beetje weg, want we zijn nog niet klaar". Volgens hem staat Ginjaar hier beslist niet afwijzend tegenover. Eigenaar sloot weigert gier buurman te verwijderen DEN HAAG/ZOETERWOUDE - "Als mijn buurman de stront van zijn varkens in mijn sloot laat lo pen, moet ik .dat dan opruimen"? Deze vraag legde de eigenaar van een stuk sloot achter De Dijk in Zoeterwoude in een beroepszaak voor aan de geschillenafdeling van de Raad van State. De provincie Zuid-Holland en het waterschap Noordwouüe vin den dat eigenaar T; Versluis zijn sloot moet uitbaggeren omdat die niet op diepte is. Verder moet hij een schot uit het water weghalen omdat het de doorstroming belem mert. Versluis vindt dat het uitbag geren voor rekening komt van zijn buurman varkenshouder A. Bolle- boom. Hij zegt het schot ten einde raad te hebben geplaatst om de gierstroom van zijn buurman tegen te houden. Volgens Versluis loost Bolle- boom, die geen hinderwetvergun ning heeft voor zijn varkenshoude rij, nog elke dag op de sloot. De provincie bestrijdt dit. Een onder zoek heeft volgens een woordvoer der- van gedeputeerde staten aan getoond dat het water niet is ver vuild met gier en dat er sinds 1982 geen gier is geloosd. Versluis stelt hiertegenover dat in het gemeentelijk onderzoek al leen monsters zijn genomen van het water aan de oppervlakte en niet van de bodem. Maatregelen De inspecteur van de volksgezond heid van het ministerie van volks huisvesting ruimtelijke ordening en milieuhygiëne constateerde dat de varkenshouderij zo snel moge lijk moet verdwijnen. Vorig jaar droeg het ministerie de gemeente Zoeterwoude op maatregelen te nemen tegen Bolleboom. Tot op heden heeft de gemeente nog niets ondernomen tegen de illegale var kenshouderij. Volgens het waterschapsregle ment moet Versluis als eigenaar de sloot op diepte houden. Versluis stelt vast dat het waterschap Bolle boom de hand boven het hoofd houdt. "Het waterschapsbestuur bestaat alleen uit boeren. Ik ben geen goede polderbewoner omdat ik geen boerderij heb", zo zei Ver sluis. De geschillenafdeling van de Raad van State velt over enige tijd een oordeel. VRIJDAG 13 JANUARI Koudekerk ruilbeurs in zaal Nieuw Poel geest, Prins Bernhardstraat, van af 19.00 uur. Lekten klaverjas- en sjoelavond wijk- vereniging Aktief, gebouw Berla- gestraat 2, aanvang 20.00 uur, zaal open om 19.30 uur. optreden Toon Hermans met in het voorprogramma Gemma van Eek en Maurice Hermans, aan vang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. diavoorstelling over Indonesië en het Verre Oosten, aanvang 20.00 uur in de Stadsgehoorzaal. concert in de Pianoserie* door Herman Uhlhorn, aanvang 20.15 uur. Kapelzaal K&O, Oude Vest. swingavond bij Art Center Droomfabriek, Oude Singel, aan vang 21.30 uur. optreden 'Dum Dum', aanvang 23.00 uur in het LVC, Breestraat. Oegstgeest extra concert Concertserie Oegstgeest door het Catharijne Consort, aanvang 20.15 uur, Groene Kerk, Haarlemmerstraat weg. ZATERDAG 14 JANUARI Alkemade optreden 'Pinheads' in OJC Splotsz, Stationsstraat. Roelo- farendsveen. Alphen schaaktoernooi ASC in zaal Opstandingskerk, aanvang 9.30 opening nieuw onderkomen Volksuniversiteit Alphen, Java- straat, om 10.00 uur. schooldamtoernooi in Nabij, Lauraplein, aanvang 10.00 uur. jaarvergadering afdeling Rijn streek schippersvereniging Schuttevaer, aanvang 14.00 uur in Avifauna. rommelmarkt vóór pand Ex pressie 70, Hooftstraat 210, van 10.00 tot 16.00 uur. optreden Band Garlield in jon gerencentrum Het Kasteel, Con- certweg, aanvang 21.00 uur. Boskoop schaaksimultaan in de biblio theek. starfestival carnavalsvereni ging De Krooshappers, met Ge rard Joling, Rene Froger, Chess, Funny House Jazz Band, aan vang 20.00 uur in de Beurshal. Hazerswoude uitvoering marionettentheater 'Ella Snoep', in JJB-gebouw, Rhy- nenburglaan 1a, aanvang 14.00 boerenkielbal carnavalsvereni ging De Blauwkousen met Barry Hughes, aanvang 20.45 uur in Het Anker. optreden The Syreens op Mo- Leiden vlooienmarkt in de Groenoord- hallen, van 10.00 tot 16.00 uur. wandeltocht over diverse af standen, start tussen 9.00 en 14.00 uur vanaf 't Parlement, Nieuwstraat. optreden Toon Hermans met in het voorprogramma Gemma van Eek en Maurice Hermans, aan vang 20.15 uur, Leidse Schouw burg. LVC. Breestraat. optreden Chain of Fools met soul uit de zestiger jaren, 22.00 uur in Droomfabriek, Oude Singel. Leiderdorp kindervoorstelling (vanaf 4 jaar): 'De glimlach en de bom', door Stichting Clown en Comedi Arno Huibers, aanvang 14.30 uur in de Muzenhof. 'open lessen' in cultureel centrum Over de Drempel, Beethovenlaan, vanaf 10.00 uur. Ter Aar open dag Valentijnschool. Westkanaalweg, van 11.00 tot 16.00 uur. Voorschoten WS'81wandeltocht over 25 of 0 km, start om 9.00 uur bij Het Wapen van Voorschoten, School straat. Warmond optreden J.abel', aanvang

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16