Omzet groenteveiling daalt acht procent 'Sassenheim heeft geen geld voor bodemsanering' Rederij verkoopt trawlers van op zee ontslagen vissers Katwijk niet verplicht belt af te dekken PPR trekt zich terug uit Hazerswoude politiek Sancta Maria wil meer vaart in fusieoverleg PAGINA 14 WOENSDAG 4 JANUARI 1989 Oorzaak lage prijzen waspeen in tweede helft 1988 a KATWIJK De omzet van de Groenteveiling Katwijk en Omstreken is in 1988 met acht procent gedaald tot 24,4 miljoen gulden. Deze daling is voornamelijk te wijten aan de lage prijzen die er in de tweede helft van het jaar voor waspeen werden betaald. De prijsdaling was het gevolg van een te grote aanvoer van dit produkt. Ondanks de omzetdaling is de di rectie van de groenteveiling niet ontevreden over de jaarcijfers. De omzet van 24,4 miljoen gulden komt overeen met het gemiddelde resultaat van de Katwijkse veiling over de voorgaande jaren. Na de eerste helft van 1988 liet het zich nog aanzien dat de Katwijkse groenteveiling de omzet over 1987 van 26 miljoen gulden zou evena ren. Maar in de laatste zes maanden van vorig jaar daalde de omzet zo danig dat het jaarcijfer op 24,4 mil joen bleef steken. Directeur B. Vooijs van de groenteveiling: "In het eerste half jaar hadden de tuinders in de Kat wijkse regio veel last van regen en was er 18 procent minder aanvoer van waspeen dan in 1987. Maar om dat het weer ook in de andere lan den van Europa slecht was, kregen de Katwijkse telers voor hun was peen zulke hoge prijzen dat de om zet van de veiling gelijke tred hield met die van het jaar daarvoor". In het tweede halfjaar van 1988 kwam er veel meer waspeen op de markt en daalde de prijs die de kwekers voor hun produkt ontvin gen. Ondanks dat er in het eerste halfjaar doorgaans 70 procent van de omzet wordt 'gemaakt', was de prijsdaling in de tweede helft van het jaar zo sterk dat de jaaromzet er toch negatief door werd beïnvloed. Veilingdirecteur Vooijs omschrijft 1988 als een gemiddeld jaar. "Het was niet slecht, maar ook niet goed. We zitten met 24,4 miljoen gulden op de lijn van de eerste helft van de jaren tachtig, toen de omzet steeds rond de 25 miljoen gulden schom melde", stelt de veilingdirecteur vast. Met dit resultaat loopt de Kat wijkse groenteveiling redelijk in de pas bij de andere groenteveilingen in Nederland. Landelijk liep de omzet met vier procent terug. De Katwijkse veiling zit daar met een daling van acht procent weliswaar onder, maar dat is volgens Vooijs niet verontrustend. "Dat cijfer ver schilt elk jaar. Soms zitten we erbo ven en soms eronder". De landelijke daling van de om zet is volgens Vooijs vooral te wij ten aan de toenemende concurren tie vanuit Zuid-Europa. Met name vanuit Spanje worden steeds meer groenten aangeboden, waaronder waspeen. Toch is Vooijs niet onge lukkig met het feit dat in 1992 de grenzen in Europa open gaan en er nog meer internationaal handels verkeer op gang komt. "We hebben daarmee in het verleden al ervaring opgedaan toen Italië en Spanje toetraden tot de EG. Aanvankelijk hadden we last van de aanvoer van goedkopere produkten uit die zui delijke landen. Maar doordat daar de levensstandaard hoger wordt, gaat de bevolking meer consume ren en stijgt uiteindelijk ook onze export", zo redeneert de veilingdi recteur. Vooijs verwacht dan ook dat de Katwijkse veiling in de eer ste jaren na 1990 te maken krijgt met een omzetdaling, die zich ech ter óp langere termijn weer her stelt. Fusies In het afgelopen jaar is het aantal groenteveilingen in ons land weer verder gedaald. De Leidse groente veiling werd gesloten en de veiling in Beverwijk gaat binnenkort dicht. In de Betuwe en in Limburg fuseerden een aantal groenteveilin gen om hun positie sterker te ma ken. Bij de Katwijkse groentevei ling leeft niet de behoefte om met een andere veiling samen te gaan. Directeur Vooijs: "We zijn een ge specialiseerde veiling met slechts één belangrijk produkt: waspeen. Aangezien er in de Katwijkse regio geen tuinbouwgrond voor handen is, zijn er voor onze veiling nauwe lijks mogelijkheden om samen te werken". De financiële positie van de Groenteveiling Katwijk is al jaren lang kerngezond. Naast de handel in groenten levert het verhuren van pakkerijen en fust inkomsten op. Toch is het maken van winst niet het belangrijkste oogmerk van de Katwijkse veilingcoöperatie. "We hebben als veiling niet de opzet om zo rijk mogelijk te worden", zegt Vooijs. <i de Groenteveiling Katwijk en Omstreken: "Voor SCHEVENINGEN/KATWIJK - De Scheveningse Rederij Jaczon heeft gisteren overeenstemming bereikt met een koper uit een niet EG-land over de verkoop van de hektrawlers Scheveningen 123 'Holland' en de Scheveningen 24 'Zeeland'. De rederij heeft alle 55 mensen, voornamelijk Katwij- kers, ontslagen. Het is nog vol strekt onduidelijk hoeveel men sen weer in dienst worden geno men om te werken op tijdelijk in te huren schepen. De datum van overdracht van de schepen staat nog niet vast, omdat de schepen eerst terug van zee moeten komen. Beide sche pen zijn maandag vertrokken en worden over vier tot vijf weken terug verwacht. De trawler Sche- vingen 21 'Friesland' wordt niet verkocht, zoals gisteren was be richt. Volgens directeur A. van der Zwan is het niet de opzet om de rederij in te krimpen. "We willen juist moderniseren. In verband met de quotering kunnen we niet zomaar een nieuwe moderne vriestrawler in gebruik nemen. Daarom worden eerst de twee oudste hektrawlers verkocht. We hebben nog wel onderzocht of we de beide schepen uit 1984 konden moderniseren, maar daar lenen deze boten zich niet voor", meent de directeur. De vakbond CNV is woedend op de directie omdat de beman ningsleden pas op zee ontslag is aangezegd. "Dat ontslag is niet eens rechtsgeldig, omdat het voor het vertrek moet worden aange zegd. De verslagenheid aan boord van de beide schepen is groot. Ook krijgen we veel telefoontjes van ongeruste familieleden", licht J. Wienen van de bond toe. De vakbond heeft de 55 beman ningsleden aangeraden gewoon aan het werk te blijven. "We heb ben vrijdag een gesprek met de directie van de rederij. Ook heb ben we in een brief al geeïst dat het ontslag wordt ingetrokken. We willen de garantie krijgen dat voor al het personeel vervangend werk wordt gevonden. Dat kan door het inhuren van andere schepen en/of door samenwer king met een andere rederij. Pas wanneer het overleg op niets uit loopt, zullen we acties aan boord van de schepen overwegen", ver duidelijkt Wienen. KATWIJK - De gemeente Kat wijk is niet verplicht de vuilnisbelt aan de Biltlaan af te dekken. Giste ren wees de Raad van State het be zwaarschrift af dat dé Stichting Leefbaar Katwijk had ingediend tegen de beslissing van het Kat wijkse gemeentebestuur om de belt niet af te dekken. Overigens is Katwijk inmiddels wel begonnen met het afdekken van de vuilnis belt. De kwestie over de Katwijkse vuilnisbelt speelt sinds januari 1981, toen bekend werd dat de belt met giftige stoffen is vervuild. In een brief vroeg de Stichting Leef baar Katwijk de gemeente om pas sende maatregelen te treffen, zodat de vervuiling zich niet in de omge ving zou verspreiden. Eind januari 1981 schreef de gemeente een brief terug dat de gemeente de vuilnis belt niet zou afdekken. Reden voor deze weigering was dat het onder zoek naar de vuilnisbelt inmiddels was overgenomen door de provin cie Zuid-Holland. Snelheidscontroles op Katwijkse wegen KATWIJK - Op vier verschillende plaatsen in Katwijk heeft de politie .gistéVen snelheidscontroles uitge voerd. Daarbij werden 86 proces sen-verbaal uitgedeeld. De meeste snelheidsovertreders werden ter plaatse staande gehou den en op de bon geslingerd. Een aantal auto's is op de foto gezet. De controles werden gehouden op de Valkenburgseweg, de pro vinciale weg nabij het Panbos, de Industrieweg en de Boslaan. Op deze wegen mag maar 50 kilometer per Uur worden gereden. De hoogst gemeten snelheid be droeg gisteren 89 kilometer per SASSENHEIM - Er is geen aanleiding en geen geld om terrei nen in Sassenheim waar de bodem is vervuild met spoed schoon te maken. Sassenheim moet daarom geen geld voorschieten aan de provincie Zuid-Holland om daarmee de bodemsanering te be spoedigen. Dat stellen burgemeester en wet houders van Sassenheim voor in het ontwerpvoorstel voor een milieunota. Vanavond zal de raadscommis sie voor ruimtelijke ordening en milieuzaken zich over "de aanzet van de milieunota buigen. Bodem vervuiling is daarvan een onder deel. De provincie betaalt het leeu- wedeel van de kosten van bodem sanering. Wanneer het schoonmaken van terreinen of het onderzoek ernaar naar de mening van de gemeente te lang op zich laten wachten, kan een gemeente het geld voorschieten. De extra rentekosten zijn dan voor rekening van de gemeente. Volgens het Sassenheimse colle ge is voor-financiering niet nodig, gezien de aard van de vervuilingen. Ook het huidige of toekomstig ge bruik van de terreinen maakt een bespoediging' niet noodzakelijk. De financiële mogelijkheden om geld voor de saneringen voor te schieten heeft Sassenheim niet. Volgens het college kan een snelle re aanpak van de vervuilingsplek- ken worden bewerkstelligd wan neer de provincie meer geld uit trekt voor daadwerkelijke sanerin gen en minder geld voor voorberei dende onderzoeken. In het programma van de provin cie staan tot 1997 acht plaatsen op het programma. Eén daarvan is al afgerond: de verffabriek Sikkens. De bodem is daar al lang schoonge maakt bij vervanging van de op slagtanks. De komende jaren is al leen nog sprake van na-controle. Vatenspoelen Onlangs nog werd bekend dat het terrein van de voormalige vaten- spoelerij Van der Zee aan de Indus triekade ernstiger is vervuild dan uit onderzoek enkele jaren geleden is gebleken. Dit jaar wordt een plan opgesteld waarin staat hoe de vervuilde grond moet worden verwijderd. Zo is het nog onbekend of de bedrijfs gebouwen moeten worden ge sloopt. Onder de voormalige vaten- spoelerij is namelijk een ernstige vervuiling van de bodem aange troffen, vermoedelijk als gevolg van een indertijd lekkende afvoer- leiding. Wanneer met het schoon maken wordt begonnen is nog on bekend, maar dat is op zijn vroegst in 1990. Bij de bloemenwinkel van Pree- nen aan de Hoofdstraat is inmid dels al een oriënterend onderzoek uitgevoerd. De winkel is gevestigd op de plaats waar de vatenspoelerij Van der Zee een filiaal had. Of en hoe het terrein moet worden gesa neerd wordt de komende jaren on derzocht. Hetzelfde geldt voor de omge ving van de Menneweg nabij de Schipholspoorlijn, waar een ge meentelijke vuilstortplaats was ge vestigd. De stortplaats kwam na het gifschandaal in Alphen aan den Rijn opnieuw in opspraak. De pro vincie stelt een nader onderzoek in. Het terrein van het voormalige emballagebedrijf Wijntjes aan de Molenstraat is al onderworpen aan een nader onderzoek. Op het ter rein werden vroeger ook vaten ge spoeld. Men is nu bezig met een sa neringsonderzoek waaruit de om vang en de ernst van de vervuiling moet blijken. Vervuiling van de bo dem werd enkele jaren geleden door het bedrijf nog tegengespro ken. Volgens de provincie hebben grondboringen uitgewezen dat de bodem pwel degelijk is vervuild. Ook elders in de Molenstraat en omgeving moet een nader onder zoek worden ingesteld naar ver meende verspreiding van de ver vuiling. Verdacht Nieuw op het lijstje van de provin cie staat de omgeving van de Ka- gertuinen en de Saturnusstraat. Volgens een woordvoerder van de gemeente zijn de beide locaties aangedragen na tips van buurtbe woners. Er bestaat het vermoeden dat er in het verleden in met name de sloten 'het een en ander illegaal is gestort'. Daarbij is de naam van het bedrijf Van der Zee gevallen. Concrete aanwijzingen zijn er niet. Uit een eerste inspectie is gebleken dat het niet nodig is op korte ter- mijn een diepgravend onderzoek in te stellen. De beide plekken heb ben bij de provincie een lage ur gentie. Uit de opstelling van het college blijkt dat men geen haast heeft bij de sanering van de vervuilde terrei nen. Dat terwijl onlangs nog enige raadsleden zich bezorgd hadden uitgelaten over het terrein van Van der Zee aan de Industriekade, dat ernstiger is vervuild dan steeds werd aangenomen. Ook enkele jaren geleden nog vonden de Sassenheimse raadsle den dat de provincie te hard van stapel liep bij het opstellen van een meerjarenplanning voor de bo demvervuiling. Het zou in Sassen heim allemaal niet zo'n vaart lopen. Zolang de waterwinning niet in ge vaar komt, is het niet nodig terrei nen als Van der Zee te saneren, werd toen gesteld. De vervuiling aan de Menneweg zou volgens de gemeente minimaal zijn. Veel sane ringen zouden Sassenheim han denvol geld kosten, omdat de ge meente tien procent van de kosten moet betalen. HAZERSWOUDE - De PPR trekt zich na vijftien jaar terug uit de Hazerwoudse pollitiek. Bij de volgende gemeenteraadsver kiezingen ontbreekt de partij op de lijsten. Deze beslissing is meer ingegeven door realiteits zin dan door gebrek aan idealis me: na de gemeentelijke herin deling wordt de 'partij in verhou ding te klein, omdat zowel Bent huizen en Koudekerk geen PPR- afdeling hebben. "Onze afdeling is nu al erg klein geworden, straks is er nie mand meer om de kar te trekken. Na de gemeentelijke herindeling kunnen we dat zeker wel verge ten", aldus het scheidende raads lid C. van Putten. Sinds de PPR in 1974 een raadszetel veroverde, heeft de partij zich onder meer sterk ge maakt voor het milieu en de be langen van het langzaam ver keer, zoals schoolkinderen. Dat gebeurde in één fractie met de PvdA, waarmee bij de verkiezin gen ook één lijst werd gevormd. Ook deze samenwerking komt door de gemeentelijke herinde ling op de tocht te staan. Van Putten: "De politieke pasrtijen krijgen het al moeilijk genoeg bij het samengaan van de gemeen ten. Het zal elke partij geneg moeite kosten om een lijst te vor men. Dan moet daar bij de PvdA niet ook nog eens die kleine PPR bijkomen". Het opheffen van de PPR-af- deling komt zeker niet onver wacht. Er is geen opvolger te vin den voor Van Putten, die twaalf jaar lang de raadszetel bezette. Zij had vóór de laatste verkiezin gen al te kennen gegeven om te willen stoppen. Na overleg be sloot ze om nog tot de gemeente lijke herindeling door te gaan. Ze wil zich nu voor andere zaken in gaan zetten. "Ik heb het raadswerk steeds met veel plezier gedaan, maar na al die jaren wil ik wel eens wat anders "gaan doen. Ik weet nog niet precies wat dat gaat worden. Misschien iets op het gebied van kunst en cultuur, of het ouderen beleid. Ik zou het goed vinden als er Zoiets zou komen als een oude- renraad, waar mensen vanaf 55 jaar hun inbreng in zouden kun nen hebben. Want mensen moe ten maar al te snel plaats maken op hun zestigste, ongeacht wat ze kunnen. Er komen steeds meer ouderen, die zouden ook veel meer vertegenwoordigd moeten zijn in verenigingen en dergelij ke". NOORDWIJKERHOUT - De besprekingen over hét opgaan van een aantal afdelingen van de stichting Centrum Sint Bavo in het psychiatrisch zie kenhuis Sancta Maria moeten op korte termijn tastbare resul taten opleveren. Dat vindt algemeen directeur T.M.J. van der Zanden van Sancta Maria. Er zit volgens hem te weinig schot in het overleg. Hij sprak deze mening uit tijdens de nieuwjaars receptie voor de medewerkers van het psychiatrisch ziekenhuis. Het psychiatrisch ziekenhuis Sint Bavo is bezig met een verhui zing naar het Rijnmond-gebied. Daar wordt op tien lokaties een 'ge decentraliseerd psychiatrisch zie kenhuis' gebouwd, in samenwer king met diverse Rotterdamse diensten voor gezondheidszorg. Deze verhuizing, waarmee bijna 400 'bedden' gemoeid zijn, moet in het midden van de jaren negentig voltooid zijn. In Noordwijkerhout blijven dan de ongeveer 230 bewo ners van de woonwijk Beschut Wo nen en het Centrum voor Klinische Psychiatrie (CKP) achter. Deze twee afdelingen zullen bij het psy chiatrisch ziekenhuis Sancta Maria worden ondergebracht. Enkele jaren geleden begonnen de directies van de beide psychia trische ziekenhuizen onderhande lingen over de integratie van de beide afdelingen in Sancta Maria. Met Sint Bavo in Noordwijkerhout Aanvankelijk verliepen de onder handelingen zeer stroef, mede om dat het ministerie van wvc formeel nog geen toestemming had gege ven voor de verhuizing van de Bavo. Maar nadat wvc het licht op groen had gezet en er een specialist in fusiezaken als begeleider werd aangesteld, leek er begin vorig jaar ook schot te komen in de samen werking. De directie van Sancta Maria leef de in de veronderstelling dat ook dê directie van Sint Bavo ervan overtuigd was geraakt dat het fuse ren van het in Noordwijkerhout achterblijvende deel van de Bavo met Sancta Maria niet kon wachten totdat de gehele verhuizing achter de rug zou zijn. "Ook bij ónze part ner werd ingezien dat het moment van samengaan moest worden ge koppeld aan het tijdstip waarop de eerste fase van het project Rijn mond gereed zou zijn", meent Van der Zanden. Maar dit inzicht heeft volgens de directeur van Sancta Maria niet ge leid tot voldoende voortgang bij de fusiebesprekingen tussen de beide psychiatrische ziekenhuizen. "De vele besprekingen hebben welis waar geleid tot verhelderende in zichten in eikaars functioneren, maar graag hadden we bij dit over leg een wat hoger tempo en meer tastbare resultaten gezien", aldus Van der Zanden. Hij memoreerde dat Sancta Maria dit jaar belangrij ke consessies heeft gedaan door toe te zeggen dat Beschut Wonen en het Centrum voor Klinische Psychiatrie in een aparte divisie zuilen worden ondergebracht, waardoor de relatieve autonomie van deze afdelingen kan worden behouden. Reactie Toch is de directie van Sancta Maria niet al te somber over de in tegratie van de Bavo-afdelingen in het Noordwijkse psychiatrische ziekenhuis. Inmiddels is binnen Sint Bavo duidelijk geworden hoe de organisatiestructuur na de ver huizing eruit gaat zien. "De laatste berichten uit Sint Bavo wijzen er op dat de problemen die het inte gratie-overleg ophielden, spoedig zullen zijn opgelost", stelt Van der Zanden vast. De directeur van Sancta Maria wees er wel op dat haast is geboden bij de onderhandelingen over Be schut Wonen en het CKP. "In de ogen van de overheid moet de inte gratie van de beide afdelingen in Sancta Maria over twee jaar een feit zijn. In die tijd moeten nog veel za ken geregeld worden, zoals de soci ale gevolgen van het samenvoegen de twee Bavo-afdelingen en Sancta Maria. Ook voor de gebouwen en terreinen moet nog een structuur plan worden gemakt. De ervaring elders heeft geleerd dat dit om vangrijke en tijdrovende operaties zijn, mede door de emotionele as pecten die eraan zijn verbonden. Dat betekent dat het overleg geen verder uitstel meer kan hebben", aldus Van der Zanden. Voor Sancta Maria en Sint Bavo moet als hart onder de riem gelden dat hun gemeenschappelijke reac tie op het voorontwerp van het Pro vinciaal Plan Geestelijke Gezond heidszorg van de provincie Zuid- Holland succes heeft gehad. Naar aanleiding van de kritiek van de beide psychiatrische ziekénhuizen wordt het plan minder detaillis tisch. Ook heeft de provincie het voornemen laten vallen om alle psycho-geriatrische bewoners uit de regio in het psychiatrisch zie kenhuis Endegeest in Oegstgeest te huisvesten. Twijfels over wandelgebied en haven Nieuwkoop NIEUWKOOP - 'Een miniatuurtje dat zeer veel geld kost'. Zo om schreven leden van de raadscom missie ruimtelijke ordening van de gemeente Nieuwkoop gisteravond het plan voor een wandelgebied met eenvoudig aanloophaventje in de Nieuwkoopse dorpskern. Met uitzondering van W. Alblas (SGP/RPF), die zich ronduit tegen het plan keerde, wilden de raadsle den eerst nog eens goed overwegen of het wel verantwoord was hier voor een kwart miljoen gulden neer te leggen. Daarbij komt nog dat na jaren moeizaam onderhan delen het huurcontract met de kerkvoogdij van de Nederlands hervormde kerk en met S. Bode graven nog steeds niet rond is. De commissie vroeg zich af of het op deze basis wel zinvol is om met de uitvoering van het plan te beginnen. Het plan is slechts een zwakke afspiegeling van het uit 1970 stammende ontwerp. Alleen A. Brouwer (PvdA) wilde het plan doorzetten, desnoods door een onteigeningsprocedure. Morgen wordt in de commissie financiën opnieuw over dit voorstel gepraat. WOENSDAG 4 JANUARI Alphen nieuwjaarsreceptie Alphense Katwijk bingo voor de jeugd bij Noord- /Noord-Oost, aanvang 18.45 uur. kerstboomverbranding op ter rein-achter de Ichtuskerk en ten oosten van de Melkweg, aanvang 19.00 uur. Leidse Schouwburg. concert in de Vocalistenserie met Nico van der Meel (tenor) en Ineke Drabbe (piano), aanvang 20.15 uur in de Kapelzaal van K Noordwljk vergadering comm wijs, aanvang 20.00 u meentehuis. DONDERDAG 5 JANUARI Alphen nieuwjaarsreceptie culturele jongerensociëteit Pompeii, aan vang 21.00 uur in De Rotonde, Troubadourweg. Hoofddorp film: 'Spoorloos' van Sjors Slui- zer, aanvang 19.00 en 21.30 uur in theater Het Oude Rdadhuis. Katwijk klaverjassen en jokeren bij Noord/Noord-Oost, aanvang 20.00 uur. Lelden lunchconcert Agnes Houtmul- ler (viool) en Marjolijn Graadt van Roggen (piano), van 12.45 tot 13.30 uur, Kapelzaal K&O, Oude Vest. film 'Olifanten en Nijlpaarden' tevens speurtocht over de ten toonstelling Turkana, herders van noordwest Kenia', aanvang 14.20 uur, Rijksmuseum van Volken kunde. spreekuur PvdA, van 19.00 tot 21.00 uur in Het Gulden Vlies, Breestraat, tel: 254547. voorstelling: 'Het haar van de a Leidse Schouwburg. Leiderdorp vakantieactiviteiten: tienermid dag, 'Stuif-n's-binnen', voor 12 tot 16-jarigen, Sjelter, Heemraad laan. klaverjassen en sjoelen bij Con Bravura, aanvang 20.00 uur in het clubgebouw, Beukenschans. Noordwljk informatie-avond FNV-Noord- wijk, van 16.30 tot 19.30 uur in wei café Wels (Ons Gebouw), A. Rooyenstraat. vergadering c zijn, aanvang 20.00 uur in het ge- meentehuis. VRIJDAG 6 JANUARI n noordwest Kenia, te- i rijgen, van 14.00 tot ir in het Rijksmuseum van gebouw van de Abva-Kabo, Drift straat. optreden Tineke Schouten met Schouwburg. concert in de Beethovencyclus met Emmy verhey (viool) en Fre deric Meinders (piano), aanvang 20.15 uur in de Stadsgehoorzaal. Leiderdorp vakantieactiviteiten voor kinde ren van 4 tot 16 jaar, rommel markt, van 10.00 tot 12.00 uur in Sjelter, Heemraadlaan. Noordwljk nieuwjaarsreceptie VVD- Noordwijk, van 18.00 tot 19.00 uur; Noordwijkse Ondernemers vereniging en Stichting Promotie Noordwijk, 19.00-21.00 uur, hotel Hof Holland, Voorstraat, bingo-avond HSV De Sportvis ser, aanvang 20.00 uur, clubge bouw, Bosweg. nieuwjaarsinstuif w SJC, 20.00 uur, kantine sportpark, Lageweg. Ter Aar seldorp (schilderijen) in biblio theek De Aarlezer, om 19.30 uur. De opslagplaats van vaten van het voormalige bedrijf Wijntjes te zijn. Ook in de omgeving moet een onderzoek worden ingesteld n de Molenstraat. Het terrein blijkt vervuild 'vervuiling. (archieffoto Holvast)

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14