'Strengere controle op de visserij' EG-voorzitter Spanje wacht zwaar program Links Israël laakt herstelplan Peres 'Zuivelwinst in milieu steken' TNO nog steeds niet uit de rode cijfers Gonzalez zal sociale gezicht laten zien DINSDAG 3 JANUARI 1989 PAGINA 7 Algemene Inspectiedienst: DEN HAAG (ANP) - De Algemene Inspectiedienst (AID) van het ministerie van landbouw en visserij zal meer gaan samenwerken met buitenlandse zusterorganisaties bij de controle op de naleving van de visserijregels. Ook het toe zicht van de Koninklijke Marine wordt uitgebreid. Direc teur H.W. de Boer van de inspectiedienst heeft dit gisteren gezegd in zijn nieuwjaarstoespraak. Het afgelopen jaar is er volgens De die onder andere met controle op Boer een geweest 'waarin de ge- EG-subsidies zijn belast. De Boer controleerden intimidatie, bedrei- wijt dit aan de lage salarissen die de ging en mishandeling niet uit de overheid deze specialisten heeft te weg zijn gegaan'. Het aantal inci- bieden. De AID blijft er naar stre- denten dat zich heeft voorgedaan ven bij nieuwe opleidingen een noemde hij verontrustend. De derde van de deelnemers uit vrou- AID-directeur gaat er van uit dat wen te laten bestaan, dergelijke voorvallen dit jaar niet Door een verbeterde manier van meer zullen gebeuren 'dankzij het controleren wordt misbruik van resolute overheidsoptreden van EG-steunregelingen volgens De het afgelopen najaar'. De ver- Boer tegenwoordig beter tegenge- scherpte controle op de aanlanding gaan. Wel zijn er geregeld proble- van vis heeft volgens hem wel men als het gaat om grensover- vruchten afgeworpen. schrijdende fraude. De AID heeft met de politie en andere bijzondere opsporingsamb- j -s TVTVT1} tenaren (bij voorbeeld de milieu-in- VPrll0S I I 1 0I*S specteurs van het ministerie van volkshuisvesting, ruimtelijke or- l /"\1 A A dening en milieubeheer) afspraken SCil00lt UlLTcl 4U gemaakt over samenwerking. Een voorbeeld daarvan is de controle M op de naleving van het mestuitrij- HHI1O0I1 pr011110 verbod in de wintermaanden. De A Boer kondigde aan dat er in de ha- ARNHEM (ANP) - Het verlies van ven van Rotterdam een steunpunt een flink deel van de pTT'ers als van zijn dienst komt, speciaal voor klant scheeit de verzekeringsmaat- de controle op de illegale doorvoer schappy ohra in Amhem circa 40 van beschermde dieren en planten. miljoen gulden per jaar aan pre- De AID begint volgende maand m!es Dat is 10 procent van de jaar met de opleiding van twintig adspi- Kjkse omzet van ohra Ohra raakt in totaal 20.000 polis- TEL AVIV - Linkse politici en vakbondsleiders hebben felle kri tiek geuit op het economisch her stelplan van de Israëlische minis ter Peres (financiën), die deze func tie pas twee weken bekleedt. Pe res, leider van Israëls Arbeiders partij, kreeg daarbij de loftuitingen uit ondernemerskringen, zodat de nachtmerrie van een socialistische minister van financiën compleet moet zijn. Ad°Bloemendaal De economische maatregelen die in de afgelopen dagen in Israël de voorpagina's hebben gehaald vormen weinig meer dan de top van de ijsberg. Daar is in de eerste plaats de in twee etappen uitge- dies op onder meer brood, melk producten en brandstoffen. Een maatregel die de staat ongeveer 400 miljoen shekel (410 miljoen gul den) aan besparingen moet opleve- De Israëlische consument is in de afgelopen maanden lekker ge maakt met het vooruitzicht dat per 1 januari 1989 uit Europa geïmpor teerde artikelen goedkoper zouden worden, als onderdeel van Israëls voerde waardevermindering met handelsovereenkomsten met de 13,4 procent van de shekel, het Is raëlische betaalmiddel. Verder is het publiek geconfron teerd met niet geringe prijsstijgin gen (12 tot 26 procent) van eerste le vensbehoeften. De oorzaak daar- EG. Maar het ziet er nu naar uit dat wasmachines, televisietoestellen, videorecorders en auto's even duur zullen blijven als voorheen, door dat importeurs en winkeliers de devaluatie geheel of gedeeltelijk de afschaffing of drastische doorberekenen aan de consument, beperking van de overheidssubsi- Wat de regering pijnlijk in de portemonnee getrof fen bevolking verder in petto heeft gaat nog schuil onder de top van de ijsberg. Maar dat zal een minstens even koude verrassing opleveren als de rest: de komende weken woedt binnen het kabinet de strijd om de bezuiniging van een miljard shekel, waarmee Peres het begro tingstekort wil aanpakken. Drie ministers hebben al laten weten dat ze niet bereid zijn ook maar een shekel in te leveren: Navon van on derwijs, Tsur van volskgezondheid en Rabin van defensie, die 300 mil joen zou moeten inleveren maar in plaats daarvan 400 miljoen wil ex tra ter bestrijding van de Palestijn se opstand. Het pijnlijke 1 rant-inspecteurs. Het aanbod sollicanten is volgens de directeur vrij groot. Een uitzondering geldt voor specialistische controleurs Van Ittersum: beurskrach nog niet vergeten AMSTERDAM (GPD/ANP) - Alle narigheid van de beurskrach van oktober 1987 kan nog niet worden vergeten. Er is nog steeds sprake van een nerveuze markt. Die waar schuwing liet de voorzitter van de Amsterdamse effectenbeurs, drs. B.F. Baron van Ittersum, gisteren horen in zijn nieuwjaarsrede. Volgens Van Ittersum zijn de voortekenen voor de kapitaal markt niet ongunstig. Maar het is absoluut noodzakelijk om het ver trouwen in de mogelijkheden van de markt voor zowel beleggers als premies ondernemingen te herstellen, zo meent hij. De kwaliteit van de dienstverle- ning moet omhoog, meent de schappy negatieve gevolgen van beursvoorzitter, waardoor de de privatisering van de Staatsdruk- markt door de toetreding van zo wel beleggers als ondernemingen kan worden vergroot. Hij ziet daar voor in Nederland zeker nog ruim te. Een goede nationale thuismarkt is volgens Van Ittersum van groot belang. Hij noemde het opvallend dat in de moeilijke tijd die de beurs heeft doorgemaakt de nationale markt toch steeds het natuurlijke toevluchtsoord was. Dit geeft aan dat voor ons eigen genoteerde bedrijfsleven een sta biele kern van aandeelhouders in eigen land een essentiële voor waarde vormt voor een een ordelij ke koersvorming. Deze kern, aldus Van Ittersum, vormt als het ware de buffer waarmee internationale schokken kunnen worden opge vangen. PTT'ers kwijt als gevolg van de verzelfstandiging van de PTT. Directeur drs B. Huesmann van Ohra heeft gisteren gezegd. Van de in totaal 94.000 PTT'ers waren er tot 1 januari van dit jaar ruim 30.000 collectief bij Ohra ver zekerd. Als gevolg van de privatise ring komen ongeveer 20.000 van hen onder de ziekenfondsgrens van 50.100 gulden. Zij moeten zich verplicht bij een ziekenfonds ver zekeren. De overige 10.000 kunnen by Ohra blijven. Volgens Huesmann raken verschillende andere maat schappijen op deze manier in totaal nog eens 60.000 PTT'ers als klant kwijt. Het gevolg van deze operatie is volgens de directeur dat bij Ohra voorlopig de rek uit de organisatie is. "Tien procent van de omzet is niet niks", aldus Huesmann. Hij benadrukt dat het verlies van PT T'ers geen gevolgen heeft voor de ies van andere verzekerden. Ohra is traditioneel een verzeke ringsmaatschappij voor ambtena- Eerder al ondervond de maat- het Rijksinkoopbu- Goed jaar voor industrie en boer regionale SPERWER - De vie groothandelsbedrijven Sperwer Groep hebben vorig jaar een omzet behaald van 579,4 mil- voorzitter, joen gulden. Vergeleken met de omzet van 1987 betekent dit een stijging van 2,7 procent. Naar het zich laat aanzien zullen ook de re sultaten over 1988 de begroting overtreffen. DEN HAAG (ANP/GPD) - De Ne derlandse zuivelindustrie moet geld steken in het milieu. Investe ringen in onderzoek, de gezond heid van haar produkten en het ontwikkelen van nieuwe produk ten zijn voorts goed mogelijk door de hoge prijs die de boeren voor hun melk krijgen. De concurrentie positie van de melkveehouderij en de zuivelindustrie kunnen daar door voor de toekomst veilig wor den gesteld. Voorzitter drs. H. Schelhaas van het Produktschap voor Zuivel heeft zich gistermiddag tijdens zijn nieuwjaarstoespraak in deze trant uitgelaten. Na de jaren tachtig van de superheffing komen volgens Schelhaas de jaren negentig van de milieuproblematiek. "De milieu problematiek beschouw ik op dit moment als de ernstigste uitdaging de zuivelsector", aldus de PZ- Voor de Nederlandse zuivel, zo wel de veehouders als de industrie, is 1988 een absoluut topjaar gewor den. Nooit eerder hebben de boe ren zoveel ontvangen voor hun melk en voor het eerst schoot de Nederlandse zuivelexport ver over de acht miljard gulden heen. Voor de Europese zuivel luidde 1988 het eind van een tijdperk in: de overschotten, die eigenlijk de gehele na-oorloogse periode het marktbeeld hebben bepaald, beho ren tot het verleden. Lag er begin 1988 nog 625.000 tón roomboter in de EG-koelhuizen (in 1987 was dat 1,2 mihoen ton), thans zijn die zo goed als leeg. Het zelfde kan worden gezegd van mager melkpoeder, ook zo'n zwaar gesubsidieerd produkt. Daarvan was begin 1988 nog 473.000 ton in voorraad, maar hal verwege het jaar was de EG er doorheen. Niet zonder financiële pijn overigens: het wegwerken van de ingevroren Europese melkplas vergde in 1987 negen miljard gul den en verleden jaar nog eens vier miljard. Er was een tyd dat sommige Ne derlandse veehouders een gulden voor een kilo melk mochten beu ren. Die topprijs mag tot de uitzon deringen worden gerekend, niette min is de gemiddelde melkop- brengst voor de boeren nooit zo De critici buiten het kabinet wor den aangevoerd door de leiders van de Histadroet, het aan de Ar beiderspartij gelieerde verbond van vakverenigingen. Hun gram is gewekt door het voornemen van de overheid de werknemers niet volle dig te compenseren voor de prijs stijgingen. In de Israëlische econo mische verhoudingen betekent dat weinig minder dan een revolutie. De Histadroet eist een duidelijke overeenkomst tussen overheid, werknemers en werkgevers over prijscompensaties. Komt zo'n af spraak er niet, dan volgt harde ac tie, zo is aangekondigd. Vakbonds functionarissen en linkse parle mentsleden leggen er de nadruk op dat de last van de bezuinigingen gaat drukken op de schouders van de loontrekkers, terwijl de zelfstan digen buiten schot blijven. Het slagen van het plan van Pe res hangt geheel af van de mede werking van alle sociale partners. Het positieve effect van de devalu atie van de shekel zou immers vol komen verdwijnen als niet tegelij kertijd drastisch wordt bezuinigd, zonder volledige looncompensatie voor de werknemers. Wereldwinkel in nood door zuivere koffie GRONINGEN (GPD) - Een kwart van alle (Derde) Wereld winkels in ons land wordt be dreigd met sluiting als gevolg van het succes van de Max Ha- velaar-koffie. Dat heeft de over koepelende organisatie van de Wereldwinkels becijferd. Deze ideële zaken worden gerund door vrijwilligers. Een groot deel van de onkosten wordt ge dekt uit de opbrengst van de zo genaamde zuivere koffie, waar van de winst terecht komt bij de verbouwers in plaats van de tussenhandelaars. Sinds enkele weken wordt onder leiding van de organisa tie Solidaridad ook zuivere kof fie. voorzien van een Max Have- laar-keurmerk, via normale winkels en supermarkten ver kocht. De Wereldwinkels drei gen op den duur hun klandizie te verliezen. ROSMALEN In het Autotron wordt momenteel een tentoonstelling gehouden van bijzondere, volgens i gen bizarre, auto's. In totaal zijn tot 8 januari 80 auto's te zien met een totale waarde van 25 miljoen gulden. Hier de Tiffani, 6.56 meter lang en voor 175.000 gulden in de VS te koop. (foto anp> hoog geweest als verleden jaar. Melk met een vetgehalte van 4,3 procent bracht 78,65 gulden per honderd kilo op, bijna vier gulden meer dan in 1987. Deze aanzienlijke prijsverbete ring komt vooral op het conto van de marktontwikkeling in de twee de helft van verleden jaar, toen de gemiddelde prijs 7,50 gulden per honderd kilo hoger lag dan in 1987. Het gestegen prijsniveau van de melk is ook duidelijk terug te vin den in de exportwaarde. De Neder landse zuivel exporteerde voor 8,6 miljard gulden, tegen 7,3 miljard een jaar eerder. De vaderlandse melkveestapel produceerde vorig jaar 10,9 miljoen ton (gemiddeld 5837 kilo per koe), 2,7 procent minder dan een jaar eerder. Ten opzichte van 1983, het laatste jaar voor de invoering van de superheffing, is de melkproduk- tie inmiddels 14,8 procent gedaald. Bovendien heeft zich sindsdien een aanzienlijke wijziging voorge daan in de bestemming van de melkstroom: er is sprake van een groeiende kaasproduktie (plus 15 procent sinds 1983) en een dalende boterproduktie (min 38 procent). DEN HAAG (ANP) - Ondanks de reorganisatie van de afgelopen ja ren zit de onderzoekorganisatie TNO nog steeds in de rode cijfers. Gedwongen ontslagen, zij het in beperkte mate, onder het 5000 man tellende personeel vallen niet te vermijden. Dit zei ir. W. de Jong, voorzitter van de raad van bestuur van TNO, gistermiddag tijdens zijn nieuw jaarstoespraak op het hoofdkan toor in Den Haag. Er is weliswaar sprake van een verbetering omdat het tekort van 6,7 miljoen gulden in 1987 het afgelopen jaar is terugge bracht tot ongeveer 1,5 miljoen, maar de resultaten blijven nog steeds onder de maat, aldus De Jong. Het tekort is vooral ontstaan bij 1988 goed jaar voor beleggers ROTTERDAM (ANP) - De beleg gingen bij de beleggingsgroep Ro- beco en het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds (ABP) zijn in 1988 fors gegroeid. Robeco zag Het be heerde vermogen toenemen van 31,6 miljard tot 40,4 miljard gulden. Robeco meldt, dat gunstige tot zeer gunstige beleggingsresultaten zijn behaald bij alle produkten. Vooral het onroerend goed fonds Rodam- co en het vastrentende fonds Ro- rento lieten een sterke groei zien (respectievelijk 14,5 en 12,2). Het aandelenfonds Robeco no teerde een beleggingsresultaat van 22,2 procent en Rolinco 28 procent. Het vermogen van Roparco nam toe van 4,1 tot 4,9 miljard gulden en dat van Rotrusco, die vermogens beheert voor institutionele beleg gers, van 4,6 tot 5,4 miljard. Het ABP behaalde vorig jaar een resultaat van 8,1 procent op zijn belleggingen. Het rendement is vergeleken met vorig jaar opnieuw gedaald, volgens het fonds een ge volg van de concurrerende hoge rente op de kapitaalmarkt. Het be legde vermogen nam toe met 7,3 miljard tot ongeveer 147 miljard gulden. Dit ondanks een fikse aderlating: als gevolg van de priva tisering van de PTT moest zo'n 3 miljard gulden worden overdragen aan het PTT-pensioenfonds. Het ABP is overigens van plan iets meer variatie te brengen in de samenstelling van het totale fonds vermogen. In 1988 werd nog meer dan 85 procent belegd in obligaties en leningen. Het is de bedoeling meer de aandacht te richten op aandelen, onroerend goed en hypo theken. Economie kort Beveiliging Het Rotterdamse beveiligingsbe drijf Nachtwacht Rotterdam (NWR) gaat samenwerken met Be- veiligings Organisatie Drechtste- den (BOD, Zwijndrecht), Beveili gingsbedrijf West-Brabant (BWD, Bergen op Zoom), en de Friese Be wakingsdienst (Leeuwarden). De ze bedrijven komen te vallen onder de holding CSU Total Care te Uden. Plastic zak De producenten van plastic bood- schappenzakken in Italië moeten per 1 februari 1989 een belasting gaan betalen van drie stuivers voor elke plastic zak die zij produceren. Milieuvriendelijke plastic zakken en zakken die niet worden ge bruikt voor het vervoer van bood schappen vallen buiten de belas tingheffing. Italië wil in januari 1991 het gebruik van alle plastic zakken verbieden. Staking De Spaanse luchtvaartmaatschap pij Iberia heeft gisteren zeker 34 vluchten moeten afgelasten door een 24-uursstaking van onder houdsmonteurs. Afgelast werden onder meer vluchten van en naar Amsterdam, Parijs, Zürich, We nen, Kopenhagen, Rome en Lyon, terwijl voor later op de dag nog meer problemen werden verwacht. BRUSSEL - Het halfjaarlijks wis selende voorzitterschap van de Eu ropese Gemeenschap wordt door elk van de lidstaten beschouwd als een mogelijkheid om het interna tionale prestige wat op te krikken. Maar zelden zal er zo naar zijn toe- geleefd als de voorbije maanden in Spanje het geval was. door Hans de Bruijn Madrid neemt voor het eerst sinds de Spaanse toetreding tot de EG in 1986 de voorzittershamer over (van de Grieken). Dat bete kent dat de Spaanse ministers de EG-ministerraden (het dagelijks EG-bestuur) leiden, wordt het ambtelijk overleg door Spaanse di plomaten voorgezeten en zal Span je een halfjaar lang de EG naar bui ten vertegenwoordigen. De Spaanse regering heeft haar EG-voorzitterschap uiterst gron dig voorbereid. Waar het voor 'ou de rotten* als Frankrijk, Duitsland of Nederland min of meer een rou tineklus is geworden, is het voor Madrid een grote uitdaging. Een kans om te bewijzen dat Spanje meetelt in de wereld. Spanje behoort zonder meer tot de grootste naties van Europa, maar in de internationale beeldvor ming staat het nog te vaak in de hoek van de economisch zwakke landen. Dat ligt gevoelig bij de van nature zo trotse Spargaarden. Als EG-voorzitter wordt Madrid nu misschien eindelijk serieus geno- Het kan zich er op laten voor staan dat de Spaanse economie -sinds de toetreding tot de Gemeen schap enorm is gegroeid. De Spaanse handel met de andere EG- landen maakt een ongekende bloei door. Maar aan de keerzijde van die medaille staat de werkloosheid, die met 20 procent de hoogste is van de hele EG. Zwaar De Spaanse regering krijgt meteen een zeer zwaar programma voor de boeg, zoals een dreigende handels oorlog met de Verenigde Staten, een Europese bemiddelingsrol in het vredesproces in het Midden- Oosten en interne EG-problemen over belastingharmonisatie en mo netaire samenwerking. De rol van een EG-voorzitter in al die processen is niet altijd even duidelijk. Het is in elk geval niet zo dat het land dat het voorzitter schap bekleedt bepaalt wat er in Europa gebeurt. Het kan discus sies sturen, bemiddelen bij interne conflicten en compromissen be denken en vooral het tempo erin houden. Dat laatste is vooral nodig bij de besluitvorming over de interne markt, het vrijmaken van de Eu ropese handel zodat in 1992 de grenzen figuurlijk zijn weggeval len. De afgelopen twee jaar zijn ruim 100 besluiten genomen, maar er liggen er nog meer dan 150 te wachten en dat zijn niet de makke lijkste. Tegen de (sombere) verwachtin gen in is het Griekse voorzitter schap er in geslaagd de afgelopen maanden zo'n dertig besluiten door de EG-ministerraad te jagen. Dat was een flinke stap vooruit, maar het was meteen ook het enige wapenfeit van Athene gedurende de zes maanden dat het de EG leid de. De moeilijkse 'dossiers' komen echter nog, zoals het gelijktrekken van de btw-tarieven en accijnzen in de EG, en het vergroten van sa menwerking op het gebied van munten en valuta tussen de twaalf. Twee onderwerpen die zo omstre den zijn, dat het nog maar de vraag is of er voor eind 1992 een oplos sing voor is gevonden. Tijdens het Spaanse voorzitter schap zal dat zeker niet gebeuren, hoewel op de EG-topconferentie die in juni in Madrid wordt gehou den, een eerste rapport van een speciale commissie op tafel moe ten liggen over de monetaire sa menwerking (een Europese munt, een Europese centrale bank, een Europees monetair beleid). Als er over dit soort lange-ter- mijnkwesties dit jaar al besluiten vallen, dan zal dat eerder gebeuren in het najaar, wanneer Frankrijk het Europese roer overneemt. De Spaanse premier Felipe Gonzales kan nu eenmaal niet tippen aan de invloed en ervaring van de Franse president Mitterrand. De Spaanse accenten zullen in de komende zes maanden dan ook el ders liggen. Op sociaal terrein bij voorbeeld, waar de socialist Gonza les van plan is meer inhoud te ge ven aan de discussie over de socia le dimensie van Europa dan de Grieken ondanks alle beloften het afgelopen half jaar hebben ge daan. Spanje weet zich gesteund door de Europese Commissie in het stre ven om '1992' niet alleen een zaak voor de ondernemers te laten wor den. De werknemers moeten ook van de vrije Europese markt profi teren, via Europese afspraken over sociale voorzieningen, meer in spraak en betere arbeidsomstan digheden in de bedrijven. De beste kansen voor Spaans succes liggen de komende maan den echter in de buitenlandse poli- enkele industrieel-technologisch gerichte hoofdgroepen. Zo kampt de hoofdgroep Maatschappelijke Technologie al enkele jaren met te ruglopende opdrachten van de centrale overheid. De personeels bezetting zal met 85 medewerkers worden ingekrompen. Het over grote deel daarvan kan worden be reikt door natuurlijk verloop, pen sionering en vervroegde uittre ding. Ook de hoofdgroep Bouw en Me taal had een teleurstellend jaar. Het niet doorgaan van een groot pro ject voor ontwikkelingssamenwer king was de voornaamste oorzaak van de verliezen bij de hoofdgroep Industriële Produkten en Dien sten. Problemen heeft TNO vooral met de activiteiten ten behoeve van middelgrote- en kleine bedrij ven, die zelf niet of nauwelijks on derzoek doen. De kosten die hier bij moeten worden gemaakt zijn re latief hoog. Bovendien stelt de ver werking van grote aantallen kleine orders de organisatie voor grote problemen. Met voldoening deelde de TNO- topman mee dat het ministerie van economische zaken de organisatie vlak voor de jaarwisseling financië le steun heeft toegzegd ter verstevi ging van de relaties met het mid den- en kleinbedrijf. Deze bijdrage zal oplopen van 2,5 miljoen gulden in 1988 tot 6 miljoen in 1991 en vol gende jaren. Het zo snel mogelijk wegwerken van de verliezen en het maken van winst is volgens de TNO-voorzitter des te dringender omdat de onder zoekorganisatie de komende jaren grote bedragen moet steken in ver nieuwing en aanpassing van ge bouwen en installaties. De Jong schat het bedrag voor de noodzake lijke investeringen op zestig tot ze ventig miljoen gulden. Ei is méér in het geding dan uw aangifte over 1988 tiek.1 EG praten met Israël en de PLO, om een dialoog tussen die twee tot stand te brengen. De kansen voor een Europese inbreng in het vres- desproces zijn groter dan ooit. Ook wil Madrid de relatie tussen de EG en Latijns-Amerika, waar mee het historische banden heeft, verbeteren. Zuid- en Midden-Ame- rika zijn voor de EG nu nog teveel een witte vlek, waar verreweg het grootste deel van de economische hulp naar Afrika, Azië, de Pacific en het Caribisch gebied gaat. De combinatie van het Spaanse EG-voorzitterschap met het feit dat de relatie met Latijns-Amerika in de nieuwe Europese Commissie in handen is van de Spanjaard Abel Matutes staat er borg voor dat op dit terrein de komende tijd de nodi ge initiatieven kunnen worden ver wacht. De Griekse premier Papandreou beloofde een half jaar geleden een actieve rol te zullen spelen in de re latie tussen de EG en oost-Europa, maar daarvan is vooral door zijn ziekte en door binnenlandse, poli tieke problemen weinig terecht gekomen. Van Gonzales mag op dit punt meer worden verwacht. Dit vooijaar komt Sovjet-leider Gorbatsjov in Madrid op bezoek en ook gaat Gonzales als een van de eerste Europese leiders naar de nieuwe Amerikaanse president Bush. Spaanse diplomaten hopen dat tegen die tijd ook de handels oorlog met de VS over de hormo nen zal zijn bijgelegd. De Federatie-belastingconsulent It uw 'taxplanning' tot in de verre En vertegenwoordigt u natuurlijk bij a I Anker BooiJ ChauAron belastingadviseurs Lammenschansweg 15b 2313 DH Leiden Telefoon 071-317171 I Den Hollander/Van Dnijn Maatschap van accounts en belastingconsulenten Burgersdijkstraat 9-11 2225 AT Katwijk Telefoon 01718- 13165/12532 I Smits en Schutte Accountants en Belasting adviesbureau Marienpoelstraat 69a 2334 CX Leiden Telefoon 071-154941 Staal Accountants AA Belastingadviseurs FB Flevoweg 13 2318 BZ Leiden Telefoon 071-2130 21 I Accountantskantoor Stolp Schelpenkade 40 2313 ZW Leiden Telefoon 071-122741 Zuidemde 16b 2371 BV Roelofarendsveen Telefoon 01713 -15200 I Accountants- en Belasting adviesbureau Strijk Lange Voort 13d 2343 CA Oegstgeest Hoofdstraat 253 2171 BD Sassenheim Telefoon 02522-19105 Telefax 071 - 17 3517

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 7